Mobilizujeme.cz

5 témat, kolem kterých se točil letošní veletrh IFA 2014

  |  3 komentáře  |  autor:

Letošní ročník veletrhu IFA v Berlíně ukázal nejen z pohledu mobilního fanouška mnoho zajímavých novinek a inovací. Jenže celou výstavou každoročně hýbou i obyčejné tématické věci. Které to byly letos?

Mohlo by vás zajímat: 10 inovací a vylepšení z veletrhu IFA 2014

Rozměry

Rozměry se neustále mění. Zatímco dříve trend hovořil jasně a telefony se zmenšovaly, dnes se obecně zvětšují. Tedy celkové rozměry. Tloušťka naopak dále klesá. A nové smartphony představené na veletrhu IFA 2014 tato pravidla potvrzují. Je ale jasné, že ne každý bude chtít obří smartphone, a tak se dá dnes už lépe vybírat mezi kompaktnějšími verzemi, pak řekněme středně velkými smartphony a největšími phablety.

Kov

Mobilní výrobci začínají ve větším množství používat prémiovější materiály, zejména kov. Jihokorejský Samsung si konečně uvědomil, že pokud nenahradí u dražších modelů laciný plast za kov, alespoň v podobě rámu kolem telefonu, bude mít větší problémy. Čínští výrobci totiž začali představovat luxusní kovové telefony, ať už jde o Xiaomi, Meizu nebo nové Huawei. A HTC, Sony či Nokia také v tomto trendu pokračují. Jen LG zatím zůstává u plastu.

Zakřivení

Nové produkty začínají být stále častěji zakřivené. Jedničkou je v tomto směru Samsung. Zakřivené jsou nejen jeho televize, ale také chytré hodinky či nyní už dva smartphony – Galaxy Round a Galaxy Note Edge. A například nová UHD TV od Samsungu se umí sama zakřivit pro lepší pozorovací úhly. Takže že by skutečně byla budoucnost v zakřivení?

Wearables

Anglicky se jim říká „wearables“, česky pak nositelné příslušenství. A dnes už to nejsou jen chytré hodinky, ale také chytré náramky či novinka Gear VR od Samsungu pro rozšířenou realitu. Nejčastěji se však stále setkáváme s chytrými hodinkami, které také na letošním veletrhu IFA hrály značnou roli. Své modely představil Samsung, Sony, LG, ale také například Asus.

Selfie

Trend focení selfie se dnes snaží využít snad každá společnost. Z těch mobilních můžeme stále častěji vidět, že přední kamerka novinek má vyšší rozlišení, lepší světelnost pro focení i v horších světelných podmínkách, širokoúhlý objektiv či funkce pro ať už lepší pořízení selfie (například panorama mód pro vyfocení tzv. groufie) nebo pro následné editování. Selfie zkrátka u mobilních výrobců, ať už jde o Samsung, HTC, Sony, Huawei či Nokii, frčí.

Co na tyto trendy říkáte? Co na nás asi vymyslí výrobci v příštím ročníku veletrhu IFA 2015?

ČLÁNKY:,
Meizu M6: výbava střední třídy za přijatelnou cenu

Meizu M6: výbava střední třídy za přijatelnou cenu

DNES  |    |  diskuze (0)

Čínské výrobce u nás možná nepatří k největším hráčům, přesto dokáže vyprodukovat kvalitní smartphony za rozumnou cenu. Jedním takovým je i nové…

Budou mít v roce 2018 všechny iPhony čtečku tváře i otisků?

Budou mít v roce 2018 všechny iPhony čtečku tváře i otisků?

DNES  |    |  diskuze (0)

Přední Apple analytik Ming-Chi Kuo se opět vyjádřil na adresu budoucích iPhonů, tentokrát o zatím ještě velmi tajemné generaci pro příští rok. A…

Předobjednejte si Xiaomi Mi A1 za lepší cenu a ve všech barvách

Předobjednejte si Xiaomi Mi A1 za lepší cenu a ve všech barvách

DNES  |    |  diskuze (0)

Jeden z překvapivě nejzajímavějších smartphonů Xiaomi posledních let se blíží. Od začátku tohoto týdne si nové Xiaomi Mi A1 můžete předobjednat třeba…

Mobilní zobrazení