Mobilizujeme.cz

Trendy: Maraton soutěží | jak vybrat telefon | iPhone X | bezrámečkový telefon | Android Oreo aktualizace | jak funguje čtečka tváře

3M MP410 – recenze mobilního projektoru pro práci i zábavu

  |  1 komentář  |  autor: Luboš Srb

Vyzkoušeli jsme malý mobilní projektor 3M MP410, který si díky svým výkonům rozhodně zaslouží pozornost. Hodí se jak pro práci, tak zábavu. Navíc se dá připojit hned několika možnostmi nejen k notebooku, ale také smartphonu nebo tabletu s iOS či Androidem.

Kapitoly článku:

» Úvod, technické parametry, obsah balení, design a konstrukce
» Ovládání, menu, připojení a projekce, přehrávání souborů, zhodnocení

O malém přenosném projektoru 3M MP410 jsme psali už koncem května, když nám jej české zastoupení oficiálně představilo. Tehdy nás zařízení nadchlo zejména svými rozměry a také výkonem. Jaké jsou ale praktické poznatky z deseti-denního testování? Co všechno projektor zvládá a kde má naopak mezery? To prozradí následující odstavce recenze.

Primární využití projektoru 3M MP410 je podle výrobce v pracovním segmentu, pro prezentace na poradách, zejména u lidí, kteří hodně cestují a mobilita veškerých zařízení potřebných k práci u nich hraje velkou roli. Dokážeme si ale tento projektor představit i jako zařízení k vytvoření menšího domácího kina pro pohodlné sledování celovečerních filmů či seriálů.

Základní parametry – 3M MP410

Rozměry105 x 106 x 39 mm
Hmotnost375 g (samotný projektor)
Projekcejas 300 lumenů, rozlišení WXGA (1280 x 720 px), úhlopříčka 17″ (43 cm) až 100″ (254 cm)
Světelný zdrojLED (životnost 20 tisíc hodin)
Paměť1 GB interní + paměťové karty microSD
Připojení k projektorukabelem (HDMI, univerzální I/O konektor – VGA, USB, konektor bezpečnostního kabelu), bezdrátově (Wi-Fi)
Obsah balenísíťový adaptér/šňůra, VGA kabel (k počítači), měkké pouzdro, CD s uživatelskou příručkou, rychlý průvodce, záruční a bezpečnostní informace
Cena a dostupnost15 000 Kč, 2. polovina června 2012

Obsah balení a volitelné příslušenství

V prodejním balení toho najdeme skutečně hodně. Kromě samotného mobilního projektoru 3M MP410 se ve větší kartonové krabici, která se jen tak tak vejde do běžné igelitové tašky, skrývá příslušenství v podobě síťového adaptéru/šňůry, VGA kabelu (k počítači), měkkého pouzdra pro přenos projektoru a nechybí jakýsi rychlý průvodce, záruční a bezpečnostní informace a CD s uživatelskou příručkou.

Dokoupit se pak dá další zajímavé příslušenství, které ulehčí práci s projektorem. Jde zejména o Wi-Fi USB adaptér USBW410 (cena 1400 korun) pro bezdrátové připojení projektoru k mobilu, tabletu či notebooku, což značně urychlí a zjednoduší připojování. Navíc umožňuje připojit k projektoru až 30 počítačů najednou.

Dále výrobce doporučuje dálkový ovladač RC410 (cena 700 korun) pro ovládání prezentace, bezdrátového asistenta (cena 1100 korun) coby dálkový ovladač a laserové ukazovátko v jednom, a přenosnou promítací plochu (cena 2600 korun). S čím se předem počítá, je HDMI kabel, který už výrobce ani nedodává, když jej lze pořídit v dnešní době za pár korun.

Design a konstrukce: prcek do dlaně

Projektor MP410 je tak malý, 105 x 106 x 39 milimetrů, že se vejde do běžné dlaně. Do kapsy byste jej však už nevměstnali. Od toho tu jsou jiné modely výrobce, z nich například 3M MPro 150 jsme také na Mobilizujeme.cz testovali. To by asi tak bylo k tomu, co každého upoutá na zařízení v první řadě. S hmotností 375 gramů si také jistě zaslouží přídomek mobilní.

Design projektoru 3M MP410 je moderně vyhlížející, a třeba na takové poradě se jistě účastníkům zalíbí. Stříbrno-bílé barevné provedení působí luxusně. Je však třeba o něj dobře pečovat. Po několika dnech testování se nám totiž na jednom místě začala lehce sloupávat stříbrná barva. Jak na tom projektor bude po dlouhodobějším testování a pod větším zatížení, to si netroufáme říci.

Na horní „čtvercové“ straně jsou umístěny veškeré prvky pro ovládání projektoru, a to: páčka pro zaostření obrazu, vypínací tlačítko, kurzorové šipky, potvrzovací tlačítko „ok“ a klávesa „možnosti“. Na předním boku najdeme velký objektiv, který jako světelný zdroj využívá LED technologie. Po všech bocích pak jsou otvory pro odvod teplého vzduchu za pomoci větráčků.

Na zadní bok toho výrobce zabudoval nejvíce, defacto všechny konektory pro připojení projektoru k jiným zařízením. Jedná se o USB, HDMI, univerzální I/O, port pro bezpečnostní kabel, port pro A/V a slot pro microSD kartu. Na spodní straně pak najdeme trojici gumových nožiček pro co nejlepší rovnováhu projektoru, pokud jej položíme na stůl, a uprostřed otvor se závitem pro namontování na stativ.

Kapitoly článku:

» Úvod, technické parametry, obsah balení, design a konstrukce
» Ovládání, menu, připojení a projekce, přehrávání souborů, zhodnocení

..

Testovaný produkt: 3M MP410, autor recenze: Luboš Srb, hodnocení: 4/5
ČLÁNKY:,
Samsung Galaxy A5 (2018) ukazuje svůj Infinity displej

Samsung Galaxy A5 (2018) ukazuje svůj Infinity displej

VČERA  |  Tomáš Rajnoch  |  diskuze (0)

O řadě Galaxy A pro rok 2018 od Samsungu již proběhlo mnoho spekulací. Modely se chystá Samsung představit již na začátku…

První majitelé Moto Z a Z2 Force začínají testovat Android 8.0

První majitelé Moto Z a Z2 Force začínají testovat Android 8.0

VČERA  |  Jan Hobler  |  diskuze (0)

Společnost Lenovo, respektive Motorola nedávno oslovila své brazilské uživatele za účelem přípravy aktualizací na Android Oreo. Konkrétně se má jednat o…

Do ČR míří další zásoby s iPhonem X. Již brzy bude dostupný

Do ČR míří další zásoby s iPhonem X. Již brzy bude dostupný

VČERA  |  Luboš Srb  |  3 komentáře

Nový iPhone X (recenze) opět míří na pulty českých prodejců, nebo minimálně na sklad oficiálního českého Apple Storu, na kterém před…

Mobilní zobrazení