Mobilizujeme.cz

Trendy: jak vybrat telefon | nový Android P | placení telefonem | Xiaomi Mi 8 | Android Oreo aktualizace | budoucnost? | malý iPhone

40 000 telefonů OnePlus tajně sbíralo čísla kreditních karet

  |  5 komentářů  |  autor: Vlastimil Šlosar

Nedávno se na internetu objevily zprávy o tom, že mobily OnePlus sbírají informace o uživatelích a posílají je třetím stranám. Nebylo by to poprvé, protože minulý rok několik uživatelů nahlásilo obdobný problém. Firma ale tentokrát ohlásila bezpečnostní chybu, kvůli které bylo přes 40 tisíc zařízení napadeno kódem, jenž zjišťoval informace o kreditních kartách uživatelů. Tentokrát to ale prý nebyl záměr OnePlus.

Bezpečnost na internetu, zejména při platbách je velmi důležitá. Firmy se snaží i několikanásobně kódovat a zabezpečovat vše, co je možné, ale čas od času se prostě chyba vyskytne. Tentokrát to schytalo OnePlus, přičemž do jeho 40 000 telefonů se dostal kód, který sbíral všechny informace o kreditních kartách včetně čísla karty i data platnosti. Kód byl vložen na servery, ze kterých se pak odesílal do zníměného počtu telefonů. Zatím není jisté, jestli byl vložen vzdáleně, či jestli měl útočník fyzický přístup, ale všechny napadené servery byly ihned po zjištění odděleny od ostatních, aby se zabránilo šíření.

Poté, co byla přes telefon provedena platba pomocí kreditní karty, byly některé karty zneužity na podvodné platby. Naštěstí se celá kauza týkala pouze u ručně zadaných kreditních kartách, takže plateb přes uložené karty a přes PayPal se to netýkalo.

OnePlus zatím tedy zablokovalo možnost platit kartou na jeho obchodech a napadeným uživatelům nabízí bezpečnostní monitoring na rok zdarma. Zda-li je to dostatečné odškodnění, už je ale věc názoru. Firma zatím prošetřuje, kdo za útoky stál a bude posilňovat zabezpečení při platbě kartou na svých zařízeních.

Zdroj: TheVerge

ČLÁNKY:, , , ,

Diskuze

5
Komentujte

avatar
5 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
5 Comment authors
fsdWladeqNnnFrankieKachna Recent comment authors
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Kachna
Kachna

Tohle je jak tichá pošta. Kde jste si tohle tak špatně přeložili? Nesbiraly to telefony, ale web shop OnePlus. A bylo tak u nákupu kreditní kartou od začátku prosince do půlky ledna….

Frankie
Frankie

To je směšný, vždyť vy ani neumíte přeložit text zdrojového článku! Celé jste to překroutili. Čísla karet byly ukradeny při platbě na jejich online shopu, telefony samotné nic nekradly. Tohle je ubohost nejvyššího řádu. Měli byste se omluvit

Nnn
Nnn

Článek je úplně špatné vyložený.

Wladeq
Wladeq

:-D směju se. Krom toho že je to týden stará zpráva, jste to ještě úplně překroutili. Gratuluju

fsd
fsd

smutné je že neproběhla ani žádná úprava článku,,,,jste naprosto neprofesialní.

Tip: Chcete hlasovat v diskuzi? Nejdříve se musíte přihlásit, či registrovat
Australský teenager se opakovaně naboural do sítě Applu

Australský teenager se opakovaně naboural do sítě Applu

DNES  |  Daniel Fousek  |  diskuze (1)

Co jste dokázali v šestnácti letech vy? Nabourat se do sítě Applu se rozhodně podaří málokomu. Jenže mladík z Melbourne byl podle…

Chytré hodinky Oukitel W1: základní hodinky pro nenáročné

Chytré hodinky Oukitel W1: základní hodinky pro nenáročné

VČERA  |  sponzorovaný obsah  |  2 komentáře

Chytré hodinky se krátce po svém nástupu na trh staly naprostým hitem. Je trendy mít hodinky s displejem, které vám…

Mobilní hra PUBG zaznamenala 100 milionů stažení

Mobilní hra PUBG zaznamenala 100 milionů stažení

VČERA  |  Jakub Mokříš  |  diskuze (1)

Tato populární hra má za sebou masivní úspěch na PC, a teď drtí rekordy i na smartphonech. Tip: První vlna…

Mobilní zobrazení