Mobilizujeme.cz

Trendy: jak vybrat telefon | Huawei Mate 10 | bezrámečkový telefon | iPhone X | čtečka tváře | Galaxy S8 | Android Oreo aktualizace

6 bizarních věcí, které dnes můžete ovládat smartphonem

  |  7 komentářů  |  autor: Jakub Vrbický

Smartphony a technologie s nimi spojené se dostali téměř do všech oblastí lidského života. Je otázkou, zda je jejich přítomnost vždy přínosem. Pojďme se podívat na šestici přístrojů, které je možné ovládat smartphonem a u nichž byste to zřejmě jen tak nečekali.

Chytrá rychlovarná konvice

Může se zdát, že ovládání rychlovarné konvice je zbytečné. Pro línější z nás je však tato vlastnost výborná. Konvice iKettle se přes Wi-Fi připojí k vašemu smartphonu a díky tomuto spojení už se nebudete muset kvůli varu vody okamžitě zvedat třeba z pohodlí svého gauče.

iKettle

Je tedy možné zapnout konvici a nastavit teplotu vody pouze pomocí smartphonu. Další poměrně šikovnou vlastností je Wake Up mode. Ten se vás ráno zeptá zda po vstání z postele chcete dát vařit vodu. Tato funkce funguje i po prvním připojení k domácí Wi-Fi síti. Váš smartphone samozřejmě zahlásí, když je voda uvařená.

Průhledný topinkovač

Nejde sice o otravný mluvící spotřebič, který známe z kultovního sitcomu Červený Trpaslík. Svými vlastnostmi a cenou mu však může hravě konkurovat. Jde o přístroj s názvem Bugatti Noun. K jeho pořízení je nutno si pořídit poměrně tučnou sumu peněz. Konkrétně jde o 1000 dolarů.

Bugatti-Noun

Otázkou je, zda se taková částka vyplatí. Za tyto peníze totiž koupíte průhledný toaster, který se dokáže rozpálit až na 300 stupňů Celsia. Díky vašemu smartphonu je možné ovládat teplotu a dobu ohřevu.

Luxusní Jachta

Ať už to zní jakkoliv bizarně, opravdu je možné smartphonem řídit Jachtu. Milionář z Hong Kongu Anto Marden si pořídil luxusní jachtu za 15 milionů dolarů. Měří 42,5 metru a je široká 16 metrů. Dosahuje nejvyšší rychlosti 22,5 uzlů, tedy 41,6 km/h.

Adastra-Superyacht

Má kapacitu pro devět cestujících a v každé kajutě se nachází sauna, parní lázeň a vířivka. Loď se dá ovládat v podstatě odkudkoliv z lodi, a to pouze pomocí iPhonu.

Biom

Toto zařízení je určené pro vášnivé botaniky. Jedná se o jakési terárium, v němž se pěstují rostliny. Pomocí smartphonu se ovládá dávkování vody a potřebných živin. Jde přitom o poměrně pohledný bytový doplněk.

Biome

Pračka

Samsung jako největší výrobce smartphonů světa logicky musel přijít s pračkou, která v sobě nese nějakou high-tech funkci. Co dodat víc. Jedná se o pračku F457, jež se dá pohodlně ovládat smartphonem.

Samsung-F457

Papírová vlaštovka

V případě tohoto zařízení se opravdu jedná o prostředek k návratu do dětských let. K papírové vlaštovce se jednoduše připevní elektrický motorek, jež se dá pohodlně ovládat přes smartphone pomocí Bluetooth. Na jedno nabití vydrží létat deset minut. Pro zájemce o tuto vlaštovku máme dobrou zprávu. Už se vyrábí.

goitein

Zdroj: PhoneArena.com

ČLÁNKY:, , ,
Sony Xperia XZ Premium brzy dostane nový Android 8 Oreo

Sony Xperia XZ Premium brzy dostane nový Android 8 Oreo

DNES  |  Tomáš Rajnoch  |  diskuze (0)

Koncem léta, uvedla společnost Google nový Android 8 Oreo. Zároveň se tak rozjely sliby výrobců, které své smartphony aktualizují. Sony není výjimkou…

Stačí chytrá zásuvka a domov ovládnete telefonem, ať jste kdekoliv

Stačí chytrá zásuvka a domov ovládnete telefonem, ať jste kdekoliv

DNES  |  sponzorovaný obsah  |  diskuze (0)

Řešení se jmenuje Koogeek. Jde o jednoduché, ale velmi chytré zařízení, které zapojíte do zásuvky a pomocí telefonu pak můžete jednoduše ovládat…

Xiaomi Redmi Note 5 zachycen v benchmarku. Jaký bude?

Xiaomi Redmi Note 5 zachycen v benchmarku. Jaký bude?

DNES  |  Tomáš Rajnoch  |  7 komentářů

Čínské Xiaomi je téměř mistrem v produkování smartphonů s kvalitní výbavou za rozumnou cenu. Nadcházející model Redmi Note 5 by neměl být…

Mobilní zobrazení