Mobilizujeme.cz

Samsung Galaxy Tab – recenze skvělého tabletu s telefonními funkcemi

24. 11. 2010  |  recenze  |  autor:

Recenze nekompromisního tabletu Samsung Galaxy Tab s telefonním modulem, 1 GHz procesorem, obřím 7″ dotykovým displejem, OS Android 2.2 s nadstavbou TouchWiz 3.0, Wi-Fi, HSPA a GPS. K tomu nechybí čtečka knih, výtečný webový prohlížeč, speciální huby a mnohem víc. Takový je tablet Samsung Galaxy Tab, který přiblíží naše recenze.

Za zapůjčení tabletu Samsung Galaxy Tab do recenze děkujeme eshopu Samsung.

Samsung Galaxy Tab je tablet s prvotřídním zpracováním, OS Android 2.2 Froyo, 7“ dotykovým kapacitním displejem s rozlišením 600 x 1024 px, fotoaparátem a přední kamerkou, pamětí 16GB a slotem pro microSD karty, plnou datovou výbavou, podporou hlasových služeb a bohatou nabídkou příslušenství. Vyplňuje přesně místo mezi telefony a netbooky. Zároveň uživateli poskytuje běžné hlasové služby přes operátora, protože má slot na SIM kartu.


Samsung Galaxy Tab – oficiální fotografie

Základní parametry – Samsung Galaxy Tab

Rozměry 190 x 120,5 x 12 mm
Hmotnost 380 g
Displej dotykový (kapacitní), TFT, rozlišení SWVGA (1024 x 600 px), 16 milionů barev, úhlopříčka 7“
ochrana Gorilla Glass, tří-osý akcelerometr, senzor jasu, vzdálenosti, Multitouch, doteková tlačítka
Procesor a paměť ARM Cortex A8 (1 GHz), grafika PowerVR SGX540
512 MB RAM, 1,9 GB ROM, 12,8 GB vnitřní paměť + paměťové karty microSD až 32 GB
Operační systém Android OS 2.2 + TouchWiz 3.0
Fotoaparát 3,2 Mpx (2048 x 1536 px), autofocus, LED blesk, nahrávání videa (720 x 480 px, 30 snímků/s)
1,3 Mpx kamerka nad displejem
Obsah balení návod, baterie (vestavěná), nabíječka, stereo headset se špuntovými sluchátky, USB kabel,
Cena a dostupnost 18 750 Kč, od listopadu 2010

Krátké postřehy z testování Samsungu Galaxy Tab:

Co se nám líbilo: precizní dílenské zpracování, použité materiály, standardní 3,5 mm konektor Jack a microUSB, podpora rychlých dat HSPA včetně Wi-Fi s DLNA, sdílení internetu přes Wi-Fi (hotspot), podpora Adobe Flash 10.1, GPS s Google mapami, Android Market s tisíci aplikacemi zdarma, podpora až 32GB microSD karet, 7“ dotykový kapacitní displej, fotoaparát s autofocusem a nahráváním videa (720 x 480 px), podpora Xvid a DivX formátů, OS Android 2.2 Froyo, svižný chod systému, ukládání instalovaných aplikací na microSD kartu, podpora Multitouch, otevírání a úprava Office souborů (ThinkFree Office), čtečka knih eBooks, nabídka hudby (Music Hub), výdrž (4000 mAh Li-Pol baterie), metoda vkládání znaků SWYPE, obchod Samsung Apps

Co se nám nelíbilo: použitý 30-pin konektor namísto klasického microUSB, chybějící pouzdro v balení (nutno dokoupit), nemožnost připojení flashdisku k tabletu přes USB

TIP: Pro podrobné parametry tabletu Samsung Galaxy Tab navštivte katalog mobilů.

Obsah balení

Standardní balení tabletu Samsung Galaxy Tab (GT-P1000) obsahuje vedle samotného přístroje s již vestavěnou baterií také nabíječku s odpojitelným USB kabelem, uživatelskou příručku a výborná pecková sluchátka Samsung, která jsou společná pro modely Galaxy S a Galaxy Tab. V krabici se žádné další příslušenství nenabízí, to Samsung prodává odděleně.

Na výběr jsou v příslušenství ve volném prodeji dokovací stanice s HDMI portem, klávesnice, pouzdra, stylusy pro kapacitní displeje, cestovní nabíječka, držák do auta, TV-out kabel a autonabíječka. Alespoň pouzdro však výrobce mohl k tabletu do krabice přibalit.

TIP: Čtěte také Samsung Galaxy Tab – prémiové příslušenství (přehled).

Vzhled a konstrukce

Tablet s cenou lehce pod dvacet tisíc korun si žádal prvotřídní použité materiály a zpracování. To výrobce do detailů splnil. Konstrukce je v každém místě pevná, kryty lícují. Středový díl konstrukce, táhnoucí se po všech hranách tabletu, je vyroben z kovu, k němu pasuje zadní plastový díl a stejně tak přední ochranné sklo Gorilla Glass, zakrývající displej a jeho okolí.


Tablet se díky svým rozměrům vejde do vnitřní kapsy např. u saka či kožené bundy

Rozměry tabletu 190 x 120,5 x 12 mm vypovídají o kompaktním tenkém provedení. Hmotnost se vzhledem k použitým materiálům pohybuje na úrovni 380 gramů. Výrobce dokonale sladil barevné podání tabletu, zadní kryt pokryl bílou lesklou vrstvou, přední kryt a boky zahalil do černa.

Funkční prvky jsou na přístroji logicky uspořádané, a to tak, že na vrchní hraně je 3,5 mm konektor Jack, na spodní dvojice zabudovaných reproduktorů a speciální 30-pin konektor Samsung (nahrazující klasický microUSB). Na levém boku je viditelný otvor pro ukrytý mikrofon. Nejvíce toho nalezneme na boku pravém, z pohledu na přední stranu tabletu, a to zámek displeje, ovládání hlasitosti, slot na microSD kartu a také kartu SIM. Oba sloty mají plastové krytky.

Z předchozích odstavců je zřejmé, že se do tabletu nelze dostat způsobem sejmutí zadního krytu. Neodborně by to samozřejmě šlo, přišli byste však o záruku. Vyjma baterie jsou všechny prvky dostupné z vně tabletu.

Displej a ovládání

Tablet Samsung Galaxy Tab má dotykový kapacitní TFT displej s úhlopříčkou rovných 7“ a zvláštní ochranu proti poškrábání, tzv. Gorilla Glass. Rozlišení displeje WSVGA (1024 x 600 px) je skvělé. Displej podává barvy tak, jako by se jednalo o AMOLED displej. Má podporu 16 milionů barev a zvládá Multitouch. Tím schopnosti zdaleka nekončí. Telefon má tří-osý polohovací senzor, senzor jasu, vzdálenosti (proximity) a doteková tlačítka pod displejem. Rád bych podotkl, že v nastavení lze kromě regulace jasu manuálně upravovat i sytost a úroveň barev. Každému přeci jen sedne trochu jiná intenzita a tohle je dobrý způsob, jak každému dát volnost. Při volání se displej automaticky vypíná při přiblížení k uchu, abyste si omylem hovor po doteku k uchu neukončili.

V oficiálním prodeji v Česku má tablet kromě metody vkládání přes běžnou QWERTY klávesnici i metodu SWYPE, a to včetně diakritiky. Počítejte tedy se zprávou o 70 znacích, pokud budete SWYPE používat. Další metody zadávání je možné stáhnout z Android Market, např. SlideIT nebo 8Pen.

TIP: Přečtěte si také článek Vyzkoušeli jsme stylusy SJ2 a SJ3 pro kapacitní dotykové displeje

Baterie a výdrž

Samsung do tabletu zabudoval baterii typu Li-Pol o udávané kapacitě 4000 mAh. Když si vezmeme, jak velkou spotřebu musí mít displej, pak je tento krok správný. Výdrž velmi záleží na využívání, úrovni jasu, zapnutých procesech atd. Výrobce udává až 7 hodin přehrávání videa, čehož se nám nepodařilo dosáhnout. Při hraní (např. Angry Birds) počítejte s vybitím od plného nabití zhruba za 6 hodin při nižší úrovni jasu. Znatelnou spotřebu má telefon především při zapnuté Wi-Fi, GPS či datových přenosech přes operátora. Pokud budete tablet používat střídmě, pak očekávejte zhruba dva až tři dny výdrže. Do přesných čísel se opravdu pouštět nemohu.

Prostředí telefonu, rychlost a paměť

Tablet má 1GHz procesor ARM Cortex A8 a grafickou nadstavbu PowerVR SGX540. Rychlý běh i při souběžně spuštěných aplikacích zajišťuje 512 MB RAM paměti. Při testování jsem se nesetkal ani s jedním případem, že by tablet zamrzl, zasekl se či potřeboval restart. Šlapal tak, jak má. Operační systém Android 2.2 Froyo (verzi jádra 2.6.32.9, číslo sestavení FROYO.XWJJ7 a verzi základního pásma P1000XXJJ6) je obohacen o nadstavbu prostředí TouchWiz 3.0 od Samsungu. OS Android je pro tablet jako dělaný, protože mu dodává funkce jako sdílení internetu přes Wi-Fi, podporu Adobe Flash 10.1 či bezedný Android Market.

Vnitřní paměť tabletu 16GB je rozdělena následovně: 1,9 GB určeno pro programy, 81,26 MB pro osobní data (SMS, emaily, atd.), 12,82 GB interní karta SD. Výrobce uvádí podporu až 32GB microSD karet (microSDHC). Správce úloh (v menu) zobrazuje dostupnou RAM paměť (z celkově dostupných 444 MB), v sekci balíček je možno ihned odinstalovat zvolenou aplikaci, povypínat spuštěné aplikace v sekci aktivních aplikací. Sekce nápověda radí, jak prodloužit životnost baterie. Všemi body byste se měli řídit, pokud chcete výdrž tabletu prodloužit.

Obrazovku telefonu aktivujeme tlačítkem na pravém boku tabletu a poté provedeme odemknutí ve směru šipky se zámkem. Opačným směrem lze v zamknutém stavu měnit vyzvánění mezi normálním a vibrací. Po odemknutí displeje se dostáváme na základní obrazovky, kterých má tablet, stejně jako další telefony s OS Android 2.2 až sedm (možno volit). Posunem prstu v daném směru jednotlivá okna procházíme. Na každém z nich si můžeme navolit obsah, a to ve formě zkratek, widgetů, složek či tapet (stačí na prázdném místu displeje dlouze podržet prst, vyjede nabídka). Pokud se nám naopak některý widget nebo zkratka v podobě ikonky na displeji přestal líbit, podržíme na něm dlouze prst a po vyjetí koše v dolním středu ji do něj přetáhneme.

Rychlý přehled a nastavení je jako vždy dostupné po vysunutí horní lišty displeje. Zde je nabídka, kde je možno zapínat Wi-Fi, Bluetooth, GPS, telefonní část, automatické překlápění displeje a volit mezi indikací zvukem či vibracemi. Vidět tu je také přehled probíhajících operací a různá oznámení (stažení aplikací z Android Marketu, nové zprávy, emaily, zmeškané hovory, aktualizace aplikací, atd.). Informační obsah lze mazat, slouží k tomu tlačítko Vymazat vedle zobrazeného operátora.

Telefonování a zprávy

Tablet má GSM a 3G modul, tedy se s ním dá volat i využívat datové přenosy přes operátora. Nedivil bych se, pokud by řada z vás byla schopností tabletu volat zaskočena. V dnešní době držet u ucha něco tvarově a velikostně podobného, jako cihlu, ovšem v plochém provedení, působí legračně. Komu by to působilo potíže, může využít sluchátka s mikrofonem či dokoupit bezdrátový headset.

Se Samsungem Galaxy Tab se opravdu volá a spravují kontakty. Volba čísla je stejná, jako u kteréhokoliv jiného telefonu s OS Android – kliknete na levou ikonku ve spodní části displeje a volíte číslo. Ze sekce Telefon se přesuneme v této nabídce do Protokolů, kde je výpis všech zmeškaných, přijatých i nepřijatých volání, SMS zpráv, dále je zde odkaz na Kontakty, seřazené abecedně. Pak je tu možnost přesunu kontaktů do skupin a poslední složkou jsou Oblíbené kontakty, do nichž se vyplatí přidávat taková čísla, o kterých víte, že je budete používat častěji, než jiná. Usnadní to posléze jejich vytáčení. Samsung na rozdíl od klasického menu kontaktů trochu upravil vzhled a přidal zajímavé schopnosti.

Nastavit můžeme u každého kontaktu různý vyzváněcí tón nebo přesměrování rovnou do hlasové schránky v případě, že se jedná o nevyžádaný kontakt, který vás obtěžuje. Kontakty se řadí dle jména nebo příjmení, a to z telefonu, SIM karty nebo obojí, mohou se synchronizovat s počítačem a využívají také účty např. Facebook, ze kterých si stahují fotografie kontaktů (logicky pozná shodu) či Gmail.

Zprávy se řadí do konverzace dle odesílatele, což je přehledné i při větším počtu zpráv. Pro konverzace lze nastavit určitý limit SMS zpráv, po jehož překročení si automaticky vymaže obsah dané konverzace, stejné to je i pro zprávy MMS. Standardně je nastaven limit 200 zpráv SMS i MMS, po jehož překročení v konkrétní konverzaci dojde k vymazání obsahu. Vytváření zpráv je snadné a rychlé zejména již u probíhajících konverzací (SMS zpráv), kdy jediným dotykem píšete odpověď a dalším ji odesíláte. Připojení příloh je samozřejmostí, a to fotografií, videí, zvuků či prezentací. Zobrazovaná QWERTY klávesnice se automaticky překlápí na všechny čtyři hrany displeje (pokud máte povoleno v nastavení). Jak už jsem zmiňoval, psát lze na běžné QWERTY klávesnici klasicky či metodou SWYPE. Tablet podporuje vkládání českých slov, proto při použití metody SWYPE dbejte na délku zprávy, která se vám zkrátí použitím háčků a čárek na max. 70 znaků. Možné je také hlasové zadávání.

Tablet spravuje také vaše emailové účty. Nastavit jej lze během chvíle, zadáním přihlašovacích údajů a zvolením poskytovatele. U vytvořeného emailového účtu je možno nastavit – název, vaše jméno, podpis, četnost kontroly emailů, výchozí účet (pokud jich máte více), vybrat vyzváněcí tón, vibrace. Také další funkce jsou provázané s Googlem – Google Talk, Gmail, Android Market, Latitude a další. Google proto žádá o zadání vašich přihlašovacích údajů k Gmailu či jiným službám, aby vás mohl pustit do Android Marketu atd.

Fotoaparát, videohovory

Fotoaparát na zadní straně tabletu pořizuje snímky v max. velikosti 3 Mpx (2048 x 1232 px), video zvládá až v rozlišení 720 x 480 px s max. 18 snímky za vteřinu. Zaostření funguje tak, že podržíte tlačítko fotoaparátu na displeji a po zaostření jej pustíte, tím dojde k vyfocení snímku. Lze použít i LED diodu, zejména v šeru a horších světelných podmínkách.

Uživatel může v nastavení volit režim fotografování (jeden snímek, nepřetržitý, panorama, úsměv či autoportrét), scény, režim blesku, vyvážení bílé, hodnotu ISO (100, 200, 400, automaticky), efekty, přiřazení souřadnic, zvuk spouště a úložiště. U videa lze navíc povolit či zakázat nahrávání zvuku. Nad displejem je ještě druhá kamerka s 1,3 Mpx, která je vhodná pro videohovory, a to přes operátora i třeba Skype.

Zkušební fotografie a video – Samsung Galaxy Tab

Hudební přehrávač, multimédia, hry

Standardně je v telefonu přehrávač hudby, který zobrazuje dostupné skladby dle interpretů, alb, skladeb či seznamů skladeb. Dovede hrát s opakováním a náhodným výběrem. Podporuje soubory MP3, AAC+, WMA, WAV. Nechybí ani ekvalizér s předvolbami či nadefinováním vlastní úrovně zvuku. Přehrávaná skladba zobrazuje svůj název, autora a album, stejně tak obal CD. Během přehrávání je možnost nastavení dané skladby jako vyzváněcí tón. Podržením např. názvu alba při spuštění skladby můžete rovnou vyhledávat daný výraz na internetu, v přehrávači či YouTube.

Samsung Galaxy Tab má dvojice reproduktorů (stereo), které mají patřičný výkon a hrají skvěle. Nejedná se o žádná levná chrastítka, známá z telefonů. Pro poslech hudby nebo filmů je pak také dobré používat špuntová sluchátka z balení (hrají výborně) nebo vlastní s 3,5 mm konektorem Jack. Sluchátka mají mikrofon, i přesto nejsou vázána jen na tablet, lze je používat u libovolného zařízení, aniž by hudbu zkreslovaly (některá dřívější sluchátka nejen od Samsungu tohle dělají).

V menu nalezneme ikonku Music Hub, která je spojena se službou 7digital. Jedná se o stahování hudebního obsahu do tabletu za danou částku, vždy s možností si úsek písně poslechnout zdarma. Na neplacený obsah jsem nenarazil. Dalším hubem v menu je Readers Hub, který je rozcestníkem pro noviny, časopisy a knihy. Obsah je opět otázkou platby za položky ve většině případů. S knihami souvisí ještě aplikace eBooks. Ta slouží k prohlížení knih s opravdu reálným listováním stránkami. To prostě musíte vyzkoušet. Knihy je potřeba do knihovny umisťovat, např. z Android Marketu, kde jich je za poplatek jako máku.

Samsung rozhodně potěšil schopností tabletu se během chvilky přeměnit na klasický digitální fotorámeček. V nastavení je nespočet různých prolínání fotografií, kolísání jasu, atd. Při návštěvách přátel tedy majitelé tabletu mohou zapůsobit i tímto způsobem.

Video přehrávač si poradí s formáty MPEG4, H.263, H.264, DivX, XviD, WMV, AVI, 3GP. Stačí tak video například z PC přesunout i v plné kvalitě rovnou do tabletu, bez jakékoliv konverze, a pohodlně sledovat na velkém 7″ displeji. Pokud se díváte na film s titulky, které obsahují českou diakritiku, je nutné nejprve změnit kódování na UTF-16 LE (např. pomocí PSPadu). Plynulost přehrávání DivX videí a posuny v nich byly také velkou předností oproti konkurenci, žádné záseky či trhání při posunu na libovolný čas filmu. A věřte, že sledování na tomto 7“ displeji je opravdu velkolepý zážitek, především někde na cestách či v posteli před usnutím.

Hry si každý můžete stáhnout z Android Marketu, tablet je připravené dopředu pro uživatele nemá. Není k tomu důvod, tablet je určen především na práci. Opět jsem neodolal hře Angry Birds, která v obřím podání na 7“ displeji je výtečná, ani se pak člověku nechce vracet k běžné menší mobilní verzi.

GPS, mapové podklady, navigace

Samsung Galaxy Tab nalezne použití jako plnohodnotná navigace s opravdu obřím displejem. Výrobce nabízí v prodeji speciální držák do auta. Jako mapové podklady poslouží Google mapy (stále aktualizované přes Android Market) s funkcemi jako Latitude, vyhledání trasy a orientací (digitální kompas). Navigace ovšem není v Česku stále dostupná, proto přístroj trochu ztrácí oproti zemím, kde dostupná je. Google ji do budoucna nicméně nabídne. Mapy umí dle pozice najít nejrůznější body ve vašem okolí (restaurace, hotely, čerpací stanice, bankomaty, atd.), rozumí hlasovým pokynům, zobrazují provoz, vrstvy terénu, hlášky, satelitní snímek ad.

Na Android Marketu nalezneme několik dalších navigací a map. Nejlépe se mi pracovalo s již vyzkoušenou navigací Sygic, s podporou Multitouch ovládání a dalšími vychytávkami. Je zde možnost si navigaci plných 7 dní bezplatně vyzkoušet.

Organizační a datové funkce, aplikace

Datová výbava čítá GPRS, EDGE a rychlá data HSPA, tedy HSDPA (download až 7,2 Mb/s), HSUPA (uploď až 5,76 Mb/s). Zamrzí, že výrobce nemyslel do budoucna a nepřidal rovnou i HSPA+. Očekávání naplňuje bezdrátové Wi-Fi 802.11 b/g/n a Bluetooth 2.1 s podporou A2DP profilu pro stereo poslech. Připojení nabíječky a USB kabelu je možné přes 30-pin konektor. Wi-Fi má funkci DLNA – sdílení multimediálního obsahu se zařízeními v síti. Stačí si navolit, co budete sdílet, slouží k tomu aplikace AllShare v menu tabletu. Přes 30-pin konektor nelze připojit jiná externí zařízení s pamětí (flashdisk, harddisk, atd.), naopak klávesnici či dokovací stanici ano.

Přes Wi-Fi je možné také sdílet připojení k internetu (v nastavení je to funkce mobilní přístupový bod), stačí nastavit jméno sítě, případně heslo a můžete směle přes Wi-Fi používat připojení tohoto telefonu přes operátora i na dalších zařízeních v dosahu. Je zde také časový limit, po kterém se přístupový bod může vypnout při nepoužívání, což šetří energii. Připojení lze sdílet také přes USB, tj. funkce sdílení internetového připojení. České označení je zde poněkud nevhodně zvolené, lepší by bylo pojmenování Tethering Wi-Fi a Tethering USB.

Webový prohlížeč založený na Android WebKitu je pro prohlížení internetových stránek výborný. Stránky načítá bez obtíží, avšak nemá datovou konverzi, takže v případě pomalejších přenosů přes operátora načtení přeci jen trvá. Odměnou je možnost si stránky přibližovat/oddalovat pomocí dvou a více prstů (Multitouch), otevírat více stránek zároveň, přehrávat většinu Flash videí (YouTube a další). Videa ze stránek ct24.cz, ivysilani.cz a další tablet nepřehraje, nejsou to flashové přehrávače. Naopak stream.cz kupodivu přehrává skvěle, jediným nešvarem je nemožnost si video posunout v čase dál.

Z organizačních funkcí nalezneme v tabletu budík, jenž využívá boční tlačítka k funkci posunutí, nechybí také doba odložení a funkčnost i v tichém režimu. Dalším důležitým prvkem je kalendář – synchronizace z Google účtem zajištěna. Pak tu jsou jednoduché poznámky, aplikace Světový čas a k procházení či kopírování obsahu telefonu určená funkce Moje soubory. Rychlé vyhledávání v telefonu obstarává funkce Voice search.

Soubory Office jsou podporovány aplikací ThinkFree Office Mobile for Android (2.0.0604.01), která umožňuje upravovat a vytvářet soubory Word, Excel a PowerPoint. Soubory s příponou PDF umí číst, upravovat nikoliv. Wi-Fi má funkci DLNA, se kterou je spjata služba AllShare – sdílení multimediálního obsahu s dalšími zařízeními v síti (videa, obrázky, zvuky), přičemž další zařízení mohou obsah stahovat neomezeně, nebo s dotazem.

Samozřejmostí je klient YouTube, v němž se pouští všechna YouTube videa, která spustíme i ve webovém prohlížeči. Samsung nahrál do tabletu Samsung Apps – obchod s aplikacemi a dalším obsahem. Automaticky nabízí aktualizace již stažených aplikací. Během našeho testování si tablet požádal o jednu aktualizaci aplikace, jinak v obchodu bylo naprosté prázdno, žádná nabídka.

Závěr recenze Samsung Galaxy Tab

Samsung Galaxy Tab je svým způsobem unikát, protože se jedná o tablet s telefonními funkcemi a nevšední výbavou, ve které lze jen stěží hledat výrazné trhliny. Je to ideální zařízení na cesty, kde zastane jak roli telefonu, tak netbooku. K dokoupení je příslušenství v čele s klávesnicí, dokovací stanící, autonabíječkou a kabely k propojení třeba s TV. Výrazně chybí pouze funkce USB on-the-go (přímé připojení flashdisku či harddisku), kterou má např. Nokia N8.

Operační systém Android 2.2 Froyo tabletu sluší, poskytuje mnoho funkcí navíc a kromě toho taky obchod Android Market s dostupnými aplikacemi zdarma či za dané částky. Líbí se mi rozhodně datová výbava tabletu, webový prohlížeč, který dovede přehrávat Flash videa, funkce jako digitální rámeček, čtečka knih eBook a hudební přehrávač v kombinaci se špuntovými, velice kvalitními sluchátky. Pokud tedy máte přebytečných devatenáct tisíc, či jste opravdoví fandové značky Samsung, pak si pořiďte extravagantní tablet s telefonními funkcemi, Samsung Galaxy Tab.

Samsung Galaxy Tab si můžete zakoupit na eshopu Samsung.

7“ dotykový kapacitní displej 30-pin konektor
1 GHz procesor a 512 MB RAM podpora připojení flashdisku
Android 2.2 + TouchWiz 3.0
3 Mpx fotoaparát + přední kamerka
Wi-Fi s DLNA, HSPA
GPS, digitální kompas
čtečka knih eBooks
vkládání znaků SWYPE
Adobe Flash Player 10.1

Témata:, ,

16 komentářů

 1. Anna Kralova
  24.11.2010 v 11:49

  Skoda, ze jste neukazali ctecku knih na sirku. Na vysku je to o nicem, ale na sirku to vypada jako opravdove cteni knihy (otaceni stranek). Kdyz jsem to zkousela na samsung prezentaci, tak bych rozhodne neukazovala video na vysku. No ale to jen pro ty, co tenhle touch pad nikdy nevideli.

  Odpovědět

   Anna Kralova
   24.11.2010 v 11:52

   teda spatne receno – skoda ze jste ukazali na vysku :) kazi to dojem :)

   Odpovědět

    Ivan
    1.9.2011 v 21:29

    Dostaneš aj ku mobilu ochrannu foliju?
    alebo už bude na telefone?

    Odpovědět

 2. Jan Filipenský
  27.3.2011 v 03:04

  Dobrý den,

  Rád bych se zeptal, zda je možné s tímto tabletotelefonem telefonovat BEZ bopužití jakéhokoli handsfree, tedy jen si tuhle „cihličku plácnout k uchu“? Ve firemní prodejně Vodafonu mi bylo tvryeno, že „asi teda né …“ neb chudák prodavač tento přístroj neuměl ani pořádně zapnout … V několika recenzích na webu jsem četl, že to přístroj nedokáže, což bylo hlavním důvodem mé nekoupě. Zde se dočítám, sice pouze v náznaku, že by to měl/mohl umět. Cituji: „Při volání se displej automaticky vypíná při přiblížení k uchu, abyste si omylem hovor po doteku k uchu neukončili.“ a „V dnešní době držet u ucha něco tvarově a velikostně podobného, jako cihlu, ovšem v plochém provedení, působí legračně. Komu by to působilo potíže, může využít sluchátka s mikrofonem či dokoupit bezdrátový headset.“ Jak to tedy je prosím? Děkuji za odpověď. JF

  Odpovědět

   Petra
   2.8.2011 v 11:44

   S tabletem se dá telefonovat bez problémů. Pokud se nacházíte v „domácím“ prostředí, kde Vám nevadí hlasitý odposlech, jen „zdvihnete“ sluchátko a můžete mluvit, aniž by jste musel tablet vzít do ruky. Prímová záležitost. Venku používám sluchátka, ale je fakt, že spíš „běhám“ se Samsungem Star v kapse. Používám v obou přístrojích dvojSIM, takže se mi dovolají lidi na jedno číslo a nemusím SIMku vyndávat z tabletu. A tablet je to jedinečný, myslela jsem, že ho budu používat jen na cestách, ale vyblbnu se s ním i doma a chudák můj noťas je už zaprášený :-))) Fakt doporučuji pořídit, super!!!

   Odpovědět

    petr
    25.9.2011 v 19:31

    mohu se zeptat jak je na tom s vydrzi s baterii vydrzi alespon jeden den

    Odpovědět

     Petra
     25.9.2011 v 19:54

     Ještě jsem nezažila celodenní výdrž baterie, bohužel :-( Při mém používání nabíjím dvakrát denně plus někdy v autě při navigaci. Je to jediné minus tohoto tabletu, ale mám takový dojem, že tohle je slabé místo většiny tabletů.

     Odpovědět

    Petr
    25.9.2011 v 20:43

    dobrý večer ještě jednou, mam dilema jde o to že mam ted nokii n8 ale chci zmenu a tak přemýšlím o tomto tabletu chci být stále on-line net email atd. tak snad je toto ta spravna volba jak je to s tou 2sim je to možne že pokud někdo volá tak to zvoni na obouch chci mýt k tomu jeste nokii e71 když budu potřebovat pouze telefon děkuji moc za odpověd

    Odpovědět

     Petra
     26.9.2011 v 07:31

     Dobrý den, s DvojSIMkou je to tak, že sice máte dvě SIM s jedním tel. číslem ve dvou telefonech, ale vždy !!!!!! musí být jeden telefon vypnutý. Nemusíte jej vypínat úplně, stačí ho dát do režimu „letadlo“ nebo „offline“. Pokud popíšu můj postup, u mě je hlavním telefonem tablet, druhým telefonem Samsung Star II. Star II mám většinu dne vypnutý, pokud jdu např. do lesa, uvedu tablet do režimu „letadlo“ a zapínám telefon. A je to. Jen musíte počítat s tím, že když vám dojde sms na tablet, už ji nenajdete na telefonu a obráceně. To samé platí u přidání kontaktu, změny PIN, atd. Vždy vše dělat zvlášť na obou přístrojích, anebo synchronizovat přes outlook. Je to na zvyku a v pohodě.

     Odpovědět

 3. David
  29.7.2011 v 12:27

  supr telefon já ho mám a doporučuju ho :-)

  Odpovědět

 4. Ivan
  1.9.2011 v 21:27

  Dá sa namom aj vipnut funkcija toho natačania displeja podla otočenia?
  A ešte jedna vec či je telefon blokovaní?

  Odpovědět

 5. Šmoula Mrzout
  9.2.2012 v 22:41

  Zdravím vespolek,

  tenhle tablet mám od září 2011. Po té, co mi z ruky vypadl můj HTC HD2 hranou na dlažbu a display se asi centimetr na spodní hraně rozssypal, hledal jsem funkčnější náhradu. Zvolil jsem tento tablet. Po 5-ti měsících užívání jsem čím dál tím víc přesvědčen o tom, že jsem šlápl s Galaxy P1000 do h****a. Android je pasystém pro lidi hypnotizované facebookem apod. Pro práci se vůbec nehodí a mít ho jen jako telefon je nepraktické. Už párkrát jsem ho chtěl vrhnout proti zdi. Procesor běžící na 1GHz, to měla i má HD2, ten na tabletu se dá přetaktovat po rootnutí, ale baterka jen zasyčí. Má 440 MB RAM, to je bída. E-mail klient běží pořád, což žere baterku. Není sám co se pořád cpe do paměti. Když tablet necháte chvilku bez dozoru, tak vám do RAMky vleze snad i mravenec. Pokud ale nainstalujete RAM killer, tak se to dá, ale není to optimální. Běžně má volných cca. 100 MB. Po startu je to 250 MB a po chvíli, když zavíráte dokolečka programy, tak jste níž a níž. Pokud zkusíte tablet běžně využívat, což znamená X telefonátů denně, přes BT sluchátko nebo přes kabel (jinak telefonuje nahlas), ustavičně běžící mejly apod, tak vám vydží max. 20 hodin a pak umře. 3 MP snímač na foťáku je bída. Po startu nabíhá X aplikací a tak se vám může stát, že i 2 minuty čekáte, než je zařízení na 100% k dispozici. V průměru 1 x denně se stane že mi pod rukama vytuhne aplikace a Android se omluví, že ji musel uzavřít.
  Abych jen nepomlouval. Zpracování je perfektní, 3G modul z něj dělá lepší stroj, než je aJped2, v autě z něj máte Divx přehrávač pro děti a i Google navigace vás dovede do města, které hledáte. Pokud máte zapnutou GPS, tak je z něj celkem příjemná navigace.
  Google APPS stojí za prd a spousta her co je na marketu to nevyváží. RDP a VPN je snad za trest i když si je koupíte.
  SMS se kolikrát odešlou někomu jinému, než jste si zadali a stejně tak i přijaté. Pokud vám tablet oznámí, že máte zmeškaný hovor, rozrolujete si dolů horní oznamovací oblast, kliknete na onen zmeškaný hovor a automaticky vám naskočí historie volání. Pokud hned chcete volat tomu koho jste zmeškali, kliknete na zelený telefonek a voláte. Ale ouha, nevoláte tomu koho jste zmeškali, ale tomu, na kterém je nastavený kurzor a to je buď poslední uskutečněný hovor, nebo pokud jste před zmeškáním hovoru listovali historií, tak tomu na kterém jste byli nastaveni. Tablet tedy vyžaduje díky Androidu více pozornosti na ovládání než třeba stará dobrá HD2, která má víc paměti, 5 MP foťák a i s rozbitým displayem je pružnější než tento tablet
  Uvítal bych na takovém zařízení alespoň mobilní Windows, anebo lépe, Windows normální.

  Zbytečný výrobek je Galaxy TAB P1000 za tyto peníze. Je to věc na hraní a ne na běžné použití. Notebook nenahradí a mejlovat můžete i z jiných telefonů.
  Dal jsem ho děckám na hraní a nyní jsem objednal 10-ti palcový tablet-notebook s procesorem N450, 2 GB RAM DDRII, 160 GB HDD a 3G modulem, tohle zařízení by mohlo být to pravé.

  Howgh

  Odpovědět

   Peca
   19.2.2012 v 09:54

   Tak ty si asi nejaky chytrolin.To co tu pises jsou dosti nesmysli.Pokud si neumis pohrat s aplikacema a poradnym nastaveni telefonu pres software.Tak si radsi nic takovyho nekupuj.WM je o proti Androidu uplny pasee…Sam jsem mel HD 2 a byla to strasna brzda tim myslim kdyz jsem si tam dal Android.Na WM mobil frcel hezky ale je to system se kterym nemuzes absolutne nic delat.Relativne neni otevrenej a ty jejcih romky stojej za prd.A to co tam pises o HD2 jsou hodne velke nesmysli…HD2 byla stavena na WM tak je jasne ze bude rychla a navic WM mobil nic nema zadne app vlastne nic je to spis jen takovej s prominutim diar..A pokud vim tak do toho pokud si koumak tak i ten Windows normalni tam muzes dat :)))

   Odpovědět

 6. vlado
  14.2.2012 v 10:57

  Ako mam nastavit videohovor cez skype. Ide to vôbec u tohto tabletu?

  Odpovědět

 7. Irena
  17.8.2012 v 12:00

  Milujem tablet cela rodima.pritom moje deti maji kazdy svuj notebook a pc. Nedam na neho dopustit.je to vynikajici spolecnik nejen na cesty

  Odpovědět

 8. Petr
  6.8.2013 v 15:48

  Dobrý den, mohl bych se zeptat jak na tento tablet nahraji filmy? přez samsung kies se mi to nějak nepovedlo

  Odpovědět

Přidat komentář

Jak vybrat telefon v roce 2016, nezapomeňte na těchto 5 věcí

Jak vybrat telefon v roce 2016, nezapomeňte na těchto 5 věcí

18. 4. 2016  |    |  50 komentářů

Technologie mobilních telefonů, dnes bychom spíše řekli smartphonů, se každým měsícem, každou tiskovou konferencí, posunují kupředu. Je tedy zcela běžné,…

Recenze Huawei Mate 8: dokonalý po všech směrech (exkluzivně)

Recenze Huawei Mate 8: dokonalý po všech směrech (exkluzivně)

12. 2. 2016  |    |  61 komentářů

Hledáte to nejlepší na poli superphabletů? Tak už dál nemusíte. Huawei Mate 8 je přímo mistrovským dílem, ze kterého čiší…

7 vlastností, které má údajně přinést iPhone 7

7 vlastností, které má údajně přinést iPhone 7

9. 11. 2015  |    |  41 komentářů

I když iPhony 6S a 6S Plus jsou na trhu jen krátce, tak se již příznivci této značky těší, co přinese…

Recenze Honor 7: reparát na výbornou

Recenze Honor 7: reparát na výbornou

25. 10. 2015  |    |  15 komentářů

Nový přístroj z dílny odnože značky Huawei opět nabízí skvělý poměr ceny a výkonu. K tomu návdavkem i několik velmi praktických zlepšováků…

Recenze Lenovo Vibe Shot: Levná stylovka mezi fotomobily

Recenze Lenovo Vibe Shot: Levná stylovka mezi fotomobily

12. 8. 2015  |    |  39 komentářů

Lenovo vyrobilo s trochou nadsázky smartphone, který nemá konkurenci. Kdo jiný totiž přináší stylový fotomobil a ještě k tomu za…

5 funkcí, které už dnes na mobilu nikdo nepotřebuje

5 funkcí, které už dnes na mobilu nikdo nepotřebuje

6. 8. 2015  |    |  45 komentářů

Před lety se podle nich rozlišovaly jednotlivé kategorie mobilních telefonů a připlácely se za ně tisíce korun. Dnes byste je…

7 aplikací, které zázračně fungují, ačkoliv byste to možná nečekali

7 aplikací, které zázračně fungují, ačkoliv byste to možná nečekali

25. 5. 2015  |    |  4 komentáře

Mezi aplikacemi, které využíváme každý den, se často objevují unikáty vypadající, jako by byly z jiného světa. Když většina uživatelů…

Jak snadno dostat Flash Player do Androidu

Jak snadno dostat Flash Player do Androidu

23. 11. 2012  |    |  129 komentářů

Nestihli jste si do 15. srpna 2012 stáhnout Flash Player z obchodu Google Play? Nevadí. Existuje jednoduchá možnost, jak Flash…

Xiaomi Mi 5s Plus: větší 5,7" displej, duální fotoaparát a 6 GB RAM

Xiaomi Mi 5s Plus: větší 5,7″ displej, duální fotoaparát a 6 GB RAM

DNES  |    |  diskuze (0)

Větší z nových vlajkových lodí Xiaomi přináší například větší 5,7″ displej, duální fotoaparát nebo až 6 GB operační paměti RAM.…

Xiaomi Mi 5s oficiálně: zase o kus dokonalejší

Xiaomi Mi 5s oficiálně: zase o kus dokonalejší

DNES  |    |  2 komentáře

Xiaomi představilo svou novou vlajkovou loď Mi 5s, která v několika směrech vylepšuje pětkový model z letošního jara. Má pevnější celokovovou…

Google Pixel 3 by měl být prvním zařízením s OS Andromeda

Google Pixel 3 by měl být prvním zařízením s OS Andromeda

VČERA  |    |  diskuze (0)

Hiroshi Lockheimer dnes uvedl, že Google připravuje na 4. října událost, kde představí hned několik novinek. To samozřejmě vyvolalo diskuze…

"Opravené" kusy Galaxy Note 7 opět zlobí, tvrdí v Jižní Koreji

„Opravené“ kusy Galaxy Note 7 opět zlobí, tvrdí v Jižní Koreji

VČERA  |    |  8 komentářů

Mysleli jste si, že problémům s explodujícími kusy Note 7 již odzvonilo? Upřímně, výbušné už nejsou snad žádné, ale i…

Vernee Mars oficiálně: skoro jako iPhone, ale za čtvrtinu ceny

Vernee Mars oficiálně: skoro jako iPhone, ale za čtvrtinu ceny

VČERA  |    |  diskuze (0)

Vernee Mars je teprve třetím telefonem čínského výrobce, a už se chce srovnávat s nejnovějším iPhonem 7. Je to dobrý nápad,…

Hybridní systém Andromeda má sloučit Android a Chrome OS

Hybridní systém Andromeda má sloučit Android a Chrome OS

VČERA  |    |  diskuze (0)

Google přichystal na 4. října akci, na které představí například nové referenční telefony Pixel, dále se spekuluje o nástupci Chromecastu,…

Acer má nejvýkonnější mobilní zařízení na světě

Acer má nejvýkonnější mobilní zařízení na světě

VČERA  |    |  diskuze (1)

Ačkoliv mobilní telefony jsou každým rokem výkonnější (a za poslední roky zaznamenaly opravdu obrovský nárůst výkonu), nejvýkonnějšími mobilními zařízeními samozřejmě i…

Leica a Huawei si spolupráci pochvalují, staví nové centrum

Leica a Huawei si spolupráci pochvalují, staví nové centrum

VČERA  |    |  2 komentáře

Leica a Huawei oznámili plány na výstavbu nového výzkumného a inovačního centra, které by se mělo nacházet v německém Wetzlaru, současném…

Mobilní zobrazení