5,5″ iPhone 6 bude mít aplikace optimalizované na šířku displeje

Luboš Srb

Větší z dvojice nových iPhonů 6 má přijít s obřím 5,5″ displejem a je jasné, že pokud chce Apple uspět mezi phablety, musí přijít s něčím opravdu funkčním. A tím může být lepší adaptace aplikací pro právě větší displej v režimu na šířku displeje.

Jedna věc je přijít s větším displejem, druhá pak nabídnout praktické využití. A to se většinou dnes mobilním výrobcům nedaří. Výjimkou je snad jen Samsung s řadou Galaxy Note, která má navíc speciální dotykové pero. Na čem pracuje Apple, aby se svým phabletem také uspěl?

Podle jednoho vývojáře, který v Apple SDK iOS simulátoru rozběhl mobilní prostředí v rozlišení 736 x 414 px (a dvojitém 1472 x 828 px i 3x 2208 x 1242 px), bude mít Apple lépe optimalizované aplikace pro zobrazení v režimu na šířku displeje. Obří displej se tak lépe využije. Podobně, jako například u iPadů. Apple už na vývojářské konferenci WWDC 2014 hodně mluvil o tzv. Adaptive UI, díky čemuž se aplikace lépe přizpůsobí danému rozlišení.

Již zítra proběhne představení nového iPhonu 6. Pravděpodobně však Apple ukáže jen iPhone se 4,7″ displejem a tento větší a údajně také ještě lépe vybavený phablet iPhonu 6 s 5,5″ displejem si nechá až na podzim. Tak uvidíme.

zdroj: GSMArena


Autor článku

Luboš Srb - Šéfredaktor

Luboš píše o technologiích s důrazem na užitečnost pro čtenáře. Od roku 2007 publikoval přes 8 000 článků, začínal jako zakladatel magazínu Mobilizujeme.cz. V osobním životě sází na produkty od Applu a Tesly.


Komentáře


Nejnovější články