Mobilizujeme.cz

5 věcí, které jste dost možná nevěděli o Applu

  |  7 komentářů  |  autor:

O revolučním výrobci počítačů a nejrůznějších gadgetů, Applu, netřeba říkat mnoho. Každý, kdo se alespoň trochu zajímá o IT svět, ví alespoň elementární informace. Máme zde však pětici zajímavých faktů, které jste o Applu dost možná nevěděli.

Původní logo

V dnešních dnech identifikujeme produkty Applu především podle nakousnutého jablka. Logo tohoto počítačového giganta však nebývalo vždy tak ovocné. Původní znak Applu vyobrazoval Isaaca Newtona sedícího pod stromem. Nad ním viselo jablko, při jehož pádu údajně objevil gravitační sílu. Celý výjev je obehnán jakousi standartou, na níž stojí nápis Apple Computers Co.

old-apple-logo

Nejvyšší tržní kapitalizace

Apple též nese nejvyšší hodnotu tržní kapitalizace na světě. Tržní hodnota všech vydaných akcií Applu činí 568 miliard dolarů. Touto hodnotou překonává dokonce nedávnou jedničku v této disciplíně Exxon-Mobile, jež drží tržní kapitalizaci v hodnotě 400 miliard dolarů.

Apple_Exxon

Monopol na slide-to-unlock

Známou odemykací metodou Applu, kdy stačí přejet prstem zleva doprava, nesmí používat žádný jiný výrobce. Apple si ji totiž již v počátcích nechal patentovat, a tak ostatní výrobci vymýšlí často dost krkolomná řešení odemknutí daného přístroje.

slidetounlock

Rekordní platy

Apple za kvalitní práci umí kvalitně odměnit. O tom vypovídá, že devět vysoko položených pracovníků dostává na výplatní pásce 441 milionu dolarů. Pro představu je to zhruba stejná částka co vydělá 95 000 dělníků Foxconnu, který pro Apple vyrábí součástky.

Apple-logo-money-1

Více peněz než má vláda USA

V některých obdobích má Apple na svém účtu více, než jsou výdaje americké vlády. V červenci roku 2011 musela americká vláda operovat se 73,77 miliardy dolarů, zatímco Apple měl na účtech více než 75 miliard dolarů.

zdroj: PhoneArena.com

ČLÁNKY:,
iPhone 7s prý bude mít skleněná záda a bude tlustší

iPhone 7s prý bude mít skleněná záda a bude tlustší

DNES  |    |  diskuze (0)

Jak už asi víte, Apple se chystá někdy v září uvést tři smartphony. Kromě nového iPhonu 8 s OLED obrazovkou ukáže fanouškům i modely…

Leagoo T5 v akci: 4GB+64GB a duální fotoaparát jen za 79,99 dolarů

Leagoo T5 v akci: 4GB+64GB a duální fotoaparát jen za 79,99 dolarů

DNES  |    |  diskuze (1)

Vše o této speciální nabídce najdete na stránkách www.gearbest.com. Kdy? Od 14. do 19. srpna 2017 Zvýhodněná cena 79,99 dolarů: pouze 5 kusů…

Revoluce? Po nerozbitném displeji přijde displej samoopravitelný

Revoluce? Po nerozbitném displeji přijde displej samoopravitelný

DNES  |    |  diskuze (1)

Některé telefony od Motoroly již používají tzv. ShatterShield, tedy marketingově nazvané řešení téměř nerozbitného displeje. Tento panel totiž není vyrobený ze skla,…

Mobilní zobrazení