Sony Xperia U – recenze silného prcka s malou pamětí

David Šantora

V dnešní recenzi vám představíme Xperii U coby nejmenší smartphone z tzv. NXT série od Sony, který na svou velikost disponuje velmi vysokým výkonem, slušným displejem, bohužel taky ale velmi malou vnitřní kapacitou. Přivítejte Sony Xperia U.

Samsung Galaxy A56 5Gpixel-counter

Sony Xperia U je, co se týká vzhledu, identická se svými sourozenci, tedy modely Xperia P a S. Když v Sony navrhovali tuto zajímavou trojku, odlišili telefony hlavně velikostí úhlopříčky, a tím pádem samotného telefonu, taktéž ale i vestavenou pamětí. Bohužel, někdo si v Sony myslel, že u malého modelu Xperia U bude každému uživateli stačit 8 GB (čtěte jako 4 GB) vnitřního úložiště a tak zde nenajdete slot na microSD karty. Proč zmiňuji tento nedostatek hned na začátku? Jedná se totiž o největší, ale pro spoustu uživatelů zcela zásadní slabinu dnes recenzovaného telefonu. Nutno podotknout, že je to jeden z mála nedostatků jinak celkově povedeného mobilu. Pojďme se tedy na Xperii U podívat podrobněji.

Co se týče hardwarové výbavy, Sony Xperia U je velmi podobná vyššímu modelu Xperia P. Obsahuje stejný dvoujádrový procesor ST-Ericsson NovaThor U8500 na frekvenci 1 GHz, kterému sekunduje GPU Mali-400MP. Dále obsahuje 512 MB RAM a obsahuje vnitřní úložiště 8 GB. Použit je displej s technologií Bravia Engine o úhlopříčce 3,5 palce a rozlišením FWVGA 480 x 854 pixelů, což nám vytváří nadprůměrnou hustotu pixelů 280 DPI. Fotoaparát je použit o rozlišení 5 Mpx, má autofocus včetně LED přisvícení a dokáže natáčet videosekvence o rozlišení 720p.

Nepřehlédněte: v redakci jsme porovnali všechny 4 modely Xperia NXT v komentovaném videu.

Základní parametry – Sony Xperia U

Rozměry112 x 54 x 12 mm
Hmotnost110 g
Displejdotykový (kapacitní, multi-touch), TFT, rozlišení FWVGA (480 x 854 px), 16 milionů barev, úhlopříčka 3,5“
Procesor a paměťdvoujádrový 1 GHz procesor Qualcomm
512 MB RAM, 4 GB vnitřní paměť bez možnosti rozšíření
Operační systémAndroid 2.3 Gingerbread + Timescape UI
Fotoaparát5 Mpx (2592 x 1952 px), autofocus, blesk, nahrávání HD 720p videa
Obsah balenínávod, baterie, nabíječka, stereo headset s peckovými sluchátky, datový USB kabel
Cena a dostupnost6 700 Kč, červen 2012

Krátké postřehy z testování Sony Xperie U:

Co se nám líbilo: jemnost displeje, rychlé reakce systému, použití miniSIM, vyměnitelná baterie, určitá stylovost, tuhost konstrukce

Co se nám nelíbilo: extrémně malá kapacita úložiště, přesvícený a nepřehledný průhledný pruh, velmi slabá notifikační dioda

Obsah balení: nic překvapivého

Sony Xperia U je balená ve stejné krabičce, jako její větší sourozenci. Je tedy nízká, za to zabírající větší plochu. Kromě obrázku telefonu a loga Androidu na přední straně nic jiného nenajdeme, na zadní naopak pomocí obrázků vyjmenovává výrobce výhody právě vybalovaného přístroje. Pokud krabičku otevřeme, kromě samotné Xperie U samozřejmě najdeme uvnitř nabíječku, respektive USB redukci do zásuvky a USB kabel, který můžete použít jak na nabíjení, tak na připojení mobilu k počítači.

Dále nám výrobce přibalil obyčejné sluchátka, tzv. špunty, které zároveň fungují jako handsfree. Na sluchátka přibalené k mobilu nehrají úplně špatně, vyšší modely ale přeci jenom mají sluchátka pohodlnější a i kvalitnější. V balení taktéž najdeme vyměnitelný plastový díl, v našem případě růžové barvy, kterým můžeme nahradit černý plast, který obepíná bradu telefonu pod průhledným proužkem. Tento plastový výlisek jde sundat velmi ztuha, nebojte se tedy použít sílu a táhnutím dolů jej oddělíte. Na druhou stranu, nemusíte se bát, že by se samovolně někdy oddělil.

Navíc ještě v balení najdeme, stejně jako u modelu Xperia Sola, redukci z microSIM na klasickou miniSIM a fólii na displej. Poslední položka, která se nachází v krabičce, jsou již pouze jednoduché návody k základnímu seznámení s telefonem.

Komentované první dojmy z Xperie U

Oficiální video

https://www.youtube.com/watch?v=SAohZ9SD-hs

Design a konstrukce: potřetí to samé

Design Xperie U téměř stoprocentně kopíruje vzhled svých dražších sourozenců. Pokud vynecháme velikost přístroje, jsou modely Xperia S, P a U vzhledově jednovaječná trojčata. Xperia U je tedy taktéž mobil, který má ostré hrany, jednotnou barvu celého těla bez výraznějších ozdobných prvků a průhledný proužek pod displejem. Pro někoho pozitivum, pro někoho negativum, jak jsem ale již předeslal v recenzi na Xperia P, toto je velmi subjektivní záležitost, a to, co se jednomu líbit nemusí, druhý může brát jako esenci povedeného designu.

Pokud se na “účko” podíváme z přední strany, nad displejem kromě výdechu sluchátka najdeme senzor okolního osvětlení a senzor přiblížení. Vpravo vedle sluchátka je umístěná kamerka pro videohovory a vedle ní notifikační dioda, která svojí barvou a blikáním oznamuje třeba zmeškanou událost, vybitou baterii apod. Tato dioda je ale tak extrémně slabá, že jsem si jí vůbec první den používání nevšiml, přes den je její blikání totiž nevýrazné, takže pokud o ní nevíte, těžko jí zaregistrujete.

Navíc je dioda zapuštěná dost hluboko v telefonu, z bočního pohledu tedy nejste schopni zjistit nic. Ve tmě si jejího slabého blikání již všimnete, bohužel, chová stejně nesmyslně jako diody u ostatních nových Xperií. Blikáním oznamuje třeba přijatou SMS, pokud ale přijdete k telefonu a v rychlosti si zapnete pouze displej pro zjištění času a pokračujete v práci, dioda v tuto chvíli blikat přestane. Mobil prostě bere fakt, že jste jej probudili, jako důvod přestat ukazovat zmeškanou událost. Byli jste u mobilu? Byli. Tak proč by blikal dál. To že jste se na zprávu ani nepodívali Xperia již nijak neřeší. Celková použitelnost diody tedy z výše uvedených důvodů klesá k nule.

Ve spodní části telefonu Sony Xperia U najdeme typický průhledný proužek, který v sobě obsahuje piktogramy pro klávesy zpět, domů a kontextová nabídka. Senzory samotné jsou ale již bohužel umístěné až nad těmito obrázky a obloukem se tedy vracíme k Xperii S, která používá stejné řešení a dotykový průhledný proužek, jaký má Xperia P, se tedy neopakuje.

Na levém boku přístroje najdeme v horní části ničím nekrytý microUSB konektor, jinak je levá strana zcela prázdná.
Pravá strana naopak obsahuje v horní části umístěnou klávesu pro uspání/probuzení přístroje, její umístění chválím, prst na ní sedne perfektně, po uchopení přístroje do pravé ruky tedy okamžitě mobil probudíte, bez jakéhokoli přehmatávání. Zhruba uprostřed pravého boku se nachází regulace hlasitosti a ve spodní části hardwarová spoušť fotoaparátu.

Horní strana obsahuje vstup na 3,5 mm Jack pro připojení sluchátek a odšumovací mikrofon. Spodní část v sobě integruje mikrofon a očko pro poutko. Na zadní části telefonu najdeme již pouze nezbytnou čočku 5 Mpx fotoaparátu včetně LED diody pro přisvícení a výdech reproduktoru. Jako bonus nám Sony stále na telefony umisťuje logo Sony Ericsson.

Baterie a výdrž: malý bojovník

Mobil obsahuje vyměnitelný(!) akumulátor o kapacitě 1320 mAh, tedy žádný lámač rekordů to nebude. Na druhou stranu, displej je již poměrně malý, a tak baterie mobil dokáže živit minimálně průměrně oproti konkurenci. Při střídmém používání atakovala Xperia U 2 dny výdrže, při aktivním používání mobil večer již požadoval nabíječku a spadá, tak jako téměř všechny současné smartphony, do tzv. kategorie městských telefonů, které bez nabíječky a zásuvky nedají ani ránu.

Co se týká nabíjení, Xperia U, stejně jako Xperia Sola, vykazuje téměř neměnnou rychlost nabíjení. Mobilní telefon po 30-ti minutách nabije baterii na 34% kapacity, plného nabití dosáhne mobil po 1:40 hod. Naopak DivX video (480p, *,avi, 1,5GB velikost, automatická smyčka) dokázala Xperia U přehrávat po dobu téměř 6 hodin nonstop, což je rozhodně dobrý výsledek.

Displej a ovládání: sice jednou rukou, ale nepřehledně

Displej je technologicky stejný jako v jiných modelech, kromě Xperia P, jedná se tedy o TFT zobrazovač s technologií Bravia Engine. Displej je dobře čitelný i na přímém slunečním světle a díky své velikosti 3,5” jej pohodlně obsáhnete jednou rukou, což můžete být pro spoustu lidí jeden z důvodu, proč by si měli koupit právě model Xperia U místo vyššího (a většího) modelu Xperia P. Displej disponuje rozlišením FWVGA (480 x 854 pixelů) a působí velmi jemným dojmem, při běžném používání si rastru nevšimnete a pokud ano, tak už displej opravdu podrobně zkoumáte. Citlivost displeje a jeho reakce lze označit jako bezproblémové.

K základnímu ovládání telefonu slouží ale také klasické androidí klávesy “zpět”, “domů” a “kontextová nabídka”. Bohužel, jak jsem již předeslal v kapitole popisu telefonu, v průhledném pruhu jsou sice obrázky kláves, samotné klávesy se ale nachází až nad tímto průhledným proužkem, což může, hlavně novým uživatelům, činit problémy. Aby Sony jejich trápení co nejvíce podpořilo, zvolilo intenzitu osvětlení proužku natolik vysokou, že při jeho rozsvícení se obrázky kláves okamžitě utopí ve světle a uživatel vnímá pouze vysoce zářivý pruh pod displejem. Naopak, tečky, kterými jsou vyznačené místa dotykových senzorů, nesvítí vůbec. Ve tmě tedy budete vnímat displej, pak černé nic, kde jsou ale senzory a poté jasný pruh světla. Na pohled hezké, leč nešťastné řešení.

Prostředí telefonu: Sony kam se podíváte

Zámek displeje a vlastně celé ovládání Xperia U je identické s ostatními NXT telefony od Sony. Na zámku displeje tedy můžete vypnout zvuk / zapnout vibrace, případně odsunutím hodin doleva se dostanete k ovládání hudebního přehrávače přímo ze zámku obrazovky. Pokud obrazovku odemkneme, zobrazí se nám 5 ploch, bohužel jejich počet nelze jakkoliv měnit. Taktéž nelze nastavit, která plocha bude vaše hlavní a je tedy napevno nastavená prostředí z pěti. Xperia U umožňuje na ploše vytvářet složky, které v rámci své ikony zobrazují první čtyři programy v nich vložené. Ve spodní části, která obsahuje 5 ikon, můžete 4 z nich libovolně měnit, dokonce jde do tzv. docku vložit i výše zmíněný adresář. Pouze ikonka pro vstup do menu aplikací je neměnná.

Notifikační lišta je taktéž stále poplatná Sony, tedy je bohužel trestuhodně nevyužitá, prázdná. Žádné rychlé přepínače zde nečekejte. V Sony nám sice připravili hezký widget, ale ten rychlé přepínače nenahradí. Čím ale Xperia U překvapí, je změna barvy podsvícení průhledného proužku pod displejem, v závislosti na zvolené barvě aktivní tapety, které nám v Sony přichystali. Vyberete-li modrou, proužek září modře. Vyberete-li růžovou, bude i spodní část telefonu svítit růžově. Taktéž při prohlížení fotografií tento proužek mění svojí barvu a to v závislosti na převládající barvě na dané fotce. Pokud máte na fotografii hodně zelené barvy, proužek je též zelený. Pokud naopak budete mít fotku moře a nebe, proužek se okamžitě zbarví do světle modré barvy. Tato schopnost, tedy měnit barvu podsvícení průhledného proužku dle fotografie či plochy, vypadá velmi efektně, bohužel, jak jsem již předeslal, svojí intenzitou podsvícení snižuje čitelnost piktogramů v samotné liště.

Pokud vstoupíme do menu aplikací, mobil nám zobrazuje 16 aplikací na jedné obrazovce, mezi kterými se můžeme horizontálně pohybovat. Aplikace jdou třídit dle různých kritérií, ať podle vašeho uvážení, či třeba dle abecedy. Přímo v menu aplikací lze též jednotlivé programy odinstalovat. Xperia U je bohužel stále postavená na starším Android 2.3.7, na ICS aktualizace si budeme muset počkat. Zde si Sony dobrou vizitku nedělá, tento mobil vydali v letošním roce, přesto letošní systém stále neobsahuje a to máme půl roku za sebou. Nicméně, aktualizace by se měla spustit v dohledné době.

Telefonování a zprávy: klasika nad klasiku

Xperia U i v tomto směru je věrná svým sourozencům. Zprávy se řadí do konverzací, mezi kterými lze prohledávat jak slova, tak celé věty. Určitou výhodou je možnost si v libovolné konverzaci jakoukoli zprávu označit hvězdičkou a následně si nechat filtrovat pouze takto označené zprávy. Rozhodně to přispívá k přehlednosti. Taktéž doručenky jsou řešeny elegantně, mobil vám u odeslané zprávy pouze vytvoří malé odškrtnutí jako znak, že zpráva příjemci dorazila.

Telefonní seznam je též věrný značce Sony. Xperia U má v seznamu tři záložky, tedy samotný seznam kontaktů, číselník pro vytáčení a oblíbené, kde mobil zobrazuje vaše oblíbené kontakty. V rámci seznamu lze kineticky rolovat, případně prstem pouze přejíždět po abecedě v pravé části displeje a mobil rovnou skáče po seznamu v závislosti, na jakém písmenku se nachází váš prst. Samozřejmě lze v seznamu jednoduše vyhledávat, a to včetně informací vnořených uvnitř kontaktu, typicky třeba firma, poznámky apod. V rámci číselníku pro vyťukání čísla sice vyhledávat můžete taky, pomocí T9, ale bohužel pouze jméno a příjmení, zde se mobil již dovnitř kontaktu podívat neumí. Celý telefonní seznam se, pokud to v nastavení telefonu povolíte, dokáže špičkově synchronizovat s vaším Gmailem.

Hudební a video přehrávač, GPS navigace: stále stejná písnička

Jak se můžete dočíst v recenzi na Sony Xperia P, případně Xperia Sola, Sony telefony disponují špičkovým hudebním přehrávačem. U Xperie U je tomu nejinak a i zde máme možnost se setkat s pravděpodobně tím nejlepším, co nám výrobci v základu nabízí. Kromě obyčejného třídění skladeb do jednoho velikého seznamu, či případně na interprety nebo jednotlivé alba, dokáže Xperia U skladby třídit dle emocí, daná funkce se jmenuje SensMe. Občas sice telefon ujede a některou skladbu zařadí zcela nesmyslně, obecně lze ale říct, že to funguje a minimálně nápad se cení.

U jednotlivých skladeb dokáže mobil právě hranou skladbu okamžitě vyhledat na YouTube, zjistit informace o interpretovi na Wikipedii, či vyhledat text skladby pomocí Googlu. Taktéž umí skladbám doplnit ID3 tagy, doplnit k albům obrázek přebalu apod. Tato funkce funguje na výbornou a Xperia U dokáže takto prohledat a doplnit veškeré informace k celé vaší hudební sbírce najednou. Práce s hudbou je tedy na špičkové úrovni a zde nemám jedinou výtku, naopak, s přehrávačem budete zcela jistě spokojeni.

S čím už tolik spokojeni nebudete je schopnost přehrávat video. Telefon, stejně jako ostatní NXT Xperie, nemá oficiální certifikaci DivX, se základním přehrávačem, který je navíc pouze integrovaný v galerii obrázků, toho moc nepřehrajete. Pokud si do přístroje dohrajete nějaký schopnější přehrávač z Google Play, třeba MX Player, schopnost telefonu přehrávat filmy rapidně vzroste a dokáže následně přehrát nejenom AVI, ale taktéž MP4 či MKV videa. Video dokáže přehrávat nadprůměrně dlouho, konkrétně 5:50 hod. Bohužel, jak u MP3 přehrávače, tak u možnosti přehrávat video, narazíte na jeden zcela zásadní a z mého pohledu neomluvitelný nedostatek, tedy žalostně malou vnitřní kapacitu úložiště. GPS funguje s Google mapami bez problémů, fixace je rychlá a bezproblémová, zde asi není potřeba podrobněji rozebírat danou funkčnost.

Ach ta paměť: zamyšlení pro výrobce?

Pokud si v obchodu dnes koupíte MP3 přehrávač, začínají svojí kapacitou na 2 GB, případně čím dál tím častěji na 4GB, pokud tedy vynecháme čínské pokusy o co nejnižší cenu. Když nám ale v dnešní době výrobce prodá mobilní telefon, který kromě přehrávání hudby umí přehrávat filmy, natáčet HD video, fotit, spustit náročné 3D hry, zcela nahradit navigaci a další věci a k dispozici nám dá necelé 4 GB uživatelské paměti, 1,8 GB pro aplikace a navíc bez slotu na microSD karty, přestává být daný model pro spoustu potencionálních zákazníků zajímavý.

Kohokoliv jsem se zeptal, jestli by mu stačil jinak povedený smartphone s kapacitou 4 GB uživatelské paměti, všichni mi řekli, že nikoli. Věřím, že se najde někdo, kdo nebude tuto vlastnost řešit a mobil bude používat především na volání a SMS, případně internet či fotografie. Jsem též ale přesvědčen, že daleko více bude zákazníků, kteří si kvůli extrémně malé paměti, navíc s chybějící možností jejího rozšíření, mobil prostě nekoupí.

Dnešní jedna jediná libovolná AAA hra z Google Play zabírá v mobilu stovky MB dat, dokonce některé tituly zabírají více než 1 GB. Menší sbírka cca 20-ti CD ve formátu MP3 zabere něco kolem 2 GB dat. 1 film v obyčejné kvalitě od 1 GB do 2 GB, HD film řádově násobky. Offline navigace tipu Sygic či Navigon zaberou několik stovek MB až po cca 1,5 GB. A smartphone, se kterým nejenom výše uvedené, můžete teoreticky využívat, se prakticky dostane do situace, že nemá prostor, kam by data svého uživatele uložil. Tím pádem se sám postaví do role, kdy jej budou kupovat pouze uživatelé, kteří jsou méně nároční, či na mobilu nevyužívají nic kapacitně náročnějšího. A to je veliká, převeliká škoda, Xperia U by si zasloužila více.

Sony tím, jak modely “odlišilo”, nutí uživatele, pokud chtějí NXT sérii, aby si koupili, v případě potřeby větší kapacity, rovnou i mobil větší. Pokud chcete 16 GB (čtěte 11 GB), nabízí se Xperia P s 4″ displejem, pokud chcete místa ještě více, tedy 32 GB (čtěte 25GB), je tu pro vás model Xperia S s úhlopříčkou 4,3″. V případě, že budete chtít model s menší úhlopříčkou displeje, ale s větší kapacitou vnitřního uložiště, budete muset NXT sérii opustit a hledat buď v řadách konkurence, která vám jistě ráda nabídne některý se svých modelů, případně si třeba koupit povedenou Xperii Sola, který slot na microSD karty již obsahuje.

Fotoaparát a kamera: klasika alá Sony

Fotoaparát je v mobilu použit stejný, jako v modelu Xperia Sola. Jedná se tedy o 5 Mpx snímač s autofocusem. Pokud budete chtít fotit v širokoúhlém režimu, připravte se na ořez na 3 Mpx. Fotoaparát disponuje HW spouští, díky tomu je focení přirozené. Spoušť nicméně byla na námi testovaném kousku tužší než bych si představoval a několikrát se mi stalo, že jsem s mobilem při stisku spouště mírně hnul. Jelikož identická spoušť na modelu Xperia Sola a Xperia P byla podstatně lépe použitelná, předpokládám, že se jednalo o vlastnost pouze námi testovaného kusu.

Fotoaparát umožňuje nastavit typ snímané scény, použít LED diodu jako náhradu za blesk, nastavit detekci úsměvu apod., zde Xperia U nevybočuje a potvrzuje kvalitní prostředí fotoaparátů svých NXT sourozenců. Fotografie odpovídají cenové kategorii, pokud fotíte v dobrých světelných podmínkách, budete spokojeni, v horších již nastupuje typický digitální šum a fotografie rychle ztrácí na kvalitě.

Video dokáže Xperia U natáčet maximálně v rozlišení 720p (1280 x 720 px), video je plynulé, bez artefaktů, pouze se občas hůře vyrovnává se složitější scénou, co se týká osvětlení (tmavé i světlé plochy v záběru). Samozřejmě si u videa lze taktéž zapnout LED diodu pro přisvícení scény, vypnout případně mikrofon, změnit rozlišení, změnit typ snímané scény apod. Celé prostředí fotoaparátu a videokamery je příjemné a dobře se s ním pracuje. Za dané peníze adekvátní výsledek.

Organizační a datové funkce: plná nálož, ale bez NFC

Xperia U disponuje samozřejmě microUSB konektorem a taktéž Wi-Fi (b,g,n), včetně možnosti z telefonu vytvořit tzv. Wi-Fi hotspot, tedy možnost sdílet své datové spojení třeba notebooku vedle vás. Xperia U nadále zvládá DLNA technologii a taktéž Exchange ActiveSync, či Google Sync. Mobil funguje ve všech běžných GSM pásmech, včetně 3G sítí. UMTS HSDPA zvládá do rychlosti 14,4 Mb/s a HSUPA vám poběží maximálně 5,76 Mb/s. Narozdíl od vyšších modelů, Xperia U nedisponuje NFC technologií, vzhledem k ceně ale lze tuto absenci omluvit. Mobil samozřejmě disponuje GPS čipem, včetně asistované aGPS.

Kalendář je v Xperii U identický s ostatními Sony telefony, dokáže tedy zobrazit měsíční, týdenní a denní náhled. Měsíční náhled, pokud vyberete libovolný den, pod sebou zobrazí všechny naplánované schůzky. Týdenní a denní zobrazují bohužel pouze 10-ti hodinovou výseč bez upozornění na schůzky před či po zobrazeném časovém úseku. Dále mobil obsahuje samozřejmě kalkulačku, časovač, stopky či budík.

Pro spojení s počítačem slouží program PC Companion, který Vám Xperia U nabídne k instalaci při prvním propojení s PC. Program dokáže zálohovat vaše kontakty, synchronizovat hudbu či obrázky atd. Při běžném používání jej ale spíše potřebovat nebudete, pokud vynecháme budoucí možnost upgrade Xperie na vyšší verzi Androidu.

Závěr recenze Sony Xperia U

Závěr Xperia U bude mít dvě roviny. Smartphone je příjemně malý a především u něžnější poloviny lidstva bude asi bodovat možností vyměnit spodní část mobilu za jinou barvu, třeba růžovou, zvolit si růžové téma a nechat průhledný proužek svítit stejnou barvou. Takovýto mobil bude rozhodně vyčnívat z řady ostatních a bude budit žádanou pozornost. Pokud daný uživatel (uživatelka) budou navíc Xperii U používat opravdu jako mobilní telefon, tedy na volání, psaní, emaily či focení, budou s Xperii U, myslím, opravdu spokojení.

Pokud si mobil ale vyhlédne uživatel, který využije většinu možností Androidu a z mobilu udělá herní konzoli, navigaci, či hudební / filmový přehrávač, velmi brzy narazí na nízkou kapacitu vnitřního úložiště a Xperia U upadne v nemilost. Kdyby v Sony dali Xperii U do vínku slot na microSD kartu, nebylo by zde téměř co kritizovat. Bohužel nestalo se tak. Xperii U tedy doporučuji “datově” nenáročným uživatelům žádající stylový a malý přístroj, ostatní se můžou směle otočit a jít zakoupit podobně velikou Xperii Sola, která co ztrácí na stylovosti, to dohání prostorem pro vaše data.

Co se nám líbí?Co se nám nelíbí?
Plus možnost mobil zajímavě barevně sladitPlus extrémně malá vnitřní kapacita
Plus vyměnitelná bateriePlus určitá nedotaženost Android nadstavby
Plus nezaměnitelný svíticí proužekPlus špatně řešená notifikační dioda
Plus výkon v kompaktním balení
Sledujte nás v Google Zprávách

Komentáře

Samsung Galaxy A56 a A36 5Gpixel-counter

Nejnovější články