Mobilizujeme.cz

Velký mobilní horoskop: jaký telefon a aplikace se k vám hodí?

8. 3. 2016  |  článek  |  autor:

Ohledně toho, co se očekává na poli mobilních telefonů a telekomunikací v roce 2016, toho bylo napsáno již mnoho. Mnoho z vás ale zajímá, jak konkrétně se tento rok dotkne vás, našich čtenářů. Podívali jsme se tedy do věštecké koule a nechali jsme pro vás určit mobilní horoskop. Jak na tom tedy v tomto roce budete?

Tip: 10 trendů, které zahýbou světem smartphonů v roce 2016

Kozoroh (22.12-20.1)

Osobnost: Jeff Bezos (12.1), Stephen Elop (31.12)

Telefon: Microsoft Lumia 950 / HP Elite X3

Vaši plachou povahu již delší dobu upoutává mobilní systém obra z Redmondu, Windows 10. Může za to částečně vliv, dnes již bývalého mobilního šéfa Nokie/Microsoftu Stephena Elopa a tak je telefonem letošního roku pro vás jeden z dvojice Lumia 950 nebo nedávno představený model od Hewlett & Packard, Elite X3. To, že se až tak dobře necítíte ve velké společnosti neznamená, že se neradi bavíte. Vašimi aplikacemi, díky kterým dokážete pobavit vaše přátele se letos stanou FaceSwap či PhotoWarp pomocí kterých budete vtipně upravovat vaše fotografie. Když vás úprava fotografií omrzí, okolí pobavíte i nadávkami Miloše Zemana.

Vodnář (21.1-20.2)

Osobnost: Ivo Lukačovič (7.2), Paul Allen (21.1), Lee Byung-chul (12.2)

Telefon: BlackBerry Priv

Idealističtí vodnáři, celý rok nepřestanete své okolí udivovat originálními nápady a neotřelými řešeními! Za to, čemu věříte budete bojovat. Z tohoto pohledu jsme pro vás nenalezli vhodnější telefon, než je BlackBerry Priv, který je sám o sobě jedním velkým originálním řešením, přenášejícím prvky ostružinového systému do systému zeleného robota. Osobnosti, které vás ovlivňují jsou např. Lee Byung-chul (zakladatel skupiny společností Samsung) nebo Ivo Lukačovič (zakladatel českého Seznamu) a tak není divu, že myšlenky ve vaší hlavě se budou rojit rychlostí světla. Je pro vás důležité mít i přehled o světovém dění a tak vhodnými aplikacemi pro vás jsou „sběrače“ nejdůležitějších zpráv jako např. Tapito nebo České noviny, popř. zahraniční BBC News.

Ryby (21.2-20.3)

Osobnost: Steve Jobs (24.2), Evan Blass (13.3), Mike Lazaridis (14.3)

Telefon: Nexus 6P

Vy, Ryby, sice na své okolí působíte na první pohled pasivním dojmem, ale sami moc dobře víte, že se včas dokážete uchopit vhodné příležitosti a předvést, co ve vás je. Vaší osobností je mimochodem samotný Steve Jobs a tak je již zřejmé, že jste velmi ambiciózní. Vaším telefonem roku jsme ale možná trochu překvapivě nezvolili iPhone, ale Nexus 6P, který podle nás více odpovídá vaší sice na jednu stranu urputné, ale ve skutečnosti citlivé osobě. Vzhledem k vaším nemalým cílům je pro vás důležité neustále se něco nového učit a z tohoto důvodu by vás měla uspokojit „škola hrou“ nikoliv ale od majora Majsnera, ale ve formě aplikace Duolingo. Práci vám dokáže ulehčit i výpočetní aplikace Photo math.

Beran (21.3-20.4)

Osobnost: Larry Page (26.3), Steve Ballmer (24.3)

Telefon: LG G5

Idealističtí berani bojující proti zažitým pořádkům nejvíce ocení inovativní produkt, který ve svém úhlu pohledu boří zažité pořádky. Takovým rebelem byl letos na letošním veletrhu v Barceloně představen jeden model, který tomuto popisu přesně odpovídá. Hádáte správně, jde o LG G5. Svou unikátní konstrukcí, která z něj dělá telefon napůl modulární je přesně to, co vám, nápaditým beranům odpovídá. Celý rok bude pro pro vás také ve znamení neutuchající energie (vliv Steva Ballmera) a proto jsme pro vás jako vhodné aplikace vybrali ty z rodu fitness a to konkrétně Endomondo, Runtastic a Google Fit.

Býk (21.4-21.5)

Osobnost: Mark Zuckerberg (14.5), Ronald Wayne (17.5), Eric Schmidt (27.4)

Telefon: OnePlus 2

Býci, jako rodinně založené osoby máte klidnou a praktickou povahu s dobrým srdcem. To koneckonců dosvědčuje právě třeba i zakladatel Facebooku Mark Zuckerberg, který se i přes své pracovní povinnosti vzorově stará o svou nedávnou narozenou dceru. Ve vaší povaze je hledat účelná a výhodná řešení. Z tohoto důvodu vaším telefonem roku volíme OnePlus 2, které nabízí za rozumnou cenu odpovídající pracovní výkon, který dokáže plně pokrýt veškeré vaše nároky. Aplikace které vás v průběhu roku nejvíce ovlivní jsou spánkový tracker Sleep as android, který vás probudí vždy právě včas, abyste se cítili plni energie hned od rána. S tím, že jste spíše domácí typ vám radost udělá i aplikace Emoji keyboard, díky které budete se svou rodinou komunikovat pomocí veselých smajlíků.

Blíženci (22.5-21.6)

Osobnost: Markus Persson (1.6), Ian McKellen (25.5)

Telefon: Huawei Mate 8

Vaše nepřehlédnutelná a energická osobnost stojí často v centru pozornosti, stejně tak jako vlajkový model od společnosti Huawei – Mate 8. Především v pracovní procesu budete upoutávat svou adaptabilitou na nejrůznější nepředvídatelné situace. Jak by také ne, když mezi osobnosti které vás tento rok budou nejvíce ovlivňovat se řadí filmový představitel Gandalfa (Ian McKellen) a tvůrce Minecraftu Markus Persson. Není překvapením, že nejvíce času tak budete trávit v tomto kostičkovaném světě. Jakmile vás Minecraft omrzí, ze zajetí virtuálního světa se ale nevymaníte, pohltí vás totiž World of Tanks.

Rak (22.6-22.7)

Osobnost: Elon Musk (28.6), Sundar Pichai (12.7)

Telefon: Xiaomi Mi5

Tak jako vy, Raci, rádi vyznáváte tradiční hodnoty, přináší Xiaomi s modelem Mi5, to co jde čínským výrocům tradičně nejlépe – přinést opravdu našlapaný přístroj s bezkonkurenční výbavou za rozumnou cenu. Rádi trávíte čas u tepla domácího krbu, kde rozjímáte o svých možnostech a možná i svými myšlenkami poletujete vysoko nad zemí. Stejně jako jeden z největších současných vizionářů, Elon Musk, i vy se neradi vzdáváte svých plánů. Pohodu u rodinného krbu vám pomohou naladit hudební aplikace Spotify a Shazam, s nimiž znovuobjevíte spoustu svých starých oblíbených songů.

Lev (23.7-22.8)

Osobnost: Steve Wozniak (11.8), Sergey Brin (21.8), Satya Nadella (19.8)

Telefon: Apple iPhone 6S

Jste rození vladaři a proto k vám nemůžeme vybrat jiný telefon, než ten s nakousnutým jablkem ve znaku. Padne k vám jako ulitý. Nesmíříte se s jakýmikoliv kompromisy a požadujete vždy jen naprostou špičku. Vždy potřebujete stát v popředí a usměrňovat ostatní. Stačí se jen podívat, kdo se narodil ve stejném znamení jako vy. Byli to takový velikáni jako např. zakladatel Google, Sergey Brin, nebo současný šéf celého Microsoftu, Satya Nadella. O spoluzakladateli Applu, Stevu Wozniakovi ani nemluvě. Potřebujete být neustále v těsném kontaktu se svým okolím a tak jsou aplikacemi tohoto roku pro vás sociální sítě – Facebook, Twitter, či Instagram.

Panna (23.8-22.9)

Osobnost: Martin Freeman (8.9)

Telefon: Samsung Galaxy S7 / S7 Edge

Na člověka narozeného ve znamení panny se můžete vždy spolehnout. Je to člověk na úrovni, který má přehled, je vzdělaný, pracovitý a pečlivý. Nenapadá nás jiné přirovnání, než ke stávající vlajkové lodi Samsungu, modelu S7. Splňuje podle nás všechna kritéria, tak aby odpovídal založení svých majitelů. Ačkoliv nepatříte mezi snílky, snažíte se být v tom, čemu se věnujete, vždy nejlepší. Vaší inspirací je představitel filmového Bilba Pytlíka, Martin Freeman. K udržení vašeho vysokého pracovního tempa budete rádi využívat některou z organizačních aplikací Evernote, Trello nebo Todoist.

Váhy (23.9-23.10)

Osobnost: Mark Hamill (25.9)

Telefon: Sony Xperia Z5

„Ať vás provází síla“, jakoby vám vzkazoval představitel filmového Luka Skywalkera. Především díky jeho vlivu na své okolí budete působit čestně, mile a dobrosrdečně. Přístroj který vás bude tento rok charakterizovat je poslední model řady Z od společnosti Sony, Xperia Z5. Ta, jakoby vás vyzývala na dobrodružství „far far away“. Na oblohu se tak alespoň virtuálně budete dívat skrze aplikace Flightradar a ISS detector. Při nepříznivém počasí ale nepohrdnete ani Netflixem.

Štír (24.10-22.11)

Osobnost: Tim Cook (1.11), Bill Gates (28.10), Hugo Barra (28.10)

Telefon: Samsung Galaxy Note 4

V práci svědomití a nenápadní, to by mohlo být vaše heslo. Je jasné, že k tomuto ale potřebujete ultimátní pracovní nástroj, jakým je právě pro vás stvořený Samsung Galaxy Note 4. Nejste ale živi jen prací a uvnitř skrýváte netušené vášně a pocity. Ty vám v průběhu roku pomohou vybít především hry Hungry Shark a Carmageddon. Až budete nasyceni virtuální krve, přesunete se do postapokalyptického světa Falloutu s titulem Shelter. Kdo by to ale do osobností narozených ve stejném měsíci jako Bill Gates nebo Tim Cook řekl?

Střelec (23.11-21.12)

Osobnost: Jaromír Novák (12.12), Martin Cooper (26.12)

Telefon: Lenovo Vibe X3

Jste člověk na svém místě, vyčnívající svou statečností, ale především také svou zásaditostí. Není se proto proč divit, že osobou, která vás nejvíce ovlivní je předseda českého telekomunikačního úřadu, Jaromír Novák. Zároveň ale milujete svobodu a právě té vám pomůže dosáhnout Lenovo Vibe X3, se svým obrovským displejem v relativně malém těle. Tak jak je to u vás klasické, neradi se budete zdržovat na jednom místě a proto jsou vašimi aplikacemi roku cestovní průvodce TripAdvisor, spolu se sociální sítí pro řidiče, Waze.

Témata:, , , , , ,

Diskuze k článku (8 komentářů)

 1. živý chroust z mokropsů
  8.3.2016 v 11:31

  Jsem lev a nesouhlasím. Ano chci to nejlepší a bez kompromisů, ale to pro mě určitě nepředstavuje iPhone6, který je kompromisů plný. Proto už mám druhou generaci Note a plánuju si počkat na Note6.

  Odpovědět

 2. geronimo_cz
  8.3.2016 v 14:51

  ja sem rak a telefon zadnyho cinskyho vyrobce bych si nekoupil =D

  Odpovědět

 3. Crozz
  8.3.2016 v 17:31

  cheche S7 EDGE přesně sedne, jinak o ničem…

  Odpovědět

 4. Jokeer
  8.3.2016 v 19:29

  Celkem jste mě vystihli, Duolingo používám každý den, Photo math je ale k ničemu, raději WolframAlpha. Mám však také nějaký cit pro krásu, Nexus 6P je opravdu hnusný telefon, raději buď Galaxy S7 nebo iPhone 6S, nejlépe hned oba. Všichni ale doufám vědí, že horoskopy jsou smyšlené nesmysly :D

  Odpovědět

 5. hate_apple
  8.3.2016 v 19:40

  jsem blíženec a jedině S7

  Odpovědět

 6. kazan
  8.3.2016 v 23:07

  Sem kozoroh a nesouhlasím. Sice HP Elite mě zaujal ale mnohem víc začínám pomýšlet na řadu galaxy Note. Android je pro mě pořád lepší volba než WP.

  Odpovědět

 7. Henry
  9.3.2016 v 11:01

  S Xperii Z5 jste se trefili:D

  Odpovědět

 8. MiFi
  11.3.2016 v 09:51

  Som LEV a nie žiadna OFCA ! ! ! Preto ma v ŽIADNOM PRÍPADE nemôže priťahovať fádny KVÁZISUPERtelefón s (pod)priemernými vlastnosťami a zároveň „radovka“ ktorú CHCE KAŽDÝ – ufón… :-) :-) :-)

  Odpovědět

Přidat komentář

Jak vybrat telefon v roce 2016, nezapomeňte na těchto 5 věcí

Jak vybrat telefon v roce 2016, nezapomeňte na těchto 5 věcí

18. 4. 2016  |    |  diskuze (31)

Technologie mobilních telefonů, dnes bychom spíše řekli smartphonů, se každým měsícem, každou tiskovou konferencí, posunují kupředu. Je tedy zcela běžné,…

Recenze Huawei Mate 8: dokonalý po všech směrech (exkluzivně)

Recenze Huawei Mate 8: dokonalý po všech směrech (exkluzivně)

12. 2. 2016  |    |  diskuze (59)

Hledáte to nejlepší na poli superphabletů? Tak už dál nemusíte. Huawei Mate 8 je přímo mistrovským dílem, ze kterého čiší…

7 vlastností, které má údajně přinést iPhone 7

7 vlastností, které má údajně přinést iPhone 7

9. 11. 2015  |    |  diskuze (25)

I když iPhony 6S a 6S Plus jsou na trhu jen krátce, tak se již příznivci této značky těší, co přinese…

Recenze Honor 7: reparát na výbornou

Recenze Honor 7: reparát na výbornou

25. 10. 2015  |    |  diskuze (15)

Nový přístroj z dílny odnože značky Huawei opět nabízí skvělý poměr ceny a výkonu. K tomu návdavkem i několik velmi praktických zlepšováků…

Recenze Lenovo Vibe Shot: Levná stylovka mezi fotomobily

Recenze Lenovo Vibe Shot: Levná stylovka mezi fotomobily

12. 8. 2015  |    |  diskuze (37)

Lenovo vyrobilo s trochou nadsázky smartphone, který nemá konkurenci. Kdo jiný totiž přináší stylový fotomobil a ještě k tomu za…

5 funkcí, které už dnes na mobilu nikdo nepotřebuje

5 funkcí, které už dnes na mobilu nikdo nepotřebuje

6. 8. 2015  |    |  diskuze (43)

Před lety se podle nich rozlišovaly jednotlivé kategorie mobilních telefonů a připlácely se za ně tisíce korun. Dnes byste je…

7 aplikací, které zázračně fungují, ačkoliv byste to možná nečekali

7 aplikací, které zázračně fungují, ačkoliv byste to možná nečekali

25. 5. 2015  |    |  diskuze (3)

Mezi aplikacemi, které využíváme každý den, se často objevují unikáty vypadající, jako by byly z jiného světa. Když většina uživatelů…

Jak snadno dostat Flash Player do Androidu

Jak snadno dostat Flash Player do Androidu

23. 11. 2012  |    |  diskuze (127)

Nestihli jste si do 15. srpna 2012 stáhnout Flash Player z obchodu Google Play? Nevadí. Existuje jednoduchá možnost, jak Flash…

Cortex-A73: vyšší výkon a delší výdrž pro střední třídu

Cortex-A73: vyšší výkon a delší výdrž pro střední třídu

DNES  |    |  diskuze (0)

ARM představil nový design CPU čipu zvaný Cortex-A73, který přináší malé, leč důležité vylepšení oproti předchůdci A72. Má jít o…

"Revoluční" Apple iPhone už jen každé 3 roky? Nejspíše ano

„Revoluční“ Apple iPhone už jen každé 3 roky? Nejspíše ano

DNES  |    |  diskuze (4)

Zásadních technických inovací je u smartphonů v posledních letech čím dál tím méně. Podle nejnovějších spekulací tak Apple raději přejde…

Jak zabezpečit váš telefon podle Edwarda Snowdena?

Jak zabezpečit váš telefon podle Edwarda Snowdena?

DNES  |    |  diskuze (7)

Schopnost vašeho telefonu se spojit s celým světem je nepochybně velmi přitažlivou vlastností, ovšem tyto schopnosti mají i své stinné stránky.…

Sony Xperia E5: základní výbava a sympatický zevnějšek

Sony Xperia E5: základní výbava a sympatický zevnějšek

DNES  |    |  diskuze (7)

Nová Xperia E5 cílí na nenáročné uživatele, kteří si přesto potrpí na designu. V její výbavě najdeme pětipalcový HD displej,…

Spekulace: iPhone 7 nabídne v základu rovnou 32 GB paměti

Spekulace: iPhone 7 nabídne v základu rovnou 32 GB paměti

DNES  |    |  diskuze (6)

Jak jistě víte, iPhony jsou na tom s vnitřním úložištěm dost na štíru. Nemožnost rozšířit paměť o microSD karty značí…

Zájemci mohou získat OnePlus 3 na předběžné otestování

Zájemci mohou získat OnePlus 3 na předběžné otestování

VČERA  |    |  diskuze (0)

Letošní zabiják vlajkových lodí, model OnePlus 3, bude představený již za pár týdnů. Pokud už se nemůžete očekávané novinky dočkat,…

MediaTek Pump Express 3.0: za 20 minut nabije 70 % baterie

MediaTek Pump Express 3.0: za 20 minut nabije 70 % baterie

VČERA  |    |  diskuze (0)

Na Computexu 2016 představil MediaTek svou nejnovější technologii rychlého nabíjení pod názvem Pump Express 3.0. Od této technologie firma slibuje nabití…

Vodafone Smart Pro 7: ultratenké 6,99 mm tělo a 2K displej

Vodafone Smart Pro 7: ultratenké 6,99 mm tělo a 2K displej

VČERA  |    |  diskuze (13)

Nejvybavenější smartphone od Vodafonu není žádné ořezávátko. Nový Smart Pro 7 disponuje ultratenkým 6,99 mm tělem vyrobeným z prémiové kombinace…

Mobilní zobrazení