Nokia X2 by mohla mít dual boot s Androidem a Windows Phone

Luboš Srb

Nástupce prvního Androidu značky Nokia by mohl přinést dual boot s možností používání jak Androidu, tak Windows Phone. Vše by dávalo smysl, jenže nic zatím není jisté.

Informace se totiž objevila jen na anonymním portálu secret.ly, kde každý může poslat pravdivé či nepravdivé tvrzení. Ověření je tedy nulové. Přesto tato možná jen „myšlenka“ dotyčného dává smysl. První Nokia X s Androidem nebyla žádnou bombou, horší hardwarové specifikace i omezení v čele s absencí obchodu Google Play dávaly tušit, že pokud přijde nástupce, bude to muset výrobce udělat jinak.

Dual boot by v případě Nokie X2 umožňoval při spouštění vybrat si, zda dáte přednost Androidu (kvůli kterému telefon budou zřejmě kupovat) nebo Windows Phone (který chtějí lidé vyzkoušet, dříve nebo později). Zatím uniklé specifikace však ukazují, že půjde spíše o telefon low-endový, takže je otázkou, jak moc dobře budou obě platformy na telefonu fungovat. Dobrou zprávou je, že by již tentokrát neměl chybět Google Play. Displej 4,3″ má mít rozlišení 480 x 800 px, k tomu 2-jádro 1,2 GHz, 1 GB RAM a 4 GB vnitřní paměti. To je mírné polepšení oproti současnému modelu X.

zdroj


Autor článku

Luboš Srb - Šéfredaktor

Luboš píše o technologiích s důrazem na užitečnost pro čtenáře. Od roku 2007 publikoval přes 8 000 článků, začínal jako zakladatel magazínu Mobilizujeme.cz. V osobním životě sází na produkty od Applu a Tesly.


Komentáře


Nejnovější články