Mobilizujeme.cz

Trendy: jak vybrat telefon | Huawei Mate 10 | bezrámečkový telefon | iPhone X | čtečka tváře | Galaxy S8 | Android Oreo aktualizace

6 rozdílů mezi novými Samsungy Galaxy S6 a Galaxy S6 Edge

  |  11 komentářů  |  autor: Luboš Srb

Jihokorejský Samsung představil ne jeden, ale hned dva vlajkové modely Galaxy S6. Jaké jsou tedy mezi nimi rozdíly? Přinášíme vám všech 6 již známých rozdílů mezi klasickým Samsungem Galaxy S6 a speciálně zakřiveným Galaxy S6 Edge. Další rozdíly už by neměly být tak podstatné, jako právě tyto!


Nepřehlédněte:


1. Unikátně zakřivený displej

Není žádným překvapením, že nejviditelnější změnou mezi oběma „esšestkami“ je unikátně zakřivený displej na obou bocích, který poprvé přináší speciální verze Galaxy S6 Edge. Jednou z nových funkcí, které zahnutého displeje chytře využívají, je například možnost libovolného zbarvení displeje (včetně zakřivených částí na bocích) do takové barvy, podle které poznáte, kdo vám volá (například červená – váš šéf, zelená – kamarádi, modrá – vaše milovaná druhá polovička apod).

2. Rozměry

Konstrukční odlišnosti znamenají pochopitelně také odlišné rozměry. A vzhledem k tomu, že oba telefony mají 5,1″ displej, ale u modelu S6 Edge přesahuje displej až na boky, je tak u něj tělo o něco málo užší. Jinak je zakřivená varianta také nižší a naopak tlustší, v řeči čísel má klasický Galaxy S6 rozměry 143.4 x 70.5 x 6.8 mm a zakřivený Galaxy S6 pak 142.1 x 70.1 x 7.0 mm.

3. Hmotnost

Překvapením není ani rozdílná hmotnost. Je ale překvapující, že vzhledem ke kapacitnější baterii je model Galaxy S6 Edge o 6 gramů lehčí. Rozdíl mezi 132 a 138 gramy tak možná dělá rozdílné použití typu displeje (klasický displej má sklněněnou složku, zatímco u zakřiveného displeje se používá plastový substrát), nebo zkrátka jen méně použitého kovu na rámu telefonu, když u S6 Edge už do něj z větší části zasahuje samotný displej.

4. Baterie

Nepatrný rozdíl zaznamenáváme také v případě použitých baterií. Klasická verze Galaxy S6 disponuje baterií s kapacitou 2550 mAh, což je o 250 mAh méně, než měl předchůdce v podobě Galaxy S5. Speciální zakřivený Galaxy S6 má o 50 mAh více než porovnávaný letošní klasický model vlajkové lodi, oproti loňské verzi je to však stále 200 mAh manko. Tak alespoň, že obě „esšestky“ disponují rychlonabíjením, kdy za pouhých 10 minut telefony si prodloužíte výdrž o další 4 hodiny.

5. Jiné extra barvy

Základní barevné varianty jsou o obou letošních vlajkových lodí stejné, liší se ale v případě extra barev. Klasický Galaxy S6 bude k dostání exkluzivně v modré barvě, zatímco Galaxy S6 Edge koupíte naopak navíc jen v zelené barvě.

6. Cena, cena a ještě jednou cena

Kromě samotného zakřiveného displeje však bude největším rozdílem koncová cena. Podle předběžných informací to vypadá, že bude Samsung svůj unikátně zakřivený model Galaxy S6 Edge prodávat o 150 dolarů dráž než klasickou verzi vlajkové lodě.

Takže zatímco za běžnou „esšestku“ dáte 20.000 Kč (32 GB), 23.000 Kč (64 GB) nebo 26.000 Kč (128 GB), speciální Galaxy S6 Edge vás vyjde na 24.000 Kč (32 GB), 28.000 Kč (64 GB) nebo až přes neskutečných 32.000 Kč (128 GB)!

https://www.youtube.com/watch?v=CnYtWWDor2s

Pro jaký z těchto modelů byste se rozhodli a proč? Nebo byste raději volili jiný supersmartphone?

ČLÁNKY:, , ,
Apple míří k soudu. Jeho "převratné" Animoji jsou prý kradené

Apple míří k soudu. Jeho „převratné“ Animoji jsou prý kradené

DNES  |  Lucie Poláčková  |  diskuze (1)

Zdá se, že Apple se potýká s další nemilou situací. Tentokrát jde o o animované emotikony s názvem Animoji, které se také…

5 populárních čínských smartphonů s větší kapacitou baterie

5 populárních čínských smartphonů s větší kapacitou baterie

DNES  |  sponzorovaný obsah  |  diskuze (0)

Nechcete telefon nabíjet každý den? Pak byste si měli vybrat takový smartphone, který se může pochlubit větší kapacitou baterie, nebo také nižší…

Názor: mohl by Microsoft vyrobit Surface Phone s Androidem?

Názor: mohl by Microsoft vyrobit Surface Phone s Androidem?

DNES  |  Luboš Srb  |  5 komentářů

Je skoro konec roku 2017 a mobilní Windows jsou tentokrát už definitivně mrtvá. O důvodech, proč se tak stalo, lze debatovat dlouhé…

Mobilní zobrazení