Mobilizujeme.cz

Motorola Razr XT910 – recenze znovuzrozené legendy

12. 12. 2011  |  recenze  |  autor:

Motorola Razr (XT910) je rychlejší, tenčí, chytřejší a silnější, než kdy před tím. Recenze ukáže, jak je na tom znovuzrozená legenda ve srovnání s dnešními top smartphony. Dokáže opět americký výrobce s Razrem zabodovat?

Motorola představila novodobý model Razr hned v několika provedeních. První, a jistě nejznámější, je Motorola Droid Razr (XT912), určená pro americký trh. Následovala evropská verze telefonu s názvem Motorola Razr (XT910) a asijská verze MT917.

Odlišností mezi americkou XT912 a evropskou verzí XT910 není na první pohled mnoho, po podrobném zkoumání jich však několik najdeme. Motorola Razr určená pro Evropu postrádá LTE či senzory gyroskop a barometr. Běžnému uživateli to ale pravděpodobně vadit nebude.


Motorola Razr (XT910) – oficiální fotografie

Motorola Razr v krátkosti vyniká svojí konstrukcí (tloušťka 7,1 mm, převážně kov a zadní strana z kevlaru), vynikajícím 4,3“ Super AMOLED Advanced displejem, obohaceným Androidem 2.3 Gingerbread s budoucí aktualizací na verzi 4.0 Ice Cream Sandwich a prvotřídní funkční výbavou čítající dvoujádrový 1,2 GHz procesor, 1 GB RAM, 8 Mpx fotoaparát, nahrávání Full HD videí, data HSPA, Wi-Fi či GPS.

Základní parametry – Motorola Razr

Rozměry 131 x 69 x 7,1 mm
Hmotnost 127 g
Displej dotykový (kapacitní, multi-touch), Super AMOLED Advanced, rozlišení qHD (540 x 960 px), 16 milionů barev, úhlopříčka 4,3“
Procesor a paměť 1,2 GHz procesor Qualcomm
1 GB RAM, 16 GB vnitřní a microSD karty až 32 GB
Operační systém Android 2.3.5 Gingerbread + Motorola UI
Fotoaparát 8 Mpx (3264 x 2448 px), autofocus, nahrávání Full HD videa
Obsah balení návod, baterie, nabíječka, stereo headset s peckovými sluchátky, datový USB kabel
Cena a dostupnost 13 900 Kč, prosinec 2011

Krátké postřehy z testování Motoroly Razr:

Co se nám líbilo: vhodně rozmístěné konektory i tlačítka, dvojice mikrofonů pro redukci okolního hluku při hovoru, odolné ochranné sklo displeje Gorilla Glass, zadní strana z kevlarových vláken, vylepšený Android 2.3 Gingerbread, pěkné grafické efekty (u widgetů, při vypínání obrazovky, v menu atd.), aplikace Smart actions pro nastavení telefonu pro různé situace a místa

Co se nám nelíbilo: rozměry telefonu kromě tloušťky jsou lehce větší, než by byly ideální, dále baterii nelze ručně vyjmout, dodávaný sluchátka nepatří k tomu nejlepšímu na trhu, chtělo by to rychlejšího správce spuštěných aplikací, zoomování v galerii u fotek není úplně plynulé

TIP: Pro podrobné parametry telefonu Motorola Razr navštivte katalog mobilů.

Obsah balení: jen to nejnutnější

Americký výrobce dodává spolu s telefonem v balení pouze návod v několika jazycích včetně Češtiny, dále adaptér pro nabíječku spolu s datovým USB kabele, které dohromady vytvoří klasickou nabíječku, a nechybí obyčejný stereo headset s peckovými sluchátky. Další příslušenství si musí uživatel dokoupit. V úvahu tak připadá například paměťová karta microSD či lepší sluchátka.

Vzhled a konstrukce: kdo je tady nejtenčí?

Ultratenká Motorola Razr zaujme zejména při pohledu z boku. Stejně jako dřívější legendární modely Razr se může také novodobá Motorola Razr pochlubit velmi tenkou tloušťkou, a to pouhých 7,1 mm. Pro srovnání, z předních výrobců doposud nejtenčí dvojice rivalů – Samsung Galaxy S II disponuje 8,5 mm a Apple iPhone 4/4S pak 9,3 mm.

Motorola ovšem počítá zmíněných 7,1 mm v tenčí části, pokud bychom počítali oblast s fotoaparátem, dostali bychom se na podobné hodnoty jako u Samsungu a Applu. Těžko tedy objektivně označit telefon za nejtenčí smartphone na trhu. To však nic neubírá na tom, že Motorola Razr je extrémně tenká.

Motorola Razr se může pochlubit tělem nejen díky své tloušťce, ale také použitím speciálního materiálu zvaného kevlar, který se používá například v neprůstřelných vestách. Kevlarová vlákna se vyznačují vysokou pevností při zachování nízké hmotnosti. Navíc v případě Razru působí i velmi dobře na dotyk a odolávají také různým nečistotám. Z kevlaru je pouze zadní barevně i vzorově odlišný kryt. Ostatní části výrobce udává, že jsou převážně z kovu. Použité materiály přispívají k celkově velmi dobrému dojmu z konstrukce telefonu.

I přes použití kovu má Motorola Razr hmotnost přijatelných 127 gramů. Poděkovat můžeme rozhodně kevlarové zadní části telefonu, která by v kovovém provedení vážila podstatně více. Rozměry pak jsou 131 x 69 x 7,1 mm, čímž se telefon řadí někam mezi středně velké a velké telefony. Ovládání celé části obrazovky jednou rukou tak už nemusí být pro každého úplně pohodlné.

Na přední straně najdeme nad displejem reproduktor pro hovory, kamerku pro videohovory, trojbarevnou LED diodu signalizující zmeškané události (zprávy, hovory) a další, a dvojici senzorů – proximity senzor a světelný senzor. Pod displejem pak nechybí androidí senzorové klávesy, zleva: možnosti, domů, zpět a vyhledat.

Na pravém boku je k dispozici klávesa pro zamknutí a vypnutí displeje potažmo telefonu, a dvojice kláves pro regulaci hlasitosti. Levý bok přináší pouze odklopnou krytku s dvojicí slotů – pro microSIM kartu a paměťovou microSD kartu. Pokud budete přecházet ze starší klasické SIM karty, je nutná výměna SIM karty přímo u operátora. V mém případě vlastnoručně vystřihnutá microSIM z klasické SIM karty, kterou jsem používal na iPhonu 4S nebo Nokii N9, na Motorole Razr nefungovala, a výměna za novou microSIM tedy byla nutností.

Horní strana telefonu, která je o něco tlustší, než převážná tenká část těla, toho pochopitelně přináší nejvíce: 3,5 mm konektor Jack pro připojení sluchátek, microUSB konektor a microHDMI konektor. Na zadní straně Motoroly Razr pak najdeme v horní části fotoaparát s LED bleskem a reproduktor. Ve spodní části zadní strany si můžeme všimnout druhého mikrofonu, který pomáhá k aktivnímu potlačení okolního hluku během hovoru.

Displej a ovládání: jen to nejlepší

Motorola vybavila svůj top model Razr vylepšeným Super AMOLED displejem (s přídomkem Advanced). Jedná se o podobný displej, jako je skvělý Super AMOLED Plus displej například u Samsungu Galaxy S II. V přímém srovnání však může u někoho působit ještě o něco lépe. Displej u Motoroly Razr má vyšší maximální jas při trochu menším kontrastu, ovšem při zachování sytých barev.

Dotykový kapacitní displej Razru dále disponuje vysokým rozlišením qHD (540 x 960 px), 16 miliony barev a úhlopříčkou 4,3“. Opět malé srovnání s Galaxy S II, Motorola Razr má při zachování úhlopříčky o něco vyšší rozlišení, což znamená jemnější obraz displeje. Displej nepostrádá pokročilé nastavení jako je úroveň jasu, kterou můžeme nechat na světelném čidlu, a nechybí ani podpora multi-touch ovládání. Celý displej je pak chráněn odolným sklem Gorilla Glass, takže by jej nemělo být tak jednoduché poškrábat. Během testování v naší redakci se to také potvrdilo.

Baterie a výdrž: vyšší kapacita neznamená delší výdrž

Americký výrobce osadil Motorolu Razr nevyjímatelnou baterií Li-Ion s o trochu vyšší kapacitou, než dávají ostatní výrobci, a to 1780 mAh. V praxi se však tato hodnota příliš neprojevila. Při běžném zatížení telefon vydržel jeden den a něco málo k tomu. Pokud nebudete tolik využívat mobilní data a Wi-Fi, dostanete se ke dvěma dnům.

Prostředí telefonu: obohacený Android 2.3 Gingerbread

Motorola na Android, stejně jako Sony Ericsson, vsadila vše. A dobře udělala. Nejnovější verzi Androidu 2.3 Gingerbread (nepočítáme-li čerstvý Android 4.0) díky svým zkušenostem zajímavě obohatila a vylepšila. Jedná se konkrétně o verzi 2.3.5, kterou jsme měli v naší testovací Motorole Razr. Začněme pěkně popořadě.

Z odemykací obrazovky se uživatel může dostat posunutím zámku zleva doprava na úvodní plochy, dále při posunutí zprava doleva spustit fotoaparát a vertikálně se pak dá zámkem rychle přepínat mezi tichým a hlasitým režimem. Pětice úvodních ploch pak přináší hezké nejpoužívanější widgety, které se po přechodu z jedné obrazovky na druhou lesknou. Stejný efekt je i u ikonek, které můžeme na obrazovky umístit.

Po přechodu do klasického menu s aplikacemi můžeme zpozorovat jisté podobnosti s Androidem 4.0, který se má mimochodem začátkem roku 2012 také pro Motorolu Razr oficiálně objevit. V horní části matice s ikonkami najdeme ikonku pro přístup na Android Market a ikonku pro přepínání ikonek, které budou zobrazeny. Přechod mezi obrazovkami provází zajímavě vzhlížející efekt.

Další změny jsou u horní stavové lišty. Ta je nově v dolní části průhledná a nové události můžete jednotlivě ukončovat pomocí nové ikonky vpravo každé položky, popřípadě ukončit všechny události hromadně. Uvítali bychom ještě pevně vložené ikonky pro aktivaci mobilních dat, Wi-Fi, Bluetooth, GPS a další. Jako obohacení pak můžeme rozhodně považovat efekt při vypnutí obrazovky, který připomíná vypnutí staré televize.

Práce s telefonem je poměrně svižná, přechody plynulé. Motorola Droid Razr je totiž vybavena výkonným hardwarem v podobě dvoujádrového 1,2 GHz procesoru TI OMAP 4430, grafiky PowerVR SGX540, 1 GB operační paměti RAM a vnitřní 16 GB pamětí rozšiřitelnou pomocí microSD karet. O výkonu si můžete udělat obrázek z průměrných hodnot deseti měření u aplikací, a zde jsou výsledky: Quadrant Standard – 2452, AnTuTu Benchmark – 5674, Nenamark2 – 27 fps, Linpack – 48,5. Jediným výraznějším nedostatkem je v současnosti jen absence Češtiny. Vodafone nám k tomu sdělil, že zatím o možné lokalizaci s Motorolou pouze jedná. Další informace vám na Mobilizujeme.cz v tomto směru přineseme.

Smart actions: nastavte telefon k obrazu svému

Motorola obohatila svůj model Razr o novou aplikaci Smart actions, která umí pokročile nastavit telefon pro různé situace a místa. Například pokud jste doma, telefon bude mít hlasité vyzvánění, ale když dorazíte do práce, aktivuje se automaticky tichý režim. Takto se toho dá nastavit spoustu, a to například: poslání zprávy, spuštění hudby, změna wallpaperu, spuštění aplikace, spuštění webové stránky, aktivace Wi-Fi/Bluetooth/leteckého módu/mobilních dat a mnoho dalšího. Aktivní režim se vždy objevuje v horní stavové liště.

Telefonování a zprávy: skvělý pomocník

Motorola Razr dokáže uložit do své vyhrazené vnitřní paměti tisíce kontaktů i zpráv. Začněme telefonním seznamem. Kontakty jsou abecedně řazeny podle křestního jména či příjmení, pro vyhledávání stačí chytnout lištu napravo a podle počátečních písmen rychle skrolovat, popřípadě najít kontakt postupným vyhledáváním přes klávesnici na displeji. Nejoblíbenější kontakty si pak můžete přesunout mezi oblíbené a mít je tak snáze k dispozici. Ke každému kontaktu se dá přidat kromě telefonního čísla například email, adresa, organizace, přezdívka, poznámky, webové stránky a další údaje. Z vyzváněcích profilů telefon nabízí pouze základní hlasitý, tichý a režim vibrace.

Zprávy jsou v Motorole Razr tříděny přehledně podle kontaktů, kdy u každého kontaktu máte veškerou komunikaci s odpovídajícím kontaktem. Editor zpráv nabízí plnohodnotnou QWERTY klávesnici a zadávání pomocí technologie Swype. Obě možnosti jsou k dispozici jak v režimu na výšku, tak na šířku displeje. Odpočítávání zbývajícího počtu zpráv do právě psané zprávy začíná ihned po napsání prvního znaku zprávy. Další kapitolou je e-mailový klient, který přináší speciální dotyková gesta pro snazší práci s emaily. Například posunutím zprávy zleva doprava přidáte emailu štítek ke zpracování, posunutím zprava doleva pak zprávu označíte jako přečtenou/nepřečtenou.

Galerie, hudba, video

Motorola se rozhodla klasickou galerii z Androidu změnit, doslova nezůstal kámen na kameni. Na úvodní obrazovce galerie se zobrazují nejnovější fotky například z Facebooku, další obrázky najdete ve složce moje knihovna. Při prohlížení fotek jsem narazil pouze na jeden menší nedostatek, a to ten, že zoomování fotek není úplně plynulé. Kdo má rád jednotlivé složky více pod kontrolou, najde veškeré soubory ve správci souborů.

Hudební přehrávač podporuje dnes nejpoužívanější audio formáty: AAC, AAC+, AAC+ Enhanced, AMR NB, AMR WB, MIDI, MP3, WAV, WMA (v9 a v10). Stejně jako v případě galerie je i přehrávač hudby oproti klasické aplikace z Androidu předělán. Na úvodní obrazovce přehrávače najdeme složky moje knihovna, právě hraje, podcasty, internetové rádio a DLNA servery. Pro poslech hudby z telefonu stačí zavítat do složky moje knihovna a jednoduše pracovat s přehrávačem jako s každým jiným.

U hudebního přehrávače nechybí pokročilé nastavení, od ekvalizéru přes profilové efekty až například po vylepšení Surround s dalšími efekty. Pro sluchátka a reproduktor je trochu odlišné. Novinkou je služba MotoCast stream a synchronizace hudby a obrázků z počítače do telefonu. Co se týče kvality reprodukce, telefon jako takový patří s reprodukcí hudby mezi lepší hudební telefony hlavně díky pokročilému nastavení. Chce to však dokoupit kvalitnější sluchátka.

Video přehrávač zvládá většinu video souborů přehrát bez nutnosti doinstalovaní jakýchkoliv kodeků. Konkrétně podporuje formáty H.263, H.264, MPEG4 a WMV v9. Přesto jsem narazil na několik videí v avi, které Motorola Razr nedokázala přehrát. Pokud chcete u videa přehrávat i titulky, a to i přímo v češtině, je potřeba stáhnout na Android Marketu některý z lepších video přehrávačů jako je například Mobo player.

Fotoaparát: 8 mega a Full HD videa

Motorola Razr disponuje papírově velmi silným fotoaparátem s rozlišením 8 Mpx (3264 x 2448 px), autofocusem, LED bleskem a možností nahrávání Full HD videí. Pro rychlé spuštění fotoaparátu stačí telefon probudit a posunout zámek zprava doleva. Prostředí fotoaparátu je docela přehledné. Ve spodní části přepínáme nastavení, například rozlišení, stabilizátor obrazu, zvuk závěrky (lze vypnout), efekty, scény, módy, blesk a další. V pravé části je pak umístěna spoušť fotoaparátu a přepínání mezi předním/hlavním fotoaparátem a přepínání mezi fotoaparátem a kamerou.

Zkušební fotografie – Motorola Razr:

Organizační a datové funkce: náznak inovací

Americký výrobce obohatil základní organizační výbavu, kterou mají prakticky všechny telefony s Androidem stejnou takřka bez rozdílů, tedy kalendář, budík, kalkulačku, úkoly, diktafon, poznámky, časovač a prohlížeč Office dokumentů Quickoffice (Word, Excel, PowerPoint). Novou funkcí je aplikace Motoprint, která umožňuje tisk většiny dokumentů (Word, Excel, obrázky, emaily, webové stránky, kalendář a mnoho dalších) přímo z telefonu přes Wi-Fi. Kompatibilní jsou inkoustové tiskárny od společností HP a Epson a dále většina laserových tiskáren. Z dalších novinek je integrovaný GPS čip spolupracující mimo jiné i s ruským systémem GLONASS. Využitelný je samozřejmě klasicky přes Google mapy.

Datová výbava Motoroly Razr je v nejlepší možné kondici. Mobilní data mají zastoupení GPRS, EDGE, 3G a HSPA (HSDPA až 14,4 Mb/s, HSUPA až 5,76 Mb/s). Nechybí ani oblíbené Wi-Fi (standardy b/g/n) a Wi-Fi tethering pro sdílení mobilního internetu na další zařízení přes Wi-Fi. Internetový prohlížeč Android HTML WebKit je stejný jako na řadě dalších Androidů. Umí pracovat s více okny současně, podporuje multi-touch gesta pro zoomování a zobrazí i Flash obsah. Datová výbava Razru také čítá Bluetooth v nejvyšší verzi 4.0 a USB 2.0.

Závěr recenze smartphonu Motorola Razr

Motorola zvládla předělání legendárního véčka Razr do současné chytré Motoroly Razr klasické konstrukce s bravurou. Po několika letech tak opět míří tento americký výrobce na mety nejvyšší nejen na českém trhu. Z hlavních předností ultratenké novodobé žiletky musíme vyzdvihnout velmi kvalitní zpracování v čele s kevlarovou zadní stranou a minimalistický design, vynikající vylepšený Super AMOLED displej, silný hardware a upravený Android 2.3 Gingerbread.

Jediný výraznější nedostatek jsme spatřili v absenci Češtiny. Podle slov operátora Vodafone, který má nyní exkluzivní operátorské právo na prodej Motoroly Razr v Česku, s americkým výrobcem zatím jen o možné lokalizaci jedná. Osobně očekávám, že Motorola uvolní pro model Razr začátkem roku 2012 novější verzi Androidu 4.0 Ice Cream Sandwich, která Razru přinese Češtinu.

Aktuální cena Motorola Razr XT910 v českých e-shopech: .
(Zdroj: Heureka.cz, .)

Mezi úhlavní konkurenty Motoroly Razr patří rozhodně letos velmi oblíbený Samsung Galaxy S II, který Motorolu připomíná v hodně směrech. Nad Motorolou má navrh propracovanějším prostředím TouchWiz, navíc plně v Češtině, a cenou. Naopak Razr vítězí po stránce konstrukčního zpracování. Ať už se ale rozhodnete pro jeden či druhý telefon, budete mít v rukou jeden z nejlepších telefonů na trhu.

 ultra tenké tělo se 7,1 mm zatím chybí Čeština
4,3“ Super AMOLED displej
1,2 GHz dvoujádro
vylepšený Android 2.3 Gingerbread
8 Mpx fotoaparát, autofocus
nahrávání Full HD videa

..

Testovaný produkt: Motorola Razr XT910, autor recenze: Luboš Srb, hodnocení: 5/5
Témata:, ,

26 komentářů

 1. Petr
  12.12.2011 v 09:52

  Díky za recenzi. Akorát prohlížeč Safari asi v Androidu nebude :-)

  Odpovědět

   Luboš Srb
   12.12.2011 v 10:19

   Dobrý den a díky. Jak jsou oba mobilní prohlížeče Applu a Androidu postaveny na WebKitu, tak různé služby hlásí, že jde o safari, máte ale pravdu, že to tak není.

   Odpovědět

 2. guru
  12.12.2011 v 10:51

  Snaha se jiste ceni, ale v tomto pripade uz si vsichni precetli drive vydanou a podrobneji zpracovanou recenzi na mobilmanii

  Odpovědět

   Luboš Srb
   12.12.2011 v 10:58

   Dobrý den, dříve vydaná=lepší? My tady nesoutěžíme, abychom otestovali telefon za jeden dva dny, jako jiní, telefon testujeme potřebnou dobu, abychom přišli na všechny klady a zápory a s telefonem běžně fungovali, nikoliv ho měli během testování pouze v šuplíku nebo jej otestovali za podezřele krátkou dobu. :)

   Odpovědět

   MK
   12.12.2011 v 15:43

   Já nechápu, proč má někdo potřebu pořád zmiňovat, že recenze jinde vyšla o den dřív, to je snad uplně jedno ne? Záleží na kvalitě a zde oceňuji videa které se týkají každého tématu zvlášť. Navíc videa už byly na youtube kanálu mobilizujeme včera. Mně se zde čtou recenze velmi dobře, zbytečně dlouhé recenze jsou spíš na škodu. Jen tak dál.

   Odpovědět

 3. guru
  12.12.2011 v 11:07

  Prave ze i kdyz jste podle vasich slov testovali udajne dele, tak proc vase recenze neprinasi nic noveho? Ani obrazky displeju zde nemate. Ono je potreba pracovat rychle a zaroven kvalitne, ne o kvalite jenom mluvit..

  Odpovědět

   Luboš Srb
   12.12.2011 v 14:19

   Dobrý den, pokud byste si celou recenzi přečetl, tak byste tento komentář nikdy nenapsal. :)

   Odpovědět

 4. ic.sniper
  12.12.2011 v 12:13

  Dobrý den, hezká recenze. Razr už je na cestě i ke mě domů a tak se chci jen zeptat na tu microSIM kartu, opravdu musím mít od operátora novou a nestačí vystřihnout tu původní? Mate mě to, že na internetu ( http://www.youtube.com/results?search_query=microsim&oq=microsim&aq=f&aqi=g-s7g1g-s1g1&aql=&gs_sm=e&gs_upl=1727l3459l0l5580l8l8l0l1l1l0l205l925l2.4.1l7l0 ) je spousty návodů kde se opravdu SIM karta jen vystřihne nebo vycvakne pomocí speciálních kleštiček k tomu určených… Díky za odpověď či za radu.

  Odpovědět

   Luboš Srb
   12.12.2011 v 12:42

   Dobrý den, díky, jsme rádi, že se recenze líbí. S microSIM kartou je to tak, že v mém případě bylo skutečnš potřeba vyměnit starou SIM za novou microSIM. Vystřihnutá microSIM, která mi fungovala na iPhonu i Nokii N9, překvapivě na Motorole Razr nefungovala, u Vodafonu mi říkali, že je potřeba ji skutečně vyměnit, že se nějak i technicky liší.

   Odpovědět

    ic.sniper
    12.12.2011 v 14:00

    Díky za odpověď, půjdu se také pro jistotu zeptat na O2.

    Odpovědět

    ic.sniper
    17.12.2011 v 12:36

    Tak na O2 mi na prodejně udělali novou microSIM kartu a dali mi i adaptér na normální velikost SIM karty, vše zadarmo a během 5ti minut.

    Odpovědět

   marek
   13.12.2011 v 15:08

   Me pouze vystrihli simku klestema na prodejne operatora. Pro pripadne pouziti klasicke velikosti karty mam redukce.

   Odpovědět

 5. Lukas
  12.12.2011 v 22:44

  Dobrý den, o telefonu vážně uvažuji. Angličtina mi nevadí, jen jsem se chtěl zeptat jestli jsou k dispozici znaky s českou diakritikou. V SMS nevyužiji, ale při emailování již ano. Jinak pěkná a přehledná recenze

  Odpovědět

   Mk
   12.12.2011 v 22:53

   Nejsou, ale je to přeci android a na marketu je klávesnice zdarma z androidu 4 ICS , velmi povedená a tam čeština je.

   Odpovědět

    Lukas
    12.12.2011 v 23:23

    Díky moc za info. Já androida jako systém neznám. Měl jsem Symbian a IOS, teď jsem si dodal odvahy do androida, tak sbírám info k posledním detailum. Ty máš Razra? Měl jsem možnost vidět Razra naživo a porovnat dílenský zpracování s galaxy S 2 o který jsem taky uvažoval. Ale ten Razr o třídu až dvě lepší ve zpracování. Displaye jsem bohužel neměl šanci vidět.

    Odpovědět

     MK
     13.12.2011 v 00:16

     Razra nemám, galaxy s2 jsem měl a i on měl špičkové zpracování, spíš máš na mysli materiály. Teď mám samsung galaxy note, fantastický displej, perfektní stroj,menší už nechci. U androida si změníš cokoliv , jak chceš. Nemusíš se ničeho bát.

     Odpovědět

     Lukas
     13.12.2011 v 17:46

     Přesně to jsem měl na mysli. Nota jsem měl taky tu čest poznat, ale je už hrozně velikej, to už je skoro tablet, ne mobil.:)

     Odpovědět

     Mk
     13.12.2011 v 20:11

     Je to pořádná plácačka, ale je zajímavý, že po čtrnácti dnech mi to už vůbec nepřijde, docela bych teď do ruky vzal zase sgs2 , tehdy velký telefon by se mi teď zdál jako drobeček. Na razra se pujdu aspoň podívat, vypadá to pěkně a zdá se být vyladěný, takže když ti ta angličtina nevadí, udělej si radost, navíc jestli ho vemeš u vodafonu, můžeš ho do dvou týdnů vrátit, když nebudeš spokojen.

     Odpovědět

     Lukas
     13.12.2011 v 20:34

     Angličtina by měla být úplně v poho, při nejhoršim si něco přeložim v googlu translatoru. Budu ho brát u Vodafonu, ale na to vracení to nevidim. Vim, jak se jim to nechce vracet a hlavně za tak krátkou dobu se s tim telefonem ani pořádně neseznámim, takže žádný vracení. Neni nějaká stránka, kde by bylo napsaný, jak s droidem zacházet a nějaký tutoriály k němu?

     Odpovědět

     Mk
     13.12.2011 v 21:15

     Zkus nějaký fóra, nebo se podívej na videa, ale to vůbec nebudeš potřebovat, hraj si s nim a zachvilku na všechno přijdeš, je to jednodušší než symbian. Akorát ti poradim, že cokoliv chceš s nějakou položkou udělat, stačí na tom podržet dlouze prst a vyskočí nabídka, nemusíš mačkat volby, nastavení atd. Vše je logický a jde s tim fakt skoro všechno.

     Odpovědět

     Milan
     14.12.2011 v 09:27

     K tomu se připojuju. Prošel jsem si všema platformama (mimo nových WP7), na droida jsem přešel před rokem z Windows Mobile a zatím jednoznačná chvála. Jednoduchost, přehlednost, možnosti, intuitivnost… Ale někde jsem viděl přimo simulaci Androidu na webu, zkus pohledat.

     Odpovědět

 6. marek
  13.12.2011 v 15:04

  Dobry den. Razra jsem si koupil. Cetl jsem obe zminovane recenze, ale ani v jedne jste neuvedli, ze telefon disponuje pouze 8M interni pameti. Nebo je to pripad Jen meho kusu? Dekuji za odpoved, vysvetleni. Marek

  Odpovědět

   Bára
   14.12.2011 v 23:15

   Dobrý den,
   můžete prosím reagovat na výše uvedený dotaz – celkem by mě zajímalo, jak to s tou interní pamětí vlastně je. Díky B.

   Odpovědět

    vrbcik
    21.5.2012 v 21:58

    Pochybuji. Ma 16 GB, a v Androidu se tvari jako „/mnt/sdcard“ a dodana dalsi mikroSD karta jako „/mnt/sdcard-ext“. Aspon takto to je jiz v Moto Droid 2, i Moto Droid 3.

    Odpovědět

 7. Twin
  14.12.2011 v 23:17

  Nevím jestli ještě Luboš má Razra k dispozici nebo se tu ještě někdo podívá, ale měl bych dotaz:
  sluchátka jsou prý v balení bez dálkového ovladače jen s mikrofonem, ale je možné zkusit do toho zapojit jiná (třeba od HTC) co mají základní ovládací tlačítka (FF, RWD, play a pause) na kabelu, jestli bude fungovat ovládání? (tudíž jestli se jen tak šetřilo na samotných sluchátkách nebo je to komplexnější problém konektoru např.)?

  Odpovědět

 8. martyl
  17.12.2011 v 20:32

  Paměť je 16 GB, přesně 15,4 tuším hlásí windows. 8 GB je přáístupných jako mass storage, 3,5 GB na multimedia a zbytek je nepřístupno pro android a aplikace asi. Přesně je to vysvětleno na XDA a mysím, že to vyplývá i z údajů v menu telefonu.

  Odpovědět

Přidat komentář

Jak vybrat telefon v roce 2016, nezapomeňte na těchto 5 věcí

Jak vybrat telefon v roce 2016, nezapomeňte na těchto 5 věcí

18. 4. 2016  |    |  50 komentářů

Technologie mobilních telefonů, dnes bychom spíše řekli smartphonů, se každým měsícem, každou tiskovou konferencí, posunují kupředu. Je tedy zcela běžné,…

Recenze Huawei Mate 8: dokonalý po všech směrech (exkluzivně)

Recenze Huawei Mate 8: dokonalý po všech směrech (exkluzivně)

12. 2. 2016  |    |  60 komentářů

Hledáte to nejlepší na poli superphabletů? Tak už dál nemusíte. Huawei Mate 8 je přímo mistrovským dílem, ze kterého čiší…

7 vlastností, které má údajně přinést iPhone 7

7 vlastností, které má údajně přinést iPhone 7

9. 11. 2015  |    |  41 komentářů

I když iPhony 6S a 6S Plus jsou na trhu jen krátce, tak se již příznivci této značky těší, co přinese…

Recenze Honor 7: reparát na výbornou

Recenze Honor 7: reparát na výbornou

25. 10. 2015  |    |  15 komentářů

Nový přístroj z dílny odnože značky Huawei opět nabízí skvělý poměr ceny a výkonu. K tomu návdavkem i několik velmi praktických zlepšováků…

Recenze Lenovo Vibe Shot: Levná stylovka mezi fotomobily

Recenze Lenovo Vibe Shot: Levná stylovka mezi fotomobily

12. 8. 2015  |    |  39 komentářů

Lenovo vyrobilo s trochou nadsázky smartphone, který nemá konkurenci. Kdo jiný totiž přináší stylový fotomobil a ještě k tomu za…

5 funkcí, které už dnes na mobilu nikdo nepotřebuje

5 funkcí, které už dnes na mobilu nikdo nepotřebuje

6. 8. 2015  |    |  45 komentářů

Před lety se podle nich rozlišovaly jednotlivé kategorie mobilních telefonů a připlácely se za ně tisíce korun. Dnes byste je…

7 aplikací, které zázračně fungují, ačkoliv byste to možná nečekali

7 aplikací, které zázračně fungují, ačkoliv byste to možná nečekali

25. 5. 2015  |    |  4 komentáře

Mezi aplikacemi, které využíváme každý den, se často objevují unikáty vypadající, jako by byly z jiného světa. Když většina uživatelů…

Jak snadno dostat Flash Player do Androidu

Jak snadno dostat Flash Player do Androidu

23. 11. 2012  |    |  129 komentářů

Nestihli jste si do 15. srpna 2012 stáhnout Flash Player z obchodu Google Play? Nevadí. Existuje jednoduchá možnost, jak Flash…

Recenze Asus Zenfone 3: poprvé v kovu

Recenze Asus Zenfone 3: poprvé v kovu

DNES  |    |  7 komentářů

Telefony Zenfone se za relativně krátkou dobu svého pobytu na českém trhu staly symbolem dostupné kvality, kterou ovšem deklasovalo celoplastové…

Apple vydal iOS 10.0.2, který řeší první větší problémy u iPhonu 7

Apple vydal iOS 10.0.2, který řeší první větší problémy u iPhonu 7

DNES  |    |  diskuze (0)

Zatímco aktualizace na iOS 10.0.1 opravovala jen některé dílčí problémy, které však nebyly ve větší míře u uživatelů iPhonů 7…

Huawei v Praze natočil nový videoklip pro svou "hymnu" (video)

Huawei v Praze natočil nový videoklip pro svou „hymnu“ (video)

VČERA  |    |  diskuze (0)

Číňané si naší zemi celkem oblíbili. Společnost Huawei v posledních letech v České republice sponzorovala například národní hokejový klub, hokejový klub Kladno včetně…

Skončí BlackBerry s vývojem mobilů už tento měsíc?

Skončí BlackBerry s vývojem mobilů už tento měsíc?

VČERA  |    |  3 komentáře

Je vůbec možné, aby se stalo, že tak kultovní a velká společnost, jakou je kanadské BlackBerry, může ze dne na…

Uživatelé iPhonu 7 Plus si stěžují na kvalitu zvuku

Uživatelé iPhonu 7 Plus si stěžují na kvalitu zvuku

VČERA  |    |  3 komentáře

Představení nového iPhonu 7 by jistě nebylo kompletní, pokud by se u něj neobjevily nějaké menší porodní bolesti. Na rozdíl…

Galaxy Note 7 bude mít další zpoždění. Počkat si mají i Češi

Galaxy Note 7 bude mít další zpoždění. Počkat si mají i Češi

VČERA  |    |  4 komentáře

Aféra údajně vybuchujících phabletů Samsung Galaxy Note 7 stále nebere konce. Podle nejnovější zprávy od Reuters můžeme čekat další pozdržení, které s…

Microsoft má vážný problém. Některé jeho tablety nelze nabíjet

Microsoft má vážný problém. Některé jeho tablety nelze nabíjet

VČERA  |    |  diskuze (0)

Jakoby se v poslední době roztrhl pytel s problémy napájení telefonů a tabletů. Po údajně hořícím a explodujícím phabletu Galaxy Note 7…

iPhone 7 se dočkal jailbreaku, který ovšem není pro veřejnost

iPhone 7 se dočkal jailbreaku, který ovšem není pro veřejnost

22. 9. 2016  |    |  diskuze (0)

S trochou nadsázky by se dalo říct, že Jailbreak je tu s námi již od prvního iPhonu; je to zkrátka…

Mobilní zobrazení