První Nokia s Androidem žije, Microsoft uvolnil řadě X aktualizaci

Luboš Srb

Microsoft sice zařízl řadu Nokia X s Androidem, přesto se o ni dále stará. Nejnovější update přidává první generaci (trojice modelů X, X+ a XL) funkce jako je multitasking s náhledy či další aplikace z ekosystému Microsoftu.

Android v podání Nokie (dnes už Microsoftu) se začíná více přibližovat ke klasickému Androidu. Nová aktualizace sice nepovýšila přímo na verzi 2.0 (se kterou byla představena nová Nokia X2), přesto přináší alespoň některé její funkce – multitasking s náhledy spuštěných aplikací. Do multitaskingu se ovšem dostanete až po stažení notifikační lišty a volbě speciální ikonky. Není to tedy příliš snadné. I přes aktualizaci však Nokie X stále postrádají největší plus Androidu – Obchod Play od Googlu. A ten oficiálně samozřejmě nikdy na tyto modely nedorazí.

Do ČR zatím zmíněná aktualizace nedorazila.


Autor článku

Luboš Srb - Šéfredaktor

Luboš píše o technologiích s důrazem na užitečnost pro čtenáře. Od roku 2007 publikoval přes 8 000 článků, začínal jako zakladatel magazínu Mobilizujeme.cz. V osobním životě sází na produkty od Applu a Tesly.


Komentáře


Nejnovější články