Mobilizujeme.cz

Samsung Galaxy Tab 10.1 – recenze nezapomenutelného tabletu

19. 9. 2011  |  recenze  |  autor:

Samsung Galaxy Tab 10.1 vybočuje z řady běžných tabletů s Androidem, a to natolik, že jej Apple raději zakázal, i když mu to nakonec zcela neprošlo. Přečtěte si recenzi tohoto nezapomenutelného tabletu, který se do historie zapíše nejen soudními spory, ale i svojí perfektní výbavou a funkcemi.

Samsung představil tablet Galaxy Tab na únorovém kongresu MWC 2011 v Barceloně, a to hned v několika provedeních (ve verzi pouze s Wi-Fi a ve verzi s Wi-Fi i 3G) a různých velikostech (8,9“ a 10.1“). Našemu redakčnímu testu jsme podrobili model s číselným označením P7510, což je Wi-Fi verze Galaxy Tabu 10.1. Pokud se díváte po jiném ze zmíněné čtveřice modelů, tak i pro vás bude jistě tato recenze přínosná.


Samsung Galaxy Tab 10.1 – oficiální fotografie 

Galaxy Tab 10.1 patří se svojí funkční výbavou k současné špičce. Je vybaven tabletovou verzí operačního systému Android 3.1 Honeycomb s grafickou nadstavbou TouchWiz UX, výkonným dvoujádrovým 1 GHz procesorem Nvidia Tegra 2, operační 1 GB RAM pamětí, 3,2 Mpx fotoaparátem s autofocusem a bleskem, Wi-Fi a v případě dražší verze pak i podporou 3G. I přes slot pro SIM kartu si však s 3G verzí tabletu nezavoláte.

Tablet Samsung Galaxy Tab 10.1 si můžete zakoupit na oficiálním eShopu Samsung.

Základní parametry – Samsung Galaxy Tab 10.1

Rozměry 257 x 175 x 8,6 mm
Hmotnost 565 g
Displej dotykový (kapacitní, multi-touch), TFT, rozlišení WXGA (800 x 1280 px), 16 milionů barev, úhlopříčka 10.1“
Procesor a paměť 1 GHz procesor Nvidia Tegra 2, grafika ULP GeForce
1 GB RAM, 16/32/64 GB vnitřní
Operační systém Android 3.1 Honeycomb + TouchWiz UX
Fotoaparát 3,2 Mpx (2048 x 1536 px), autofocus, 1x LED blesk
Obsah balení návod, baterie, nabíječka, stereo headset se špuntovými sluchátky, datový kabel
Cena a dostupnost 14 300 Kč, září 2011

Krátké postřehy z testování Samsungu Galaxy Tab 10.1:

Co se nám líbilo: kvalitní provedení a pevné tělo, stereo reproduktory, obohacující nadstavba TouchWiz UX se speciálními widgety a mini aplikacemi, výborný hudební i video přehrávač, přepracovaný Android Market, aplikace poznámky s grafikou pro kreslení, aplikace Polaris Office 3.0 v plné verzi, výborný internetový prohlížeč s plnohodnotným Adobe Flash 10.3, pohybové funkce (naklonění pro zoomování v galerii či prohlížeči, posouvání pro přemístění widgetů)

Co se nám nelíbilo: chybí slot pro paměťové karty, občasné možné zaseknutí systému (je potřeba se o systém dobře starat a ukončovat náročnější aplikace)

TIP: Pro podrobné parametry tabletu Samsung Galaxy Tab 10.1 navštivte katalog.

Obsah balení: jen to nejnutnější

Samsung v balení s Galaxy Tabem 10.1 dodává návod, baterii, adaptér pro nabíječku, stereo headset se špuntovými sluchátky a datový kabel, který spolu s adaptérem vytvoří klasickou nabíječku. Další příslušenství je podle potřeby nutné dokoupit. Mezi nejzajímavější doplňky rozhodně patří dock s klávesnicí či ochranné pouzdro. Hodit by se také mohl čistící ubrousek pro odstranění často zapatlaného dotykového displeje.

Vzhled a konstrukce: kopíruje nebo nekopíruje Apple?

Design Galaxy Tabu 10.1 je v posledních týdnech jednou z nejdiskutovanějších oblastí. Německý okresní soud totiž vydal nejprve jen předběžné opatření, které následně vyšlo v platnost, že Samsung Galaxy Tab 10.1 porušuje průmyslový vzor týkající se designu iPadu a jeho prodej musí být zakázán. Nejprve se jednalo o celou EU, ovšem vzápětí vyšlo najevo, že německý okresní soud nemá právo zasahovat do legislativ ostatních zemí. V současné době se tak Galaxy Tab 10.1 nesmí prodávat jen v Německu, v ostatních zemích EU včetně ČR je od září oficiálně v prodeji.

Přední strana Samsungu Galaxy Tab 10.1 může někomu připomínat iPad, ovšem pokud dáme oba tablety vedle sebe, jsou na první pohled postřehnutelné rozdíly – samotná velikost a poměr stran, umístění například kamerky, tlačítek atd. Zadní strana Galaxy Tabu pak vypadá zcela jinak. Nebudeme ale zabíhat do detailů, pojďme zpátky k recenzi Galaxy Tabu 10.1.

Rozměry tabletu činí kompaktních 257 x 175 x 8,6 milimetrů, všimněte si hlavně tloušťky pouhých 8,6 mm, což je dokonce méně než v případě tenkého smartphonu Galaxy S II, a hmotnost pak také velmi nízkých 565 gramů. Jedná se tak rozhodně o jeden z nejkompaktnějších tabletů v dané kategorii. Kvůli velikosti displeje 10,1“ však Galaxy Tab 10.1 jen tak nedostanete do kapsy od saka či kabátu, jako v případě předchůdce Galaxy Tabu s úhlopříčkou 7“, a budete tak muset tablet nosit v ruce, v tašce nebo kabelce.

Konstrukční provedení Galaxy Tabu 10.1 je skvělé. Výrobce sice zvolil plastové šasi, které většinou působí lacinějším dojmem, ale v případě Galaxy Tabu 10.1 to neplatí. Na výběr je z dvojice barevných variant – konzervativní černé a luxusnější bílé. Námi testovaná bílá varianta s lesklým povrchem překvapivě netrpěla uchycováním otisků prstů, respektive otisky a jiné nečistoty nebyly na bílém povrchu většinou viditelné.

Na přední straně tabletu je k dispozici pouze 10,1“ dotykový displej a kamerka pro videohovory. V případě, že držíme tablet na šířku, najdeme na spodním boku 30-pinový konektor pro připojení nabíječky, redukce na HDMI či pro propojení tabletu s dockem. Na pravém a levém boku v horní části jsou umístěné stereo reproduktory. Horní bok pak přináší vypínací tlačítko, klávesy pro regulaci hlasitosti a 3,5 mm konektor Jack. Na zadní straně nechybí fotoaparát s LED bleskem.

Displej a ovládání: displej stále slabinou tabletů

Samsung Galaxy Tab 10.1 je vybaven dotykovým kapacitním TFT displejem s podporou multi-touch ovládání, s rozlišením WXGA (800 x 1280 px), schopností zobrazit až 16 milionů barev a úhlopříčkou 10.1“. Zmíněné rozlišení a úhlopříčka znamenají jemnost displeje 149 ppi (pixelů na palec), což je sice s nejjemnějším displejem v mobilních zařízeních – Retina displejem u iPhonu 4 s hodnotou ppi přes 300, mnohem horší údaj, ale při práci to vůbec nevadí.

Displej je krytý ochranným sklíčkem Gorilla Glass, které odolá i hrubšímu zacházení. A skutečně, ani po měsíci jsem na displeji neobjevil žádný škrábanec. Jedinou slabinou všech tabletů potažmo Galaxy Tabu 10.1 zatím je, že díky typu displeje TFT trpí horší čitelností na přímém slunečním světle. Pokud je slunečný den, tak venku na sluníčku je displej skutečně velmi špatně čitelný a příliš nepomůže ani nastavení jasu displeje na maximum. Změna by měla nastat až u modelu Galaxy Tab 7.7, který disponuje vynikajícím Super AMOLED Plus displejem. Tuto novinku výrobce uvede zřejmě koncem letošního roku.

Baterie a výdrž: lepší, než u smartphonů

Výdrž se u dnešních nejvybavenějších smartphonů dostává až na méně než jeden den. Situace u tabletů je naštěstí jiná. Podobně jako iPad vydrží i Samsung Galaxy Tab 10.1 kolem 10 hodin plné práce. Energii tabletu dodává baterie s kapacitou 7000 mAh a podle údajů výrobce by měla zajistit až 9 hodin přehrávání videa či až 72 hodin hudby. V praxi je tablet s běžnou denní zátěží nutné dobíjet zhruba po dvou či třech dnech, ale pokud jej budete využívat jen příležitostně, není problém se dostat i na pracovní týden. Naopak s pracovním nasazením je možné tablet vybít i za jeden či jeden a půl dne.

Android 3.1 Honeycomb a TouchWiz UX: to pravé pro tablet

Galaxy Tab 10.1 od Samsungu je poháněn výkonným dvoujádrovým procesorem Nvidia Tegra 2 (skládá se z dvojice procesorů ARM Cortex-A9), který doplňuje grafika ULP GeForce a 1 GB operační paměti RAM. Hardwarová konfigurace tak je rozhodně velmi dobře zvolena. Operačním systémem je Android v tabletové verzi 3.1 Honeycomb, kterou obohacuje grafická nadstavba TouchWiz UX od Samsungu.

Systém reaguje celkově poměrně svižně, i když občas se prostředí na krátký moment lehce sekne. Bývá to způsobeno tím, že je spuštěno více aplikací a případně že dochází paměť RAM. Je tedy potřeba více se systémem pracovat a nepoužívané aplikace občas pomocí správce aplikací ukončovat, popřípadě uvolňovat paměť RAM jejím vymazáním opět přes správce úloh. Po spuštění tabletu je k dispozici z celkově dostupných 724 MB přes 300 MB, což většinou stačí. Pokud se uživatel o tablet dobře stará, je s ním práce velmi pohodlná.

Samsung svojí tabletovou nadstavbou TouchWiz UX vylepšuje původní Android Honeycomb. Mezi největší změny patří obohacená vyjíždějící stavová lišta v pravém dolním rohu, dále spodní lišta s mini aplikacemi, které se objeví po přejetí prstu od spodní lišty nahoru, nové widgety na plochách či pozměněná nabídka s nastavením. Změn je však více a všechny celkově dělají práci s tabletem mnohem příjemnější. Podívejte se na video s prohlídkou prostředí.

Galerie, hudební přehrávač a hry

Galaxy Tab je pro multimediální soubory vybaven vnitřní pamětí o velikosti 16, 32 nebo 64 GB (záleží na zakoupené verzi) a rozšiřující slot pro paměťové karty microSD nemá. Vzhledem k dostatečně velkým vnitřním pamětem by to však nemělo tolik vadit. Veškeré soubory najdeme v přehledném správci souborů. Pokud si ale chceme prohlédnout například obrázky, pak je lepší zavítat rovnou do přehlednější galerie.

Hudební přehrávač podporuje formáty MP3, AAC, AAC+, eAAC+, WMA, RA a třídí skladby podle ID3 tagů do sekcí skladby, seznamy skladeb, alba, interpreti, žánry, složky, skladatelé a roky. V nastavení přehrávače nechybí ekvalizér s několika přednastavenými režimy i možností vlastního nastavení a aktivace zvukových režimů. Když k tomu připočteme stereo reproduktory, možnost připojení sluchátek přes univerzální 3,5 mm konektorem Jack a slušnou kvalitu reprodukce, mohli bychom tablet Galaxy Tab 10.1 směle označit za hudební.

Zábavu ve volných chvílích jistě obstarají hry. Z Android Marketu a portálu Samsung Apps je možné stáhnout desítky zajímavých her, horší to ovšem zatím je s rozlišením na dané úhlopříčce displeje. Galaxy Tab 10.1 má totiž rozlišení 1280 x 800 px na 10,1“ úhlopříčce, což nejsou zrovna parametry, pro které by každý tvůrce připravoval hry. S těmi nejproslulejšími jako jsou Angry Birds, to však problém není a vychutnat si můžete i vysokou kvalitu obrazu. Postupem času se snad začne objevovat více her určených přímo pro tablety.

Video přehrávač a YouTube kanál

Samsung Galaxy Tab 10.1 je ideálním zařízením na sledování videí. Podporuje video formáty MP4, DivX, Xvid, H.264 a H.263, takže ve většině případů ani není před zkopírováním videa do tabletu nutné video převádět do některého z podporovaných formátů. Během přehrávání je možné zobrazit také titulky včetně české diakritiky. V nastavení si pak lze pohrát s barevným nádechem videa a viditelností na venkovním světle. Na Galaxy Tabu si každý jistě oblíbí i videa z YouTube kanálu. Připravená aplikace velmi pěkně zobrazuje 3D galerii s desítkami videí, další pak lze vyhledat či procházet podle různých kategorií.

GPS navigace: Google Mapy

V každém zařízení s operačním systémem Android od Googlu nemůžou chybět Google Mapy. Samsung Galaxy Tab 10.1 není výjimkou. Mapy Googlu využijí vestavěný GPS čip a digitální kompas, v České republice je navíc již několik měsíců zdarma dostupná i plnohodnotná GPS navigace včetně hlasových pokynů. Stále ovšem musí být uživatel s přístrojem připojen k internetu, pokud chce navigaci použít. Bez připojení k internetu lze pouze využívat předem stažené mapové podklady ve zvolené čtvercové oblasti. Co se týče použitého GPS čipu, je poměrně přesný, a ve spojení se zapnutou funkcí A-GPS dokáže tablet najít aktuální pozici během pár vteřin. Pro navigaci například do auta jde o ideální řešení.

Fotoaparát: nejen jako doplněk

Samsung Galaxy Tab 10.1 disponuje fotoaparátem s rozlišením 3,2 Mpx (2048 x 1536 px), autofocusem a 1x LED bleskem. Ve výbavě má i funkce jako je geotagging, detekce tváře a úsměvu, různé efekty, panoramu a scény pro focení. Co se týče kvality snímků, sice trpí přepálením bílé barvy a občasným zrněním, jinak ale nemají větší nedostatky. Po celkové stránce tak fotoaparát Galaxy Tabu 10.1 svůj účel splňuje a rozhodně může pomoci v případě, kdy si s sebou nevezmete telefon a je potřeba vyfotit ať už krajinu, místnost či text.

S nahráváním videa jde o něco podobného. Samsung nahrává videa v rozlišení HD 720p (1280 x 720 px) s 30 snímky za sekundu a jejich kvalita je spíše průměrná.

Zkušební fotografie – Samsung Galaxy Tab 10.1:

Organizační funkce: tablet nejen místo bloku

Tablety jsou dnes díky svým velikostem pohodlné nejen pro hraní her či sledování videí, ale také pro řadu organizačních funkcí. Samsung Galaxy Tab 10.1 konkrétně přináší přehledný kalendář s denním, týdenním a měsíčním přehledem a možností přidat na některou z úvodních ploch widget s nadcházejícími událostmi, dále obvyklý budík s možností nastavení opakování v určitých dnech či jednoduchou kalkulačku.

Z netradičních či vylepšených aplikací pak stojí za zmínku aplikace eBook pro stahování elektronických knih, obyčejný poznámkovník a poznámky s grafikou či prohlížeč Office dokumentů Polaris Office 3.0 (Word, Excel, PowerPoint) včetně možnosti editovat a vytvářet nové dokumenty. Zapomenout nesmíme ani na velmi kvalitního emailového klienta, ve kterém lze nastavit několik schránek současně. Prostředí s emaily je přehledné, v levém sloupci jsou vidět poslední emaily, v pravé části se vám pak otevírají, přičemž velikost jednotlivých oken můžete posunem lišty šikovně měnit.

Datové funkce a webový prohlížeč: minimálně stejně pohodlné jako na PC

Výrobce prodává tablet ve dvou verzích odlišných konektivitou – první verzi s přídomkem Wi-Fi v názvu a druhé s 3G v názvu. Zmíněná 3G verze ale podporuje kromě 3G i GPRS/EDGE, v sítích 3G pak nabízí i nadstavbu HSPA (HSDPA download až 21 Mb/s, HSUPA upload až 5,76 Mb/s). I přes slot na SIM kartu si ovšem ani s jednou verzí nezavoláte. SIM karta je však dobrá pro obstarání mobilního připojení k internetu ať už jste kdekoliv na cestách. K internetu se dá připojit i přes oblíbené Wi-Fi (standardy a/b/g/n), které podporuje nově i Dual-band (pásma 2.4GHz a 5GHz).

Internetový prohlížeč je u tabletu Samsung Galaxy Tab 10.1 silnou zbraní. Na rozdíl od iPadu totiž podporuje Flash (Adobe Flash 10.3), takže zobrazení webových stránek na tabletu je pak téměř srovnatelné s PC. Nechybí ani horní lišta se záložkami (lze mít spuštěno několik záložek současně) a záložky si nechat synchronizovat se svým desktopovým prohlížečem Chrome od Googlu. Mezi zkušebními funkcemi pak stojí za povšimnutí například „nejnavštěvovanější stránky“, což je pás stránek, který se zobrazí vždy po otevření prázdné nové záložky, dále dynamické vyhledávání na Googlu či rychlé ovládání gesty. Celkově patří prohlížeč mezi nejlepší na trhu.

Závěr recenze Samsungu Galaxy Tab 10.1

Samsung Galaxy Tab 10.1 je prvotřídní tablet jak po stránce designu, tak i výbavy a možnosti volitelného příslušenství. Majitelé tohoto tabletu si zcela jistě oblíbí tenké a kvalitní provedení, vysoký výkon díky dvoujádrovému 1 GHz procesoru Nvidia Tegra 2 a operační systém Android 3.1 Honeycomb vylepšený o nadstavbu TouchWiz UX, která tablet dostatečně odlišuje od ostatních tabletů s Androidem na palubě.

Galaxy Tab 10.1 má jen jednu větší nevýhodu, kterou však trpí zatím všechny prodávané tablety, a to displej hůře čitelný na přímém slunečním světle. Změnit by to měl až chystaný Galaxy Tab 7.7 se Super AMOLED Plus displejem, jehož prodej očekáváme do konce letošního roku. V současné době to však nic nemění na tom, že Galaxy Tab 10.1 patří mezi špičku a ještě nějakou tu dobu bude.

Nejnovější tablety od Samsungu zaručeně znamenají velké nebezpečí pro průkopníka na trhu – iPad. Apple si je toho dobře vědom a snaží se tablety od Samsungu přemoci zatím jen právními spory. V Evropě se mu to ovšem podařilo jen v Německu, kde se Galaxy Tab 10.1 nesmí prodávat. V ostatních zemích šel tablet od Samsungu již do prodeje, takže se naštěstí soudní bitva obou společností zatím koncových spotřebitelů tolik nedotkne.

Nyní jistě bude zajímavé sledovat, do jaké míry si lidé tento nezapomenutelný tablet od Samsungu oblíbí a jakých dosáhne prodejních výsledků v porovnání s „nedotknutelným“ iPadem.

Aktuální cena Samsung Galaxy Tab 10.1 v českých e-shopech:
(Zdroj: Heureka.cz, )

design a provedení čitelnost displeje na slunci
Android 3.1 a TouchWiz UX
dvoujádrový 1 GHz procesor
10.1″ displej s Gorilla Glass
konektivita (HSPA, Wi-Fi)
dlouhá výdrž baterie
Témata:, ,

13 komentářů

 1. MK
  19.9.2011 v 06:51

  Moc hezká recenze, jen bych doplnil, že v Německu se tablet normálně prodává, nesmí ho pouze distribuovat německá distribuce a jde tam na dračku.

  Odpovědět

 2. Refael
  19.9.2011 v 07:44

  Hezka recenze,
  jen bych prosil pro pristi videorecenze,videokameru PROSIM nastavte na rucni zaostrovani.Obcas po tomto videu boli oci.
  Ale textova recenze je dobra.

  Odpovědět

 3. JohnyAsbest
  19.9.2011 v 08:11

  stejně za chvilku sejde z očí, sejde z mysli, a je to jedno jestli je to iPhone nebo iPad nebo SGT či cokoli jiného. Spíše by mne zajímalo, kde získat rozumné aplikace do těchto tabletů – tj. např. launchery aj.

  Odpovědět

 4. ...
  19.9.2011 v 14:41

  Displej je Super PLS, čiže vylepšené IPS, takže zatiaľ naj čo v tabletoch je, Super AMOLED Plus o moc väčšiu viditelnosť nedá, tam jedine PixelQi alebo E-ink.
  149 PPi není moc ale prečo porovnávať s mobilmi, ktoré držíme bližšie k tvári. iPad má 132 ppi

  Odpovědět

 5. MK
  19.9.2011 v 15:20

  Já držím i ipad zhruba stejně daleko, nebo ho mám držet s nataženýma rukama? A ten rozdíl v jemnosti je do očí bijící. Tak velká obrazovka u ipadu a stejně musím malá písmenka zoomovat.

  Odpovědět

 6. rapax
  21.9.2011 v 00:24

  Díky za recenzi, moc pěkné počtení… A měl bych jeden dotaz – k předinstalovanému kancelářskému balíku Polaris Office (pokud jsem si dobře zapamatoval). Lze vytvořit dokument (třeba wordovský, s příponou .doc) a tento pak exportovat ve formátu .pdf? Jako je tomu např. u Open Office na běžném PC?
  Díky za odpověď.

  Odpovědět

   Luboš Srb
   21.9.2011 v 09:49

   Dobrý den, bohužel taková funkce chybí, soubor se dá vždy uložit jen ve formátu zvoleného dokumentu.

   Odpovědět

 7. Martin
  23.9.2011 v 11:37

  Pěkný den,
  možná jsem ještě nepronikl do všech zákoutí tabletu, ale po mé týdenní zkušenosti:
  + Výdrž neuvěřitelná
  + display super, jen nesmí svítit to slunce
  + email, kalendář, super

  Zatím jsem nerozchodil přehrávání video souborů z připojeného USB disku, musí se to nejdříve zkopírovat na disk, na což je 16 GB žalostně málo
  Zkoušel jsem připojit přes redukci k full HD plazmě a obraz nebyl dobrý – různě v černé ploše je vidět bílé záblesky, obraz je celkově uskočený – možná je to přehrávačem youtube, ze kterého jsem to zkoušel, zatím jsem se nedostal k přehrávání více
  – Absence DLNA – bez toho jsou multimediální vlastnosti třetinové.

  Martin

  Odpovědět

   Mime2
   4.11.2011 v 08:48

   Asi by to chtělo USB host adaptér.

   Odpovědět

 8. Ivan
  11.10.2011 v 20:50

  Je možné tablet jen s wifi připojit kabelem na pevný internet? Lze do něj načítat data z USB flash?

  Odpovědět

 9. Peter
  25.11.2011 v 10:21

  Dobry den,
  Je SGT mozne cez WiFi pripojit (mountnut) k sietovemu disku NAS a streamovat videa, hudbu…? Prehra .ts subory?
  Dakujem

  Odpovědět

 10. ryza
  28.12.2011 v 14:56

  Dobrý den,mel by dotaz ohledně vyhledávaní tabletu.Je možné ho nejak vyhledat v případě odcizení ?

  Odpovědět

 11. zuzana
  24.9.2012 v 14:38

  Dobry den
  Da sa instalovat word excel poverpint a sype do tabletu? Snazila som sa skype ale neuspesne ak ano budem rada za link

  Odpovědět

Přidat komentář

Jak vybrat telefon v roce 2016, nezapomeňte na těchto 5 věcí

Jak vybrat telefon v roce 2016, nezapomeňte na těchto 5 věcí

18. 4. 2016  |    |  50 komentářů

Technologie mobilních telefonů, dnes bychom spíše řekli smartphonů, se každým měsícem, každou tiskovou konferencí, posunují kupředu. Je tedy zcela běžné,…

Recenze Huawei Mate 8: dokonalý po všech směrech (exkluzivně)

Recenze Huawei Mate 8: dokonalý po všech směrech (exkluzivně)

12. 2. 2016  |    |  61 komentářů

Hledáte to nejlepší na poli superphabletů? Tak už dál nemusíte. Huawei Mate 8 je přímo mistrovským dílem, ze kterého čiší…

7 vlastností, které má údajně přinést iPhone 7

7 vlastností, které má údajně přinést iPhone 7

9. 11. 2015  |    |  41 komentářů

I když iPhony 6S a 6S Plus jsou na trhu jen krátce, tak se již příznivci této značky těší, co přinese…

Recenze Honor 7: reparát na výbornou

Recenze Honor 7: reparát na výbornou

25. 10. 2015  |    |  15 komentářů

Nový přístroj z dílny odnože značky Huawei opět nabízí skvělý poměr ceny a výkonu. K tomu návdavkem i několik velmi praktických zlepšováků…

Recenze Lenovo Vibe Shot: Levná stylovka mezi fotomobily

Recenze Lenovo Vibe Shot: Levná stylovka mezi fotomobily

12. 8. 2015  |    |  39 komentářů

Lenovo vyrobilo s trochou nadsázky smartphone, který nemá konkurenci. Kdo jiný totiž přináší stylový fotomobil a ještě k tomu za…

5 funkcí, které už dnes na mobilu nikdo nepotřebuje

5 funkcí, které už dnes na mobilu nikdo nepotřebuje

6. 8. 2015  |    |  45 komentářů

Před lety se podle nich rozlišovaly jednotlivé kategorie mobilních telefonů a připlácely se za ně tisíce korun. Dnes byste je…

7 aplikací, které zázračně fungují, ačkoliv byste to možná nečekali

7 aplikací, které zázračně fungují, ačkoliv byste to možná nečekali

25. 5. 2015  |    |  4 komentáře

Mezi aplikacemi, které využíváme každý den, se často objevují unikáty vypadající, jako by byly z jiného světa. Když většina uživatelů…

Jak snadno dostat Flash Player do Androidu

Jak snadno dostat Flash Player do Androidu

23. 11. 2012  |    |  129 komentářů

Nestihli jste si do 15. srpna 2012 stáhnout Flash Player z obchodu Google Play? Nevadí. Existuje jednoduchá možnost, jak Flash…

Fotoduel roku je tady: iPhone 7 vs Galaxy S7 (srovnání fotoaparátů)

Fotoduel roku je tady: iPhone 7 vs Galaxy S7 (srovnání fotoaparátů)

VČERA  |    |  4 komentáře

Mnozí z vás už se jistě nemohli dočkat. Je tady náš velmi očekávaný fotoduel roku mezi letošními top modely od Applu a…

Chystaný Pixel telefon od Googlu se ukazuje na oficiálním snímku

Chystaný Pixel telefon od Googlu se ukazuje na oficiálním snímku

VČERA  |    |  diskuze (0)

Od představení nových referenčních zařízení Googlu nás dělí už jen týden a na internet se dostává první oficiální obrázek údajného…

Samsung Galaxy On8: velký, hezký a překvapivě také levný

Samsung Galaxy On8: velký, hezký a překvapivě také levný

VČERA  |    |  5 komentářů

Samsung v Indii představil nový telefon Galaxy On8. Řada „On“ je charakteristická reprezentativním designem, kvalitními materiály a dostatečným výkonem za relativně…

Alcatel Pixi Plus 4 Power: low-end s obrovskou výdrží

Alcatel Pixi Plus 4 Power: low-end s obrovskou výdrží

VČERA  |    |  2 komentáře

Řada Pixi od Alcatelu získala zajímavý přírůstek. Nový smartphone Pixi Plus 4 Power, jak již název napovídá, bude lákat především…

Xiaomi se zapsalo do dějin. Má první čtečku pod krycím sklem

Xiaomi se zapsalo do dějin. Má první čtečku pod krycím sklem

VČERA  |    |  4 komentáře

Čínská společnost Xiaomi dokázala jako první na světě vyrobit smartphone se čtečkou otisků prstů umístěnou pod jednolitým krycím sklem. Na vysněné odemykání…

Xiaomi Mi 5s Plus: větší 5,7" displej, duální fotoaparát a 6 GB RAM

Xiaomi Mi 5s Plus: větší 5,7″ displej, duální fotoaparát a 6 GB RAM

VČERA  |    |  diskuze (0)

Vybavenější z nových vlajkových lodí Xiaomi, model Mi 5s Plus, přináší například větší 5,7″ displej, duální fotoaparát nebo až 6…

Xiaomi Mi 5s oficiálně: zase o kus dokonalejší

Xiaomi Mi 5s oficiálně: zase o kus dokonalejší

VČERA  |    |  6 komentářů

Xiaomi představilo svou novou vlajkovou loď Mi 5s, která v několika směrech vylepšuje pětkový model z letošního jara. Má pevnější celokovovou…

Google Pixel 3 by měl být prvním zařízením s OS Andromeda

Google Pixel 3 by měl být prvním zařízením s OS Andromeda

26. 9. 2016  |    |  diskuze (0)

Hiroshi Lockheimer dnes uvedl, že Google připravuje na 4. října událost, kde představí hned několik novinek. To samozřejmě vyvolalo diskuze…

Mobilní zobrazení