5 důvodů, proč byste rozhodně měli přejít na systém Android
- Uživatelé se od nepaměti přou, jestli je lepší operační systém Android nebo iOS
- Jednoznačně stanovisko ale je, že oba systémy mají své pro i proti
- Tady je 5 důvodů, proč byste měli přejít z Apple iOS na Android!

Androidová platforma je většinou vnímána jako otevřenější, možná právě proto je i méně bezpečná. Uživatelé si ale mohou od A do Z upravit systém k obrazu vlastnímu, stejně jako výrobci, kteří na Android často nasazují své grafické nadstavby.
Nepřehlédněte: 5 důvodů, proč byste rozhodně měli přejít na systém Apple iOS
Větší kustomizace a otevřenost
Nebojím se to s klidem označit za největší výhodu. Pokud jde o iOS od Applu, je to jasně nadefinovaný systém. Používáte ho čistě tak, jak Apple chce, abyste ho používali; zkrátka není moc prostor pro nelineární cestu, řekněme.
To však neplatí u Androidu. Ten můžete přehrát s alternativní ROM, upravit podle svého ideálního vzoru nebo jej prostě jenom trochu zkrášlit aplikacemi z Google Play. Fantazii se meze nekladou, jak říká klasik.
S tím se pojí i otevřenost systému jako takového. Nikdo vám nebrání, jestli chcete používat Mozillu Firefox místo Google Chromu, stejně tak si máte možnost zvolit vlastní mailový klient, aplikaci na SMSky nebo celý launcher systému. Ano, i to částečně umí iOS, ale srovnávat se to prakticky nedá. Android je v tomhle dál.
Podpora MicroSD karet
Toto je na druhou stranu taková laskomina a pro někoho možná zbytečnost. Pravdou ale je, že Apple nikdy nenabízel u svých iPhonů možnost rozšířit paměťovou kapacitu MicroSD kartami. Apple proto radši mohutně vylepšuje svou cloudovou službu iCloud. Inu, každému, co jeho jest. Pamatujte však na to, že rozšíření paměti u telefonu s Androidem (i když ne u všech!) je o poznání jednodušší.
Čtěte také: Google chystá aplikaci pro jablíčkáře. Vyřeší za vás přechod na Android

Nižší cena telefonů
Velmi ožehavé téma. Neoddiskutovatelnou pravdou je, že fungl nový iPhone s nejnovějšími technologiemi si za 5 tisíc korun nekoupíte. Co za 5, ani za 10 tisíc korun. To je holt obrovitánská výhoda androidové platformy. Výrobců je hodně a snaží se dodávat telefony v různých cenových patrech. Od tisícových částek, až k desetitisícům.
Výběr má díky tomu zákazník mnohem širší a výrobci napříč celým trhem mohou zaujmout různé skupiny zájemců. Apple sice v nedávné době začal také uvádět vícero iPhonů naráz s cenovým rozpětím až 10 tisíc korun, stále však začínají na částce 20 tisíc korun. Což je pro mnohé jednoduše nesmyslná částka za mobilní telefon.
Vysoká obnovovací frekvence
Ne na dlouho, ale v době psaní článku stále enormní výhoda telefonů s Androidem. Zákazníci si na zvýšenou obnovovací frekvenci velmi rychle zvykli a výrobci už teď musí tuto technologii cpát i do telefonů za doslova pár tisíc korun. Proč ne, takový je holt příslib budoucnosti.
V každém případě, ani nejnovější iPhone 12 Pro za 30 tisíc korun nemá vyšší 120Hz nebo alespoň 90Hz obnovovací frekvenci. Přitom jak už zaznělo, ve světě Androidových telefonů je už prakticky standard. Apple zatím tuto technologii nasadil pouze u svého iPadu Pro, který má 120Hz plynulost obrazu.
Doporučujeme: Duel Android vs. iOS. Který z nich je lepší a proč?

Rychlonabíjení
Další významný technologický nedostatek amerického Applu. V době, kdy o několik úrovní levnější konkurence nabízí i 33W rychlonabíjení, spíš víc, Apple u svých prémiových iPhonů zůstává na 20W výkonu nabíjení. V androidovém světě pochopitelně roste i výkon bezdrátových nabíječek, na to může Apple také zapomenout.
Nemohu nezmínit i poslední zhůvěřilý trend Applu, a sice vynechávat z balení nabíjecí adaptéry. Pravda, některé společnosti začali tuto drzost po Applu bezmyšlenkovitě opakovat (Samsung, Nokia), ale trendem to ve světě systému od Googlu ještě zdaleka není.