Mobilizujeme.cz

Nokia 500 – recenze ultralehké dotykovky se Symbianem Anna

18. 10. 2011  |  recenze  |  autor:

Nokia 500 je sympatická dotykovka s výměnnými kryty a systémem Symbian Anna. Recenze telefonu Nokia 500 přináší pohled na výbavu a schopnosti telefonu, jež podmiňuje na finské poměry rychlý 1 GHz procesor. Je tu nástupce modelů Nokia 5232 či 5800, který by ve vašich rukou neměl chybět.

Nokia 500 je smartphone s dotykovým ovládáním, osazen verzí operačního systému Symbian Anna. Disponuje rovněž rychlým procesorem, 256 MB RAM paměti či možností výměny zadního krytu. Na druhou stranu je stále vybaven 5 Mpx fotoaparátem s Fixed focusem, a tak si moc přízně získat nemusí. Záleží, jak dokážou zájemci tento nešvar přehlédnout.

Nokii 500 si můžete zakoupit na oficiálním eShopu Nokia.


Nokia 500 – oficiální fotografie

Základní parametry – Nokia 500

Rozměry 111 x 54 x 14,1 mm
Hmotnost 93 g
Displej TFT, dotykový kapacitní, rozlišení nHD (360 x 640 px), 16 milionů barev, úhlopříčka 3,2“
podpora Multitouch, akcelerometr, proximity senzor
Procesor a paměť jednojádrový, 1 GHz
256 MB RAM, 252 MB vnitřní + paměťové karty microSD až 32 GB
Operační systém Symbian Anna
Fotoaparát 5 Mpx (2592 x 1944 px), Fixed focus, detekce obličeje, geotagging
nahrávání VGA videa s 15 snímky/s
Obsah balení návod, baterie, nabíječka, USB kabel, stereo headset s peckovými sluchátky, 2x výměnný zadní kryt, záruční list
Cena a dostupnost 4 500 Kč, 2011

Krátké postřehy z testování telefonu Nokia 500

Co se nám líbilo: moderní provedení s barevnými kryty, kompaktní rozměry a nízká hmotnost, 3,2“ dotykový nHD displej, 1 GHz procesor, 256 MB RAM, vnitřní 2GB karta a podpora microSD karet až do 32GB, 5 Mpx fotoaparát, datové přenosy HSDPA až 14,4 Mb/s a HSUPA až 5,76 Mb/s, bezdrátové Wi-Fi (802.11 b/g), microUSB a 3,5 mm Jack, GPS a Nokia mapy s navigací zdarma, FM rádio s RDS, použité senzory, vylepšený webový prohlížeč s podporou Flash Lite 4.0, chvalitebná výdrž, vyměnitelné zadní kryty v balení

Co se nám nelíbilo: zpracování z plastů, fotoaparát s Fixed focusem, operační systém Symbian jen ve verzi Anna, chybí senzor jasu, webový prohlížeč je oproti konkurenci stále horší, přihlášení k sociálním sítím je podmíněno účtem Ovi

TIP: Pro podrobné informace o telefonu Nokia 500 navštivte katalog mobilů.

Obsah balení: výměnné kryty jsou zpět

Prodejní balení telefonu Nokia 500 obsahuje vedle přístroji i baterii, dva výměnné zadní kryty (v našem případě modrý a červený), datový USB kabel, obyčejná pecková sluchátka s klipsou a tlačítkem pro příjem hovoru, nabíječku s 2 mm konektorem, návod a záruční list.

Vzhled a konstrukce: typická dotykovka z Finska

Nokia 500 považuji za jednu ze zástupkyň pokračující éry dotykovek, s nimiž Nokia začala přes lety modely jako 5230, 5530 či 5800. Opět se jedná o telefon s plastovou konstrukcí, který má kompaktní rozměry 111 x 54 x 14,1 a hmotností 93 gramů. Do ruky padne naprosto ideálně, přičemž povrch zadního krytu působí trochu jako pogumovaný, matný.

Přední kryt je lesklý, barvy černé. Zadní kryt sestává i z dolní patky. V balení jsou dva výměnné kryty, červený a černý, oba taktéž matné. Nokia tak zavzpomíná na časy, kdy byly výměnné kryty nesmírně populární, každý je chtěl na svém telefonu mít.

Dotykový displej vyplňuje spolu s trojicí tlačítek přední stranu telefonu. Tlačítka na pohled vypadají jako senzorová, ale nenechte se oklamat, jsou hardwarová, dobře stlačitelná. Hovorový reproduktor nad displejem a otvor se zabudovaným mikrofonem v pravém okraji pod displejem dokreslují předek telefonu.

Do boků je konstrukce zkosená, přičemž dále na ni přiléhá zadní oblý kryt. Na levém boku není žádné funkční tlačítko ani konektor, na pravém boku jsou tlačítka úpravy hlasitosti a zámku displeje. Spodní hrana ukrývá otvor pro poutko, za něž lze mít telefon pověšený třeba na krku. Horní hrana obsahuje uprostřed microUSB konektor, po jehož stranách jsou dále 3,5 mm a 2 mm Jack konektory.

Zadní strana telefonu patří 5 Mpx fotoaparátu, zapuštěnému pod úroveň krytu a průduchům reproduktoru. Kryt se poměrně dobře a bez větší síly sejímá směrem ke spodní hraně telefonu. Konstrukce je celkově pevná, nevrzající, kryty dobře přiléhající. Preciznost z výroby zaslouží pochvalu.

Baterie a výdrž: bez náročných úkonů klidně týden

V Nokii 500 je Li-Ion baterie s kapacitou 1110 mAh, kterou lze dobíjet jak microUSB konektorem, tak i 2 mm Jackem. Možnost výběru se mnohdy hodí. Výrobce udává výdrž až 500 hodin pohotovosti v GSM sítích (455 ve 3G), 7 hodin hovorů v GSM (5 hodin ve 3G). Další přibližné hodnoty výdrže jsou – 5,3 hodiny přehrávání videí, 1,5 hodiny nahrávání videí, 35 hodin poslechu hudby s dodávanými sluchátky (či 19,5 hodiny s bezdrátovým headsetem).

Během testování jsem byl s telefonem nadmíru spokojen, jelikož si řekl o dobití běžně po třech až čtyřech dnech, a to jsem využíval aktivně hodinu-dvě denně Wi-Fi, hovory a zprávy. S vyšší aktivitou datových přenosů či GPS však výdrž jde dolů rapidně rychleji, a tak není složité dobíjet telefon i denně, i když to je extrém. Jen v pohotovosti by naopak setrval i mnohem více než týden. Sloty na microSD kartu i SIM kartu jsou vloženy pod baterií, a tak při každé výměně je třeba telefon vypnout.

Displej a ovládání: nHD rozlišení tak akorát

Nokia 500 využívá zcela obyčejný TFT displej s úhlopříčkou 3,2“ a dotykovou kapacitní technologií. Rozlišení je nHD, pro současný Symbian maximum (tj. 360 x 640 px). U tohoto telefonu je ale rozlišení adekvátní, zcela postačující. Displej zobrazuje 16 milionů barev. Pro přetočení obrazu na levý bok slouží akcelerometr, při přiblížení telefonu k uchu využívá telefon proximity senzor k uzamčení displeje. Senzor jasu naopak schází. Reakce displeje na dotyk jsou přiměřeně rychlé, dostatečně přesné. Horší už je to s čitelností venku, na slunci, to z displeje stěží něco přečtete. Displej nemá ochranné sklíčko, takže jej celkem snadno poškrábete. Z toho důvodu je dobré myslet na nějakou ochrannou folii.

Majitelé telefonu se musí smířit pouze s dotykovým displejem a softwarovou klávesnicí, která je v Symbianu Belle v novém, užším rozložení znaků. V režimu na výšku displeje se proto nemusí každému psát tak snadno, jak by se zdálo. Na šířku displeje je QWERTY klávesnice naopak hodně pohodlná, k překlepům nedochází. Každý dotyk může být doprovázen vibrační odezvou displeje, která samozřejmě nemusí být aktivní (v nastavení profilu).

Prostředí telefonu, výkon: kosmetička zavála Symbian Anna

Nokia uvedla model 500 s operačním systémem Symbian ve verzi Anna, který v podstatě upravuje kosmeticky ikonky v menu, přidává novější webový prohlížeč, zásadně mění softwarovou QWERTY klávesnici, umožňuje plynulé přecházení mezi domovskými obrazovkami či vylepšuje galerii fotografií. Na celý výčet změn se můžete podívat do příslušného článku – http://mobilizujeme.cz/clanky/symbian-anna-prehled-zmen-a-vylepseni/

Telefon je osazen jednojádrovým 1 GHz procesorem, 2D grafickým akcelerátorem a k tomu 256 MB operační RAM pamětí, a díky tomu je dostatečně rychlý oproti svým předchůdcům. I tak mohou někteří namítat, že třeba otevření nastavení nebo spouštění aplikací trvá stále dlouhou dobu. To je prostě Symbian, na to jsme už zvyklí. Vnitřní paměť Nokie 500, uživatelsky dostupná, je 252 MB, samozřejmostí rozšíření microSD kartou až o dalších 32 GB. V balení s telefonem nicméně karta přibalena není.

O systému není potřeba se více rozepisovat, jelikož se shoduje s dalšími modely, které jej využívají (i když většina přejde brzy i na Symbian Belle). Nokia 500 by si přechod jistě také ráda dopřála, tak uvidíme, jak to s ní nakonec dopadne. Základem systému jsou tři domovské obrazovky s možnou úpravou ikon a widgetů. Menu sestává z 3×4 ikon s možným posunem k dalším směrem dolů. Výčet může být změněn na formu seznamu. Pozice ikon není pevně daná, lze ji měnit. Nová sada ikonek není mým šálkem kávy, ale respektuji to, že se Nokia vůbec ke změně doslova „dokopala“.

Telefonování a zprávy: lepší klávesnice a vzorová správa kontaktů

Nokia 500 umožňuje uložit stovky kontaktů, přičemž ke každému kontaktu lze přidat doplňující údaje jako je email, adresa, vyzváněcí tón, přezdívka, narozeniny a mnoho dalších, třeba i obrázek. Vyhledávání kontaktů probíhá postupným zadáváním písmen, případně přímo posunem po kontaktech rolováním. Výpis hovorů obsahuje zmeškaná, přijatá a volaná čísla, řazená postupně dle času. Délka protokolu může být až 30 dní.

Pro zprávy je v telefonu dostatek místa na vnitřní paměti. Nokia 500 třídí zprávy přehledně do konverzací, takže pak u každého kontaktu vidíte veškerou vzájemnou předchozí komunikaci. Editor zpráv je vzhledově příjemný, moderní, pro psaní je k dispozici jak klasická alfanumerická klávesnice, tak QWERTY klávesnice, přičemž v režimu na šířku lze použít jen QWERTY. Nechybí ani prediktivní zadávání textu se slovníkem T9 a českou diakritikou. Nad klávesnicí pak je šikovně umístěno odpočítávadlo pro zbývající počet znaků do právě psané zprávy.

Emailový klient umí pracovat s více schránkami, přehledně třídí poštu podle dnů a nabízí i řadu pokročilých funkcí, jako je nastavení dnů pro synchronizaci, čas začátku a konce špičky a frekvence pro synchronizaci ve špičce a mimo špičku. Nastavení účtů nemusí být tak snadné, jelikož telefon vyžaduje vypsání všech parametrů schránky – příchozí a odchozí server, atd.

Fotoaparát, videokamera: stále ten samý průšvih

Nokia 500 disponuje 5 Mpx fotoaparátem s tzv. Fixed focusem, takže je zaostření možné automaticky, a to od vzdálenosti 100 cm dál (dříve se uváděla vzdálenost 50 cm, tentokrát hovoří web Nokia jinak). Blízké předměty proto nejsou zaostřené. Mezi funkcemi překvapivě nechybí třeba detekce obličeje, samospoušť, režim včetně nočního, přidávání pozice pořízení fotografie či změna zvuku focení. Bez vložené microSD karty si ovšem nic nevyfotíte, fotoaparát má jasně danou podmínku. Při focení je možný čtyřnásobný digitální zoom.

Na kvalitu fotek v max. rozlišení 5 Mpx (2592 x 1944 px) se pojďme podívat z přiložených snímků, na nichž jsme zachytili jak exteriér do dálky, tak blízké předměty, písmo a samozřejmě i interiér. Fotografie na blízko jednoznačně postrádají ostrost, kvalitou jinak nikterak nestrádají. Video, natáčené v max. rozlišení VGA (640 x 480 px) s 15 snímky/s spadá kvalitou do průměru. Formát videa je MP4, pouze v nejnižší kvalitě pro MMS zprávy je to 3GP.

Zkušební fotografie – Nokia 500:

Organizační funkce, zábava: pro každého něco

Tak jako u každé jiné Nokie se Symbianem, i Nokia 500 podporuje Office formáty Excel, Powerpoint a Word, k tomu navíc také PDF a Zip. Z dalších běžných funkcí můžeme zmínit jednoduchou kalkulačku, hlasový záznamník, poznámky, slovník s nutným stažením vybraných jazyků, správce souborů, hodiny s budíkem či tradičně užitečný kalendář s upozorněním.

Nokia do telefonu nahrála i řadu dalších aplikací, které můžete využít. Jedná se třeba o Chat, hledání, Tady a teď, editor videa a fotografií, OviMapsChallenge, Traveler, ochranu F-Secure, Vlingo-Voice či Communicator. Další potřebný obsah naleznete v Nokia obchodě. Ke svému Ovi účtu budete potřebovat přihlášení také v tom případě, že chcete využívat sociální sítě (Facebook, Twitter a další).

Obsáhlá je složka „hudba“, kde jsou odkazy na hudební přehrávač, rádio, hudbu Ovi, internetové rádio a Shazam. Hudební přehrávač (v. 16.10.38) podporuje širokou škálu formátů (AAC, AMR-NB, AMR-WB, AU, eAAC, eAAC+, MIDI, MIDI Tones (poly 64), Mobile XMF, MP3, RealAudio 8, SP-MIDI, True tones, WAV, WMA, WVE), má ekvalizér, třídění obsahu dle skladeb, žánrů, atd. Nechybí funkce podcasty a odkaz na hudební obchod. V režimu spuštěných skladeb lze definovat hraní s opakováním, náhodné. Zobrazuje se také obal alba. Přehrávač videí podporuje také řadu formátů (3GP, Flash Video, H.264/AVC, MPEG-4, RealVideo 8,9,10, Sorenson Spark, VC-1, VP6, WMV 9) s 15 snímky/s. Do třetice potom galerie fotografií a obrázků, v nichž mohou být soubory s příponami BMP, EXIF, GIF87a, GIF89a, JPEG, JPEG 2000, MBM, OTA, PNG, TIFF, WBMP, WMF. Který jiný systém podporuje takový výčet formátů v základu?

Konektivita, web, GPS: HSPA, Wi-Fi i 2 mm konektor

Pochvalme Nokii za dobrou konektivitu telefonu, ve které nalezneme bezdrátové Wi-Fi, byť jen 802.11 b/g, dále Bluetooth 2.1 s A2DP profilem pro stereo poslech s bezdrátovým headsetem, standardní microUSB konektor, 3,5 mm konektor Jack a také 2 mm konektor. Pro nabíjení tak může uživatel zvolit microUSB či 2 mm konektor, záleží jakou nabíječku má právě po ruce. MicroUSB samozřejmě podporuje protokol Mass Storage – při připojení k počítači. Přenosy přes operátora jsou zastoupeny technologií GPRS/EDGE i rychlým HSPA, přičemž stahování je možné až 14,4 Mb/s a odesílání až 5,76 Mb/s, v závislosti na možnostech daného operátora.

Webový prohlížeč Nokia Browser verzi 7.4 má přesunutou lištu pro zadávání URL adresy zespodu nahoru, po kliknutí na horní lištu jej lze schovat. Prohlížeč podporuje Flash Lite 4 (zobrazí většinu obsahu pro Flash Player 10.1), lze mít více spuštěných záložek. Načítání stránek má být údajně rychlejší, než tomu bylo ve starší verzi prohlížeče. Subjektivní pocit takový opravdu mám. Pohyb po stránkách je však stále nepěkný, při dosažení konce nepřirozeně stránka přeskočí. Zkrátka posun kupředu, ale opět Nokia usnula na vavřínech, když takové drobnosti dál neopravuje.

Nokia 500 nabízí kvalitní GPS navigaci Nokia Mapy. V telefonu jsou přednahráté mapové podklady České republiky a další země se dají zdarma stáhnout přes Ovi Suite. Poté již na cestách nemusíte mít zapnuté připojení k internetu, jako například u konkurenčních Google map, a navigace včetně hlasových pokynů jak pro auto, tak pěší navigaci, bezproblémově funguje. Načtení pozice trvá jen několik sekund, pokud máte zapnuté A-GPS využívající připojení k internetu a jste na venkovním prostranství. Bez připojení k internetu si musíte počkat minutu i dvě. Telefon používá digitální kompas.

Závěr recenze telefonu Nokia 500

Nokia 500 si naši přízeň získala, byť ještě není obdařena operačním systémem Symbian ve verzi Belle. Majitelům starších dotykových Nokií přináší důvěrně známé funkce a prakticky vylepšuje webový prohlížeč (i když to stále není ideální co se prohlížení týče), softwarovou klávesnici, místo tehdy rezistivních displejů nasazuje kapacitní (s nehty vám ovládat příliš nepůjde) a k tomu si výrobce nemohl odpustit nešvar v podobě Fixed focusu u fotoaparátu, s nímž prostě fotky na blízko nevyfotíte ostře.

Přímou konkurenci Nokie 500 by viděl jen ve vlastních řadách telefonů, případně třeba v modelech Samsung Galaxy Mini či LG Optimus One/Me. Cenová politika je u telefonu docela rozumně nastolená, tudíž by prodejní čísla nemusela být špatná.

Aktuální cena Nokia 500 v českých e-shopech:
(Zdroj: Heureka.cz, )

 sympatický vzhled  Fixed focus
 3,2″ dotykový displej  horší webový prohlížeč
 1 GHz procesor
Wi-Fi, HSPA, GPS
 výměnné kryty
Témata:, ,

56 komentářů

 1. a
  18.10.2011 v 01:47

  Pěkná recenze až na to že i tento model dostane k aktualizaci symbian belle a sice kolem 26.10.2011 to ste sem měli taky dopsat

  Odpovědět

   Jana
   10.6.2013 v 11:28

   Dobrý den koupila jsem si tablet a není ktomu český návod,nemám zase tolik času tu serfovat a každou blbost hledat,dobila jsem si kredit,přes tm.ale se mi Stále ukazuje že nejsem dostupná k internetu,hlavně že mě to polklo penízky,když Už něco prodáváte,Tak by jště měli člověka o důležitých věcch informovat,a navíc je slušnost dát k tomu Ceský návod,no jsem zaze naletěla alespoň mě těší,když každému říkám aby si to nepořizovali!!

   Odpovědět

 2. Dave
  18.10.2011 v 09:42

  To by mne zajímalo, kdy autor článku v uvedeném mobilu viděl podporu pro prohlížení „Office formátů Excel, Powerpoint a Word, a také PDF“. uvedený telefon jsem vyzkoušil, ale hned druhý den vrátil, neboť i když uvedené aplikace chybějí, chtěl jsem jd zakoupi na OVI Nokia, což se nakonec siice povedlo, ale aplikace pod Symbianem Anna vůbec nefungují..

  Odpovědět

 3. kujon
  19.10.2011 v 07:48

  je vidět, že to gpu je hodně slabý, viz hudební galerie. jsem zvědav, jak na to bude běhat běla…

  Odpovědět

 4. santo
  27.12.2011 v 19:29

  Chci jen upřesnit recenzi: telefon má senzor venkovního osvětlení, automaticky tedy upravuje jas displeje (je umístěn vpravo nahoře, testoval jsem i baterkou :-), a volné místo k dispozici jsem měl určitě přes 1GB (z celkových 2GB) – dost místa zaberou Nokia mapy (skvělá záležitost).

  Odpovědět

 5. Milan
  5.2.2012 v 09:21

  mužete mi zaslat URL ADRESU zobrazuje se mi chba URL adresy dekuji

  Odpovědět

 6. Michal
  28.2.2012 v 21:58

  dobrý den, chci se zeptat jestli lze vyměnit kryty na celý telefon, tj i přední část telefonu. děkuji za odpověď

  Odpovědět

   Jakub Vrbacký
   28.2.2012 v 22:07

   Dobrý den,

   telefon má výměnne kryty jen na zadní stranu, na přední část zasahuje výměnný kryt pouze v oblasti brady, tedy dole, jak můžete vidět na fotografiích.

   Odpovědět

 7. Soňa Řeháková
  4.3.2012 v 17:20

  Dobrý den,
  chci se zeptat, jak v telefonu otevru pametovou kartu? V telefonu je, hudba se nacetla, ale ackoli jsou pisnicky ve formatu mp3, vetsinu jich nelze prehrat. Obrazky a dalsi slozky, ulozene na paměťové kartě jsem nemohla nikde najit. V čem by tedy mohl být problém?
  Děkuji za Vaši odpověď.

  Odpovědět

   Petr Ko
   3.4.2012 v 21:07

   Vše najdeš v aplikace, kancelář, správce souborů

   Odpovědět

 8. St Mi
  5.4.2012 v 17:02

  Chtěl bych se zeptat jestli jde u tohoto telefonu vypnout internet přes operátora. Prostě aby se připojoval jen přes WiFi. Nějak to nemůžu najít. Díky

  Odpovědět

   Jan
   6.4.2012 v 12:06

   Jestli máte T-mobile tak jdete do Aplikací a v nabídce je T-mobile a potom dáte můj T-mobile,nastavení služeb,GPRS a tam dáte vypnout.Jediným problémem je,že vám nebude fungovat GPS.

   Odpovědět

    St Mi
    6.4.2012 v 12:14

    takze GPS u tohoto telefonu pouziva internet takze je placena jakoby?

    Odpovědět

     Jan
     7.4.2012 v 11:59

     ona je zadarmo,ale když vypnete internet tak nefunguje.Docela mě to štve :/

     Odpovědět

     LB
     27.4.2012 v 09:00

     Mapy mně fungují i bez SIM a bez WiFi, jen musíte mít ze všech metod zjišťování polohy (viz Nastavení) povoleno jen GPS. Třeba A-GPS již „internet“ potřebuje.

     Odpovědět

    Anna
    28.9.2012 v 19:40

    A jak to mam vypnout když mám vodafon? děkuji moc

    Odpovědět

 9. Lubas
  12.4.2012 v 10:33

  Internet jsem vypnul,připojuji se jen přes wifi a GPS funguje furt stejně perfektně.Jediný co se změnilo tak připojeni přes GPS modul je pomalejší.Musí se tak 2min.počkat.

  Odpovědět

 10. peter
  15.4.2012 v 13:26

  ahojte nieje problem s pripojenim wifi ak ma len Wi-Fi 802.11 b/g ?

  Odpovědět

 11. Lu
  25.4.2012 v 18:04

  Dobrý den, instalovala jsem si do N500 svou e-mailovou schránku, ze které se ale nemůžu odhlásit, je tak stále otevřená. Máte s tímto problémem někdo zkušenost? Díky.

  Odpovědět

 12. Zdenka
  26.4.2012 v 10:39

  Dobrý den, potřebovala bych poradit s Nokií 500. Dostala jsem jí teprve včera a nevim si rady s jedním problém: pořád mi nahoře bliká zpráva, i když jsem žádnou zprávu neobdržela. Nevím, jestli to není mail, ale zatím jsem si svoje maily nepřesměrovala na telefon….účet u nokie taky zatim nemám (v nabídce při zapnutí telefonu jsem zatim nedávala účet vytvořit…)a v nabídce „internet“ jsem taky nic nenašla…Tak nevim, jestli s tim nemám zajít do t-mobilu (i když telefon není od nich) nebo to dát na reklamaci. Díky za odpověď. Snad jsem to napsala jakžtakž srozumitelně:-)

  Odpovědět

   Barbora
   12.5.2012 v 18:11

   Možná máte přeplněnou paměť :-)

   Odpovědět

   Pavla
   23.5.2012 v 17:43

   Musíte vjet do zpráv, pak dáte Volby a dále Zprávy SIM a vymažete smsky, pak obálka zmizne. Taky jsem s tím bojovala:-)

   Odpovědět

    Bobek
    15.8.2012 v 21:00

    Dobrý den, rozhoduji se mezi telefonem Nokia 500 a Nokia 603. Co byste mi doporučili? :) Děkuji

    Odpovědět

    Bobek
    15.8.2012 v 21:01

    Dobrý den, rozhoduji se mezi telefonem Nokia 500 a Nokia 603. Co byste mi doporučili? :) Děkuji.

    Odpovědět

 13. Ondřej
  28.4.2012 v 16:21

  Musim říct, že telefon kterej sem dostal za korunu k paušálu je fakt dobrej, ale je tu jedno ALE a to docela velký… a to je výdrž baterie, musim říct, že baterka mi nevydržela tak krátkou dobu u žádnýho telefonu co sem měl a že sem měl i ty nejhorší :-))) Řikal sem si, že tu bude tim, že si s nim pořád hraju, ale schválně sem to vydržel a nekoukal na net, ani nic podobnýho a druhej den telefon zase pípal, že je vybitej. Myslíte si, že to může být tím, že sem non stop připojenej k síti 3G? Pouze připojenej, nic neprohlížim, nestahuju, nehraju. Díky za odpověď ;-)

  Odpovědět

   jakub
   6.5.2012 v 14:18

   je to tim ze mobil ma 1Ghz procesor coz beredocela dost energie telefonu,kdyz prejdes na belle tak je vydrz v pohode …

   Odpovědět

 14. jakub
  6.5.2012 v 14:17

  je to tim ze mobil ma 1Ghz procesor coz beredocela dost energie telefonu,kdyz prejdes na belle tak je vydrz v pohode … :)

  Odpovědět

   Ondřej
   6.5.2012 v 15:03

   belle ale v telefonu mám ;-)

   Odpovědět

    Jarda
    23.7.2012 v 11:22

    Zkus si vypnout to 3G a potom zkus pár dnů nehrát hry na telefonu,nesurfovat na netu apod. Mohlo by se to zlepšit.

    Odpovědět

 15. Petra
  7.5.2012 v 09:20

  Chtěla bych se zeptat jestli jdou z tohoto telefonu odesílat mp3?Když najedu na nějakou a dám volby,tak se mě nikde nezobrazuje odeslat.Díky za odpověď.

  Odpovědět

 16. standa
  1.6.2012 v 21:53

  zdar všichni. nerozumím nějak systému přehrávače. interpreti,alba,skladby se třídí jak se jim zachce. vůbec to není tak, jak jsem nakopíroval na SD kartu.Když zobrazím SD je to v pořádku. díky za rady.

  Odpovědět

   michaloid
   11.10.2012 v 20:39

   možná je načase seznámit se s id(3) tagy :)

   Odpovědět

 17. Honza
  14.6.2012 v 21:40

  Dobrý den,
  chci se zeptat na GPS… bude navigace fungovat kdyz vypnu wifi a mobilni data?

  Odpovědět

 18. katka
  23.7.2012 v 09:28

  Ahoj chtela bych se zeptat jak pridam ke kontaktu vyzvaneci ton nemuzu to nejak najit.Diky za odpoved.

  Odpovědět

 19. petr
  31.7.2012 v 23:10

  dobrý večer, jak lze na telefonu vypnout bezpečnostní kod na zámek klavesnice?

  Odpovědět

 20. tomas
  27.9.2012 v 21:11

  Dobrý večer,chtěl bych se zeptat.dnes mi naběhla aktualizace od nokia suite,tak jsem telefon nechal z aktualizovat ale po aktualizaci mi telefon vypnul a už nejde spustit.vůbec nereaguje,nemáte s tím někdo zkušenost?

  Odpovědět

   Štěpán
   30.9.2012 v 12:26

   asi bych s tím šel do servisu

   Odpovědět

   Vladimír
   9.10.2012 v 17:36

   Stejná potíž mne trápila také. Technik v O2 mi poradil, že v takovém případě stačí vyjmout baterii a opět vložit. Funguje to, mobil ihned ožije. Systémák mi pak doporučil vypínat přístroj přes noc. Od té doby k závadě(?) nedochází.
   Po aktualizaci systému nevím, jak se dostat do konceptů ani do seznamu přijatých a adresátu doručených zpráv. V manuálu o tom není zmínka.

   Odpovědět

 21. kristýna
  30.9.2012 v 18:23

  Dobrý deen chtěla bych se zeptat jestli z tý hlavní stránky jde vypnout to nastavení kontaktu atd??

  Odpovědět

 22. Iva
  17.10.2012 v 16:24

  Dobrý den, mohl byste mi někdo poradit, zda je u tohoto typu telefonu normální, že na světle svítí normálně jasně, ale jakmile jsem s ním ve tmě, tak se ztmaví displej a není pomalu nic vidět? (předpokládám, že by to mělo být spíš naopak) Když jsem třeba večer pod lampičkou, kde se mísí světlo s tmou, tak mi dokonce i bliká. Takhle se chová, až je nebo není zapnutý úsporný režim.

  Odpovědět

 23. Veru
  1.11.2012 v 09:28

  Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, zda jde na tento mobil stáhnout Viber?

  Odpovědět

   Kateřina
   15.5.2013 v 17:51

   Dobrý den,

   ano jde v Obchodu :)

   Odpovědět

 24. Veru
  1.11.2012 v 09:28

  Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, zda jde na tento mobil stáhnout Viber??

  Odpovědět

 25. Pajk
  4.11.2012 v 17:49

  Chci se zeptat, jestli na tento mobil existuje aplikace na které bych mohl hrát poker online? díky

  Odpovědět

 26. Petula
  22.11.2012 v 09:35

  Chci se zeptat jde vypnout ten automaticky zamek na telefonu nechci at se pořád sám zamyka.Děkuji

  Odpovědět

 27. vrabec 2626
  2.12.2012 v 18:34

  viete mi niekto poraik,ako sa da stiahnut slovencina alebo cestina?som kupil vo fr,a zial nieje anio
  dakujem

  Odpovědět

 28. mirek
  20.12.2012 v 16:21

  mám dotaz, jak zobrazit příchozí hovor? někdo se mi objeví a vím kdo volá a u někoho display zůstane černý, přestože zmačknu všechny tlačítka, potom nevím kdo volá a kamarádi jsou překvapeni, proč se oficialně představuji?? předem díky za radu.

  Odpovědět

 29. mirek
  20.12.2012 v 16:25

  kde se dá vypnout zvukové oznámení příchozí sms?

  Odpovědět

 30. Marten
  1.2.2013 v 11:28

  používám se symbian bell funguje vše jak má včetně office mobile výdrž baterie na dobré úrovni recenze poněkud zastaralá ;)

  Odpovědět

 31. Leki
  19.3.2013 v 20:25

  Dobrý den, chci se zeptat jestly jde na nokii 500 vytvorit wifi sit pro jine zarizeni. dekuji

  Odpovědět

 32. gabi
  2.4.2013 v 14:10

  Dobrý den, stáhla jsem si aplikaci Viber a zajímalo by mne, zda je možné na tomto telefonu používat obrázky a emotikony Viber??
  Děkuji

  Odpovědět

   stavros chatzikonstantinu
   26.2.2014 v 13:30

   je mozne nastavit na model nokia500 program viber?diky!

   Odpovědět

 33. Dušan
  6.4.2013 v 12:50

  áký program mám stiahnuť pre PDF subori,MT Nokia500 aby subbor mal podporu- Dakujem/PA…….

  Odpovědět

   Dušan
   6.4.2013 v 12:55

   hladal som aj aplikáciach mt. som nič o- pdf* podpore nenašiel.

   Odpovědět

 34. Zuzana
  7.4.2013 v 20:22

  Dobrý den, můžete mi někdo poradit. V horní části displeje mi neustále bliká obálka a nejde mi zrušit. Může mi Někdo napsat, jak se jí zbavim?? Když dám volby, tak se mi tam žádná ikonka zprávy SIM neukazuje. =( Děkuji

  Odpovědět

 35. ladik
  31.5.2013 v 18:42

  jak najdu Wifi

  Odpovědět

Přidat komentář

Jak vybrat telefon v roce 2016, nezapomeňte na těchto 5 věcí

Jak vybrat telefon v roce 2016, nezapomeňte na těchto 5 věcí

18. 4. 2016  |    |  50 komentářů

Technologie mobilních telefonů, dnes bychom spíše řekli smartphonů, se každým měsícem, každou tiskovou konferencí, posunují kupředu. Je tedy zcela běžné,…

Recenze Huawei Mate 8: dokonalý po všech směrech (exkluzivně)

Recenze Huawei Mate 8: dokonalý po všech směrech (exkluzivně)

12. 2. 2016  |    |  61 komentářů

Hledáte to nejlepší na poli superphabletů? Tak už dál nemusíte. Huawei Mate 8 je přímo mistrovským dílem, ze kterého čiší…

7 vlastností, které má údajně přinést iPhone 7

7 vlastností, které má údajně přinést iPhone 7

9. 11. 2015  |    |  41 komentářů

I když iPhony 6S a 6S Plus jsou na trhu jen krátce, tak se již příznivci této značky těší, co přinese…

Recenze Honor 7: reparát na výbornou

Recenze Honor 7: reparát na výbornou

25. 10. 2015  |    |  15 komentářů

Nový přístroj z dílny odnože značky Huawei opět nabízí skvělý poměr ceny a výkonu. K tomu návdavkem i několik velmi praktických zlepšováků…

Recenze Lenovo Vibe Shot: Levná stylovka mezi fotomobily

Recenze Lenovo Vibe Shot: Levná stylovka mezi fotomobily

12. 8. 2015  |    |  39 komentářů

Lenovo vyrobilo s trochou nadsázky smartphone, který nemá konkurenci. Kdo jiný totiž přináší stylový fotomobil a ještě k tomu za…

5 funkcí, které už dnes na mobilu nikdo nepotřebuje

5 funkcí, které už dnes na mobilu nikdo nepotřebuje

6. 8. 2015  |    |  45 komentářů

Před lety se podle nich rozlišovaly jednotlivé kategorie mobilních telefonů a připlácely se za ně tisíce korun. Dnes byste je…

7 aplikací, které zázračně fungují, ačkoliv byste to možná nečekali

7 aplikací, které zázračně fungují, ačkoliv byste to možná nečekali

25. 5. 2015  |    |  4 komentáře

Mezi aplikacemi, které využíváme každý den, se často objevují unikáty vypadající, jako by byly z jiného světa. Když většina uživatelů…

Jak snadno dostat Flash Player do Androidu

Jak snadno dostat Flash Player do Androidu

23. 11. 2012  |    |  129 komentářů

Nestihli jste si do 15. srpna 2012 stáhnout Flash Player z obchodu Google Play? Nevadí. Existuje jednoduchá možnost, jak Flash…

Zákazník z Číny tvrdí, že mu explodoval "opravený" Note 7

Zákazník z Číny tvrdí, že mu explodoval „opravený“ Note 7

DNES  |    |  diskuze (1)

Uznávám, že nadpis nezní nijak exkluzivně, vždyť za poslední měsíc jsme zaznamenali tolik údajně explodovaných phabletů Note 7, že to…

YouTube Go umožňuje sledovat a sdílet videa i offline

YouTube Go umožňuje sledovat a sdílet videa i offline

DNES  |    |  diskuze (0)

Pokud rádi sledujete videa z YouTube na cestách a často se dostáváte do míst se špatným pokrytím nebo nemáte dostatečně velký…

Fotoduel roku je tady: iPhone 7 vs Galaxy S7 (srovnání fotoaparátů)

Fotoduel roku je tady: iPhone 7 vs Galaxy S7 (srovnání fotoaparátů)

VČERA  |    |  16 komentářů

Mnozí z vás už se jistě nemohli dočkat. Je tady náš velmi očekávaný fotoduel roku mezi letošními top modely od Applu a…

Chystaný Pixel telefon od Googlu se ukazuje na oficiálním snímku

Chystaný Pixel telefon od Googlu se ukazuje na oficiálním snímku

VČERA  |    |  3 komentáře

Od představení nových referenčních zařízení Googlu nás dělí už jen týden a na internet se dostává první oficiální obrázek údajného…

Samsung Galaxy On8: velký, hezký a překvapivě také levný

Samsung Galaxy On8: velký, hezký a překvapivě také levný

VČERA  |    |  5 komentářů

Samsung v Indii představil nový telefon Galaxy On8. Řada „On“ je charakteristická reprezentativním designem, kvalitními materiály a dostatečným výkonem za relativně…

Alcatel Pixi Plus 4 Power: low-end s obrovskou výdrží

Alcatel Pixi Plus 4 Power: low-end s obrovskou výdrží

VČERA  |    |  3 komentáře

Řada Pixi od Alcatelu získala zajímavý přírůstek. Nový smartphone Pixi Plus 4 Power, jak již název napovídá, bude lákat především…

Xiaomi se zapsalo do dějin. Má první čtečku pod krycím sklem

Xiaomi se zapsalo do dějin. Má první čtečku pod krycím sklem

VČERA  |    |  6 komentářů

Čínská společnost Xiaomi dokázala jako první na světě vyrobit smartphone se čtečkou otisků prstů umístěnou pod jednolitým krycím sklem. Na vysněné odemykání…

Xiaomi Mi 5s Plus: větší 5,7" displej, duální fotoaparát a 6 GB RAM

Xiaomi Mi 5s Plus: větší 5,7″ displej, duální fotoaparát a 6 GB RAM

VČERA  |    |  diskuze (0)

Vybavenější z nových vlajkových lodí Xiaomi, model Mi 5s Plus, přináší například větší 5,7″ displej, duální fotoaparát nebo až 6…

Mobilní zobrazení