Mobilizujeme.cz

Trendy: Maraton soutěží | jak vybrat telefon + vánoční speciál | iPhone X | bezrámečkový telefon | Android Oreo aktualizace

10 konceptů vysněných smartphonů, které by měli výrobci vyrobit

  |  5 komentářů  |  autor: Petr Moravec

Internet je plný různých renderů konceptů od fanoušků mobilních technologií. Některé jsou opravdu povedené a je jen škoda, že se zřejmě nikdy reálně nedostanou do výroby. Prošli jsme Internet a vybrali 10 těch nejpovedenějších, které se za poslední půl rok objevily. Tak tady jsou!

10) Lumia 935

Tento povedený koncept nám ukazuje nástupce populární vlajkové lodi, Lumie 930. Podle autora, kterým je Ibrahim Sujau, je smartphone vybaven Windows 10, 5,5″ QHD displejem, 2 GB RAM, 64 GB velkým úložným prostorem a 20 Mpx fotoaparátem. Zadní strana přípomíná právě zmiňovanou Lumii 930 a podle renderů ji bude možné nabíjet bezdrátově (3 malé piny nad reproduktorem)

9) OnePlus Two

Rovněž koncept OnePlus disponuje podle autora, Jermaine Smita, 5,5″ displej, ale tentokrát pouze s Full HD rozlišením. Procesorem je Snapdragon 805, taktovaný na 2,7 GHz s grafickou jednotkou Adreno 420, velikostí úložiště 32, nebo 64 GB a 16 Mpx fotoaparátem.

8) Lumia 1530

Druhá Lumia v žebříčku, kterou vytvořil designér Sujau, má displej zakřivený po obou bocích, což ale v tomto případě prý pouze optická iluze. Přístroj je velmi tenký a vyroben pravděpodobně z kombinace kovu a polykarbonátu. Autor bohužel neuvedl parametry vytvořeného přístroje, ale očekávali bychom minimálně Snapdragon 805, nebo 810, 20 Mpx kameru a 2 nebo spíše 3 GB RAM.

7) Sony Xperia Micro

O následující koncept se postaral Dwight Looi a je určen uživatelům, kteří požadují výkon bez kompromisů v co nejmenším těle. Díky minimálním rámečkům je celé tělo ještě daleko menší, než třeba u iPhone 4. Displej má pak 4″ s HD rozlišením, procesor Snapdragon 808 a 20,7 Mpx fotoaparátem.

6) Sony Xperia Z4

Render očekávané vlajkové lodi od Sony je velmi, velmi tenký a obsahuje 5,2″ QHD displej, 4 GB RAM a úložiště o velikosti 32, 64 nebo 128 GB. Kamera je schopná pořizovat fotografie v rozlišení až 21,9 Mpx.

5) HTC One Max 2

Není žádným tajemstvím, že phablet od HTC netrhal zrovna rekordy v prodeji. To se pokusil napravit Hasan Kaymak se svým konceptem.

Ten obsahuje displej o úhlopříčce vyšší než 6″ s blíže nespecifikovaným rozlišením, ale tipovali bychom alespoň Full HD, či spíše QHD. Přístroj je tenký pouhých 8 mm a přichází s prostředím HTC Sense 7.0.

4) Project Aria

Hlavní výhodou tohoto konceptu je podle tvůrce průhledný displej a schopnost holografické projekce. Displej je 5 palcový se 4K rozlišením. Procesor má 8 jader, přičemž každé je taktováno na 3 GHz. Dále je zde 4 GB RAM a 13 Mpx Lytro kamera.

3) Motorola Motorizr Z1

Designér Giuseppe Avanzato zkombinoval vysouvací konstrukci s nejmodernějším hardwarem. Motorizr Z1 přichází s 8 jádrovým procesorem Snapdragon 810, 3 GB RAM a grafickou jednotkou Adreno 430. Displej má velikost 4,1″ a je chráněn ochranným sklíčkem Gorilla Glass 4.

2) LG G4

Jermaine Smit vytvořil model velmi očekávaného LG G4. Zařízení je pouze 8,76 mm tenké a obsahuje Snapdragon 810 a 16 Mpx zadní kamerku. Zadní strana pak částečně připomíná nedávno představený LG G Flex 2.

1) Nokia 1100

Posledním konceptem v našem žebříčku je znovuzrozená Nokia s Androidem na palubě. Autor, Jermaine Smit, bohužel neuvedl žádné upřesňující detaily. Nokie 1100 bychom se však s Androidem mohli reálně dočkat

Který z uvedených konceptů se vám líbí nejvíce?

Zdroj: Concept-phones.com

ČLÁNKY:, ,
Maraton soutěží – Vyhrajte nový smartphone HTC U Play (bílý)

Maraton soutěží – Vyhrajte nový smartphone HTC U Play (bílý)

DNES  |  redakce  |  diskuze (0)

Unikátní maraton soutěží při příležitosti 10 let redakce Mobilizujeme.cz pokračuje tento týden s dalším povedeným smartphonem, tentokrát opět od HTC. Pohledný…

Chystané LG G7 možná nabídne skener oční duhovky

Chystané LG G7 možná nabídne skener oční duhovky

VČERA  |  Tomáš Rajnoch  |  diskuze (0)

Příští vlajková loď společnosti LG se nezadržitelné blíží. Model G7 by měl především zaujmout svou vnitřní výbavou a designem. Aktuálně se…

Spekulace kolem Surface Phonu od Microsoftu znovu ožívají

Spekulace kolem Surface Phonu od Microsoftu znovu ožívají

VČERA  |  Tomáš Richter  |  diskuze (0)

S trouchou nadsázky lze říct, že bavit se o Suface Phonu je jako bavit se o císařových nových šatech. I když…

Mobilní zobrazení