Mobilizujeme.cz

6 bizarních věcí, které dnes můžete ovládat smartphonem

  |  7 komentářů  |  autor:

Smartphony a technologie s nimi spojené se dostali téměř do všech oblastí lidského života. Je otázkou, zda je jejich přítomnost vždy přínosem. Pojďme se podívat na šestici přístrojů, které je možné ovládat smartphonem a u nichž byste to zřejmě jen tak nečekali.

Chytrá rychlovarná konvice

Může se zdát, že ovládání rychlovarné konvice je zbytečné. Pro línější z nás je však tato vlastnost výborná. Konvice iKettle se přes Wi-Fi připojí k vašemu smartphonu a díky tomuto spojení už se nebudete muset kvůli varu vody okamžitě zvedat třeba z pohodlí svého gauče.

iKettle

Je tedy možné zapnout konvici a nastavit teplotu vody pouze pomocí smartphonu. Další poměrně šikovnou vlastností je Wake Up mode. Ten se vás ráno zeptá zda po vstání z postele chcete dát vařit vodu. Tato funkce funguje i po prvním připojení k domácí Wi-Fi síti. Váš smartphone samozřejmě zahlásí, když je voda uvařená.

Průhledný topinkovač

Nejde sice o otravný mluvící spotřebič, který známe z kultovního sitcomu Červený Trpaslík. Svými vlastnostmi a cenou mu však může hravě konkurovat. Jde o přístroj s názvem Bugatti Noun. K jeho pořízení je nutno si pořídit poměrně tučnou sumu peněz. Konkrétně jde o 1000 dolarů.

Bugatti-Noun

Otázkou je, zda se taková částka vyplatí. Za tyto peníze totiž koupíte průhledný toaster, který se dokáže rozpálit až na 300 stupňů Celsia. Díky vašemu smartphonu je možné ovládat teplotu a dobu ohřevu.

Luxusní Jachta

Ať už to zní jakkoliv bizarně, opravdu je možné smartphonem řídit Jachtu. Milionář z Hong Kongu Anto Marden si pořídil luxusní jachtu za 15 milionů dolarů. Měří 42,5 metru a je široká 16 metrů. Dosahuje nejvyšší rychlosti 22,5 uzlů, tedy 41,6 km/h.

Adastra-Superyacht

Má kapacitu pro devět cestujících a v každé kajutě se nachází sauna, parní lázeň a vířivka. Loď se dá ovládat v podstatě odkudkoliv z lodi, a to pouze pomocí iPhonu.

Biom

Toto zařízení je určené pro vášnivé botaniky. Jedná se o jakési terárium, v němž se pěstují rostliny. Pomocí smartphonu se ovládá dávkování vody a potřebných živin. Jde přitom o poměrně pohledný bytový doplněk.

Biome

Pračka

Samsung jako největší výrobce smartphonů světa logicky musel přijít s pračkou, která v sobě nese nějakou high-tech funkci. Co dodat víc. Jedná se o pračku F457, jež se dá pohodlně ovládat smartphonem.

Samsung-F457

Papírová vlaštovka

V případě tohoto zařízení se opravdu jedná o prostředek k návratu do dětských let. K papírové vlaštovce se jednoduše připevní elektrický motorek, jež se dá pohodlně ovládat přes smartphone pomocí Bluetooth. Na jedno nabití vydrží létat deset minut. Pro zájemce o tuto vlaštovku máme dobrou zprávu. Už se vyrábí.

goitein

Zdroj: PhoneArena.com

ČLÁNKY:, , ,
Projekt Android One ožívá. Uzavře Xiaomi s Googlem partnerství?

Projekt Android One ožívá. Uzavře Xiaomi s Googlem partnerství?

DNES  |    |  diskuze (0)

Google si po příchodu na indický trh liboval ve vývoji levných zařízení s čistým Androidem. Projekt s názvem Android One by teď mohl…

Dostane nový Samsung Galaxy A5 (2018) duální fotoaparát?

Dostane nový Samsung Galaxy A5 (2018) duální fotoaparát?

DNES  |    |  diskuze (0)

Modelová řada Galaxy A od Samsungu je velice oblíbená. A to hlavně díky prémiovému designu nebo kvalitní výbavě. Do představení modelů Galaxy…

Alcatelu předčasně unikají čtyři nové telefony střední třídy

Alcatelu předčasně unikají čtyři nové telefony střední třídy

DNES  |    |  diskuze (0)

Čínský Alcatel produkuje smartphony, které svou výbavou většinou spadají do střední nebo nižší třídy. A výjimkou zřejmě nebudou ani čtyři chystaná zařízení,…

Mobilní zobrazení