Mobilizujeme.cz

Vodafone Smart Tab 10 – recenze nafouklého tabletu Smart Tab 7

28. 1. 2012  |  recenze  |  autor:

Vodafone Smart Tab 10 je vyšší verzí tabletu Smart Tab 7. Recenze se tak zaměřuje na zhodnocení výbavy obou z nich, přičemž rozdílů je opravdu na napočítání prsty jedné ruky. Nízká cena tabletu Vodafone Smart Tab 7 i 10, z dílny čínského ZTE, dává předpoklad dobré prodejnosti. Tablet si dnes proto může zakoupit takřka každý.

Vodafone Smart Tab 10 doplňuje v produktové nabídce Vodafonu levnější model s označením Smart Tab 7, přičemž rozdíl je jen v úhlopříčce displeje, kapacitě baterie a rozměrech s hmotností. Uživatel si tak může zvolit, zda preferuje menší úhlopříčku tabletu, nebo dává přednost větší. Důraz je u obou tabletů kladen zejména na cenu, přičemž výbava v žádném případě nestrádá.


Vodafone Smart Tab 10 – oficiální fotografie

Abychom si udělali pořádek v základních parametrech, nabízíme srovnávací tabulku, kde jsou vidět totožné položky a naopak i rozdíly.

Základní parametry – Vodafone Smart Tab 7 versus 10

Vodafone Smart Tab 7 Vodafone Smart Tab 10
Rozměry 194 x 120 x 11,4 mm 257 x 172 x 11,3 mm
Hmotnost 391 g 672 gramů
Displej TFT, rozlišení WXGA (800 x 1280 px), 262 tisíc barev, úhlopříčka 7“ TFT, rozlišení WXGA (800 x 1280 px), 262 tisíc barev, úhlopříčka 10“
Procesor a paměť dvoujádro, 1,2 GHz (Qualcomm MSM8260), grafika Adreno 220
1GB RAM, 16GB vnitřní paměť + paměťové karty microSD až 32 GB
Operační systém Android 3.2 Honeycomb
Fotoaparát 5 Mpx (2592 x 1944 px), autofocus, efekty, nahrávání HD 720p videa, přední 2 Mpx videokamerka
Baterie 4 000 mAh 6 800 mAh
Obsah balení tablet, návod, nabíječka, atypický USB kabel, stereo headset s peckovými sluchátky, záruční list, ochranné pouzdro
Cena a dostupnost 7 377 Kč, prosinec 2011 8 977 Kč, leden 2011

Krátké postřehy z testování tabletu Vodafone Smart Tab 10

Co se nám líbilo: dobře zpracovaná a pevná konstrukce, displej s rozlišením WXGA, 3G modul a slot na SIM kartu, vnitřní 16GB paměť a slot na microSD kartu, dvoujádrový 1,2 GHz procesor, grafika Adreno 220, operační RAM paměť 1GB, standardní konektor 3,5 mm Jack, operační systém Android 3.2 Honeycomb, 6 800 mAh baterie, 5 Mpx fotoaparát a přední 2 Mpx videokamerka, Wi-Fi s DLNA, čtyřicetipólový konektor funguje i pro HDMI výstup, GPS a Google mapy v menu, pouzdro v balení, podpora Adobe Flash 11

Co se nám nelíbilo: chybějící podpora hovorů (GSM), výdrž baterie není extra velká, na tabletu není klasický microUSB port

Obsah balení:

Oba tablety jsou prodávaný prakticky ve stejném balení, lišícím se od sebe jen velikostí. Uvnitř nalezneme nejprve samotný tablet, stručný návod, ochranné pouzdro a poté v dolním patře ještě nabíječku, datový USB kabel a pecková sluchátka. Paměťovou microSD kartu, která není v balení, si v případě potřeby můžete dokoupit nebo použít nějakou vlastní z telefonu. Vodafone dále nabízí příslušenství – dokovací stanice, obal Premium folio a HDMI kabel.

Vzhled a konstrukce:

Na testování k nám do redakce zavítala 10“ verze tabletu Vodafone Smart Tab, která je v prodeji od začátku ledna, zatímco 7“ verze se na trh dostala už na konci loňského roku. Potěšující zprávou je, že tablety jsou poměrně dobře hardwarově vybaveny a zároveň dokáží nabídnout nižší prodejní cenu, než ostatní přední výrobci, jako Samsung či Apple.

Přední stranu tabletu vyplňuje širokoúhlý displej s úhlopříčkou 10“ a především pak zvoleným rozlišením 800 x 1280 px. Díky tomu je obraz dostatečně ostrý, body jsou velmi malé. Nad displejem je umístěna 2 Mpx videokamerka, kterou využijeme především na hovory se Skypem, případně i pro videohovory přes operátora (spíše v zahraničí). Nic dalšího na přední straně nenalezneme. Masivní ohraničení displeje černým rámečkem mi připomíná první tablet od Samsungu, není zkrátka prostor využit zcela.

Rámeček tabletu, imitující kov, působí velmi dobrým dojmem. Uživatel má pocit, že drží tablet za pevný rám. Právě v rámečku, na levé straně, jsou ukryty – senzor jasu i informační LED dioda (červené/zelené zbarvení). Na bocích tabletu jsou rozmístěny všechny potřebné porty a tlačítka. Vezměme to od horní hrany, kde je tlačítko zámku displej a spuštění tabletu, stejně tak i dvojtlačítko hlasitosti. Pravý bok tabletu přináší jen výřez pro jeden z dvojice reproduktorů. Druhý je umístěn logicky na protichůdné hraně. Levý bok nabízí 3,5 mm konektor Jack a podlouhlou plastovou krytku, pod níž mají své místo sloty pro microSD kartu i SIM kartu.

Spodní hrana tabletu má uprostřed atypický port (čtyřicetipól) pro připojení nabíječky (USB kabelu), o kus vedle pak i dírku s mikrofonem. Tablet tak můžeme směle využít i na klasické funkce, jako volání, posílání SMS a datování přes síť operátora. Zadní kryt je vyřešen tak, že lehce pogumovaný povrch má mnoho dírek, a tak přeci jen tolik nevyklouzává z rukou. Myslelo se také na fotoaparát, proto zde nalezneme 5 Mpx snímač na vyvýšeném místě s logem Vodafone.

Baterie a výdrž:

Nezbytnost pro dnešní přístroje, to je kvalitní výdrž. Tablet Smart Tab 10 přináší Li-Ion baterii s kapacitou 6 800 mAh. V menší verzi (Smart Tab 7) se jedná o 4 000 mAh. Tablet jsem musel dobíjet co dva dny, když jsem si s telefonem pohrával zhruba 3 hodiny denně. Daleko od pravdy tedy není údaj výrobce, kdy má být výdrž tabletu 6 hodin provozu.

Displej a ovládání:

Úhlopříčka displeje tabletu Vodafone Smart Tab 10 je patrná už dle názvu, tedy 10“. Pochvalme pak výrobce (ZTE), že zvolil rozlišení 800 x 1280 px, které je dostatečně jemné a dodává tak displeji rozhodně lepší tvář. V případě 7“ verze tabletu je však jemnost ještě vyšší, jelikož rozlišení je shodné. Displej je dotykový kapacitní a zobrazuje 262 tisíc barev. Zvolit lze manuální regulaci jasu, nebo to ponechat na senzoru jasu. V nastavení displeje můžeme dále volit automatické otáčení displeje, časový limit pro vypnutí displeje (15, 30 sek, 1, 2, 5, 10, 30 min) a animace.

Čitelnost displeje na přímém slunci není nejlepší, to si uznejme, nicméně jinak se i přes obyčejný TFT displej jedná o dobré úhly čitelnosti a také reakce na dotyk jsou okamžité. Ovládání displejem je jednoduché a nečiní problémy ani začátečníkům, jelikož ikonky jsou velké, stejně jako znaky na softwarové klávesnici, fungující v režimu na šířku i výšku displeje.

Systém, výkon: Android 3.2 a skvělý hardware

Oba tablety Vodafonu disponují shodně operačním systémem Android 3.2 Honeycomb a i jejich další výbava je více než podobná. Mám na mysli dvoujádrový procesor Qualcomm MSM8260 s taktem 1,2 GHz, grafiku Adreno 220, operačním RAM paměť 1GB i vnitřní 16GB paměť, včetně rozšíření paměťovou microSD kartou o dalších 32GB. Výkon tabletu je naprosto skvělý, vše šlape velmi rychle a bez prodlev, nicméně vyladěnost zejména v přechodech po obrazovkách přeci jen někdy tzv. zadrhává.

Systém je oblečen do barev operátora, včetně úvodní obrazovky po spuštění. Pro uživatele je připraveno pět obrazovek, na které může dle sebe umístit widgety a další obsah, a to tak, že podrží prst kdekoliv na displeji, poté se objeví pět minimalizovaných obrazovek a pod nimi záložky, co na ně chce umístit. Jednoduchým výběrem pak stvrdí volbu. Obrazovka je rozvržena tak, že na levém horním okraji je vyhledávání Google včetně hlasového zadávání, na pravém rohu pak vstup do nabídky aplikací (v podstatě menu) a přidávání widgetů na pozadí tlačítkem +. Spodní okraj displeje je určen pro informační část (vpravo), kde vidíme čas, stav baterie, signál sítě a připojení, stejně tak i spuštěné aplikace. Levý spodní okraj nese tlačítko „zpět“, domů a multitasking.

Telefonování a zprávy:

Tablet se řadí mezi ty, které disponují zároveň Wi-Fi i GSM/3G modulem, a tak by pro ně neměl být problém s využitím běžných telefonních funkcí – hovory a SMS. Bohužel, Vodafone Smart Tab 10 a velmi pravděpodobně i verze 7 neumí hovory. Tablet se sice tváří, že vše je tak, jak má být, pak si ale zkusíte zavolat na SIM kartu, vloženou v tabletu a ejhle, zvoní to, přitom na tabletu nic není signalizováno. Že tu něco nehraje, naznačuje i fakt, že v tabletu chybí ikonka či funkce hovorů. Také v kontaktech na možnost volání nenarazíme, zde je pouze možnost zaslání SMS zprávy. Být pro druhé dostupný na čísle a přitom ho nemoci vzít, je trošku divné.

To funkce SMS pracuje spolehlivě, jako na klasickém telefonu. Datové připojení také nemá problém, a to jak v režimu GPRS/EDGE, tak 3G/HSPA. Nejprve je však nutno nastavení internetového profilu, bez kterého se tablet neobejde (u Vodafonu nejsnáze posláním SMS s nastavením ze samoobsluhy, třeba u O2 jednoduše vytvořením profilu s názvem – internet (stejně i v položce AP). V tabletu tedy můžeme spravovat kontakty jako v běžném telefonu, včetně všech funkcí, které nabízí Android.

Klasické hovory může nahradit Skype, který funguje spolehlivě i s použitím přední 2 Mpx videokamerky. Emailové funkce si také nemá třeba více rozvádět. K dispozici je standardní emailový klient, který vás provede nastavením a zaručí pak dobrou správu hned několika schránek.

Fotoaparát, video:

Krajní funkcí jsou u tabletů fotoaparáty, i když v poslední době se i u nich snaží výrobci umisťovat snímače s více Mpx. Vodafone Smart Tab 10 nabízí 5 Mpx fotoaparát s autofocusem, který zároveň zvládá nahrávání HD 720p videa. Obrazovka fotoaparátu umožňuje jednoduše měnit nastavení v pravé části, kde jsou tlačítka plus a mínus, zastupující přiblížení (až 4x digitální zoom), vyvážení bílé, barevné efekty, iris pro pořízení snímku a další nastavení. Přepínat lze také mezi hlavní a sekundární kamerkou, stejně jako mezi režimy fotoaparátu a videokamery. Okno se záběrem ukazuje i počet pořízených a celkově možných fotografií, přiblížení a náhled posledního snímku.

Zkušební fotografie – Vodafone Smart Tab 10:

Multimédia, zábava, organizace:

V nabídce menu nalezneme několik zajímavých titulů, které nám usnadní práci s tabletem. Na mysli mám balík Quickoffice HD, s nímž lze soubory ve formátu Word, Excel a PowerPoint číst, upravovat a také vytvářet nové. Aplikace kromě toho umí synchronizovat data s mnoha účty, třeba Google Docs, Dropbox, box, huddle, SugarSync, mobileme. Využít můžeme hlasové vyhledávání Google, kalkulačku s několika funkcemi (sin, cos, tak, log, faktoriál, atd.), manažer stahování, prohlížeč souborů (vytváření nových složek, vyhledávání, seřezaní).

Správa multimédií – hudba, video, foto – probíhá přes Media Manager Mobile. Lze tak jednoduše využívat výhody domácí sítě (DLNA), ve které si obsah nasdílíte. V menu tabletu tak je vedle standardní galerie a hudebního přehrávače právě toto řešení. Naopak chybí FM rádio i přehrávač videí, který si stáhnete z Android Marketu dle uvážení (na výběr jich je kvalitních dost). V tabletu je dále aplikace YouTube, záznam zvuku, Google Talk či vyhledávání Google. Přehledně se tváří klasický kalendář, čerpající data z navolených účtů.

Konektivita, web, GPS:

Ač se to nezdá, má tablet vestavěnou GPS spolu s mapami a navigací Google v menu. Z tabletu tak rázem může být hodně velká navigace, i když v autě ji umístit na přední desku, riskujete minimálně slovní domluvu od policie. Nalezení pozice záleží na tom, kde se právě nalézáte, v zástavbě domů trvá nalezení delší dobu. Rychleji to zařídíte v případě povolení A-GPS, kdy tablet pro zjištění polohy používá data sítě. Navigační software nemusí být zvolen pouze ten klasický od Google, ale dveře dokořán jsou otevřeny třeba aplikacím jako Sygic, Route 66 či Navigon.

Konektivita tabletu je bezchybná. Bezdrátové technologie zastupuje Wi-Fi (802.11 b/g/n) s DLNA, Bluetooth 2.1 s A2DP a EDR. Přenosy přes operátora reprezentuje GPRS/EDGE i rychlá HSDPA. U Wi-Fi je možné vytváření hotspotu, se sdílením internetového připojení dalším pěti zařízením. Zatímco hotspot fungoval dobře, tak připojení k síti Wi-Fi se neudržovalo aktivní (i v případě volby, aby se nikdy neodpojovalo), často jednoduše síť byla dostupná, ale tablet se k ní sám nepřipojil. Konektor USB má atypický port (čtyřicetipól) na straně tabletu, což je problém v případě nabíjení, kdy potřebujete právě a jen tento. Umožnuje však zároveň i využití jako HDMI. K portu lze připojit také myš, klávesnici či paměťové flash disky (tedy funkce jako USB on-the-go u Nokií). Na tabletu je též 3,5 mm Jack konektor.

Operátor se opět nepochlubil hodnotou u HSDPA, předpokladem je tedy min. 3,6 Mb/s (max. 7,2 Mb/s) při stahování. Odesílání je možné rychlostí jen 384 kB/s. Webový prohlížeč hodnotím kladně, jelikož umožňuje zobrazení obsahu včetně Flash (podpora Flash Player 11), ukládání oblíbených adres, vytváření záložek, rychlé vyhledávání na Googlu či třeba sdílení konkrétní stránky přes sociální sítě.

Závěr recenze tabletu Vodafone Smart Tab 10

Vodafone Smart Tab 10 je druhým počinem od čínského výrobce ZTE, který pod svou značku rebrandoval operátor Vodafone. Díky sražené ceně pod 9 tisíc korun se jedná o dostupný tablet pro širší portfolio uživatelů, kteří tak mohou vlastnit velmi dobře zpracovaný a hardwarově obdařený přístroj. Na tabletu mi vyloženě nechybělo nic, co by jiné měly navíc, a tak jej lze doporučit jak pro domácí, tak i pracovní využití.

Z kladů tabletu bych mohl jmenovat výkonné dvoujádro, dotykový displej s vyšším rozlišením, konektivitu či systém Android 3.2 Honeycomb. Na druhou stranu mě zarazila absence klasických hovorů přes operátora, která by vzhledem k modulu i verzi systému měla fungovat. Když vám pak na číslo někdo volá, normálně mu to zvoní, ale na tabletu o tom není ani památky. Velká škoda, když SMS fungují korektně. Celkově však tablet doporučuji, jelikož přináší hodně za relativně slušný peníz, na což se v dnešní době především hledí.

Konkurence má na trhu povětšinou dražší tablety, byť třeba Huawei MediaPad seženete za takřka stejnou cenu. Samsung své Galaxy Taby umisťuje s cenovou nálepkou tak od 11 500 Kč výše.

konstrukční zpracování absence hovorů
10″ WXGA dotykový displej nižší výdrž
5 Mpx fotoaparát, 2 Mpx videokamerka
Wi-Fi s DLNA, HSDPA
1,2 GHz dvoujádro, 1GB RAM

..

Testovaný produkt: Vodafone Smart Tab 10, autor recenze: Jindřich Srb, hodnocení: 4/5
Témata:, ,

13 komentářů

 1. Milanek
  28.1.2012 v 15:56

  Děkuji za recenzi, jste první, kteří se na telefon podívali důkladněji a napsali, jak je to doopravdy s GPS či těmi hovory u tabletu.To jsem přesně potřeboval vědět.

  Odpovědět

 2. tompec
  29.1.2012 v 10:04

  Nejde ty GSM hovory obejit nejakou aplikaci treti strany ? Jinak recenze pekna !

  Odpovědět

 3. anywh
  29.1.2012 v 11:12

  nekupovat – malá recenzička Smarttab 7:
  1) foťák po chvíli nefunguje (musí se restartovat)
  2) wifi dost často vypadává
  3) na skype hovory téměř zapomeňte….velmi mizerná kvalita mikrofonu
  4) psaní na tom je naprosté utrpení, pokud se jednou netrefíte, je z toho boj
  5) horní pravá část displeje občas nereaguje
  6) je toho víc….
  pokusím se ho vrátit!

  Odpovědět

   anywh
   29.1.2012 v 11:14

   už jsem ho 2x vrátil…po druhé po dni, bo problémy 1 a 2 nebyly vyřešeny (ostatní jsem raději ani řádně netestoval)…po 3. budu chtít peníze zpět
   7) dost aplikací a her si na tomto nezahrajete! není podporováno
   8) ani google docs na tom nefunguje….stále to padá
   9) přístroj se při zatížení dost často restartoval

   Odpovědět

    radi_s
    7.2.2012 v 09:33

    Díky za cenné postřehy. Podpora aplikací tedy naprd, jak vidět dost to laguje… Pokud do léta nepřijdou W8 tablety, budu muset koupit ten strašný iPad s proprietárním konektorem, bez mass storage ale za to se 100% funkčností obrovského množství aplikací :-D.

    Odpovědět

 4. Martin
  7.2.2012 v 16:51

  Zdravím Vás. Tablet mám půl dne, foťák se seká už při nastavení, hodinysijdou jak chtějí,skáče too 20 minut dopředu např. z 15,12,máte rázem 15,32 a když to dojde na 15,59 tak následuje 15,00 místo 16,00. Problém s bloothoot,připojí se-synchronizuje, např. s mobilem ale přenos nelze.Z pravé strany obrazovky černá display.Sice po přejetí prstem zčernání zmizne. Za časseto opakuje.Jdu zkoušet další aplikace.Zatím

  Odpovědět

   Miro
   7.4.2012 v 21:55

   Koupil jsem redukci pro připojení usb – flash disk bohužel se mi nikde nezobrazuje, můžete poradit s připojením, nastavením?

   Odpovědět

 5. Miro
  8.4.2012 v 13:15

  Můžete poradit s textovým dokumentem?

  Odpovědět

 6. Miro
  8.4.2012 v 13:25

  Koupil jsem redukci pro připojení usb – flash disk bohužel se mi nikde nezobrazuje, můžete poradit s připojením, nastavením?

  Odpovědět

   eLPeee
   14.4.2012 v 09:49

   Mám stejný problém. Asi to chce něco originálního od ZTE… Zatím jsem ale na tento tablet prakticky žádné přislušenství (redukce …) nenašel.

   Odpovědět

 7. eLPeee
  14.4.2012 v 09:56

  Tablet mám cca 3 měsíce, předtím jsem měl Archos 101. Musím říci, že za rozdíl ceny to asi nestálo. Kvalita je sice výrazně lepší, obrazovka skvělá, Archos za cca 4.000,- však měl oproti Vodafonu to, co mi nyní chybí:
  – USB konektor (master i slave)
  – Nesrovnatelně vyšší výkon repráků
  – HDMI výstup
  Podotýkám, že všechny konektory byly přímo v tělě tabletu (a tento nebyl o nijak moc robustnější).

  Odpovědět

 8. xitp
  26.6.2012 v 10:15

  Mám Vodafone Smart Tab 10 používám ho již několik měsíců a několik hodin denně a nemám jediný problém.Výdrž baterie super funguje na ně vše co jsem potřebuji od kancelářských aplikací až po hry všeho druhu.a to že se občas ale je to hodně málo sekne je zanedbatelné.Takže za mě super

  Odpovědět

 9. Cab.
  1.11.2013 v 20:23

  Mám ho 2 měsíce a zatím super. Šlape bez problému.Hry taky bez problému.Za tu cenu je to nad očekávání.Uplná spokojenost

  Odpovědět

Přidat komentář

Jak vybrat telefon v roce 2016, nezapomeňte na těchto 5 věcí

Jak vybrat telefon v roce 2016, nezapomeňte na těchto 5 věcí

18. 4. 2016  |    |  45 komentářů

Technologie mobilních telefonů, dnes bychom spíše řekli smartphonů, se každým měsícem, každou tiskovou konferencí, posunují kupředu. Je tedy zcela běžné,…

Recenze Huawei Mate 8: dokonalý po všech směrech (exkluzivně)

Recenze Huawei Mate 8: dokonalý po všech směrech (exkluzivně)

12. 2. 2016  |    |  60 komentářů

Hledáte to nejlepší na poli superphabletů? Tak už dál nemusíte. Huawei Mate 8 je přímo mistrovským dílem, ze kterého čiší…

7 vlastností, které má údajně přinést iPhone 7

7 vlastností, které má údajně přinést iPhone 7

9. 11. 2015  |    |  37 komentářů

I když iPhony 6S a 6S Plus jsou na trhu jen krátce, tak se již příznivci této značky těší, co přinese…

Recenze Honor 7: reparát na výbornou

Recenze Honor 7: reparát na výbornou

25. 10. 2015  |    |  15 komentářů

Nový přístroj z dílny odnože značky Huawei opět nabízí skvělý poměr ceny a výkonu. K tomu návdavkem i několik velmi praktických zlepšováků…

Recenze Lenovo Vibe Shot: Levná stylovka mezi fotomobily

Recenze Lenovo Vibe Shot: Levná stylovka mezi fotomobily

12. 8. 2015  |    |  39 komentářů

Lenovo vyrobilo s trochou nadsázky smartphone, který nemá konkurenci. Kdo jiný totiž přináší stylový fotomobil a ještě k tomu za…

5 funkcí, které už dnes na mobilu nikdo nepotřebuje

5 funkcí, které už dnes na mobilu nikdo nepotřebuje

6. 8. 2015  |    |  45 komentářů

Před lety se podle nich rozlišovaly jednotlivé kategorie mobilních telefonů a připlácely se za ně tisíce korun. Dnes byste je…

7 aplikací, které zázračně fungují, ačkoliv byste to možná nečekali

7 aplikací, které zázračně fungují, ačkoliv byste to možná nečekali

25. 5. 2015  |    |  3 komentáře

Mezi aplikacemi, které využíváme každý den, se často objevují unikáty vypadající, jako by byly z jiného světa. Když většina uživatelů…

Jak snadno dostat Flash Player do Androidu

Jak snadno dostat Flash Player do Androidu

23. 11. 2012  |    |  128 komentářů

Nestihli jste si do 15. srpna 2012 stáhnout Flash Player z obchodu Google Play? Nevadí. Existuje jednoduchá možnost, jak Flash…

Potvrzeno: Honor 8 se v ČR začne prodávat za cenu od 10 990 Kč

Potvrzeno: Honor 8 se v ČR začne prodávat za cenu od 10 990 Kč

DNES  |    |  diskuze (0)

Včera jsme vám jako první prozradili údajnou cenu a dostupnost očekávaného vlajkového modelu Honor 8 na českém trhu. Samotný výrobce nám nyní…

Android mají "šetřílci" a iPhone hlavně Pražáci, ukazují data od O2

Android mají „šetřílci“ a iPhone hlavně Pražáci, ukazují data od O2

DNES  |    |  3 komentáře

Operátor O2 publikoval docela zajímavé statistiky jednotlivých operačních systémů používaných zákazníky v jeho síti. A vzhledem k poklesu podílu Microsoftu…

HTC nedodrží slib. Loňský One A9 nedostane Android 7.0 včas

HTC nedodrží slib. Loňský One A9 nedostane Android 7.0 včas

DNES  |    |  diskuze (1)

Společnost HTC v červenci potvrdila, že aktualizace na Android 7.0 Nougat bude dostupná pro modely HTC 10 (recenze), HTC One…

Nepozorný řidič chytal pokémony a srazil ženu. Ta zaplatila životem

Nepozorný řidič chytal pokémony a srazil ženu. Ta zaplatila životem

DNES  |    |  diskuze (0)

Japonský řidič, evidentně rozptýlený hrou Pokémon Go, srazil na přechodu dvě ženy. Jedna z nich srážku bohužel nepřežila. Jde o…

Sony předčasně prozradilo Xperii X Compact a Xperii XR (oživeno)

Sony předčasně prozradilo Xperii X Compact a Xperii XR (oživeno)

DNES  |    |  3 komentáře

Sony chystá kompaktní smartphone Xperia X Compact a špičkový fotomobil Xperia XR, které doplní letošní portfolio japonského výrobce zřejmě již na nadcházejícím veletrhu…

Samsung nestíhá vyrábět Note 7, na český trh přijde se zpožděním

Samsung nestíhá vyrábět Note 7, na český trh přijde se zpožděním

DNES  |    |  6 komentářů

Již vyrobené zásoby Samsungu Galaxy Note 7 jsou kvůli vysoké poptávce vyčerpány, proto musí jihokorejská firma odložit start prodeje hned…

Xiaomi Redmi Note 4 oficiálně: obrovský výkon a skvělá výdrž

Xiaomi Redmi Note 4 oficiálně: obrovský výkon a skvělá výdrž

DNES  |    |  3 komentáře

Xiaomi dnes oficiálně představilo další generaci řady Redmi Note. Řady dostupných phabletů, které se vyznačují skvělým poměrem cena/výkon a kvalitním…

Recenze BlackBerry DTEK50: ryba i rak v jednom

Recenze BlackBerry DTEK50: ryba i rak v jednom

DNES  |    |  6 komentářů

BlackBerry se po relativním neúspěchu špičkového modelu Priv nevzdává a cílí na široké korporátní publikum. Líbit se ale bude i…

Mobilní zobrazení