Mobilizujeme.cz

Trendy: Maraton soutěží | jak vybrat telefon | iPhone X | bezrámečkový telefon | Android Oreo aktualizace | jak funguje čtečka tváře

5 témat, kolem kterých se točil letošní veletrh IFA 2014

  |  3 komentáře  |  autor: Luboš Srb

Letošní ročník veletrhu IFA v Berlíně ukázal nejen z pohledu mobilního fanouška mnoho zajímavých novinek a inovací. Jenže celou výstavou každoročně hýbou i obyčejné tématické věci. Které to byly letos?

Mohlo by vás zajímat: 10 inovací a vylepšení z veletrhu IFA 2014

Rozměry

Rozměry se neustále mění. Zatímco dříve trend hovořil jasně a telefony se zmenšovaly, dnes se obecně zvětšují. Tedy celkové rozměry. Tloušťka naopak dále klesá. A nové smartphony představené na veletrhu IFA 2014 tato pravidla potvrzují. Je ale jasné, že ne každý bude chtít obří smartphone, a tak se dá dnes už lépe vybírat mezi kompaktnějšími verzemi, pak řekněme středně velkými smartphony a největšími phablety.

Kov

Mobilní výrobci začínají ve větším množství používat prémiovější materiály, zejména kov. Jihokorejský Samsung si konečně uvědomil, že pokud nenahradí u dražších modelů laciný plast za kov, alespoň v podobě rámu kolem telefonu, bude mít větší problémy. Čínští výrobci totiž začali představovat luxusní kovové telefony, ať už jde o Xiaomi, Meizu nebo nové Huawei. A HTC, Sony či Nokia také v tomto trendu pokračují. Jen LG zatím zůstává u plastu.

Zakřivení

Nové produkty začínají být stále častěji zakřivené. Jedničkou je v tomto směru Samsung. Zakřivené jsou nejen jeho televize, ale také chytré hodinky či nyní už dva smartphony – Galaxy Round a Galaxy Note Edge. A například nová UHD TV od Samsungu se umí sama zakřivit pro lepší pozorovací úhly. Takže že by skutečně byla budoucnost v zakřivení?

Wearables

Anglicky se jim říká „wearables“, česky pak nositelné příslušenství. A dnes už to nejsou jen chytré hodinky, ale také chytré náramky či novinka Gear VR od Samsungu pro rozšířenou realitu. Nejčastěji se však stále setkáváme s chytrými hodinkami, které také na letošním veletrhu IFA hrály značnou roli. Své modely představil Samsung, Sony, LG, ale také například Asus.

Selfie

Trend focení selfie se dnes snaží využít snad každá společnost. Z těch mobilních můžeme stále častěji vidět, že přední kamerka novinek má vyšší rozlišení, lepší světelnost pro focení i v horších světelných podmínkách, širokoúhlý objektiv či funkce pro ať už lepší pořízení selfie (například panorama mód pro vyfocení tzv. groufie) nebo pro následné editování. Selfie zkrátka u mobilních výrobců, ať už jde o Samsung, HTC, Sony, Huawei či Nokii, frčí.

Co na tyto trendy říkáte? Co na nás asi vymyslí výrobci v příštím ročníku veletrhu IFA 2015?

ČLÁNKY:,
Dívka se nedožila rána. Ve spánku ji zasáhl proud z nabíječky

Dívka se nedožila rána. Ve spánku ji zasáhl proud z nabíječky

VČERA  |  Tomáš Richter  |  9 komentářů

Většina z nás běžně nechává svůj telefon v noci nabíjet. Lze si jen těžko představit, že taková nevinná činnost jako je…

Unikly fotografie chystaného telefonu Huawei P11 Plus?

Unikly fotografie chystaného telefonu Huawei P11 Plus?

VČERA  |  Tomáš Rajnoch  |  3 komentáře

Huawei již všechny své letošní trumfy v rukávu vytáhl, proto se nyní začalo spekulovat o vlajkové lodi pro rok 2018. Nyní…

Facebook chce přetáhnout tvůrce videí. Vydal pro ně aplikaci

Facebook chce přetáhnout tvůrce videí. Vydal pro ně aplikaci

VČERA  |  Lucie Poláčková  |  diskuze (0)

Největší sociální síť na světě vydala aplikaci Facebook Creator, která je určena lidem natáčejícím videa. Jde o konkurenci pro YouTube? Aplikace Facebook…

Mobilní zobrazení