Mobilizujeme.cz

Nokia Lumia 710 – recenze slabšího odvaru Lumie 800

20. 2. 2012  |  recenze  |  autor:

Nokia Lumia 800 není jediným Windows Phone modelem finského výrobce. Recenze telefonu Nokia Lumia 710 vás seznámí s tímto, tak trochu ošizeným, modelem, který vsází na nižší cenu, nicméně stejnou uživatelskou nabídku systému včetně přídavků jako navigace Nokia autem či map.

Nokia Lumia 710 je druhým modelem finského výrobce s Windows Phone Mango, který zaujme lesklými bílými kryty námi testované verze a bravurním černým displejem (ClearBlack). Nejen to, Nokia do modelu poskytla mapy a navigaci, takže vás telefon bezpečně navede přesně tam, kam potřebujete. Levnější telefon z dvojice Lumia 800 a 710 si více představíme v této recenzi.

Telefon Nokia Lumia 710 zapůjčilo do redakce oficiální české zastoupení Nokia.


Nokia Lumia 710 – oficiální fotografie bílé a růžové verze

Základní parametry – Nokia Lumia 710

Rozměry 119 x 62 x 12,5 mm
Hmotnost 126 g
Displej TFT, ClearBlack, dotykový kapacitní, rozlišení WVGA (480 x 800 px), 16 milionů barev, úhlopříčka 3,7“
Odolné sklíčko Gorilla Glass, podpora Multitouch, senzor jasu, proximity, akcelerometr
Procesor a paměť jednojádro, 1,4 GHz (Qualcomm MSM8255)
512 MB RAM, 8GB vnitřní paměti + 25GB na serverech SkyDrive
Operační systém Windows Phone 7.5 Mango
Fotoaparát 5 Mpx (2592 x 1944 px), autofocus, LED blesk, 4x digitální zoom, efekty, vyvážení bílé
nahrávání HD 720p videa se 30 snímky/s
Obsah balení návod, baterie, nabíječka, datový USB kabel, stereo headset s peckovými sluchátky, záruční list
Cena a dostupnost ., únor 2012

Krátké postřehy z testování telefonu Nokia Lumia 710

Co se nám líbilo: zdařilá imitace kovu, 3,7“ dotykový displej (s dokonale černou barvou ClearBlack) s ochranným sklíčkem Gorilla Glass, procesor s taktem 1,4 GHz, operační RAM paměť 512 MB, vnitřní paměť 8GB, standardní konektory 3,5 mm Jack a microUSB 2.0, operační systém Windows Phone 7.5 Mango, balík nástrojů Office, integrace sociálních sítí a cloudové řešení (25GB na SkyDrive), rychlá data HSPA (14,4 / 5,76 Mb/s), bezdrátové Wi-Fi (b/g/n) a Bluetooth, GPS, FM rádio s RDS, 5 Mpx fotoaparát s autofocusem a LED bleskem, hardwarové tlačítko fotoaparátu, hry Xbox Live a další nabídka her a aplikací na Marketplace, navigace Nokia autem a Nokia mapy

Co se nám nelíbilo: chybějící slot na paměťové karty, zakázané přenosy souborů přes Bluetooth, webový prohlížeč nepodporuje Flash (částečně kompenzuje HTML5), připojení k počítači a přenos souborů jen přes software Zune (nelze jako Mass Storage)

TIP: Pro podrobné informace o telefonu Nokia Lumia 710 navštivte katalog mobilů.

Obsah balení: základní sestava

Nokia Lumia 710 se prodává v krabici, jejímž obsahem je návod a záruční list v samostatné krabičce, baterie a příslušenství – nabíječka, datový USB kabel, špuntová sluchátka.

Vzhled a konstrukce: připomíná první náčrty telefonů

Nokia Lumia 710 na pohled připomíná první rendery telefonů s Windows Phone, které Nokia ukázala před rokem v Barceloně na soukromé akci mimo brány MWC. Jedná se o model s plastovou konstrukcí, který v našem případě má bílou a lesklou barvu krytů. Ty na sebe dobře lícují, nic nikde nevrzá. Prohnutá zadní část konstrukce lépe padne do ruky.

  

Displej s úhlopříčkou 3,7“ vyplňuje spolu s trojicí plastových tlačítek, hovorovým reproduktorem a senzory přední stranu přístroje. Povrch není ani zapuštěn pod úroveň hran, což v případě použitého odolného sklíčka Gorilla Glass nemusí být problém. Vedle mikrofonu na spodním okraji přední strany telefonu najdeme ještě druhý na zadní straně telefonu – můžeme tedy počítat s využitím technologie HD Voice u operátora (v Česku T-Mobile).

  

Do bočních hran zasahuje zadní zaoblený kryt, v němž jsou na pravém boku umístěny tlačítka, potřebná k ovládání hlasitosti či zoomu, stejně jako hardwarové tlačítko fotoaparátu. Levý bok telefonu zůstal nevyužit, pokud nebereme v potaz výřez v krytu, za který celý zadní kryt sejmeme. Spodní hrana má překvapivě na rohu otvory pro poutko, takže si telefon můžeme pověsit třeba na krk.

 

 

Na horní hranu výrobce umístil standardní konektory – 3,5 mm Jack a microUSB. Výčet doplňuje tlačítko spuštění telefonu a zároveň zámku displeje. Pokud telefon nedržíte sami v ruce, může se vám konstrukce jevit jako kovová, tedy naprosto dobře imitující kov. Do ruky je telefon tak akorát, přičemž se dá ovládat jednou rukou bez obav, že by měl sklon z ní vypadnout.

Baterie a výdrž: tři dny to dá

Nokia vyčlenila pro Lumii 710 baterii typu Li-Ion s kapacitou 1 300 mAh. S tou jsou udávány hodnoty výdrže následovně: 400 hodin pohotovostního režimu, kolem 7 hodin hovorů, nebo až 38 hodin poslechu hudby. Skutečné hodnoty jsou posazeny níže a lze říci, že v případě aktivního používání telefonu počítejme s hranicí tří, čtyř dnů, ovšem s přihlédnutím na délku aktivních datových přenosů či využívání GPS. Není problém telefon vybít i za necelý den, když spustíme hotspot nebo se nadchneme do nějaké z nabízených her Xbox Live.

Displej a ovládání: TFT s ClearBlack

Nokia Lumia 710 je nepatrně horším dvojníkem modelu Lumia 800. Chlubí se jen TFT displejem, za to ale s technologií opravdu černé barvy (ClearBlack). Displej je dotykový kapacitní, s úhlopříčkou 3,7“. Rozlišení WVGA (480 x 800 px) určuje a podmiňuje systém, stejně jako zobrazení až 16 milionů barev. Nechybí tvrzené sklíčko Gorilla Glass, které by mělo přežít i horší zacházení.

  

Telefon disponuje všemi potřebnými senzory, tedy akcelerometrem, magnetometrem (kompas), senzorem jasu i proximity senzorem. Vysoké hodnoty jasu zaručují také parádní čitelnost na slunci. Ovládání a reakce displeje na dotyk jsou okamžité a přesné, takže zde není důvod si myslet, že se na displeji šetřilo.

Operační systém, výkon: Mango přes kopírák

Obě první Nokie s Windows Phone Mango, Lumia 710 i 800, jsou z hlediska systému přejeté kopírovacím papírem, pokud bych měl přirovnávat. Rozdíly v nich jednoduše nenaleznete. Může za to nicméně především Microsoft, který se nesnaží jednotlivé modely nějak odlišovat, aby případní zájemci mohli vybírat. Takto přijdou před hotovou věc a můžou se rozhodnout především z pohledu konstrukce telefonu či třeba hardwarových parametrů, které jsou ale také dost podobné.

Nokia Lumia 710 má jednojádrový 1,4 GHz procesor od Qualcommu (MSM8255), 3D grafický akcelerátor a 512 MB operační RAM paměti. Omezující vnitřní paměť 8GB bez možnosti rozšíření microSD kartou se snaží kompenzovat 25GB prostoru na serverech SkyDrive, na které se dostanete po přihlášení v telefonu ke službám Microsoftu. Nemluvě o tom, že k dispozici po zakoupení telefonu je uživateli jen necelých 6GB, zbytek spotřebuje telefon ve vlastním zájmu na systém a aplikace typu Nokia autem či mapy Nokia.

Systém je kompletně v češtině (od verze Mango bude vždy). Základní obrazovka a menu je k sobě spjato přechodovou šipkou v horní části obrazovky. Dlaždice, tvořící základní obrazovku, jsou samozřejmě s důrazem na aktuálnost, takže se na nich promítá, kam jste přihlášeni (Facebook, atd.). Jejich úprava je možná, a to podržením a přesunem. Stejně tak z menu lze podržením vybrat jakéhokoliv zástupce a připnout na obrazovku. Jelikož je menu pouze jmenný a abecední výčet obsahu telefonu, může se uživatel při vyšším počtu aplikaci mírně ztrácet, vždy dlouze rolovat a hledat konkrétní požadavek. Dlaždice mají specifické barvy, kterých je v nastavení hned několik, navíc je zde opět i typická modrá barva Nokie.

Nokia si prosadila do menu telefonu položky „Záleží nám na vás“, ve které jsou k dispozici aktuální podmínky služeb Nokia atd. Položku tak drtivá většina po prvním spuštění nejspíše odstraní dlouhým podržením prstu na ní a zvolením možnosti odstranění, než aby v menu zbytečně překážela. Další položkou je „Přenos kontaktů“, s nímž získáme kontakty ze starého telefonu do Lumie 710 bez zbytečných starostí. „Skvělé aplikace“ je položka odkazující na sekci v Marketplace, která je naplněna vybraným obsahem od Nokie.

Kontakty, zprávy, email: s logickým uspořádáním

Možnosti kontaktů jsou neustále shodné, tím spíš, pokud srovnáme obě prodávané Nokie s Windows Phone. Základní dlaždice na domovské obrazovce zobrazuje po přihlášení k Facebook účtu vaše přátele. Po vstupu do sekce „lidé“ je zde výčet novinek z Facebooku, nedávné aktivity (kontakty), a kontakty. Můžeme lehce vyhledávat zadáváním znaků, případně rolovat dle písmen abecedy. Informace ke kontaktům jsou synchronizovány z účtů, případně lze dodat další (např. adresa, narozeniny, partner, vyzvánění, obrázek, atd.). Kontakty můžeme ze starého přístroje lehce překopírovat již zmíněným postupem.

Zprávy informují o těch nově příchozích v horní liště displeje a také na dlaždici, kde vidíme číslovku nově přijatých zpráv. Řazení zpráv je do konverzací. Psaní nové zprávy obsahuje možnosti přidání více příjemců, připojení obrázků, vkládání jednoduchých smajlíků. Na klávesnici se píše velmi dobře, bez překlepů, a to v režimu na výšku i šířku displeje (stejně velký displej jako Lumia 800). Mezery mezi tlačítky jsou prostě ideální.

Emailové účty můžeme mít v telefonu nejrůznější (Windows Live, Nokia Mail, Outlook, Yahoo! Mail, Google či jiný). Emailový klient je přehledný, využívá především barevné odlišení spolu s tloušťkou písma, umožňuje účty pravidelně synchronizovat, zobrazit opět formou konverzací, přikládat podpis a vyhledávat.

Fotoaparát, video: kvalita na prvním místě

K zachycení fotografií a videí slouží 5 Mpx fotoaparát na zadní straně telefonu, který dostal autofocus i přisvětlovací LED diodu. Video je nahráváno v rozlišení HD 720p (1280 x 720 px) se 30 snímky/s, fotografie mají rozlišení 2592 x 1944 px. Splňují se tak podmínky Microsoftu na fotoaparát. Chválím za hardwarovou spoušť fotoaparátu, která je na boku telefonu (dvoupolohá). Mezi funkcemi fotoaparátu nalezneme třeba barevné efekty, režim blesku, ISO, kontrast, sytost, ostrost. K fotografiím jsou přiřazovány pozice (geotagging).

  

Zkušební fotografie – Nokia Lumia 710:

Práce, organizace, zábava: zaručený úsměv na tváři

A jsme opět u sorty výbavy, která se v telefonech s Windows Phone moc neodlišuje. Přítomné jsou budíky s opakováním, kalendář, kalkulačka. Pro správu Office souborů využijeme balík Office s možností ukládání dat na servery SkyDrive. Vedle poznámek OneNote zde jsou i Word, Excel a PowerPoint, v nichž můžeme přidávat funkce a další věci, na které jsme zvyklí ze stolních počítačů. Výhoda v podobě sdílení v podnikových sítích atd. je pro pracující z nás důležitým prvkem.

S telefonem vám budou parádně fungovat třeba kvalitní špuntová sluchátka z dílny firmy Monster, která jsou vyráběna společně s Nokií – Nokia WH-920 Purity, případně další – Nokia WH-930 Purity HD. V kombinaci s hudebním přehrávačem v telefonu s nimi lze hudbu ovládat tlačítky. Hudební přehrávač má funkce přidání mezi oblíbené (srdíčko) nebo naopak neoblíbené (zlomené srdce), náhodné přehrávání a opakování. Ekvalizér však chybí. Obsah do telefonu dostaneme přes software Zune. Poslouchat můžeme i FM rádio, které má funkci RDS.

Nabídka aplikací či her je dostupná v obchodě Marketplace, do kterého se dostaneme z menu i základní dlaždice. Pokud využijeme vyhledávání, nabízí se nám tituly přímo podle psaní znaků. Pak vyjede seznam výsledků, kde vidíme cenu, oblíbenost a výrobce. Při najetí ke konkrétní aplikaci zvolíme koupit nebo instalovat. Nokia má v obchodě vlastní sekci „Skvělé aplikace“, kde nabízí vybraný obsah pro majitele současných Lumií. Kdo si rád hraje, bude rád za nabídku herních titulů v Xbox Live. Hraní na mobilu pak může vystřídat za hraní na klasickém Xboxu, pokud jej doma vlastní, a to včetně možnosti pokračování přesně tam, kde na jednom ze zařízení skončí.

Konektivita, web, GPS: ve stopách Lumie 800

Následující odstavce jsou shodné s Nokií Lumia 800, stejně tak funkčnost v obou telefonech.

Datové přenosy přes operátora (HSPA) podporuje telefon tak, že stahování až 14,4 Mb/s, odesílání až 5,76 Mb/s. Bezdrátové technologie zastupuje Bluetooth ve verzi 2.1, s podporou A2DP a EDR profilů. Nechybí Wi-Fi (standardy b/g/n). Připojení nabíječky a k počítači je přes microUSB 2.0. Pozor ovšem na to, že s počítačem lze telefon spojit a přenášet data pouze přes software Zune. Je také dobré myslet na to, že přes Bluetooth nemůžete posílat obrázky a další soubory.

Internetový prohlížeč (Internet Explorer 9) se také neliší od vrstevníků s WP. K plné funkčnosti mu chybí podpora Flash a automatické vyplňování hesel (někdo tvrdí, že je funkční). Do budoucna se hodí podpora HTML5, na což většina webů už přechází. Jinak funkce jako historie, oblíbené položky, záložky či rychlé vyhledávání pomocí Bing zde fungují korektně.

Telefon má GPS i A-GPS, nicméně v kombinaci s Bing mapami to pro nás v Evropě není příliš dobrá zpráva. Ještě že má Nokia vlastní řešení v podobě Nokia map a navigace Nokia Autem. Funkce jsou zatím sice omezené, ale výrobce slibuje rozsáhlý upgrade v blízké době. Zaměření pozice je však rychlé, otázkou sekund při pomoci sítě, jinak kolem minuty.

Závěr recenze smartphonu Nokia Lumia 710

Nokia Lumia 710 se na český trh dostala zároveň s modelem Lumia 800, a tak se nechává tak trochu zastínit bezkonkurenčním designovým počinem finského výrobce. Nižší cena však dává naději, že někteří po Lumii 710 sáhnou raději. Výbavou se jedná až na několik rozdílů o shodné modely, se stejným systémem Windows Phone Mango, stejnou nabídkou aplikací včetně přidaných Nokia map a navigace Nokia autem.

 

Úsměv na tváři může vystřídat údiv následně, když se s telefonem seznámíte. Řadu funkcí z jiných systémů zde jednoduše budete muset oželet, ať už se jedná o Mass Storage, chybějící slot na microSD či třeba webový prohlížeč bez Flash, byť s podporou HTML5. Telefon je sice celoplastový, nicméně s dokonalou imitací kovu bych zde problém neviděl.

Aktuální cena telefonu Nokia Lumia 710 8GB v českých e-shopech: . (Zdroj: Heureka.cz, ) .

3,7″ ClearBlack displej  microSD slot
 1,4 GHz procesor chybějící Flash
5 Mpx fotoaparát
Wi-Fi, HSPA
 Nokia mapy a autem

..

Testovaný produkt: Nokia Lumia 710, autor recenze: Jindřich Srb, hodnocení: 4/5
Témata:, ,

30 komentářů

 1. blue.sun
  20.2.2012 v 17:12

  Je zajímavé, jak různé servery různě hodnotí výdrž telefonů. Zde uvádějí tři dny při aktivním používání, mobilmania den a půl a ještě „sedmsetdesítce“ vyčítají, že má mizernou výdrž. Je možné nějak specifikovat, co ve vašem případě je ono aktivní využívání telefonu?

  Odpovědět

   Jindřich Srb
   20.2.2012 v 23:45

   Dobrý den, výdrž je opravdu specifickou vlastností, a nelze nikdy přesně říci, kolik telefon vydrží. Záleží na tom, jestli jste na 3G sítích, jestli máte zapnuté nepřetržitě přenosy, atd.. Pak jas displeje, GPS, atd.. Tři dny telefon vydrží, pokud s ním budete denně aktivně ve styku, volat, SMSkovat, využívat data. Přesně v časových to ale není možné definovat.

   Odpovědět

    blue.sun
    21.2.2012 v 14:42

    Aha… Já čekal, že řeknete aspoň odhadem, co jste s telefonem prováděli při té třídenní výdrži. Vámi popsané věci vím ze své praxe se smartphony taky a opravdu to pak není odpověď, kterou bych od odborníka testujícího telefony čekal.

    Odpovědět

    JirkaH
    22.2.2012 v 07:49

    a proc to jako nene mozne definovat?

    Odpovědět

   demeter
   21.2.2012 v 11:21

   to je taky dano tim, kdo ty recenze dela. Zatimco na MM jsou to vetsinou profesionalove, zdejsi „experti“ nemaji na nic vlastni nazor (coz nakonec vidite z vyhybave odpovedi nade mnou) takze je nakonec vetsina klicovych informaci opsana z gsmareny, nebo rovnou cely clanek. Ale na jednu vec jsou tady opravdu odbornici, umi skvele mazat prispevky z diskuze, ktere se jim nehodi do kramu!

   Odpovědět

    Skiman
    21.2.2012 v 16:34

    Naprosto s Vámi souhlasím, pokud zde někdo zmíní kritiku nebo příspěvek, který není podle jejich gusta ihned mají tendence jej mazat. Ale co od zdejších pánů Srbů čekat, jejich chování mě nepřekvapuje….

    Odpovědět

    friendly
    21.2.2012 v 17:34

    naprosty souhlas. mazani nepohodlnych prispevku je fakt neco, na takovym mobilnetu kritiku snaseji o poznani lepe.. a take se diky ni zlepsuji;)

    Odpovědět

     Jindřich Srb
     21.2.2012 v 18:39

     Mýlíte se, kritiku rádi přijímáme, pokud je oprávněná a není v ní skrytá reklama na konkurenci. Takže si příště prosím připravte konkrétní dotazy než tyto příspěvky, které se netýkají tématu. Děkuji. Výdrž nelze zhodnotit přesně časově, tak co řešíte?

     Odpovědět

 2. JohnyAsbest
  21.2.2012 v 11:42

  Nevím, jak je to s tím zákazem posílání souborů přes Bluetooth – ale mám dva WP7 s Mangem mobily – Nokii Lumii 800 a HTC 7 Mozart a oba jsou na tom stejně – nelze přes BT posílat vůbec nic. Takže to bude všeobecná otázka pro Microsoft, proč to neumožňuje a ne pro Nokii , nebo se mýlím ?

  Odpovědět

   Taborak
   17.3.2012 v 19:23

   Nejenom bluetooth. Pokud čekáte od Windows mobile takové běžné funkce jako je správa uložených souborů, nastavení vlastního vyzvánění, synchronizace s Outlookem a spoustu jiných běžných WM akcí TAK ZAPOMEŇTE! Operační systém Lumie má s WM pouze shodný název. Po koupi telefonu budete jen instalovat do PC spoustu nepotřebného sw a neustále zadávat svoje emaily a jiné osobní údaje a k ničemu, protože jinak rychlý telefon toho stejně moc užitečného neumí. Velmi trpká zkušenost…

   Odpovědět

 3. ptom
  7.3.2012 v 23:45

  add: „Není problém telefon vybít i za necelý den, když spustíme hotspot nebo …..“ opravdu umí Hotspot? protoze 800stovka ne a je to sileny…

  Odpovědět

 4. Tyna
  10.4.2012 v 16:55

  takže to znamená, že nemůžu nic posílat a přijímqat přes bluetooth? O.o :((

  Odpovědět

 5. Vláďa
  18.4.2012 v 00:05

  Dobrý den,
  rád bych se jen zeptal…v jedné části mluvíte o sluchátkách z firmy monster která byla vyráběna společně s nokii. Máte tím na mysli sluchátka která jsou v balení a nebo sluchátka která můžeme zakoupit navíc od Nokie. Děkuji za odpověď

  Odpovědět

 6. peter
  8.5.2012 v 11:46

  ma tento telefon klavesnicu T9 ?

  Odpovědět

 7. Admin
  15.5.2012 v 16:23

  Dobrý den,když bych měl ve starém telefonu kontakty,obrázky anebo hudbu.. Šlo by (alespoň něco)přeposlat přes bluetooth? V recenzi píšete,že NEJDE přeposílat přes bluetooth. Prosím brzkou odpověď.

  S pozdravem

  Admin

  Odpovědět

   Pepe
   31.5.2012 v 20:24

   Kontakty mi sly pretahnout uplne v poho… pri prvnim spusteni mne lumie sama vyzvala k zapnuti bluetooth na starem pristroji odkud chci pretahnout kontakty, okamzite ho nasla a pretahla :) Obrazky atd jsem neresil,tak nevim…

   Odpovědět

 8. Erdy
  30.5.2012 v 19:43

  Mě osobně přes BT taky nejde nic posílat. A abych se přiznal hodně mě to sere. A mám další problém s připojením telefonu s PC. PC mi po připojení nereaguje žádným zpusobem.

  Odpovědět

   Pepe
   31.5.2012 v 20:34

   Nainstaloval jsi do pc Zune?…bez nej ani ranu

   Odpovědět

   A
   4.10.2012 v 19:40

   mě to taky nešlo.. musíš si stáhnout program Zune a potom to půjde!!!

   Odpovědět

 9. Bára
  1.6.2012 v 11:08

  chtěla bych se zeptat jak lze do tohoto telefonu nahrát soubory ms office. Děkuji

  Odpovědět

   tomas
   12.7.2012 v 08:09

   Jde to pouze pře Internet. Pošlete si na e-mail soubor, pak se přihlásíte na e-mail telefonem a soubor stáhnete. Havárka co?

   Odpovědět

 10. Radek
  23.6.2012 v 09:26

  Vzhledem ke své práci využívám sadu do auta Nokia CK-200 s Nokií C5-00 a velmi dobře fungující hlasové vytáčení. Má Nokia Lumia 710 hlasové vytáčení? Děkuji za odpověď

  Odpovědět

   tomas
   12.7.2012 v 08:06

   Ne bohužel nemá. :(

   Odpovědět

 11. Monika
  4.8.2012 v 12:49

  Nokia Lumia 710 – mám jej měsíc a nejradši bych ho hodila z okna =D

  Odpovědět

 12. Honza
  6.8.2012 v 22:33

  Mam ho mesic a jsem z nej dost rozpolcenej kladem je prehlednost a ovladani.Ovsem co me absolutne vytaci je vydrz, tak den:-( nemoznost ho pouzit jako modem pripojeni k internetu pro notas treba pres wi-fi nebo BT.A nachylnost na kvalitu signalu porad se prerusuji hovory tam kde starsi nokie jsou absolutne bez problemu,dokonce premyslim o reklamci,Tak ze zatim dost velka nasranost.

  Odpovědět

 13. jirka h
  24.1.2013 v 08:33

  miniaturní text SMS, stahování hlasitosti – katastrofa, najít kontakt – zmatek, nastavení šablon SMS – nezná, co aspoň diktafon?, hlavně že umí stokrát něco synchronizovat a aktualizovat. K obyčejnému použití je k ničemu. A MS Office ? ,nepoužitelné. Už abych ho ztratil.

  Odpovědět

 14. Kubelajda
  17.2.2013 v 00:12

  Muze mi nekdo poradit,jak sehnat navod k NOKIA LUMIA 800 ? Děkuji

  Odpovědět

 15. Michaela
  2.3.2013 v 15:48

  Dobrej, poradí mi tu někdo nějakou aplikaci na vyzváněcí melodie?? díky.

  Odpovědět

 16. Veronika
  5.6.2013 v 17:17

  Dobrý den, potřebovala bych poradit jak dostanu vytvořenou složku s fotkama v PC do Lumie 710?? Díky za odpověď, Veronika

  Odpovědět

 17. gogi
  25.3.2014 v 09:52

  dobry den chtel bych se zeptat.. Hry sou v jakem souboru ? Napr.(jpg.apk)

  Odpovědět

Přidat komentář

Jak vybrat telefon v roce 2016, nezapomeňte na těchto 5 věcí

Jak vybrat telefon v roce 2016, nezapomeňte na těchto 5 věcí

18. 4. 2016  |    |  50 komentářů

Technologie mobilních telefonů, dnes bychom spíše řekli smartphonů, se každým měsícem, každou tiskovou konferencí, posunují kupředu. Je tedy zcela běžné,…

Recenze Huawei Mate 8: dokonalý po všech směrech (exkluzivně)

Recenze Huawei Mate 8: dokonalý po všech směrech (exkluzivně)

12. 2. 2016  |    |  60 komentářů

Hledáte to nejlepší na poli superphabletů? Tak už dál nemusíte. Huawei Mate 8 je přímo mistrovským dílem, ze kterého čiší…

7 vlastností, které má údajně přinést iPhone 7

7 vlastností, které má údajně přinést iPhone 7

9. 11. 2015  |    |  41 komentářů

I když iPhony 6S a 6S Plus jsou na trhu jen krátce, tak se již příznivci této značky těší, co přinese…

Recenze Honor 7: reparát na výbornou

Recenze Honor 7: reparát na výbornou

25. 10. 2015  |    |  15 komentářů

Nový přístroj z dílny odnože značky Huawei opět nabízí skvělý poměr ceny a výkonu. K tomu návdavkem i několik velmi praktických zlepšováků…

Recenze Lenovo Vibe Shot: Levná stylovka mezi fotomobily

Recenze Lenovo Vibe Shot: Levná stylovka mezi fotomobily

12. 8. 2015  |    |  39 komentářů

Lenovo vyrobilo s trochou nadsázky smartphone, který nemá konkurenci. Kdo jiný totiž přináší stylový fotomobil a ještě k tomu za…

5 funkcí, které už dnes na mobilu nikdo nepotřebuje

5 funkcí, které už dnes na mobilu nikdo nepotřebuje

6. 8. 2015  |    |  45 komentářů

Před lety se podle nich rozlišovaly jednotlivé kategorie mobilních telefonů a připlácely se za ně tisíce korun. Dnes byste je…

7 aplikací, které zázračně fungují, ačkoliv byste to možná nečekali

7 aplikací, které zázračně fungují, ačkoliv byste to možná nečekali

25. 5. 2015  |    |  4 komentáře

Mezi aplikacemi, které využíváme každý den, se často objevují unikáty vypadající, jako by byly z jiného světa. Když většina uživatelů…

Jak snadno dostat Flash Player do Androidu

Jak snadno dostat Flash Player do Androidu

23. 11. 2012  |    |  129 komentářů

Nestihli jste si do 15. srpna 2012 stáhnout Flash Player z obchodu Google Play? Nevadí. Existuje jednoduchá možnost, jak Flash…

MediaTek má tři nové čipsety. Helio X30 chce být nejlepším

MediaTek má tři nové čipsety. Helio X30 chce být nejlepším

26. 9. 2016  |    |  diskuze (0)

MediaTek oficiálně představil dva čipsety pro smartphony vyšší střední třídy, nazývá je Helio P20 a Helio P25. Kromě nich si…

Sony začne s aktualizací na Android 7.0 Nougat už v říjnu

Sony začne s aktualizací na Android 7.0 Nougat už v říjnu

DNES  |    |  diskuze (0)

Japonský výrobce Sony si nepohlídal harmonogram, podle kterého chce aktualizovat své telefony na nejnovější Android 7.0 Nougat. Jako první se…

Samsung Galaxy S8 bude mít bestiální 10nm čipset Exynos 8895

Samsung Galaxy S8 bude mít bestiální 10nm čipset Exynos 8895

DNES  |    |  4 komentáře

Příští vlajková loď od jihokorejského výrobce, Samsung Galaxy S8, by měla přinést zbrusu nový čipset Exynos 8895. Ten bude údajně vyrobený pokročilejší…

Prodeje iPhonů 7 (Plus) jsou za první týden nižší než vloni

Prodeje iPhonů 7 (Plus) jsou za první týden nižší než vloni

DNES  |    |  16 komentářů

Také se vám zdá, že Apple se nějak málo chlubí prodeji nových iPhonů? Oni by se možná rádi chlubili, ale…

Vybrali jsme telefon (nejen) pro Darth Vadera a jeho fanoušky

Vybrali jsme telefon (nejen) pro Darth Vadera a jeho fanoušky

DNES  |    |  4 komentáře

V redakci už nám pod rukama prošly stovky různých smartphonů, ale dosud žádný z nich nepasoval k záporné (ale přesto…

Recenze Asus Zenfone 3: poprvé v kovu

Recenze Asus Zenfone 3: poprvé v kovu

VČERA  |    |  9 komentářů

Telefony Zenfone se za relativně krátkou dobu svého pobytu na českém trhu staly symbolem dostupné kvality, kterou ovšem deklasovalo celoplastové…

Apple vydal iOS 10.0.2, který řeší první větší problémy u iPhonu 7

Apple vydal iOS 10.0.2, který řeší první větší problémy u iPhonu 7

VČERA  |    |  diskuze (0)

Zatímco aktualizace na iOS 10.0.1 opravovala jen některé dílčí problémy, které však nebyly ve větší míře u uživatelů iPhonů 7…

Huawei v Praze natočil nový videoklip pro svou "hymnu" (video)

Huawei v Praze natočil nový videoklip pro svou „hymnu“ (video)

23. 9. 2016  |    |  diskuze (0)

Číňané si naší zemi celkem oblíbili. Společnost Huawei v posledních letech v České republice sponzorovala například národní hokejový klub, hokejový klub Kladno včetně…

Mobilní zobrazení