Mobilizujeme.cz

2K displej pro Samsung Galaxy S5 vyrobí Sharp technologií LTPS

  |  4 komentáře  |  autor:

O nástupci jednoho z nejpopulárnějších smartphonů současnosti toho bylo napsáno již mnoho. Dnes přispějeme dalšími informacemi, které by tohoto krasavce mohli opět trochu poodhalit.

Nový Samsung Galaxy S5 by podle dosavadně uniklých informací měl opět být revoluční přístroj. Zatím se nejvíce mluví o jeho displeji. Podle nedávno uniklých informací tento krasavec ponese panel vyrobený technologií OLED s rozlišením 2K.

Navzdory jeho nesporným kvalitám je tu jeden háček. Tento displej se nedá vyrábět natolik masově, jak by Samsung potřeboval. Tedy v sériích čítajících desítky milionů kusů. Jiná zpráva, jež má kořeny v Číně, tvrdí, že nové panely by měly být vyrobeny technologií LTPS (low-temperature polisilicon). Opět se bude jednat o zobrazovače s rozlišením 2K, jejichž výrobcem se údajně stane společnost Sharp.

Samsung Galaxy S5

Skutečnost, že tato japonská společnost vyrobí displeje pro Samsung, je utvrzována skutečností, že do ní jihokorejský gigant investoval 110 milionů dolarů, a tak jejich spolupráce bude s největší pravděpodobností nemalá. Je též možné, že nový Samsung Galaxy S5 bude vydán hned v několika verzích a některá z nich bude vyrobená, jak je u Samsungu zvykem, technologií AMOLED.

Nechme se tedy překvapit. Nová vlajková loď největšího světového výrobce mobilních telefonů údajně spatří světlo světa již na veletrhu MWC 2014, který se tradičně koná v Barceloně od 24. do 27. února.

Zdroj: PhoneArena.com

ČLÁNKY:, , , ,
Lamborghini má nový luxusní smartphone. Jmenuje se Alpha One

Lamborghini má nový luxusní smartphone. Jmenuje se Alpha One

DNES  |    |  diskuze (0)

Značky nás obklopují na každém kroku. Pokud si nějakou oblíbíme, snažíme se ji věnovat co možná nejvíce. Pijeme kávu jedné značky, kouříme…

5 nejpopulárnějších čínských chytrých hodinek

5 nejpopulárnějších čínských chytrých hodinek

DNES  |    |  2 komentáře

Asi už víte, že nákupem elektroniky přímo z Číny se dá někdy docela slušně ušetřit. Dnes se podíváme na chytré hodinky, které…

Známe ceny chystaných Xperií XZ1 a XZ1 Compact

Známe ceny chystaných Xperií XZ1 a XZ1 Compact

DNES  |    |  diskuze (1)

Jak už je u japonského výrobce mobilních telefonů Sony zvyklostí, tak i letos představí v pořadí již druhou vlajkovou loď společně s…

Mobilní zobrazení