Mobilizujeme.cz

12 nejočekávanějších telefonů, kterých se dočkáme ještě letos

  |  10 komentářů  |  autor:

Největší mobilní události druhé poloviny roky už se nezadržitelně blíží. Čeká nás berlínský veletrh IFA 2015 nebo další významné samostatné události jednotlivých předních výrobců. Je tak nejvyšší čas si připomenout, na co všechno se již nyní můžeme všichni těšit!

Kapitoly článku:

» 1. první část – Apple, BlackBerry, Huawei, Nexusy
» 2. druhá část – LG, HTC, Sony, Microsoft

Vybrali jsme pro vás 12 nejočekávanějších smartphonů, které ještě nejsou oficiálně představené, ale již o jejich existenci něco víme. Všechny tyto telefony by přitom měly spatřit světlo světa stále ještě v letošním roce. Navíc těšit se mohou fanoušci hned všech tří předních operačních systémů, tedy Androidu, iOS a mobilních Windows. Očekávané novinky jsme seřadili abecedně.

Apple iPhone 6S a 6S Plus

Na první pohled je možná od předchozí generace nepoznáte, ale přesto přinesou nové iPhony 6S a 6S Plus celkem zajímavé novinky. Zřejmě se opět bude jednat o velikosti 4,7 a 5,5 palce, nově však můžeme očekávat speciální růžovou variantu, displej vylepšený o technologii Force Touch (rozeznávající sílu dotyku), fotoaparát s vyšším 12 Mpx rozlišením či další inovované specifikace. Cena by pak opět měla dosahovat kolem 20 tisíc korun a stoupat ještě výš v závislosti na vybrané konfiguraci.

BlackBerry Venice s Androidem

Ano, kanadské BlackBerry zřejmě poprvé vyzkouší vyrobit smartphone s Androidem. Model se zatím jmenuje BlackBerry Venice a kromě nejpopulárnějšího operačního systému údajně přinese výsuvnou mechanickou QWERTY klávesnici, oboustranně zakřivený displej či všechny pokročilé byznys služby tohoto výrobce. Jen se ale bojíme přestřelené ceny, která už dokázala tohoto výrobce poslat téměř do záhuby.

Huawei Mate S alias Mate 8

Novou vlajkovou lodí na poli phabletů se má stát nový model Mate S, který jsme dříve vídali pod označením Mate 8. Navazuje totiž na loňský velmi povedený model Mate 7 a v jeho výbavě se tak můžeme podle dosavadních úniků těšit například na 5,7″ Full HD displej, 8 jádrový procesor Kirin 935 s 3 GB RAM, 20 Mpx fotoaparát, LTE konektivitu, čtečku otisků prstů či Android Lollipop s nadstavbou Emotion UI. Cenu měl loňský model velmi příznivou, zopakuje to výrobce i letos?

Huawei Nexus (2015)

Jedním z vůbec nejočekávanějších telefonů letošního roku je bezesporu nový Nexus. Letos jej vyrobí hned dva výrobci – LG a Huawei. Čínský výrobce si přitom bere na starost větší z modelů s 5,7″ displejem, očividně s celokovovou konstrukcí a samozřejmě také nejnovějším Androidem 6.0 Marshmallow. Chybět nemá výkonný Snapdragon 810, oboustranné USB typu C, čtečka otisků prstů či 3500 mAh baterie. Cena Huawei Nexusu (2015) by mohla být po vzoru předchůdců více než zajímavá.

LG Nexus 5 (2015)

Druhý a zároveň menší z letošních plánovaných Nexusů má očividně vyrobit LG. Těšit se u tzv. Nexusu 5 (2015) už nyní můžeme na kompaktnější tělo s 5,2″ displejem, dále na praktické oboustranné USB typu C, čtečku otisků prstů a další moderní specifikace. Bohužel více zatím nevíme a spekulovat nechceme. Snad jen o ceně si dovolíme tvrdit, že LG dokáže být cenově celkem dost agresivní, což už předvedlo u předloňského Nexusu 5.

Kapitoly článku:

» 1. první část – Apple, BlackBerry, Huawei, Nexusy
» 2. druhá část – LG, HTC, Sony, Microsoft

ČLÁNKY:, , , , , , ,
U O2 si zítra můžete zamluvit iPhone 8, 8 Plus a Apple Watch 3

U O2 si zítra můžete zamluvit iPhone 8, 8 Plus a Apple Watch 3

DNES  |    |  diskuze (0)

Minulý týden představila kalifornská společnost Apple nové produkty. Trojici iPhone 8, 8 Plus, X nebo Apple Watch 3. První dva zmíněné smartphony…

Co se stane, když do vás narazí letící či padající dron? Bolí to

Co se stane, když do vás narazí letící či padající dron? Bolí to

DNES  |    |  diskuze (0)

S tím, jak se drony staly dostupné širokým masám, zároveň stoupá pravděpodobnost, že se budou stávat (a už se stávají) nejrůznější incidenty.…

Xiaomi je oficiálně v České republice. Zatím má dva partnery

Xiaomi je oficiálně v České republice. Zatím má dva partnery

DNES  |    |  2 komentáře

Xiaomi přezdívané čínským Applem už na českém trhu vídáme řadu let, nicméně až do roku 2017 se jednalo pouze o polooficiální či šedou…

Mobilní zobrazení