Sony v Q4 prodalo 12 milionů Xperií a míří opět k ziskovosti

Luboš Srb

Vypadá to, že se snad zase blýská na lepší časy u mobilní divize Sony, která v loňském roce vykázala ztrátu. Ve 4. čtvrtletí loňského roku totiž společnost prodala 12 milionů Xperií a zaznamenala tak oproti předchozím čtvrtletím slušný nárůst. Od aktuálního 1. čtvrtletí roku 2015 pak Sony zase očekává dokonce celkovou ziskovost.

Zatímco v posledním kvartálu předloňského roku prodalo Sony asi 8,8 milionů smartphonů, vloni to bylo už 12 milionů Xperií. Za lepšími prodeji stojí zejména zjednodušení portfolia, oživení novými produkty Xperia Z3 a Z3 Compact, které lákají na voděodolnost či delší výdrž baterie. Je tak logické, že chce nyní Sony posunout tyto přednosti také do dostupnější střední třídy a prodávat celkově mnohem více chytrých telefonů.

Přesto se očekává, že Sony bude za celý fiskální rok ve ztrátě zhruba 1,45 miliardy dolarů. Je to ale menší ztráta, než se původně čekalo. Společnosti pomáhají silnější prodeje herních konzolí PlayStation 4 a také divize s „fotosoučástkami“, které používají jiní mobilní výrobci (např. senzory, řešení optické stabilizace obrazu a další). Na konci aktuálního 1. čtvrtletí roku 2015 by se tak firma měla dostat z očekávané mírné ztráty opět k ziskovosti.


Autor článku

Luboš Srb - Šéfredaktor

Luboš píše o technologiích s důrazem na užitečnost pro čtenáře. Od roku 2007 publikoval přes 8 000 článků, začínal jako zakladatel magazínu Mobilizujeme.cz. V osobním životě sází na produkty od Applu a Tesly.


Komentáře


Nejnovější články