Sony prodalo 10 milionů kusů řady Xperia za 3. čtvrtletí
Japonskému Sony se za jeho poslední čtvrtletí opravdu dařilo. Společnost prodala 10 milionů kusů řady Xperia, což ji vystřelilo opět o něco výše.
V porovnání se stejným obdobím loňského roku, kdy se prodalo 8,8 milionu kusů těchto přístrojů, je to poměrně pokrok. V předchozím čtvrtletí se Sony podařilo prodat 9,6 milionu takových zařízení.
Díky těmto výsledků se Sony zařadilo do trojice nejlépe prodávaných výrobců ve více než 20 zemích světa. Společnost si dále klade nemalý cíl. Je jím prodat 42 milionů smartphonů do konce fiskálního roku, který končí v březnu 2014.
Společnost celkově však profit ztrácí. Své zisky přehodnotila z 50 miliard jenů na 40 vzhledem k tomu, že jejich počítačová divize a divize fotoaparátů upadá. Tuto skutečnost je tedy nutno kompenzovat jinými odvětvími, jako jsou smartphony a tablety.
Zdroj: PhoneArena.com
Autor článku
Bývalý redaktor webu Mobilizujeme.cz. Sepsal celkem 395 článků.








