Mobilizujeme.cz

Samsung Wave III – recenze precizně střiženého dravce

23. 12. 2011  |  recenze  |  autor:

Samsung Wave III s kódovým označením S8600 je v pořadí třetí elitní model se systémem Bada v nové verzi 2.0. Recenze telefonu Samsung Wave III přináší pohled na všechny novinky, zejména ty softwarové. Výrobce navýšil úhlopříčku displeje a vrátil se k Super AMOLEDU. Předností je také parádní kovová konstrukce.

Samsung Wave III (S8600) navazuje na předešlou dvojici extrémně designově povedených modelů s operačním systémem Bada, ke kterému neodmyslitelně patří kovová konstrukce. Výbava telefonu čítá i skvělý 4“ Super AMOLED displej s rozlišením WVGA, jednojádrový 1,4 GHz procesor, rychlá data, Wi-Fi s funkcí Wi-Fi Direct, 5 Mpx fotoaparát či GPS.

   
Samsung Wave III – oficiální fotografie

Za zapůjčení telefonu Samsung Wave III děkujeme oficiálnímu eShopu Samsung.

Bude Samsung Wave III úspěšný? Dokáže rozvlnit hladinu s mobilními telefony ve svůj prospěch? Napovědět může naše recenze telefonu Samsung Wave III.

 
Samsung Wave III – oficiální fotografie

Základní parametry – Samsung Wave III

Rozměry 126 x 64 x 9,9 mm
Hmotnost 122 g
Displej Super AMOLED, dotykový kapacitní, rozlišení WVGA (480 x 800 px), 16 milionů barev, úhlopříčka 4“
ochranné sklíčko Gorilla Glass, Multitouch, akcelerometr, proximity senzor, senzor jasu
Procesor a paměť jednojádrový, 1,4 GHz
3GB vnitřní (1GB uživatelsky dostupná) + paměťové karty microSD až 32 GB
Operační systém Bada 2.0 + TouchWiz UI
Fotoaparát 5 Mpx (2592 x 1944 px), autofocus, LED blesk, makro, samospoušť, efekty, geotagging nahrávání HD 720p videa se 30 snímky/s
Obsah balení návod, baterie, nabíječka, stereo headset se špuntovými sluchátky, záruční list
Cena a dostupnost , prosinec 2011

Krátké postřehy z testování telefonu Samsung Wave III

Co se nám líbilo: parádní kovová konstrukce, 4“ Super AMOLED displej, 1,4 GHz procesor, 5 Mpx fotoaparát s autofocusem a LED bleskem, 1GB prostoru pro uživatele a 2GB prostoru pro aplikace, operační systém Bada 2.0, rychlá data HSPA až 14,4 Mb/s, Bluetooth 3.0, Wi-Fi (802.11 b/g/n) a Wi-Fi Direct, vytvoření Wi-Fi hotspotu se sdílením připojení k internetu, DivX HD, GPS s mapovými podklady Route 66 včetně možnosti hlasové navigace s českým hlasem, funkce sdílení obsahu v domácí síti AllShare, předinstalovaná aplikace ChatON, přístup na obchod Samsung Apps, čtení a úprava Office dokumentů Polaris Office, FM rádio s RDS, slušný webový prohlížeč s Flash Lite, užitečné widgety na domovských obrazovkách, dobrá výdrž, přední videokamerka, velmi dobrý audio výstup

Co se nám nelíbilo: operační systém Bada stále postrádá řadu běžných aplikací, slot na microSD kartu není tak lehce přístupný, chybí podpora plného Flash obsahu ve webovém prohlížeči, chybí hardwarové tlačítko fotoaparátu, navigace není zdarma, správa obsahu telefonu přes Kies Air se často nedaří (restart telefonu)

TIP: Pro podrobné informace o telefonu Samsung Wave III navštivte katalog mobilů.

Obsah balení: pěkně nadutá minikrabička

Samsung Wave III má v prodejní krabici přibalenu nabíječku s microUSB konektorem, datový USB kabel, stereo headset se špuntovými sluchátky, návod a záruční list. Telefonu by velmi slušelo i nějaké pouzdro, které se tak musíte případně dokoupit.

Vzhled a konstrukce: kovová elegance

Vzhled telefonu navazuje na přesně daná pravidla z předchozích dvou modelů Wave. Opět se jedná o exkluzivně konstrukčně zpracovaný telefon, s použitím kovových materiálů. I přesto zůstává hmotnost na příjemných 122 gramech. Rozměry krasavce jsou 126 x 64 x 9,9 mm, takže do běžné ruky padne dokonale. Samsung tak dokázal navázat na dva předešlé telefony, které se mohou pyšnit systémem Bada.

Samsung Wave III má přední stranu vyplněnu 4“ dotykovým Super AMOLED displejem, nad nímž nechybí název výrobce, hovorový reproduktor, dobře ukrytá čidla jasu či proximity a videokamerka, sloužící především k videohovorům. Pod displejem je to středové hardwarové tlačítko, po jehož bocích jsou dvě senzorová tlačítka. Telefon má zaoblené boční hrany a efektně zkosené zbylé hrany, z nichž ta horní navíc neobsahuje ani žádný port ani funkční tlačítko.

Na spodní hraně nalezneme uprostřed standardní microUSB port (2.0 s HS) a 3,5 mm konektor Jack. Osobně právě tuto hranu pro umístění Jacku pro sluchátka preferuji, jelikož při vyjmutí telefonu z kapsy mám telefon v ruce tak, jak jej ihned mohu používat, nikoliv vzhůru nohama. Zapomenout nesmím ani na otvor s ukrytým mikrofonem, mimochodem pouze jediném na telefonu, takže bez podpory aktivní redukce okolního hluku.

Držím-li telefon v pravé ruce, na jeho levém boku mám k dispozici tlačítko k regulaci hlasitosti. Na pravé hraně je umístěno tlačítko zámku displeje a zároveň i zapnutí/vypnutí telefonu. Jeho dlouhé podržení však neumožňuje třeba rychlou změnu profilu, jako tomu je u jiných systémů.

Když se podíváme na zadní stranu telefonu, horní a spodní část je odlišena od zbytku kovově taženého povrchu s nádechem hnědé barvy. Ve spodní části se nalézá tlačítko, jehož stiskem můžeme vysunout konstrukci. Horní část nese 5 Mpx fotoaparát, LED blesk a dvojitý prořez pro zabudovaný reproduktor. Celkově hodnotím konstrukční zpracování a rozmístění prvků na jedničku. Samsung dokázal vyrobit kvalitní, bytelný, a přitom tak plochý smartphone, který se dokáže zalíbit a ani se nemusí příliš snažit.

Baterie a výdrž: v rytmu majitele

K baterii telefonu vede velmi neobvyklá cesta. Zadní kryt je totiž zároveň jakýmsi pouzdrem telefonu, které se posune po vnitřní části směrem nahoru. Toto řešení zaručuje vysokou pevnost a odolnost telefonu vůči rozviklání či nedoléhání jednotlivých částí. Umožňuje to vyjmutí baterie, vložení SIM karty i paměťové microSD karty. Bohužel však s microSD kartou lze manipulovat až po vyjmutí baterie, což může být pro někoho nepříjemnost.

Kapacita baterie je 1500 mAh a jedná se o typ akumulátoru Li-Ion. Výrobcem uváděné hodnoty výdrže si můžete přečíst v katalogu mobilů, nicméně více vás budou zajímat skutečné hodnoty výdrže, získané v praxi. S telefonem jsem si užil krásné dva týdny, kdy mi dělal společnost jako můj hlavní telefon, a tak jsem jej denně využíval jak na volání (10-15 minut), tak SMS provoz (20 přijatých, 10 odeslaných), správu emailů (20 příchozích, 5 odchozích) a samozřejmě i aktivní data (operátor a pár hodin na Wi-Fi). Vyzkoušet se samozřejmě musela také GPS navigace během 30ti minutové jízdy z práce a poslech hudby stejně dlouhou dobu do sluchátek. Takto vydržel telefon dva i tři dny. Slušné? Rozhodně ano.

Opět ale záleží také na tom, jak moc se o telefon a defakto spuštěné procesy zajímáte, jak dokážete nepotřebné vypínat. Výrobce chválím za možnost vypínání aplikací přímo při vyvolání multitaskingového okna (správce úloh) se spuštěnými aplikacemi, a to podržením středového tlačítka. Vypínat lze jednotlivě či všechny naráz. Pokud bych měl za sebe označit největší „konzumenty“ energie, pak to bez debat je displej s vysokým jasem, GPS modul a aktivní datový provoz.

Displej, ovládání: Super AMOLED, super barvy

Co si budeme namlouvat, displej telefonu je opravdovou perlou. Jedná se o 4“ Super AMOLED s rozlišením WVGA (480 x 800 px) a zobrazením 16 milionů barev. Může tu tak být spojitost se Samsungem Galaxy S, který používá totožný displej, u něhož byl negativní ohlas na ostrost. Můj subjektivní pocit říká, že podobným neduhem trpí i Wave III. Barevné pojetí je však bezkonkurenční, stejně tak i pozorovací úhly a čitelnost na přímém slunci. Vyšší jas displeje zákonitě vykompenzuje vyšší spotřeba energie, která se projeví rychlejším úbytkem procent baterie. Za tu podívanou to ale stojí, nemyslíte?

Displej je každopádně kapacitní dotykový, což znamená, že k ovládání je potřeba stisk ploškami prstů, nikoliv nehty. Nechybí podpora ovládání více prsty najednou (Multitouch), což se hodí při přibližování/oddalování v galerii či webovém prohlížeči. Regulaci jasu můžete podřídit světelnému čidlo, případně nastavit vlastní, pevně danou úroveň. Zastoupení mají v telefonu i senzory – proximity a akcelerometr. Displej dokáže převracet obraz do všech čtyř stran. Některé servery pak uvádějí ochranu sklíčka Gorilla Glass, což není pravda (na seznamu zařízení není – http://www.corninggorillaglass.com/products-with-gorilla/samsung).

Systém a výkon: Bada povyšuje na verzi 2.0

Samsung Wave III je prvním zástupcem smartphonů s operačním systémem Bada 2.0, vyvíjeným přímo Samsungem. Ten si tak dělá zadní vrátka v případě budoucího neúspěchu Androidu, i když Bada by dokázala být i slušnou konkurenční větví v případě, že by ji Samsung začal výrazněji nabízet a hlavně pokročil ve vývoji. Nejnovější verze systému Bada 2.0 už se dá jednoznačně považovat za dospělou, byť v ní stále ještě chybí některé prvky, potřebné pro prosazení v konkurenci.

Telefon disponuje jednojádrovým procesorem s taktem 1,4 GHz, jež dodává telefonu obrovský výkon. Operační RAM paměť je tak trošku zahalena tajemstvím, nicméně ji odhadujeme na 512 MB. Za celou dobu testování jsme se nesetkali se zaseknutím systému, avšak se samovolným ukončením aplikace už ano – třeba při spuštění Kies Air a spárování s notebookem se telefon sám od sebe restartoval, opakovaně. Systém tak sice slibuje odladěnost a dobrou funkčnost za každého počasí, ale stále to nemusí být ono, chybičky se najdou.

Na systému je znatelné, jak moc se chce přiblížit k Androidu. Může za to především takřka shodná grafická nadstavba prostředí TouchWiz UI. Uzamčenou obrazovku se zvoleným pozadím, pozicí hodin, počasím či spořičem odemykáme posunem obrazovky po displeji. Tím se dostaneme na domovské obrazovky, kterých je vedle sebe 7, s rozšířením až na 11. Na každou přitom můžeme umístit vybrané widgety, nicméně od výrobce jsou všechny na obrazovkách rozmístěny, takže nejdříve musíme některý odebrat podržením prstu na displeji a zvolením požadavku u widgetu a pak se onen odebraný objeví ve spodu displeje jako nabízený na vložení. První obrazovka zleva pak je trochu rozdílná od ostatních, jelikož na ni nelze widgety přesouvat, ale pouze na ní zapínat vybrané, určené právě pro tuto obrazovku – např. AP Mobile, kalendář, Yahoo Finance či oblíbené kontakty. Horní okraj displeje je určen výsuvné liště, na které se zobrazují informace o stavu signálu sítě, Wi-Fi, čas, zvukový profil a stav baterie, který si lze v nastavení telefonu obohatit o zobrazení zbývajících procent baterie. Po vysunutí lišty máme na výběr rychlé zapnutí/vypnutí Wi-Fi, Bluetooth, automatické otáčení displeje a zvuků. Zobrazeny tu jsou také nejrůznější oznámení (zprávy, hovory, emaily).

Spodní část obrazovky je vyhrazena v domovských obrazovkách i menu telefonu pro čtveřici zkratek, zleva klávesnice, kontakty, zprávy a menu/domů. Menu sestává z celkem 4 x 4 ikon aplikací, přičemž menu je složeno z, po sobě jdoucími, obrazovkami. Rozmístění aplikací lze lehce měnit, stačí přidržet prst kdekoliv v menu telefonu. Samsung vybavil telefon i režimem tzv. Stolní hodiny, kdy jsou zřetelně viditelné hodiny a datum na displeji s vybranými zkratkami na spodní hraně displeje. Tento režim bych viděl uplatnitelný především v režimu připojení do doku, který ovšem s telefonem není v balení dodáván.

Telefonování, zprávy, email: s kontakty je samá práce

Zprávy jsou nastaveny tak, aby se řadily do konverzací dle odesílatele. Mezi nimi lze vyhledávat. Psaní zpráv má následující možnosti: prediktivní zadávání textu, souvislé zadávání (Swype), automatická velká písmena, tečka, režim rozpoznávání hlasu. Na výběr jsou čtyři režimy zadávání znaků, a to klávesnice QWERTY, klávesnice 3 x 4, psaní rukou v rámečku nebo psaní rukou na celý displej. Psaní na softwarové klávesnici je bezchybné, a to jak na výšku, tak i šířku displeje. U zpráv je velice užitečnou funkcí ta, která umí naplánovat zprávu a odeslat ve zvolený čas. Vy tak dopředu můžete navolit, kdy se komu máte hlásit a pak už se o to dál nestarat. Telefon má také aktivní blokování zpráv od navolených čísel.

Emailový klient pro správu více schránek funguje spolehlivě. Na výběr je účet Exchange ActiveSync, Hotmail, Google, Yahoo! či jiný. U příjmu zpráv nechybí možnosti jako omezení velikosti emailu, odeslání zprávy o přečtení či načtení obrázků. U odesílání pak třeba důležitost, ponechání kopie, obdržení zprávy o doručení a přečtení, poslání vizitky, podpisu. Užitečnou funkcí je blokace nežádoucích emailů.

Telefonní funkce a správa kontaktů už není tak úsměvná, jako předešlé dva odstavce. Vezměme to ale pěkně popořádku. Alfanumerická klávesnice, určená pro vytáčení telefonních čísel, má velká tlačítka a možné funkce volání – z kontaktů, z výpisu hovorů, z oblíbených kontaktů a dále i rychlé uložení čísla, poslání SMS či použití čísla ze zpráv. Ve výpise hovorů se zobrazují položky s příslušným začleněním – kontakty ze SIM karty jsou označeny SIM. Protokol zobrazuje všechny hovory dohromady nebo zmeškané zvlášť.

Sranda končí ve chvíli, kdy je potřeba synchronizace kontaktů jinou cestou, než přes SIM kartu. Telefon si totiž špatně rozumí s vlastním programem Kies a nejinak tomu je při přetahování kontaktů přes emailové účty. O co jde? Samsung Wave III vám jednoduše korektně nepřevede informace u kontaktů, jako různé poznámky, adresy či emaily. Přes SIM kartu přitom vše funguje dobře. Kontakty dovolují jinak ukládat řadu informací, včetně specifického vyzvánění (na výběr 15 zvonění nebo vlastní hudba). Vytvářet lze skupiny kontaktů a přidávat do oblíbených. Nechybí rychlé vyhledávání či posun po abecedě na pravém okraji displeje. Telefon jsme používali spolu s bezdrátovým sluchátkem Jabra BT2045 a objevily se problémy – restart telefonu při prvním spárování se sluchátkem a někdy se hovor sám přepnul zpátky do telefonu při vytáčení čísla, i když bylo sluchátko půl metru od telefonu.

Fotoaparát, video: obstojí s bravurou

Samsung Wave III umožňuje pořizovat fotografie v rozlišení až 5 Mpx (2560 x 1920 px) nebo videozáznamy v rozlišení HD 720p (1280 x 720 px) se 30 snímky/s. Ostrost fotografií zajistí autofocus, dobré světelné podmínky LED blesk. Prostředí fotoaparátu není ničím novým, má svůj zaběhlý systém a logiku. Na levé výsuvné liště lze rychle upravovat režim blesku, přepínat mezi hlavní či sekundární VGA kamerkou, měnit režim fotografování (úsměv, panorama, noc, atd.) a další nastavení. V těch mimo jiné nechybí třeba makro režim, změna rozlišení fotografie, samospoušť, efekty, rozpoznání mrknutí či přiřazení pozice (geotagging).

K dispozici je náhled poslední fotografie s možným přechodem do galerie. Na displeji se zobrazuje ještě přepínací tlačítko mezi režimem fotoaparátu a videokamery. Kvalitou fotografie ani video rozhodně neurazí, naopak mile překvapí. Ostatně, posuďte sami z přiložených zkušebních fotografií.

Zkušební fotografie – Samsung Wave III:

Organizační funkce, Office: pracovní vytížení zvládá

Systém Bada ve verzi 2.0 obsahuje velmi podobnou výbavu základních aplikací, potřebných kdykoliv a kdekoliv, jako jiné systému. Nepřekvapí proto kalendář, hodiny, světový čas, stopky, časovač, poznámky, úkoly, moje soubory, Google vyhledávání, diktafon, kalkulačka, či hlasové příkazy. Správa obrázků a fotografií probíhá přes Galerii, ve které můžeme spustit prohlídku fotografií, fotografie sdílet (zpráva, email, Bluetooth, Wi-Fi Direct, Communities), otočit či oříznout.

Polaris Office (verze 3.0) je aplikace, ve které si bez obtíží otevřeme a upravíme, případně vytvoříme zcela nový, Office soubor, tedy Word, Excel či PowerPoint. Nebojte, podpora Office 2007 zaručena. Vytváření nových souborů je hned v počátku rozděleno na to, jestli požadujete formát 2007 (.docx, .xlsx., .pptx) či starší (.doc, .xls., .ppt). Pro čtení PDF souborů slouží tatáž aplikace. Mezi dalšími funkcemi telefonu mohu zmínit některé widgety na domovských obrazovkách, třeba poznámky, na které se dá velmi rychle a efektně zaznamenat, co právě potřebujete.

Hudba, hry, sociální sítě: Java hry a audio výstup v hlavní roli

Wave III vás dokáže zabavit poslechem hudby nebo třeba hraním her. Na své si přijdou i ti, co rádi sledují filmy či videa na YouTube. Music Hub je obchod s hudbou, kde si lze poslechnout ukázku a poté zakoupit vybrané tituly. K tomu však potřebujete účet na 7digital. Sledovat můžeme video soubory (podpora DivX, XviD, MP4, H.264, MKV) v rozlišení HD 720p, které telefon přehrává naprosto bez komplikací, plynule i s posuny. Samozřejmostí jsou titulky. YouTube videa přehrajeme na webových stránkách nebo přímo v aplikaci.

Hudební přehrávač Samsungu Wave III nabízí ekvalizér s řadou přednastavených režimů, efekty či typ vizualizace. Nechybí ani opakování skladeb či náhodný výběr. Přehrávač můžete během přehrávání minimalizovat na pozadí a přitom na telefonu dělat jiné věci. Samotný audio výstup je velmi kvalitní, především díky zvukové technologii a kvalitnímu dodávanému stereo headsetu se špuntovými sluchátky. Díky 3,5 mm konektoru Jack není problém případně k telefonu připojit i jiná sluchátka. Někomu se může zalíbit audio technologie SRS 5.1. Mínus dostává telefon za absenci stereo reproduktorů, takže se výrobce nepoučil od druhé generace modelu Wave. Poslech hudby doplňuje FM rádio s RDS, spustitelné až se sluchátky. V něm můžeme nastavit automatické hledání frekvencí (AF), text a názvy stanic (RDS) a třeba i vypnutí za zvolený čas. Oblíbené stanice snadno ukládáme (8 pozic). V rádiu lze i nahrávat právě naladěnou stanici.

Hry jsou nezvykle ukryté v menu pod položkou Java. Nalezneme zde tituly jako BlockBreaker3, Gold Rush, GuitarHero5, Hold’em Poker 2 a Solitaire 3. Další hry bychom měli nalézt přímo na webu Samsungu, k němuž vede položka „další hry“. Nenechte se však zmýlit, pod odkazem žádné hry nenaleznete. Samsung evidentně zapomněl pro telefon nějaké připravit, a tak jsou tu všechny složky zcela prázdné. Chyba! Obchod Samsung Apps nicméně obsah nabízí, tam se prázdna nedočkáte. Nabídka titulů však přibývá znatelně pomalu, což systému celkově škodí.

Wave III přináší Samsungem propagovanou službu ChatON, se kterou můžete být neustále v kontaktu s přáteli. Další, nejen, sociální účty (Samsung, Facebook, Twitter, LinkedIn, Exchange ActiveSync, Windows Live, Google, Yahoo!, atd.) nastavíme přímo v Social Hubu.
Aplikace IM v sobě ukrývá WL Messenger a Yahoo! Messenger.

Konektivita, GPS, web: bez klasické Flash je to k pláči

Nejprve se pojďme podívat na GPS, kterou je telefon obdařen. Ta si dokáže poradit s nalezením pozice bez asistované A-GPS během minuty, v opačném případě je načtení otázkou vteřin. GPS je velmi citlivá – přesná. Přítomen je digitální kompas. Mapové podklady a jiné informace dodává do telefonu Route 66 a překvapivě TomTom (nejspíše kamery, provoz, atd.), stejně jako navigaci včetně hlasových pokynů, avšak to je spojeno s nutností placení licence. Samsung nazývá software jako Samsung LBS Vyzkoušení po dobu 30ti dní zdarma vítáme. Aplikace má všechny dnešní přednosti mobilního navigačního softwaru, jako 3D pohled, upozornění na kamery, zajímavá místa, rychlost, či otáčení do všech stran displeje. Škoda, že neexistuje podobně zdařilá aplikace Google map, jako je tomu na Androidu. OS Bada tak výrazně strádá právě v oblasti map a navigací, které nedokáže poskytovat zdarma.

Wave III disponuje webovým prohlížečem s názvem Samsung Dolphin Browser, založeném na Webkitu, připomínajícím silně prohlížeč v Androidu. Zdání však klame, protože minimálně podpora jen Flash Lite obsahu je znatelná, kromě YouTube videí se vám obsah nezobrazí, a to je škoda, které se výrobce u takového telefonu prostě nemůže dopustit. Jinak k prohlížeči nemám výhrady, protože zobrazení stránek je korektní, nechybí ani správce stahování, přidávání záložek, nastavení specifické úrovně jasu či zalamování textu. Služba Caster dokáže sdílet vybranou stránku rychle mezi telefonem a sociálními účty (požadován účet Samsung), a tak ji během okamžiku máte nasdílenou mezi přáteli.

Konektivitu telefonu můžeme začít bezdrátovým Wi-Fi (standardy 802.11 b/g/n), včetně Wi-Fi Direct pro jednodušší párování se zařízeními. V domácí síti můžeme sdílet obsah pomocí funkce AllShare. Správa obsahu telefonu v počítači by měla v ideálním případě probíhat přes software Kies či Kies Air (návod na něj na webu Samsung), ovšem ten nám korektně nepracoval ani po několika reinstalacích. Telefon se mnohdy nespároval. Samsung by tak na odstranění problému měl zapracovat, protože to kazí dojem z jinak skvělého telefonu.

Datové přenosy přes operátora jsou možné v režimu GPRS/EDGE či rychlejším HSPA, přičemž stahování (HSDPA) až 14,4 Mb/s a odesílání (HSUPA) až 5,76 Mb/s. Které datové přenosy jsou u vás dostupné, zobrazuje ikonka na displeji (G, E nebo 3G(+)). Bezdrátové přenosy na krátkou vzdálenost, sloužící zejména pro připojení náhlavní soupravy, zastupuje Bluetooth 3.0. Připojení k počítači a nabíjení je realizováno přes microUSB 2.0 + HS.

Závěr recenze smartphonu Samsung Wave III

Třetí model se systémem Bada, který má tu čest nést označení Wave III, na mě zanechal po testování takové rozporuplné pocity. Na jednu stranu jsou pro mě konstrukční zpracování, použitý displej a výkon telefonu naprosto bezkonkurenční, naproti tomu však citelně chybí nabídka aplikací, nedoladěný software Kies, špatná správa kontaktů a chybějící podpora Adobe Flash v plném rozsahu, to vše dělá z telefonu opět jen průměrný model, který se z chyb předchozí verze příliš neponaučil. To nemluvím o absenci stereo reproduktorů, o nichž se u minulé generace horlivě hovořilo a předpokládalo se, že Samsung přijde s Wave III s nápravou.

Aktuální cena Samsungu S8600 Wave III v českých e-shopech: (Zdroj: Heureka.cz, )

A tak zde máme Samsung Wave III, který dokáže zaujmout, upoutat pozornost, naplnit nejrůznější požadavky uživatelů, avšak na některých výtkách by výrobce měl okamžitě zapracovat, jinak se výraznějšího prodeje telefonu nedočká. V souvislosti s konkurenčními telefony bych však byl velmi opatrný, jelikož řada modelů Wave nemá vzhledem k vlastnímu systému Bada u jiných výrobců protivníky. Pokud se vám nový Samsung Wave III přesto zalíbil, pak neváhejte a pořiďte si jej.

kovové zpracování problémy s Kies Air
 4″ Super AMOLED  pouze Flash Lite 4
5 Mpx fotoaparát  nedostatek aplikací
Wi-Fi včetně Direct
Polaris Office
parádní audio výstup
mapové podklady Route 66

..

Testovaný produkt: Samsung Wave III, autor recenze: Jindřich Srb, hodnocení: 5/5
Témata:, ,

38 komentářů

 1. fry
  23.12.2011 v 11:36

  keď to tak čítam, tak prichádzam k názoru, že wave3 skutočne má tie isté chyby ako môj wave2. som zvedsavý, ako sa môj wave2 zmení po nainšatlovaní bady2. mne tiež niekedy správne nefunguje kies. dúfam, že správa kontaktov nebude horšia, ako na starej bade. treba povedať, že najväčšou prednosťou všetkých troch modelov wave je ich dizain a displej.

  Odpovědět

   Jindřich Srb
   23.12.2011 v 13:18

   Wave I, II i III sdružuje opravdu skvělé zpracování, myšlenka použití dokonalého kovu (i barevně). Kdyby tak podobný design dokázal výrobce nabídnout uživatelům, kteří rádi jiný systém .. Možná by pak čtvrtletní výsledky trhaly další rekordy.

   Odpovědět

 2. vasek2
  23.12.2011 v 12:07

  je nejaky telefon od Samsungu, ktery fyzicky (rozmery, kov, zpracovani) je stejny, ale ma android nebo wp?

  Odpovědět

   Jindřich Srb
   23.12.2011 v 13:16

   No rozhodně je podobný, byť rozměrnější, Samsung Omnia 7 či nový Omnia W s Windows Phone.

   Odpovědět

 3. Pavel
  23.12.2011 v 16:29

  Radci za ty penize Samsung galaxy W a je to bez nervu. Pripada mi tenhle system podobny Nokia Belle, ted jde o to ktery je lepsi :)

  Odpovědět

 4. Gorilla Glass
  23.12.2011 v 16:42

  Dobry den, planujem kupu wave 3 a doteraz som si bol isty ze ma aj Gorilla Glass, bolo by mozne, keby ste skontrolovali aj prilozenu dokumentaciu, alebo krabicu? Na stranke corning gorilla glass chyba viac telefonov ktore by ich sklom mali disponovat, napr. nokia 700 a 701.
  btw tu je full list:
  http://www.corninggorillaglass.com/products-with-gorilla/full-products-list
  Dakujem

  Odpovědět

   Jindřich Srb
   23.12.2011 v 18:26

   Tuto informaci ohledně Gorilla Glass jsem na přiložených materiálech k telefonu nenalezl. Dokonce ani web Samsungu o tom nehovoří. Zas by ale bylo divné, kdyby oba předchozí ochranu měly a tento ne.

   Odpovědět

    Marek
    12.1.2012 v 16:49

    Já volal do zákaznického centra Samsung a řekli, že Gorilla Glass má :)

    Odpovědět

 5. Pandacz
  23.12.2011 v 17:42

  Pěkný telefon. Bada dospěla, byť stále kousek k dokonalosti chybí (ach ten prohlížeč..). Po zkušenosti s Wave I však asi půjdu příště do jiného systému. Nejvíce mi vadí absence kvalitní navigace (Rute 66 jí rozhodně není a Sygic nefunguje správně). Ještě by mě zajímalo porovnání kvality fotografií s jedničkou. U té to není nic moc.

  Odpovědět

   Jindřich Srb
   23.12.2011 v 18:28

   Zkušební fotografie prvního modelu S8500 Wave naleznete v naší recenzi http://mobilizujeme.cz/clanky/samsung-s8500-wave-recenze-osmeho-divu-sveta/
   Myslím si, že kvalita je jednoznačně lepší u trojky, kterou jsme testovali nyní.

   Odpovědět

    fry
    23.12.2011 v 20:04

    ja osobne mám veľké výhrady k fotoaparátu na wave2. snímač má slabý dinamický rozsah, veľmi zle spracováva napr. na tmavšom podklade svetlý odtieň, tiež vyváženie bielej je ako tak akceptovatelné len ak je nastavené na automatiku, ak za zamračenej oblohy nastavím oblačno, tak fotky sú neprirodzene nažltlé a toto nažltnutie sa prejavuje aj pri žiarovke, či žiarivke. tiež snímky nemajú výraznú kresbu, asi sa prejavuje veľká kompresia a agresívne odšumovanie. na šťastie v počítači sa s tým dá niečo robiť. autorovi recenzie by som poradil,aby pri testoch ďalších mobilov skúsil aj nastavenia foťáka. z recenzie teraz neviem, či wave3 odstránil problémy, ktoré popisujem, lebo sa mi zdá, že foťáky budú rovnaké u oboch wave.rozdiel je pravdepodobne len vecou softvéru. privítal by som, keby tu autor v podobe diskusného príspevku uviedol, ako si wave3 poradil s vyvážením bielej. tiež ma zarazilo, ako pracuje foťák u wave2 s citlivosťou. nadobudol som dojem, že ani iso800 nedokáže zastabilizovať fotku za horšieho osvetlenia aj pri minimálnom pohybe bolo vidieť určité rozostrenie. tieto nedostatky foťáka však beriem s rezervou, lebo väčšina mobilov má takéto alebo podobné problémy. skutočne je to len doplnková funkcia, ktorá nenahradí kvalitný kompakt. myslím, že ani jeden mobil nemá irisovú clonu a clona je riešená len cez nd filter. prečítal som si niekoľko recenzií rôznych kompaktov samsung a často sa tam prejavovalo ono agresívne odšumovanie, zrejme je to vlastnosť všetkých foťákov aj tých mobilných od samsungu.

    Odpovědět

 6. Maras1392
  25.12.2011 v 14:20

  Dobrý den,
  rád bych se zeptal, jestli tento mobil opravdu stojí za to, nebo byste mi v této cenové relaci doporučili nějaký jiný mobil?

  Odpovědět

   Petr
   12.12.2012 v 22:46

   Rozhodně ne!!

   Odpovědět

 7. Marty
  26.12.2011 v 00:56

  Dobrý den,
  rozhoduji se mezi Samsung WAVE 3 a SE Xperia Arc,. Chtěl jsem se tedy zeptat, jaký z těchto tel. byste spíše doporučili? Děkuji

  Odpovědět

 8. Michael
  29.12.2011 v 12:28

  Vlastním samsung wave 3 a zatim synchronizace s Kies probihala vzdy v poradku, bohuzel jsem byl trochu zklaman, kdyz jsem pres Kies chtel nainstalovat aplikaci. Samsung Apps v Kies totiz doposud nezacal podporavat Wave 3. Nevim, zda specialne pro nej doposud nebyla vyvinuta zadna aplikace, ale primo z telefonu jde nainstalovat temer kazda aplikace.

  Odpovědět

 9. Honza
  30.12.2011 v 14:23

  Dobrý den,
  prosím Vás o radu. Zakoupil jsem si tento model Wave 3 a bohužel se mi nedaří nalézt mou GPS polohu i přes veškeré nastavení. Má někdo stejný problém a nebo je to vada přístroje?

  Děkuji za odpověď.

  Odpovědět

   Honza
   30.12.2011 v 23:17

   Tak jsem již problém vyřešil.
   GPS poloha je během chvilky nalezena, jen je potřeba vyjít ven z bytu :-)

   Telefon je krasavec – vše funguje jak má.

   Odpovědět

 10. pcman
  3.1.2012 v 23:04

  Po precteni recenze jsem dosel k nazoru, ze Wave zustal Wavem, bohuzel. Zkusenost s S8500 otresna. Byl to prvni telefon, ktereho jsem se predcasne zbavil. Skvely hardware, naprosto mizerny software.

  Odpovědět

 11. Lukáš
  3.1.2012 v 23:33

  Dobrý den,
  rozhoduji se mezi Samsung WAVE 3 a SE Xperia Arc,. Chtěl jsem se tedy zeptat, jaký z těchto tel. byste spíše doporučili? Děkuji

  Odpovědět

   blue.sun
   8.1.2012 v 10:40

   Z hlediska podpory, kvality a šíře záběru aplikací nebo i uživatelské přívětivosti radši Arc…

   Odpovědět

 12. blue.sun
  8.1.2012 v 10:40

  Koukám, že Samsung se stále drží tradice Wave – telefon, se kterým nejde moc telefonovat…

  Odpovědět

 13. Marek
  19.1.2012 v 13:47

  Já sem si koupil Wave 3 u T-Mobile za pěkných 7tisíc. Podle mě je to parádní mobil, konstrukce je skvělá displey taky a Bada mi celkem vyhovuje. Jsem s ním velmi spokojen :)

  Odpovědět

 14. Iphone je iphone
  6.2.2012 v 19:19

  Já měl lecos i galaxy s 2 a muzu rict na iphone nema nic….Co se tyce lcd a vzhledu je wave 3 moc hezky stroj.

  Odpovědět

 15. Kristina
  24.2.2012 v 20:01

  Zdravím, chtěla bych se optat – nemáte někdo zkušenost s telefonním seznamem? mam z předchozího telefonu udělanou zálohu na SD card s formátem .csv, půjde vyvolat do telefoního seznamu v telefonu? Představa, že bych musela datlovat všechny kontakty je šílená. Dají se kontakty synchronizovat s fejsem?

  Odpovědět

 16. michal
  4.3.2012 v 17:00

  Prosim vas stoji ten telefon za tu cenu ?? :) Pacit sa mi paci len jedine coho sa bojim je ta Bada este nemam skusenost snou tak aby som potom nemusel lutovat.

  Odpovědět

 17. Adéla
  14.3.2012 v 20:58

  prosím mohla bych se zeptat jak se na tomto mobilu ruší blokace nějakého kontaktu?

  Odpovědět

 18. tommejto
  15.4.2012 v 19:41

  Nevíte někdo jak se s tímhle telefonem dá ovládat Smart TV od Samsungu? Mám Smart TV i tenhle telefon, ale zatím jsem na to nepřišel, díky za případné info ;-)

  Odpovědět

 19. kundik
  9.6.2012 v 22:22

  Dobrý den, mám wave 3 a mám problém s kontaktama. Pokud si tam uloýím od někoho číslo ve tvaru 602445699 a toto číslo mi volá nezobrazí se mi jméno, musím čísla uklad ve tvaru +420602445699 aby se mi zobrazovalo jméno uložené v kontaktech. Prosím mám to jen špatně nastavené někde, nebo to dělá i Vám. Děkuji za radu

  Odpovědět

 20. Patrik
  1.7.2012 v 19:26

  Dobrý den, mám Samsung S5620 Monte a nevím jestli si ho nechat nebo za 5000 koupit wave 3, ale myslím si že udělám líp když koupím wave 3 co vy na to? kdyžtak prosím pište na patrik.ruzanski@seznam.cz předem děkuji

  Odpovědět

 21. Filip
  31.7.2012 v 13:37

  Zdravim, pred 4 dnem jsem si koupil wave 3 vše funguje jak má ..
  Jediny problem jsou SLUCHATKA … jakmile je pripojim do mobilu a zaplnu hudbu,tak to zni hrozně (ozvěna zpomalené atd) .. někdy mobil i zamrzne a nejde s nim nic dělat (alw hudba ,,Hraje,, dal ) .. jen když odpojim sluchatka , tak se zas rozeběhne … to same u videii (zvuk hrozny a video se kazdych 5 sec sekne a musim dat znovu play ) zkousel jsem davat hudbu na pametovku a na vestavenou pamet porad to same .

  Mam orig sluchatka … zkousel jsem i jiné sluchatka a porad to delalo ..

  Jedina zvlastnost je ta , kdyz zapojim mobil do reproduktoru ,tak to jede v poho !

  CO S TIM ? budu moc vdecny za kazdou radu

  Odpovědět

   Petr
   14.11.2012 v 21:17

   mam stejny problem,, bylo to vyreseno??

   Odpovědět

 22. novak
  18.11.2012 v 14:35

  Dobrej den,,poredte mi jak odstranit nainstalovane aplikac z apss obchodu

  Odpovědět

 23. Misa
  21.11.2012 v 18:30

  Poradite mi prosim pres co mam stahovat hry apod? jako u androidu je googleplay tak co je tady? :)) děkuji moc:)

  Odpovědět

 24. novak
  22.11.2012 v 15:10

  Abych to upresnil,nainstaloval jsem si aplikace do telefonu samsunq eave 3, a rad bych nejake odstranil,a nahradil jinymi.Ale vubec nemohu prijit na to jak je odstranit z telefonu,muze mi nekdo poradit. DEKUJI?

  Odpovědět

   Luberdice
   18.1.2013 v 21:57

   Na dvě sekundy drž palec na displeji a pak můžeš velmi rychle a snadno spravovat nainstalované aplikace. Přemisťovat, odinstalovat…. apod.roztřídit do složek. Neznalost telefonu a jeho funkcí ještě neznamená, že je šatný. Mám jej sama už měsíc a jsem nad míru spokojená. Nemá sice tak velkou podporu jako android, nicméně se situace pomalu, ale jiste, mění :)

   Odpovědět

 25. Petr
  12.12.2012 v 22:44

  Ten telefon je naprosto DEBILNI. Lituju toho, ze jsem ho koupil. Nekupujte telefony s badou!!!!

  Odpovědět

 26. Vladimír
  29.12.2012 v 21:02

  Uplně debilní není, ale Bada v něm je totální propadák a člověk tak jezdí v Porsche na jedničku a víc mu to nedovolí :o(
  Od r.1993, co používám mobily (tehdy Nokia klasik), je to má největší chyba. Příliš rychlé rozhodnutí a spolehnutí se na značku… a debila v prodejně T¨Mobile :o((

  Odpovědět

 27. Filip
  9.1.2013 v 22:09

  JAK vymazat systèm memory???Samsung Ace to má jednoduchè…..stisknu prostřednì tlačìtko tak vymažu celou systèm memory……..tady se mi zobrazì task a nic vìc…toto mne strašně omezuje ve stahovánì filmů atd…..z 2G mám 4Mg nevìm co budu dělat až budu mìt nulu….mimochodem když vám klesne system memory pod 10Mg tak nemůžete otevřìt Samsung Apps ani si přehrávat videa z youtube……..opravdu nevím jak na to:(už kvůli tomuto bych ho nedoporučil…….a eště bada…….to je šmejd pitomý Angry birds stojì 89Kč……ale to je stejnak jedno když se tam nemohu dostat kvůli system memory….ten kdo mi poradì je bůh….přijde mi že tu nikdo s tìm nemá problèm…to mne docela udivuje….moc prosìm o radu……$$$

  Odpovědět

Přidat komentář

Jak vybrat telefon v roce 2016, nezapomeňte na těchto 5 věcí

Jak vybrat telefon v roce 2016, nezapomeňte na těchto 5 věcí

18. 4. 2016  |    |  50 komentářů

Technologie mobilních telefonů, dnes bychom spíše řekli smartphonů, se každým měsícem, každou tiskovou konferencí, posunují kupředu. Je tedy zcela běžné,…

Recenze Huawei Mate 8: dokonalý po všech směrech (exkluzivně)

Recenze Huawei Mate 8: dokonalý po všech směrech (exkluzivně)

12. 2. 2016  |    |  61 komentářů

Hledáte to nejlepší na poli superphabletů? Tak už dál nemusíte. Huawei Mate 8 je přímo mistrovským dílem, ze kterého čiší…

7 vlastností, které má údajně přinést iPhone 7

7 vlastností, které má údajně přinést iPhone 7

9. 11. 2015  |    |  41 komentářů

I když iPhony 6S a 6S Plus jsou na trhu jen krátce, tak se již příznivci této značky těší, co přinese…

Recenze Honor 7: reparát na výbornou

Recenze Honor 7: reparát na výbornou

25. 10. 2015  |    |  15 komentářů

Nový přístroj z dílny odnože značky Huawei opět nabízí skvělý poměr ceny a výkonu. K tomu návdavkem i několik velmi praktických zlepšováků…

Recenze Lenovo Vibe Shot: Levná stylovka mezi fotomobily

Recenze Lenovo Vibe Shot: Levná stylovka mezi fotomobily

12. 8. 2015  |    |  39 komentářů

Lenovo vyrobilo s trochou nadsázky smartphone, který nemá konkurenci. Kdo jiný totiž přináší stylový fotomobil a ještě k tomu za…

5 funkcí, které už dnes na mobilu nikdo nepotřebuje

5 funkcí, které už dnes na mobilu nikdo nepotřebuje

6. 8. 2015  |    |  45 komentářů

Před lety se podle nich rozlišovaly jednotlivé kategorie mobilních telefonů a připlácely se za ně tisíce korun. Dnes byste je…

7 aplikací, které zázračně fungují, ačkoliv byste to možná nečekali

7 aplikací, které zázračně fungují, ačkoliv byste to možná nečekali

25. 5. 2015  |    |  4 komentáře

Mezi aplikacemi, které využíváme každý den, se často objevují unikáty vypadající, jako by byly z jiného světa. Když většina uživatelů…

Jak snadno dostat Flash Player do Androidu

Jak snadno dostat Flash Player do Androidu

23. 11. 2012  |    |  129 komentářů

Nestihli jste si do 15. srpna 2012 stáhnout Flash Player z obchodu Google Play? Nevadí. Existuje jednoduchá možnost, jak Flash…

BlackBerry oficiálně končí s výrobou a návrhem smartphonů

BlackBerry oficiálně končí s výrobou a návrhem smartphonů

DNES  |    |  diskuze (0)

Kanadské BlackBerry oznámilo, že má v plánu přestat vyrábět vlastní telefony a namísto toho se chce více zaměřit na své…

Jaký vybrat nejvýhodnější tarif do 500 Kč? Poradíme vám

Jaký vybrat nejvýhodnější tarif do 500 Kč? Poradíme vám

DNES  |    |  diskuze (0)

Operátoři a virtuálové nabízejí v České republice stovky různých tarifů a nové neustále přibývají. Pro zákazníky tedy rozhodně není jednoduché…

BlackBerry DTEK60 v neoficiálně předpremiéře, známe podrobnosti

BlackBerry DTEK60 v neoficiálně předpremiéře, známe podrobnosti

DNES  |    |  diskuze (0)

Blížící se představení BlackBerry DTEK 60 není žádným tajemstvím. Ve skutečnosti, samotná společnost minulý týden omylem zveřejnila na svých webových…

Lenovo chystá Android 7.0 pro letošní modely Moto Z a Moto G

Lenovo chystá Android 7.0 pro letošní modely Moto Z a Moto G

DNES  |    |  diskuze (0)

Čínský výrobce, pod jehož křídla spadá i divize původní Motoroly, potvrdil aktualizaci na nejnovější Android 7.0 Nougat pro některé ze…

Zákazník z Číny tvrdí, že mu explodoval "opravený" Note 7

Zákazník z Číny tvrdí, že mu explodoval „opravený“ Note 7

DNES  |    |  2 komentáře

Uznávám, že nadpis nezní nijak exkluzivně, vždyť za poslední měsíc jsme zaznamenali tolik údajně explodovaných phabletů Note 7, že to…

YouTube Go umožňuje sledovat a sdílet videa i offline

YouTube Go umožňuje sledovat a sdílet videa i offline

DNES  |    |  diskuze (0)

Pokud rádi sledujete videa z YouTube na cestách a často se dostáváte do míst se špatným pokrytím nebo nemáte dostatečně velký…

Fotoduel roku je tady: iPhone 7 vs Galaxy S7 (srovnání fotoaparátů)

Fotoduel roku je tady: iPhone 7 vs Galaxy S7 (srovnání fotoaparátů)

VČERA  |    |  18 komentářů

Mnozí z vás už se jistě nemohli dočkat. Je tady náš velmi očekávaný fotoduel roku mezi letošními top modely od Applu a…

Chystaný Pixel telefon od Googlu se ukazuje na oficiálním snímku

Chystaný Pixel telefon od Googlu se ukazuje na oficiálním snímku

VČERA  |    |  4 komentáře

Od představení nových referenčních zařízení Googlu nás dělí už jen týden a na internet se dostává první oficiální obrázek údajného…

Mobilní zobrazení