Mobilizujeme.cz

Recenze iPhone 5S: mírný pokrok v mezích zákona?

12. 11. 2013  |  recenze  |  autor:

iPhone 5S je právoplatným pokračovatelem úspěšné rodové linie Applu. Letos však na řadu přišla tradiční obgenerační slabší evoluce. Dokáže i tak iPhone znovu zaujmout?

Kapitoly článku:

» Úvod, parametry, obsah balení, design a konstrukce
» Baterie a výdrž, displej a ovládání, čtečka, uživatelské prostředí
» Hardware a výkon, srovnání s konkurencí
» Galerie, hudba, video a zvuk
» Fotoaparát a kamera, zkušební fotky a video
» Telefonování a zprávy, organizační funkce, GPS
» Datové funkce a webový prohlížeč, zhodnocení a konkurence

Aktuální cena Apple iPhone 5S: (zdroj: Heureka.cz)

Apple představuje zásadní změny u iPhonu jen obrok, jak tomu bylo zvykem už od prvního iPhonu (1. iPhone – iPhone 2G, iPhone 3G – iPhone 3GS, iPhone 4 – iPhone 4S), letos tedy přišla za řadu méně úrodná sezóna v podobě postupné evoluce a řekněme doladění té loňské – iPhonu 5. Nakolik se nový iPhone posunul vpřed a kde má naopak místa ke zlepšování?

Ještě, než se pustím do recenze, sluší se vůbec zmínit a nalákat na některé z funkcí, které dělají nový iPhone novým iPhonem 5S. V první řadě je to další celkový nárůst výkonu díky novému čipsetu Apple A7, dále čtečka otisků prstů pro jednodušší odemykání a hlavně zvýšení zabezpečení vašeho telefonu a v něm uložených dat, či vylepšení fotoaparátu a kamery, která nově natáčí slow-motion HD videa. To vše jsou ale zatím jen marketingová lákadla, až v následujících kapitolách přijdeme na to, jaký iPhone 5S ve skutečnosti je, nejen na papíře, ale při bežném používání.


Za zapůjčení telefonu děkujeme obchodu Sunnysoft, kde si můžete iPhone 5S zakoupit.


Základní parametry: iPhone 5S

Rozměry 124 x 59 x 7,6 mm
Hmotnost 112 g
Displej dotykový, IPS LCD, rozlišení 1136 x 640 px, jemnost 326 ppi, úhlopříčka 4“
Procesor a paměť dvoujádrový 1,7 GHz procesor Apple A7, čtyřjádrová grafika
1 GB RAM, vnitřní paměť 16/32/64 GB, bez microSD karet
Operační systém iOS 7
Fotoaparát 8 Mpx, autofocus, LED blesk, nahrávání Full HD videa, slow-motion HD video
Obsah balení USB adaptér, USB kabel, sluchátka, sponka na vyjmutí SIM karty
Cena a dostupnost , listopad 2013

Tip: Podrobné parametry iPhonu 5S najdete v našem katalogu mobilů.

Obsah balení: zmražená evoluce

Postupná evoluce je poznat hned z prodejního balení, které se prakticky neliší od krabičky a jejího obsahu od předchozí generace iPhonu 5. Takže počítejte s tím, že v úhledně setříděných patrech a přihrádkách najdete postupně různé dokumenty a prospekty, včetně fanouškovské samolepky s jablíčkem, dále USB adaptér, USB kabel, sluchátka a sponku na vyjmutí SIM karty (nanoSIM).

Zklamáním zůstává fakt, že ať už si pořídíte světlou či tmavou verzi telefonu, vždy dostanete kompletně bílé příslušenství. K takovému šedo-černému iPhonu se to moc zkrátka nehodí. Obsah jako takový ale jinak nezklame. Sluchátka jsou v podobě nových EarPods s netradičním tvarem do uší, který by měl lépe sedět většině lidem. Co naplat, že já zřejmě dle statistik Applu patřím do menšinové skupiny, pro kterou sluchátka nejsou. Dám raději přednost jakýmkoliv pořádným špuntovým sluchátkům, která z uší jen tak nevypadnou.

Design a konstrukce: stejná karoserie s novým lakem

Apple si většinou u iPhonů, které přicházejí obrok a mají tedy méně inovací, nedělá s jejich designem velkou hlavu. I letos používá předchozí generaci jako vzor. iPhone 5S tak možná na první pohled od loňského iPhonu 5 ani nepoznáte, jde o zařízení s totožnými rozměry 124 x 59 x 7,6 milimetrů i hmotností 112 gramů, tvář telefonu se také nezměnila, tedy až na pár odlišností.

 

iPhone 5S je znovu vyroben z odlehčeného hliníku, novinkou jsou však barevná provedení. Zatímco u předchozí generace měl zákazník na výběr ze stříbrno-bílé a celo-černé verze, letos přichází nový model se stříbrno-bílou (tedy stejnou), stříbrno-černou (novinka) a zlato-bílou (novinka) variantou. Stájový a levnější model iPhone 5C pak šel pestrobarevnější cestou (5 barevných variant), takže co se týče kabátku, už není iPhone za všechny ty roky tak okoukaným a nudným telefonem, jak by se mohlo zdát.

 

V ruce působí letošní generace stejně, jako loňský model. Pokud používáte telefon bez jakýchkoliv krytů, hliník evokuje pocit luxusu, který ještě umocňuje příkladné zpracování. U levnějšího letošního iPhonu 5C jsem si stěžoval, že některé plastové části na sebe úplně nelícovaly, u iPhonu 5S ale rozhodně nic takového říci nemůžu. Loňské potíže u prvních várek s odloupáváním barvy či poničených hranách rovnou z výroby jsou naštěstí již pasé.

 

Veškeré prvky na iPhonu 5S jsou na stejném místě, jako u iPhonu 5. Takže nad displejem najdeme v klasickém a zřejmě osvědčeném rozestavení reproduktor, nad ním uprostřed umístěnou kamerku pro videohovory, a nechybí ani senzor vzdálenosti a senzor světelnosti. Rozestavení mi po téměř ročním používání loňské verze iPhonu přijde jako správné, důležité je umístění kamerky přesně doprostřed, která tak například při videohovorech míří přesně na vás.

 

Pod displejem je opět umístěna kulatá klávesa domů, která je kromě odlišných barevných provedeních jakýmsi druhým rozeznávacím prvkem. Její hrana je nyní výraznější a hlavně na dotek není tak „dutá“, obsahuje totiž několik vrstev, které dohromady Apple označuje za Touch ID, nebo chcete-li čtečku otisků prstů. O ní však více až v odpovídající kapitole v další části recenze.

 

Když se přesuneme na pravý bok, máme zde k dispozici šuplík na nanoSIM kartu, protější levý bok pak přináší tlačítka pro redukci hlasitosti a přepínač mezi normálním a tichým profilem. Na spodní straně si můžeme všimnout dvojice mřížek, z nichž pouze ta s více otvory skrývá reproduktor, druhá pak má na starosti mikrofon. Šikovné mi zde přijde umístění 3,5 mm Jacku a oboustranného Lightning konektoru pro nabíjení.

 

Na horní straně je typicky připraveno čistě jen vypínací tlačítko, kterým probouzíme telefon. Při menších rozměrech iPhonu a možnosti k probuzení používat i domovské tlačítko pod displejem, se ještě dá toto umístění omluvit. Při zamknutí se však připravte na přehmatávání ukazováčku či palce. Mnohem pohodlnější by bylo umístit tlačítko na pravý bok, jako to již nějakou dobu dělají výrobci s Androidem či Windows Phone.

 

Zadní strana iPhonu 5S také přináší určité odlišnosti od loňského iPhonu 5. Největší na pohled viditelnou změnou je nahrazení jednoho LED blesku očekávaným dvojitým LED bleskem. Posun můžeme spatřit i u samotného fotoaparátu, který též doznal několika vylepšení, o nich však až v příslušné kapitole. A mezi fotoaparátem a bleskem opět neschází sekundární mikrofon pro redukci okolního hluku během hovorů.

 
Na první pohled velká podobnost s předchozí generací iPhonu 5

Kapitoly článku:

» Úvod, parametry, obsah balení, design a konstrukce
» Baterie a výdrž, displej a ovládání, čtečka, uživatelské prostředí
» Hardware a výkon, srovnání s konkurencí
» Galerie, hudba, video a zvuk
» Fotoaparát a kamera, zkušební fotky a video
» Telefonování a zprávy, organizační funkce, GPS
» Datové funkce a webový prohlížeč, zhodnocení a konkurence

..

Testovaný produkt: Apple iPhone 5S, autor recenze: Luboš Srb, hodnocení: 5/5
Témata:, , , ,

40 komentářů

 1. Luboš
  12.11.2013 v 15:13

  Pokud dnes chcete moderní smartphone, který nebude přerostlý a zároveň nabídne top výbavu, je prakticky iPhone jedinou možností.
  Opravdu nezaujatý pohled redaktora!
  FUJ!

  Odpovědět

   Michal
   12.11.2013 v 15:22

   Dyť je to PRAVDA!

   Odpovědět

    Luboš
    12.11.2013 v 15:27

    Co to meleš!
    Za ty prachy si koupím S4 mini a k tomu našláplej tablet!!!

    Odpovědět

     Lukáš
     12.11.2013 v 16:56

     S4 mini tam jaksi zchází ta top výbava, navíc už je taky o něco větší a těžší. Pan redaktor má v tomto jistě pravdu.

     Odpovědět

      Lektor
      12.11.2013 v 22:29

      V čem má iPhone top výbavu? :) „marketingový“ procesor není výrazně výkonnjší, fotoaparát je pouze lehce nadprůměrný, displej taky nezpůsobí „wow“ efekt svoji jemností. iPhone je leda exkluzivní ve své ceně. Kde je třeba bezdrátové nabíjení, optická stabilizace, NFC? TOP výbava vypadá jinak.

      A když jsme u konkurence, co Xiaomi Mi2S?

   Michal Maňák
   12.11.2013 v 19:01

   Dobrý den,
   samozřejmě máte právo na svůj názor, stejně tak i redaktor. Recenze je subjektivní žánr, kde je důležitější, zda jeho autor dokáže svá tvrzení podpořit argumenty.

   Odpovědět

    Luboš
    12.11.2013 v 19:11

    Recenze by měla být nezaujatá.Pokuď to tak není, začne se to jevit jako reklama.

    Odpovědět

     Lukáš
     12.11.2013 v 20:15

     Nezaujatá je tabulka s výčtem parametrů. Jakýkoliv text potom logicky musí byt alespoň minimálně subjektivně zabarven.

     Odpovědět

 2. Pavel
  12.11.2013 v 15:44

  Za zapůjčení telefonu děkujeme obchodu Sunnysoft??? Hlavně že prodej stále odsouvají a už řekli několik termínů, opravdu ubohost ze strany obchodu když konkurence cz distribuci nabízí už nějaký ten pátek. S jejich přístupem se skoro vyplatí počkat na nástupce….

  Odpovědět

 3. Ondra
  12.11.2013 v 19:22

  „Nový iPhone 5S není nejvýkonnější, nejodladěnější a už nemá ani nejlepší fotoaparát“ to si děláte srandu? Iphone 5s je jak ukázaly benchmarky nejvýkonnější a odladěnost systému je dokonalá. Nejlepší fotoaparát nemá, ale rozhodně se řadí k těm lepším
  „iOS 7 občas plynulejší na iphonu 5/5c“ to jste měl s prominutím asi jiný telefon, vše běží jak má a bez škobrtnutí

  Odpovědět

   Luboš Srb
   12.11.2013 v 19:29

   Dobrý den, co píši v recenzi, za tím si stojím. Ano, iPhone není nejvýkonnější (dle objektivních testů napříč platformami) a ani nejodladěnější, používám již rok iPhone 5 a vyzkoušel jsem všechny beta verze iOS 7 včetně všech finálních aktualizací a různých nastavení a iPhone 5S v tomto směru je zatím pozadu, samozřejmě, pokud telefon vybalíte z krabice, vše je naprosto plynulé, ale při reálném větším používání již nikoliv. Děkuji za názor, respektuji, že někomu vše může běžet bezvadně, podle toho, jak telefon používá.

   Odpovědět

    David
    18.1.2014 v 16:49

    iPhone 5S není nejvýkonnější? Tak to mi dejte přiklad telefonu, který si poradí s náročnou 3D hrou tak skvěle jako 5S. A že se seká není pravda. Vše je krásně plynulé. Ve škole jsme se spolužákem srovnávali iPad 4 a Samsung Galaxy tab note (2014 edition) – Samsung vám do toho narve 8 jader ale ty jsou úplně k ničemu. Můj iPad má jádra 2 a má to lepší výkon než plastová sračka od Samsungu s 8 jádrama. Ale lidé, co si iPhone nekoupí, na to nikdy nepříjdou :) Oni uvidí na papíře napsané technické specifikace a řídí se podle toho, ale to je chyba… Apple a cokoli jiného nelze srovnávat!

    Odpovědět

 4. Ondra
  12.11.2013 v 19:36

  Pardon trochu jsem vyjel :D
  Samozdřejmě má každý svůj názor :))

  Odpovědět

   Luboš Srb
   12.11.2013 v 19:42

   V pořádku, já jinak v recenzi zmiňuji, že o syrový výkon stejně prakticky nejde, co ukáží benchmarky je jedna věc, ale optimalizace věc druhá. Takže to, že iPhone 5S není na vrcholu pomyslného žebříčku, nevadí, i když se dost lidí bude podle toho třeba rozhodovat. Doufám ale, že Apple zapracuje na té optimalizaci přímo pro iPhone 5S, prostředí je u něj ve zmíněných případech občas sekané, resp. na moment se při přechodu lehce sekne, považuji to za rozdíl, proto to zmiňuji. To samé platí pro zatím fotoaparát za očekáváními..

   Odpovědět

 5. Lukas
  12.11.2013 v 21:19

  Zdravim, dotaz ke konstrukci: Chrasti vypinaci tlacitko? :/
  Dekuji

  Odpovědět

   Colin
   12.11.2013 v 21:28

   jj, chrastí. Co si pamatuju, tak mi to dělalo i u 4S

   Odpovědět

 6. wiperko
  12.11.2013 v 22:17

  Dobry den,Iphone 5S mam uz 2 mesice.
  Zaznamenavam dokonce i zamrznuti na 1 minutu a telefon jse resetuje….
  Doufam ze apple uz konecne doladi tenhle BUG….
  Jinak je to super telefon, a redaktor ma pravdu, neni nejvikonejsi, jsou i vykonejsi telefony, ale priznejme barvu, Cena samsungu padne rychleji jak cena skodovky, cena iphonu nepadne tak rychle treba jako cena bmw ;)
  Takze je to prestizni, a ukazkovy telefon.
  Vsude kde prijdete tak dela dobre jmeno, a ne takove neco jako (je samsung idiot) :)
  Takze apple wins.
  (Telefony od roku 2009- iphone 3GS, 4,4S, 5S , iphone 5 jsem si kupovat nechtel, zdalo jse mi to zbytecni z toho duvodu protoze 4s byla prome v te dobe dostatecne rychla i na ios6… Na ios7 uz moc nestacila, proto volba iphone5S
  Dekuji za cteni.

  Odpovědět

   Matisek
   13.11.2013 v 21:01

   klasický názor iOvce… neviem čo je na tom také prestížne, keĎ ho má už skoro každý (myslím všeobecne iphone 5 alebo 5s)… nie som fanúšikom samsungu, ale prečo by taká S4-ka alebo note 3 nemal robiť „dobré meno“ či ako si to nazval… výbavu má lepšiu ako iphone (nemyslím tým len procesor)…alebo napríklad taká Xperia Z1 – určite vyzerá zaujímavejšie ako nejaký iphone :) …

   Odpovědět

   pa.vel
   13.11.2013 v 22:48

   uf, nebyt te dekovacky na konci, tak budu chtit po tobe odskodny, protoze co jsi napsal je fakt blabol. jee ty mas iPhone, nekecej, vazne? :-D

   Odpovědět

 7. Michal
  13.11.2013 v 10:36

  No dobré jméno, spíš už se člověk, který ukazuje iPhone tak, aby ho každý viděl stává terčem posměchu, rozhodně se žádný obdiv nekoná. Jinak mam iPad Air a na něm je systém plynulejší, u iPhonu lze pozorovat cukání při přechodu mezi plochami. Ale co mě štve nejvíc, že velmi často spadne aplikace, zejména safari.

  Odpovědět

   pa.vel
   13.11.2013 v 22:42

   souhlasim, ale jen z casti. pravdou je, ze iPhone neni jedinej stylovej telefon, ale davat zde na ukazku stylovosti Samsung, tak to je moc. Nokia, Apple a Sony jsou kvalitni a inovativni spolecnosti. Samsung je jen kopirka, spolecnost z ktere je to citit na mile daleko.
   Nokia – i kdyz osobne Win se mi na mobilech nelibi, tak na nem porad makaj, napr. v oblasti fotek jsou bezkonkurencni a osobne jim velmi fandim, protoze to nezabalili a bojujou statecne dal. Design telefonu je take jiny a nabizi „odliseni“.
   Apple – material, kvalitni zpracovani, podpora a aktualizace pro starsi modely.
   Sony – high end se zvysenou odolnosti, „prislusenstvi“ – sluchatka, hodinky nebo pridavne objektivy.

   Proste spolecnosti produkujici telefony u kterych je poznat na cem jsi. Samsung dela jen nadopovany telefony v cinskem baleni. 8jadro – nikomu nerekne jak je telefon plynulej. Typ plastu pouzity u vlajkove lodi S4 je opravdu pro smich. Novy update pro SIII, tak to je fail roku (a pamatujes jak se tu vsichni smali, kdyz Apple prisel s novymi mapami s zmrsenymi nazvy? To bylo halo, toto je rovnou na rucnik a vraceni penez. Zaujatost proti Applu?). Touchwiz je nedocvrnklej a zravej system – proto tech 8jader?Nac 8, kdyz ostatni volani a psani SMSek zvladnou s jednim ;) Vsechny tri spolecnosti maji koncepce, historii a ta je proste citit. Stejne jako ve fotbalu – MU, RM, Barca, Juve vs Machackala.
   Pro LG plati to same jako pro Samsung – odchazi od rozdelane prace a to umi kazdej tamtung ;)

   Odpovědět

    pa.vel
    13.11.2013 v 22:56

    omluva, patri k prispevku vyse od Matiska :)

    Odpovědět

    MK
    14.11.2013 v 06:50

    No tvoje jednoduchý uvažování bych chtěl mít, jednou měl Samsung stejný obrys, jako iPhone a pořád to bude kopírka? A co řada Note, snahy o napodobování tu jsou, ale marný, tak že i Samsung má svoje. Nemluv o historii, když jsi zřejmě děcko a nevíš, že Samsung jí má mnohem delší, než Apple, stejně tak telefony dělá mnohem dýl. Potom , díly z iPhonu jsou právě od Samsungu a Lg, tak že , zatímco Samsung a Lg si telefony vyrábí od začátku do konce, Apple je jen bastlíř , kterej skupuje díly z různých koutů světa a nechává to smontovat v číně za jeden dolar, pak prodává předraženej krám, kterej už z podstaty se nemůže rovnat takovýmu notu3, což ale nejde srovnávat, protože to je mnohem vyšší třída, iPhone je střední třída, tyhle parametry dnes výrobci používají u telefonů do 8000kč.

    Odpovědět

     pa.vel
     15.11.2013 v 00:23

     historie kvalitnich vyrobku, a ty jsou jednoznacne na strane jiz zminenych spolecnosti – NE jen Apple. 4S vs S4, nahoda. 3gs vs Galaxy S3, tez nahoda, ze si Samsung vybral oznaceni telefonu jako Apple :) jasny u Apple platis za spolehlivost, zpracovani a material, kdezto u Samsungu za vykon, ale s diskutabilni spolehlivosti a kvalitou. Zalezi cemu davas prednost, a proto kazdy si najde sve ovecky at uz to iOvce nebo sOvce. Vis, kdyz das za iPhone 17000, tak si muzes byt jistej, ze za 2mesice cena nespadne na 13000 jako to bylo S3/S4 a to potom Ti nikdy Samsung nemuze delat „dobre jmeno“. Ale nerikam, pokud Samsung zacne robit 3 max. 4 telefony rocne a zameri se na ne, zapracuje na sw a kvalite, tak urcite, casem, se bude radit mezi top – nyni opravdu ne!

     Odpovědět

      MK
      15.11.2013 v 07:37

      Ale nevěř pořád tomu, že je to něco kvalitnějšího, vždyť je to samá reklamace, hliník je jeden z nejlevnějších materiálů, ještě k tomu absolutně neodolný a nevhodný, u iphonu 5C platíš za co? Za kvalitní plast? I podle průzkumu už i v USA jsou zákazníci spokojenější se Samsungem, než z Applem. Samsungu tahle strategie vychází, tak proč by měl dělat tři telefony? To Apple by měl zapracovat a ne převlíkat starý modely do levnějšího obalu a prodávat za stejnou cenu, jenže on má tak vycvičený zákazníky, že mu to koupí, rozumný člověk si to nekoupí. iPhona jsem měl už před dvěma lety, ale žádnej zázrak to nebyl, dneska zaostává a chybí mu funkce. Používám jen iPad, ten na rozdíl od iPhonu má cenu opodstatněnou a je to stále nejlepší tablet, u telefonů už ale Apple dlouho zaostává.

      pa.vel
      16.11.2013 v 07:50

      pockej, bavime se porad o dobrem jmene? tys uz zklouzl do jineho tematu. ano, vykon je jasne na strane Samsungu i ma vice „zlepsovaku“, ale zase nadruhou stranu nekdy mene je vice. Samsung popravde jeste nedospel a neumi funkce skloubit dohromady, napr. funkce typu air gesture nebo smart stay, to jsou presne ty funkce o ktere je rada S lepsi nez iPhone – na papire to vypada nadherne, ale ruku na srdce – funguji? jsou spolehlive? Odpoved je Ne, nefunguji a uz vubec nejsou spolehlive. Tu a tam na nej civis nejlip jak dovedes a ono se ti to zhasne nebo mavas jak smyslu zbavenej a stranka ne a ne se posunout – asi v Asii maj lepsi svetlo nez u nas. Tedy vetsina z tech bonusovych aplikacich je prakticky nevyuzitelna – spolehlive. A v tom ma jasne navrch at uz to iPhone nebo Nokie. Ale i Sony, ackoli to je android, tak se snazi nabizet funkce, ktere opravdu funguji.
      To jestli je iPhone casto reklamovany to netusim, ale musis znat take duvody te reklamace a ty jsou … ? Nejde preci o cenu nebo jak to odolny material, jde o to jak to vypada v ruce. A ver, ze sklo a nejaky ten kov vypada daleko lepe nez Samsung-plast za 3 5 z trznice. Co na tom sejde, ze kdyz Ti spadne sklo z 2cm na zem a je totalne rozmasirovany, proste to vypada lepe. Je zde i alternativa od Sony – sklo u Z1 a Z uz preci jen neco vydrzi a pritom si zachovava luxusni vzhled.
      Ano, 5C je propadak. Zde neni duvod davat takovou nehoraznou sumu, kdyz vypada jako obyc telefon navic s horsim hw nez konkurence. Ale je dobre videt, ze Apple to vidi a uz jej stahuje z prodeje. Chyby delaj vsichni, jen nekdo vetsi a nekdo mensi – aktualizaci SIII to si budeme pamatovat hoooodne dlouho :)))).
      Samsung ma vytecne zmaknutej marketing a tak se neni cemu divit, ze jim to funguje. Preci jen maji velky rybnik jakozto domaci na asijskem kontinente. Americti nebo evropsti vyrobci si ty 4 miliardy zakazniku nebo kolik jich tam zije z prstu nevycucaj a prodrat se mezi ne, tez zadny med nebude. A jak vsichni vime, asijci si na vzhled a kvalitu moc nepotrpi, takze take proto je zde Samsung numero uno.
      Protoze na trech telefonech se da pracovat, aktualizovat, podporovat. Kdyz budes mit 50 manzelek, budes jim davat stejne pece jako kdybys mel jen 3i? To asi ne, ;)

 8. Petr
  13.11.2013 v 14:51

  K cemu takoveto zaujate clanky,verim,ze kdyby to psal milovnik Androidu,bude to sepsano uplne jinak,kazdej at ma,co to,co je podle nej nejlepsi,osobne jsem v zivote jeste na nejakej stupidni clanek na stupidnim webu,psany stupidnim(zaujatym)clovekem(neberte to osobne p.Srb)nebral zretel,vyskousim a mam jasno.
  iPhone mi vyhovuje a menit nehodlam.

  Odpovědět

 9. Matisek
  13.11.2013 v 21:03

  …k tomu článku – vidno, že autor je fanúšikom applu

  Odpovědět

   Marek
   13.11.2013 v 22:52

   Neoivedal by som….

   Odpovědět

 10. Filip
  17.11.2013 v 10:39

  Nevim, ale mě jako několikaletému androidakovy (právě na samsungu), ta recenze příjde v pořádku. Chtěl jsem si předčíst něco o konkurenci. A uďelat si názor jestli by mělo smysl přecházet, (Z note 3 na 5s). Muj názor je, že nemá. Ale to neznamená, že iphone je špatnej. Kdybych se tolik rád nevrtal v systemu a neupravoval si cokoliv podle sebe. A nepotřeboval velkej display. Tak by mi iphone stačil bohatě.

  Odpovědět

 11. Bennie
  20.11.2013 v 08:54

  na mém unroot stock Galaxy S4, se zapnutým antivirem, běžícím Knoxem, wifi bt i gps a nějakými aplikacemi na pozadí dává Egypt HD offscreen 46fps a T rex 17 fps, nebudu kvůli Vám dělat factory reset, ale Vaše výsledky jsou poněkud zvláštní.

  Odpovědět

 12. Víťas
  3.12.2013 v 21:38

  Iphone proste šlape vždy a všude a je hlavně blbuvzdornej!Nepotřebuje 4 jádra a je stejně bezkonkurenčně nejrychlejší mobil vůbec!Sračky jako je třeba Galaxy S3 S4 které jsou podle některých top jsou zkrátka na papíru super našláplý,ale ve skutečnosti jsou to pomalí velký a těžký sráče!Kdo chce kvalitu spolehlivost rychlost výkon a to nej,Kupuje nové 5S.Mimochodem Top telefonů jsem měl více než dost od všech značek a není to jen moje sugesce zkrátka tak to je Iphone je to nejlepší co můžete koupit!!!

  Odpovědět

 13. Zdeněk
  29.1.2014 v 22:59

  Nechápu proč se pořád přetahujete co je lepší, kdo chce klid koupi si iphone a kdo si chce hrát, koupí si to ostatní. Já konečně klid mám.

  Odpovědět

 14. Kral
  25.3.2014 v 17:54

  Mam S2 a je to sracka sracek proste ram je furt plna seka se to jak svina nekdy mam chut s tim mrdnout vo zed protoze to se proste neda kamos ma taky nejakou xperii a taky se seka jak svina staci si tam dat par aplikaci a telefon je v prdeli proto budu kupovat 5S i kamos proste chceme top telefon kterej se nebude sekat kdyz tam budu mit 10 aplikaci takze se uz nemuzu dockat az bude 5S doma. servus

  Odpovědět

 15. Kuba
  7.7.2014 v 17:42

  Přehraje Iphon avi filmy?

  Odpovědět

   michal
   16.7.2014 v 10:58

   Ano, prehraje, staci si stahnou aplikaci primo z App storu, kde jich jsou mraky. Pak jednoduse film pretahnes do teto aplikace at uz pres wifi nebo pres kabel :)

   Odpovědět

 16. Bejvval
  10.2.2015 v 09:41

  Vše na iPhone 5S, především super obaly:

  http://www.4device.cz/cs/kategorie/iphone-5-5s

  Odpovědět

 17. Annym
  28.10.2015 v 15:15

  Dobrý den,chci se zeptat stalo se někomu, že měl např.15%baterie a po připojení tam hned skočilo 20%? Mne se to jednou stalo, ale Iphone 5s gunguje normálně a baterie mi vydrží 2-3dny. Předem děkuji za odpověd….

  Odpovědět

 18. Anonym
  9.12.2015 v 13:05

  Jojo stalo se mi to U Iphone 5 aj u Ipohone 5s. A lidi muzete se hadat co je lepsi Samsung nebo Iphone? Jiste ze Samsung na papíře vipada skvělě ,ale ten mobil si koupite a za 2 mesice ho muzete zahodit pac se to seká u Iphonu se todle říct neda kdo měl kdy Iphona vi co je ta plynulost a rychlost telefonui po roku uživaní je tam nesrovnatelnz rozdíl a v tom je to že nezaleží na výkonu ,ale na operačnim sysetmu tudíž : Samusng atd proste ANdroid telefony jsou delane pro ten system ,ale IOS je dělaný pro ten telefon to je ten rozdíl…A lidi se budou hadat pořád že Android je lepsi ne neni do 2 mesicu se zacne sekat vic a vic až je to k zahození.. Apple vydavá malo telefonu ,ale to proto že pracují na tom operačním systemu IOS a Android telefony furt tam masujíí výkon a výkon ,ale ten nepomuže každý výrobce si Android jeste trochu upraví ,ale to nic nemení na tom že dobře Apple ma proste svůj IOS a ten ma postaveny od zacatkua od neho se to vse odehrava ,ale Adroid phone si dělá jen male upravi a ti větinou dobře nedopadnou

  Odpovědět

 19. Pety
  5.3.2016 v 16:34

  musim se smát…..já se chtela zeptat jak postupovat pri zakoupeni iphone 5s…s nastavenim vsech funkci a vidim jen dohady…hned prvni co me stve je to ze u dalsich fonu mohu bez sim karty si prohlidnou telefon a ouha nejde to…..po pravde mam jiz 10let bez problemovy tel.Nokia 95N a byla jsem s nim spokojena,jelikoz pro me podstatne bylo jak pripojeni na net,wahassap,prekladace,mapy,tak nejvive fotak…..a po tech 10let to stihal,sice jsem musela vice cekat,ale fotky staly za to….srovnavala jsem nocni fotografie iphonu 5s s nokii…a divte se fotky byly stejne…mozna iphone o krapec lepsi ale na oko k nerozeznani……menim jen kvuli rychlejsimu netu…..jj.nejsem pocitacovy tip…..jen doufam ze mi ten tel vydrzi stejne jak ma spolehliva nokie :D

  Odpovědět

Přidat komentář

Jak vybrat telefon v roce 2016, nezapomeňte na těchto 5 věcí

Jak vybrat telefon v roce 2016, nezapomeňte na těchto 5 věcí

18. 4. 2016  |    |  45 komentářů

Technologie mobilních telefonů, dnes bychom spíše řekli smartphonů, se každým měsícem, každou tiskovou konferencí, posunují kupředu. Je tedy zcela běžné,…

Recenze Huawei Mate 8: dokonalý po všech směrech (exkluzivně)

Recenze Huawei Mate 8: dokonalý po všech směrech (exkluzivně)

12. 2. 2016  |    |  60 komentářů

Hledáte to nejlepší na poli superphabletů? Tak už dál nemusíte. Huawei Mate 8 je přímo mistrovským dílem, ze kterého čiší…

7 vlastností, které má údajně přinést iPhone 7

7 vlastností, které má údajně přinést iPhone 7

9. 11. 2015  |    |  37 komentářů

I když iPhony 6S a 6S Plus jsou na trhu jen krátce, tak se již příznivci této značky těší, co přinese…

Recenze Honor 7: reparát na výbornou

Recenze Honor 7: reparát na výbornou

25. 10. 2015  |    |  15 komentářů

Nový přístroj z dílny odnože značky Huawei opět nabízí skvělý poměr ceny a výkonu. K tomu návdavkem i několik velmi praktických zlepšováků…

Recenze Lenovo Vibe Shot: Levná stylovka mezi fotomobily

Recenze Lenovo Vibe Shot: Levná stylovka mezi fotomobily

12. 8. 2015  |    |  39 komentářů

Lenovo vyrobilo s trochou nadsázky smartphone, který nemá konkurenci. Kdo jiný totiž přináší stylový fotomobil a ještě k tomu za…

5 funkcí, které už dnes na mobilu nikdo nepotřebuje

5 funkcí, které už dnes na mobilu nikdo nepotřebuje

6. 8. 2015  |    |  45 komentářů

Před lety se podle nich rozlišovaly jednotlivé kategorie mobilních telefonů a připlácely se za ně tisíce korun. Dnes byste je…

7 aplikací, které zázračně fungují, ačkoliv byste to možná nečekali

7 aplikací, které zázračně fungují, ačkoliv byste to možná nečekali

25. 5. 2015  |    |  4 komentáře

Mezi aplikacemi, které využíváme každý den, se často objevují unikáty vypadající, jako by byly z jiného světa. Když většina uživatelů…

Jak snadno dostat Flash Player do Androidu

Jak snadno dostat Flash Player do Androidu

23. 11. 2012  |    |  129 komentářů

Nestihli jste si do 15. srpna 2012 stáhnout Flash Player z obchodu Google Play? Nevadí. Existuje jednoduchá možnost, jak Flash…

Glosa: nejnovější Android nepotřebujeme my, ale výrobci

Glosa: nejnovější Android nepotřebujeme my, ale výrobci

DNES  |    |  2 komentáře

Google každým rokem vydává novou velkou aktualizaci Androidu, jenže rok od roku se ji prakticky dočká menší počet zařízení. Přitom…

Apple vydává iOS 9.3.5 se záplatami kritických zranitelností

Apple vydává iOS 9.3.5 se záplatami kritických zranitelností

VČERA  |    |  diskuze (0)

Společnost Apple včera vydala aktualizaci pro operační systém iOS 9 s označením iOS 9.3.5. Došlo k tomu necelý měsíc po…

Huawei P9 Plus jde do prodeje. Je dražší než iPhone nebo Samsung

Huawei P9 Plus jde do prodeje. Je dražší než iPhone nebo Samsung

VČERA  |    |  7 komentářů

Větší, ještě vybavenější a hlavně výrazně dražší. Přední čínský výrobce, který je celosvětovou trojkou hned za Samsungem a Applem, začal na…

Ukradený iPhone vyfotí zloděje a naskenuje jeho otisk prstu

Ukradený iPhone vyfotí zloděje a naskenuje jeho otisk prstu

VČERA  |    |  diskuze (1)

Apple se zajímá o jedno z opatření proti krádeži, které zahrnuje zachycení otisku prstu a fotky zloděje bez jeho vědomí. Tento…

Potvrzeno: Honor 8 se v ČR začne prodávat za cenu od 10 990 Kč

Potvrzeno: Honor 8 se v ČR začne prodávat za cenu od 10 990 Kč

25. 8. 2016  |    |  diskuze (1)

Včera jsme vám jako první prozradili údajnou cenu a dostupnost očekávaného vlajkového modelu Honor 8 na českém trhu. Samotný výrobce nám nyní…

Android mají "šetřílci" a iPhone hlavně Pražáci, ukazují data od O2

Android mají „šetřílci“ a iPhone hlavně Pražáci, ukazují data od O2

25. 8. 2016  |    |  12 komentářů

Operátor O2 publikoval docela zajímavé statistiky jednotlivých operačních systémů používaných zákazníky v jeho síti. A vzhledem k poklesu podílu Microsoftu…

HTC nedodrží slib. Loňský One A9 nedostane Android 7.0 včas

HTC nedodrží slib. Loňský One A9 nedostane Android 7.0 včas

25. 8. 2016  |    |  3 komentáře

Společnost HTC v červenci potvrdila, že aktualizace na Android 7.0 Nougat bude dostupná pro modely HTC 10 (recenze), HTC One…

Nepozorný řidič chytal pokémony a srazil ženu. Ta zaplatila životem

Nepozorný řidič chytal pokémony a srazil ženu. Ta zaplatila životem

25. 8. 2016  |    |  2 komentáře

Japonský řidič, evidentně rozptýlený hrou Pokémon Go, srazil na přechodu dvě ženy. Jedna z nich srážku bohužel nepřežila. Jde o…

Mobilní zobrazení