Mobilizujeme.cz

Nokia X3-02 – recenze první dotykovky s prostředím S40

1. 11. 2010  |  recenze  |  autor:

Nokia X3-02 je první dotyková Nokia s prostředím S40. Recenze odhalí, jak se osvědčila kombinace dotykového displeje a alfanumerické klávesnice. Ve výbavě telefonu najdeme rychlá data HSPA, Wi-Fi či 5 Mpx fotoaparát. S tloušťkou pouhých 9,6 mm pak můžeme Nokii X3-02 směle zařadit mezi stylovky.

Mobilní telefon Nokia X3-02 do recenze zapůjčil oficiální eShop Nokia.

Levná dotykovka s alfanumerickou klávesnicí – Nokia X3-02 (s přídomkem Touch and Type), se v prodeji objevuje hned v několika barevných provedeních. Vedle naší černé testované verze (Dark Metal) existuje bílá (White Silver), modrá (Petrol Blue), růžová (Pink) a fialová (Lilac). Ne všechny však seženete v Česku. Konzervativní černá verze se hodí především pro pracovní účely.


Nokia X3 (X3-02) Touch and Type – oficiální fotografie

Základní parametry – Nokia X3-02

Rozměry 106 x 48 x 9,6 mm
Hmotnost 78 g
Displej TFT, rozlišení QVGA (240 x 320 px), 262 tisíc barev, úhlopříčka 2,4“
Procesor a paměť 50 MB + paměťové karty microSD až 16 GB
Operační systém ne, prostředí S40 6th Edition
Fotoaparát 5 Mpx (2592 x 1944 px), Full focus, nahrávání VGA videa s 15 snímky/s
Obsah balení návod, baterie, nabíječka, stereo headset s peckovými sluchátky, datový USB kabel, 2GB microSD karta
Cena a dostupnost 4 200 Kč, říjen 2010

Krátké postřehy z testování telefonu Nokia X3-02:

Co se nám líbilo: kombinace dotykového ovládání s klasickou klávesnicí, velmi tenké provedení telefonu, rychlá data HSPA a bezdrátové Wi-Fi, výdrž telefonu, 3,5 mm Jack a microUSB, kovový vzhled

Co se nám nelíbilo: chybějící autofocus u fotoaparátu, zadní kryt zcela netěsní, absence GPS a map

TIP: Pro podrobné parametry mobilního telefonu Nokia X3-02 navštivte katalog mobilů.

Obsah balení:

Telefon se prodává v modré krabici, jejímž obsahem je vyjma telefonu baterie (BL-4S), nabíječka s 2 mm zakončením (AC-8), pecková sluchátka s 3,5 mm Jackem (WH-102), USB kabel, návod a záruční list. Do telefonu výrobce dodal 2GB paměťovou kartu microSD.

Vzhled a konstrukce:

Nokia X3-02 (Touch and Type) má opravdu skromné rozměry, a to zejména tloušťku – 106,2 x 48,4 x 9,6 mm. Pokud se nemýlím, jedná se o nejtenčí mobilní telefon z řad hlavních výrobců mobilů. Dosud byl jedním z nejtenčích telefonů model 5310 XpressMusic, s 9,9 mm tloušťky. Také hmotnost pouhých 78 gramů zaslouží pochvalu.

Nokia zkombinovala klávesnici s dotykovým displejem, za což hned po představení telefonu byla pokárána, protože hovořila o inovaci a novém způsobu ovládání telefonu. Stejný způsob zvolil Sony Ericsson někdy zhruba před třemi až čtyřmi roky, a to u modelů M600 nebo W960i. I tak si myslím, že Nokia může mít s tímto způsobem ovládání telefonu úspěch nejen v letošním či příštím roce.

Přední stranu okupuje 2,4“ dotykový displej a klasická klávesnice, i když s netradičním rozmístěním tlačítek. Pod zkosenou spodní hranou je zabudovaný reproduktor. Kovové provedení je precizní, avšak kazí jej z části ne zcela přiléhající zadní kryt baterie, který o čočky fotoaparátu vytváří menší mezeru a kryt se proto může hýbat.

Při držení telefonu v pravé ruce je na hraně, bližší palci, umístěno tlačítko uzamknutí displeje a hlasitosti. Na obou bočních hranách je také zámek zadního krytu, při stisku zámku na obou stranách je možno kryt lehce sejmout. Většinu funkčních prvků nese tradičně horní hrana, kde se poskládaly vedle sebe 3,5 mm konektor Jack, microUSB a 2 mm port pro nabíječku.

Telefon má 5 Mpx fotoaparát bez přídavné LED diody, zarovnaný do úrovně zadního krytu. Pod krytem je dostupný slot pro paměťovou kartu microSD a SIM kartu, k níž se lze dostat až po vyjmutí baterie. Celkově na mě telefon pro konstrukční stránce působí dobrým dojmem, oku lahodí kovové (hliníkové) provedení a minimální tloušťka.

Displej a ovládání:

Nokia X3-02 je prvním „hloupým“ modelem výrobce (prostředí S40), který kombinuje ovládání dotykovým displejem a klávesnicí. Displej má rozlišení QVGA (240 x 320 px) na úhlopříčce 2,4“ a zobrazuje 262 tisíc barev. Jedná se přitom o typ displeje s rezistivní technologií, takže je možné ovládání jak stylusem, nehty či prsty. Všechny způsoby fungují přesvědčivě a není potřeba doteky několikrát opakovat pro určitou volbu.

Některé úkony v mobilním telefonu zůstaly realizovatelné přes klávesnici. Ta má u Nokia X3-02 atypické rozmístění tlačítek. Horní řady čtyř tlačítek má dvě hovorové klávesy, rychlý vstup do zpráv a hudby. Pravý sloupec pak nese hvězdičku, křížek a nulu, které jsou obvykle ve spodní řadě tlačítek. Nokia si od tohoto způsobu zřejmě slibuje snazší psaní zpráv, ne každému se ovšem může přechod z letitého způsobu rozmístění tlačítek zamlouvat.

Psaní na klávesnici splňuje přísná kritéria, a to díky jakýmsi schůdkům mezi řadami tlačítek, takže uživatel píše bez překlepů a velmi rychle. Jen je nezvyk mazat dotykem na tlačítko na displeji. Podsvícení tlačítek je rovnoměrné, dostatečně intenzivní. V nastavení telefonu marně pátrám po manuálním nastavení úrovně jasu podsvícení displeje. Jas je pevně daný, nemění si ani automaticky.

Baterie a výdrž:

V telefonu je umístěna Li-Ion baterie o kapacitě 860 mAh (označení BL-4S), u které Nokia uvádí výdrž telefonu až 17 dní (tj. 408 hodin) v pohotovostním režimu, 5 hodin volání v síti GSM nebo 3,5 hodiny hovorů v síti 3G. Uživatel pracující denně s telefonem musí počítat s nižšími hodnotami výdrže, a to v rozmezí 2-4 dnů. Záleží na tom, co v telefonu nejvíce využíváte. Pokud budete mít zapnutou Wi-Fi a třeba hudební přehrávač několik hodin denně, pak výdrž klesá znatelně rychleji. Věřit lze udávaným hodnotám výdrže spuštěného hudebního přehrávače – 25 hodin a přehrávání videa – 7 hodin.

Prostředí telefonu:

Nokia X3-02 Touch and Type má prostředí S40 6th Edition uzpůsobené pro dotykové ovládání. Dosud bylo prostředí S40 určeno pouze pro levné telefony s klasickou klávesnicí. Nyní je tu tedy model s kombinací dotykového displeje a klávesnice, který je určen pro uživatele neprahnoucí po operačním systému Symbian. Základní obrazovka má několik pod sebou umístěných panelů, které lze libovolně přeházet. Od výrobce je zde nastaven ukazatel času, data, pod ním čtveřice oblíbených kontaktů, hledání na webu a čtyři hlavní aplikace pro rychlé spuštění. Spodní okraj displeje má volby – Jdi na, Menu a Jména.

Pro rychlý vstup do zpráv, napsání nové zprávy a ovládání hudebního přehrávače slouží zkratky na klávesnici. Po vyvolání se objeví na displeji okénko s volbami. Do menu se vstupuje přes tlačítko nad displeji. To sestává z matice 3 x 3 ikony, případně lze nastavit výčet položek jako seznam. Rychlost telefonu je odpovídající, nezpozoroval jsem žádné dlouhé pauzy a čekání, než se něco otevře, zavře.

Paměť telefonu, dostupná pro uživatele, je 50 MB. Další rozšíření až o 16GB je podle výrobce možné microSD kartou.

Telefonování a zprávy:

Ve složce kontakty je jak jmenný výpis, tak protokol volání (přijaté, nepřijaté, zmeškané), možná synchronizace s Ovi, tvorba skupin a nastavení zrychlených voleb. Oproti starším modelům s prostředím S40 se změny neodehrály. Ve výčtu kontaktů lze volit mezi zobrazením jmen, jmen a čísel, jmen a obrázků. Stejně tak je možno nastavit řazení dle jména či přímení. Komu by nevyhovovalo už tak poměrně velké písmo, může zvolit ještě větší, které nebude dělat potíže ani seniorům.

Přidání nového kontaktu probíhá v jednotlivých, po sobě jdoucích, krocích, a to v pořadí číslo, příjmení, jméno. Poté se kontakt uloží a vy můžete přidat další informace přes nabídku volby – přidat – detail – číslo, internet, multimédia, osobní info. Přidat lze i obrázek z alba, případně dotyčného ihned vyfotit. V seznamu kontaktů nechybí možnost poslání zprávy, zobrazení konverzace či odeslání dotyčného vizitky přes Bluetooth, zprávu či ji přidat jako přílohu MMS zprávy.

Zprávy se seskupují ve složce dle konverzací, případně klasicky dle času přijetí. V nastavení lze volit velikost písma, zrušit výpis o doručení nebo zakázat obrazové smajlíky. Vytvoření zprávy je opravdu snadné, navíc podtržené kvalitní klávesnicí. Zbylé znaky v SMS se odpočítávají od počátku psaní. Přidat lze multimediální obsah a odesílat zprávy více příjemcům naráz. Někdo může ocenit hlasové čtení zpráv, které ovšem není z pohledu češtiny příliš dokonalé. Nechybí emailový klient s průvodcem nastavení a služba Ovi Chat.

Fotoaparát:

Nokia X3-02 nese 5 Mpx fotoaparát, kterému na první pohled chybí LED blesk a autofocus. Při horších světelných podmínkách tedy nebudou fotky žádný zázrak, alespoň částečné nahrazení autofocusu slibuje funkce Full focus. Fotografie s rozlišením 5 Mpx (2592 x 1944 px) jsou celkem povedené, zapadají do průměru. Fotoaparát má čtyřnásobný digitální zoom, samospoušť či efekty. V režimu videokamery je možné odstranění hluku a pořizování záznamu v rozlišení QVGA s 30 snímky/s nebo VGA s 15 snímky/s.

Zkušební fotografie – Nokia X3-02:

 

Organizační a datové funkce, zábava:

Telefon není po stránce datové výbavy rozhodně žádným nováčkem. Přes operátora podporuje přenosy GPRS, EDGE a HSPA, které umožňuje stahování rychlostí až 10,2 Mb/s a odesílání až 2 Mb/s. Do výčtu dále patří bezdrátové Wi-Fi se standardy 802.11 b/g/n a Bluetooth 2.1 s A2DP profilem pro stereo poslech. K počítači se telefon připojuje přes USB (High-Speed USB 2.0), které zároveň dovoluje telefon nabíjet. Pro nabíjení klasickou nabíječkou zvolil výrobce bohužel 2 mm konektor, nikoliv microUSB.

Pro prohlížení webových stránek je připraven Nokia Web browser, který umí načítat stránky v plnohodnotném zobrazení, má podporu Adobe FlashLite 3.0 a měl by údajně zvládnout i streamovaná videa. Bohužel, vyzkoušeli jsme YouTube videa umístěná jinde, než na stránkách YouTube, a ta se nezobrazí. Na domovské stránce YouTube se sice u videa objeví možnost jej přehrát, spuštěný přehrávač jej ale neotevře. Velká škoda.

Nokia X3-02 má FM rádio a také hudební přehrávač, podporující soubory s příponou mp3, AAC, eAAC, eAAC+ a WMA. Na pozadí přehrávače se při přehrávané skladbě zobrazuje obal alba, pokud tuto informaci nese soubor v sobě uloženou. Jsou zde funkce hraní náhodně, s opakováním a nastavení ekvalizéru s několika přednastavenými styly a úpravou podle sebe. Ve vybraných zemích je s přehrávačem spjata služba Ovi Music store. Dodávaná pecková sluchátka s 3,5 mm konektorem Jack hrají uspokojivě, jejich součástí je také mikrofon a tlačítko pro příjem hovorů. Reproduktor telefonu bych na hudební produkci s vyšší hlasitostí nepoužíval, hudbu totiž začne zkreslovat.

Uživatel má k dispozici běžné funkce telefonu, konkrétně kalendář s nastavením připomenutí a synchronizací skrze Ovi účet, budík s opakováním, prodloužením opětovného buzení a nastavením tónu, kalkulačka s pokročilými matematickými funkcemi, záznamník zvuku s maximální délkou nahrávky jedné hodiny, poznámky, odpočítávací měřič, stopky, seznam úkolů a další položky extra, v nich je např. Ovi obchod, komunity, služba My Nokia, Opera Mini, převodník, převodník velikostí, světový čas či služba Shazam k určení právě hrané skladby.

V telefonu jsou přeinstalovány čtyři hry, a to Guitar Hero 5, Hip Hop Tournament, Climate Mission a Memorize. Ovládání je ve většině případů možné přes dotykový displej. Další hry jsou ke stažení na Ovi obchodu. Pak tu máme ještě složku s fotografiemi a videi, která celkem přehledně řadí fotografie podle času pořízení (časová osa). Pokud chcete někomu fotografie ukázat, pak poslouží funkce prezentace, a to v režimu na výšku či šířku displeje.

Závěr recenze telefonu Nokia X3-02:

Nokia přišla na trh s něčím, co jiní výrobci vyzkoušely už před několika lety, tj. ovládání telefonu dotykovým displejem a klasickou klávesnicí. V případě Nokie se však jedná o první model s prostředím S40, uzpůsobeným pro dotyk. Ve Finsku přitom razantní změny velmi, ale velmi neradi. Telefon je připraven po stránce datové výbavy a pro běžného uživatele splňuje všechny požadavky. Zaujme především tloušťka 9,6 mm a výdrž několika dní. Po tom, co jsem telefon užíval, bych ho doporučil především pracujícím, kterým se pohodlně vejde i do té nejužší kapsy a nabídne dostatek funkcí. Cena na hranici čtyř tisíc korun (v době uvedení prodeje na konci října 2010) se mi zdá rozumná.

Koupit Nokii X3-02 na značkovém eShopu Nokia.

tloušťka 9,6 mm chybí klasický autofocus
dotykový displej absence GPS a map
rychlá data HSPA  
Wi-Fi  
microSD  
výdrž  

Témata:, ,

136 komentářů

 1. electricCZ
  1.11.2010 v 15:53

  Zajímavý telefon, jen ten prohlížeč webu je divný, jak na tom běhá Opera mini, kterou jsem ve videu zahlídl ve vysunuté nabídce ?

  Odpovědět

   Lukáš
   1.12.2010 v 23:40

   Opera na tom běží lépe, ale na nějaké surfování to stejnak není, není to smartphone.

   Odpovědět

    misa
    21.10.2011 v 16:20

    Dobrý den, nevíte proč mi nejede internet přes Operu? Opera mě vůbec nejde spustit:(

    Odpovědět

   COKOLADA
   29.11.2011 v 12:35

   TENHLE TELEFON bych nejradši vyhodila..:( Mam snim porad nejake problemy,koupila jsem ho pred prazdninami a uz ho mam po treti na reklamaci kde mi dve neuznaly..!!Jsem strasne sklamana,jelikoz byl dobry..nejak se mi sekal, svitil displey, budik nesel nastavit psalo mi to ze zazvoni za 140hod:D a kdyz do telefonu vlozim simkartu napise mi to na displey : Simkarta odmitnuta!!
   Ale normalne se dal zapne..!!:( Mozna jsem mela smulu na tenhle telefon, jinka byl fajn

   Odpovědět

    petra
    22.2.2012 v 15:08

    mám stejny problem s tim,že ted uz se ani nezapne,predtim se furt sekal a zobrazoval zpravy ktery uz byly davno precteny jako prijaty,zklamani nejvetsi stary dobry telefony ketry vydrzely vsechno a nikdy nezklamaly,nevim jestli je to cenou……driv jsem mela xpres music,doted ho ma neter a funguje dokonale

    Odpovědět

    Vendy
    5.8.2012 v 19:07

    dělá mi to stejné.. bliká, sám od sebe se vypíná a když ho znovu zapnu nemám tam absolutně nic .. všechno se vymaže :// při spouštění mi taky píše že simkarta byla odmítnuta.. přítel má ten stejný a taky mu tohle dělá.. ten mobil je uplně na prd :/ taky bych ho nejraději vyhodila

    Odpovědět

    Ščučková
    12.10.2012 v 08:08

    Dobrý den,
    s tímto mobilem mám také jen problémy. Budu ho mít v prosinci dva roky a mám 3 opravy. Jednu odešel displej, 2x mikrofonek. Seká se, delší zprávy nejdou pořádně přečíst, protože si lítá jak chce. Nejsou vůbec spokojená. Foťák také nic moc. O ostatním nemluvě, nekdy se povede, jindy stávkuje.

    Odpovědět

    monika
    26.11.2012 v 11:15

    zdravím já jí mám taky mobil se mě sám vypíná a když ho chci zapnout zapne se špatně a píše také karta odmítnuta. je to křáp vyhodit ho z okna. Měla jsem jednu reklamaci a půjdu sním opět znova nejsem snim spokojená .

    Odpovědět

    Michal
    30.12.2012 v 11:53

    Zdravím. Tato Nokie,je to nejhorší,co mohli výrobci vymyslet!!Je to šunt a už si nikdy od Nokie nekoupím:-((

    Odpovědět

 2. Wendy
  1.11.2010 v 19:42

  Dobrý den, chtěla bych poprosit o radu.
  Přemýšlím o tom, že bych si pořídila nový mobil, a jelikož můj současný mobil je Nokia (konkrétněji 6103) a byla jsem s ním moc spokojená, chtěla bych Nokii i tentokrát. Co jsem se dívala na internetu i na vaší stránce, tak jsem výběr zúžila na 4 telefony od Nokie: 5530, X3-02, C3-00 a C5-03. Moli by jste mi poradit, resp. pomoci vyhodnotit, který mobil byl byl z tohoto výběru nejlepší? Velmi děkuji za pomoc A s webem jen tak dál :-)
  Wendy

  Odpovědět

   Was3k
   2.11.2010 v 19:53

   No záleží na co ten telefon budeš používat, jestli chceš radši dotykáč nebo klasiku, atd…. Vím že bys chtěla nokii ale mrkni se ještě na HTC Wildfire, je to kvalitní a povedený mobil, krom toho dotykový symbian je s androidem prakticky nesrovnatelný.

   Odpovědět

    Was3k
    2.11.2010 v 19:55

    PS: nejsem žádný anti-nokiář, krom svého současného HTC jsem měl samé nokie :)

    Odpovědět

   Lukáš
   1.12.2010 v 23:28

   Dobrý den,
   v první řadě je třeba zvážit, jestli opravdu chcete přejít z klasického telefonu na dotykový. Je to poměrně dost rozdíl a zůstat u klasického ovládání není na škodu, někdy méně znamená více. Pokud by jste přece jen chtěla jít do dotyku, tak zvažte Nokii 5230, 5530. Klasické telefony podobné 6103 která vám jak píšete vyhovovala by mohli být Nokia 6303(i) nebo například Nokia 6700 classic. Za super kompromis považuji tuto Nokii X3-02, kterou mimochodem také vlastním.
   S pozdravem

   Odpovědět

    karla
    14.12.2010 v 11:24

    Lukáši,u tel. X3-02 při přijaté sms se mi objeví klasicky jen přijatá sms nebo i jm. odesílatele?? To zrovna nechci:-)

    Odpovědět

     Jája
     16.12.2010 v 11:27

     Jak je to s těmi přijatými zprávami? Také mě to zajímá :)

     Odpovědět

 3. timofej
  1.11.2010 v 20:30

  proc mate napsano ze nema operacak ved to je symbian ne?

  Odpovědět

   Jindrich Srb
   1.11.2010 v 20:52

   Dobry den, S40 je prostredi, nikoliv OS. Mame to uvedeno spravne.

   Odpovědět

 4. BB
  5.11.2010 v 12:09

  Dobrý den, odešla mi E51 a na pamětovce jsem měl umístěny Nokia Mapy. Když kartu strčím sem, tak půjdou nebo ne? Děkuji.

  Odpovědět

   Jindřich Srb
   5.11.2010 v 22:56

   Dobrý den, tento model nemá Nokia mapy, nepodporuje je. Zde vám proto rozhodně nepůjdou.

   Odpovědět

    BB
    19.11.2010 v 12:53

    …a stáhnout do telefonu/na kartu, půjdou? Děkuji

    Odpovědět

     Lukáš
     1.12.2010 v 23:31

     Tento telefon nepodporuje aplikaci Nokia mapy ani nemá GPS. Tím, že přetahnete mapy přes paměťovou kartu do mobilu, se to rozhodně nezmění…

     Odpovědět

 5. karel.k.
  12.11.2010 v 23:02

  Dobrý den, tento telefon jsem si před dvěma týdny pořídil. Vypadá super, příjemně se používá. Trochu mě zklamal foťák, fotky nejsou doostřené a bílá barva má kolem auru. Baterie vydrží cca 4 dny. Wifi funguje dobře, přenos dat je krásně rychlý. Je to malý plochý telefon, akorát do kapsy, a pokud nepotřebujete telefon s OS, tak si myslím, že budete spokojeni.

  Odpovědět

   Lukáš
   1.12.2010 v 23:39

   Plně souhlasím, jako jediné co mně vadí je, že Nokia X3-02 nedisponuje klávesou C pro mazání chybně napsaných znaků, ale musí se mazat přes dotykový displej. Je škoda že například místo klávesy s rychlým přístupem na hudební přehrávač toto tlačítko neumístili. Jinak reproduktor také není moc kvalitní, ale stejně se písničky poslouchají přes sluchátka a né nahlas. Fotoaparát na momentky stačí, na focení jsou digitály.

   Odpovědět

   tino
   4.1.2011 v 08:31

   skusal si na nom telefonovať cez skype?

   Odpovědět

    -mo-
    18.9.2011 v 12:16

    toto by ma zaujimalo, nikde som nenasiel ze by tam bol skype, aj stranka nokie mi napisala ze to nepodporuje..

    Odpovědět

 6. verka
  14.11.2010 v 11:52

  Dobrý den mužu se zeptat..zda se platí za Internet.. když se na něj vlaze..??

  Odpovědět

   Jindřich Srb
   14.11.2010 v 12:03

   Dobry den, samozrejme,ze plati.

   Odpovědět

    Lukáš
    1.12.2010 v 23:33

    Platí se za internetové připojení přes operátorovu síť, pokud ale naleznete někde wifi síť zdarma (kavárny, KFC, a další..) stačí se pouze přes wifi připojit a neplatíte nic.

    Odpovědět

     mcr
     20.4.2011 v 18:08

     Hlavně se dá v dosahu wifi volat zadarmo nebo levněji – má to SIP wizard, bude tam na výběr několik českých VoIP operátorů, třeba odorik.cz. Stačí zadat email, všechno se nastaví automaticky. Takže v dosahu wifi voláš přes VoIP, jinak za mobilní kredit. To je asi hlavní výhoda toho telefonu.

     Odpovědět

      mcr
      31.3.2014 v 22:19

      A to VolP si stiahol cez obchod?

      Domino
      31.3.2014 v 22:21

      mcr a to si stiahol cez obchod?

 7. Kačka
  22.11.2010 v 21:46

  mám druhý týden mobil v modré barvě a jsem nadšená :).. akorát foťák by mohl být lepší, ale dá se to přežít.. jenom jsem se chtěla zeptat, jak posílat písničky přes bluetooth? nejde mi to :/

  Odpovědět

   Lukáš
   1.12.2010 v 23:35

   Písničky se dají odeslat následujícím způsobem: Galerie/Složka s písničkou/v seznamu najedete na písničku a zvolíte Volby/Odeslat/Pomocí Bluetooth.

   Odpovědět

    Monika
    19.1.2012 v 10:12

    Zdravím, chtěla jsme také poslat přes bleutooth písničku, ale když si ho zapnu, v galerii najedu na písničku a dám možnost volby, tak se možnost odeslat nezobrazí, pouze nabídka:na nab.média, právě hraje, náhodně a opakovat. Co s tím?Díky

    Odpovědět

 8. Ondra
  27.11.2010 v 14:54

  chtěl bych se optat jak je to s již zmíněným OS má tenhle model OS nebo nemá?

  Odpovědět

   Jindřich Srb
   27.11.2010 v 15:35

   Dobrý den, S40 je klasické prostředí od Nokie, nikoliv OS. Neplést si to stále se Symbianem, který je S60! Už to zde a jinde je ale psáno xkrát :)

   Odpovědět

    Ondra
    27.11.2010 v 17:54

    jasné.. moc takovýmhle věcem nerozumim.. takže radši se ještě jednou zeptám.. díky za odp…

    Odpovědět

 9. Lenka
  7.12.2010 v 23:07

  Dobrý den, tenhle telefon bych chtela ale nerozumim tomu. Chci se zeptat:
  1) jetli tenhle displej reaguje na teplo nebo na dotek…
  2) Dalo by se nekde sehlat ve fialove barve?
  3) Jsou na nem dotykove hry, popripade budou k dostani??

  Odpovědět

 10. x3 - 02
  16.12.2010 v 19:51

  nic z toho to nema, ja ten telefon mam reaguje na dotyk a ve fialovy ho nesezenes.

  Odpovědět

   Guľoš
   28.1.2011 v 01:12

   fialový majú v Bratislave AUPARKU /T Mobile predajňa/, ja som ho držala v ruke, je nádherný :D

   Odpovědět

 11. Jarda
  20.12.2010 v 15:28

  K telefonu je v balení návod v německém jazyce. Kde seženu český návod? Dále se uvádí karta mikroSD max 16 GB a někde 32 GB, co je správné? děkuji

  Odpovědět

   DaDy
   7.1.2011 v 13:54

   16 GB

   Odpovědět

   mobil
   4.5.2011 v 20:26

   16 GB ,ja jsem dostala navod ve slovenctine a cestine :-)

   Odpovědět

 12. Petra
  25.12.2010 v 20:52

  Dobrý den,
  prosím Vás o radu. Dá se v telefonu nějak vypnout automatické zamykání klávesnice?Jestli ano, prosím o radu.

  Odpovědět

   evik
   18.1.2011 v 17:08

   Mam stejny problem, ale vypada to, ze neda. Nikde o tom neni zadna zminka, zkousela jsem i prodejce Nokia, ale bohuzel ani ten mi nedokazal poradit.

   Odpovědět

   Verca
   14.12.2011 v 15:23

   poradilo se vam s tim nejak poprat? Vcera jsem ho koupila a nejradsi bych ho prohodila oknem. Zamyka se a nejde odemknout, na bluetooth se nemuzu vubec dostat, posouvani radku je uplne sileny … :o((

   Odpovědět

 13. dáda
  25.12.2010 v 20:55

  Chtěl bych se zeptat právě sem dostal ten to telefon když se chci přopojit na wifi (doma na pomocí wifi routeru ) prostě to nejde naběhne hláška „nelze se připojit prověřte vaše nastavení“ nevíte někdo co stím ..?

  Odpovědět

   Karel.k.
   3.2.2011 v 13:23

   S připojením přes wifi problém nemám. Nabídnou se mi sítě, vyberu tu svou a zadám heslo – uložím a je to :-)

   Odpovědět

 14. pavel
  29.12.2010 v 15:33

  no ja ten mobil mam a je bozi je levnej ma dotykovi hry proste vsechno.dobrej fotak ma klavesnici a ktomu datyk. dysplej ma dobrej vzed proste vsechno no neco ne ale je bozi. (:

  Odpovědět

 15. Míša
  5.1.2011 v 09:39

  Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, zda jdou psát zprávy i přes dotykáč nebo jen přes klávesnici? Díky

  Odpovědět

   DaDy
   7.1.2011 v 13:49

   Na tomto telefonu se přes dotykovou plochu psát nedá už jen proto že ten displej má jen 2,4 palce, to by tam asi ta numerická klávesnice byla ničemu…

   Odpovědět

 16. Lucka
  22.1.2011 v 17:44

  Dobrý den, jde u tohoto telefonu vypnout při psaní smsky diakritiku nebo se jsou jenom 2 možnosti: bud smsku vyťukávat nebo použit tu predikci. Děkuji za radu.

  Odpovědět

   Petr
   3.4.2011 v 10:46

   Taky by mě to zajímalo. Měl jsem telefon v obchodě v ruce a nikde jsem nenašel, jak by se dala vypnout diakritika a zároveň nechat možnost psaní pomocí T9.Pakliže by to možné nebylo, tak je ten telefon úplně na nic.

   Odpovědět

    erwre
    13.2.2012 v 20:59

    Omylem jsem tuto reakci napsal mimo vlákno, takže toto je podruhé… Když se v nastavení zpráv zvolí základní podpora znaků místo úplné, i s diakritikou znaků stále zůstává 160. Co se týče nabízených slov, nepoznal jsem, jaký je mezi základní a úplnou podporou znaků rozdíl.

    Odpovědět

     Martin
     14.1.2013 v 11:01

     V základní podpoře znaků se zpráva odešla bez diakritiky.

     Odpovědět

 17. s.sfinx
  27.1.2011 v 19:03

  Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jak u tohoto mobilu, moho přesunou fotku ze složky do podsložek, nejde mi to, jen s pomocí pc.

  Odpovědět

 18. jakub W
  31.1.2011 v 08:36

  dobrý den ,nokii x3 – 02 mam druhým týdnem telefon se mi hned druhý den začal sám od sebe vypínat a ted už je to čím dál častěji ani tu sms si už nenapíšu,baterie vydrží max. 2 dny a nejvíc se vypíná když si du zahrát jakoukoliv hru nebo když pouštim hudbu… a když sundám zadní kryt tak lehkým nakloněním baterie vypadne sama od sebe tak to asi taky není dobré že ? sem velice sklamán páč ho musim jít reklamovat :( poradí te mi někdo jak je tohle možné ??? vždit je to telefon za 4,5tis!!! dík

  Odpovědět

   Karel.k.
   3.2.2011 v 13:26

   Asi špatný kus :-) Každopádně ho vyreklamuj. Normální to rozhodně není.

   Odpovědět

   Linda
   6.3.2011 v 08:51

   Jo přesně tak, sice to nezačalo hned druhý den, ale tak čtrnáct dní. Telefon mi stále píše sim karta odmítnuta, následně se vypne a potom mam co dělat abych se do něj vůbec dostala. Teď jsou problémy i s připojením na internet :/ Taky nerozumim tomu, když chci najet do přehrávače, tak to po mě žádá abych vymazala např. 168 Kb… Nevim no, těšila jsem se na super telefon, ale místo toho přišlo obrovské sklamání :(

   Odpovědět

    mcr
    20.4.2011 v 18:11

    Tak to dopadá když se nenakupuje od oficiálních dovozců, ale od podvodníků, kteří neodborně přehrají firmware a telefon se potom seká…

    Odpovědět

     Linda
     20.4.2011 v 22:12

     Já ho dostla, je nový. Netuším ke byl pořízený, ale každopádně už je to pasé…

     Odpovědět

   Veru
   14.6.2011 v 10:29

   Já mám přesně to samé. Vypíná se mi třeba 3x za den. Když mi někdo volá, začně problikávat a jsem pro ostatní nedostupná, při psaní sms taky. Mám nastavený zamykací kód, tak to se mi občas stane, že mi 3 hodiny ten kód telefon prostě nevezme. Pak mi ho zase normálně vezme. CO jsem slyšela, tak je tahle chyba ve více těchto telefonech.. :(

   Odpovědět

   -mo-
   18.9.2011 v 12:28

   kamarat 3x reklamoval nokia n8 vzdy mu dali bez slova druhu, na jednu stranu to hovori o serioznosti predajcu, respektive nokie celkovo kedze to bola autorizovana predajna, na druhu stranu to hovori o „kvalite“ jednej z najdrahsich nokii.. nokiu mam rad uz len za to ze je europska ale ten pokles kvality ma zacina stvat..

   Odpovědět

 19. Mildík V.
  16.2.2011 v 17:24

  Dobrý den, neví někdo jak se na Nokii X3-02 nastaví domovská stránka „Seznam.cz“ místo defaultně nastavené o2. Děkuji za radu.

  Odpovědět

 20. Hugo
  17.2.2011 v 23:21

  Synchronizace kalendáře a čísel?

  Nazdar, někdo kdo to máte, nevíte zda X3-02 má nějakou možnost synchronizace s PC.

  Optimálně přes software Nokia PC Suite. Ve specs jsem to nějak nenašel.

  Odpovědět

 21. Karolína
  2.3.2011 v 22:19

  dobrý den, mam prosím dotaz zda-li telefon podporuje formáty .pdf a .doc?

  Odpovědět

 22. Tamara
  9.3.2011 v 09:33

  Dobrý den,Měla jsem 2 roky 6303 nežli mi po záruce odešel displej.Zakoupila jsem X3-02(neb jsem nevěřila celému dotykáči)mám ho 4 dny už se mi sám vypíná,když používám displej tak se mi pod prstama zobrazuje bílé kolečko a někdy se nemohu ani nikam dostat.Jsem zklamaná nevím co s ním!Prosím poradte. Děkuji

  Odpovědět

   vojta
   10.6.2011 v 15:25

   reklamovat

   Odpovědět

 23. kamila
  17.3.2011 v 07:18

  telefon mám přesně týden, všechno super, ale nevydrží mi baterie, včra jsem nabíjela do plna , za den cca 20 hovoru kolem minuty, napsáno asi 20 sms a ráno telefon úplně vybitý, žádná wifina nebo bluetooth, mám ho reklamovat? máte s tím někdo nějaké zkušenosti? děkuji

  Odpovědět

 24. EDA
  4.4.2011 v 18:20

  Dá sa na tomto telefone vyblokovat tel. číslo (t.č. pre ktoré by som bola nedostupná ?)
  Ďakujem za radu…

  Odpovědět

   Jindřich Srb
   5.4.2011 v 16:25

   Dondý den, mám pocit, že tuto funkci telefon má, případně zkusit sehnat nějakou šikovkou Java aplikaci.

   Odpovědět

 25. M
  8.4.2011 v 17:53

  Ahoj Chci se zeptat, když je telefon vypnutý tak jestli zazvoni budík.

  Odpovědět

 26. Lucinka
  11.4.2011 v 21:18

  Ahojky, chtěla bych se zeptat, jaké barvy telefonu jsou u nás v ČR dostupné? :) Děkuji :)

  Odpovědět

   -mo-
   18.9.2011 v 12:30

   heureka.cz a zistis ze vsetky :)

   Odpovědět

 27. Blanka
  11.4.2011 v 21:22

  Ahoj, jen 262 tisíc barev? Uvažovala jsem o něm, ale to je tůůze málo! Však stará Nokia 6500 má 16,7 milionu :D

  Odpovědět

   Jindřich Srb
   12.4.2011 v 13:34

   Dobrý den, lidské oko rozdíl nepozná, takže uvažovat o telefonu jen z pohledu počtu barev displeje je minimálně nevhodné.

   Odpovědět

    Blanka
    19.4.2011 v 20:05

    Že nepozná? 16,7 milionu a 262tisíc snad ano ne? Nerada bych měla displej samou minikostičku :D

    Odpovědět

     Luboš Srb
     25.4.2011 v 14:12

     Dobrý den, zmíněné kostičky dělá nižší rozlišení, nikoliv počet barev. Rozdíl mezi 262 tisíci a 16 miliony skutečně prakticky nepostřehnete.

     Odpovědět

 28. terka
  17.4.2011 v 19:14

  Dobrý den. Chtěla bych si pořídit nový mobil. Přemýšlela jsem o nokii x3-02, ale říká se, že se rychle vybíjí. Je to pravda, Jak dlouho vydrží nabitý?
  Děkuju:)

  Odpovědět

   Vasil Blažený
   8.5.2011 v 22:15

   Je to pravda, mám ho už tři roky a bude už skoro vybitý. Zasranej křáp

   Odpovědět

    -mo-
    18.9.2011 v 12:32

    3 roky? :DD ved v predaji neni este ani rok :D

    Odpovědět

   klokan
   8.5.2011 v 22:26

   Dobrý den milá Terko, chtěla bys tam moje pérko? Není sice největší, úsilím tě přesvědčí. Nabitý chvíli vydrží, po výstřiku se však položí, chudák malej a hodnej. Ještě že ho mám…

   Odpovědět

    luc
    15.6.2011 v 17:43

    tak toto je už čo za trapošinu…

    Odpovědět

 29. Any
  22.4.2011 v 16:17

  Dobrý den,jak mám nastavit vyzvánění melodie?

  Odpovědět

 30. Robert
  2.5.2011 v 08:16

  Dobrý den, nevím, zda to tu už někde zaznělo, ale jde nějak vyřešit to, aby mi šla přehrávat videa na youtube?
  Děkuji.

  Odpovědět

 31. mobil
  4.5.2011 v 20:22

  nenapsali byste mi nekdo prosim postup jak zapnout wifi,jak se pripojit zadara na internet???

  Odpovědět

 32. eva
  11.5.2011 v 12:17

  chtěla bych se zeptat, co znamená 3G- je to napsaný nahoře, jak je stupnice signálu sítě… díky

  Odpovědět

 33. daw
  27.5.2011 v 16:03

  musíš dlouze podržet když chceš otevrit podmenu.

  Odpovědět

 34. Ptr
  31.5.2011 v 11:01

  Tahle Nokia hlavně podporuje volání přes VoIP SIP.
  A má to docela vychytaný, mít jeden telefonní seznam pro volání přes internet i z mobilu je velký pohodlí. Dají se tím třeba i pořádat konference, nebo přepojovat hovory.

  Odpovědět

 35. hana
  2.6.2011 v 23:38

  Mam telefon asi mesic. celkem spokojenost, jenom postradam funkci mazani jednotlivych hovoru. Nechci smazat cely protokol volanych, prichozich…Jenom nektere. Neumi to telefon nebo Ja ? Dik za pripadnou odpoved. Hana

  Odpovědět

   andy
   13.6.2011 v 20:43

   ahoj, tak presne v tomhle taky tapu.. Je nejaka sance to mazat po jednom? Diky za odpoved

   Odpovědět

    Miška
    28.12.2011 v 22:47

    Asi píšu už pozdě, ale což. Podržte prst na daném hovoru, který chcete smazat, dlouze a dejte „Odstranit“..

    Odpovědět

 36. Gaba
  6.6.2011 v 15:40

  Dobrý den, takže jestli tomu dobře rozumím, tak telefon se dá používat jak klávesnicí tak přes dotykový displej? Díky moc za odp, uvažuji o koupi

  Odpovědět

 37. Barbora
  13.6.2011 v 20:02

  Dobrý den, Jdou na webu youtube přehrávat videa ? Pokud ne tk jde nějak vyřešit to, aby mi šla přehrávat na youtube?
  Děkuji.

  Odpovědět

 38. hanka
  14.6.2011 v 17:10

  u budíku nejde nastavit více časů?pouze jeden?

  Odpovědět

 39. vendula
  20.6.2011 v 14:54

  Dobrý den, telefon mám asi týden a jsem celkem spokojená, akorát když hraju hry, tak asi po 10ti minutách se telefon hrozně zahřívá, je to normální? Mám strach aby se nějak nepřehřál..

  Odpovědět

 40. Barbora
  21.6.2011 v 16:34

  Dobrý den, Jdou na webu youtube na mpobilu přes WIFI přehrávat videa ? Pokud ne tk jde nějak vyřešit to, aby mi šla přehrávat na youtube ta videa která si na mobilu přes wifi najdu??
  Děkuji.

  Odpovědět

 41. Barbora
  21.6.2011 v 16:34

  Dobrý den, Jdou na webu youtube na mobilu přes WIFI přehrávat videa ? Pokud ne tk jde nějak vyřešit to, aby mi šla přehrávat přes to wifi?
  Děkuji

  Odpovědět

 42. Lena
  22.6.2011 v 11:03

  Dobry den, az nyni jsem si poridila Nokia X3 a nemuzu najit jednu funkci, ktera je u vsech ostatnich telefonu – napr. ve slozce volana cisla nemuzu jednotliva cisla smazat?? dava mi to moznost pouze smazat celou slozku volanych cisel – to same tudiz i neprijatych a prijatych hovoru. Je to tak nebo to pouze nemohu najit?? Dekuji za odpoved.

  Odpovědět

   Jano
   27.7.2011 v 12:09

   musíš sa dotknúť koncom prsta konkrétnej položky ktorú chceš zmazať a chvilku dlhšie podržať prst.Mala by sa ti objaviť ikonka s ponukou zmazať.

   Odpovědět

 43. JANA
  25.6.2011 v 08:58

  Dobrý den, mám tento mobil den, ale nepodařilo se mi ještě připojit na wifi? jak se to dělá prosím?

  Odpovědět

 44. ADRIANA
  30.6.2011 v 15:48

  Dobrý den, mám nokii x3-02, chtěla jsem se zeptat, zda je možné v kontaktech smazat už vytvořené skupiny lidí a utvořit nové, nebo změnit melodii… Nemůžu na to přijít.Prosím poraďte jak na to. Děkuji.

  Odpovědět

 45. Pavlína
  3.7.2011 v 20:47

  Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jak je to s využitím wi-fi v tomto mobilu. Lze přes ní např. psát sms zprávy zadarmo z internetu? Děkuji za opdpověď.

  Odpovědět

 46. janha
  30.7.2011 v 20:31

  dobrý den, máte zkušenost s připojení a natahováním dat z PC do telefonu? když připojím kabel do PC navede mě do průvodce skenery a fotoaparáty a jediné co mohu je stáhnout fotky do pc, ale melodii do mobilu nedostanu….
  jinak telefon super, jsem moc spokojená

  Odpovědět

 47. Daniel
  31.7.2011 v 01:00

  chci se zeptat jake dela fotak foto v noci?

  Odpovědět

 48. xxx
  2.8.2011 v 15:39

  Dobrý den mám doma tento kousek, beží perfektně, ale ted se naskytl menší problém. vytahl jsem mobil z kapsy a prakticky nefunguje dotykovy displej takže ten mobil ani nezapnu.nemužu zmačknout na OK když chci potvrdit pin, když jsem ho vypl a znov zapl tk to šlo ale nefunguje ani na pracovni ploše

  Odpovědět

 49. zdenek
  3.8.2011 v 09:10

  Tenhle telefon jsem si koupil taky a hned se ho budu zbavovat neni tak dobrej jak všichni píšou hned se rozbije, jdu zase do nokie E61i i když foťák nic moc telefon má výdrž.

  Odpovědět

 50. lukas
  23.9.2011 v 12:59

  mohl by mi nekdo poradit jak mam dat nokiex3-02 do cestiny.dik

  Odpovědět

 51. Eva
  23.9.2011 v 19:04

  Dobrý den, prosím Vás uvažuji o tomto telefonu, ale ráda bych se zeptala jesli se dotykovým displejem se ovládájí pouze aplikace. Jde mi o to, že jsem měla Samsung Star II S5260. A při hovoru se mi začal vytáčet druhý hovor aniž bych chtěla. Zablokovat druhý hovor nešel a tak jsem stále volala kam jsem nechtěla. Tak se právě ptám zda tady hrozí také něco podobného. Předem děkuji za odpověď

  Odpovědět

 52. Misa
  21.10.2011 v 16:22

  Dobrý den, mám dvě otázečky:)
  Telefon mám od včerejška, a proste nejde mi spustit Opera mini. Vám všem jede?
  A ještě se chci zeptat, nejde koupit do tohoto mobilu výkonější baterie? Děkuji:)

  Odpovědět

 53. Nikola
  2.11.2011 v 20:12

  Dobrý den.V mobilu mám wifi.A klikla jsem na Internet a pak ho čereným tlačítkem zavřela.A ted mám na obrazovce uplně vlevo nahoře takovou malinkou 3 a pod tim hned písmeno G.A vedle toho už normálně značku signálu i baterii.Poradte mi prosím jak mám dát tu 3 zase pryč.Předem děkuji. :-)

  Odpovědět

   shlimak6
   10.11.2011 v 20:08

   to 3G znamena, ze ste v dosahu rychlej siete.. ja mam v Brne napr. na mojej nokii 5800 3,5G.. ymiyne to napr. ak sa dostanete mimo dosah rychlej siete..

   ziaden strach, nic to nestoji, len to zobrazuje typ siete.. ;))

   Odpovědět

 54. Dzinni
  22.11.2011 v 14:53

  Ahoj, rada by som si nechala poradiť. Chcem si kúpiť Nokiu. Nechcem dotykový a ak tak len čiastočne, teda skombinovaný s klávesnocou. Telefon budem využívať hlavne na volania a písanie sms, ale bola by som rada keby mal aj schopný foťák a Wifi. Pozerlala som Nokia C3-00 ale recenzia na wifi bola slabá a foťák tiež slabý. Dáka rada a odporúčanie?

  Odpovědět

 55. Jitka
  30.11.2011 v 00:09

  ahoj může mi někdo poradit jestli jde na tenhle telefon nějak stáhnout facebook chat už sem to všude možně hledala ale na nic sem nepřišla.. díky :-)

  Odpovědět

 56. Katka
  7.12.2011 v 14:22

  já tenhle mobil mam a je tam wifina a nemůžu se připojit furt mi kliká že odjkaz není k dizpozici čím to je?

  Odpovědět

 57. venca
  9.12.2011 v 08:24

  Dobrý den,chci se zeptat,jestli mi někdo prosím neporadí,jak vypnout u té X3 0.2,5 automatické zamykání klávesnice a okamžité zhasnutí displeje.Nemůžem to tam nikde najít..Předem díky moc:)

  Odpovědět

 58. Verca
  14.12.2011 v 15:44

  asi jsem uplne blba, nebo mi nefunguje odemykani zamku klaves. Ma s tim take nekdo problem? mam ho reklamovat? Take posouvani o radky mi nejde. Je to nutny delat prez dotykovy displej, nebo je moznost nejakych sipek, nebo tak? Dekuju

  Odpovědět

 59. Pavel
  25.12.2011 v 01:50

  V menu Nastavení displeje/Výchozí zobrazení/Přizpůsobit zobrazení jsou celkem čtyři položky. Jedna z nich je „Čekám“, která je nedestupná a nedá se žádným způsobem vypnout, ani nějak přenastavit. Takto se zobrazuje i na displeji, pokud je telefon v základním stavu. Nevíte někdo, jak tuto položku odstranit?

  Odpovědět

   Lída
   29.1.2013 v 10:27

   Dobrý den, taktéž mám úplně stejný problém a ráda bych se tohoto nastavení zbavila! Je někdo, kdo by věděl, jak na to???

   Odpovědět

 60. Káťa
  27.12.2011 v 00:01

  Dobrý den, potřebovala bych poradit ohledně připojení k internetu. Stojí to něco, když se doma nebo někde jinde připojím k wifi? Nebo když stahuju data? A když nemám v tarifu zaplacený internet, můžu se nějak omylem k internetu připojit a platit něco? Dík za pomoc.

  Odpovědět

 61. Veronika
  31.12.2011 v 14:05

  Dobrý den,

  mám dotaz, zda je možné na tomto telefonu nastavit délku zprávy na 1000 znaků? Pokud ano, jak jej mohu nastavit? Děkuji.

  Odpovědět

 62. erwre
  13.2.2012 v 20:57

  Když se v nastavení zpráv zvolí základní podpora znaků místo úplné, i s diakritikou znaků stále zůstává 160. Co se týče nabízených slov, nepoznal jsem, jaký je mezi základní a úplnou podporou znaků rozdíl.

  Odpovědět

 63. josef
  16.2.2012 v 18:12

  má mobil světelné upozornění na zmeškaný hovor a přijatou zprávu ?

  Odpovědět

 64. Amanda
  19.2.2012 v 19:22

  Dobrý den mám Noki X3-02 a chci se optat zda se dá telefonu vyměnit celý kryt- popřípadě změnit barvu ,jelikož ho mám odřený .

  Odpovědět

 65. Lenka
  27.2.2012 v 16:29

  Chtěla jsem si pořídit tento tel.,ale když čtu ty komentáře,tak se toho bojím,že i já narazím na špatný kus.

  Odpovědět

 66. Mája
  30.3.2012 v 18:11

  Dobrý den, ráda bych požádala někoho zkušenýho s tímto telefonem. Mám ho pár měsíců a už skoro od začátku špatně reaguje na dotyk. Každou chvili zkouším dělat tu KALIBRACI, ale je to k ničemu. Zkoušim na nehet, tak na polštářek. Chci třeba na menu, nějaké jméno nebo aplikaci a zmáčkne se uplně něco jiného vedle. To samé při posouvání obrazovky nahoru nebo dolu. Prosím poraďte, zda reklamovat.

  Odpovědět

 67. Lucka
  28.5.2012 v 13:01

  Dobry den, tak ja s timhle telefonem mam spatnou zkusenost. Mam ho 3 dny a hned první den mi nesel vubec zapnout fotak, porad to psalo chyba operace a druhy den mi nesla odemknout klavesnice, tak sem vypla a zapla tel. a na dotek vubec nereaguje. Predtim jsem zkousela kalibraci a tovarní nastavení a zadna zmena. dneska ho jdu reklamovat a asi budu chtit vratit prachy a necham si svuj stary samsung starII.

  Odpovědět

 68. Nikola
  6.6.2012 v 21:22

  Když chci nahrát video můžu ho nahrávat pouze 4 sekundy. Pustím a 4 sekundy se začnou odpočítávat a pak se video uloží…Nevíte někdo co stím? Děkuji za odpověd

  Odpovědět

 69. Ver
  22.6.2012 v 16:49

  Takže tento telefon mám rok hodnotím ho na 95% skvělý!Bohužel dnes mi spadl do vody – není vodotěsný!!! Ale už se suší a jak to vypadá půjde

  Odpovědět

 70. Didi
  9.7.2012 v 20:52

  Ahoj, potřebovala bych pomoct, ráda bych si nastavila heslo na zámek klávesnice, našla sem si v příručce, jak to udělat a výchozí heslo, ale nemohu přijít na to, jak toto heslo změním na svoje vlastní, děkuju za odpovědi

  Odpovědět

 71. Weru
  11.7.2012 v 08:58

  dobry den,chtela bych se zeptat zda telefon podporuje soubory ve formatu pdf.,popripade doc.dekuji za odpoved.

  Odpovědět

 72. paja
  21.8.2012 v 13:03

  Dobry den chtela bych se zeptat jestli ma tento telefon nejaky sporic? nemuzu zadny najit.dekuji za odpoved

  Odpovědět

 73. Katka
  11.12.2012 v 14:29

  Tento telefon jsem si pořídila,(mám ho týden) jelikož mi můj s OS „odešel“, chtěla jsem tady ten hlavně kvůli klasickému psaní sms a myslela si, že OS nebudu postrádat. Ale musím říct, že mi tam chybí hlavně kvůli jízdních řádu, nejde stáhnout ani aplikace ze stránek DPO – prý to nepodporuje javu, takže kvůli tomu zvažuji, že jej pošlu zpět a přidám pár korunek a půjdu do dotykáče s OS. Ještě uvidím.Ale kdo nepotřebuje OS, tak doporučuji.

  Odpovědět

 74. alexander hlavac
  13.12.2013 v 12:07

  dobry den mam problém s dotykem potreboval bis pomoc jak se dostat do menu bez dotyku vsecko mi de ale když mi prijdou spravy tak se nane nepodivam nebo mi nejde ten dotyk tak se chci zeptat jak se dostat na spravi jestli tam je naka skratka tak abych se podival jinak dekuji mockrat potreboval bich to vedet ještě dnes mohli biste mi to zaslat na email nebo na číslo mi zavolat

  Odpovědět

 75. Patas
  14.10.2014 v 17:15

  Dobrýden,mám problém s fotoaparátem,když ho zapnu zobrazí se chyba operace.Je úplně nový,hned při prvním zapnutí to nešlo,co s tím?

  Odpovědět

 76. pavla
  12.11.2014 v 13:56

  Dobry den chci se zeptat mam nokii x3-02 a uz nekolikrat se me stalo ze bud se sekla nebo me nesel zvednout hovor a dneska rano se me zblaznil uplne porad mi mackal cisla nevite cim to muze byt a nebo co se stim da delat dekuji za odpovedi…

  Odpovědět

Přidat komentář

Jak vybrat telefon v roce 2016, nezapomeňte na těchto 5 věcí

Jak vybrat telefon v roce 2016, nezapomeňte na těchto 5 věcí

18. 4. 2016  |    |  45 komentářů

Technologie mobilních telefonů, dnes bychom spíše řekli smartphonů, se každým měsícem, každou tiskovou konferencí, posunují kupředu. Je tedy zcela běžné,…

Recenze Huawei Mate 8: dokonalý po všech směrech (exkluzivně)

Recenze Huawei Mate 8: dokonalý po všech směrech (exkluzivně)

12. 2. 2016  |    |  60 komentářů

Hledáte to nejlepší na poli superphabletů? Tak už dál nemusíte. Huawei Mate 8 je přímo mistrovským dílem, ze kterého čiší…

7 vlastností, které má údajně přinést iPhone 7

7 vlastností, které má údajně přinést iPhone 7

9. 11. 2015  |    |  37 komentářů

I když iPhony 6S a 6S Plus jsou na trhu jen krátce, tak se již příznivci této značky těší, co přinese…

Recenze Honor 7: reparát na výbornou

Recenze Honor 7: reparát na výbornou

25. 10. 2015  |    |  15 komentářů

Nový přístroj z dílny odnože značky Huawei opět nabízí skvělý poměr ceny a výkonu. K tomu návdavkem i několik velmi praktických zlepšováků…

Recenze Lenovo Vibe Shot: Levná stylovka mezi fotomobily

Recenze Lenovo Vibe Shot: Levná stylovka mezi fotomobily

12. 8. 2015  |    |  39 komentářů

Lenovo vyrobilo s trochou nadsázky smartphone, který nemá konkurenci. Kdo jiný totiž přináší stylový fotomobil a ještě k tomu za…

5 funkcí, které už dnes na mobilu nikdo nepotřebuje

5 funkcí, které už dnes na mobilu nikdo nepotřebuje

6. 8. 2015  |    |  45 komentářů

Před lety se podle nich rozlišovaly jednotlivé kategorie mobilních telefonů a připlácely se za ně tisíce korun. Dnes byste je…

7 aplikací, které zázračně fungují, ačkoliv byste to možná nečekali

7 aplikací, které zázračně fungují, ačkoliv byste to možná nečekali

25. 5. 2015  |    |  4 komentáře

Mezi aplikacemi, které využíváme každý den, se často objevují unikáty vypadající, jako by byly z jiného světa. Když většina uživatelů…

Jak snadno dostat Flash Player do Androidu

Jak snadno dostat Flash Player do Androidu

23. 11. 2012  |    |  129 komentářů

Nestihli jste si do 15. srpna 2012 stáhnout Flash Player z obchodu Google Play? Nevadí. Existuje jednoduchá možnost, jak Flash…

Glosa: nejnovější Android nepotřebujeme my, ale výrobci

Glosa: nejnovější Android nepotřebujeme my, ale výrobci

DNES  |    |  diskuze (0)

Google každým rokem vydává novou velkou aktualizaci Androidu, jenže rok od roku se ji prakticky dočká menší počet zařízení. Přitom…

Apple vydává iOS 9.3.5 se záplatami kritických zranitelností

Apple vydává iOS 9.3.5 se záplatami kritických zranitelností

VČERA  |    |  diskuze (0)

Společnost Apple včera vydala aktualizaci pro operační systém iOS 9 s označením iOS 9.3.5. Došlo k tomu necelý měsíc po…

Huawei P9 Plus jde do prodeje. Je dražší než iPhone nebo Samsung

Huawei P9 Plus jde do prodeje. Je dražší než iPhone nebo Samsung

VČERA  |    |  7 komentářů

Větší, ještě vybavenější a hlavně výrazně dražší. Přední čínský výrobce, který je celosvětovou trojkou hned za Samsungem a Applem, začal na…

Ukradený iPhone vyfotí zloděje a naskenuje jeho otisk prstu

Ukradený iPhone vyfotí zloděje a naskenuje jeho otisk prstu

VČERA  |    |  diskuze (1)

Apple se zajímá o jedno z opatření proti krádeži, které zahrnuje zachycení otisku prstu a fotky zloděje bez jeho vědomí. Tento…

Potvrzeno: Honor 8 se v ČR začne prodávat za cenu od 10 990 Kč

Potvrzeno: Honor 8 se v ČR začne prodávat za cenu od 10 990 Kč

25. 8. 2016  |    |  diskuze (1)

Včera jsme vám jako první prozradili údajnou cenu a dostupnost očekávaného vlajkového modelu Honor 8 na českém trhu. Samotný výrobce nám nyní…

Android mají "šetřílci" a iPhone hlavně Pražáci, ukazují data od O2

Android mají „šetřílci“ a iPhone hlavně Pražáci, ukazují data od O2

25. 8. 2016  |    |  11 komentářů

Operátor O2 publikoval docela zajímavé statistiky jednotlivých operačních systémů používaných zákazníky v jeho síti. A vzhledem k poklesu podílu Microsoftu…

HTC nedodrží slib. Loňský One A9 nedostane Android 7.0 včas

HTC nedodrží slib. Loňský One A9 nedostane Android 7.0 včas

25. 8. 2016  |    |  3 komentáře

Společnost HTC v červenci potvrdila, že aktualizace na Android 7.0 Nougat bude dostupná pro modely HTC 10 (recenze), HTC One…

Nepozorný řidič chytal pokémony a srazil ženu. Ta zaplatila životem

Nepozorný řidič chytal pokémony a srazil ženu. Ta zaplatila životem

25. 8. 2016  |    |  2 komentáře

Japonský řidič, evidentně rozptýlený hrou Pokémon Go, srazil na přechodu dvě ženy. Jedna z nich srážku bohužel nepřežila. Jde o…

Mobilní zobrazení