Recenze THL T6 Pro: Osmijádro za tři tisíce

Lepší titulek pro recenzi nového čínského přístroje nenajdete – vystihuje vše. Nové THL T6 Pro ve vší kráse odhaluje, jak překotný vývoj prodělaly přístroje čínské provenience během pouhých několika měsíců. Ano, T6 Pro stále vrže jako stará almara a poučky o konzistentním designu mu nic neříkají. Jen už není pro smích. Ba naopak: dejte Číňanům ještě pár let a zavedení výrobci budou mít nejspíš co dělat, aby jim dokázali konkurovat.

THL T6 Pro recenze

Jednou z mála úsměvných věcí na novém čínském smartphonu zůstává celý název čínské společnosti Technology Happy Life. THL T6 Pro sice nemění pravidla hry. Na to je stále příliš plný bugů a softwarových chybiček v čínském stylu. Pokud by je ale odstranila větší aktualizace operačního systému, měly by zavedené firmy pořádný problém. Troufám si totiž říct, že THL T6 Pro splní požadavky většiny uživatelů chytrých telefonů. V cenové kategorii kolem tří tisíc bude toto pětipalcové osmijádro jen těžko hledat konkurenty.

Základní parametry: THL T6 Pro

Rozměry 143 x 71 x 9 mm
Hmotnost 155 g
Displej IPS LCD, úhlopříčka 5,0“, rozlišení 1280 x 720 px (293 ppi)
Procesor 8-jádrový 1,4 GHz MediaTek MT6592
Paměť 1 GB RAM, paměť 8 GB, slot na microSD (až 32 GB)
Operační systém Android 4.4.2 KitKat
Fotoaparát 8 Mpx, blesk, natáčení Full HD videa, 2 Mpx přední kamerka
Baterie 1 900 mAh
Obsah balení microUSB nabíječka
Cena a dostupnost ?, prosinec 2014

Za zapůjčení telefonu do redakce děkujeme společnosti eD’ system Czech, a.s.

Vzhled a zpracování: Povrzávající formule

Po vybalení telefonu z bílé kvádrové krabice se zákazník nemůže ubránit dvěma převládajícím a přesto protichůdným dojmům. Za prvé: Design se Číňanům celkem povedl. Kombinace černé a bílé vypadá efektně, jen ji trochu kazí pouťové stříbrné linky na bocích. Zdání exkluzivity ještě podtrhuje jen osm milimetrů tenké tělo.

THL T6 Pro recenze

Jakmile však telefon vezmete do ruky, ve vteřině vám dojde, kde všude se šetřilo. Záda z tvrdého plastu zavrzají hned po vybalení z krabičky. K tomu je zřetelné, že výlisek kryjící baterii nepatří mezi nejkvalitnější. Na několika místech nedoléhá úplně přesně. V této cenové kategorii bohužel nelze čekat ani tvrzené sklo nad pětipalcovým IPS HD displejem. Na oplátku sice sklíčko překrývá fólie s mírně matným povrchem, ta se však bohužel po několika dnech poškrábe a na obrazovku se rázem výrazně hůř kouká. Na fólii se navíc zachytávají otisky prstů. Na mém kusu se pod ní ještě k tomu už ve výrobě zachytily nečistoty, které vytvořily na povrchu nepěkné bublinky. Příliš nepotěší ani výrazně zapuštěná tlačítka na bocích přístroje, která se špatně tisknou.

THL T6 Pro recenze

Dílenské zpracování zkrátka nepatří k nejsilnějším stránkám nového THL T6 Pro. Na druhou stranu: v podobné cenové relaci se jedná o průměr. Například levné Samsungy na tom nebývají o mnoho lépe a nebylo by dobré kvůli tomu THL zatracovat. Jeho největší devízy totiž najdete jinde.

Displej, prostředí, baterie: Osmijádrová truhla pokladů

Jádro pudla leží v procesoru. Konkrétně je těchto jader osm. THL disponuje čipsetem Mediatek 6592M, kterému sekunduje 1 GB RAM. Pokaždé, když u Androidu vidím tuto hodnotu, začnu být trochu nedůvěřivý. Najdou se totiž telefony, kterým tato ještě nedávno nadprůměrná hodnota operační paměti přestává stačit.

THL T6 Pro recenze

To však rozhodně není případ nového THL. Z rychlosti a plynulosti ovládání prostředí Androidu ve verzi 4.4.2 KitKat by si leckterý zavedený výrobce mohl vzít příklad. Ani u složitějších her typu Asphalt 8 jsem nezpozoroval žádné záseky. Telefon se mírně zadýchá snad jen během aktualizace aplikací – tyto problémy však má i celá řada daleko silnějších přístrojů. THL se směle řadí mezi nejodladěnější přístroje, které jsem za poslední dobu držel v ruce. S lehkostí dává zapomenout na čínské telefony, které svým zasekaným prostředím byly fajnšmekrům jen pro smích. Ještě jednou proto musím v této souvislosti připomenout cenovku, která jen lehce přesahuje 3000. V této kategorii je plynulost ovládání, jíž THL T6 Pro předvádí, naprosto nevídaná.

 

Výrobci však jako by to nestačilo. Do systému navíc přidal i náznak funkcí, kterými obvykle disponují jen několikanásobně dražší přístroje. Mluvím například o jednoduchém multitaskingu, kdy vybranou aplikací můžete otevřít v režimu samostatného miniokna. To však platí jen pro některé vyvolené programy, například přehrávač videa, nebo aplikaci SMS zpráv. Na vzorový multitasking s několika přesunovatelnými okny na Galaxy Note zkrátka toto provedení nemá. Na druhou stranu: za cenu nového Samsungu Galaxy Note 4 si THL T6 Pro můžete koupit rovnou sedmkrát. Běžného uživatele navíc daleko více potěší jednoduché profily vyzvánění nebo třeba možnost nechat telefon automaticky vypínat a zapínat v předem stanovený čas. Osobně jsem se pak zamiloval do možnosti spouštět vybrané aplikace gestem na zamčeném displeji. Jedním tahem bez odemykání můžete například rozsvítit zadní diodu nebo spustit hudební přehrávač. Je to nápadité, šikovné a inovativní.

 

Úplně špatná není ani výdrž na jedno nabití, jakkoli kapacita akumulátoru 1900 mAh nevzbuzuje přehnané naděje. K rekordmanům sice tohle THL nepatří, díky nízkému taktu procesoru ale ostudu také neudělá. Průměrnému uživateli vydrží THL T6 Pro celý pracovní den a o nabíječku si řekne většinou kolem deváté hodiny večerní. Náruživí telefonisté nebo weboví surfaři se budou s telefonem loučit v odpoledních hodinách. Podle mé zkušenosti jde o lehce podprůměrné výsledky, nicméně nenáročné cílové skupině budou pravděpodobně stačit.

THL T6 Pro recenze

Existují však oblasti, kde se cena a možná i původ telefonu projeví opravdu nepříjemně. Problémy má THL T6 Pro například se stabilitou systému. Telefon se občas rád samovolně restartuje, popřípadě k restartu donutí uživatele tím, že se odmítne probudit ze standby režimu. Hnidopichům by možná mohla vadit i grafická nejednotnost systému, v němž například ikonka aplikace Zpráv nabývá v různých momentech různých podob. Úsměv na tváři pak určitě vyvolá i popletená lokalizace. Vytočit číslo nebo poslat SMSku například musíte tlačítkem s mnohoznačným nápisem Voda. V něčem zkrátka Čína stále ještě zůstává pozadu.

 

Někde na půli cesty zůstává displej čínské novinky. HD rozlišení sice v kategorii kolem tří tisíc stále ještě platí za nadstandard, v praxi však pohled na obrazovku není žádná hitparáda. Na přímém slunečním světle si kvůli výrazným odleskům příliš nepočtete, a to i přesto, že se výrobce na danou kategorii poměrně nečekaně odhodlal k angažování kvalitního snímače intenzity okolního světla. Ve tmě vám zase nejspíš bude vadit přílišná intenzita podsvícení i při jasu nastaveném na minimum. V noci také řada uživatelů opláče podsvětlení funkčních tlačítek pod displejem. V této souvislosti se sluší připomenout, že na THL T6 Pro na rozdíl od moderních telefonů s Androidem stále místo tlačítka multitaskingu nalezáme klávesu Options. A to i přesto, že už s ní 90 % aplikací neumí pracovat a její stisknutí telefon často vůbec nezaznamená.

Fotoaparát a multimédia: Raději pořiďte foťák

THL T6 Pro se chlubí 8 Mpx fotoaparátem s velmi dobrou světelností f/2.2. Fotografie, které jím pořídíte, však jako by pocházely ze dvou různých přístrojů. Venku za dobrých světelných podmínek fotí čínský snaživec překvapivě obstojně. Expozice první fotografie trvá asi jen pět vteřin, ostření a pořízení další kolem dvou. Dokonce i fotky předmětů v pohybu zůstávají relativně ostré. Snad jen barvy by mohly být teplejší. Na všech pořízených obrázcích působí trochu “vymytě”. Situace se však radikálně mění, když vstoupíte do místnosti, nebo když slunce klesne za obzor, telefon začne mít obrovské problémy zaostřit, a to dokonce i za použití přisvětlovací diody.

THL T6 Pro recenze

Ještě o něco hůře je na tom záznam videa. Ani Full HD rozlišení nezastře fakt, že na něj THL zkrátka nemá. Obraz se zasekává, hrany předmětů jsou neostré a o plynulosti jejich pohybů nemůže být ani řeč. Teze o trhaném pohybu platí navíc při přehrávání videa ve vysokém rozlišení obecně. Sledování některých filmů se na THL T6 Pro mění na hotovou torturu, protože se kvůli tomu během několika minut rozejde obraz se zvukem. Abychom však jen nekritizovali: na to, že T6 Pro nemá za cenu pár korun ambice stát se našlapaným multimediálním zařízením, docela slušně hraje a jeho zvuk můžete vyladit překvapivě podrobným ekvalizérem s několika zvukovými efekty. Pro uložení multimediálních souborů pravděpodobně využijete paměťovou kartu (THL zvládá karty formátu microSD až do kapacity 32 GB). Vnitřní paměť telefonu o papírové kapacitě 8 GB totiž výrobce trochu neprakticky rozdělil na cca 2 GB určené aplikacím a přibližně 4 GB flash paměti.

Snímky pořízené s THL T6 Pro

Video natočené s telefonem

Nemilé překvapení však přinesl příjem GPS. Telefon sice našel dostatek satelitů během několika vteřin, ovšem o kvalitní navigaci nemohla být ani řeč. Signál se během testování často ztrácel, a pokud chcete nekompromisní navigační přesnost, porozhlédněte se také raději jinde. Zejména na několikaúrovňových křižovatkách se THL kvůli nepřesnému zaměření často spletl, lokalizoval vozidlo na úplně jiné silnici a několikrát musel trasu přepočítat. Veškeré pokusy o navigaci nakonec končily úlevným vypnutí aplikace a spolehnutím se na papírovou mapu.

Závěr a konkurence

THL T6 Pro ukazuje cestu, po níž se čínské telefony postupně mohou dopracovat k dominanci na trhu. Lákavou cenovku začínají kombinovat s výkonem, který je naprosto dostatečný k tomu, aby splnil očekávání velké většiny zákazníků.

THL T6 Pro recenze

Recenze čínské novinky samozřejmě nemůže zakrýt, že výrobci z dálného východu stále u levných telefonů nezvládají kvalitnější zpracování a software jejich telefonů se hemží drobnými nedodělky i zásadními kopanci.

Karta se ale obrací v okamžiku, když se podíváme na to, co v cenové relaci kolem tří tisíc nabízejí zavedení výrobci. Je snad libo Samsung Galaxy III mini s displejem o rozlišení jen 800 x 480 pixelů? Nebo snad HTC Desire 310 se 4 GB vnitřní paměti? THL T6 Pro představuje velmi lákavou volbu pro ty, kteří nehledají bůhvíjak komplikovaný telefon a za pár korun chtějí jen to, aby bez komplikací fungoval. K dosažení tohoto ideálu udělali Číňané první krok. Pokud by se v THL odhodlali vydat jednu velkou aktualizaci, který by odstranila náhodné restarty a vylepšila fotoaparát, etalon nižší třídy by byl na světě. Nechme se překvapit, kdy to čínským inženýrům dojde. Jak ale znám flexibilitu výrobců ze země draka, nebude to možná ani trvat dlouho.

Co se nám líbí? Co se nám nelíbí?
 nízká cena  horší zpracování
HD displej  nedodělky v softwaru
 dostatečný výkon

Nepřehlédněte

Diskuze

"Komentáře se nahrávají..."

Recenze THL T6 Pro: Osmijádro za tři tisíce

Lepší titulek pro recenzi nového čínského přístroje nenajdete – vystihuje vše. Nové THL T6 Pro ve vší kráse odhaluje, jak překotný vývoj prodělaly přístroje čínské provenience během pouhých několika měsíců. Ano, T6 Pro stále vrže jako stará almara a poučky o konzistentním designu mu nic neříkají. Jen už není pro smích. Ba naopak: dejte Číňanům ještě pár let a zavedení výrobci budou mít nejspíš co dělat, aby jim dokázali konkurovat.

THL T6 Pro recenze

Jednou z mála úsměvných věcí na novém čínském smartphonu zůstává celý název čínské společnosti Technology Happy Life. THL T6 Pro sice nemění pravidla hry. Na to je stále příliš plný bugů a softwarových chybiček v čínském stylu. Pokud by je ale odstranila větší aktualizace operačního systému, měly by zavedené firmy pořádný problém. Troufám si totiž říct, že THL T6 Pro splní požadavky většiny uživatelů chytrých telefonů. V cenové kategorii kolem tří tisíc bude toto pětipalcové osmijádro jen těžko hledat konkurenty.

Základní parametry: THL T6 Pro

Rozměry 143 x 71 x 9 mm
Hmotnost 155 g
Displej IPS LCD, úhlopříčka 5,0“, rozlišení 1280 x 720 px (293 ppi)
Procesor 8-jádrový 1,4 GHz MediaTek MT6592
Paměť 1 GB RAM, paměť 8 GB, slot na microSD (až 32 GB)
Operační systém Android 4.4.2 KitKat
Fotoaparát 8 Mpx, blesk, natáčení Full HD videa, 2 Mpx přední kamerka
Baterie 1 900 mAh
Obsah balení microUSB nabíječka
Cena a dostupnost ?, prosinec 2014

Za zapůjčení telefonu do redakce děkujeme společnosti eD’ system Czech, a.s.

Vzhled a zpracování: Povrzávající formule

Po vybalení telefonu z bílé kvádrové krabice se zákazník nemůže ubránit dvěma převládajícím a přesto protichůdným dojmům. Za prvé: Design se Číňanům celkem povedl. Kombinace černé a bílé vypadá efektně, jen ji trochu kazí pouťové stříbrné linky na bocích. Zdání exkluzivity ještě podtrhuje jen osm milimetrů tenké tělo.

THL T6 Pro recenze

Jakmile však telefon vezmete do ruky, ve vteřině vám dojde, kde všude se šetřilo. Záda z tvrdého plastu zavrzají hned po vybalení z krabičky. K tomu je zřetelné, že výlisek kryjící baterii nepatří mezi nejkvalitnější. Na několika místech nedoléhá úplně přesně. V této cenové kategorii bohužel nelze čekat ani tvrzené sklo nad pětipalcovým IPS HD displejem. Na oplátku sice sklíčko překrývá fólie s mírně matným povrchem, ta se však bohužel po několika dnech poškrábe a na obrazovku se rázem výrazně hůř kouká. Na fólii se navíc zachytávají otisky prstů. Na mém kusu se pod ní ještě k tomu už ve výrobě zachytily nečistoty, které vytvořily na povrchu nepěkné bublinky. Příliš nepotěší ani výrazně zapuštěná tlačítka na bocích přístroje, která se špatně tisknou.

THL T6 Pro recenze

Dílenské zpracování zkrátka nepatří k nejsilnějším stránkám nového THL T6 Pro. Na druhou stranu: v podobné cenové relaci se jedná o průměr. Například levné Samsungy na tom nebývají o mnoho lépe a nebylo by dobré kvůli tomu THL zatracovat. Jeho největší devízy totiž najdete jinde.

Displej, prostředí, baterie: Osmijádrová truhla pokladů

Jádro pudla leží v procesoru. Konkrétně je těchto jader osm. THL disponuje čipsetem Mediatek 6592M, kterému sekunduje 1 GB RAM. Pokaždé, když u Androidu vidím tuto hodnotu, začnu být trochu nedůvěřivý. Najdou se totiž telefony, kterým tato ještě nedávno nadprůměrná hodnota operační paměti přestává stačit.

THL T6 Pro recenze

To však rozhodně není případ nového THL. Z rychlosti a plynulosti ovládání prostředí Androidu ve verzi 4.4.2 KitKat by si leckterý zavedený výrobce mohl vzít příklad. Ani u složitějších her typu Asphalt 8 jsem nezpozoroval žádné záseky. Telefon se mírně zadýchá snad jen během aktualizace aplikací – tyto problémy však má i celá řada daleko silnějších přístrojů. THL se směle řadí mezi nejodladěnější přístroje, které jsem za poslední dobu držel v ruce. S lehkostí dává zapomenout na čínské telefony, které svým zasekaným prostředím byly fajnšmekrům jen pro smích. Ještě jednou proto musím v této souvislosti připomenout cenovku, která jen lehce přesahuje 3000. V této kategorii je plynulost ovládání, jíž THL T6 Pro předvádí, naprosto nevídaná.

 

Výrobci však jako by to nestačilo. Do systému navíc přidal i náznak funkcí, kterými obvykle disponují jen několikanásobně dražší přístroje. Mluvím například o jednoduchém multitaskingu, kdy vybranou aplikací můžete otevřít v režimu samostatného miniokna. To však platí jen pro některé vyvolené programy, například přehrávač videa, nebo aplikaci SMS zpráv. Na vzorový multitasking s několika přesunovatelnými okny na Galaxy Note zkrátka toto provedení nemá. Na druhou stranu: za cenu nového Samsungu Galaxy Note 4 si THL T6 Pro můžete koupit rovnou sedmkrát. Běžného uživatele navíc daleko více potěší jednoduché profily vyzvánění nebo třeba možnost nechat telefon automaticky vypínat a zapínat v předem stanovený čas. Osobně jsem se pak zamiloval do možnosti spouštět vybrané aplikace gestem na zamčeném displeji. Jedním tahem bez odemykání můžete například rozsvítit zadní diodu nebo spustit hudební přehrávač. Je to nápadité, šikovné a inovativní.

 

Úplně špatná není ani výdrž na jedno nabití, jakkoli kapacita akumulátoru 1900 mAh nevzbuzuje přehnané naděje. K rekordmanům sice tohle THL nepatří, díky nízkému taktu procesoru ale ostudu také neudělá. Průměrnému uživateli vydrží THL T6 Pro celý pracovní den a o nabíječku si řekne většinou kolem deváté hodiny večerní. Náruživí telefonisté nebo weboví surfaři se budou s telefonem loučit v odpoledních hodinách. Podle mé zkušenosti jde o lehce podprůměrné výsledky, nicméně nenáročné cílové skupině budou pravděpodobně stačit.

THL T6 Pro recenze

Existují však oblasti, kde se cena a možná i původ telefonu projeví opravdu nepříjemně. Problémy má THL T6 Pro například se stabilitou systému. Telefon se občas rád samovolně restartuje, popřípadě k restartu donutí uživatele tím, že se odmítne probudit ze standby režimu. Hnidopichům by možná mohla vadit i grafická nejednotnost systému, v němž například ikonka aplikace Zpráv nabývá v různých momentech různých podob. Úsměv na tváři pak určitě vyvolá i popletená lokalizace. Vytočit číslo nebo poslat SMSku například musíte tlačítkem s mnohoznačným nápisem Voda. V něčem zkrátka Čína stále ještě zůstává pozadu.

 

Někde na půli cesty zůstává displej čínské novinky. HD rozlišení sice v kategorii kolem tří tisíc stále ještě platí za nadstandard, v praxi však pohled na obrazovku není žádná hitparáda. Na přímém slunečním světle si kvůli výrazným odleskům příliš nepočtete, a to i přesto, že se výrobce na danou kategorii poměrně nečekaně odhodlal k angažování kvalitního snímače intenzity okolního světla. Ve tmě vám zase nejspíš bude vadit přílišná intenzita podsvícení i při jasu nastaveném na minimum. V noci také řada uživatelů opláče podsvětlení funkčních tlačítek pod displejem. V této souvislosti se sluší připomenout, že na THL T6 Pro na rozdíl od moderních telefonů s Androidem stále místo tlačítka multitaskingu nalezáme klávesu Options. A to i přesto, že už s ní 90 % aplikací neumí pracovat a její stisknutí telefon často vůbec nezaznamená.

Fotoaparát a multimédia: Raději pořiďte foťák

THL T6 Pro se chlubí 8 Mpx fotoaparátem s velmi dobrou světelností f/2.2. Fotografie, které jím pořídíte, však jako by pocházely ze dvou různých přístrojů. Venku za dobrých světelných podmínek fotí čínský snaživec překvapivě obstojně. Expozice první fotografie trvá asi jen pět vteřin, ostření a pořízení další kolem dvou. Dokonce i fotky předmětů v pohybu zůstávají relativně ostré. Snad jen barvy by mohly být teplejší. Na všech pořízených obrázcích působí trochu “vymytě”. Situace se však radikálně mění, když vstoupíte do místnosti, nebo když slunce klesne za obzor, telefon začne mít obrovské problémy zaostřit, a to dokonce i za použití přisvětlovací diody.

THL T6 Pro recenze

Ještě o něco hůře je na tom záznam videa. Ani Full HD rozlišení nezastře fakt, že na něj THL zkrátka nemá. Obraz se zasekává, hrany předmětů jsou neostré a o plynulosti jejich pohybů nemůže být ani řeč. Teze o trhaném pohybu platí navíc při přehrávání videa ve vysokém rozlišení obecně. Sledování některých filmů se na THL T6 Pro mění na hotovou torturu, protože se kvůli tomu během několika minut rozejde obraz se zvukem. Abychom však jen nekritizovali: na to, že T6 Pro nemá za cenu pár korun ambice stát se našlapaným multimediálním zařízením, docela slušně hraje a jeho zvuk můžete vyladit překvapivě podrobným ekvalizérem s několika zvukovými efekty. Pro uložení multimediálních souborů pravděpodobně využijete paměťovou kartu (THL zvládá karty formátu microSD až do kapacity 32 GB). Vnitřní paměť telefonu o papírové kapacitě 8 GB totiž výrobce trochu neprakticky rozdělil na cca 2 GB určené aplikacím a přibližně 4 GB flash paměti.

Snímky pořízené s THL T6 Pro

Video natočené s telefonem

Nemilé překvapení však přinesl příjem GPS. Telefon sice našel dostatek satelitů během několika vteřin, ovšem o kvalitní navigaci nemohla být ani řeč. Signál se během testování často ztrácel, a pokud chcete nekompromisní navigační přesnost, porozhlédněte se také raději jinde. Zejména na několikaúrovňových křižovatkách se THL kvůli nepřesnému zaměření často spletl, lokalizoval vozidlo na úplně jiné silnici a několikrát musel trasu přepočítat. Veškeré pokusy o navigaci nakonec končily úlevným vypnutí aplikace a spolehnutím se na papírovou mapu.

Závěr a konkurence

THL T6 Pro ukazuje cestu, po níž se čínské telefony postupně mohou dopracovat k dominanci na trhu. Lákavou cenovku začínají kombinovat s výkonem, který je naprosto dostatečný k tomu, aby splnil očekávání velké většiny zákazníků.

THL T6 Pro recenze

Recenze čínské novinky samozřejmě nemůže zakrýt, že výrobci z dálného východu stále u levných telefonů nezvládají kvalitnější zpracování a software jejich telefonů se hemží drobnými nedodělky i zásadními kopanci.

Karta se ale obrací v okamžiku, když se podíváme na to, co v cenové relaci kolem tří tisíc nabízejí zavedení výrobci. Je snad libo Samsung Galaxy III mini s displejem o rozlišení jen 800 x 480 pixelů? Nebo snad HTC Desire 310 se 4 GB vnitřní paměti? THL T6 Pro představuje velmi lákavou volbu pro ty, kteří nehledají bůhvíjak komplikovaný telefon a za pár korun chtějí jen to, aby bez komplikací fungoval. K dosažení tohoto ideálu udělali Číňané první krok. Pokud by se v THL odhodlali vydat jednu velkou aktualizaci, který by odstranila náhodné restarty a vylepšila fotoaparát, etalon nižší třídy by byl na světě. Nechme se překvapit, kdy to čínským inženýrům dojde. Jak ale znám flexibilitu výrobců ze země draka, nebude to možná ani trvat dlouho.

Co se nám líbí? Co se nám nelíbí?
 nízká cena  horší zpracování
HD displej  nedodělky v softwaru
 dostatečný výkon

Nepřehlédněte

Diskuze

"Komentáře se nahrávají..."