Publikováno 2. 11. 2010 Autor:


Nokia N8 – recenze dlouho očekávané vlajkové lodi výrobce

Nokia N8 se zapíše do historie. Jak naše recenze ukáže, vlajkový model N8 přináší spoustu změn a vylepšení – nový Symbian^3, perfektní 12 Mpx fotoaparát s xenonovým bleskem a nahráváním HD videa, rychlá data, Wi-Fi, GPS a mnoho dalšího. Stálo ale za to si na telefon počkat více než půl roku?

Čekání je téměř u konce. Nokia koncem dubna představila svůj nový vlajkový model Nokia N8, který se měl původně začít prodávat na přelomu srpna a září. Termín se však několikrát posunul, a tak se s telefonem na pultech prodejen budeme moci setkat až zhruba od poloviny listopadu 2010, tedy více než půl roku od doby oficiálního představení. V recenzi se podíváme na to, jak je na tom nová Nokia N8 ve srovnání s předchozími dotykovými telefony finského výrobce, a také jej stručně srovnáme s konkurencí.


Nokia N8 – oficiální fotografie

Nokia N8 je jedním z nejočekávanějších telefonů druhé poloviny roku 2010 nejen kvůli pozdržení začátku prodeje. Dalším důvodem je nekompromisní multimediální, organizační a datová výbava telefonu. Mezi hlavní lákadla patří bezesporu špičkový 12 Mpx fotoaparát s autofocusem, xenonovým bleskem a schopností nahrávání HD videa 720p se stereo zvukem a aktivní redukcí hluku.


Nokia N8 – oficiální fotografie

Mezi další přednosti Nokie N8 patří kapacitní AMOLED displej s podporou multi-touch ovládání, navigace Ovi Mapy 3.0 s doživotní licencí na auto a pěší navigaci, dále hudební a video přehrávač s možností sledování videí na televizoru přes HDMI konektor či funkce USB on-the-go pro připojení externího USB disku přímo k telefonu.

Základní parametry – Nokia N8

Rozměry 114 x 59 x 12,9 mm
Hmotnost 135 g
Displej dotykový (kapacitní, multi-touch), AMOLED, rozlišení 360 x 640 px, 16 milionů barev, úhlopříčka 3,5“
Procesor a paměť procesor 680 MHz
paměť 256 MB RAM, 512 MB ROM, 16 GB flash disk
+ paměťové karty microSD až 32GB
Operační systém Symbian^3
Firmware verze firmware 011.012 (z 18. září 2010)
Fotoaparát 12 Mpx (4000 x 3000 px), autofocus, Carl Zeiss optika, xenonový blesk
Obsah balení návod, baterie, nabíječka, stereo headset se špuntovými sluchátky, USB kabel, HDMI redukce, USB redukce
Cena a dostupnost 12 990 Kč, od listopadu 2010

Krátké postřehy z testování telefonu Nokia N8:

Co se nám líbilo: displej s vyšší odolností proti poškrábání, kvalitní a citlivý dotykový displej, akcelerometr pro překlápění displeje a také ztišení vyzvánění či budíku, aktivní redukce hluku, fotoaparát s kvalitní optikou, funkce USB on-the-go pro připojení externího USB flash disku rovnou k telefonu, podpora DivX videí, připojení k TV přes HDMI, a další

Co se nám nelíbilo: část s fotoaparátem příliš vyzdvihnutá nad okolní povrch, baterie je v telefonu napevno (při výměně nutná návštěva servisu), v balení dodávána stále stará nabíječka s 2 mm konektorem, na Ovi obchodu zatím není k dispozici software pro přehrávání titulků u videa

TIP: Pro podrobné parametry mobilního telefonu Nokia N8 navštivte katalog mobilů.

Obsah balení: štědrá nadílka

Výrobce přibalil k multimediální Nokii N8 vedle návodu, baterie a nabíječky také kvalitní stereo headset se špuntovými sluchátky, datový USB kabel, HDMI redukci (z malého HDMI na běžné HDMI) a USB redukci (z microUSB na běžné USB). Na některých trzích (ČR mezi ně nepatří) je dokonce s telefonem dodáván speciální stylus pro kapacitní displej. Paměťovou kartu v balení nenajdete, každý si ji musí případně dokoupit podle potřeby, což považuji za rozumné.

Jedinou výtku musím poslat směrem k dodávané nabíječce se starým 2 mm konektorem. Přední výrobci včetně Nokie se již dávno dohodli, že standardním konektorem bude microUSB. Nokia N8 jej sice nabízí a lze přes něj telefon dobíjet, důvod, proč je ale dodávána stále stará (nestandardní) nabíječka, mi uniká. Jsem osobně dost zvědavý, kdy Nokia začne konečně přibalovat nabíječky s jednotným microUSB konektorem.

Vzhled a konstrukce: pevný hliník a mnoho barev

Nokia N8 jako správný vlajkový model zaujme nejen neotřelým designem, ale také kvalitním konstrukčním zpracováním. U dřívějších předních modelů finského výrobce se ještě stávalo, že výborná funkční stránka telefonu byla sražena volbou nekvalitních materiálů, především plastů. Od vlajkové lodi Nokia N900 se však stalo spojení „nejvybavenější Nokia“ a „kvalitní zpracování“ takřka synonymem. Nokia N8 je toho důkazem.

Telefon s rozměry 114 x 59 x 12,9 milimetrů a hmotností 135 gramů má tělo převážně z eloxovaného hliníku, pouze horní a spodní části zadní strany jsou z plastu. Volba hliníku má u Nokie N8 podstatné výhody – telefon působí luxusně a má zvýšenou odolnost vůči poškrábání. Při poškrábání hliníkové části například na zadní straně s běžnými klíči od bytu neutrpí Nokia N8 žádné poškození. Na námi testovaném kusu jsme to nezkoušeli, stačilo, že nám to naživo ukázal na předváděcí tiskové konferenci před uvedením telefonu na trh přímo ředitel Nokie pro Českou republiku a Slovensko, Petr Kasa.

S hmotností 135 gramů dnes patří Nokia N8 mezi těžší telefony. V ruce však papírově vyšší hmotnost není tolik znát a rozhodně bych ji proto nepovažoval za mínus telefonu. Při oficiálním představení výrobce ukázal hned pětici barevných provedení: stříbrné, tmavě-šedé, žluté, oranžové a modré. Na českém trhu se však začne Nokia N8 prodávat jen v tmavě-šedé variantě a podle posledních zpráv to vypadá, že s největší jistotou se do konce roku 2010 telefon neobjeví na českém trhu v dalších zmíněných barvách.

TIP: Prohlédněte si další barevné varianty naživo v našem článku Nokia N8 – vyzkoušeli jsme smartphone s novým Symbianem.

Nokia N8 je na přední straně vybavena velkým dotykovým displejem, pod kterým najdeme jen mikrofon a jediné mechanické tlačítko pro vstup do menu či při delším přidržení otevřeme správce spuštěných aplikací (multitasking). Nad displejem je toho podstatně více. Zprava doleva si můžeme všimnout kamerky pro videohovory, světelného čidla pro automatickou regulaci podsvícení displeje, dále senzoru vzdálenosti (vypne displej během hovoru při přiblížení k uchu, aby nedošlo k nechtěnému ukončení hovoru), loga výrobce a úplně vlevo název modelu „N8“. Přední strana dále přináší kovový rámeček kolem displeje, který je chytře vyvýšený v horní a dolní části displeje, takže při položení telefonu displejem dolů na rovný povrch nedojde přímo ke kontaktu displeje s povrchem.

Na pravém boku telefonu najdeme tlačítka pro regulaci hlasitosti, která jsou od sebe dobře rozeznatelná po hmatu, dále posuvný zámek telefonu a spoušť fotoaparátu. Levý bok přináší dvojici slotů pro paměťovou kartu microSD a vedle pro SIM kartu. Oba sloty jsou kryty plastovou krytkou. Posuvná krytka ala Samsung Wave či Galaxy S by určitě byla lepším řešením ať už z hlediska rychlejší výměny karet či z dlouhodobého hlediska, kdy se krytky u Nokie N8 mohou časem utrhnout. Na levém boku se ještě nachází microUSB port pro připojení datového kabelu či nabíječky.

Na dolní straně najdeme otvor pro připojení staré nabíječky s 2 mm konektorem a druhý otvor pro provlečení šňůrky. Horní strana přináší vypínač, 3,5 mm konektor Jack pro připojení sluchátek a HDMI port, do kterého můžeme zapojit dodávanou redukci z malého HDMI na běžný HDMI kabel, a poté telefon připojit k TV. Ze zadní strany Nokie N8 doslova vyčnívá 12 Mpx fotoaparát, vedle kterého najdeme xenonový blesk, červenou přisvětlovací LED diodu a reproduktor.

Displej a ovládání: vše jedním dotykem

Nokia N8 přináší dotykový AMOLED displej s rozlišením 360 x 640 px, zobrazením 16 milionů barev a úhlopříčkou 3,5“. Čitelnost na slunci je díky použití AMOLED technologie znatelně lepší než u předchozích dotykových modelů výrobce. Další výhodou použití AMOLED displeje je nižší energetická náročnost, a tím pádem delší výdrž baterie. Dotyková technologie je kapacitní a telefon zvládá i multi-touch. Obrázky v galerii můžete jednoduše přibližovat či oddalovat dvěma prsty, stejně tak funguje zoomování stránek v internetovém prohlížeči.

Displej je opatřen speciálním krytem Gorilla glass, který zaručuje vyšší odolnost proti poškrábání. Po dvou týdnech testování jsme opravdu nezaregistrovali žádné mechanické poškození, takže speciální úprava zřejmě udělala své. Výrobce by mohl zapracovat už jen na jedné nepříjemnosti v podobě snadného uchycení otisků prstů na displeji. Na zhasnutém displeji je vidět každý dotek. Oproti konkurenci musím pochválit, že si v nastavení můžete nastavit staré dobré hodiny úsporného režimu, nově fungující jako spořič obrazovky. Bez jakéhokoliv stisknutí tlačítka tak máte stále na displeji velké hodiny a další informace ohledně nových událostí (zmeškané hovory, nové zprávy, apod.).

Baterie a výdrž: milé překvapení

Před testováním Nokie N8 jsem se velmi obával krátké výdrže baterie. Telefon mě však přesvědčil o opaku. S běžnou denní zátěží zahrnující přibližně odeslání 10 zpráv, uskutečnění hovorů o celkové délce kolem 10 minut, brouzdání na internetu přes Wi-Fi zhruba 15 minut, pořízení pár fotek a poslechu hudby přibližně půl hodiny, jsme se dostali s výdrží na 2 až 3 dny. Pokud bychom u telefonu zapnuli šetřící mód, dostali bychom se s výdrží ještě o několik možná i dní dále. Z oficiálních hodnot výrobce jsou zajímavé především údaje o maximální výdrži telefonu při sledování videa přes HDMI konektor (6 hodin), nahrávání HD videa (3 hod 20 min) a poslechu hudby (50 hodin). Co se týče dobíjení, lze použít jak klasický 2 mm port, tak i microUSB.

Prostředí telefonu: premiéra nového Symbianu

Nokia N8 je prvním telefonem s novou verzí operačního systému Symbian^3, díky kterému by se rád finský výrobce z funkční stránky dotáhl na konkurenční platformy jako je Android OS či iPhone OS. Nová verze Symbianu vychází graficky z předchozí verze Symbian^1 (S60 5th Edition), vylepšena však byla značná část funkcí (úvodní obrazovky s widgety, multitasking, atd.), ovládání (vše jedním dotykem, nikoliv jako dříve někdy jeden dotyk, někdy dva) či grafických přechodů.

Telefon je vybaven procesorem ARM Cortex A8 s taktem 680 MHz, operační pamětí 256 MB RAM, systémovou pamětí 512 MB ROM, 16 GB flash diskem a zajímavé je rozhodně také použití 3D grafického HW akcelerátoru. Nokia N8 nabízí pěkné a plynulé grafické přechody, rychlý multitasking i s malými náhledy aktuálně spuštěných aplikací či pohodlné ovládání ať už v podobě plynulého kinetického skrolování či funkce multi-touch pro zoomování. V porovnání s konkurencí už Nokia významně ztrácí jen v rychlosti reakcí při zapnutých grafických efektech. V nastavení si ale můžete grafické přechody a další efekty zcela vypnout a pracovat s telefonem bez jakéhokoliv zpomalení. Pro dokonalost ovládání a lepší pocit by tak už měla Nokia příště přijít raději rovnou s 1 GHz procesorem, jako je tomu tak u konkurence.

Telefonování a zprávy: stále o krok vpřed

Nokia nabízí v oblasti telefonování a zpráv vše potřebné a stále je o krok vpřed díky novým funkcím. Telefonní seznam pojme neomezený počet kontaktů, přičemž ke každému kontaktu můžete tradičně přidat obrázek, vyzváněcí tón a spoustu dalších detailů jako je přezdívka, email, SIP, narozeniny, výročí a další detaily. Za zmínku také stojí integrace sociálních sítí. Ke každému kontaktu můžete přidat také Facebook, MSN, Skype, ICQ, Google a další účty. Vyhledávání kontaktů je pohodlné, na dotykovém displeji můžete zadávat znaky a ty vám postupně mizí podle dostupných kontaktů. Vedle běžných funkcí přináší Nokia N8 například moderní funkci Turn-to-mute, kdy pro ztišení vyzvánění či budíku stačí telefon otočit displejem dolů. Ojedinělá je pak aktivní redukce hluku během hovoru i natáčení videí.

Zpráv se do telefonu vejde takřka neomezeně vzhledem k tomu, že záleží na volné paměti a té může být až 16GB + 32GB = 48GB. Zprávy jsou chytře tříděny do konverzací podle příjemců. V každém vlákně tak vidíte společnou předchozí konverzaci. Během psaní můžete využít jak softwarovou běžnou alfanumerickou klávesnici, tak i plnohodnotnou QWERTY klávesnici v režimu na šířku displeje. Nechybí ani prediktivní zadávání pomocí slovníku T9 včetně české diakritiky. MMS a emailový klient jsou samozřejmostí. Jedinečná je za to funkce pro poslech zpráv, kdy vám telefon dokáže v mnoha jazycích přečíst včetně české diakritiky veškeré přijaté zprávy.

Zábava: hudba, video, rádio, navigace

Nokia N8 je multimediální telefon se vším všudy. Na vnitřní flash paměť o velikosti 16 GB můžete nahrát tisíce fotek, hudebních skladeb či díky podpoře DivX i videa v plné velikosti rovnou z PC. Komu by velikost vnitřní paměti nestačila, může ji rozšířit o paměťové karty microSD až o 32GB. To dohromady dělá 48GB!

Hudební přehrávač podporuje nepřeberné množství audio formátů: MP3, WMA, AAC, eAAC, eAAC+, AMR-NB, AMR-WB, E-AC-3, AC-3, a zvládne přehrát soubory s bitratem až 320 Kb/s. Skladby jsou tříděny podle interpretů a alb, žánrů a nechybí ani seznam všech skladeb. Telefon také zvládá sestavování a spouštění playlistů. Pokud je k dispozici, zobrazí se u skladby obrázek alba. Při překlopení telefonu na šířku displeje pak můžete pohledně procházet mezi jednotlivými alby v prostředí podobném galerii od Cooliris. V nastavení přehrávače nechybí ekvalizér s přednastavenými režimy, volba stereováhy, aktivace hlučnosti, rozšíření sterea či zapnutí náhodného přehrávání nebo opakování skladeb. Minimalizace přehrávače na pozadí a jeho vzdálené ovládání přes widget na ploše je již samozřejmostí.

Kvalita hudební reprodukce dosahuje vysoké úrovně. To platí zejména pro poslech přes sluchátka, ať už dodávaná v balení s telefonem či vlastní. Dodávaný stereo headset se špuntovými sluchátky má klasický 3,5 mm konektor Jack a část s ovládáním pro přepínání skladeb, pauzu a nastavení hlasitosti. Reprodukce přes reproduktor na zadní straně už není tak líbivá. Absence druhého reproduktoru, který by vytvářel stereo zvuk, je znát, a je rozhodně velká škoda, že u takto multimediálního telefonu schází.

Hudební přehrávač doplňuje FM rádio s funkcí RDS a také FM vysílač, pomocí kterého si můžete například pustit hudbu z mobilu do autorádia. Pro spuštění FM rádia tradičně platí, že musejí být k telefonu připojena sluchátka, která totiž slouží jako anténa. Další zábavu obstará přehrávač videa, který podporuje řadu formátů: DivX, XviD, MP4, H.264, H.263 a WMV. Pokud máte nějaký film či seriál v .avi, stačí jej jen zkopírovat do telefonu a spustit. Žádná zbytečná úprava videa před zkopírováním není potřeba. S přehráním titulků u videa už to však tak jednoduché není. Aplikace, která by je dokázala k videu přidat při přehrávání, bohužel zatím neexistuje (zatím jsem ji nenašel, pokud již nějakou znáte, určitě dejte vědět do naší diskuze pod článkem). Nezbývá tak, než titulky do videa přidat některým z programů ještě v PC. Jednoduchost a výhoda přehrávání DivX a XviD videí se tím ale vytrácí.

Premiérou v Nokii N8 je funkce USB on-the-go, která umožňuje připojení takřka jakéhokoliv USB zařízení přímo k telefonu. Stačí do microUSB portu u telefonu připojit dodávanou redukci z microUSB na běžné USB, a následně do redukce připojit například flash disk, klávesnici, myš apod. Více zařízení současně však k telefonu nelze připojit, jelikož telefon nepodporuje USB hub. I tak je ale tato nová funkce zajímavá a rozhodně má své uplatnění, třeba abyste si mohli pustit film rovnou z flash disku, a to ať už na mobilu, či přes HDMI konektor na TV. Konektor HDMI navíc umožňuje i lepší zvuk díky Dolby Digital Plus. Alespoň okrajově se musím zmínit také o navigaci Ovi Mapy 3.0, která dnes patří mezi absolutně nejlepší navigace v mobilních telefonech. V Nokii N8 je navíc ve verzi s doživotní licencí na hlasovou navigaci pro auta i pěší.

Fotoaparát: 12 Mpx, xenonový blesk a HD video

Nokia už při oficiálním představení modelu N8 poukazovala na největší přednost své letošní vlajkové lodi. Na zadní straně telefonu se nachází vyvýšená část s jedním z největších objektivů, které se zatím objevily u mobilů. Velký objektiv s 12 Mpx a dalšími parametry má proměnit telefon v nejlepší fotomobil historie. Zdali tomu tak skutečně je, zatím nemůžeme objektivně rozhodnout, jelikož jsme neporovnali testovanou Nokii N8 s největšími konkurenty jako je Sony Ericsson Satio či Samsung Pixon12. Směle ale můžeme telefon označit za nejlepší fotomobil Nokie a jeden z nejlepších fotomobilů historie.


Všimněte si – na fotce vlevo je objektiv chráněn krytkou, na prostřední fotce je krytka odsunuta

Fotoaparát dokáže pořizovat snímky v rozlišení až 12 Mpx (4000 x 3000 px) v poměru stran 4:3. Pokud chcete mít fotky přes celý displej v mobilu (bez černých okrajů vpravo a vlevo), můžete přepnout rozlišení na 9 px a fotit tak širokoúhle s poměrem stran 16:9. Nokia N8 je vybavena automatickým zaostřováním, kdy občas pomůže i detekce tváře, dále přisvětlovací červenou LED diodou a silným xenonovým bleskem, stabilizátorem obrazu a až 20x digitálním zoomem. Další parametry a možnosti nastavení u fotoaparátu Nokie N8 najdete v našem katalogu mobilů. Dokonalou výbavu po technické stránce zastřešuje věhlasná nálepka Carl Zeiss.

Spustit fotoaparát lze dvěma způsoby. Buď pomocí ikonky v menu či delším přidržením spouště fotoaparátu. Poté dojde k automatickému odstranění mechanické krytky objektivu fotoaparátu, která se však nachází mezi objektivem a krycím sklíčkem, takže ochranný efekt není příliš na místě. Nokia N8 vyniká nejen na poli focení, ale i na poli natáčení videí. Zvládne nahrát video v HD kvalitě 720p (rozlišení 1280 x 720 px) s 25 snímky za sekundu při použití kodeků H.264 a MPEG-4. Oproti konkurenci pak navíc přináší i dvojici mikrofonů pro zaznamenávání stereo zvuku (formát AAC, 128Kb/s, 48 kHz) a nový algoritmus pro redukci okolního hluku. Video dosahuje nejvyšší možné kvality u mobilních telefonů.

Zkušební fotografie – Nokia N8:

Organizační a datové funkce:

Organizační výbava se u nového Symbianu nese v duchu předchozí verze systému. K dispozici je přehledný kalendář, budík s možností opakování, poznámky, diktafon, kalkulačka a dvojice prohlížečů, pro Office dokumenty (Word, Excel, PowerPoint) je připraven Quickoffice, pro PDF dokumenty pak Adobe PDF. Kancelářské Office dokumenty můžete nejen prohlížet, ale také je editovat.

Datové funkce Nokie N8 patří mezi dnešní špičku. Telefon podporuje GPRS, EDGE a 3G s nadstavbami HSDPA (download až 10,2 Mb/s) a HSUPA (upload až 2 Mb/s). Pro ještě rychlejší přenos dat se můžete připojit k Internetu přes Wi-Fi (802.11 b/g/n). Pohodlné surfování na Internetu zajistí internetový prohlížeč Safari 7.2 s podporou Flash Lite 4, který umí zpracovat většinu z dnešního obsahu pro nejnovější Flash Player 10.1. Vítaným vylepšením je Bluetooth v nové verzi 3.0 a USB (HS-USB 2.0 pro rychlý přenos dat) s podporou USB on-the-go pro připojení USB média přímo k mobilu.

Závěr recenze telefonu Nokia N8

Nokia N8 je novým nejvybavenějším telefonem v portfoliu finského výrobce. Zájemci si však na něj museli počkat více než půl roku od oficiálního představení, na což jsme u Nokie nebyli příliš zvyklí. Klíčový předvánoční trh ale vlajková loď stihla. Zaujmout se snaží inovovaným operačním systémem Symbian^3, kvalitním dotykovým AMOLED displejem, hliníkovou konstrukcí a především pak bohatou multimediální, organizační i datovou výbavou.

Operační systém Symbian^3 však staví více než by bylo zdrávo na ne příliš oblíbeném původním dotykovém Symbianu S60 5th Edition. Kdo starému Symbianu přišel na chuť, bude spokojen. Komu se ale první dotykový Symbian S60 nezamlouval, pravděpodobně mu do oka nepadne ani nový Symbian^3. Nové grafické efekty telefon s procesorem 680 MHz příliš zpomalují, takže je lepší je vypnout. Pro majitele telefonů s konkurenčními platformami Android či iPhone OS, kteří jsou zvyklí na svižné menu s grafickými přechody a dokonalým ovládáním, tak asi nebude přechod k novému Symbianu^3 na pořadu dne.

Nokia N8 zůstává i přes některé naše výtky nejvybavenějším telefonem výrobce a také jedním z nejvybavenějších telefonů současnosti. Oproti konkurenci má navrch především díky 12 Mpx fotoaparátu s autofocusem a xenonovým bleskem, dále možnosti nahrávání HD videa či GPS navigaci Ovi Mapy 3.0 s doživotní licencí na hlasovou auto i pěší navigaci. Telefon drží krok s dobou a přináší takové vymoženosti, jako je ztišení vyzvánění či budíku otočením telefonu, dále aplikace pro poslech zpráv, FM vysílač a mnoho dalšího. Premiéru si odbyl HDMI konektor pro připojení mobilu k TV a USB s funkcí USB on-the-go pro připojení USB média přímo k telefonu. Pokud hledáte bohatě vybavený smartphone, Nokia N8 by neměla chybět na seznamu.

Koupit Nokii N8-00 na značkovém e-Shopu Nokia.

pevná hliníková konstrukce pomalejší grafické přechody
kapacitní dotykový displej chybí stereo reproduktory
multimediální výbava
12 Mpx fotoaparát a HD video
doživotní GPS navigace
dlouhá výdrž

Témata: , ,

Diskuze k článku (72 komentářů)

 1. Thumb up 1 Thumb down 3 Michal
  Napsal(a) 5.11.2010 v 22:44

  Tak před rokem, možná i před rokem a půl by to bylo zajímavé. Nokia se symbianem oproti androidu opravdu zaspala. Od Symbian3 jsem fakt čekal víc než stále se točící ikonku čekání. Mj. zoufalá pomalost reakcí byl důvod proč jsem si nekoupil E71/E72 po tom co jsem je měl 3 minuty v ruce. U N8 se mi taky nelíbí ostrá hrana na spodku telefonu. Netlačilo to do dlaně jako podobně hranatý design u „Diamondů“ od HTC?

  [Odpovědět na názor]

 2. Thumb up 0 Thumb down 0 Honza
  Napsal(a) 11.11.2010 v 21:41

  Má sice nějaké nedostatky, ale je marketingově nastaven tak, aby si ho lidi ve velkém kupovali. A přístě přibudou nějaká vylepšení, aby se zase dobře prodávalo. Na tohle jsou u NOKIE mistři, sypou to tam po troškách. I když se jim tohle chytračení v posledních letech trochu vymklo z rukou. Půjdu do ní to je jasné, Apple je mě už z podstaty věci nesympatický, HTC nemá uživatelsky dokonale zvládnuté telefonování, Windows Phone7 je podle posledních informací zklamání, zbývá v úvahu jen Android……………

  [Odpovědět na názor]

 3. Thumb up 0 Thumb down 0 Ortodox Paradox
  Napsal(a) 9.12.2010 v 14:55

  Musím autorovi říct, že montáž malého konektoru 2mm pro nabíjení navíc nemá chybu. Telefon využívám inteziv a stále se potýkám s nedostatkem energy. Tato varianta je z důvodů velkého rošíření této značky po všech kancelářích a známých super. A i když má někdo z okolí jinou značku a já potřebuji sucking, tak se ozve: Počkej já tu někde tu starou nabíječku mám.

  [Odpovědět na názor]

 4. Thumb up 0 Thumb down 0 Tomáš
  Napsal(a) 10.12.2010 v 22:33

  Dobrý den chtělbych se zeptat jestli Nokie N8 má výsuvnou klávesnici a nebo má jen na displeji. Předem děkuji za odpověd’.

  [Odpovědět na názor]

   Thumb up 0 Thumb down 0

   lama
   Odpověděl 16.2.2011 v 18:47

   ,,Nokia n8,, má klávesnici na displey žádnou výsuvnou nemá,,

   [Odpovědět na názor]

 5. Thumb up 1 Thumb down 0 Vera
  Napsal(a) 12.12.2010 v 09:39

  S tou nabíječkou to chápu. Nevím jak vy, ale mě se kolikrát stává, že se mi mobil vybije třeba zrovna když jsem u rodičů a mám teda možnost si nabít u nich zatžímco kdyby byl jenom micro USB konektor, tak bych měla smůlu, protože když jedu jenom někam na návštěvu, tak si neberu nabíječku sebou.

  [Odpovědět na názor]

 6. Thumb up 0 Thumb down 1 Lenka
  Napsal(a) 15.12.2010 v 13:12

  Dobrý den, telefon používám 4 dny a mé první nadšení bylo zchlazeno neustálým se restartováním telefonu- 10x denně a nereagováním při příchodu ze zimy do tepla.
  telefon má klávesnici jen na dispeji

  [Odpovědět na názor]

   Thumb up 0 Thumb down 0

   roman
   Odpověděl 15.1.2011 v 15:55

   a kde jste ho prosím koupila?

   [Odpovědět na názor]

   Thumb up 3 Thumb down 0

   Anonymus
   Odpověděl 20.1.2011 v 01:01

   to je zvláštní, taky ho už mám, ale ještě se mi neseknul. Takže buď lžete a nebo máte vadný kus od výroby.

   [Odpovědět na názor]

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Klárka
    Odpověděl 30.1.2011 v 11:03

    A jste s ním spokojená?

    [Odpovědět na názor]

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Vláďa
    Odpověděl 12.2.2011 v 14:22

    Telefon jsem si koupil 30.12.2010 u Vodafone, co jsem na něj přes měsíc čekal. Zklamání přišlo hned, co jsem jel z obchodu domů. Telefon mi několikrát zamrzl a restrtoval se. Po novém roce jsem ho nechal reklamovat v autorizovaném servisu Nokie. Tam mi řekli, že to může dělat Vodafoňácky software. Po týdnu jsem si telefon vyzvedl jako opravený. Cestou domů opět zamrzl. Zkusil jsem to s ním další týden a dnes se už zase někde snad opravuje. Přesně, jak uvádí Lenka. Při psaní sms se blokne – sám restartuje. Při příchodu do zimy nebo tepla – telefon se blokne a sám restartuje, při spuštění videa, při hledání v tel. seznamu atd. atd. Tedy ne sice vždy, ale tak 50:50. Když kolegové v práci slyší znělku Nokie, která se vždy po bloknutí a restartování ozve, už se jen smějí a ani už to nijak nekomentují. Nejabsurdnější mi však přijde, že se telefon občas restartuje sám, když jen tak v nečinnosti leží na stole!

    [Odpovědět na názor]

     Thumb up 0 Thumb down 0

     Míra
     Odpověděl 19.7.2011 v 20:11

     ..zdravim, mé zkušenosti jsou stejné, telefon se po pěti měsících sám začal restartovat i bez cizího doteku..naštěstí se to párkrát přihodilo i před servisnim technikem při reklamování, poslali ho do Německa k opravě, nyní je to měsíc, stále čekám..od nového telefonu, řekl bych že ne levného jsem čekal alespoň delší výdrž..

     [Odpovědět na názor]

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Tonda
    Odpověděl 14.6.2011 v 23:11

    tak si nech amputovat palce idiote kdyz neumis zachazet s mobilem;-)

    [Odpovědět na názor]

     Thumb up 0 Thumb down 0

     Honda
     Odpověděl 11.3.2012 v 11:29

     a ty si nech amputovat koule blbe

     [Odpovědět na názor]

   Thumb up 0 Thumb down 0

   Hacker
   Odpověděl 7.3.2011 v 08:15

   To běžte reklamovat protože to je porucha.

   [Odpovědět na názor]

    Thumb up 0 Thumb down 0

    ja
    Odpověděl 4.6.2011 v 13:03

    jeste ze jsi nam to povedel…

    [Odpovědět na názor]

   Thumb up 0 Thumb down 0

   REDX9
   Odpověděl 2.8.2011 v 15:20

   Mám podobnou zkušenost. Velice rád se mi sekl při GPS, semtam jej rozhodilo zamykání/odemykání. A i párkrát při dalších činostech jako třeba 3x prorolování 10-ti fotek. Není nad to, když první věc po ránu je restartující se telefon.
   Nutno podotknout, že šlo o šedivku – šla zpět. Nciméně hůl jsem nad telefon nezlomil – zvažuji pořízení oficiálního stroje s nadějí na upgrade symbianu na Annu.

   [Odpovědět na názor]

 7. Thumb up 0 Thumb down 2 Pletev
  Napsal(a) 16.12.2010 v 13:38

  Dobrý den, přesedlal jsem z Nokie N95 na N8 a musím říci, že jsem čekal víc. Po nahrání map a her z OVI se telefon restartuje i 10x denně a v „pravý okamžik.Tak jsem je smazal a vypadá to dobře. Navíc jsem zjistil, když se zaberu do hovoru a přitisknu si ucho na červenou ikonu ukončení hovoru, telefon zareaguje a zavěsí.
  Napsat SMS pro „pořádnýho“ chlapa je utrpení…
  Ale hodiny v klidovém stavu na displeji – super
  P.

  [Odpovědět na názor]

 8. Thumb up 0 Thumb down 0 Petr
  Napsal(a) 21.12.2010 v 07:56

  mám už asi devátou nokii a N8 je o krok dále, jinou značku nechci, všichni si vzpomenme čím jsme telefónovali před 10 lety a pořád jen kritizujeme jak by co by, přeju Hezké Vánoce a fajn telefónování v Novém roce, nokie N8 je jednička a super

  [Odpovědět na názor]

 9. Thumb up 0 Thumb down 0 Honza
  Napsal(a) 22.12.2010 v 01:50

  Dobry den ,hledam a nemuzu najit nastaveni cteni zprav a vypinani budiku ci prichoziho hovoru otocenim klavesnice.
  Kde to je?
  Dik

  [Odpovědět na názor]

 10. Thumb up 0 Thumb down 0 Jirka
  Napsal(a) 25.12.2010 v 12:56

  Dobrý den,z X6 jsem přešel na N8 dá se nastavit výpis doručených zpráv.Dá se někde nastavit připojení k internetu.Občas si sám stahuje bez toho aby upozornil.Můžete poradit?
  Díky

  [Odpovědět na názor]

 11. Thumb up 0 Thumb down 0 Kamil
  Napsal(a) 16.2.2011 v 11:17

  Mám ho týden a musím říct, že jsem udělal moc dobře, když jsem si ho koupil. Měl jsem původně E71(taky dobrý), ale N8 je prostě super. Nyní je tam i nový firmware a s ním to šlape perfektně- foto a video dokonalé a manažersky jsem se trochu obával, ale úplně zbytečně protože umí stejné věci jako E71 a některé dokonce ještě lépe. Vřele doporučuji. Jinak měl jsem možnost vidět všechny barvy naživo a nejhezčí je ledově modrá- kterou samozřejmě mám jak jinak.

  [Odpovědět na názor]

 12. Thumb up 0 Thumb down 0 Kamil
  Napsal(a) 16.2.2011 v 11:19

  Zvuky nastavuješ v profilech

  [Odpovědět na názor]

 13. Thumb up 0 Thumb down 0 lama
  Napsal(a) 16.2.2011 v 18:53

  CHtěl bych,, se zeptat jak jevýkonný reproduktor,, slyšel jsem že je hlasitý,, ale že se nedá poslouchat!! právě to mě zarazilo!!???? děkuju

  [Odpovědět na názor]

 14. Thumb up 0 Thumb down 0 Michal
  Napsal(a) 8.3.2011 v 01:08

  Dobrý den, moje n8 nenabízí u fotoaparátu možnost vypnout zvuk focení (což mě dost mrzí). Na vašem videu jsem však viděl, že vaše n8 tuto možnost vypnoutí zvuku nabízí. Přitom, používám stejný firmware jako vy, verze firmware 011.012 (z 18. září 2010)a dnes jsem jej aktualizoval na 013.016, ale i nový software možnost vypnutí zvuku focení nenabízí. Zajímalo by mě, jak je možné, že mi tam políčko vypnutí zvuku chybí, když na vaší n8 je a jak teda mám zvuk focení vypnout. (nepomůže ani tichý profil na mobilu) Děkuji za odpověď. Michal

  [Odpovědět na názor]

 15. Thumb up 0 Thumb down 0 methyn
  Napsal(a) 17.3.2011 v 17:06

  Zdravím, já ho mám něco přes týden a jsem s ním celkem spokojen. Upřímně mě děsí příspěvky pár uživatelů. Nic podobného se mi ale nestává. Jen řeším zásadní problém a to nepříliš svižné spojení na Ovi obchod. S načítáním videí, internetu atd problém není, ale jakmile jde o Ovi, jde o komplikace… Hlavně je skoro nemožné se na Ovi dostat s baterkou pod 40%. A celkově se tam dostanu zřídka a to i s lepším spojením. Jinak od něj čekám, že mi vydrží hoooodně dlouho. Ještě mi není jasný způsob, jak do něj dostat novy firmware. Kdyby to někdo zmínil, ocenil bych to snad nejen já :-)

  [Odpovědět na názor]

 16. Thumb up 0 Thumb down 0 Michal
  Napsal(a) 19.3.2011 v 18:44

  Jak dlouho Vám vydrží při běžném volání nabitá baterie? Já ho musím nabíjet každý druhý den. Už mě to štve. Déle než dva dny mi nikdy nevydržel a to ho má měsíc. Myslel jsem, že když se dívám na videa nebo fotky, že se tím vybíjí baterie, ale tím to vůbec není. Když neprohlížím a nevolám, tak mi stejně vydrží jen dva dny.

  [Odpovědět na názor]

 17. Thumb up 0 Thumb down 0 Josef
  Napsal(a) 26.3.2011 v 13:03

  Jak mohu zrušit funkci GPRS za kterou i při nechtěném připojení účtují 30 Kč?

  [Odpovědět na názor]

   Thumb up 0 Thumb down 0

   Jindřich Srb
   Odpověděl 26.3.2011 v 15:12

   Dobrý den, GPRS jsou datové přenosy, nikoliv funkce. Zakažte datové přenosy přes operátora, nebo vymažte v nastavení datové profily (internet). Případně lze zavolat operátorovi a výslovně ho požádat o blokaci internetu na vašem telefonu, čímž předejdete dalším problémům. Pokud jste se připojil omylem, slušný operátor by vám peníze mohl vrátit. Mě konkrétně to dříve tak vrátili, když jsem jasně uvedl, že jsem se připojovat něchtěl a nechápu, jak se to mohlo stát.

   [Odpovědět na názor]

    Thumb up 0 Thumb down 0

    charonix
    Odpověděl 6.6.2011 v 17:55

    Jo to se mi taky stalo stále me to 4000 Kč ve vypisu bylo jasne videt ze se mobil pripojuje kazdych 15 sek. a je preneso par kilobajtiku VODAFONE (necht je mu zeme tezká) me poslal do … a pry jestli nechci tarif serfuju ze ten internet hodne vyuzivam …. odesel jsem od vodafone .. O2 je fajn

    [Odpovědět na názor]

 18. Thumb up 0 Thumb down 0 gabika
  Napsal(a) 4.5.2011 v 19:55

  …. práve som si objednala nokiu n8 green, moc sa na nu teším, mala bsom pred tým nokia 5800 music expres, a bola som veľmi spokojná, pokial mi nepadla. blokovací gombík som vymenila už 2x a stále sa kazí, teším sa na n8.:-)

  [Odpovědět na názor]

   Thumb up 0 Thumb down 0

   Robetr
   Odpověděl 15.5.2011 v 09:40

   ..take jsem si objednal green a uz se moc tesim, mam tez 5800 m.expres, jsem s nim spokojen /dobre hraje bez sluchatek stereo,coz N8 neumi, ale uprime, radeji posloucham hudbu pres sluchatka/. Potrebuji jeste druhy mobil a tak nevaham…

   [Odpovědět na názor]

 19. Thumb up 0 Thumb down 0 citrom
  Napsal(a) 9.5.2011 v 17:42

  jeto mrtka chcete tel tak jsi kupte nokia n86 to jetel na urovni!

  [Odpovědět na názor]

   Thumb up 2 Thumb down 0

   sarkafarka
   Odpověděl 10.10.2011 v 11:03

   když už něco někam píšeš, prosím bez hrubek, je to ostuda

   [Odpovědět na názor]

 20. Thumb up 0 Thumb down 0 lucka
  Napsal(a) 21.5.2011 v 22:11

  chci si taky koupit nokia m8 ale potrebuju vedet jestli si ji nebudu kupovat zbitecne ………..jste s ní spokojený?????odepisujte prosim ….predem diky za odpoved

  [Odpovědět na názor]

   Thumb up 0 Thumb down 0

   Richard
   Odpověděl 29.5.2011 v 19:18

   Ahoj, bracha si ho ted koupil a je uplne super,, 15teho si ho koupim taky,, kupdivu to slape rychle, coz se nedalo rict u nokii z drivejska, bavimeli se o nokiich s dotykovymi displeji…

   [Odpovědět na názor]

 21. Thumb up 0 Thumb down 0 Marek
  Napsal(a) 8.6.2011 v 21:19

  Dobrý den chci se zeptat jak je to stim OVI obchodem když si chci stáhnout nějakou aplikaci nebo hru musim být připojený na internet nebo platim za to něco ?? děkuju

  [Odpovědět na názor]

   Thumb up 0 Thumb down 1

   Tonda
   Odpověděl 14.6.2011 v 23:10

   to je snad jasne kravo ze musis byt pripojena na net?ne???boze jak muzou byt lidi takovy hovada a mit tak stupidni otazky??????????

   [Odpovědět na názor]

    Thumb up 1 Thumb down 0

    verdajs
    Odpověděl 17.6.2011 v 13:34

    Tondo, ses jako dobrej jouda. :DDDD Tvoje vyjadrovani o tobe vypovida vse… opravdu se ti musim smaaaaat, chudacku :DDDDD ubohost sama, prestehuj se do jine diskuze, tady na tebe neni nimdo zvedavej :p

    [Odpovědět na názor]

     Thumb up 1 Thumb down 0

     Niky
     Odpověděl 24.6.2011 v 20:20

     Verdajs mě upřímně rozesmála část: ,,krávo“ když se ptal Marek :D

     [Odpovědět na názor]

 22. Thumb up 0 Thumb down 0 Lukáš
  Napsal(a) 18.6.2011 v 12:44

  Chtěl bych si koupit nový telefon a nevím jestli N8 nebo E7.Který je lepší???Díky

  [Odpovědět na názor]

 23. Thumb up 0 Thumb down 0 Pítras
  Napsal(a) 19.6.2011 v 00:17

  zdravim vsechny priznivce i odpurce n8. Mam prosbicku, telefon mam jiz zhruba pul roku a dodnes se mi nepodarilo vypatrat stopky, a to si o sobe myslím, ze jsem prumerne vzdelany obcan. Pomuze mi,prosim,nekdo?

  [Odpovědět na názor]

   Thumb up 0 Thumb down 0

   Katka
   Odpověděl 7.8.2011 v 14:17

   Stopky v N8 nejsou!!

   [Odpovědět na názor]

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Pítras
    Odpověděl 7.8.2011 v 14:46

    díky Katko, za odpověď. Stopky jsem už doinstaloval. Pítras

    [Odpovědět na názor]

 24. Thumb up 0 Thumb down 0 Michal
  Napsal(a) 27.6.2011 v 11:32

  Stopky origo nemá, musí se doinstalovat…

  [Odpovědět na názor]

 25. Thumb up 0 Thumb down 0 Riči
  Napsal(a) 30.6.2011 v 19:35

  Je to špičkovej telefon na Nokii. Mam ho tyden a „buznul“ se jen 2x… :). Dal bych 7.5/10

  [Odpovědět na názor]

 26. Thumb up 0 Thumb down 0 Lukáš
  Napsal(a) 12.7.2011 v 11:23

  Dobrej chtel sem se.Kdyz mi nekdo posle hudbu pres bluetooth tak se mi to prijme do zprav a nevim jak to mam dostat do seznamu skladeb…Porad Te mi nekdo PLEASE

  [Odpovědět na názor]

 27. Thumb up 0 Thumb down 0 Kamil
  Napsal(a) 14.7.2011 v 15:54

  Musíš přes hudební knihovnu. Zaktualizovat jí, vezme si to samo…

  [Odpovědět na názor]

 28. Thumb up 0 Thumb down 0 Petr
  Napsal(a) 13.8.2011 v 06:47

  Mám dotaz dá se dát jiné vyzvánění ke každému kontaktu myslím na SMS????

  [Odpovědět na názor]

 29. Thumb up 0 Thumb down 0 weiss
  Napsal(a) 15.8.2011 v 10:46
 30. Thumb up 0 Thumb down 0 Martin
  Napsal(a) 22.8.2011 v 23:36

  Dobrý den, chci se zeptat na videa v N8. Mám v PC filmy, videoklipy,atd. a chtěl bych nějaké do telefonu když bude nuda nebo cestovat, abych si mohl film spustit a koukat se na něj. Ale když film převedu do N8, tak film nejde spustit. Když jsem měl telefon LG, tak existoval nato přímo convektor, který film převedl a v telefonu video hrálo pěkně. Tady u N8 si nevím rady. Děkuji Martin

  [Odpovědět na názor]

   Thumb up 0 Thumb down 0

   žilmen
   Odpověděl 12.10.2011 v 14:17

   čau já na to používám format factory tam si zadáš potřebné informace a video se ti převede potom ho už jen hodíš do mobilu.

   [Odpovědět na názor]

   Thumb up 0 Thumb down 0

   Tomáš
   Odpověděl 7.2.2012 v 17:02

   mě tam funguje přímo formát avi takže to nemusím převádět na mp4 apod.

   [Odpovědět na názor]

 31. Thumb up 0 Thumb down 0 Standa
  Napsal(a) 21.9.2011 v 15:47

  Nevíte někdo jak dlouho se na N8 natáčet video (v jednom kuse)Děkuji

  [Odpovědět na názor]

   Thumb up 0 Thumb down 0

   žilmen
   Odpověděl 12.10.2011 v 14:18

   to záleží na baterce a paměti

   [Odpovědět na názor]

 32. Thumb up 0 Thumb down 0 Katka
  Napsal(a) 4.10.2011 v 21:22

  Tý jo tak já si ho chtěla koupit,ale když se pořád seká tak ho nechci………takový už jsem měla….a nějaký jiný podobný a dobrý nesekací?A ani nepotřebuji aby se mi pořád vypínal to mě točí u jiných telefonů co jsem měla…ach jo

  [Odpovědět na názor]

 33. Thumb up 0 Thumb down 0 Bára
  Napsal(a) 24.10.2011 v 19:29

  No..chtela jsem si noki n8 pořídit ale po přečtení těchto příspěvků jsem názor změnila zasekavaci telefon mám ted a fakt už o takovy nestojim :-/

  [Odpovědět na názor]

 34. Thumb up 0 Thumb down 0 Matys
  Napsal(a) 13.11.2011 v 10:24

  Dobrý den, co mám dělat, když se mi kousla n8…vůbec nic nefunguja

  [Odpovědět na názor]

 35. Thumb up 0 Thumb down 0 Tomáš
  Napsal(a) 28.12.2011 v 09:56

  Ahoj, tuto nokii jsem dostal k Vánocům a nenašel jsem na ní zatím žádnej nedostatek. Jde propojit přes HDMI i s televizí takže pak mám televizi jako monitor. Natáhl jsem si tam jejich skype verzi a můžu se přihlásit na můj účet a bezplatně zavolat na jinej PC.

  k tomu sekání…v 99% případů se zasekává proto, že ukládáte foto, vida, atd. na paměť telefonu (je sice velká ale zpomaluje to a někdy se pak seká)…já jsem si pořídil 16 GB paměťovou kartu a udělal jsem to nejlepší co jsem mohl udělat…žádný sekání není a můžu si tam i natáčet bezva videa v HD kvalitě, nebo si tam můžu dát x filmů a stále pojede bezvadně

  prosimvás…mám jenom jeden problém: nevíte někdo jak rozchodit videa treba na youtube? když to tam chci spustit tak to po mě chce novou verzi flash player ale je problém ho sehnat na symbian a když už ho seženu tak to stejně nejde…měli jste ještě někdo tento problém? jak jste ho případně vyřešili?

  [Odpovědět na názor]

 36. Thumb up 0 Thumb down 0 marek
  Napsal(a) 1.2.2012 v 22:47

  Zdravim vsetkych.Ja som z N8 uplne spokojny len bi som chcel vediet ked mi niekto posiela hudbu cez bluetooth tak sa to ulozi do sms a otial to neviem presunut do hudobnej knihovne.Poradi mi niekto.

  [Odpovědět na názor]

   Thumb up 0 Thumb down 0

   Tomáš
   Odpověděl 7.2.2012 v 17:01

   zatím jsem to s hudbou nezkousel ale zkus ten soubor ve zprave dlouho podrzet a mela by se ti zobrazit moznost ulozit a das si to pak treba na pametovku…a potom v knihovne das volby a obnovit knihovnu :-)

   [Odpovědět na názor]

 37. Thumb up 0 Thumb down 0 Milan
  Napsal(a) 3.3.2012 v 10:12

  nezobrazují se mi doručenky a přestalo zvukově oznamovat příchod zprávy…nastavené to je ,zkoušel jsem restartovat a nic…prosím poraďte…díky…M

  [Odpovědět na názor]

 38. Thumb up 0 Thumb down 0
  Napsal(a) 31.3.2012 v 13:42

  máte někdo zkušenosti s lehce odstávajícím krytem hdmi? vypadá to takhle:
  http://skattertech.com/2011/01/in-photos-nokia-n8/nokia-n8-top/
  Myslíte že by se to na reklamaci uznalo??
  Diky

  [Odpovědět na názor]

 39. Thumb up 0 Thumb down 0 Rudolf
  Napsal(a) 11.4.2012 v 10:17

  Ahoj všem,,přečetl jsem si Vaše vzkazy,ale byl jsem šokován,neboď bych chtěl přejít z Nokie N95 na N8 nic kloudného jsem nezjistil,tak nevím co dál jestli ještě nemám zůstat u N95 všude se povídá,že N8 nic moc ( časopis mobility rok 2011 v testu kritizoval focení fotek,že se jim nepodařilo zaostřit z N8 vyhrál Sony Ericsson )Vážně nevím jestli mám jít do toho,neboď i když jsem požádal technika z Prahy ( mobil pohotovost opravna nedoporučil mě zakoupit N8 ani Nokia C7 Nokia N8 je vlaková loď nevím a nejsem ještě rozhodnutý jestli mám jít do toho do N8 děkuji a všem přeji krásný den,,

  [Odpovědět na názor]

 40. Thumb up 0 Thumb down 0 Tomáš
  Napsal(a) 12.4.2012 v 21:47

  ahoj. Včera jsem si koupil n8 a hodně špatně se otáčí displej do horizontální polohy (i když telefon držím horizonátlně zobrazení je vertikální). Je to poškozeným polohovým senzorem?

  [Odpovědět na názor]

 41. Thumb up 0 Thumb down 0 chrpa
  Napsal(a) 7.5.2012 v 08:04

  Ahoj, a já si koupil N8 za perfektní cenu a užívám si ji. Přešel jsem z oblbřímího androidu. Nokia je Nokia.

  [Odpovědět na názor]

 42. Thumb up 0 Thumb down 0 michal
  Napsal(a) 23.5.2012 v 02:14

  zdravim,potrebuji poradit.mam n8 objednanej pres net a asi je z italskyho trhu ponevadz manual je v italstine,ale tel v cestine mam.
  Tohle je muj problem-potrebuji zjistit bezpecnostni kod tel. na netu psali a jsem i na to u nokii zvyklej ze je to 12345 ale neni to tak,uz jsem ho zadal 2x spatne a potreti se bojim ze se mi blokne.poradite mi,nekdo?predem diky
  jinak n8 SUPER

  [Odpovědět na názor]

   Thumb up 0 Thumb down 0

   františek
   Odpověděl 21.6.2012 v 18:52

   Rada je jednoduchá. Tu moji nokii jsem si dovezl z Austrálie. Už ji vlastním docela dlouho a v době, kdy tu za ni chtěli přes 12tis. tam vyšla na slabých 7,5tis. Problém mi ale nastal při aktualizaci SW. Nesouhlasil bezpečnostní kód. Odnesl jsem ho do prodejny mobilů a za pouhé 2sta mi to zaktualizovali a nastavili kód na 12345… :)jako bonus přidali i Češtinu do navigace a nějaké 2 hry…

   [Odpovědět na názor]

 43. Thumb up 0 Thumb down 0 matlockbv
  Napsal(a) 25.6.2012 v 18:39

  prosim o radu.mam n8 a dobry.nefunguje mi z niceho nic blesk. v nastaveni dam blesk zapnout ale porad tam mam nastavene bez blesku.poradi mi nekdo???

  [Odpovědět na názor]

 44. Thumb up 0 Thumb down 0 Petr
  Napsal(a) 11.7.2012 v 14:44

  Ahoj, chci se zeptat jestli telefonu vadí voda nebo je proti ní odolný?

  [Odpovědět na názor]

 45. Thumb up 0 Thumb down 0 Pája
  Napsal(a) 22.7.2012 v 23:55

  Ahoj,jako spousta lidí bych si N8ičku chtěla koupit,ale dost mě odrazují vaše problémy se neustálým sekáním a restartováním….před tím jsem měla 5530 a byla jsem moc spokojená,ale byl to starší typ, bratr má C7 a po odemčení chvíli čeká,než se mobil načte takže mám z N8 trochu strach aby se to stejné nedělo i s N8.A ještě jestli se dá do N8 stáhnout adobe reader nebo už tam je. díky předem za odpovědi

  [Odpovědět na názor]

 46. Thumb up 0 Thumb down 1 Ondřej
  Napsal(a) 15.10.2012 v 18:57

  Ahoj, tak již půl roku užívám N8 a musím říci, že větší krumpl už nemůžou vymyslet. Neustále u telefonování se mi na klávesnice něco přepíná, zapíná a vypínají se hovory. ti co ho pochvalují tak ho mají doma v poličce a leští ho. Já mám několik desítek hovorů každý den a mohu řící, že je to krumpl. Zlatá 6310.

  [Odpovědět na názor]

Přidat komentář