Mobilizujeme.cz

4 důvody, proč si radši koupit nový iPhone SE než model 5S

  |  5 komentářů  |  autor:

Včerejší představení malého iPhonu mohlo vypadat, že Apple pouze zrecykloval přes dva roky starý model 5S. Opak je ale pravdou, nový iPhone SE je výrazně lepší než starší čtyřpalcový iPhone 5S. Přinášíme vám tak 4 hlavní důvody, proč si koupit radši novou generaci roku 2016.

Vyšší výkon

Čtyřpalcový iPhone SE možná někteří nerozeznají od staršího modelu 5S, vždyť kromě totožného designu má také totožné rozměry, ovšem pokud jde o výkon, rozdíl mezi oběma generacemi je více než výrazný. O výkon se totiž stará stále nejnovější 2 jádrový 2 GHz čipset Apple A9, totožný najdeme u iPhonů 6S a 6S Plus. A stejně jako nejnovější výkonné iPhony, také malý iPhone pro rok 2016 dosahuje stejných výsledků, jeho procesor je 2x výkonnější a grafika rovnou 3x výkonnější než iPhone 5S. Z toho plynou nesporné výhody, například nové softwarově náročnější vychytávky, které už starší model 5S ani po aktualizaci nemůže přinést.

Lepší fotoaparát

Dalšího výrazného vylepšení doznal fotoaparát. iPhone SE se chlubí snímačem s vyšším 12 Mpx rozlišením (nárůst z 8 megapixelů) a možností natáčet 4K videa. Díky vyššímu výkonu pak také můžete pořizovat tzv. Live Photos, tedy živé snímky (vyfotíte fotku a uloženo je pár fotek před a po, takže snímek obživne jako například gif snímek).

Delší výdrž

Jednou z největších slabin iPhonu 5S byla jeho tragická výdrž baterie. U nového modelu SE by se to však mělo změnit, podle tabulky od Applu dokáže nová generace malého iPhonu vydržet až o 50 % více než model 5S. Konkrétně můžete poslouchat hudbu až 50 hodin (oproti 40 hodinám u předchůdce), přehrávat video až 13 hodin (oproti 10 hodinám u předchůdce) či například surfovat na internetu až 13 hodin přes LTE, respektive 12 hodin přes 3G připojení (oproti 10, respektive 8 hodinám u předchůdce). Uvidíme ale, jaký bude rozdíl v reálné výdrži iPhonu SE, jakmile jej v redakci důkladně otestujeme.

Tip: Poznají lidé na ulici rozdíl mezi starým iPhonem 5S a novým SE?

Slibná budoucí podpora

Operačním systémem je nejnovější iOS 9.3 a dá se očekávat, že o nový malý iPhone bude dobře postaráno z hlediska aktualizací i do budoucna. Telefon totiž disponuje de facto nejnovějším hardwarem, o kterém už byla řeč. To samé se bohužel nedá říct o iPhonu 5S, kterému nejspíše v příštích letech skončí uživatelská podpora od výrobce.

Nebo rozhodne cena?

A v neposlední řadě by mohla rozhodnout cena, když inovovaný iPhone SE bude v České republice z oficiálního dovozu jen asi o 2 tisíce korun dražší než model 5S. Za to všechny zmíněné důvody rozhodně stojí. Na druhou stranu, dá se očekávat další pokles ceny u staršího čtyřpalcového iPhonu, pak by rozhodnutí nebylo tak jednoznačné. Souhlasíte?

ČLÁNKY:, , , ,
Překrásný koncept malého iPhonu s displejem bez rámečků

Překrásný koncept malého iPhonu s displejem bez rámečků

DNES  |    |  diskuze (0)

Před dvěma týdny Apple představil dvojici klasických iPhonů s osvědčeným designem, ale připravili si i jeden speciální smartphone – bezrámečkový iPhone X.…

Acer Holo 360 je bezkonkurenční telefon. Oslovit chce youtubery

Acer Holo 360 je bezkonkurenční telefon. Oslovit chce youtubery

DNES  |    |  diskuze (1)

Do České republiky míří zbrusu nový koncept telefonu, jaký tady doposud ještě nikdy nebyl, a vlastně ani nikde jinde na světě. Telefon…

Příští rok přijdou telefony se superpřesným GPS čipem

Příští rok přijdou telefony se superpřesným GPS čipem

DNES  |    |  diskuze (0)

Broadcom představil nový, přesnější čip pro mobilní zařízení s GPS. V současné době ho nabízí výrobcům, kteřá by ho měli do svých…

Mobilní zobrazení