Sony Xperia Sola – recenze sympatického náhradníka

David Šantora

V dnešní recenzi vám představíme telefon, který některými konstrukčními prvky evokuje pocit, že tu mohl být o něco dříve. Sony Xperia Sola nastupuje na scénu a nutno podotknout, že má dobře nakročeno.

Když Sony představilo v únoru 2012 Xperii P a Xperii U v rámci tzv. NXT série telefonů, potěšil mě fakt, že se Sony nevydalo cestou kvantity, nad kvalitou. 3 představené modely ve třech výkonnostních (a velikostních) třídách působily sympaticky už pouze tím, že byly 3 a značení bylo jednoduché a pochopitelné.

Nepřehlédněte: v redakci jsme porovnali všechny 4 modely Xperia NXT v komentovaném videu.

Aktuálně se na nás ale, kromě modelu Sony Xperia Sola, který si dnes představíme, taktéž hrnou modely Xperia Tipo, Xperia Go, Xperia Acro S, Xperia Neo L, Xperia Ion LTE, Xperia Miro apod. A z jednoduše čitelné řady je opět obvyklý chaos, kdy běžný uživatel nemá šanci vědět, který model je specifický čím a jak vysoko ve firemní hierarchii stojí.

Nedá mi to, abych nevzpomenul na dokonalé značení telefonů u Siemensu, kdy písmenko označovalo třídu výbavy a dvojčíslí její generaci. Pokud po modelu C35i vyšel model C45 a S45, každý věděl, který z uvedených modelů nahrazuje předešlý. Nechme ale moje historické vzpomínání stranou a pojďme se podívat na Xperii Sola.

Sony Xperia Sola bychom mohli zařadit do vyšší střední třídy. HW výbava zahrnuje dvoujádrový procesor ST-Ericsson NovaThor U8500 na frekvenci 1 GHz, grafiku Mali-400MP, 512 MB RAM či 8 GB vnitřní uživatelské paměti včetně slotu na microSDHC karty o velikosti až 32 GB.

Jako displej je použit 3,7” TFT s technologií Bravia Engine o rozlišení 480 x 854 pixelů, což nám v dané úhlopříčce činí hustotu pixelů slušných 265 DPI. Na displeji je ale zajímavá jiná věc – bezdotykové ovládání Floating touch. Stačí se prstem jen přiblížit k displeji a ten hned reaguje. Xperia Sola ještě obsahuje 5 Mpx fotoaparát s autofocusem a možností natáčet 720p videosekvence. Samozřejmě s přisvětlovací LED diodou.

Základní parametry – Sony Xperia Sola

Rozměry116 x 59 x 9,9 mm
Hmotnost107 g
Displejdotykový (kapacitní, multi-touch), TFT, rozlišení FWVGA (480 x 854 px), 16 milionů barev, úhlopříčka 3,7“
Procesor a paměťdvoujádrový 1 GHz procesor NovaThor U8500, grafika Mali 400
512 MB RAM, 8 GB vnitřní a microSD karty až 32 GB
Operační systémAndroid 2.3 Gingerbread + Timescape UI
Fotoaparát5 Mpx (2592 x 1952 px), autofocus, blesk, nahrávání HD 720p videa
Obsah balenínávod, baterie, nabíječka, stereo headset, datový USB kabel, 2x štítek SmartTags, redukce z microSIM na miniSIM
Cena a dostupnost8 000 Kč, červen 2012

Krátké postřehy z testování Sony Xperie Sola:

Co se nám líbilo: použití stále převážně používané miniSIM, slot na microSDHC karty, šikovně umístěný reproduktor, rychlá nadstavba Androidu

Co se nám nelíbilo: nedotažená notifikační dioda, nevyjímatelná baterie

Komentované první dojmy z Xperie Sola

Obsah balení: dvě překvapení

Krabička je v případě Xperie Sola stejná, jakou výrobce používá u ostatních NXT Xperií. Tedy nízká, zato zabírající dost velkou plochu. Na horní straně kromě vyobrazení samotného telefonu a loga Androidu nenajdeme nic, na spodní straně máme zobrazené pomocí obrázků různé výhody přístroje nacházejícího se uvnitř. Kromě toho spodní strana slouží jako vstup do krabice. Pokud se tedy podíváme na obsah balení, jedná se víceméně o standard, jenž je k vidění i u konkurence.

Kromě samotného telefonu najdeme uvnitř USB kabel a USB redukci do zásuvky, dále jednoduché návody v různých jazykových mutacích a sluchátka. Ty jsou bohužel v provedení klasických plastových pecek, žádné velké pohodlí od nich tedy nečekejte. Nebyl by to ale Sony, abychom neměli v krabičce něco navíc. Jednak nám výrobce přibalil redukci z microSIM na miniSIM, to asi pro případ, že by jste přecházeli třeba z Xperia P na Xperia Sola, za druhé v krabičce též najdeme dva SmartTagy, aby si mohl uživatel ihned vyzkoušet technologii NFC v praxi, za což Sony chválím.

Oficiální video

https://www.youtube.com/watch?v=vESGv2O5mhQ

Design a konstrukce: vybočuje z Xperií NXT

Design Xperie Sola je mírně odlišný od zakládající trojice NXT řady, tedy modelů S, P a U. Mírně v tom slova smyslu, že se stále jedná o černočerný mobil s ostře řezanými hranami, jako výše zmíněný sourozenci, odlišný ve slova smyslu, že Sole chybí průhledný pásek pod displejem s integrovanými piktogramy ovládání a je zde nahrazen klasicky koncipovanými senzory.

A za sebe zcela na rovinu řeknu, díky bohu, že to někoho v Sony napadlo. Piktogramy jsou totiž viditelné z jakéhokoli úhlu i při sebemenším světle a ne jenom tehdy, kdy se je mobil rozhodne podsvítit. Pokud si ale mobil máme postupně popsat, pojďme na to popořadě. Začít můžeme právě přední stranou. Nad displejem se kromě stříbrného nápisu Sony nachází úzký výdech sluchátka a klasická dvojice senzorů ve složení čidla na světlo a senzoru přiblížení. Kamera pro videohovory chybí.

Pod displejem najdeme již zmíněné senzorové klávesy, a to “zpět”, “domů” a “kontextové menu”. Pod těmito senzory je mobil mírně zeštíhlen. Na této štíhlejší části je viditelný nápis XPERIA, který je směrem od senzorových kláves nasvícen podobně jako SPZ u vozů. Bohužel, zcela nedostatečně. Intenzita svitu je velmi malá a svítí pouze během situace, kdy svítí samotné senzory. Díky tomu, že mobil v danou chvíli držíte většinou kolmo vůči sobě, přes den si svítícího proužku velmi těžko všimnete, a v noci pouze, když mobil dostatečně nakloníte, aby jste na proužek viděli. Roztomilá zbytečnost.

Pokud se přesuneme na levý bok, tak zde Sola obsahuje v horní části vypínač / uspávací klávesu, je tedy umístěná tam, kde drtivá většina přístrojů má ovládání hlasitosti. Nesčetněkrát se mi stalo, že jsem si podvědomě chtěl snížit / zvýšit hlasitost a místo toho jsem přístroj uspal. Proč má Xperia S uspávací tlačítko vlevo na horní hraně, Xperia P vpravo na boku a Xperia Sola na boku levém, nevím, ale přijde mi, jako kdyby designéři Sony sami nevěděli, kam s klávesami.

Kromě této, pro mě rozporuplně umístěné klávesy, na levém boku nenajdeme nic. Pravý bok obsahuje v horní části nekrytý konektor microUSB a ve spodní části ovladač hlasitosti následovaný hned klávesou HW spouště fotoaparátu. A opět mi nezbývá, než se pozastavit nad umístěním klávesy hlasitosti. Výrobce jí totiž opravdu umístil do spodní poloviny telefonu. Co to znamená? Pokud jste praváci, budete si slušně kroutit palec, aby jste jej mohl při standardním úchopu obsluhovat. Přitom místo, kam palec automaticky padne na pravém boku, je zcela prázdné. Jediný důvod tohoto rozložení kláves na bocích přístroje vidím ve snaze vyrobit telefon šitý na míru pro leváky. Ruku do ohně bych za to ale nedal.

Pokud přejdeme na zadní část, v horní části najdeme čočku fotoaparátu s přisvětlovací diodou a druhým mikrofonem pro eliminaci okolního ruchu. Zde bych rád uvedl, že mi bylo několika lidmi řečeno, po dobu používání Xperia Sola, že čistší hovor z mé strany nepamatují. Evidentně tedy odšumovací mikrofon odvádí dobrou práci. Ve spodní části najdeme logo Sony Ericsson a pod ním, úplně vespod, umístěný reproduktor. Jelikož je reproduktor umístěný v části, kde mu vaše dlaň, při uchopení mobilu, vytvoří jakoby zvukovou mušli, je zvuk díky tomu hutnější, příjemnější. Na spodní hraně přístroje najdeme již pouze mikrofon a očko pro provlečení poutka.

Mobil je celý vyrobený z plastu, k tomu je zadní kryt odnímatelný. Pokud jej sundáme, bohužel zjistíme, že baterie je nevyměnitelná. Naopak potěší věc u jiných NXT Xperií zcela nevídaná. SIM karta je klasická a naopak je zde přítomen slot na microSDHC karty. 8 GB vnitřní paměti (respektive 3,98 GB) tedy můžete rozšířit až o dalších 32 GB. V době, kdy hra zabírá v mobilu klidně i přes 1 GB (Max Payne apod.) a film má několik GB, věc zcela záslužná. Konstrukce telefonu občas mírně povrzává, doufám ale, že se jedná pouze o vlastnost zapůjčeného kusu, Sony má obecně kvalitu dílenského zpracování velmi vysoko.

Baterie a výdrž: průměrný bojovník

Mobil obsahuje baterii o kapacitě 1320 mAh, což není rozhodně mnoho. Při střídmém používání jsem se s Xperií Sola dostal na 1,5 dne, při vyšší zátěži mobil večer vyžadoval nabíječku. Výdrž bych ale rozhodně označil za vyšší než u modelu Xperia P, čemuž nasvědčuje i náš standardizovaný test přehrávání videa, kde Xperia Sola dokázala film přehrávat po dobu 5 hodin a téměř 40 minut. Xperia P v tomto testu vzdala přehrávání o dvě hodiny dříve. Na vině bude s největší pravděpodobností nejenom o něco menší displej, ale též technologie WhiteMagic, kterou Xperia Sola oproti Xperia P neobsahuje. Křivka nabíjení u Xperia Sola nevykazuje žádné výkyvy, mobil nabíjí téměř po celou dobu stejně rychle. Po 30-ti minutách Sola nabila baterii na 37% a stoprocentního nabití dosáhla po 1:35 hod.

Displej a ovládání: čitelnost především, navíc Floating Touch

Zcela podle dnešních trendů má samozřejmě Xperia Sola plně dotykový displej. Ten má úhlopříčku 3,7” a rozlišení WVGA (480 x 854 pixelů). Displej disponuje technologií Bravia Engine, která má za úkol vylepšit prohlížení fotografií, sledování filmů apod. Jak moc se jí to daří, nedokážu říci, zásadní rozdíl oproti podobně koncipovaným displejům jsem nepozoroval. Jelikož se nejedná o technologii Super AMOLED v žádné variaci, nečekejte černočernou barvu, ve tmě tedy uvidíte místo černé mírně vyblednou šedou barvu.

Na druhou stranu, čitelnost displeje s technologií Bravia Engine na sluníčku je řádově lepší, než právě zmíněné AMOLED displeje. Každá technologie má evidentně své slabé a své silné stránky a osobně raději oželím hlubokou černou výměnou za relativně slušnou čitelnost na přímém slunečním světle. WhiteMagic jako u Xperia P to sice není, ale i tak je čitelnost displeje venku více než použitelná.

Citlivost displeje je výborná, reaguje ihned. Z ostrých úhlů ztrácí sice barevnou věrnost, nejedná se ale o nic tragického. Displej navíc obsahuje novou technologii, kterou v Sony pojmenovali Floating Touch. Díky této technologii dokáže displej u Xperia Sola přesně detekovat váš prst ještě dříve, než se displeje fyzicky dotknete. Bohužel, v současné verzi je podporována pouze domovská obrazovka, kde pokud máte aktivní tapetu s vlnkami od Sony, reagují tyto vlnky již na pouhé přiblížení prstu k displeji.

Dále je podporován nativní prohlížeč, kde takto můžete označovat odkazy. A to je vše. Rozšířená podpora, stejně tak uvolnění API rozhraní pro vývojáře, je na pořadu dne až s vydáním ICS na Xperii Solu. Při běžném provozu je z mého pohledu přínos této technologie nulový, když už mám prst centimetr nad displejem, proč bych se ho nemohl dotknout. Jenže, displej takto registruje prst i v případě, že jej máte obalený látkou, na kterou by jinak kapacitní technologie nereagovala. Rukavice jsou tedy logicky tím, co každého napadne. Zkusil jsem si tedy nasadit obyčejné zimní rukavice a i v nich byl mobil schopný přesně registrovat polohu mého prstu.

Pokud se tedy podaří v Sony dostatečně rozšířit podporu této technologie, již tuto zimu můžeme potkat v mrazech vysmáté majitele těchto telefonů, kteří si svůj telefon budou ovládat v teple svých zimních rukavic. Senzorové klávesy pod displejem jsou výborně viditelné, reagují bez problémů, ba co navíc, jsou velmi, velmi mírně podsvícené i v momentě, kdy mají být zhasnuté, tedy v momentě, kdy používáte pouze displej. S největší pravděpodobností se jedná o konstrukční chybu telefonu, kde světlo z displeje mírně prosvětluje až k senzorům. Jenže ona tahle “chyba” je výborná pomůcka při ovládání v naprosté tmě. Klávesy prostě vnímáte, sice velmi jemně, ale vnímáte, a to kdykoli.

Prostředí telefonu: Sony Ericss… Prostě Sony.

Pokud jste četli naší recenzi na Sony Xperia P, nedozvíte se v této kapitole nic nového. Prostředí je absolutně identické. Zámek displeje tedy umožňuje kromě odemčení telefonu taktéž ztlumit zvuky, případně ovládat hudební přehrávač, a to tak, že posunete hodiny jednoduše doleva. Při došlé SMS či zmeškaném hovoru umožňuje zámek přímo vstoupit do daného upozornění a ihned se tak dostat ke kýžené zprávě, či výpisu hovorů.

Pokud telefon odemknete, budete mít k dispozici 5 ploch, které bohužel nejdou nijak zredukovat, pokud nějaké tedy nevyužijete, budete je mít prázdné. Stejně tak nelze nastavit, která z pěti obrazovek bude domovská. Na druhou stranu, na ploše si můžete vytvářet složky, které ve své ikoně zobrazují první 4 aplikace v nich vnořené, což napomáhá k orientaci. Spodní 4 ikony, které máte na ploše neměnné, ať jste na kterékoli části, můžete, kromě vstupu do menu, libovolně zaměnit za jiné.

Bohužel, notifikační lišta stále zobrazuje pouze prázdnotu, jak jsme u Sony zvyklí. Osobně se těším, až Sony dospěje k názoru, že by se rychlé přepínače mohli hodit a přidá nám je do mobilů. Po vstupu do seznamu aplikací spatříme mřížku 4×4, tedy 16 aplikací na obrazovku. Pohyb v seznamu aplikací je horizontální, zcela plynulý. Sony již tradičně umožňuje v tomto seznamu měnit způsob třídění, a to buď dle vlastního uvážení, případně abecedně, dle nejpoužívanějších aplikací či dle času instalace. V této části by se pro změnu mohli přiučit jiní výrobci od Sony.

Přímo z menu aplikací taktéž lze jednoduše programy, které to umožňují, odinstalovat. Celé prostředí je postavené nad Androidem 2.3.7, ICS tedy stále dostupný není. Sony jej každopádně přislíbilo na druhý kvartál tohoto roku. Budu se opakovat, ale je škoda, že nové mobily z roku 2012 disponují starým systémem. Na druhou stranu, Xperia Sola je odladěná, plynulá a většina uživatelů tento neduh asi řešit nebude.

Telefonování a zprávy: bez překvapení

Zde Xperia Sola ctí své sourozence, respektive Android jako takový. Zprávy se vám řadí do konverzací, je možné v nich prohledávat jednotlivá slova i celé věty. Při odesílání lze vybírat z více adresátů. Výhoda zpráv na Xperii Sola je systém doručenek, kdy Vám mobil u odeslané zprávy pouze zobrazí malou ikonu odškrtnutí v případě, že zpráva příjemci dorazí. Nechodí tedy zbytečné SMS s oznámením o doručení.

Telefonní seznam je taktéž bez většího překvapení. Mobil dokáže vyhledávat v kontaktech pomocí T9 již na číselníku pro vytáčení (nedokáže zde ale prohledávat kontakty samotné), přímo v telefonním seznamu toto již dokáže. Listovat můžete pomocí kinetického rolování, případně přejížděním abecedy, která je umístěná v pravé části displeje a mobil poté přeskakuje přímo na písmena, dle vašeho pohybu. Samozřejmě dokáže zobrazovat oblíbené uživatele a taktéž disponuje výbornou synchronizací kontaktů v rámci vašeho gmail účtu, zde se ale jedná o funkci samotného Androidu a disponují jí samozřejmě všechny Android telefony.

Hudební a video přehrávač, GPS navigace: beze změny

Hudební přehrávač v Xperii Sola je výborný. Zde je vidět, že Sony má v tomto směru bohaté zkušenosti z řady Walkman. Pokud přehrávač spustíte, v záložce “Moje hudba” najdete možnosti nechat si songy zobrazit dle alb, dle interpretů, případně můžete nechat zobrazit všechny skladby na jednom seznamu. Samozřejmě nechybí záložka “Moje oblíbené” kam si můžete třídit skladby, o které opravdu stojíte. SensMe channels, které mají třídit skladby dle emočního náboje na relaxační, lahodný, lenošný či třeba extrémní, sice obecně funguje, někdy se ale setkáte s nesmyslem a zařazení skladby neodpovídá názvu emoce.

Při přehrávání jednotlivých skladeb můžete u každé z nich navíc zvolit, jestli chcete, aby vás mobil přesměroval rovnou na YouTube, či jestli chcete zobrazit záznam o kapele na Wikipedii či text písně dohledat pomocí Google. Přehrávač hudby se tedy povedl na 1*. Přehrávač videa je naproti tomu velmi jednoduchý, navíc je pouze integrovaný do firemní galerie obrázků. Na výběr máte možnost střihu videa, maximálně do 720p a pouze ve formátu, ve kterém mobil nahrává. Střih je nicméně velmi jednoduchý.

Přehrávač pomocí DLNA technologie navíc dokáže přehrávat video v kompatibilním přístroji, třeba vašem televizoru. Více zde nehledejte. Pro přehrávání videa doporučuji nainstalovat některý z přehrávačů z Google Play. Pomocí MX Playeru jsem rozhýbal v přístroji AVI, MKV, MP4 videa, a to jak v SD, tak v HD rozlišení. V recenzi na Xperia P jsem psal o problémech s přehráváním určitých video souborů. Poté, co jsme testování videa standardizovali, jsme tyto problémy eliminovali. Při přehrávání videa, jak jsem již uvedl v kapitole o baterii, se Xperia Sola držela 5 hodin a 38 minut než dosáhla hranice nabití akumulátoru 10%, kdy byl test ukončen. Díky možnosti do telefonu vložit microSD kartu se může Sola stát dobrým filmovým společníkem na cesty.

Navigace v telefonu funguje zcela dle očekávání, fixace satelitů je rychlá, Google mapy fungují, jak jsme zvyklý. Předinstalovaný WisePilot je pouze demoverze, kde navíc platíte za cokoli, co by jste na navigaci ocenili. Chcete mapy offline? 5 euro prosím. Chcete dopravní informace? Na týden 3 euro, nebo 30 euro doživotně. Chcete doživotní licenci? 30 euro. Chcete doživotní informace o radarech? 10 euro pěkně prosím. Ve výsledku vás tedy WisePilot může přijít dost draho.

Fotoaparát a kamera: Sonyho střední

Fotoaparát v Xperia Solo je svými možnostmi téměř identický s ostatními mobily z NXT série. Možnosti nastavení jsou tedy velmi slušné a zahrnují vše od detekce úsměvu, možností ostřit dotekem až po nastavení hodnoty expozice, vyvážení bílé či třeba možnosti nastavit si ISO. Rozlišení fotoaparátu je 5 Mpx, pokud budete ale chtít širokoúhlé fotografie, připravte se na ořez na 3 Mpx.

Bohužel jsem v nastavení nenašel stabilizátor obrazu. Fotoaparát též nemá automatickou detekci scén, ručně z přednastavených hodnot ale vybírat jde. Fotografie jsou ve výborných světelných podmínkách dobře prokreslené, bez větších vad. Naopak, pokud budete fotit třeba v domácnosti, připravte se na jemný šedý potah fotografie, v šeru poté nastupuje navíc digitální šum.

Po přepnutí do videokamery dokáže mobil zaznamenávat videa maximálně do rozlišení 720p, zde již stabilizace obrazu zapnout jde a nutno podotknout, že rozdíl mezi vypnutou a zapnutou stabilizací jde opravdu hodně znát. Dále si opět můžete zvolit typ scény kterou natáčíte, případně můžete nastavit vyvážení bílé barvy, měnit expozici apod. Video je v podání Xperie Sola plynulé, doskakování objektů jsem nepozoroval a na mobil je výsledek určitě nadprůměrný, byť s průměrnou videokamerou se rovnat nemůže.

Organizační a datové funkce: vše včetně NFC

Xperia Sola disponuje samozřejmě microUSB konektorem a taktéž Wi-Fi, včetně možnosti z telefonu vytvořit tzv. Wi-Fi hotspot, tedy možnost sdílet své mobilní datové spojení třeba notebooku vedle vás. Sola nadále zvládá DLNA technologii a taktéž Exchange ActiveSync, či Google Sync. Mobil funguje ve všech běžných GSM pásmech, taktéž se neztratí v 3G sítích. UMTS HSDPA zvládá do rychlosti 14,4 Mbit/s a HSUPA vám poběží maximálně 5,76 Mbit/s. Mezi datové funkce bychom mohli zařadit též podporu NFC standardu či Bluetooth. Mobil samozřejmě disponuje GPS čipem, včetně asistované aGPS.

Mezi organizační funkce můžeme počítat kromě obligátní sestavy ve složení budík, časovač či stopky, samozřejmě též kalkulačku a kalendář. Tyto funkce se nijak neliší od jiných současných Xperií a konkrétně u kalendáře má výrobce co zlepšovat, hlavně co se týká týdenního náhledu, kde kalendář zobrazuje pouze 10-ti hodinový úsek bez upozornění na to, jestli se ještě něco nachází před či po daném časovém výřezu.

Pro správu telefonu ve vašem PC slouží PC Companion, který se automaticky nainstaluje při prvním připojení k počítači. Program slouží ke správě kontaktů pro toho, kdo nepoužívá špičkovou Google synchronizaci, taktéž je možné pomocí něj spravovat své multimédia, updatovat telefon, až výrobce uvolní update, či zvládá synchronizovat kalendář s MS Outlookem.

Závěr recenze Sony Xperia Sola

Závěrem této recenze bych rád vyjádřil svůj názor, že kdyby takto vypadala Xperia U, Solu Sony vůbec nemuselo vydávat. Xperia Sola je totiž příjemný menší telefon s vestavenou 8 GB vnitřní pamětí, podobně jako Xperia U, navíc ale s možností vložit do přístroje microSD kartu do velikosti 32GB. 5 Mpx fotoaparát produkující ve své cenové třídě obstojné fotografie nezklame a výkon dvoujádrového procesoru taktovaném na 1 GHz ve spojení se slušným GPU nezklame ani v rámci zábavy.

Sola má pouze málo nedostatků, ke kterým bych zařadil nezvykle umístěnou uspávací klávesu a kolébku hlasitosti, či občasnou nedotaženost Android nadstavby od výrobce. Obecně mi ale Sola přijde vyváženější oproti ostatním NXT Xperiím, hlavně vůči modelům U a P, mezi které se cenou vklínila. Oproti Xperii P samozřejmě ztrácí na kvalitě displeje, neboť neobsahuje WhiteMagic technologii, na druhou stranu, ve své cenové kategorii se jedná o jeden z nejlepších mobilů na našem trhu. Pokud tedy máte v plánu mobil v cenové kategorii kolem cca 7.500 korun, určitě vemte Xperii Solu v potaz. Za adekvátní částku totiž nabízí dost muziky.

Co se nám líbí?Co se nám nelíbí?
Plus slot na microSDHC kartuPlus nedotaženost Android nadstavby
Plus příjemně umístěný reproduktorPlus nezvykle umístěné boční klávesy
Plus slušný poměr výkon / cenaPlus nevyměnitelný akumulátor
Plus SmartTagy v balení

Komentáře


Nejnovější články