Miniaturizované čtečky otisků prstů míří do smartphonů

Daniel Fibikar

Budoucnost jsou biometrická zabezpečení, většina vlajkových lodí již nějaký způsob biometrického zabezpečení má. Nejoblíbenějším zabezpečením je čtečka otisků prstů, právě ty se v budoucnu dočkají miniaturizace.

Samsung Galaxy A56 5Gpixel-counter

CrucialTec-fingerprint-sensor
CrucialTec-fingerprint-sensor

Tip: Věděli jste, že mobil už dnes můžete odemykat i pomocí ucha?

Integrace čtečky otisků prstů ve stávajících zařízení je výborná, zařízení to nijak nezvětšuje a podle mého názoru nejsou nijak velká, ve firmě Crucialtec můj názor nesdílí a pracují na miniaturizaci. Nově se jim povedlo vymyslet algoritmy, které umožní čtečku zmenšit, avšak zachovají rychlost a přesnost.

Algoritmus, který pracuje na miniaturní ploše, nazvala firma zajímavým jménem, seznamte se s algoritmem „Muon“. Tento pokročilý algoritmus dokáže detekovat prst na ploše o minimální velikosti 8 mm2, špatné čtení (akceptování jiného otisku) je v přijatelné hranici 1/50 000 čtení. Povětšinou však bude muset čtečka mít o něco větší povrch, aby dokázala lépe pojmout detail prstu, je to ovšem skvělý pokrok.

V budoucnu by mohly být čtečky integrovány do zapínacích tlačítek, tlačítek pro ovládání hlasitosti nebo třeba do rámečku smartphonu, což bude daleko příjemnější řešení, než umístit čtečku na záda smartphonu. Algoritmus Crucialtecu nyní počítá s použitím modulu o velikosti 18,72 mm2 (5,2 x 3,6 mm), pro srovnání čtečka nového Nexusu 5X má velikosti 64 mm2 (8,0 x 8,0 mm), to už jsou podstatné rozdíly.

nexus-5x-obr1
nexus-5x-obr1

Nepřehlédněte: Čtečka otisků prstů míří přímo do displeje

Společnost také zapracovala na rychlosti nové čtečky, ta dokáže údajně tři nejdůležitější kroky: zpracování, extrakce charakteristiky a zakódování/uložení, za pouhé 0,3 sekundy. Jisté je jedno, čeká nás velmi zajímavá budoucnost, nemyslíte?

Zdroj: AndroidAuthority

Sledujte nás v Google Zprávách

Komentáře

Samsung Galaxy A56 a A36 5Gpixel-counter

Nejnovější články