Mobilizujeme.cz

LG Optimus One – recenze nejlepšího LG s OS Android 2.2

6. 11. 2010  |  recenze  |  autor:

Recenze LG Optimus One (P500) ukáže, jak si stojí telefon s OS Android 2.2 Froyo, dotykovým HVGA displejem, rychlými daty, Wi-Fi, GPS a mořem dalších funkcí nejen proti Samsungu Galaxy S. Proč by se mělo vyplatit koupit právě LG Optimus One?

LG Optimus One je ideálním telefonem pro náročné uživatele, kteří za přístroj chtějí zaplatit přiměřenou částku. Jako jeden z prvních telefonů v Česku hýří novou verzí operačního systému Android 2.2 Froyo, možností sdílení internetu přes Wi-Fi či podporou přehrávání YouTube videí a některých Flash videí přes prohlížeč SkyFire.

Za zapůjčení mobilního telefonu LG Optimus One do recenze děkujeme eShopu X-Store.


LG Optimus One (P500) – oficiální fotografie

Doporučujeme: redakční test podobného LG Optimus Chic – recenze vylepšeného LG Optimus One s lesklými kryty.

Telefon má vyvážený výkon, kvalitní dílenské zpracování s pogumovaným povrchem, citlivý dotykový kapacitní displej a standardní konektory microUSB a 3,5 mm Jack. Každému uživateli by měl tedy být schopen nabídnout to správné. Dokáže se LG Optimus One rovnat dražším soupeřům, jako je Samsung Galaxy S? Více prozradí naše recenze.

Základní parametry – LG Optimus One

Rozměry 114 x 59 x 13,3 mm
Hmotnost 129 g
Displej dotykový, kapacitní, TFT, rozlišení 320 x 480 px, 262 tisíc barev, úhlopříčka 3,2“, Multitouch
Procesor a paměť procesor 600 MHz
512 MB RAM, 170 MB vnitřní + paměťové karty microSD až 32 GB
Operační systém Android 2.2 (Froyo)
Fotoaparát 3 Mpx (2048 x 1536 px), autofocus, rozpoznání obličeje, makro, efekty, nahrávání VGA videa s 18 snímky/s
Obsah balení návod, baterie, nabíječka, stereo headset s peckovými sluchátky, datový USB kabel, paměťová karta microSD 2 GB
Cena a dostupnost 5 000 Kč, od října 2010

Krátké postřehy z testování LG Optimus One:

Co se nám líbilo: dílenské zpracování, standardní 3,5 mm konektor Jack a microUSB, podpora rychlých dat včetně Wi-Fi, sdílení internetu přes Wi-Fi (hotspot), GPS s Google mapami, Android Market s tisíci aplikacemi zdarma, podpora až 32GB microSD karet, dotykový kapacitní HVGA displej, fotoaparát s autofocusem a nahráváním VGA videa, podpora Xvid a DivX formátů, OS Android 2.2 Froyo, svižný chod systému, ukládání instalovaných aplikací na microSD kartu, podpora Multitouch, otevírání a úprava Office souborů (ThinkFree Office), hlasové funkce, App Advisor s nabídkou vhodných aplikací

Co se nám nelíbilo: velmi kolísavá výdrž (závislá na počtu spuštěných aplikací, přesném využívání telefonu), nepřesvědčivá kvalita fotoaparátu, nefunkční klasické Task Killer programy pro ukončování spuštěných aplikací (funguje jen např. Froyo Task Killer s ukončováním po jednom programu)

Doporučujeme: Podrobné parametry LG Optimus One naleznete v katalogu mobilů.

Obsah balení:

LG Optimus One zakoupíte v opravdu malém balení, o kterém jsem si před rozbalením myslel, že snad ani víc než telefon s baterií a nabíječkou nemůže ukrývat. Překvapení! V krabičce je pod telefon přibalena baterie, nabíječka s oddělitelným USB kabelem, klasická pecková sluchátka s 3,5 mm konektorem Jack, návod a v telefonu samotném je ukryta 2GB paměťová karta microSD (výrobce Samsung).

Osobně mi u telefonu schází pouze lepší špuntová sluchátka, která výrobce nasazoval s některými staršími telefony. Tato obyčejná, přibalená, jsou bez molitánků, avšak mají tlačítko k příjmu hovorů.

Vzhled a konstrukce:

Telefon padne do ruky jak ulitý, a to především díky rozměrům 114 x 59 x 13,3 mm. Hmotnost 129 gramů je sice o něco vyšší, než by se dalo čekat, nicméně to nekazí výsledný dojem. Konstrukce telefonu je předností, jelikož je zde kombinace plastu s mírným pogumováním a kovové linie po bocích, přičemž vše naprosto dokonale lícuje, pasuje k sobě a nevrže.

Provedení s matným gumovým povrchem má ještě další nesporné výhody – telefon nevyklouzává z ruky a nejsou na něm vidět otisky prstů a mastnota. Kovový rámeček po bocích telefonu na sobě postupně nese tlačítka hlasitosti (pravý bok při pohledu na telefon), microUSB port na spodní hraně spolu s otvorem se zabudovaným mikrofonem, 3,5 mm konektor Jack na horní hraně telefonu s tlačítkem zapnutí/vypnutí displeje a telefonu celkově.

Displej je nepatrně zanořen pod úroveň předního krytu, do jehož lemování zasahuje středové tlačítko s dvěmi funkcemi. Zbylá dvě tlačítka jsou mimo vykrojené okolí displeje. Nad displejem je pouze prořez s ukrytým reproduktorem, např. světelné čidlo nebo senzor vzdálenosti chybí. LG Optimus One má oblé hrany a zkosený přední kryt ve směru k hornímu a dolnímu okraji. To mu dodává na výjimečnosti a razantnosti.

Zadní kryt telefonu na sobě nese očekávaný nápis „with Google“ a 3 Mpx fotoaparát s kovovým rámečkem, kterému překvapivě neasistuje LED dioda. Kryt lze sejmout od horní hrany, kde je viditelný výřez. Použijte ovšem více síly, jinak kryt tak snadno nesejmete. Hned pod ním je slot pro microSD kartu a rozměrově velká 1500 mAh Li-Ion baterie.

 

Displej a ovládání:

LG Optimus One disponuje dotykovým displejem s kapacitní technologií (ovládání prsty), úhlopříčkou 3,2“, rozlišením HVGA, neboli 320 x 480 px a zobrazením 262 tisíc barev. Nevýhodou může být pro někoho absence světelného čidla, naopak proximity senzor (vzdálenost) vypínající displej při přiblížení k uchu zde je. Úprava jasu je manuální v nastavení, při vyšší úrovni není problém s čitelností ani na přímém slunečním svitu. Stejné absence jsem musel oželet i u modelu GT540 Optimus, to mě tedy mrzí. Podání barev je nicméně oproti zmíněnému modelu o třídu lepší, barvy jsou přirozenější, sytější. Ovládání srovnávat až zas tak moc nelze, GT540 Optimus měl rezistivní displej, zatímco Optimus One kapacitní. Pro ovládání prsty je jednoznačně lepší kapacitní typ displeje.

Telefon má akcelerometr pro automatické překlápění displeje, a to na obě boční strany. Vzhůru nohami to umí stále jen iPhone. Ovládání telefonu je uzpůsobené tak, aby uživatel měl minimum práce se kamkoliv proklikat, potvrdit atd. Po zapnutí displeje vrchním tlačítkem je potřeba displej odemknout přesunem ikonky v požadovaném směru. Tlačítka pod displejem umožňují (zleva) – realizovat rychle nastavení, vstoupit do menu telefonu, vrátit se o pozice zpět a vyhledávat v části menu, kde se právě nalézáme.

Baterie a výdrž:

Po mnoha stránkách mi Optimus One připomíná LG GT540 Optimus, nejinak tomu je i u baterie, která má totožnou kapacitu 1500 mAh. To je správná volba pro telefon. Jedná se o baterii typu Li-Ion, s 3,7V. Výdrž telefonu je nicméně značně, opravdu značně proměnlivá a záleží na každém uživateli, jak s ní dokáže hospodařit. Nelze s určitostí napsat, kolik hodin přesně vám telefon vydrží. Pokud s telefonem děláte úkony typu zapnutá GPS s Google mapami, Wi-Fi navíc se sdílením, atp., pak výdrž telefonu klesá rapidně rychleji. Není problém telefon vybít za necelý den, to říkám narovinu. Ovšem pozor, při běžném používání vám dva dny vydrží zcela jistě.

Pokud byste chtěli usilovat o delší výdrž, pak doporučuji čas od času ukončovat zapnuté aplikace skrze onen speciální Froyo Task Killer, který dovoluje po jednom jejich ukončení. Hodí se také hlídat, zda nemáte zbytečně spuštěnou Wi-Fi, datové přenosy přes operátora či GPS. Displej s vysokou hodnotou jasu je taky slušný odběratel energie. Udávaná hodnota výdrže v pohotovostním režimu 700 hodin v sítích GSM, to by znamenalo s telefonem nedělat zhola nic.

Prostředí telefonu:

LG Optimus One nese 600 MHz procesor Qualcomm MSM 7227 a k tomu operační paměť překračující 300 MB RAM. Při povypínání všech aplikací, které se objevovaly v Task Killeru, jsme dospěli k volné hodnotě RAM paměti zhruba 282 MB RAM. Telefon má plnokrevnou verzi OS Android 2.2 Froyo, verzi jádra 2.6.32.9, číslo sestavení FRF91 a verzi softwaru V10a-SEP-25-2010. Údaje se mohou lišit v případě, že výrobce uvede nějakou aktualizaci.

Chod systému je absolutně plynulý, bez evidentních chvil s čekáním na spuštění té či oné aplikace atd. Reakce na stisk okamžité . Dostupná vnitřní paměť telefonu je 170 MB, na kterou se zprvu ukládají aplikace, fotografie a další obsah. Díky Androidu 2.2 je ovšem možno ukládání aplikací také na paměťovou kartu. V balení s telefonem je 2GB microSD karta, zcela dostačující pro multimediální obsah. Z tohoto důvodu už v telefonu není uživatel omezen kapacitou vnitřní paměti na aplikace a může jich postahovat obrovské množství. Výrobce uvádí podporu až 32GB microSD karet (microSDHC). Při spojení s počítačem se paměťová karta chová jako nová jednotka.

Obrazovku telefonu aktivujeme tlačítkem na horní hraně a poté provedeme odemknutí ve směru šipky se zámkem. Opačným směrem lze v zamknutém stavu měnit vyzvánění mezi normálním a vibrací. Po odemknutí displeje se dostáváme na základní obrazovky, kterých má telefon pět či sedm (možno volit) vedle sebe poskládaných. Posunem prstu v daném směru jednotlivá okna procházíme. Na každém z nich si můžeme navolit obsah, a to ve formě zkratek, widgetů, složek či tapet (stačí na prázdném místu displeje dlouze podržet prst, vyjede nabídka). Jako pozadí lze nastavit také live wallpapers (živá pozadí), ve formě např. vody, která se rozvlní v místě doteku. Pokud se nám naopak některý widget nebo zkratka v podobě ikonky na displeji přestal líbit, podržíme na něm dlouze prst a po vyjetí koše v dolním středu ji do něj přetáhneme.

Doporučujeme: redakční test podobného LG Optimus Chic – recenze vylepšeného LG Optimus One s lesklými kryty.

LG Optimus One má operační systém Android 2.2 Froyo bez jakýchkoliv dalších nadstav prostředí (TouchWiz, Sense, MotoBlur, atd.). Na každé z pěti obrazovek vidíte ve spodním okraji nabídku čtyř ikon (hovor, adresář, SMS a MMS, webový prohlížeč) a vrcholek (tlačítko se čtyřmi tečkami) určený pro vstup do menu. Zpět na domovskou obrazovku se lze dostat stejným tlačítkem z menu, případně středo-levým tlačítkem pod displejem. Pro návrat o pozici zpět vždy poslouží středo-pravé tlačítko pod displejem, k rychlému vyhledávání pak pravé hardwarové tlačítko. S ním je možné vyhledávat v každé části telefonu (v kontaktech, SMS, ve webovém prohlížeči, atd.). Abych nezapomněl, levé tlačítko pod displejem vždy vyvolá jakousi nabídku možných nastavení, a to jak v menu, domovské obrazovce, tak v každé aplikaci, hře, hudbě. Rozmístění ikon v menu lze libovolně upravovat, stejně tak vytvářet nové kategorie, pod které si pak navolit aplikace, jak chcete. Já jsem si takto udělal kategorie sociální sítě, hry, pod tím teprve běžné aplikace a stažené položky.

Rychlý přehled a nastavení je možné také po vysunutí horní lišty displeje, a to tak, že uchopíte onen bílý pruh na horním okraji displeje a potáhnete ho směrem dolů. Vyjede nabídka, kde je možno zapínat Wi-Fi, Bluetooth, GPS, telefonní část a volit mezi indikací zvukem či vibracemi. Vidět tu je také přehled probíhajících operací a různá oznámení (stažení aplikací z Android Marketu, nové zprávy, zmeškané hovory,…). Průběžně se doporučuje tento informační obsah mazat, slouží k tomu tlačítko Vymazat vedle zobrazeného operátora.

Telefonování a zprávy:

S telefonem se poměrně snadno volá a spravují kontakty. Pokud potřebujete pouze vytočit číslo, kliknete na levou ikonku ve spodním okraji displeje (na té kruhové výseči) a volíte číslo. Ze sekce Telefon se přesuneme v této nabídce do Hovorů, kde je výpis všech zmeškaných, přijatých i nepřijatých volání, dále je zde odkaz na Kontakty, seřazené abecedně a poslední složkou jsou Oblíbené kontakty, do nichž se vyplatí přidávat taková čísla, o kterých víte, že je budete používat častěji, než jiná. Usnadní to posléze jejich vytáčení.

V kontaktech se dá přesouvat běžným způsobem – tažením prstu ve směru posunu kontaktů, nebo rychleji – u pravého okraje potažením písmen abecedy k tomu, které zrovna hledám. K vyhledávání slouží políčko, do něhož stačí kliknout a zadávat znaky ze jména. Zobrazenou klávesnici poté odstraníte tlačítkem vrácení zpět pod displejem. Vezmeme konkrétní kontakt, klikneme na něj a jsme v Informacích, které u kontaktu jsou k dispozici. Může to být email, profil na Facebooku a další. Je tu také Historie, ve které se zobrazují vzájemné hovory. Nastavit můžete u každého kontaktu různý vyzváněcí tón nebo přesměrování rovnou do hlasové schránky v případě, že se jedná o nevyžádaný kontakt, který vás obtěžuje. Kontakty se řadí dle jména nebo příjmení, a to z telefonu, SIM karty nebo obojí, mohou se synchronizovat s počítačem a využívají také účty např. Facebook, ze kterých si stahují fotografie kontaktů (logicky pozná shodu) či Gmail.

Zprávy se v telefonu automaticky řadí do konverzace dle odesílatele, což je poměrně přehledné a při větším počtu zpráv to v adresáři nedělá neplechy. U odeslaných zpráv se mi líbí možnost potvrzení o doručení a přečtení, takže se příjemce rozhodně nevymluví na to, že vaši zprávu nečetl. Stejně tak se hodí manuální nastavení načítání zpráv v domácí síti a zvlášť při roamingu. Jednoduše tak předejdete zbytečným platbám za data v zahraničí.

Pro konverzace lze nastavit určitý limit SMS zpráv, po jehož překročení si automaticky vymaže obsah dané konverzace, stejné to je i pro zprávy MMS. Standardně je nastaven limit 200 zpráv SMS i MMS, po jehož překročení v konkrétní konverzaci dojde k vymazání obsahu. Vytváření zpráv je snadné a rychlé zejména již u probíhajících konverzací (SMS zpráv), kdy jediným dotykem píšete odpověď a dalším ji odesíláte. Připojení příloh je samozřejmostí, a to fotografií, videí, zvuků či prezentací. Zobrazovaná QWERTY klávesnice se automaticky překlápí na oba boky telefonu (pokud máte povoleno v nastavení). Dalším typem zadávání je SWYPE, ten je možno do telefonu dostat jako aplikaci SlideIT z Android Marketu. Zdarma je demo verze, za necelých dvěstě korun plná verze.

K napsání zprávy nicméně nebudete mnohdy ani klávesnici potřebovat, stačí na ní zmáčknout ikonku mikrofonu a vaši chtěnou zprávu namluvit, rozpoznávání je na vysoké úrovni (v češtině) a chyby téměř nedělá (např. slovo „zrovna“ mi neustále zaměňuje za „serverovna“). Osobně se mi tato možnost velmi líbila a urychlila mnohdy psaní dlouhých odpovědí na emaily.

Pro emaily je připravena v menu ikonka E-mail. Volit lze mezi účty MS Exchange a jinými. Nastavení emailu není tak snadné, jak bych si představoval. Telefon požaduje vypsat postupně servery příchozí a odchozí pošty, což ne každý zná (např. u Seznamu pop3.seznam.cz a smtp.seznam.cz). Jiné telefony tohle nastavení vždy ochotně stahovaly automaticky. U vytvořeného emailového účtu je možno nastavit – název, vaše jméno, podpis, četnost kontroly emailů, výchozí účet (pokud jich máte více), vybrat vyzváněcí tón, vibrace.

Telefon má samozřejmě i další funkce provázané s Googlem – Google Talk, Gmail, Android Market, Latitude a další. Při prvním spuštění telefonu budete na účet u Googlu patřičně dotázáni a tak či onak vás nakonec telefon přinutí si účet založit, pokud jej nemáte. S ním využijete telefon tak, jak se předpokládá.

Fotoaparát:

Mám pocit, že fotoaparát je totožný s tím u modelu GT540 Optimus. Podobný náznak kovového rámování, chybějící LED dioda, atd. Fotoaparát pořizuje snímky v max. velikosti 3 Mpx (2048 x 1536 px), video zvládá až ve VGA rozlišení (640 x 480 px) s max. 18 snímky za vteřinu. Režim fotoaparátu je obsáhlý na funkce, které uživatel notně využije. Mezi režimy fotografování nechybí klasický autofocus, ruční zaostření, makro či rozpoznání obličeje.

V nastavení je mnoho funkcí – např. geotagging, panorama, sekvence nebo rozpoznání úsměvu. Zvuk spouště může být zcela vypnut. Po zaostření je snímek pořízen do 2 sekund, tedy s nepatrnou prodlevou při uložení na kartu či do paměti telefonu.

Zkušební fotografie a video – LG Optimus One:


Fotografie s textem, dále režim makro (pařez) a úplně vpravo jeden z barevných efektů (modrá)

Zkušební video (3GP, 640 x 480 px, velikost 3,5 MB)

Hudební přehrávač, multimédia, hry:

Standardně je v telefonu přehrávač hudby, který zobrazuje dostupné skladby dle interpretů, alb, skladeb či seznamů skladeb. Dovede hrát s opakováním a náhodným výběrem. Citelně mi však schází ekvalizér pro nadefinování vlastní úrovně zvuku. Přehrávaná skladba zobrazuje svůj název, autora a album, stejně tak obal CD. Během přehrávání je možnost nastavení dané skladby jako vyzváněcí tón. Podržením např. názvu alba při spuštění skladby můžete rovnou vyhledávat daný výraz na internetu, v přehrávači či YouTube. Zbývá dodat podporované hudební formáty – MP3, AAC+, WMA, WAV.

Vestavěný reproduktor (společný pro hovory i zvukovou reprodukci) hraje slušně, a to až do nejvyšších úrovní hlasitosti. Nicméně při nejvyšší úrovni začne zvuk zkreslovat a nepatrně chrčet (dělá to každý telefon), takže je určitě lepší pro vychutnání si hudby používat sluchátka, a to přibalená klasická pecková nebo vlastní s 3,5 mm konektorem Jack. Na rozdíl od jiných modelů LG si tato sluchátka rozumí i s jinými zařízeními a lze je tak připojovat např. k počítači, aniž by následně zvuk jakoby zkreslovala. Špuntová sluchátka jsou pro precizní poslech hudby nicméně o třídu lepší.

V telefonu je samozřejmě i FM rádio s RDS pro poslech oblíbených rádiových stanic. Funguje po připojení sluchátek, ostatně jako u většiny dnešních mobilních telefonů. Uložit lze až 48 stanic, které umí přístroj vyhledat automaticky, nebo nechat zadat manuálně. Informace RDS mohou být také skryty. Pokud by nevyhovoval poslech přes sluchátka, stačí přepnout na reproduktor telefonu.

Video přehrávač si poradí s formáty MPEG4, H.263, H.264, DivX, XviD, WMV, AVI, 3GP. Pro přehrávání DivX je potřeba nejdříve telefon zaregistrovat, v nastavení telefonu k tomu je přímo vedoucí odkaz (poté mohou být přehrávány filmy zakoupené prostřednictvím služby DivX Video-on-Demand (VOD)). S titulky je problém, přehrávač je korektně nepřehraje, pokud jsou jako soubor zvlášť, musejí být obsaženy přímo ve video souboru. Plynulost přehrávání DivX videí a posuny v nich byly nicméně přednosti, žádné viditelné záseky či trhání.

Galerie člení obsah na snímky pořízené fotoaparátem a uložené v telefonu, na kartě a videa. Lehce se mezi nimi dá procházet, spustit prezentaci, upravovat (oříznout, otočit) nebo sdílet (Goggles, Twitter, Facebook, Picasa, Gmail, Bluetooth, E-mail a SMS/MMS). Posuvník je určen k posunu po datech pořízených fotografií.

Asi budete dost překvapeni, když vám sdělím, že v telefonu nejsou předinstalovány žádné hry. Výrobce dává maximální možnost uživateli si do telefonu stáhnout skrze Android Market přesně to, co si bude přát a nezaclání tak v telefonu místo nežádoucími hrami. Velká část her je na Android Marketu zdarma, další za poplatek. Záleží, které preferujete. Namátkou zmíním hry Angry Birds, Papijump, Jewels či Toss It, které jsem si stáhl a hrál, naprosto bez komplikací, žádné evidentní zpomalení při dotecích na displej.

GPS, mapové podklady, navigace:

LG Optimus One má zabudovanou GPS, kterou vhodně doplňuje A-GPS (datové přenosy přes operátora). Komu stačí nalezení pozice bez využití A-GPS, má samozřejmě možnost funkci vypnout. V telefonu se nalézají Google mapy, my jsme aktualizovali ihned po obdržení telefonu na verzi 4.6.0 (čtěte Google Maps 4.6 nově ke stažení pro Android OS). Nalezení pozice na mapě je otázkou několika sekund v případě stání na volném prostranství. Nejprve je nutno v nastavení telefonu GPS povolit, jinak budete překvapeni tím, že vám to pozici nenašlo. Mapy umí dle pozice najít nejrůznější body ve vašem okolí (restaurace, hotely, čerpací stanice, bankomaty, atd.). Zobrazuje se po zvolení také provoz, vrstvy terénu, hlášky, satelitní snímek či Latitude. I v mapách je možno vyhledávat hlasem, nalezení je v případě shody okamžité. Digitální kompas se v telefonu překvapivě nenalézá, i když se o něm hodně hovořilo.

Chápu, že ne každý je ochoten mít aktivované datové přenosy přes operátora, proto by se hodila nějaké offline navigace. Google mapy stále nejsou dostupné v Česku s plnohodnotným hlasovým navigováním, po zadání trasy mohou jen zobrazit cestu a zobrazovat její průběh. Zdarma offline navigaci neseženeme, avšak za necelých 80 Eur je možnost stáhnutí navigace Sygic Aura – World, s podporou Multitouch ovládání a dalšími vychytávkami. Více se o ní (pro OS Android 2.2 Froyo) dozvíte ze stránek www.sygic.com. Je zde možnost si navigaci plných 7 dní bezplatně vyzkoušet.

Organizační a datové funkce, aplikace:

Datová výbava čítá GPRS, EDGE i rychlá data HSDPA (download až 7,2 Mb/s). K nim se přidružuje bezdrátové Wi-Fi 802.11 b/g (podpora zabezpečení WEP, WPA/WPA2-PSK a 802.1x EAP) a Bluetooth 2.1 s podporou A2DP profilu pro stereo poslech. Připojení nabíječky a USB kabelu je možné přes microUSB konektor. Přes Wi-Fi je možné sdílet připojení k internetu (v nastavení je to funkce Tethering a přenosný hotspot), stačí nastavit jméno sítě, případně heslo a můžete směle přes Wi-Fi používat připojení tohoto telefonu přes operátora i na dalších zařízeních v dosahu. Je zde také časový limit, po kterém se přístupový bod může vypnout při nepoužívání, což šetří energii. Sdílet připojení lze také přes USB (USB Tethering)

Webový prohlížeč založený na Android WebKitu je z hlediska použití téměř bezkonkurenční. Stránky načítá bez obtíží, avšak nemá datovou konverzi, takže v případě pomalejších přenosů přes operátora načtení přeci jen trvá. Odměnou je možnost si stránky přibližovat/oddalovat pomocí dvou prstů (Multitouch), otevírat více stránek zároveň, přehrávat většinu Flash videí (YouTube a další). Videa ze stránek jako ct24.cz, ivysilani.cz či stream.cz tento přehrávač nezvládá, nejedná se totiž o klasická Flash videa. Druhý prohlížeč, Skyfire, uměl přehrát videa ze stream.cz, takže alespoň částečné zlepšení. Dokud ovšem každý web bude videa nabízet skrze atypická přehrávač, pak bude zcela jedno, že telefon má či nemá podporu Adobe Flash 10.1, zajišťující přehrávání všech videí z webů, jak se všude tvrdí.

Mezi organizační funkce telefonu patří poznámky, kalendář s připomínkami, kalkulačka s pokročilými funkcemi, budík s opakováním, záznam zvuku a také podpora Office souborů (ThinkFree Office), které lze spouštět, vytvářet a upravovat. Soubory mají přípony PPTX, DOCX a XLSX, nechybí ani PDF (pouze spuštění). Po vytvoření účtu na webu výrobce ThinFree je možné si pravidelně dělat zálohu dokumentů a sdílet je tak i s kolegy. Telefon umí zobrazit vybrané elektronické verze knih, stačí na Android Marketu hledat slovo „ebook“, avšak drtívá většina knih je zpoplatněná.

Další aplikace, nástroje a hry jsou ke stažení na Android Marketu. Jeho otevření a stahování obsahu je vždy závislé kvašem připojení k internetu, tedy v případě Wi-Fi vás to nic nestojí, v případě přenosů přes operátora váš domluvený datový tarif. Položky v Marketu jsou zdarma nebo s nutností uhradit viditelnou částku. LG přidalo ještě vlastní aplikaci LG App Advisor, ve které se zobrazuje desítka zdarma či placených produktů, doporučených výrobcem. V každé zemi je obsah trochu jiný, stačí si tedy pozměnit nastavenou zemi na jinou přímo v této aplikaci a směle stahovat další užitečný obsah.

Pokud byste rádi stažené aplikace z telefonu odstranili, pak v nastavení telefonu v sekci Aplikace/Správa aplikací zvolíte příslušný druh (stažené, všechny, na microSD kartě, spuštěné) a odeberete je. Standardně dodávané aplikace v telefonu bohužel odebrat nelze.

Závěr recenze LG Optimus One

Mobilní telefon LG Optimus One je jedním z nejlepších mobilních telefonů s operačním systémem Android, a to v aktuální verzi 2.2 Froyo. Za cenu pod šesti tisíci získá zájemce konstrukčně promyšlený telefon s přiměřeně velkým dotykovým displejem, běžnými konektory a správně zvolenou 1500 mAh baterií. OS Android 2.2 dodává telefonu funkce jako Tethering (sdílení internetu přes Wi-Fi) či nepřebernou nabídku aplikací a her přes Android Market.

Těžko bych hledal výhrady k datové výbavě, obsahující bezdrátové Wi-Fi, Bluetooth a HSDPA přenosy přes operátora. Jediným trnem se mi zdá být 3 Mpx fotoaparát, který o kvalitě fotografií nepřesvědčí, a také chybějící ekvalizér v hudebním přehrávače, který by snad mohl být samozřejmostí v každém telefonu. S telefonem si majitel rozhodně bude dobře rozumnět, otevře a upraví v něm soubory Office, otevře si PDF soubory, nalezne svou pozici v Google mapách, navštíví oblíbené webové stránky, poslechne hudbu a mnohé další.

Doporučujeme: redakční test podobného LG Optimus Chic – recenze vylepšeného LG Optimus One s lesklými kryty.

Mnoho z vás se v diskuzích ptá, zda volit raději LG Optimus One, než-li HTC Wildfire či Sony Ericsson Xperia X8. Podle mého názoru je odpověď jasná, Optimus One. Za správně nastavenou prodejní cenu budete mít v ruce telefon, který vás jen tak nezklame. Další případné dotazy k LG Optimus One rád zodpovím v diskuzi pod recenzí.

Koupit LG Optimus One ve značkovém e-Shopu X-Store.

dotykový displej kolísavá výdrž
OS Android 2.2 chybí stereo reproduktory
 uložení aplikací na kartu  
GPS, Google mapy  
3,5 mm Jack, microUSB  
přítomnost 3G a Wi-Fi  

Témata:, ,

443 komentářů

 1. zdenek sport
  6.11.2010 v 18:03

  Naprostý souhlas se vším co je zde v recenzi (mimochodem velmi dobré)uvedeno.Telefon vlastním druhý týden a je naprosto super na rozdíl od Xperie8 se kterou jsem měl před tím tu čest,a mohu ho jen doporučit (y).

  Odpovědět

   Jindřich Srb
   6.11.2010 v 18:16

   Dobrý den, děkuji za pěkná slova. Redakce Mobilizujeme.cz se snaží opravdu podávat objektivní hodnocení telefonů, na základě kterého lze telefony poté vybírat.

   Odpovědět

    Wolf
    17.11.2010 v 05:39

    Já z recenze tak nadšený nejsem, dost mi cybí výraznější pokárání za chybějící LED foťáku (což považuju za standard), elektronický kompas a podobně.
    Celkově mi připadá, že recenze vyzdvihuje kladné vlastnosti telefonu a o negativních se snaží mluvit co nejméně.

    Odpovědět

     Wolf
     17.11.2010 v 05:44

     Ještě jsem se zapomněl podivit těm chybějícím stereoreproduktorům v „mínusech“. Já prosím pěkně stereo repráčky v telefonu mám a můžu s klidem prohlásit: Je to ÚPLNĚ fuk, když jsou od sebe vzdáleny pár cm, že… To už raději jeden kvalitní repráček, než dva nekvalitní, když to „stereo“ je stejně diskutabilní.

     Odpovědět

     Jindřich Srb
     17.11.2010 v 10:07

     Dobrý den, proč bych psal záporně o něčem, co telefon nemá? Snad hodnotím schopnosti, co telefon má. Pokud vám chybí u TELEFONU nejvíc ze všeho LED dioda, pak hledejte fotoaparát a ne telefon. Pokud kompas a podobné detaily, pak zamiřte na cenovou úroveň 10k+. A ještě ke stereo reproduktorům. Ty telefon opravdu nemá. Má jediný, a to nad displejem. Jestli máte vy dva reproduktory v telefonu, pak klobouk dolů.

     Odpovědět

     gemarc
     29.11.2010 v 17:53

     Ano dioda schází, ale compas má a spolu s velmi citlivou GPS telefon úspěšně používám na geocaching.

     Odpovědět

     MrAthaney
     5.9.2011 v 16:44

     elektronický kompas a podobně … jak říká germarc je to u GPS, nebo je možnost stáhnout aplikaci v Android Marketu

     Odpovědět

     MrAthaney
     5.9.2011 v 16:46

     Omlouvám se za chybu ve jménu „gemarc“

     Odpovědět

 2. adis002
  6.11.2010 v 19:11

  jů, dočkal jsem se :) perfektní a skvěle čtivá recenze :) chválím, a dokonce i hudby ve většině videí jsem se opět dočkal :)))moc pěkné čtení.
  jen mě docela mrzí to, že jsem si všiml, že poslední dobou natáčíte videa s minimálním podsvícením = nejde moc dobře poznat kvalita barev na displeji :( vím, že mi tu Váš kolega vysvětlovat, že je to kvůli přesvětlení scény, ale třeba u konkurence to dělají zpravidla s vypnutým světlem a jasem na 2/3 nebo na max :(

  Odpovědět

   Jindřich Srb
   6.11.2010 v 20:06

   Dobrý den, děkuji za chválu, jsem moc rád, že se recenze líbí. Co se týče podsvícení při videu, zkusím se do budoucna domluvit na změně, pokud to bude možné. LG má však skvělý jas displeje a pro mě je už úroveň 50% naprosto dostačující, vysoce svítivá.

   Odpovědět

    adis002
    6.11.2010 v 20:40

    jinak jestli mohu mít dotaz- opravdu to nemá proximity senzor na přiblížení k uchu? zdá se mi to totiž „volaké čudné“ :)

    Odpovědět

     Jindřich Srb
     6.11.2010 v 21:38

     Senzor to má, máte pravdu, záleží na přiblížení k uchu, kdy se displej vypne.

     Odpovědět

     entr
     7.11.2010 v 17:31

     Telefon proximity sensor má a display po přiblížení k uchu vypne

     Odpovědět

 3. electricCZ
  6.11.2010 v 19:18

  Dobrá recenze, jen se domnívám že Sygic Aura je navigace zatím pouze pro iPhone, pro Android má Sygic navigaci Mobile Maps 10. Ale to je jen drobnost :-)

  20.04 Edit: Aaaaaa, tak kecám, Aura je uvolněna již i pro Android Omlouvám se za dezinformaci.

  Odpovědět

   Jindřich Srb
   6.11.2010 v 20:07

   Dobrý den, navigace Sygic Aura 2 World je již opravdu k dispozici pro vybrané telefony s Android 2.2 Froyo. Brzy uvedeme samostatnou recenzi této zajímavé offline navigace. Právě jsem zahájil sedmidenní zkušební provoz :)

   Odpovědět

 4. calebos
  6.11.2010 v 20:39

  dravim, muzu se optat na graficky chip tohoto telefonu? Optimus One se mi objektivne zda jako velmi dobra volba, ale rad bych vedel jestli je schopen utahnout i nejakou primitivnejsi prostorovou grafiku. Napr. neco jako je prave Sygic, ktery vyuziva vektorove zobrazeni map. Dekuji.

  Odpovědět

   adis002
   6.11.2010 v 20:47

   grafický čip má podle mých informací Andreo 200 (používá se v některých starších snapdragonech :) )
   pro upřesnění- GT540 má stejné GPU a jak si vede proti Desire :)))
   http://www.youtube.com/watch?v=zOxikGVzw2E (vlevo GT540)

   Odpovědět

   crowd
   10.11.2010 v 14:29

   Zvládá Neocore v 44fps.

   Odpovědět

 5. Lenka
  6.11.2010 v 21:21

  Dobrý večer,
  rozhodovala jsem se jaký telefon koupit, Optimus One mám od včerejška doma a jak to vypadá, rozhodla jsem se dobře. Naprosto dokonalá recenze a navíc mi alespoň trochu pomůže se v telefonu orientovat. Pro mě je trošku složitější, ale snad se to časem naučím :)

  Odpovědět

   Jindřich Srb
   6.11.2010 v 21:31

   Dobrý den, souhlasím s vámi, telefon je správnou volbou. Pokud byste potřebovala s čímkoliv poradit, využijte tuto diskuzi, případně můj pracovní email (sekce kontakt). Přeji příjemné zážitky s telefonem.

   Odpovědět

 6. Ďuro
  6.11.2010 v 22:34

  Ahojte, chcem sa opýtať či telefón podporuje live walpapper a ako ho zvláda, lebo píšete, že je pomerne rýchly a to ma zaujalo, inak fajn telefón zvažujem jeho kúpu :)

  Odpovědět

   adis002
   6.11.2010 v 23:10

   všechny telefony s AOS 2.2 Live Wallpapers zvládají :) jedou na něm perfektně a je to krásné na efekt :)

   Odpovědět

   Jindřich Srb
   7.11.2010 v 10:07

   Děkuji za připomenutí, live wallpapers jsou samozřejmě v nabídce telefonu, uvedu to i do recenze. Mezi všemi funkcemi telefonu se bohužel vždy na něco zapomene.

   Odpovědět

   crowd
   10.11.2010 v 14:28

   Má dobré GPU (Neocore 44fps), takže live wallpapery a většina her v pohodě.

   Odpovědět

 7. maca
  6.11.2010 v 23:53

  To je fakt pěkný kousek,jen nechápu tu novou módu chybějících diod. U tohoto lg se to dá omluvit výbornou cenou,ale u mého SGS je to na pováženou , navíc tomuto lg závidím tu pogumovanost, kéž by se objevil pogumovaný zadní kryt pro SGS.

  Odpovědět

   Jindřich Srb
   7.11.2010 v 10:03

   Chybějící LED dioda je v případě LG Optimus One opravdu jen drobnost, kterou rádi omluvíte :)

   Odpovědět

    Ivan
    1.1.2011 v 18:07

    zkuste aplikaci Noled a uvidite ;-)

    Odpovědět

    David
    22.1.2011 v 18:34

    Ano Diodu mu odpustím, ale to, že po rootu a aktivování Hw akcelerace je mobil mnohem rychlejší a svižnější to už výrobci neodpustim. To je jako by vám u stolního PC neumožňovali přístup do adminova účtu a vy mohl používat jen questa :-)

    Odpovědět

 8. Hugo
  7.11.2010 v 10:08

  Dobrý den, velmi pěkná recenze. Po 5ti letech s SE T630 (bez závady :) ) přišel čas na změnu a vypadá to právě na Optimus One. Protože s LG nemám žádně zkušenosti, zajímalo by mě, jak je na tom tahle značka všeobecně, co se kvality týče. Jestli vydrží aspoň ty dva tři roky a nebudu s ním trávit čas běháním po reklamacích :) Také by mě zajímalo, v čem vidíte hlavní přednosti LG OO proti výše zmíněnému HTC WF a jestli s tímto hodnocením může zamíchat Vodafone 945 (Xperia mě vůbec nezaujala).Já do těch telefonů moc nevidím, ale třeba foťáky mají tyhle 2 zdá se lepší. Děkuji za odpověď.

  Odpovědět

   Jindřich Srb
   7.11.2010 v 10:13

   Dobrý den, děkuji za chválu. K vašim dotazům: Kvalita LG Optimus One je podle mého názoru na velmi dobré úrovni, nečekám, že by se mohlo něco v blízké době porouchat. Navíc OS Android 2.2 je stabilní systém a tedy by nemělo docházet k problémům. Nikdy ale nevíte, co se může přihodit, u každého telefonu. Osobně jej doporučuji. Oproti HTC Wildfire vidím výhodu ve vyšším rozlišení displeje, verzi OS Android 2.2 už nyní, než až v budoucnu u HTC Wildfire (má zatím 2.1), konstrukce má pogumované kryty. Dále jsou to funkce s OS Android 2.2 spjaté – Wi-Fi sdílení (tethering), podpora Flash videí (Adobe Flash 10.1) a další. Vodafone 945 bude mít verzi OS Android 2.1, takže z mého pohledu nemůže zatím překonat LG. Snad vám to alespoň trochu pomohlo. Hezký den.

   Odpovědět

 9. Pepes
  7.11.2010 v 13:24

  Dobrý den ,skvělá recenze!Rád bych se zeptal ,zda je možné do telefonu doinstalovat klávesnici na kterou lze psát metodou Swype.
  Hezký den

  Odpovědět

   Jindřich Srb
   7.11.2010 v 13:58

   Dobrý den, hledal jsem ji na Android Marketu a marně, avšak existuje plnohodnotná náhrada SlideIT, ta tam je v demo verzi. :( Je to na psaní opravdu dobrý způsob a osobně jsem jej zkoušel na Galaxy Tab s naprostou spokojeností.

   Odpovědět

    Tomáš T
    11.11.2010 v 07:35

    Dobrý den, chtěl jsem se zeptat, v čem je tato demo verze omezená? Tuto, nebo podobnou aplikaci nabízející odlišnou a pohodlnější klávesnici bych zcela určitě využíval, neb se obávám, že s mými obrovskými prsty budu mít problém :(

    Odpovědět

     Karel K.
     25.11.2010 v 11:30

     Dobrý den, demoverze SlideIT je omezená v maximálním počtu slov, jež ji lze naučit (tuším jen deset či dvacet) a pak na maximálně třicet dnů. Plná ale stojí jen 150 Kč.

     Odpovědět

 10. dejv
  7.11.2010 v 14:04

  mobil vlastnim asi tyden, je skvěly, akorat mi vadi že video přehrávač něco přehraje, něco ne – doporučuji stahnout z marketu nějaky jiny přehrávač.
  swype na něm oficialně zatím nejde

  Odpovědět

   Jindřich Srb
   7.11.2010 v 20:07

   SWYPE sice ne, ale totožná funkce SlideIT ano, a to zdarma stažitelná v demo verzi na Android Marketu. Plná verze stojí necelých 200 Kč. Nevýhodou je, že české zadávání slov ubírá v SMS znaku z původních 160 na 70. Snad se objeví i verze se zadáváním bez háčků a čárek.

   Odpovědět

   crowd
   10.11.2010 v 14:27

   Přehrávače zkus Meridian, nestěžuje si tolik ale taky používá stejný software/hardware jak standardní přehrávač. A ještě můžeš zkusit arcMedia, ten přehraje všechno, ale používá jen cpu, takže něco jede líp a něco hůř, a většinou už to nevypadá tak pěkně.

   Odpovědět

 11. Ramicek
  7.11.2010 v 14:05

  Swype by měl fungovat. Zkuste SlideIT

  Odpovědět

   Jindřich Srb
   7.11.2010 v 15:54

   Máte pravdu, funguje to jak má.. Výborně. Do recenze to dopisu.

   Odpovědět

 12. entr
  7.11.2010 v 17:55

  Hezká recenze, až na pár zásadních nesmyslů. Telefon proximity sensor má, to snad ani nejde přehlédnout. Autor ho má buďto vypnutý, nebo vadný.
  Flash 10,1 sice jde nainstalovat, ale procesor telefonu jak už tady někdo napsal ho nepodporuje.
  Aplikace LG App Advisor od výroby v telefonu nainstalována není.
  Telefon bohužel nemá druhý reproduktor a zvuk ze sluchátka je na hovory dobrý, na hudbu ale nedostačující, zvuk je úpně plochý, bez basů, nepomůže ani přehrávač s equalizerem. Celkově jsem ale s telefonem spokojený.

  Odpovědět

   Jindřich Srb
   7.11.2010 v 19:55

   Dobrý den, dovolím si částečně nesouhlasit. Na proximity senzor jsem nakonec narazil, máte pravdu, v nastavení ho nicméně nelze zakázat/povolit. Nevím, kde jste k němu přišel. Na telefonu navíc není onen senzor nikde viditelný.
   Aplikace LG App Advisor je v telefonu od prvního spuštění, takže zde je předinstalována od LG. Pokud máte verzi od Vodafonu např., je možné, že ji tam nemáte. Reproduktor nehraje vyloženě špatně. Stále jsme v oblasti mobilních telefonů, tak je jasné, že tu nebudou reproduktory s výkonem x Wattů.

   Odpovědět

    entr
    7.11.2010 v 21:14

    Od reproduktoru nečekám super výkon, ale zvuk jaký má třeba Galaxy S nebo hudební Nokie by se mi líbil, toto je jen o něco lepší než z mého starého SE K550i.

    Odpovědět

     ZAKy
     8.11.2010 v 19:13

     Telefon mám cca týden a jsem s ním až na jednu vyjímku spokojen – repráček. Vymněnil jsem ho za Nokii 6233, která už mi zestárla. No k věci, ten reprák fakt nestojí za nic, v porovnání se starou Nokií, copak o to, písničky na tom poslouchat nebudu, ale ono na tom i nějaký to hudebnější vyzvánění zní divně…ale přes sluchátka je to OK

     Odpovědět

      Jindřich Srb
      8.11.2010 v 20:26

      Dobrý den, každý telefon má nějakou tu vadu na kráse. Tomuto tel. bych to s cenou pod pěti tisíci rozhodně nevyčítal. Reproduktor kromě vyzvánění hovorů atd. nemusíte v podstatě k ničemu využít.

 13. malej jarda k.
  7.11.2010 v 19:42

  Zdravim vsechny diskutujici a autora povedene recenze. Diky autorovi za clanek a diskutujicim pak za pripominky a doplneni o zajimave poznatky. A stastnym majitelum tohoto telefonu hodne zabavy…. :) vas malej Jarda

  Odpovědět

 14. Honza
  8.11.2010 v 11:04

  Dobrý den,

  1)prosim zkousel nekdo, jestli zvoni budik i pokud je telefon vypli? U vodafone 845 to pry „nezvoni“.

  2)Je nejaky rozdil ve funkcich pokud bych ho koupil u vodafonu, kdyz ho oni prodavaji za 5000,- a jinde na netu jsem ho videl pod 6000,- tak jestli ho nema vodofone nejak upravenej nebo ma jen vyhodnejsi cenu :-)

  3)Posledni otazka ta aplikace pro office(docx, pttx) je zdarma a funguje i offline nebo je potreba byt pripojen k netu….?
  Diky moc za odpoved

  Odpovědět

   Jindřich Srb
   8.11.2010 v 12:10

   Dobrý den, k vašim dotazům:
   1) Budík opravdu nezvoní, když máte telefon vypnutý. To je celkem školácká chyba, od Googlu, bych řekl.
   2) Ve funkcích by neměl být rozdíl, pouze bude u Vodafonu podle mého názoru nastavena úvodní obrazovka po zapnutí a při vypínání telefonu s logem Vodafone.
   3) Aplikace pro Office – ThinkFree Office – funguje offline i online, záleží na vás, zdali chcete využít sdílení dokumentů přes síť, nebo ne. Běžně ji tak využijete na otevírání a úpravy dokumentů v telefonu offline. Pozor ovšem na to, že otevírat, upravovat a vytvářet umí pouze soubory Office, PDF umí pouze číst.

   Odpovědět

 15. Slavo
  8.11.2010 v 15:25

  Dobrý deň. Pekná recenzia. Páči sa mi tento telefón a tak by ma zaujímala odolnosť displeja voči poškriabaniu respektíve poškodeniu.

  Odpovědět

   Jindřich Srb
   8.11.2010 v 16:53

   Dobrý den, odolnost vůči poškrábání bude podle mého názoru dostatečná. Nečekejte ale, že vydrží pobyt s klíčemi v kapse. Bohužel nemůžeme displej takto testovat.

   Odpovědět

 16. krakra
  8.11.2010 v 17:42

  dobrý den.Díky pefektní recenzi jsem se rozhodl pro tento telefon,právě dorazil tak uvidíme jak ho zvládnu,právě jsem ho vybalil a dal na nabíječku takže dál uvidíme určitě se ozvu s skušenostma.

  Odpovědět

   Jindřich Srb
   8.11.2010 v 19:03

   Dobrý den, gratuluji ke koupi. :) Rozhodně se ozvěte i v případě, že byste potřeboval radu. Telefon v redakci ještě nějaký čas budeme mít, protože testujeme další možnosti (klávesnice SlideIT, navigace Sygic Aura, atd.)

   Odpovědět

 17. Milan
  8.11.2010 v 19:45

  Dobrý den, zajímalo by mě, jaká je v telefonu klávesnice, zda se dá na ní psát bez pomocí stylusu. Rozhoduji se mezi tímto telefonem a novinkou od Samsungu Galaxi 551 s QWERTY klávesnící. Co by jste mi prosím doporučil, mám strach z toho psaní a zadáváni textu.

  Odpovědět

   adis002
   8.11.2010 v 20:01

   Zdravím, tak pomocí stylusu to nepůjde, jelikož displej je vyráběn kapacitní technologií…
   Já osobně dávám přednost softwarové klávesnici před HW QWERTY, protože se mi na hw klávesce hrozně píše (malé tlačítko, malý zdvih, žádný rozestup…)…
   Navíc existuje spousta skvělých sw klávesnic značně urychlující zadávání textu- SlideIT a jedna novinka, kde píšete poslepu a telefon podle toho přizpůsobí klávesnici :)))

   Odpovědět

    Jindřich Srb
    8.11.2010 v 20:25

    Stylus je možné zakoupit i pro kapacitní displej. Je však nutné si dát pozor při koupi, abyste nekoupili klasický :) Poznáte to dle zakončení stylusu, které je jakoby oblé, gumové, nikoliv hrotové.

    Odpovědět

   Jindřich Srb
   8.11.2010 v 20:23

   Dobrý den, stylus můžete použít, a to speciální pro kapacitní displej, brzy uvedeme kratké testy dvou z nich. Volil bych podle sebe LG Optimus One, jelikož jsem si na dotykové psaní zvykl. Nebojte se toho, během pár dní vám to přijde naprosto běžné, navíc pokud si nainstalujete zadávání pomocí Swype (SlideIT), tak pro vás bude psaní pohybem po klávesnici hračkou :)

   Odpovědět

 18. Honza
  8.11.2010 v 20:56

  Dobrý den,

  1)chtel jsem se zeptat na to aktivovani prehravani divX filmů, po aktivaci je mozne treba z SD karty prehrat jakykoli film nebo musi byt ten film stazeny z toho uloziste(Video-on-Demand), jak zminujete v recenzi ?

  2.)Nejaka zkusenost se ctenim e-books? videl sem neco na netu, ze se pro android pouzivaji nepr tyto dve aplikace(Aldiko Book Reader,FBReader)

  diky za radu

  Odpovědět

   Jindřich Srb
   8.11.2010 v 21:34

   Dobrý den, DivX soubory lze přehrávat samozřejm i z karty :) S užíváním e-books zkušenosti moc nemám, zkusím se ještě podívat na vámi uvedené aplikace, jak to s nimi vypadá. Děkuji za návrh.

   Odpovědět

    Honza
    8.11.2010 v 22:20

    podle navodu na free e-book serveru http://www.gutenberg.org se maji pro android stahovat knihy ve formatu ePUB a potom otevrit ve zminovanych programech…

    Odpovědět

   Robert
   9.11.2010 v 08:49

   e-book pro Androidy pro format knizek v PDB pouzivam program IReader, velka moznost nastaveni a tento program nema problem s cestinou. Pouzivam ho na SGS, takze teoreticky by to melo byt funkcni i na LG.

   Odpovědět

   crowd
   10.11.2010 v 14:13

   1) To není aktivace přehrávání DivX filmů. To je aktivace služby Video on Demand která používá Divx. Na přehrávání Divx filmů z SD karty nepotřebuješ nic aktivovat.

   Odpovědět

 19. dany
  8.11.2010 v 22:26

  Ahoj, super recenze. Rozhoduji mezi tímto telefonem a htc desire. Může mi někdo poradit pro který se mám rozhodnout? Potřebuji to hlavně na email, internet a dost i navigaci. Všechno tak 2-3hod. denně. Doteď jsem to používal nokii e51 s 2palcovým displejem:-) jde mi o výdrž a o spolehlivost. Líbí se mi lg (už i kvůli ceně) ale dost lidí značku Lg kritizuje. Prý nemá moc kvalitní telefony, často reklamace… Díky za jakoukoliv radu.

  Odpovědět

   Jindřich Srb
   9.11.2010 v 07:28

   Dobrý den, tohle LG bych i přes možné budoucí komplikace bral všemi deseti. Jde však o to, že navigaci do telefonu nějakou pořádnou budete muset zaplatit (testujeme Sygic Aura), na email i internet je tento mobil naprosto vhodným. Výdrž je závislá na užívání, takže při použití navigace půjde výdrž dolů o dost rychleji. Spolehlivý je telefon dost, mám jej na testování týden a půl a za tu dobu jsem ho ještě nebyl nucen vypnout, nic se neseklo, šlape jak má.

   Odpovědět

   crowd
   10.11.2010 v 14:11

   Pokud máš na HTC desire, tak ho ber. Tady je střední třída. Nebo si kup Samsung Galaxy S nebo iPhone, pokud cena není problém.

   Odpovědět

    Dark
    11.5.2011 v 06:52

    Tak tohle LG už třetí den mám také. Zjišťuju, co to dovede… Jinak co se týče doporučení iPhone, myslím, že ten je svými funkce stále příliš americký, a velmi odlišný od ostatních chytřejších telefonů…

    Odpovědět

   Tom
   19.12.2010 v 18:31

   HTC Desire má větší display a i větší rozlišení, navíc má magnetický kompas. Zase za to Htcčko dáš skoro 2x tolik. Taky pokud telefon nebudeš chtít rootovat, tak ne každému vyhovuje prostředí HTC Sense nebo právě naopak, ho vyžaduje (Mě osobně se zdá přeplácané).
   Pokud chceš ušetřit, tak koupí toho LG určitě neuděláš chybu, velkou výhodou hraje fakt, že má obrovskou operační paměť a solidní grafický akcelerátor.

   Odpovědět

 20. Martin
  9.11.2010 v 10:43

  Dobrý den,
  rozhoduji se mezi LG OO a Samsung Wave. Na LG se mi líbí především, že má Android 2.2 oproti os Bada 1.0 u Samsungu,a navíc Google maps. Samsung má zase lepší výdrž a fotoaparát. Samozřejmě je i jistý cenový rozdíl. Mohl byste mi prosím na to sdělit váš názor?

  P.S.: Super server – s kvalitními a nezaujatými a zevrubnými recenzemi :)

  S pozdravem M.Ř.

  Odpovědět

   Jindřich Srb
   9.11.2010 v 11:40

   Dobrý den, velice si vážíme vašich slov na adresu redakce. Z těchto nabízených dvou telefonů bych volil LG, jelikož má Android, na kterém v současnosti existuje daleko víc aplikací, her atd než pro OS Bada. Nicméně pokud chcete telefon na běžné funkce a obejdete se o „něco navíc“, pak S. Wave není marná volba.

   Odpovědět

   crowd
   10.11.2010 v 14:15

   Wave má skvělý hardware, Optimus zase software.

   Odpovědět

 21. zdenek sport
  9.11.2010 v 11:12

  Nu dle mě záleží jestli trváte na androidu a focení a jak jste ochoten do mobilu investovat.Wave má špičkovej Super amoled displej velmi dobrej foťák je z hliníku a hlavně nenní na něj tolik aplikací ač je to také smartfone.LG má android je špičkově zpracován ač je z plastu, internet na něm jede jedna radost a her a aplikací je moc.Ale zase foťák je slabší a i vzhledově je Wave někde jinde ale zase je dvakrát dražší .Sám musíte zvážit co je pro vás priorita,Lg je super kup poměrem výkon cena ,Wave je zase trošku jiná třída (y)

  Odpovědět

 22. dany
  9.11.2010 v 13:07

  Díky moc za odpověď. Asi zvolím Lg. S tou navigací mi to je jasné, ale naštěstí jsou i jiné možnosti nakupování.. Těším se na Vaší recenzi navigace a třeba do budoucna i dalších, pro srovnání…

  Odpovědět

 23. Mirek
  9.11.2010 v 13:19

  Odstraňte, prosím, z recenze to, že telefon podporuje Adobe Flash 10.1. Tento telefon jsem používal cca dva týdny a Flash opravdu nepodporuje. Můžete se podívat přímo na stránky Adobe, kde je seznam zařízení, která Flash podporují. Mimochodem Flash Player se na LGOO nezobrazí ani v marketu.
  Takováto bota v recenzi působí hodně neprofesionálně. Jinak se mi recenze líbí.

  Odpovědět

   Jindřich Srb
   9.11.2010 v 18:45

   Dobrý den, z recenze jsem danou informaci odstranil s vysvětlením. Nezlobte se, nicméně dříve LG garantovalo, že v modelu Adobe Flash 10.1 bude. To že tomu tak není, je bohužel smutné. S prohlížečem SkyFire nicméně jde alespoň část přehrávat.

   Odpovědět

 24. Karel
  9.11.2010 v 16:25

  Dobry den, chtel bych zeptat, jestli ma telefon digitalni kompas? V recenzi pisete, ze nema, ale jinde na webu jsem cetl opak. Dik za odpoved

  Odpovědět

   Jindřich Srb
   9.11.2010 v 18:36

   Dobrý den, zatím vám to s určitostí nepovím, stáhl jsem si několik kompasů z Android Marketu a zkouším je, ale světové stranyto ve všech ukazuje tak nějak podivně.

   Odpovědět

   crowd
   10.11.2010 v 14:20

   Má jakýsi magnetický sensor. A je tam aplikace co ho používá jako kompas. Ale taky mám s ním zvláštní zkušenosti. Možná je hodně citlivý na rušení.

   Odpovědět

 25. Monika
  10.11.2010 v 10:36

  Dobrý den,
  rozhoduji se mezi telefony Samsung Jet, LG P500 Optimus One a LG GT540 Optimus. U Samsungu se mi nelíbí operační systém, ale naopak displej je perfektní. Pro Optimus mluví cena a pro Optimus One Android 2.2. Mohl byste mi prosím sdělit svůj názor, případně i tip na jiný přístroj? Chci telefon používat hlavně na serfování po netu (takže wifi a 3G podmínkou), hudbu, čtení knih (pro Android určitě větší výběr sw než pro Samsung). Navigace se hodí, ale není nutná, foťák vůbec nepotřebuji.
  Díky za odpověď

  Odpovědět

   Ramicek
   11.11.2010 v 11:07

   Jednoznačně Optimus One. Z této trojice je nejlepší. Pokud by Vám vadilo, že OO nemá spoušt fotoaparátu, pak LG GT540 ji má, ale zase má jen odporový displej (což by vám jako slečně s nehtama asi nemuselo tolik vadit) a A2.2 tam jde po routu přístroje nahrát také.

   Odpovědět

 26. temp0
  10.11.2010 v 21:52

  Zdravim
  Mozna blby dotaz, ale nevi nekdo k cemu jsou pod krytem na tele nalepene 2 pruhledne folie? Jedna je u kamery a druha pod baterii na spodni hrane.
  Predpokladam, ze pod temito nalepkami je umistena antena a GPS? Ma se nechat nebo se odlepuje pro lepsi signal?
  Diky

  Odpovědět

   Jindřich Srb
   11.11.2010 v 09:02

   Dobrý den, vy jste bystrý :) Folie podle mého názoru můžete odstranit, pokud vám kazí dojem z telefonu :) Myslím, že signál má telefon výtečný i takto,takže jej folie rozhodně nijak neomezují.

   Odpovědět

    temp0
    11.11.2010 v 15:26

    Diky za info. Ptal jsem se prave proto,ze mam problem s GPS stabilitou. S AUROU od SYGIC v Brne dost slabota. Mozna je to navigaci,ale bohuzel nDrive z marketu mi nenabidne ceske mapy ke stazeni. Doporucite nejakou navigaci na odzkouseni?
    Diky moc.

    Odpovědět

     Jindřich Srb
     11.11.2010 v 20:53

     Dobrý den, navigaci Sygic Aura 2 jsem používal opakovaně, a to jak ve městech, tak mimo ně a funguje kvalitně, stabilně, bez výpadku. Jedinou vadou na kráse je onen navigační hlas, který mnohdy mele opravdu nesmysly, podle nichž se řídit znamená nedorazit do cíle. :(

     Odpovědět

 27. Mil
  11.11.2010 v 08:51

  Taky by mě zajímaly Vaše názory na otázku LG Optimus One nebo Samsung Galaxy 3.

  Odpovědět

   Samved
   22.11.2010 v 23:37

   Výborná recenze a také super reakce na otázky. Moc díky.
   Taky jsem řešil rozhodování mezi LG OO nebo Samsung Galaxy 3, ale přesvědčil mě LG dá se říct hned poté co jsem vzal Galaxy 3 do ruky, tak jsem měl jasno, protože Galaxy 3 mi připadal jako plastová hračka a taky uživatelské rozhraní a grafika ikon mě nenadchla, přestože má trochu víc (16mil.) barev. Taky má VGA video nahrávání oproti Galaxy 3.

   Jen mě trochu zklamalo, že nejdou aplikace jednoduše vypnout např. nějakým křížkem apod., ale musí se končit přes nastavení nebo přídavné prográmky. Používám Task Manager, který prý žere míň baterku.

   Odpovědět

    Jindřich Srb
    23.11.2010 v 08:46

    Dobrý den, děkujeme za chválu. Určitě jste zvolil správně, toto LG je jednoznačně správná volba. Aplikace nejdou vypnout jednoduše v žádném Androidu, vždy musíte mít Task Manager aj., které to umí :)

    Odpovědět

     Tom
     19.12.2010 v 18:38

     Nebo mít Androida (T-Mobile G1/HTC Dream)s tak malou operační pamětí jako já, to pak sotva udrží v paměti dvě poslední otevřené aplikace.

     Odpovědět

 28. Desire alebo Optimus
  11.11.2010 v 13:45

  dobry den, toto je natolko vyborna recenzia a nasledne aj diskusia s ohlasmi, ze zacinam (najma kvoli pomeru vykon-cena) o tomto LG uvazovat.
  so smartfonmi mam vsak minimalne skusenosti (prax ziadna -teoreticke znalosti mam z netu nacitane) – preto, ak mi mozte poradit volba:
  tento LG vs. Desire vs. Desire Z (kvoli HW klavesnici)
  obcas si myslim, ze mozem ok fungovat bez HW klaves., obcas,ze je lepsie ju mat.
  telef.chcem prioritne zamerat na pracu s mailom, kalendar, poznamky, ulohy a pod. samozrejme vyuzivam plne i-net a vyuzijem aj GPS. zabava je sekundarna – a asi poziadavky ,ktore mam plne splna kazdy vyssej rady mobil dneska (radio rds, prehravanie divx atd)

  nechcem zbytocne prepalit vykon mobilu kvoli baterii, nechcem ale ani aby sa zasekaval.
  podstatna je aj vydrz – mobil vela vyuzivam (2-4 hod denne -praca, volania, net), kedze som vela na cestach – takze vydzr baterie nad 1 den by bol u mna zazrak.

  zaujimal by ma vas nazor, co by mohla byt spravna volba.
  3,7 palec je u mna maximum – vacsie tel. mi proste nesedia- su obrovske.
  dakujem

  Odpovědět

   Desire alebo Optimus
   11.11.2010 v 13:48

   pretoze vela ludi pise,ze prechod z WM na android je pracovne krok spat. nepoznam WM6.5 ale uz zasa hladam nieco co bude podla moznosti max.splnat pracovne a sekundarne zabavne naroky

   Odpovědět

   dany
   11.11.2010 v 20:10

   Ahoj, já řešil stejný problém. Rozhodoval jsem se mezi lg a desire. V různých diskuzích sem to řešil a víc mi asi bylo doporučeno desire. Mám to taky na práci, tak 3hodky denně i někdy víc,třeba 6hod. Hodně net, volání a navigaci.. Nakonec sem zvolil Lg,kvůli ceně. Mám ho objednaný,zatím nedorazil. Doufám,že sem neudělal chybu.

   Odpovědět

    Jindřich Srb
    11.11.2010 v 20:37

    Dobrý den, myslím, že jste zvolil dobrý telefon, který nezklame. Na internet a navigaci je suprový, volání také, i když já si nemohu na uspořádání hovorů atd. stále zvyknout a nejde mi tak rychle volat, jako z běžného telefonu. To jsou však detaily.

    Odpovědět

    Desire alebo Optimus
    12.11.2010 v 01:01

    u nas sa tento LG este nepredava (opravte ma niekto ,ak sa mylim), tak dufam od vianoc hej, aspon si ho osahat. ked ti dojde, prosim ta napis este svoje dojmy, ovladanie – pisanie (to je u mna dost podstatne), vydrz. a tak vobec.

    este jedna otazka – ak sa mozem opytat.
    HTC Desire je momentalne po update na verzii 2.2, LG tiez vo v.2.2.

    dost casto citam, ze sa nevie, ci Desire dostane upgrade aj na 2.3 a prip. aj dalsi nasledujuci.

    a moja otazka – co si myslite o tom vy – bude mat jeden pripadne druhy mobil taky upgrade al. nie ?
    a ak by aj nie, bude nasledne rozdiel podla vas (asi tazko teraz povedat, co dany upgrade prinesie, ale mozno viete), teda rozdiel medzi 2.2 a 2.3 taky citelny pre mna, ze si poviem dokelu a teraz stracam ?? pretoze (priklad z pocitacov) napr. moj notebook a moj pocitac (bedna) uz voobec zdaleka neviem vytazit – nadupane stroje, ale pri kupe som siel po silnom HW.

    urcite ma zaujima od google BlindType aby tam slo, ked to bude (ak to uz nie je) v tom pripade rad zabudnem aj na HW klaves.

    dakujem este raz za odpoved.

    Odpovědět

     shapeshifter
     12.11.2010 v 21:32

     Ale predáva: *cenzura* A má ho v ponuke aj pomaranč, no iba strieborný.

     Odpovědět

   Jindřich Srb
   11.11.2010 v 21:08

   Dobry den, dakujem velmi pekne za chvalu. A nyni uz k dotazum: z vypsanych telefonu bych vahal mezi LG a HTC Desire Z, to ovsem budeme teprve testovat. Bez HW klavesnice se da urcite zit, jde o zvyk. Na praci s mailem, kalendarem, poznamkami, webem a GPS, radio i Divx je LG idealni, vse zvlada skvele. Vykon je vyvazeny, nesetkal jsem se s jedinym zaseknutim telefonu. Vydrz je zavisla na spustenych procesech, jeden den vam ale vydrzi zcela jiste. Volte LG, pripadne pockejte na recenzi HTC Desire Z. :)

   Odpovědět

    Desire alebo Optimus
    12.11.2010 v 01:23

    dakujem za odpoved, to sa mi inac fakt paci, ako sa tu kazdemu snazite plnohodnotne odpisat :)
    nechcem tocit otazky dookola, ale ma este napadlo v suvislosti s upgradom na dalsiu verziu androidu – niekde som asi cital, ze dalsia verzia 2.3 bude vyzadovat minim.HW poziadavky ako 1Ghz procesor atd. znamenalo by to ,ze LG, Desire Z – nemozu byt upgrade na 2.3 a dalsie ? a Desire by byt mohol, ale mozno uz vyrobcom nebude dalej upgradovany , lebo.. proste lebo ??

    dostane aj Desire – pristup na nove htc.sense.com ?

    bude velkou ujmou, ak budem povedzme 2 dalsie roky fungovat len na android 2.2 ? (toto je asi trocha blba otazka, ale..)

    Odpovědět

 29. Xperia X10 mini alebo Optimus one
  11.11.2010 v 14:46

  čo by ste mi poradili? Xperia X10 mini alebo Optimus One ?

  Odpovědět

   Jindřich Srb
   11.11.2010 v 20:59

   Dobrý den, záleží na mnoha ohledech, co preferujete. Takto to nelze narovinu říci. Jeden nyní aktualizuje na Android 2.1, druhý má Android 2.2 v základu. Fotoaparát sice lépe vyzní pro prvního – Sony Ericsson, ale to je tak vše. Miniaturní rozměry jsou u SE rozhodně fajn, ale vyměníte je za možnost mít funkcemi našlapaný telefon?

   Odpovědět

 30. janka
  11.11.2010 v 14:57

  Vedeli by ste mi poradit ci sa oplati pockat radsej na Vodafon 945 a to len kvoli led blesku a lepsiemu fotaku? Alebo tam velky rozdiel nebude? Myslim ze obidva telefony budu v skoro rovnakej cenovej relacii…do mobilu urcite viac investovat nebudem.

  Odpovědět

   Jindřich Srb
   11.11.2010 v 20:55

   Dobrý den, nezapomínejte, že Vodafone 945 má pouze Android 2.1, který neumožňuje např. Wi-Fi sdílení internetu a dalších vychytávky. Pokud uvažujete o těchto telefonech a vaším jediným vodítkem je fotoaparát, pak volte Vodafone, pokud chcete funkcemi nabitý telefon, pak volte LG Optimus One s Androidem 2.2.

   Odpovědět

 31. Pavel
  11.11.2010 v 15:46

  Měl jsem dnes LG Optimus One v ruce v obchodě a překvapilo mě střední tlačítko Home/Zpět – zdálo se mi, že na mobilu drží jen silou vůle a že je jen otázkou času, kdy se uvolní (mělo dost velkou vůli a při stisku se občas zasekávalo). Takže jsem ho nakonec nekoupil. Bohužel mi nebyli schopni říci, jestli jde jen o vadu předváděcího vzorku nebo to mají všechny…

  Odpovědět

 32. zdenek sport
  11.11.2010 v 17:07

  U mě teda i po 14 dnech drží fest a rozhodně nevypadá že někdy upadne ,zde dle mě jednoznačně vada kusu měl jste si nechat ukázat jinej kus stoprocentně by byl v pořádku(y)

  Odpovědět

   Jindřich Srb
   11.11.2010 v 20:48

   Přesně tak, určitě by vám v prodejně měli být schopni předvést prodejní kus a ne jen vystavovaný model. U našeho testovaného telefonu je tlačítko v naprostém pořádku.

   Odpovědět

 33. zdenek sport
  11.11.2010 v 17:11

  Pokuť jde o výběr ONE verzus MINI já osobně po velmy špatné zkušenosti s Xperii8 bych jednoznačně volil LG,ale přece jen v Xperii mini10 je již 2,1 android a třeba je vyřešena stabilita zařízení.Foto bude jasně lepší u Xperie a velikost také ,ale vše ostatní jasně vede LG ONE je sice podstatně vetší ale pro mě jasná volba LG (y)

  Odpovědět

 34. harryor
  12.11.2010 v 00:41

  Výborná recenze i reakce na diskuzi. Našel jsem tu, co jsem potřeboval. Telefon už je na cestě a zítra mi dorazí, tak budu testovat. Pokud jsou i ostatní články tak dobré, živé a bez flame, tak zůstanu Váš věrný čtenář.

  Odpovědět

   Jindřich Srb
   12.11.2010 v 10:31

   Dobrý den, velice si vážíme vaší odpovědi. Snažíme se prezentovat výrobky takové, jaké jsou, bez výhrad. S telefonem budete zajisté spokojen. Hezký den

   Odpovědět

 35. Pepes
  12.11.2010 v 11:24

  Dobrý den , díky vaši recenzi jsem si mobil pořídil u Vodafone za 4977Kč a spokojenost.Jen mě trápí jeden problém.Používám jej v síti T-mobile a nejdou mě na něm odesílat a příjímat MMS.Protože přednastavený MMS profil nejde nijak přepsat ani smazat.A když si udělám druhý ,tak stejně nejde v telefonu nikde určit který MMS profil se má používat.Myslíte ,že je to záměr Vodafonu či chyba software a mám telefon reklamovat…

  Odpovědět

   Jindřich Srb
   12.11.2010 v 12:00

   Dobrý den, to je opravdu divné, profily by měly mít nastavitelné libovolně, ne na pevno. Pokud by to nešlo vyřešit, pak asi pomůže třeba přehrání této verze OS tou neoficiální,kde nebude vázanost na operátora. Vodafone by ale takto rozhodně neměl telefon blokovat, pokud tvrdí, že je neblokovaný a lze využít ve všech sítích.

   Odpovědět

 36. zdenek sport
  12.11.2010 v 12:01

  Tak téže ho používám u T-mobil nechte si poslat konfigurační sms ze stránek T-Mobile a pojede to jedna báseň.Osobně jsem si nechával posílat vše jak mms tak internet a jede super. Ještě dodám mám ho také od Vodafone (y)

  Odpovědět

   Pepes
   13.11.2010 v 17:30

   Můžu se zeptat ,kde jste si nechal poslat konfigurační sms?Na stránkách T-Mobile jsem žádný odkaz pro tenhle typ telefonu nenašel.

   Odpovědět

    zdenek sport
    13.11.2010 v 17:56

    Nechal jsem si poslat pro LG GW620 nebo tak nejak, je to stejne je to take android.

    Odpovědět

     Jindřich Srb
     13.11.2010 v 22:14

     Dobrý den, LG GW620 má výrazně starší verzi OS a i přes update na Android 2.1 nedosáhnete zdaleka takové funkčnosti.

     Odpovědět

     temp0
     14.11.2010 v 10:16

     @Jindrich Srb:
     Trosku odpoved mimo tema:-)
     Odpoved byla smerovana na to, ze tento novy LG nemaji na T-Mobile strankach v moznostech kam poslat konfiguracni sms. Proto se tu radi si vybrat jakykoliv jiny LG android, klidne i s verzi 1.6, protoze Android i s verzi 2.2 tuto konfiguracni sms prijme bez problemu.

     Odpovědět

 37. Ondra
  14.11.2010 v 21:27

  Můžete mi poradit zda Samsung galaxy 3 nebo LG OO, měl jsem v ruce oba a vzhledově je lepší samsung,LG OO se mi zdá příliš široký,ovšem hardware má asi lepší LG OO

  Odpovědět

   dany
   15.11.2010 v 13:10

   Já původně taky vybíral z Galaxy 3 a WF, ale co přišel na trh LG OO, tak Samsung odpadl.. Takže moje odpověď, radši LG. Má lepší HW a i Android 2.2

   Odpovědět

 38. Pavel
  15.11.2010 v 19:50

  ..nemoznost pripojit se k PC pres Bluetooth (jen pres datovy kabel…)
  ..nemoznost synchronizovat poznamky MS Outlook
  ..i pri nastaveni zobrazeni kontaktu „jen telefon“ (tedy nikoliv kontakty na SIM) telefon porad vnucuje pri prichozim hovoru/sms zobrazeni kontaktu ze SIMkarty
  ..90 % casu velmi citlivy displej, ktery byste ale diky tem zbylym 10 % nejradeji zabili…
  ..nevim, jestli je to androiem nebo LG, ale jako pracovni telefon ho doporucit nemuzu :(

  Odpovědět

   zdenek sport
   16.11.2010 v 11:14

   U mě teda displej reaguje na sto procent,a bluetooth spojení s noťasem (Win.7) funguje také na 1 tak že super(kupte si GalaxiS a pak si stěžujte má ho bratr),s poznámkama souhlas ale přežiji bohužel je to tak u všech androidů.Pokuť jde o pojem pracovní telefon každý máme jinou představu pro mě naprosto dostačující (y)

   Odpovědět

 39. doctor
  15.11.2010 v 21:18

  ahojte, mam tento fon asi 2 tyzdne, a park krat sa mi stalo ze mi zmrzol.. je to normalne alebo budu komplikacie? vopred vdaka za odpoved..

  Odpovědět

   Jindřich Srb
   15.11.2010 v 21:29

   Dobrý den, pokud aplikace neukončujete a máte jich spuštěno opravdu mnoho, pak k zamrznutí může docházet. Námi testovaný telefon takto netrpí, ale aplikace průběžně vypínáme. Zkuste stáhnotu na Android Marketu aplikaci Froyo Task Killer a aplikace čas od času vypínat, především ty, které jsou zátěží.

   Odpovědět

    zdenek sport
    16.11.2010 v 11:18

    Osobně se u mě ještě nestalo za 3 týdny že by zamezl nebo restaroval.Osobně nedoporučuji žádné task killeri většinou nadělají více škody než užitku.Dávajte bacha na to co instalujete u LG se mě to ještě nestalo ale známému u Xperie8 a bratrovi u Galaxi S již ano že aplikace prakticky schodili telefon totál tak bacha a s rozvahou (y)

    Odpovědět

    doctor
    16.11.2010 v 12:31

    pouzivam advanced task killer (vacsnou len na kontrolu volneej ramky) ak to bude pokracovat, tak ho budem reklamovat..

    Odpovědět

 40. Pc-romeo
  15.11.2010 v 23:21

  Hezký večer. Momentálně vlastním Nokii N85, té však začíná odcházet baterie a protože ji mám již poměrně dlouho, rozhodl jsem se přejít na Androidový telefon. Napřed jsem uvažoval o Samsungu Galaxy 550, pak o Vodafone 945 a teď o tomto LG OO. Bohužel VF 945 stále není na prodejnách, ač by už dávno měl být, přesto se chci ale zeptat zda mi může někdo říct svůj názor, zda raději zkusit počkat na, o něco levnější VF945 nebo jít do toho LG? Chci to na „manažerské využití“, tzn. internet, maily, kalendář, synchronizace s Outlookem, atp.

  díky :)

  Odpovědět

   Jindřich Srb
   16.11.2010 v 08:47

   Dobrý den, podle našich zpráv by se v těchto dnech měl Vodafone 945 začít do prodejen naskladňovat. Osobně bych volil LG, protože má lepší konstrukci, ze které není cítít ten čínský plast, funkcemi je díky Androidu 2.2 trochu lepší a rozdíl cen je nepatrný.

   Odpovědět

    Pc-romeo
    16.11.2010 v 12:48

    Děkuji za odpověď. Přes noc se mi to hezky rozleželo v hlavě a taky jsem se definitivně rozhodl pro LG…

    Odpovědět

 41. Jan
  16.11.2010 v 20:36

  Chci se zeptat jestli někdo nevíte jestli jde na vyzvánění nastavit vlastní mp3 soubor (písnička) Popřípadě jak …. Moc děkuji :)

  Odpovědět

   Lister85
   16.11.2010 v 22:07

   Doporučuji ringdroid tam si muzes vybrat cast pisnicky a pak se ti zobrazi jako vyzvaneci melodie.

   Odpovědět

   Jindřich Srb
   17.11.2010 v 10:13

   Dobrý den, je to možné přes zmíněné přehrávače hudby, např. zmíněný Ringdroid, případně Winamp, kde při podržení prstu na konkrétní písni je volba použítí jako Ringtone.

   Odpovědět

    Jan
    17.11.2010 v 10:24

    Moc děkuji za odpověď a hlavně za celou tuto skvělou recenzi díky které jsem si tento mobil pořídil a jsem s ním maximálně spokojený :)

    Odpovědět

 42. Rumburak
  17.11.2010 v 09:06

  Dobrý den, chci se zeptat, zda někdo zkoušel to sdílení internetu. Jestli v pořádku funguje? Rád bych přes telefon připojoval svůj PC. Děkuji

  Odpovědět

   Jindřich Srb
   17.11.2010 v 10:01

   Dobrý den, ano funguje to bezvadně. Stačí v telefonu pod touto funkcí v nastavení nastavit název sítě a přířadit heslo, pokud ji chcete mít zabezpečenou. Telefon jsem s tím testoval a aktivní využívání sdíleného internetu přes Wi-Fi vyždímalo LG z plné baterie do nuly za necelých 5hodin aktivního užívání internetu. Počítejte tedy s nutností mít poblíž nabíječku. Pokusím se ještě zjistit vzdálenost, na jakou je schopen telefon Wi-Fi síť nabízet.

   Odpovědět

    David
    18.11.2010 v 22:39

    kdyz LG sdili internet pres Wi-Fi (hotspot) – neni ho nutne pripojit usb kablem? – a nedobiji se?

    Odpovědět

     Jindřich Srb
     19.11.2010 v 07:40

     Nikoliv, pokud sdílíte internet přes Wi-Fi, tak telefon není nutné připojovat USB kabelem. Sdílení internetu přes USB kabel je druhý způsob, který telefon také má. Tak můžete na svém pc surfovat přes data operátora skrze mobil.

     Odpovědět

 43. Ondra
  17.11.2010 v 18:23

  chci se zeptat na šum ve sluchátku,zda je to normální a další věc je že někdy když mi někdo volá a zapne se reproduktor tak v něm tak lehce lupne,foun mám od vodafonu,Díky

  Odpovědět

   Tomáš
   18.11.2010 v 08:34

   Taky mi to hučí a ptal jsem se na to chvilku před Tebou :-) Jenomže podle ohlasu jsme asi jediní dva, tak nevím jestli je to chyba telefonu celkově nebo ojedinělý případ.Je to dost nepříjemné, jelikož to ruší hudbu a filmy jako takové.

   Odpovědět

   Jindřich Srb
   18.11.2010 v 09:09

   Dobrý den, vyzkoušel jsem na telefonu připojená sluchátka a nemám s nimi problém, po připojení to jen krátce syčí, jak se připojily, poté už ne. Při poslechu hudby žádné hučení nepozoruji, vše je bez rušení. Zkoušel jsem přehrávač v telefonu a doinstalované Winamp a PowerAMP a ani v jednom to nic nedělá.

   Odpovědět

    ondra
    18.11.2010 v 11:32

    nemyslím hučení,prostě šumění ve sluchátku z reproduktoru když se zapne,např boční tlačítka na zesilování zeslabování,když reproduktor zaktivuji pomocí nich a nic nepřehrávám,je v něm slyšet šum,než se reproduktor vypne-musíte si dát mobil k uchu

    Odpovědět

   Matej
   18.11.2010 v 21:59

   Takisto počujem pri počúvaní hudby mierny šum v pozadí…

   Odpovědět

    Ondra
    18.11.2010 v 22:28

    a co to lupnutí,nepozoruješ u vyzvánění,když někdo volá,tak ještě než se rozběhne vlastní vyzváněcí ton v mobilu,tak v repráčku mírně lupne nebo praskne,jako např. u přehrávání starých vinilových desek a pak už je vše ok

    Odpovědět

     Matej
     19.11.2010 v 20:33

     Áno, registrujem aj to…

     Odpovědět

   petoul
   26.1.2011 v 21:30

   Předevčírem jsem LG zakoupil u Vodafone,překvapila mě nekvalita zvuku-při hovoru je slyšet silný šum a stejně tak při hlasitém přehrávání hudby.Ve sluchátkách je zvuk zcela OK.Dnes jsem tel.vyměnil na prodejně za jiný kus,ale bohužel i ten šumí a navíc u něj dochází k lupnutí/prasknutí.Tel.si mi jinak líbí,takže zkusím ještě jednu výměnu,ale mám obavu,že to bude problém i jiných kusů LG od Vodafone.

   Odpovědět

    Mira
    28.1.2011 v 23:29

    Tak jsem si ho již také koupil a s tím šuměním mám stejnou zkušenost a je to asi zatím jediné zklamání. Jinak telefon naprosto super

    Odpovědět

 44. Ondra
  17.11.2010 v 18:39

  Mám tenhle telefon chvíli a všimnul jsem si kolísavosti signálu,chvíli mám čtyři čárky pak zase jen jednu a když v nastavení mobilní sítě dám používat pouze 2G sítě tak je signál stále plný

  Odpovědět

   ondra
   18.11.2010 v 11:34

   ještě mě napadlo zda to není simkou,která se s WCDMA moc nedomluví,mám ji totiž už asi13 let tak nevím,jsem u O2,nekdy dokonce signál zmizí a mobil to přepne na EDGE a tam je vždy signál plný bez kolísání

   Odpovědět

 45. harryor
  17.11.2010 v 23:13

  Měl jsem Nokii N95 8GB a nastal nejvšší čas na přechod na Android. Už skoro týden jsem hrdým vlastníkem LGOO. Jedinou chybu vidím v tom, že nevím, jak přesunout všechny kontakty a údaje z kalendářů z Nokie do LG. Ani se mi neukazují čísla příchozích hovorů, zobrazují se mi jen kontakty z FB a Gmailu. Asi dost dobře nechápu systém ukládání a zobrazování kontaktů. Poradíte, jak by se to dalo? Třeba pomocí Outlooku? Něco mám na simce, něco v mobilu a jak to dostat do LG. Díky

  Odpovědět

   Pc-romeo
   18.11.2010 v 01:36

   Ja to udělal tak, že jsem označil v telefonu /Nokia N85/ všechny kontakty které jsem chtěl přesunout, ty jsem dal poslat přes bluetooth do LG. V tom jsem si na marketu stáhnul pár aplikací; FileExplorer (abych viděl kam se ty kontakty přes bt natáhly), pak app „Import Contacts“ ve které stačí zvolit složku ve které jsou *.vcf soubory, vybrat si jak se má chovat u kontaktů které již v telefonu jsou /z fb, twitteru apod./ a spustit. Asi to jde i jednoduššeji, přeci jen, také začínám, ale tak, snad to pomůže…

   Odpovědět

 46. ondrash
  18.11.2010 v 20:17

  funguje gpska bez připojení na net? dík

  Odpovědět

   Pc-romeo
   18.11.2010 v 22:17

   Jeste bych se rad zeptal k clanku, pisete ze:
   „U odeslaných zpráv se mi líbí možnost potvrzení o doručení a přečtení, takže se příjemce rozhodně nevymluví na to, že vaši zprávu nečetl.“
   Tuto moznost jsem u SMS nikde neobjevil, co vidim, tak to umi jen MMS, prehledl jsem neco ja nebo vy? ;) Pripadne umi nekdo/neco potvrzeni precteni SMS? Diky…

   Odpovědět

   harryor
   19.11.2010 v 00:51

   Ano. Google maps potřebuje net, ale třeba NDrive a iGO ne.

   Odpovědět

 47. Josef
  19.11.2010 v 22:11

  Mám prosbu , nevím , jak přiřadit jednotlivé vyzvánění k jednotlivým kontaktům(aby každý kontakt měl své vyzvánění). Děkuji.

  Odpovědět

   Matej
   20.11.2010 v 23:34

   To spravíš jednoducho, choď na daný kontakt, stlač spodné ľavé tlačidlo telefónu a z ponuky vyber Options a tam by mala byť možnosť Ringtone…

   Odpovědět

 48. Matej
  20.11.2010 v 23:29

  Ľudia, ako ste na tom so synchronizácious s PC? Pomocou BT sa k PC neviem pripojiť vôbec. Cez kábel sa pripojím do LG PC Suite, ale synchronizácia mi nefunguje. Taktiež sa chcem opýtať, v nastaveniach pod synchronizáciou, kde sa pridávajú účty, tak je PC Sync, ale keď na to poklepem, tak sa nestane nič, robí to ešte niekomu? Vopred vďaka…

  Odpovědět

 49. Michal
  21.11.2010 v 00:04

  lidi,jak je to s tim kompasem,chci si ho do pondeli koupit,ale chci kompas kvuli geokeskam…..nic podstatneho jsem se nedocetl..dekuji

  Odpovědět

   Jindřich Srb
   21.11.2010 v 16:26

   Podle mě kompas nemá, protože ani Google Sky Map nezobrazí relevatně dle stran, nýbrž náhodně. I další aplikace na kompas nefungují přesvědčivě. Takže bohužel.. jako velké mínus bych to ale neviděl.

   Odpovědět

 50. Michal
  21.11.2010 v 00:41

  a jak jsou na tom ze site stazene DIVX filmy..cca 700mb bez konverze?

  Odpovědět

   dannero
   16.12.2010 v 15:30

   přehrávání filmů bez konverze je trochu problém,vestavěný přehrávač přehraje DivX filmy do rozlišení 320×240.Větší rozlišení přehrává RockPlayer,zatím jsem zkoušel přehrát akorát Xvid a nefungovalo tam posouvání.Jinak přehrává plynule bez sekání.

   Odpovědět

 51. xyzo
  21.11.2010 v 09:15

  prosim funguje na tomto mobile aplikacia Google Sky Map??

  Odpovědět

   Jindřich Srb
   21.11.2010 v 11:17

   Nefunguje, strany nezobrazí dle reality, tápe po nich. Bohužel jsem se spletl a nejdříve uvedl, že ano, jelikož jsem záhadným způsobem myslel, že je dotaz směřován na Galaxy Tab. Za to se omlouvám.

   Je to tedy tak, že LG Optimus One – Google Sky Map – spustí, ale nezobrazí korektně.
   Samsung Galaxy Tab – ano, Google Sky Map fungují výborně.

   Odpovědět

    michal
    29.12.2010 v 23:00

    nesuhlasim, mne to ide korektne, mapu zobrazuje podla skutocnosti

    Odpovědět

     Sinuz
     14.2.2011 v 10:07

     též mi to funguje korektně

     Odpovědět

 52. mato
  21.11.2010 v 17:08

  Zdravím, najprv pochválim recenziu, naozaj na kvalitnej úrovni :) .. mám pár otázok: funguje teda korektne digitálny kompas? ak áno, v akých aplikáciách? za druhé: rozhodujem sa medzi týmto phone a HTC Wildfire.. ktorý by ste mi odporučili? doteraz som nemal smartphone – nebude na ovládanie lepší HTC s nadstavbou Sense? Keď píšete, že LG je bez nadstavby, len čisto Android? vďaka

  Odpovědět

   Jindřich Srb
   21.11.2010 v 19:12

   Dobrý den, k digitálnímu kompasu jsem se již vyjadřoval v diskuzi. Podle aplikací, které jsem vyzkoušel, jej telefon nemá. Mezi nabízenými bych volil LG, protože má Android 2.2 už nyní, systém je sice bez nadstavby, to však neznamená minus, naopak. LG je lepší volba, rozhodně (osobně bych už nešel do QVGA displeje, který má Wildfire, to je děs).

   Odpovědět

 53. michal
  22.11.2010 v 09:53

  tak kdyz funguje Google Sky Map,jakto ze teda kompas nema??

  Odpovědět

   Jindřich Srb
   22.11.2010 v 10:40

   Dobrý den, omlouvám se, spletl jsem se a odpověděl na dotaz ohledně Google Sky Map místo Galaxy Tabu zde u LG Optimus One. LG Google Sky Map spustí, ale mapu zobrazuje naprosto nekorektně, světové strany nenajde. Z toho důvodu lze dedukovat, že kompas opravdu nemá. Zřejmě to v Itálii tak trochu podcenili..

   Odpovědět

    teratis
    22.11.2010 v 13:04

    Pro mne je také důležitý kompas pro geocaching.V popisech telefonu je všude uvedený. Dokonce jsem ho viděl i v ukazce na youtube.Mozna to byla jen nainstalovaná aplikace při které je ale třeba se pohybovat, aby kompas správně určil směr.

    Odpovědět

     michal
     29.12.2010 v 23:01

     kompas funguje, mam to odskusane

     Odpovědět

 54. michal
  22.11.2010 v 15:49

  mohl by nekdo stahnout a vyzkoušet aplikaci kompass pro? Docitam se na zahranicnim foru ze kompas funguje.nechci si lgoo poridit a zjistim pak, ze ho mam na prd…dik

  Odpovědět

   Jindřich Srb
   22.11.2010 v 16:11

   Tak jsem stáhl Compass Pro a řekl bych, že je to první kompas pro toto LG, který opravdu ukazuje reálně světové strany. Otázkou tedy je, proč jiné kompasy naprosto selhávají.

   Odpovědět

 55. michal
  22.11.2010 v 17:23

  hmm,tak teda nechapu proc ten Sky map nefunguje korektne…neni treba nejaka kalibrace??

  Odpovědět

 56. MILAN
  22.11.2010 v 17:32

  Dobrá recenzia,dozvedel som sa aj viac ako som chcel :-) .No jedno mi chýba.Mám WM a mobil okrem telefonovania používam hlavne na čítanie e-book.Vo WM mi funcia wrap to window automaticky upraví riadkovanie na rozmer displeja,takže textom sa posúvam už iba smerom dole,bez ohladu na velkosť písmen,ktorú si nastavím.Má tuhle funkci aj android 2.2?Poprípade ktorý XYreader si mám nainštalovať aby mi to fungovalo ako vo WM?

  Odpovědět

 57. Samved
  23.11.2010 v 10:50

  bez konverze jde přehrát, jen je potřeba použít jiný přehrávač např. zmiňovaný arcMédia.

  Odpovědět

 58. Samved
  24.11.2010 v 09:02

  Bohužel se mi taky tento mobil už 3x zatuhnul a pomohlo až vytažení baterky. Toto mě docela zklamalo, hlavně nebýt na příjmu. Telefon jsem koupil u Vodafonu a největší pravděpodobností ho vrátím. jinak jsem s ním spokojen.
  Nevím jestli se někomu zasekává od Vodafone a taky jsem zvědavý jestli pomůže jeho výměna.

  Odpovědět

   Jindřich Srb
   24.11.2010 v 12:09

   DObrý den, námi testovaný kus pochází z oficiálního prodeje. Během necelého měsíce se nezasekl ani jednou, tak nevím, asi se jedná kus od kusu o problém..

   Odpovědět

 59. Honza
  24.11.2010 v 16:52

  Dobry den, mam p500 a zajimalo by me jestli jde nejak nastavit sve vyzvaneni pro sms, ty v telefonu se mi moc nelibi. Jinak nevyhoda je, ze budik nebudi, kdyz je tel. vypnuty a kdyz mi nekdo vola a prohlizim neco na netu, telefon me hlasi jako nedostupneho. Tel. je zakoupen u Vodafonu. Predem dekuji z radu.

  Odpovědět

   Jindřich Srb
   24.11.2010 v 19:55

   Dobrý den, mám pro vás dobrou zprávu, a ne jednu :)
   Vyzvánění u SMS jde změnit zcela jednoduše, za vše hovoří věta ze zahraničního fóra: „create „alarms“, „notifications“, and „ringtones“ folders inside the „music“ folder.
   make sure they’re in mp3 format. “ Stačí tedy vytvořit ony složky na paměťové kartě, kterou máte v telefonu (po připojení k PC) a do nich nahrát zvolené MP3, které chcete mít jako vyzvánění u příchozích SMS. Aby to bylo pro SMS, tak ty MP3 nahrajte do složky notifications. Systémové zvuky pak ale budou používat stejnou zvolenou MP3, na to pozor. Po nahrání zvuku mobil odpojte a v nastavení zvolíte tón oznámení, v nabídce mezi všemi už bude i ten váš :)

   Zkoušel jsem váš druhý problém s nedostupností volání, musím ovšem říci, že mi to zmíněné nedělá. Při zapnutém prohlížeči a prohlížení stránek jsem připojen datově přes operátora, volám na tento mobil a v pohodě začne zvonit. O budíku již vím, tento problém opravdu existuje, zatím nevím, jak se k tomu postaví Google..

   Odpovědět

    Pavel B.
    30.11.2010 v 00:31

    Zdravím, jste zatím 1. web, kde jsem se něco kloudného o mém LG-P500 od T-mobile dozvěděl. Mám na Vás 2 prosby.
    1- jak mám přiřadit vybraným kontaktům vlastní vyzvánění?
    2-neexistuje nějaký podrobný „návod použití“ v češtině než ten pidinávod od operátora v balení?
    předem děkuji moc za odpověď

    Odpovědět

     Jindřich Srb
     30.11.2010 v 10:40

     Dobrý den, děkujeme. U nás se vžy dozvíte odpovědi na dotazy. Ke kontaktu dostanete vyzvánění tak, že vyberete kontakt, kliknete na něj, pak dáte levé hardwarové tlačítko, zvolíte možnosti a zde vyberete zvonění. Jde to u kontaktů v telefonu, nikoliv u těch na SIM kartě.
     Podrobný návod jsem dosud neviděl, ale klidně se ptejte, zdali s něčím ještě potřebujete poradit. Telefon ještě stále v redakci máme k dispozici. Přeji hezký den.

     Odpovědět

 60. nicon
  25.11.2010 v 20:52

  mám tento telefon od vodafone,taky mi tuhnul a neustále hlásil odebírání SD karty,tak jsem tu Samsung SD kartu,kterou dodává k tomu tel. vodafone vyměnil za jinou a zatím vše ok

  Odpovědět

   hardwired
   7.12.2010 v 13:48

   telefon Optimus One má velké problémy se zamrzáním a kompas má, stačí ho kalibrovat, Google Skymap funguje perfektně…

   Odpovědět

 61. zdenekbrno
  26.11.2010 v 17:14

  Zdravím a přeji pěkný večer.Mám G1 s Androidem 1.6.Vzhledem k tomu,že telefonuji Skypem přes net,tak mám u nich zaplacený kredit.Do G1 jsem naistaloval Skype Beta,to však pro náš region umožňuje jen chat.K telefonování mobilem na mobily do U.K. jsem pro Skype využíval Fring (do 6/10),potom Nimbuzz (do10/10).Vždy to Skype soudní cestou znemožnila.Na některých forech jsem četl,že Android 2.2 už umožňuje z Marketu naistalovat do přístroje plnohodnotnou Skype.Můj dotaz:máte zkušenost s využíváním hovoru přes Skype u LG 00?Ten se mi líbí a zdá se mně,že cena a využití jsou O.K.Podle vaší recenze by se mně přístroj hodil,ale pokud není možné využívat Skype k telefonování, tak bych asi zatím zůstal u G1.Díky za odpověď a přeji ještě jednou pěkný večer.Zdeněk

  Odpovědět

   Jindřich Srb
   26.11.2010 v 21:22

   Dobrý den, na váš dotaz mohu ihned odpovědět, jelikož jsem právě Skype na LG Optimus One vyzkoušel hovory a funguje to naprosto skvěle, žádné omezení!! Je opravdu možné, že Android 2.2 je první verzí, která to podporuje, Skype v plné verzi na Android Marketu je.

   Odpovědět

   michal
   29.12.2010 v 23:08

   skype funguje ale nezobrazi video volajuceho

   Odpovědět

 62. zdenekbrno
  27.11.2010 v 00:06

  Díky za zprávu,moc jste mě potěšil,jdu do toho.Oceňuji vaši skvělou a obětavou poradnu.Mějte se moc fajn.Ještě jednou díky.

  Odpovědět

 63. marek
  27.11.2010 v 21:38

  zdravim, najskor musim pochvalit vydarenu recenziu na tento telefon… napriek vsetkemu sa mi zda troska prechvaleny… povodne som uvazoval medzi samsungom wave a SE vivaz ale po precitani tejto recenzie a vsetkym komentarom k nej uvazujem aj nad kupov tohoto telefonu…

  prosim o radu ktory z tychto troch telefonov (wave, vivaz a OO) by ste uprednostnil, hlavne porovnanie vivazu s OO. nejedna sa mi o cenu, ani OS. ide mi o rychlost reakcii, vydrz baterky, foto/video a celkovu prehladnost a jednoduchost menu…

  dakujem

  Odpovědět

   Jindřich Srb
   28.11.2010 v 13:35

   Dobrý den, dle mého názoru a téměř měsíčního užívání telefonu musím potvrdit slova z recenze, telefon je to povedený a nepřechválený. Pokud bych měl volit mezi SE Vivaz a LG OO, pak bych zvolil LG, protože mě Vivaz a jeho verze Symbianu nepřesvědčily obsolutně. A podpora, zlepšení? Žádné! To u LG alespoň Android verze 2.2 zaručuje komfort, možnosti, atd. Rychlost reakci, přehlednost menu také hovoří pro LG, jedině foto/video bohužel u Vivazu je lepší, ale tak snad si telefon nepořizujete jen pro focení, ne?

   Odpovědět

 64. 7honza
  29.11.2010 v 10:33

  Dobry den moc vam dekuji za radu jak funguje zmena nastveni vyzvaneni u sms, jde to i kopirovat ze slozky download :) Mezi tim se mi doslova kouslo tlacitko domu, proste prestalo reagovat, tak jsem telefon restartoval. Od te chvile telefon funguje tak jak pise vase rezecenze, tel je dostupny i behem stahovani dat. Proto volam slava LG P500 a vasim radam, jeste jednou diky a preju hezky den.

  Odpovědět

 65. David
  29.11.2010 v 19:25

  Dobrý den, možná jsem slepý, ale zaboha se nemůžu dostat na „moje soubory“ na SD kartě. Mám tam uloženo spoustu užitečných souborů a jsou mi na nic, když se tam nemůžu dostat. Kudy tam? Děkuji

  Odpovědět

   petr
   30.11.2010 v 07:52

   je treba si stahnou spravce souboru… ten neni bohuzel v nabidce telefonu

   Odpovědět

 66. One vs Legend
  29.11.2010 v 20:46

  Zdravim. Momentalne mam SE x10 mini ale ten mi akosi nevyhovuje. Chcem si teda kupiť novy mobil a rozhodujem sa medzi LGOO a HTC Legend. Čo sa CPU a Ram tyka myslim že su na tom rovnako a rozdiel medzi nimi je cca 150 €. Ale niekde som čital že LGOO ma tendenciu sekať a reštartovať. Prosim poradťe mi som trochu limitovany financiami tak sa priklaňam k LGOO ale neviem sa celkom rozhodnuť. Za odpovede vam vopred ďakujem :)

  Odpovědět

   Jindřich Srb
   30.11.2010 v 10:43

   Dobrý den, LG OO se nám zatím neseklo, může se jednat o problém kus od kusu. Oba telefony nakonec budou mít Android 2.2 Froyo, (Legend po aktualizaci), takže budou srovntelné. U LG se mi líbí pogumované tělo, u HTC zas hliníkový design. Volil bych spíše LG, ale je to o sympatiích, ani s jedním neprohloupíte.

   Odpovědět

 67. Jiří
  30.11.2010 v 13:06

  Dobrý den. Zaujal mne tento telefon, poměrem cena a co vše obsahuje. Chci se zeptat jak u tohoto tel. funguje přehrávání MP3, jestli je to taky tak složité jako u Samsungu a jak se s tímto tel. fotí panorama. Děkuji za odpovědi. Mám zájem si jej koupit.

  Odpovědět

   Jindřich Srb
   30.11.2010 v 15:14

   Dobrý den, panorama se fotí tak, že v menu fotoaparátu vyberete tento režim, fotoaparát se automaticky přepne na VGA rozlišení a poté zobrazí tabulku s pěti místy vedle sebe, do nichž postupně vyfotíte snímky a dojde ke sloučení. Přehrávání hudby je dobré, doporučuji však PowerAMP přehrávač, který má v sobě ekvalizér a umí např. začít hrát hned po připojení sluchátek, to oceníte tehdy, když máte telefon zamknutý a jedete třeba v plném autobuse, tak jen připojíte sluchátka a přehrávač se spustí.

   Odpovědět

 68. Tomas
  1.12.2010 v 18:37

  Dobry den, omlouvam se za zacatecnicke otazky, ale chystam se poridit si svuj prvni Android mobil a Optimus One se mi jevi jako dobra volba. Pokud si Optimus One poridim od Vodafonu, z prispevku vyse plyne, ze nejspis pujde mobil pouzit i se SIM kartami jinych operatoru. Muzete to prosim nekdo potvrdit? Take bych rad vedel, zda lze do telefonu nahrat standardni tovarni LG firmware bez Vodafone „vychytavek“ a nebudu omezen jen na updaty firmwaru od Vodafone? Duvod me otazky je ten, ze vlastnim Nokii E61i, tez Vodafone branded a diky jejimu productID se mi nedari firmware updatovat, ackoliv uz dluho existuji opravne verze pro nebrandovane telefony. Na sve Nokii jsem i zkousel ProductID pomoci ruznych nastroju menit, ale update pres Nokia nastroje se proste nepodari a nerad bych se do podobneho problemu dostal s Optimus One. Dekuji moc za odpoved.

  Odpovědět

   hardwired
   7.12.2010 v 13:51

   Optimus One lze přehrát nebrandovaným firmwarem, případně jsou ke stažení již první customizované ROMky od uživatelů

   Odpovědět

 69. Drahma
  2.12.2010 v 18:26

  Dobrý den. Už jsem byl rozhodnutý, že si LG OO koupím, ale po několikanásobném pročtení téhle super recenze, jsem si všimnul, že tento mt nemá digitální kompas. Můžete mi prosím doporučit jiný mt podobného vybavení, ale aby měl dig. kompas? Předem děkuji za Váš čas.

  Odpovědět

   michal
   29.12.2010 v 23:10

   LGOO kompas ma a funguje spolahlivo

   Odpovědět

 70. PIETROS
  6.12.2010 v 09:18

  Poradte, ako priradit kontaktom svoje melodie, pripadne aky program stiahnut co to dokaze. V telefone som taku moznost neobjavil, co je smutne.

  Odpovědět

   hardwired
   7.12.2010 v 13:49

   stačí si pustit vestavěný přehrávač hudby a v něm lze jednoduše přiřadit mp3 ke kontaktu nebo z ní udělat vyzvánění

   Odpovědět

 71. Michal
  6.12.2010 v 21:31

  na marketu je mnoooho aplikaci ktere vam pomuzou priradit ruzne vyzvaneni do kontaktu,sms,facebooku, twitter atd…staci v kolonce hledat-napsat slovo vyzvaneni

  Odpovědět

 72. Honza
  7.12.2010 v 21:16

  Mám u P500 problém s synchronizací s Exchange 2010 a s VPN (nepřipojí se). Synchronizace s Exchange funguje jen když nepoužívá SSL. Jakmile v definici účtu zaškrtnu i obě volby „Použít zabezpečené připojení (SSL)“ a „Přijímat všechny certifikáty protokolu SSL“, abych obešel problém s importem certifikátů, tak se na Exchange server nepřipojím. Lze dohledat, že v sestavení Androidu FRF91 byla opravdu tato chyba. Co s tím. Díky.

  Odpovědět

 73. Filip
  7.12.2010 v 22:17

  Ahoj potřeboval bych pomoct a poradit v rozhodování, který mobil koupit. Rozhoduju se mezi xperií x8 a LGOO. Více méně jsem se už rozhodl pro LGOO, ale přece jenom je tady pár rušivých elementů, kteří moje rozhodnutí pořád kazí a já si v něm nejsem zcela jistý. Tj.: + pro xperiu – 16milionů barev, lepší zvuk, video a desing. LGOO – Nejsem si jist ku příkladu ve funkčnosti her oproti SE, výdrži, přehlednosti v androidu 2.2, kvalitě značky LG a množstvím inovací v androidu 2.2 oproti 2.1. Také by mě zajímalo do jaké míry se zhorší kvalita obrazu při sledování filmů ve 260 000 barvách narozdíl od 16 000 000. A ještě mám jeden menší dotaz tj.: Jestli jdou přehrávat Divx na androidu ve verzi 2.1.
  Díky za odpovědi

  PS:Cena mezi nimi v podstatě nehraje roli a jde mi čistě o jejich rozdílnou kvalitu.

  Odpovědět

 74. Michal
  7.12.2010 v 23:38

  16mil a 260tis neni a nikdy nepoznas zavratny rozdil….na lg natahnes divx a neresis…nemusis nic konvertovat…avi,xvid,…vsechno ti sezere…staci treba stahnout rock player,coz je super prehravac..kazdopadne,neni jediny na marketu…ja mel desire,wildfire…oba jsou rozdilne ceny….volba jasna pro ty,kteri nechcou utratitit moc looove za telefon a stejne dokaze to same co tel za 10tis…LGOO je dobra volba…..wildfire se neda oproti LGOO srovnavat…

  Odpovědět

 75. Pepa
  10.12.2010 v 13:47

  Dobrý den, chtěl bych se zeptat, jak mají vypadat po vyjmutí SD karty ty „kontakty“. Já ji vydělal a ten čtvrtý zleva je nějaký kratší a zahnutý..je to tak správně? na internetu jsem nebyl schopný nalézt fotografii.. :) a teď už vám to nevyfotím, protože je zabalenej pod stromek, tak snad postačí popis .)

  Odpovědět

   krakra
   11.12.2010 v 11:41

   dobrý den,asi to bude v pořádku já mám ten kontakt taky kratší a zahnutý.po měsíci provozu jsem nepoznal že by tam byla nějaká chyba,vše běží OK

   Odpovědět

 76. nortram
  11.12.2010 v 15:23

  Dobrý den,promiňte začátečnické dotazy,uvažuji o tomto telefonu a také by mne zajímalo,jak obstojí ve srovnání se Samsungfem Wave,Samsungem 5800 Galaxy-už se tu na to někdo ptal,ale bez reakce.Měla jsem dosud jen Nokii a jsem zvyklá na některé její vychytávky-např.ztišení vyzvánění otočením displaye dolů(údajně má i Samsung 5800 Galaxy),signalizace zmeškané události blikáním aj.Ráda bych též něco rychlejšího,uživatelsky příjemnějšího,náročné pracovní funkce nepotřebuji,velmi by se mi líbil Swype,offline navigace.Děkuji za případné odpovědi,hezký den

  Odpovědět

 77. David
  13.12.2010 v 08:46

  Dobrý den,

  v recenzi jsem se nedočetl, zda má LG informační LED.

  Díky za odpověď a perfektni recenzi. Taky za přístup k nekonečným dotazům čtenářů.
  David

  Odpovědět

   Sangala
   13.12.2010 v 09:58

   bohuzial LED informacnu diodu nema

   Odpovědět

 78. David
  15.12.2010 v 00:06

  Tak mám telefon již druhý den a maximální spokojenost. Výdrž velice rozumná, vyplatí se nainstalovat na plochu witget ovládající jedním kliknutím zapínání nebo vypínání mobilních dat a ty pak zapínat jen když je potřeba, výdrž potom jde hodně nahoru.

  Telefon je pěkně svižný, displej, ač parametrově stejný, vypadá mnohem lépe než například ten na HTC Magic. Oproti Nexus One je ten rozdíl znát hodně, ale to už taky jiná cenová kategorie a AMOLED.

  Každopádně- ač je to moje první setkání s Androidem, tak už druhý den jsem jako doma, což se nedá říct třeba o iPhoneu, který jsem po týdnu používání dal pryč(spíš ze znechucení, co všechno mi je u tak drahého stroje odepřeno).

  Zpracování bezchybné, jen mám trošku strach, že chromovaný rámeček kolem středového tlačítka se bude časem loupat. Chybí mi opravdu jen ta informační LED.

  I já doporučuji a pod recenzi se rád podepisuji.

  Odpovědět

 79. Andri
  17.12.2010 v 13:35

  Dobrý deň včetkým, mám doma internet, ktorú šírim vlastným Wifi routerom, chcem vedieť, že či tento mobil LG umožňuje pripojiť sa na túto sieť keď ju mám zaheslovanú, respektíve, či dá možnosť zadať heslo a následne sa pripojiť. Ďakujem a prajem pekný deň.

  Odpovědět

   Tomáš Konderla
   17.12.2010 v 18:20

   Snad mohu odpovědět, aniž bych byl redaktorem, ale jelikož se jedná o poměrně snadný dotaz, říkám: ANO:) lze se takto připojit s každým smartphonem

   Odpovědět

   krakra
   17.12.2010 v 20:05

   je to stejné jako nastavení a připojení počítače.

   Odpovědět

 80. Andri
  17.12.2010 v 22:14

  Ďakujem Vám za užitočnú radu, a tak si môžem zakúpiť darček pod stromček. Vám všetkým prajem príjemné a pekné prežitie vianočných sviatkov.

  Odpovědět

 81. Alina
  20.12.2010 v 05:30

  Prosím o radu,nejde mi posílání a příjímáni dat,nejspíš jsem to omylem nějak vypla,nemám ani ikonu na horní liště,nedaří se mi to zprovoznit

  Odpovědět

   Jindřich Srb
   20.12.2010 v 14:26

   Dobry den, v nastaveni date ovladani bezdratovych siti a pak mobilni site. Zde zaskrtnete polozku Datove prenosy aktivovany. Melo by to pote fungovat, jak ma.

   Odpovědět

    Alina
    21.12.2010 v 17:58

    Děkuji,ještě mám dotaz k počasí na ploše,místo sluníčka nebo zataženo atd. mám lampu,jak toto spravit,

    Odpovědět

    Alina
    21.12.2010 v 20:02

    Děkuji,ještě mám jeden dotaz,u počasí na ploše mám lampu,ale mělo by tam být zateženo,slunko atd.můžete mi opět poradit jak na to?

    Odpovědět

     harryor
     23.12.2010 v 19:13

     Lampa by měla znamenat mlha

     Odpovědět

 82. MaM
  20.12.2010 v 22:08

  Dobrý den,

  ráda bych se zeptala.. na některé stránce čtu, že verze 2.3 Gingerbread pro LGOO bude a někde zase, že ne. A jestli tomu dobře rozumím, když verzi LG oficiálně pro LGOO nevydá, udělá to ,,někdo jiný“? Děkuji předem za objasnění:-)

  Odpovědět

   harryor
   23.12.2010 v 19:48

   Nejsem specialista, ale jediny, co bych k tomu rekl, ze se uvidi casem. Muze ji vydat LG, muze se na tom podilet operator, muze to udelat parta nadsencu. Podle me to ma tak pul roku cas. Podle poslednich informaci se zabyvaji flashem pro Oo, protoze na mobilem dodaných tuším do Indie(?) je součástí.

   Odpovědět

 83. Lucie W.
  21.12.2010 v 00:19

  Velmi povzbuzující recenze. Dnes jsem si mobil zakoupila. Vždy jsem měla „jen tlačítkový“ telefon , proto je mé dotykové ovládání lehce neohrabané :-) Pro začátek mám jen malinký dotaz, který se týká písma. Je možno nějak nainstalovat „písmo psané“ jako má např. Samsung? Myslela jsem, že to najdu v aplikacích nebo schématu, ale nepodařilo se. Velmi děkuji za odpověď…snad jsem to napsala srozumitelně, i když asi velmi neodborně

  Odpovědět

 84. Peter
  21.12.2010 v 23:13

  Zdravim. Mam chuť kupiť si tento mobil väčšinou čitam same chvaly ale predsa mi neda sa opytať, tí ktorí mate tento mobil dlhšie mam na vas otazku. Ako je to so stabilitou dočital som sa že ma tendenciu vypnuť sa len tak z ničoho nič. Dosiaľ som nemal žiaden smartfon a teda mam otazku či 600 Mhz stačí na android, neseka to c menu alebo v aplikaciach? Za odpovede vam budem veľmi vdačny a dufam že mi uľahčia nakup :)

  Odpovědět

   harryor
   23.12.2010 v 20:23

   Zamrzl mi 2x, když jsem nainstaloval nevhodny aplikace z ne uplne koser zdroje a tim zahltil system. Jinak naprosto ok. Na diskuze pisou vetsinou ti nespokojeni, proto to nevypada dobre. Ja jsem max spokojenej, uz na nem 1,5 mesice denne ujizdim. Je to muj 2. smartfon. 600Mhz bohate staci. Sekal se mi az v pripade, kdy jsem zaplnil celou pamet, ze uz ani nesly prijimat sms, ale spis byly na vine ty aplikace.

   Odpovědět

 85. Marek_PD
  23.12.2010 v 23:18

  ahojte, aj sa idem v januári brať tento mobil, vyzerá za tie prachy veľmi slušne. Dnes som si ho bol v predajni ošahať a zarazilo ma, že tie kryty nemali nejaké pogumovanie, ako sa tu v recenzii na začiatku spomenulo. Myslel som, že to bude niečo ako HTC Desire, ale toto boli len šedé plasty.
  Môže to byť, že je to brand od operátora Pomaranč a nemá tak to pogumovanie?
  Dík

  Odpovědět

   Peter Csicsay
   24.12.2010 v 20:37

   Pogumovanim sa mysli asi to ze ten plast je nejak zvlastne zmatneny a prijemny na dotyk. BER HO HNED AKO SA TO BUDE DAT!!!

   Odpovědět

 86. Peter Csicsay
  24.12.2010 v 20:35

  Mam tento telefon uz asi 1 hod. v rukach a som z neho … Doteraz som mal SE S302. Pozrel som si vsetky videa a precital som si celu recenziu no nechapem mu. Ale hrozne moc sa tesííím. Naozaj odporucam, je to krasavec a aj ked vsetci hovoria nieco ine, JA a moj LG P500 Optimus One vieme svoje :-D

  Odpovědět

   Jindřich Srb
   24.12.2010 v 21:09

   Tak to jsem rád, že se vám líbí. Ne nadarmo jsem uvedl tak obsáhlou objektivní recenzi, dle které je tento model opravdu nejlepší volbou. Přeji mnoho příjemných chvil s Androidem.

   Odpovědět

 87. Peter Csicsay
  24.12.2010 v 21:08

  Telefon mi nejde spojit cez USB s PC na presun suborov. Len sa zacne nabijat. CO JE ZLE???

  Odpovědět

   Marek_PD
   25.12.2010 v 08:01

   skús v „Nastavenia“, v podsúbore „Karta SD a úložný priestor“ potvrdiť „Len Mass Storage“. Tam by ti malo len prenášať údaje bez nabíjania. Ale mne to aj nabíja, aj prenáša. Dal som si klasicky v Tento počítač vyhľadať zariadenie a niekde som v položkách našiel PC SUITE, ktorý som nainštaloval. Potom po pripojení kábla komunikujem v PC cez túto aplikáciu a prenášam súbory, a pod… Ale ako ďalej Decimus píše, je ešte jedna možnosť niekde zadať to použitie USB Mass Storage, aby aj nabíjalo aj prenášalo súbory. Ale kde som to zadal, teraz neviem.

   Odpovědět

   michal
   29.12.2010 v 23:15

   skus si precitat manual

   Odpovědět

 88. Liana
  24.12.2010 v 23:32

  Telefon jsem od doby co jsem ho rozbalila ještě nevyndala z rukou, sem na 100% spokojená, mám stejný problém jako Peter Csicsay, ale jinak šlape jako švýcarské hodinky :)

  Odpovědět

   Peter Csicsay
   25.12.2010 v 13:14

   Je to presne tak ako napisal Marek_PD. Inac komu kedy vadilo ze sa mu nabija telefon ked presuva subory???
   Hlavne ze ich presuva!!!

   Inac tento telefon mam 2. den a riesenia vsetkych problemov su v NAVODE. No neviem co som si myslel, ked som si kupil svoj 1. Android a ani som si navod nepozrel!
   Uz je v poriadku.

   Odporucam aplikacie:
   – Advanced Task Killer Froyo (a ziadny iny!)
   – Skype
   – Metal Detector / Metal Detektor
   – Google Goggles (nieco ako Barcode Scanner + moznost vyhladavat loga atd.
   – Here I Am 2 (ked sa vam nieco stane, poslete hocikomu suradnice SMS / E-mail

   — 8pen!!!
   ako ja hovorim: „ked vymysleli pocitac, vyrobili pren klavesnicu
   ale teraz su tu smartfony!
   co s tym?
   REVOLUCIA!!!
   8pen!!!!!“
   Vyskusajte, naucte sa ovladat a podporte nieco novsie a lepsie!
   Potrebujete len mobil+OS Android a znalosti AJ

   Dakujem redakcii za super recenziu ktora mi pomohla vybrat si telefon.

   P.S.: Stve ma ze je tu Optimus Chic to som LG O One kupil len pred tyzdnom!

   Odpovědět

 89. jim
  24.12.2010 v 23:57

  Nemůžu se dostat k aplikacím na SD kartě, které jsem si tam vložil přes PC, co s tím????

  Odpovědět

   Marek_PD
   25.12.2010 v 07:56

   Ahoj, do položiek SD karty by si sa mal dostať cez aplikáciu ThinkFreeOffice. Tam by ti malo ukázať aj súbory s príponou .apk, ktoré potom nainštaluješ kliknutím.

   Odpovědět

 90. Decimus
  25.12.2010 v 01:23

  Pri pripojeni k pocitaci je nutne na display telefonu aktivovat funkci USB mass storage, ktera zpristupni pametovou kartu v PC.

  Odpovědět

 91. Decimus
  25.12.2010 v 01:24

  Samozrejme pro to, aby jsi se dostal k aplikacim v telefonu je nutne tento od PC odpojit!!!

  Odpovědět

 92. Marek_PD
  25.12.2010 v 08:38

  Tak som sa naštval a presne na Vianoce som skočil do predajne a vzal si ho v Pomaranč akcii. Je to môj prvý android a tiež ho nemôžem dať z ruky :-) Zatiaľ len samé pozitívne prekvapenia, je tam toho veľa čo človek musí preskúmať a naučiť sa používať. Ale je to zábava a zážitok.
  Ak si prispôsobíte menu vytvorením kategórií a presunutím ikon do nich podľa Vašich predstáv a priorít; ak si vysuniete skratky na najviac používané funkcie na bočné obrazovky, zjednodušíte sa tým ovládanie na veľmi prijateľné.
  Stiahol som si hneď AVG antivirus z Marketu, asi je to skôr dobré ho tam mať, skenuje prijímané súbory a aplikácie, čo poteší…
  Jedno mi však trošku prekáža – klasicky nastaviteľné Profily tam nie sú. Ak chcem zvonenie tichšie, proste ho musím stíšiť na stupnici, ale dá sa na to priamo vytiahnuť skratka. Ale prepínanie medzi kvázi profilmi tam je, sú tam možnosti VIBR+RING, len VIBR, len RING, SILENT, … Takže si zvyknem, o jeden krok navyše s reguláciou hlasitosti.
  Čo sa týka rýchlosti ovládania – ani nezaváha, plynulo a rýchlo reaguje na ovládanie menu, čiže max. spokojnosť.
  Zatiať mu dávam 95% zo 100 !!! A idem pokračovať v študovaní novej hračky ;-)

  Odpovědět

   Marek_PD
   25.12.2010 v 10:15

   a hlavne som zabudol dodať, že táto veľmi dobrá recenzia, reakcie a odpovede na ne bol z 90% príčinou, prečo som sa rozhodol pre OPTIMUSa.

   Ďakujem a nebanujem ;-)

   Odpovědět

 93. Jarco
  25.12.2010 v 11:13

  Telefon si chci koupit v e-shopu Vodafone CZ, cena 5 tisic Kc je nejlepsi, co jsem nasel. Chci se zeptat, jestli bude blokovany pro pouziti SIM jinych operatoru?

  Odpovědět

   Marek_PD
   25.12.2010 v 11:37

   ak si dobre pamätám, tak na Optimusy brané od Vodafone tu pár ľudí nadávalo, zamŕzal alebo tak. Ich zásah do SW asi nebol vydarený, tak neviem, ešte si to zisti, či to blbne stále alebo to už VDFN odstránil.

   Odpovědět

 94. Filip
  25.12.2010 v 20:23

  Ahoj tak mobil jsem dostal k Ježíšku a nemůžu si ho vynchválit, ale občas se vyskytne malý problém, a to že obraz přepne do 16bitového zobrazení. tzn: že hl. menu se přepne do takového zeleného odstínu…Pomůžou jen dvě věci a to: vypnutí a zapnutí displaye anebo vypnutí a zapnutí telefonu.. Chci se zeptat jestli to je normální nebo je tam nějaká vada obrazu, FW nebo OS.. To jenom abych věděl jestli nemá frčet rovnou na reklamačku… :D Díky za odpovedi(pokud nějaké budou) :D PS: mobil nebyl koupen od Vodafonu

  Odpovědět

   Marek_PD
   25.12.2010 v 22:35

   takéto prepnutie mi neurobil za druhý deň jeho neustáleho skúšania. Možno to chyba bude, zavolal by som do servisu a spýtal sa na to.

   Odpovědět

   michal
   29.12.2010 v 23:17

   presne toto robi aj mne, asi 3-4 krat za den, staci naozaj len vypnut a zapnut displej a je to ok. zvazujem reklamaciu

   Odpovědět

 95. Filip
  25.12.2010 v 21:47

  Ještě bych měl jeden problém: Když zapnu LG PC suite IV a dám vyhledat, tak to nic nenajde.. Jako jedna z podmínek je, abych v telefonu zapnul režim PC Suite, ale nic takového jsem tam nenašel.. Prosím, ví někdo co s tím, nebo se opravdu jedná o vadný výrobek?

  Odpovědět

   Marek_PD
   25.12.2010 v 22:33

   aby ti PC SUITE niečo našiel, musíš uložiť súbory, ktoré chceš dostať do mobilu presne do položiek pod PC SUITE, ktoré sa ti objavili v Moje dokumenty v PC. Tam sú aj ikony zložky Hudba, Video, Foto, … Tieto program vidí a z nich sa dá prenášať do mobilu. Dúfam, že som to napísal správne.

   Odpovědět

    Filip
    27.12.2010 v 13:46

    já když do těch dokumentů najedu, tak tam nic nemám… Ty složky hudba, foto, video mám vytvořit nebo jak??

    Odpovědět

     michal
     29.12.2010 v 23:19

     vypni rezim mass storage a potom sa spoj s pc

     Odpovědět

 96. Marek_PD
  25.12.2010 v 22:40

  VYPNUTIE APLIKÁCIÍ NASTÁLO – AKO???

  jedno, čo ma štve je, že aj keď dám aplikácie Killovať cez Advanced Task Killer, o pár sekúnd sa mi spustia zase, napr. Weather, Power Amp, a ešte pár ďalších. Ako ich viem vypnúť, aby sa mi samé nezapínali a neaktualizovali? Nemám ešte predplatené dáta a každé napojenie na web mi zaráta navyše, a nie lacno. Musel som rozladiť nastavenia pripojenia…
  Odinštalovať niektoré nejdú, tak ako im zabrániť, aby sa samé spúšťali alebo aktualizovali cez internet??? Je nejaký iný KILLER, ktorý ich blokne nastálo až kým si to manuálne nezvolím, aby sa zapli?

  Díky.

  Odpovědět

   Peter Csicsay
   9.3.2011 v 20:01

   pozrite si nazor
   Kepi
   Napsal(a) 31.12.2010 v 02:49

   Odpovědět

 97. Infested
  26.12.2010 v 01:14

  Dobrý den,
  na Vánoce jsem obdržel LG OO, musím říct že jsem velmi spokojen, telefeon ve všem vyhověl, jen mě trápí jedna drobnost, hardwarové tlačítko vlevo je tochu více „zapadlé“ do těla telefonu, z toho plnyne trošku obtížnější stiknutí tohoto tlačítka. Ne že by bylo zcela nemožné ho použít, jen je to o něco méně komforntní, než třeba u pravého tlačítka pro vyhledávání, které je dle všeho OK, tak jsem se chtěl zeptat, zda se někdo setkal se stejným problémem, případně zda má cenu ho řešit, či se jedná pouze o mou malichernost. Nicméně musím dodat, že jsem z celé věci trochu nervózní, protože telefon není úplně fit :D předem díky za odpověď :)

  Odpovědět

   Marek_PD
   26.12.2010 v 09:47

   Ahoj, na mojom LGOO nevidím žiaden rozdiel medzi kvalitou tlačidiel, ak sa ti jedno nezdá a je evidentne inak uložené, riešil by som to, reklamácia.

   Odpovědět

    lubos
    26.12.2010 v 12:30

    Ano přesně ten samý problém mám taky, tlačítko zpět je více zapadlé. I když to by mě na tom mobilu tak netrápilo. Horší je, že zamrzává, ale o tom je na internetu celé forum, takže já jdu příští týden reklamovat to tlačítko a hlavně to zamrzávání i když podle toho co sem četl, tak mi na reklamaci tuto závadu se zamrzáváním neodstraní a mě se telefon rootnout nechce, protože bych přišel o záruku. Ale je pravda že vzhledem k ceně mobilu zatím neexistuje přímá konkurence. Jinak telefon je opravdu skvělí za tu cenu, jen doufat, že člověk nedostane zrovna ten který se seká. Ale lg bohužel omezilo výkon telefonu hlavně zablokováním JIT akcelerace, ale to je vzhledem k ceně pochopitelné.

    Odpovědět

     Marek_PD
     26.12.2010 v 13:25

     daj reklamovať tlačidlo a zároveň aj SW zamŕzanie. Akonáhle ti zamrzne zase, utekaj zase a tretí krát ak ti to urobí a v servise to opravia, máš 3x tú istú závadu a nárok na odstúpenie od kúpnej zmluvy alebo nový LGOO. Ten nový bude možno v poriadku a chyba zamŕzania odstránená, kým to 3x zreklamuješ. To máš od Vodafone?

     Odpovědět

     lubos
     26.12.2010 v 16:11

     Ano mám to od vodafonu, tak to asi nakonec dopadne, ale nechce se mi být tak dlouho bez mobilu a kort když si platim paušál, to je ten problém.

     Odpovědět

      Jindřich Srb
      26.12.2010 v 16:35

      Dobrý den, zasekávání v drtivé většině případů dělá nějaký nežádoucí program, zkuste proto udělat tovární nastavení a uvidíte, zda to bude telefon dělat i pak. LG to tak doporučuje, protože první co by s telefonem dělali v servisu by bylo právě toto.

 98. MaM
  26.12.2010 v 20:05

  Tak jsem si také pořídila LGOO a jsem děsně naštvaná:-(Jelikož mam simku od T-mobil a mobil od vodafonu,měla jsem krapet strach, že mi mobil nebude fungovat tak jak má, ale každý mi uklidňoval, že jsou mobily odblokovány, takže jsem neváhala a dnes si mobil přinesla domů. Nejdříve dobrý, zašla jsem si i do T-mobilu, kde mi aktivovali internet i MMS. Ale po třech hodinkách, kdy jsem ho dala i do nabíječky, mi najednou psalo mimo signál a ted dokonce že námam vloženou simkartu. Nechala jsem ho i plně nabít a pořád to samé… Nechápu o co jde. Já už si mobil jednou pořídila od vodafonu, je to čtvrt roku zpět a ten samej problem, proto jsem měla ted takový strach! Tenkrát jsem ho měla třikrát v reklamaci a pak mi raději vrátili peníze. Nevíte někdo, co by to mohlo být za problém? Zítra ještě skočím do T-mobilu vyměnit simkartu, (i když je nová) ale nic za to nedám…

  Odpovědět

   Jindřich Srb
   26.12.2010 v 21:20

   Dobrý den, to vůbec není chyba telefonu, nejspíš u vás nemáte signál. Telefon je v pořádku a žádný problém s ním při užívání různými operátory být nemůže.

   Odpovědět

    MaM
    27.12.2010 v 09:34

    To je divné. Každý má u nás doma signál v plné síle! Nikdo nemá problém, jenom já. I moje sestra má nový mobil (SE xperia x2) a v naprostém pořádku. Nemůže to být tím, že doma nemáme signál… Teď už se mobil i seká nebo se prostě sám vypne. Buď mám vadný kus a nebo je to tou simkou? :-(

    Odpovědět

 99. Peter Csicsay
  27.12.2010 v 00:15

  Ako dlho sa LG P500 nabija?

  Odpovědět

   michal
   29.12.2010 v 23:22

   asi 4 hodiny

   Odpovědět

 100. Filip
  27.12.2010 v 13:49

  Pane Srbe, mohl byste ještě jednou jmenovat ten program přes který jste se připojil k PC?? Vím, že už jste to někde psal, ale já nevím kde..

  Odpovědět

   Jindřich Srb
   27.12.2010 v 16:46

   Dobrý den, jedná se o LG PC Suite IV. V recenzi je to psáno.

   Odpovědět

    Filip
    27.12.2010 v 17:17

    Aha, tak to se omlouvám, četl jsem to totiž v jiné recenzi… A kromě toho ta Vaše je jedna z nejlepších. :)

    Jinak Vy jste podobné problémy s připojením k PC (jako já) neměl??

    Odpovědět

     Jindřich Srb
     27.12.2010 v 19:42

     Děkuji. Bohužel takové příznaky nepozoruji vůbec.

     Odpovědět

     Filip
     27.12.2010 v 23:34

     To je divné, zkoušel jsem to na dvou počítačích a na obou jsem se mohl připojit akorát jako flash disk, nikoli přes LG PC Suite IV. Nejspíš se opravdu jedná o vadný kus… No nic půjde holt na reklamačku..
     Jinak mockrát děkuji za rozhodující recenzi, která mě pomohla ve výběru toho správného tel.(to nebylo myšleno ironicky, myslím to vážně:-)) Nepochybně je to výborný mobil, avšak já jsem bohužel nedostal ten správný kus, ale to nevadí, vyměním ho za nový a všechno bude určitě OK…:-)

     Odpovědět

      Jindřich Srb
      28.12.2010 v 21:52

      Máte pravdu, je to skvělí přístroj a např. Vodafone uznává bezdůvodné vrácení na prodejně do 24hodin s vrácením peněz či výměnou za nový, do jednoho měsíce pak máte právo bezdůvodně vrátit v prodejním stavu, nepoškozený. Tak to využijte :)

     sa
     28.12.2010 v 13:15

     Přes PC Suite mi LGOO taky nejde synchronizovat, říkala jsem si, jestli to nemůže být tím, že jsem si do něj dala vlastní paměťovku a nenakopírovala na ní data z tý od prodejce.. každopádně jsem se dnes pokoušela telefon u Vodafone vyměnit (mám ho pár dní) kvůli zamrzání a problémům při zapínání a bohužel to nevyšlo.. výměna bez udání důvodu ok, ale jakmile důvod máte, už musíte měsíc čekat..

     Odpovědět

 101. Gabriela
  27.12.2010 v 22:20

  Dobrý den, telefon jsem dostala k Vánocům a jsem nadšená..zatím, mám ale pár věcí- prosím o radu
  a)stále mám úvodní obrazovku , kde je uprostřed velké počasí – nelze toto odstanit tak aby byla vidět tapeta?Nikde jsem nenašla možnost počasí odstranit či změnit úvodní obrazovku
  b) jak přesně poznám jaká aplikace je zrovna aktivní a jak jí mohu vypnout? Např. jsem nyní nainstalovala skype,ale chtěla bych ho vypnout a zapnout je v případě potřeby,ale nevím jak ?
  Dále , když jsem např. chvíli na netu pak z něj odejdu např. že jdu do základního menu..znamenáto , že je aplikace stále aktivní..a jak ji vypnu..mám si nainstalovat task killer?
  Nebo např.když jsem byla krátce v mapách, jak pak poznám , že jsou stále aktivní či vypnuté a jak je mohu vypnout..díky moc za odpověď

  Odpovědět

   Marek
   28.12.2010 v 10:38

   1) Podržte prst na počasí a pak ho přetáhněte úplně dolů do koše.

   Odpovědět

   Jindřich Srb
   28.12.2010 v 21:59

   Dobrý den.
   a) počasí odstraníte tak, že na něm podržíte prst delší chvilku a objeví se koš, do kterého jej přesunete, Tak to funguje i se všemi dalšími ikonami atd. Naopak na prázdném místě na ploše při podržení prstu zvolíte, co tam chcete a pak si to všemožně přesouváte :)
   b) task killer je dobrá volba. Spuštené aplikace můžete vypínat také v nastavení telefonu, sekce aplikace, pak správce aplikací a spuštěné. Kliknete na danou a pak zvolíte ukončit.
   Na datový provoz bych doporučil APN widget, což je ikonka umístitelná na pozadí a jedním klikem máte přehled, že datovým přenosům zamezíte či je povolíte.
   Všechny spuštěné aplikace jsou aktivní, dokud je nevypnete. Toto bude řešit až nový Android 2.3, který bude umět aplikace v multitaskingu vypínat křížky.

   Odpovědět

 102. Gabriela
  27.12.2010 v 22:25

  Jestli ještě jednou můžu ke spuštěným aplikacím – když jdu do oddělení Nastavení aplikací – spuštěné služby- tak tam např je tento skype či nějaký lGDunService, SIMcontact, Updateservice apo. a když jdu na zastavit službu- tak to píše , že služba zůstane vypntá,ale může to mít nežádoucí vliv na aplikaci.. tak nevím můžu to takto ukončit, nebo pak budu muset opět instalovat? Ještě jednou děkuji

  Odpovědět

   Marek_PD
   27.12.2010 v 23:07

   Gabi:
   a) na úvodnej a aj vedľajších obrazovkách sa presúvajú aplikácie čo tam nechceš takto: stlač a drž prst až kým ti nezavibruje nebude sa ti s ňou dať hýbať – prst stále stlačený a posúvaš. Buď dole na obrazovku do koša, alebo ak pôjdeš pomaly na pravý alebo ľavý kraj obrazovky s danou ikonou, v určitej fáze sa ti prevráti obrazovka na vedľajšiu a tam ju môžem pustiť. Zostane tam. Podobne sa menia aj ikony v menu, tam ale musíš dať ľavým tlačidlom posun ikon, inak ti po podržaní prstu na ikone táto skočí na hlavnú obrazovku ako „odkaz“ na túto aplikáciu.

   b) nainštaluj si Advanced Task Killer, tam ti ukáže ktoré aplikácie sú aktívne a dajú sa tam vypnúť. Ja s tým ešte maturujem ako Killera nastaviť, ale ten určite treba. V jeho menu a settings sú nastavenia ako „vypínať zvolené aplikácie každých napr. hodinu. Takto mám istotu, že sa aplikácie každú hodinu alebo koľko nastavíš ukončia. Aplikácie môžeš dať zastaviť, kým ich nedáš odinštalovať, nič sa im nestane. Ak sú vypnuté Killerom, proste sa spustia ak bude treba.

   V Task Killeri si vždy pozrieš, či ti aplikácia zostala aktívna a tam ju označíš a dáš vypnúť.

   Stačí? :-)

   Odpovědět

 103. Gabriela
  28.12.2010 v 09:04

  Děkuji moc,
  koš mi zrovna ukázali kolegové v práci takže jasná, Advance Task Killer jsem včera nainstalovala a tím teď aplikace vypínám i když skype přes to vypnout nejde..ten dělám přes správu aplikací – ale co je problém od té chvíle co jsem instalovala task killer se mi telefon kouše a zamrzává hlavně na úvodní menu obrazovce – vůbec nejde volit aplikace – musím se vrátit na úvodní obrazovku pak zpět do menu a pod.. tak nevím jestli Advanced killer neodinstalovat – jestli není horší když se telefon kouše než když se rychleji vybije… To že zůstanou aplikace spuštěné má za následek jen to, že se telefon rychleji vybije nebo ještě něco jiného? Děkuji moc G

  Odpovědět

   lubos
   30.12.2010 v 11:41

   na tomto telefonu už je andorid 2.2 takže task killer neni potřeba skoro používat, systém mobilu aplikace minimalizuje, tak že zabírají hodně málo paměti a vliv na baterku je mizivý. Ale opačně jestli že používáte task killer a vypínáte špatné aplikace nebo dokonce všechy tak se muže stát, že telefon začne blbnout protože jste vypla to co jste neměla proto je lepší telefon jednou za čas vypnout a task killer nepoužívat.

   Odpovědět

 104. Gabriela
  28.12.2010 v 11:17

  Ještě jen jednu..stejně když killnu aplikace a s telefonem vůbec nic např. hodinu nic nedělám a pak kouknu do Advance tak tam je opět spousta spuštěných aplikací..tak tomu vůbec nerozumím..buď se samy spouští nebo ten Advance killer není až tak funkční? Díky moc G

  Odpovědět

   Marek_PD
   28.12.2010 v 14:27

   GABI – o tom som písal, že treba Killera nastaviť, aby ti nezapínalo aplikácie zase. Ja som tam zadal automatické vypínanie aplikácií každú hodinu, napríklad. SKYPE ti Killer nevypne kým sa v SKYPE sama nedáš OFFLINE, resp. odhlásiť. Dovtedy je aktívna.
   To zamŕzanie je divné, bude to v niečom inom myslím. Inú aplikáciu si si tam nedala? Čo ti žerie veľa RAM pamäti a potom nestíha.

   Odpovědět

 105. Radek
  29.12.2010 v 09:23

  Spustím na tomto telefonu navigaci jako např. iGO Primo ?

  Odpovědět

   Jindřich Srb
   29.12.2010 v 15:18

   Dobrý den, obávám se že ne. Na stránkách výrobce podpora není uvedena a na Android Marketu není ke stažení.

   Odpovědět

    Radek
    30.12.2010 v 10:11

    Děkuji za info. Pro navigaci iGo by tedy byl lepší mobil s OS Windows ?

    Odpovědět

   harryor
   4.1.2011 v 21:56

   Používám navigaci iGO My Way. Vyzkoušel jsem jich už několik a s touhle jsme nejvíc spokojený.

   Odpovědět

 106. Gabriela
  29.12.2010 v 13:24

  Děkuji, nevím jakou aplikací by to mohlo být měla jsem tam jen Ringtone a to už jsem ted odstranila a pak ten skype..
  Ráda bych se ještě zeptala- máte někdo zkušenosti s psaním zpráv přes mikrofon – jak je to zmíněno v recenzi..píše se , že se v psaní zpráv zvolí mikrofon a zpráva se namluví – ten mikrofon tam nemohu , když dám psaní zprávy na klávesnici nalézt..musím to ještě nějak upravit nebo jak se k této možnosti „psaní“ zpráv dostanu? Díky

  Odpovědět

   michal
   29.12.2010 v 23:26

   mikrofon je zobrazeny ako tlacitko na klavesnici vpravo dole, pouzi pisanie na lezato

   Odpovědět

 107. M
  29.12.2010 v 18:50

  zdravím, prosím Vás neví tady někdo, kdo kvlastí tento mobil, jak se přepíná qwerty klávesnice z androidové zpět na tu lg? Mě vyhovuje více ta lg a at dělám co dělám, netuším, jak se na ní dostanu zpět:-( Prosím vás o radu, děkuji!

  Odpovědět

   Marek
   29.12.2010 v 19:01

   Podržte prst na políčku pro psaní zprávy. Vyjede vám nabídka.

   Odpovědět

    M
    29.12.2010 v 19:47

    Bohužel:-( Prosím Vás, nemůžete mi to přesně popsat krok po kroku?

    Odpovědět

     M
     29.12.2010 v 19:48

     Dobréé, už to máám! Děkuji moooooc!

     Odpovědět

    Peter Csicsay
    12.2.2011 v 11:29

    Dakujem.
    Mal som rovnaky problem ale riesil som to cez jednu stiahnutu klavesnicu.

    Odpovědět

 108. Marek
  29.12.2010 v 19:03

  Netušíte někdo, proč mi během některých aktivit začne reproduktor nepříjemně šumět? Všimnul jsem si toho při některých hrách (Angry birds) a třeba taky při volání ve skypeu (tam je to právě docela nepříjemné). Co s tím? Jinak je tichý jako myška…

  Odpovědět

   M
   29.12.2010 v 19:47

   Už jsem to četla i u jiných uživatelů, a já mám to samé. Možná, že už je to prostě tim repráčkem. Víme, že to zrovna hudební mobil není.

   Odpovědět

 109. Pavel
  30.12.2010 v 06:26

  Dobrý den,
  chtěl jsem se zeptat,jak přesunout např. přijatou mms (obrázek,fotku) ze složky „zprávy sms/mms“ do galerie,nebo jestli to nejde,jak tedy uložit takto přijatou fotku,nebo obrázek?
  Předem děkuji

  Odpovědět

   Pavel
   31.12.2010 v 13:20

   Tak už jsem na to konečně přišel!

   Odpovědět

    Gabriela
    5.1.2011 v 10:00

    Mohla bych poprosit o postup uložení foto – mě to stále nejde. Díky

    Odpovědět

 110. Miloš
  30.12.2010 v 14:19

  Dobrý den, telefon je super a recenze taky. Jsem naprosto spokojený. Jen jsem se chtěl zeptat jestli se náhodou nedá změnit menu. Více se mi líbí menu co má přítelkyně v Samsungu i5800 galaxy 3, tzn že se roluje doprava nebo doleva…A ještě jestli se dají v menu vytvářet složky a přesouvat ikony aplikací. Vím jen to, že je to možné na úvodní obrazovce

  Odpovědět

   Jindřich Srb
   30.12.2010 v 17:49

   Dobrý den, menu se změnit nedá, je to klasický Android, bez nadstaveb typu Touchwiz u Samsungu i5800.. Co se týče vytváření složek, to lze v menu v podobě vytváření kategorií, které si sám pojmenujete. Přesouvání aplikací v menu je možné právě i mezi kategoriemi a tak mít přehled.

   Odpovědět

    Miloš
    30.12.2010 v 18:07

    Děkuji za odpověď.

    Odpovědět

    Marek
    30.12.2010 v 19:51

    Akorát jsem nepřišel na to, jak přesouvat celé kategorie. To asi nejde co? Jde o to, že nová kat. se vždycky vytvoří nahoře…

    Odpovědět

     Jindřich Srb
     30.12.2010 v 20:35

     Tak to se mi bohužel také nepodařilo. Nejspíš to nelze, musíte si rozmyslet, co kde chcete mít za kategorii a tak si to pod sebe naskládat.

     Odpovědět

 111. Faren
  31.12.2010 v 00:12

  Pročítám diskuzi a docházím k názoru, že propojení přes USB s PC má LG nedotažené. Mám stejný problém. Po instalaci LG suite a driverů z mikro SD synchronizační program nenajde tel.a při každém připojení USB kabelu PC žádá instalaci driveru pro USB. Problém jsem dnes řešil ve Vodafone ( prakticky – zkoušeli propojení s PC na Vistách a došli ke stejnému výsledku ). Přehození kontaktů jsme vyřešily převodem adresáře Outlooku do formátu .CSV,posláním na účet Gmailu kde lze pracovat s adresářem a průběžně synchronizovat kontakty v PC a mobilu. Toto řešení je ovšem slézání osmitisícovky sklepem. Může mě někdo poradit, jaký funkční ovladač umístit na PC, aby PC našlo LGP500 a mohla se použít synchronizace přímo s PC Suite, Outlooku a s MyPhoneExplorer. Děkuji za každou radu a zkušenosti. Vracet telefon se mi nechce – toto je jedinná vada, ale dnes kdy synchronizace s PC je samozřejmostí, docela zásadní.

  Odpovědět

   MaM
   31.12.2010 v 20:33

   Také jsem měla problém s propojením mobilu s počítačem a stačí pouze v nastavení zadat propojení -Mass storange. Není naprosto zapotřebí instalovat si jakékoli programy jako je LG PC Suite aj.

   Odpovědět

 112. Kepi
  31.12.2010 v 02:49

  Opravdu pěkná recenze, jen jedna věc je velmi zavádějící a hlavně prostupuje od začátku rezence až do diskuzí.

  Na OS Android nepatří task killer. Vždy vám nadělá více škody než užitku a s jeho používáním jsou spojeny pouze problémy.

  Android si hlídá dostupnou paměť sám, aplikace má svůj životní cyklus a celý systém je uzpůsoben tak, aby byla aplikace ukončena, pokud je potřeba paměť. Pokud paměť potřeba není, je vždy výhoda, když aplikace běží, třeba ji budete ještě používat.

  Nevím teď, jestli existuje nějaký pěkný český článek, který by to vysvětloval, ale pro ty co jsou schopní číst anglicky můžete začít např. na http://geekfor.me/faq/you-shouldnt-be-using-a-task-killer-with-android/

  Odpovědět

   Peter Csicsay
   9.3.2011 v 19:52

   dakujem
   bol som zavisly od advanced task killer froyo a vsade ho odporucal
   mal som depky ked mi po spusteni aplikacie a jej naslednom „kill-nuti“ postupne znizoval RAM 312 – 310 – 308 – 308 – 305 – 300 – 300 – 298 – 289 atd.
   a tesil som sa ked mi ukazal po zapnuti telefonu ze z 287 mi kill-ol a uz je tam 312!!
   a potom to islo podla zavedeneho cyklu
   teraz ho odinstaluvam a budem mat klud

   DAKUJEEEEM

   Odpovědět

    Peter Csicsay
    10.3.2011 v 20:22

    uz abstinujem a zbavujem sa zavislosti
    som na seby hrdy :D
    DAKUJEEEEM!!!!!

    Odpovědět

 113. p3tiny
  1.1.2011 v 14:52

  Dobrý den,
  předem bych Vám chtěl pochválit skvělou recenzi, nejspíš do telefonu také investuji. Mám jeden dotaz:
  Místo Picasa (který v zásadě nemám rád a nechci používat) využívám několik let služby Flickru. Je zde možnost sdílet fotografie také na Flickr, například pomocí nějaké aplikace stejným nebo podobným způsobem, jako lze sdílet na Picasa?

  Odpovědět

   Jindřich Srb
   1.1.2011 v 15:13

   Dobrý den, velice děkuji za chválu. K dotazu – na Flickr to také sdílet lze, avšak přes aplikace stáhnuté z Android Marketu. Nalezl jsem např. FlickrUploader, avšak stojí 37Kč. Zdarma je tu např. AndroidFlickr Takže si určitě vyberete.

   Odpovědět

 114. cheRRy
  2.1.2011 v 03:59

  Dobrý den,
  někde jsem četl, že android vyžaduje datové přenosy od operátora, je to pravda?
  A jak je to s podporou javy u tohoto modelu?

  Odpovědět

   Jindřich Srb
   2.1.2011 v 11:38

   Dobrý den, tak pokud budete chtít s telefonem zažít mnoho příjemných chvil, užívat aplikace s přístupem na internet atd., tak datové přenosy jsou potřeba, avšak doma můžete používat vaši Wi-Fi třeba. Datové přenosy lze zcela vypnout, takže se nebojte, že byste za ně platil, pokud byste je oravdu nechtěl. Telefony s Androidem nepodporují klasicky Javu, jako že byste si vzal soubor .jar a uložil jej do něj. Aplikace, hry a další obsah naleznete na Android Marketu či občas přes odkazy z webu.

   Odpovědět

 115. David Jareš
  3.1.2011 v 21:55

  Ještě před pořízením telefonu jsem se tu ptal na informační diodu, tu však bohužel telefon nemá, a bylo to pro mě asi jediné mínus.

  Nyní jsem však nainstaloval aplikaci Missed Message Flasher, která při zmeškaných událostech rozbliká 4 spodní tlačítka, to vše v nastavitelných intervalech, Aplikace je zdarma.

  Odpovědět

 116. Mirek
  4.1.2011 v 00:42

  Tel. mám 3 týdny a pod displej se mi dostal prach.
  Budu ho muset reklamovat. Jinak jsem s tel. moc spokojenej. Hodně muziky za málo peněz. Chtěl bych Vám poděkovat za tuto recenzi. Pomohla mi při výběru tel. s androidem.

  Odpovědět

   Přemek
   22.1.2011 v 01:10

   Tel. mám taky asi 2 týdny a mám tam taky prach. Nechápu kudy se tam dostal. Jinak telefon OK spokojenost.

   Odpovědět

 117. Milan
  4.1.2011 v 15:17

  Zdravim,
  mam tento telefon par dni, vcera som si dobyil bateriu a uz dneska skoncila, pritom som toho vela nerobil. Je mozne ze mam spustene funkcie, ktore nepotrebujem. Moja otázka znie: Ktore funkcie je dobre mat spustene a ktore nie? Cim mozem usetrit bateriu?
  A dalsi problem mam, nejde mi zistenie polohy cez GPS a na google chce stale odo mna account. Co s tym?

  Odpovědět

   David Jareš
   4.1.2011 v 18:33

   Co se baterie týče- nainstaloval jsem si na plochu widget, kde jednim tlačítkem povoluju a zakazuju mobilní data. Už jsem si na to zvyknul a telefon teď vydrží při běžnym používání až 3 dny. U všech mejch telefonů vždycky bylo největším požíračem právě 3G.

   Odpovědět

    Milan
    4.1.2011 v 18:52

    takze mám tomu rozumiet tak, ze si mam vypnut 3G a bude to v pohode?

    Odpovědět

     David Jareš
     5.1.2011 v 20:48

     Nevim jak moc to uštří baterii tobě, pro mě to funguje perfektně. Třeba u iPhonu 3G, kterej jsem měl předtim, bylo 3G pro výdrž baterie zásadní.

     Odpovědět

    Crusy
    5.1.2011 v 10:30

    Můžeš dát odkaz nebo jméno widgetu..

    Odpovědět

     David Jareš
     5.1.2011 v 20:48

     APNDroid :)

     Odpovědět

 118. marek
  4.1.2011 v 19:02

  taky tam mam jedno vetsi smitko. nechapu, jak se tamdostalo a hned reklamovat se.mi nechce. pockam, jestli jich bude vic.

  Odpovědět

   Marek
   17.1.2011 v 19:11

   To zatracené smetí se mi dneska nechápu jak přesunulo z okraje displeje přímo doprostřed. A to už mě docela štve. :(

   Odpovědět

 119. jano
  6.1.2011 v 11:11

  ja by som sa chcel spitat ze ako sa daju odosielat stohoto mobilu mp3 lebo nikde som nenasiel moznost odoslat

  Odpovědět

   Peter Csicsay
   9.3.2011 v 19:42

   nwm
   je to asi dost problem ale nikde to nie je
   snad nam niekto studovany helpne :D

   Odpovědět

 120. Johnny.X
  8.1.2011 v 19:28

  Dobrý den, je nutné kupovat k telefonu ochranou fólii na displey a pokud ano, tak jakou byste mi doporučili? Děkuji za radu.

  Odpovědět

   harryor
   11.1.2011 v 01:19

   Na displeji už fólie je z výroby. Mně slouží velice dobře, neodlupuje se a je na ní vidět, že už zabránila spoustě škrábanců, které zachytila. Možná se už dá sehnat spaciální, ale před 2 měsíci ještě nebyla.

   Odpovědět

 121. jano
  9.1.2011 v 11:49

  a este jedna otakza z ked chcem aby mi fungovala navigacia tak musim byt furt pripojeny na net …. lebo mi furt vipisuje ze aplikacia vizaduje funkcne datove pripojenie.

  Odpovědět

   harryor
   11.1.2011 v 01:22

   Odpověď na stejnou otázku máš o pár příspěků výš. Google maps vyžaduje, ostatní navigace (iGo, Navogon, Aura,… ne. Mapy se ti uloží na SD kartu.

   Odpovědět

 122. Teron
  9.1.2011 v 19:29

  ahoj, mám dotaz, kdybych si chtěl koupit tenhle telofon a neměl bych v něm internet (od t-mobile) vadilo by to moc ??? Dozvěděl sem se, že z android marketu můžu stahovat věci přes wi-fi takže by to zase takovej problém být neměl ne ?

  Odpovědět

   Marek_PD
   10.1.2011 v 11:34

   Bez pripojenia na Net (priameho, nie cez WiFi) sa ti nebudú aktualizovať aplikácie, čo sa dá prežiť. Nebude ti fungovať Maps online a ostatné internetové veci ako aj sťahovanie nových aplikácií z Marketu.
   To všetko však môžeš urobiť cez WiFi, takže dokážeš fungovať v pohode aj bez dátového pripojenia. Nezabudni však – ak budeš mať prístupové body na pripojenie na Net aktívne, musíš vypnúť 3G, synchronizácie, informácie na pozadí, alebo vytvoriť ďalší prístupový bod, ktorý bude zle nakonfigurovaný, aby si ho dal ako predvolený a tým pádom sa ti mobil nenapájal do siete a tebe nepočítalo dátové prenosy navyše, za prachy.

   Odpovědět

 123. Marek_PD
  10.1.2011 v 11:28

  Ahoj,
  1) neviem vyriešiť problém skrátenia SMS na 70 znakov ak použijem slová s diakritikou.
  Príklad: ak napíšem slovo Dobrý s dlhým y, diakritika spôsobí skrátenie počtu znakov na napísanie na 70. Ak ho napíšem ako Dobry bez dĺžňa, dáva klasickým 160 znakov.
  Pri starších mobiloch sa to riešilo prepnutím v menu, no tu taká možnosť znakovej sady nie je.
  Vie niekto poradiť, ako písať so slovníkom T9 s diakritikou a mať možnosť napísať 160 znakov?
  Pošle to mobil skutočne ako dve správy, keď s diakritikou napíšem napr. 85 znakov a ukazuje to už písanie druhej správy?

  2) ak chcem spustiť predinštalovanú navigáciu označenú modrou šípkou kompasu, spustí mi ju ale stále mi píše „Prebieha kontrola dostupnosti navigácie“. GPS je zapnuté, prístup na Net tiež – a netuším, prečo sa to nespustí a načítava to niekoľko minút. Kde môže byť chyba? Google maps mi idú, to som v aute skúšal.

  Ďakujem za odpovede.

  Ďakujem.
  android.optimus.one@gmail.com

  Odpovědět

 124. Marek
  11.1.2011 v 15:46

  Ta nejde nikomu. ;) Funguje jen v USA, pokud vím. Akorát si můžeš dát navigaci přímo v google mapách, ale ta je spíš na nic. Je to jen bodový seznam.

  Odpovědět

   Marek_PD
   12.1.2011 v 12:40

   aháá :-) Nikde som to nezachytil, že original nahratá Navigácia nejde. Díky. Ale už mám Sygic mapy celej EU a je to fajn. Sú OFFLINE a komplet v SK a CZ, stačilo sa pohrabať na Weboch… ;-)
   Na to ale treba viac ako 2GB kartu, min. 4 aby nejaké miesto zostalo, ideálne 8GB.

   ——————————————
   android.optimus.one@gmail.com

   Odpovědět

 125. listreen
  14.1.2011 v 17:28

  Ahojte!Kupil so si aj ja tento telefon a priznam sa su tu veci kt. mi robia problemy.Je tu niekto kto by mi pomohol s niektorými vecami.A prvy problem mam z prenesenim tel.cisel z karty zodo LG P 500.Pomoze mi tu niekto?Vopred DAKUJEM!Ak by niekto bol ochotny pomoct aj cez telefon a je orange tak budem rad ja mam orange volne takze zavolam ja.Len nech tu osoba kt.mi chce pomoct naha cislo.Este raz dakujem.

  Odpovědět

 126. luboš
  16.1.2011 v 12:27

  ahoj musíš dostat kontakty do počítače. U starého mobilu bud přes program co si k němu dostal nebo je přes bluethu nakopířuješ do lg. poté lg přes kabel připojíš k počítači a ty telefoní čísla jsou uloženy na kartě ve složce bluethu ty soubory otevřeš v MS outlook a dáš uložit jako a uložíš je ve formátu Vcard. Tento soubor Vcard nahraješ na google učet do kotaktů a v mobilu dáš synchronizovat a sou tam :). nebo pokud nemáš net tak ten soubor zase zkopíruješ do mobilu třeba zpět k těm ostatním souborům a v telefoním seznamu ve volbě je něco jako najít soubory vcard nebo tel čísla v mobilu to dáš a mobil ti sám ten soubor najde a uloží čísla do kontaktů. doufám že ti to pomůže taky sem timhle nějakej ten čas zapasil, je to holt jinej styl než u starejch mobilů, ale je to podle mě lepší čísla sou poté uložena na google když zapneš synchroniuaci a máš je k dispozici kdykoliv máš net.

  Odpovědět

   Marek_PD
   16.1.2011 v 18:02

   Ahoj, ja som mal predtým našťastie LG a tam bola možnosť Zálohovať kontakty na pamäťovú kartu. Zálohovalo to vo formáte vCard, čo bolo šťastie, lebo mi stačilo napr. dátovým káblom dostať súbor do mobilu a tam v tel. zozname nájsť položku Zálohovať kontakty na SD card, respektíve Obnoviť kontakty – importovať zoznam do telefónu. Po kliknutí na túto možnosť ti dá možnosť vyhľadať súbory typu vCard a už ti ho len krásne rozbalí do telefónu. Potom treba kontatky na SIM vymyzať a pracovať len s pamäťou telefónu.
   Iná možnosť – ak ti ide v starom mobile odoslať kontakty cez BT, tak to skús tak, aj keď to možno pôjde len po jednom.
   Ďalšia možnosť – preniesť ich cez SIM do nového telefónu. Vybrať v starom mobile Presunúť na SIM (ak máš viac ako 250 kontaktov, len presúvaj, nie Kopírovať). Prvú časť ti presunie na SIM, vymeníš SIM do nového Optimusa, dáš kopírovať zo SIM do Telefónu – tiež presunúť, aby sa ti zmazala SIMka. Ak je prvých 250 kontaktov presunutých, dáš späť SIM do starého, dáš presunúť zvyšok kontaktov a presunieš ich zase v Optimuse do pamäte telefónu.

   Stačia tieto tri možnosti? ;-)

   Odpovědět

 127. listreen
  17.1.2011 v 12:27

  Chalani ja vam DAKUJEM!Ale poviem vam to na rovinu som z toho …….!Nemohli by sme sa spojit cez skipe.Ja mam vela otazok a potrebujem pomoct asi krok po kroku.A aj vysvetlit niektore vyrazy.Teda ak by sa vam chcelo a budete mat cas pomoct mi tak mi len napiste kedy by ste mali cas a pomohli by sme sa spojit zez skipe!Este raz dakujem uz aj za to co ste mi napisali!

  Odpovědět

   Jindřich Srb
   17.1.2011 v 13:37

   Dobrý den, samozrejme je mozne vam pomoci. Kontaktujte nas na uvedenych emailech v sekci http://mobilizujeme.cz/kontakt/. Dekuji a preji hezky den

   Odpovědět

 128. Marek Strahlheim
  17.1.2011 v 15:16

  Dobrý den rád bych se zeptal co znamena sdileni dat pres Wi-fi co se tady pise. neni to nahodou jiny termin pro normalni pohybovani po internetu pres Wi-fi ?? .. A jeste bych se chtel zeptat na vas nazor oproti HTC Wildfire. hlavne co se tyce fotoaparatu displaye a vydrze. Dekuji

  Odpovědět

   Jindřich Srb
   17.1.2011 v 15:40

   Dobrý den, sdílení internetu znamená to, že v telefonu máte datový tarif přes operátora (GPRS/EDGE/3G) a ten poskytnete přes Wi-Fi telefonu dalším až 5 zařízením. Proto je to sdílení připojení k internetu přes Wi-Fi (Wi-Fi Tethering). HTC Wildfire i LG Optimus One jsou na tom srovnatelne, avšak LG má lepší displej (HVGA), fotoaparát a výdrž jsou srovnatelné.

   Odpovědět

    Marek Strahlheim
    17.1.2011 v 17:53

    no jestli je to tak je volba jasna :-) dekuji

    Odpovědět

 129. katerina
  19.1.2011 v 23:25

  Dobrý den, četla jsem zde v článcích o klávesnici QWERTY, ale předpokládám dobře, že klávesnice funguje i v českém provedení QWERTZ? Děkuji za odpověď.

  Odpovědět

   harryor
   21.1.2011 v 10:23

   Urcite se muzes nainstalovat i klavesnici QWERTZ.

   Odpovědět

 130. ed
  20.1.2011 v 15:43

  Ahoj,ma telefon vyzvaneci profily,nebo lze jen prepnout do rezimu potichu.
  Diky

  Odpovědět

   Marek_PD
   20.1.2011 v 15:53

   Klasické profily to nemá, nedá sa v každom profile uložiť hlasitosť vyzváňania. Ovládam to dvomi ikonami – vytiahol som si na plochu skratku na ovládanie: Tichý – Vibrovanie – Zvonenie aj vibrovanie – Len zvonenie, a druhá skratka je na ovládanie hlasitosti. Je to o jeden rýchly krok pri zvolení si profilu a hlasitosti navyše, ale už to nevnímam, je to v pohode.

   ———————————————–
   android.optimus.one@gmail.com

   Odpovědět

   Miloš
   22.1.2011 v 20:34

   já bych se kouknul na market, dle mého názoru tam určitě něco bude. Hledal bych pod profil manager :-)

   Odpovědět

   Miloš
   23.1.2011 v 13:24

   Nebo když podržíte dlouze tlačítko na „probuzení telefonu“ tak se objeví nabídka Vypnout/letadlo/potichu

   Odpovědět

 131. Breta Drlos
  21.1.2011 v 09:34

  Dobry den,
  koupil jsem si LG P500 a jsem nad miru spokojeny, ma sve mouchy,ale da se je predcit jejimy klady.A hned bych mel k Vam dotaz.Nemuzu ze synchronizovat LG s PC .Mam nainstalovanou LG PC Suite IV.A pri pripojeni Lg k PC a zapnuti programu mi porad pise ze mobilni telefon neni zapojen.Muzete mi nejakym zpusobem poradit,nevim si uz rady.Zkousel jsem uz vse.LG se mi obevuje jen jako flesh disk,ale synchronizace zadna.Dekuji za pripadnou odpoved

  Odpovědět

   Miloš
   22.1.2011 v 20:41

   Když telefon připojíte tak se zobrazí na telefonu buď zelenej panák (android) nebo oranžový panák… Pro synchronizaci musí být právě zelenej (přepíná se to tím zapnout nebo vypnout úložiště USB – je to pod tím androjďákem). Já musel mít telefon připojený na netu (synchronizoval jsem kontakty a jinak se mi to taky nedařilo)…

   Snad jsem pomohl

   Odpovědět

 132. Breta Drlos
  21.1.2011 v 09:37

  A jeste jsem zapomnel nainstaloval jsem si ADOBE READER z MARKETU a stahl jsem do nej ze sveho mailu nejake dokumenty a ted je chci smazat jak bych to mel udela.Dost nenivedena otazecka.Co?? :)

  Odpovědět

 133. Miloš
  22.1.2011 v 20:31

  Zdravím, chtěl jsem se zeptat na výdrž baterky. Telefon mám a schválně jsem se teď zaměřil na výdrž baterky, protože se mi zdá že jsem na tom bledě. Telefon jsem odpojil z nabíječky (baterka 100%) a po 14hodinách mám už jen 63%. Za těch 14 hodin jsem napsal asi 2sms, přijal 3 sms a měl jsem dva telefonáty po 3minutách. Jinak nic. (Wifi,gps,bluetooth – off) jas cca 15%. Používám Advenced task Killer (teď jsem ale četl že je nefunkční pro A 2.2 ???) Widget jen budík a sms, pozadí statické. Přítelkyně má samsung galaxy 3 ráno odpojeno z nabíječky nyní má přes 90%baterky.
  Ptám se tedy, je to normální nebo mám nějakýho žrouta baterky? A jak je to s tím killerem?

  Děkuji

  Odpovědět

   Jindřich Srb
   22.1.2011 v 21:54

   Dobrý den, v recenzi máte o výdrži odstavce a k Task Killer programu také, používejte Froyo Task Killer, nebo spíše přímo v nastavení telefonu správa aplikací, kde je můžete povypínat.

   Odpovědět

    Miloš
    23.1.2011 v 13:22

    Vím že v recenzi uvádítě že je výdrž špatná, četl jsem ji několikrát už před koupí telefonu. Ale i tak se mi zdá že telefon vybíjí baterku až příliš rychle, proto se ptám na zkušenosti ostatních uživatelů. Děkuji za radu s Task killerem. Na advanced task killeru se mi líbil widget přímo na ploše, který vypl aplikace najednou, ale ještě i tak běželo dost aplikací (to jsem viděl v nastavení aplikací v telefonu). I tak děkuji za odpověď

    Odpovědět

     Peter Csicsay
     9.3.2011 v 19:29

     task killer sa da nastavit aby „zabijal“ aplikacie opatrne, utocne a pod.

     Odpovědět

 134. Breta Drlos
  23.1.2011 v 13:55

  To jsem take zkousel a pise mi to ze nebyl nalezen pristroj….Neznate treba nejaky jiny program pro LG…Ten PC SUIT je strasny ma sni kazdy problemi…

  Odpovědět

 135. minolot
  24.1.2011 v 10:56

  Dobrý den.Zajímalo by mě jestli se dá GPS používat i bez přenosů operátora a jestli už jsou google mapy i pro ČR a také jestli mobil přehraje megavideo děkuji.

  Odpovědět

   Miloš
   24.1.2011 v 18:11

   Dobrý den, osobně používám navigaci která nevyžaduje připojeni k netu. Mám sygic, ale chci vyzkoušet i jinou. Má problémy s popisnými čísly (teda já mám takovou zkušenost)…Pokud já vím tak google mapy vyžadují připojení k netu, jistej si ale nejsem…a o mega videu nemám potuchu, ale nainstaloval se mi nějaký program Divx Converter Mobile, předpokládám že s jeho pomocí se dají nahrát filmy do mobilu ve slušné kvalitě i velikosti

   Odpovědět

 136. Mira
  24.1.2011 v 22:17

  Hezký den, v první řadě velice děkuji za super recenzi. Dnes jsem seděl celé 3hodiny u PC a četl a zkoumal a již jsem rozhodnutý zítra jít LG OO koupit jestli ho teda vodafone v ČB bude mít. Poslední věc u které mírně váhám je, že často a rád píšu sms a někdy i když by se nemělo :-) tak za jízdy v autě. Jsem zvyklý na super T9 z NK6220c. Jak to bude u tohoto tel? Bude to můj první dotykový a z psaní sms mám trochu obavy. Zkoušel jsem chvíli půjčenou NK C6 a tam mě teda dotyk ovládání moc nenadchlo.
  Děkuji za názory

  Odpovědět

 137. Rion
  26.1.2011 v 18:25

  Dobrý deň,
  rozhodujem sa pre kúpu tohto telefónu, všetko mi na ňom sedí, ako by bol ušitý namieru. A musím pochváliť aj recenziu. Jediné čo ma trápi je že kamarát mi furt hovorí že je tam malé rozlíšenie alebo málo farieb.. Čo je na tom pravdy?

  Odpovědět

   František
   26.1.2011 v 19:31

   Rion: nemyslím si, že 262 tis. barev je málo,
   navíc u konkurenčních telefonů
   (htc wildfire, vodafone 945 atd.),
   je 262 t. taktéž.

   A co se týká rozlišení zas tak malé není.

   Odpovědět

 138. Marek_PD
  27.1.2011 v 20:50

  PETOUL: Šum v repráku nejak nevnímam, asi v mojom kuse neni výrazný.

  RION: podľa mňa je rozlíšenie veľmi príjemné a postačujúce. Myslím, že lacné HTC Wildfire má horšie, ak som si nepomýlil typ toho HTC.

  ———————————————
  android.optimus.one@gmail.com

  Odpovědět

 139. Lukasso
  29.1.2011 v 19:14

  Dobrý den,

  telefon mam dva měsíce, ale před 14 dni se mi začal zasekávat (nutno restart) a také restartovávat sám od sebe. Může to být způsobeno něčím jiným, než chybou v systému? Kupoval jsem např. novou SD kartu a když volám, tak mi telefon furt píše – SD karta se odpojuje, pak následně připojuje. Nebo třeba moc aplikací? V telefonu mam 40MB místa. Podotýkám, že se mi ho nechce jít reklamovat. Děkuji za případné rady a návrhy…

  Odpovědět

   Marek_PD
   30.1.2011 v 19:12

   Aj mne občas zamrzne a snažím sa zisťovať, čím to je. Niekedy sa mi zdá, že po pridaní nových aplikácií, niekedy premýšľam, či to nemôže robiť magnetické zapínanie púzdra na opasku…
   Ak niekto zistí na svojom, kde je asi chyba, budem rád ak tu nájdem nejakú radu.
   Určite to však nie je závada, ktorú chcem ísť reklamovať. Toľko som sa s ním hral, že si jednoducho prepáliť nový soft nedám :-)

   —————————————–
   android.optimus.one@gmail.com

   Odpovědět

    Lukasso
    30.1.2011 v 20:25

    Na dalších diskuzích jsem vyčetl, že nás je více s tímhle problémem, ve všech případech se ale jednalo o zákazníky Vodafonu, asi mají nějakou vadnou dodávku. Já mam však T-Mobile, ale zasekává se celkem často – nemůžu třeba věřit budíku. Mam ho také už celkem vychytaný a nechce se mi všechno opět instalovat, hledat atd.

    Odpovědět

 140. Pavel
  29.1.2011 v 21:25

  jsem rád že tetnto mobil daly na trh,dokonce je to reklamový mobil.Nejvíc mě zaujalo,kolik má tento mobil schopností.například os.systém android.to myslím žádný typ lg nemá až na tetno.je to chluba v prodeji.všichni co se na tento mobil podívaly,tak at si ho koupí má kladné schopnosti.a jak tu píšete o těch bedničkách,tak si myslím že aji bez těch příslušenství to má krásně vyhklazený a dost hlasitý zvuk.jen podotknout těch 256 tisíc barev to mě svrhlo ze židle

  Odpovědět

 141. Jan Novák
  4.2.2011 v 11:21

  Tento mobil má úžasné funkce i design zvažuji že si ho koupím i když přemíšlím i nad HTC Wildfire oba dva se mi zdají na stejné super úrovni prosmím poradte s výberem!…díky

  Odpovědět

   Marek
   4.2.2011 v 21:59

   Wildfire má mnohem horší displej (menší rozlišení).

   Odpovědět

    Peter Csicsay
    9.3.2011 v 09:50

    tiez som uvazoval nad Wildfire ale rozhodol displej a som velmi spokojny s p500

    Odpovědět

 142. Marek_PD
  15.2.2011 v 20:47

  zistil som pravdepodobnú príčinu zamŕzania môjho kusu. Viac krát sa mi stalo, že som našiel po odblokovaní klávesnice napísané v príkazovom riadku „Pamäťová karta bola odpojená“. Keď som urobil hneď nejaký krok a nepočkal som chvíľu, tak zamrzol. Takže nejakým spôsobom sa mi sama odpája SD karta a robí to galibu.
  Ale prečo sa mi sama odpája??? To zatiaľ neviem, či je to mojou pamäťovkou a značkou A-Data, alebo je chyba SW v Optimuse…
  Niekto má podobné skúsenosti???

  Odpovědět

   Marek_PD
   25.3.2011 v 19:12

   ZISTIL SOM PRÍČINU ZAMŔZANIA Optimusu:
   ——————————————-
   vyzerá to, že príčina bola v Orangeom upraveným SW a to verzie V10a. Objavil sa však update verzie určenej pre Optimusy od Orange, takže si urobte UPDATE na verziu V10r.

   Takto som to robil ja:
   Najskôr som si zaktualizoval PC SUITE, objavila sa tam aktualizácia.
   Až potom mi korektne rozbehlo aktualizáciu SW na novšiu verziu. Odporúčam zálohu kontaktov na SD kartu, pre istotu. Ja som SD neodpájal pri aktualizácii. Pri cca 24% aktualizácie mi dalo hlášku „prerušenie spojenia s MT, odpojte kábel a batériu“. Mal som z toho obavu, lebo mi svietil na žlto v Emergency mode a vtedy by sa mobil odpájať nemal. Ale iná možnosť nebola. Po zapnutí mi zostal svietiť na znaku Orange a dosť… Pot ma zalial, ale napichol som ho zase dal aktualizovať ešte raz tam kde to skončilo a chytil sa. Už mi ho na druhý pokus zaktualizovalo a nič sa v telefóne nezmenilo ani nič nezmizlo.
   Teraz pevne verím, že mi to otravné odpájanie SD karty a mrznutie táto verzia odstráni, zatiaľ ide 3 dni bez chybičky. Ak áno, Optimus bude bez chyby a nebanujem ani sekundu, že som si ho vzal.

   ———————————
   android.optimus.one@gmail.com

   Odpovědět

 143. Martin
  17.2.2011 v 02:00

  Zdravim.Dakujem za velmi solidnu rezenziu na Lg OO.Vlastnim tento mobil asi tyzden a funguje absolutne spolahlivo.Po prvom zapnuti som urobil hard reset,sformatoval memory kartu.Vsetko funguje bez mrznutia a zasekov.Velmi mi mi pomohla instalacia Adw launcheru a Task managera z Marketu.Moznosti doladenia ovladania sa paradne zlepsili a pritom cele graficke rozhranie funguje hladko a velmi svizne.Ked to porovnam z Htc Desire,ktory som pracovne pouzival,rozdiely v odozvach systemu su minimalne.

  Odpovědět

 144. Ivo
  19.2.2011 v 10:54

  Dobrý den, FM tuner má podle screenshotů, které jsem dohledal, podporu RDS služeb PS (název stanice), PTY (typ programu) a RT (radiotext). Podporuje také AF, tedy automatické přelaďování? Děkuji.

  Odpovědět

   Ovi
   26.2.2011 v 16:54

   Po důkladném vyzkoušení rádia si odpovím sám: AF nepodporuje.

   Odpovědět

 145. Aleš
  20.2.2011 v 10:44

  Zdravim, uvazuji nad koupi telefonu a premyslel jsem na lg optimus one a nokii c6-00. Strasne se mi libi Android, ale ta nokie ma zase lepsi fotak a i tak celkove se mi zda lepsi,jenze ma symbian. Je na nej taky tolik aplikaci, her….. Co myslis, ktera volba je lepsi?

  Odpovědět

   michal
   1.3.2011 v 22:36

   myslim,ze jsi mel doposud Nokii…Android je jinaci svet,vse je v pohode,zadne certifikace apdobne…online aplikace, ktere vyuzijes na Androidu,nikdy na nokii neuvidis,treba freesms sender,tv program na 7 dni dopredu,navi,geo,hry a hlavne vse uplne zadara,navic existuje i neofiko market,kde je mnoho aplikaci vylecenych…pokud ti jde o fotak,ve smyslu Mpx…kup si C6.foto jsou moc dobre i na LG OO!!!!Nokie je k hovnu a ted uz zustane i potom co se zpolcila s Microsoftem a jejich VM7

   Odpovědět

    Peter Csicsay
    9.3.2011 v 19:20

    suhlasim
    LG OO mam a aplikacie nestiham instalovat a odinstalovat
    ma nietko podrobnosti k tej aplikacii freesms sender??
    kamos ma android 1.6 a furt mi pise
    ak by to bolo a zdarma sms medzi androidom a inym androidom, bolo by to super (ak by to nebolo zavisle od internetu :-()

    Odpovědět

 146. MaxQ
  1.3.2011 v 14:06

  Ahojky.Mam LG Optimus one asi týden, a mobil s operačním systémem poprvé. Zatim jsem spokojená s tim, jak vypadá, jak sedí v ruce a co všechno umí. Recenze odpovídá většině tomu, co jsem si o něm pomyslela, když jsem ho začla prozkoumávat. Takže zatim skvělý mobil, hlavně za skvělou cenu. Jen se musíme skamarádit. Doteď jsem byla zvyklá jen na SE, takže jsem vážně uvažovala mezi xperia8 a optimus one. Optimus už od pohledu vypadá jako mobil, xperia8 jako plastová hračka pro děti. Měla bych dotaz-co je v nastavení hovorů REŽIM TTY, jsou tam 4 možnosti-TTY vypnuto, úplný režim TTY, TTY HCO a TTY VCO. Nechci vypadat jako trotl, ale nikdy jsem se s tim ještě nesetkala a nevim, co tim nastavim nebo zrušim? A pak, když zkoumam paměť telefonu, docela rychle ubývá, hlavně když si hraju s internetem. Můžu to zaplňování paměti nějak ovlivnit nebo vyčistit, aniž bych něco důležitýho smazala? Díky za odpověď

  Odpovědět

 147. OtPa
  6.3.2011 v 10:06

  Dobry den. Mel bych jeden specialni dotaz. Mel jsem telefon s Androidem 2.1 (konkretne to byl model od Vodafonu) a mel jednu docela podstatnou vadu. Kdyz se dvakrat zmackla klavesa s „domeckem“, tak se telefon odemknul. Jelikoz telefon nosim po kapsach, tak se mi nekolikrat stalo, ze volal vsude mozne. Zajimalo by me, jestli to byla vada telefonu, nebo Androidu. Android jako takovy me velice uchvatil a rad bych si jej poridil znovu, ale jen v pripade, ze by se neodemykal „sam od sebe“. Rad bych kdyby jste to nekdo mohl proverit a dat mi vedet. Dekuji moc.

  Odpovědět

   Peter Csicsay
   9.3.2011 v 09:57

   na tomto telefone displej vyzaduje dotyk prstu
   to sa mi na nom paci
   moze sa pomackat kolko klaves na nom je a nic sa nestane lebo vo vacku nikto prst nenosi
   ak sa vam napr. dlhsie stlaci vypinacie tlacitko, otvori sa moznost tichy rezim, rezim lietadlo a vypnut aj pri zablokovanom displeji
   tlacitko je vsak dost male a mne sa to nikdy nestalo (mam ho od vianoc minuleho roku)
   no ak stlacite tlacidlo spät, vratite sa na povodnu obrazovku a musite odblokovat displej
   mne ide o to povedat ze displej sa odblokuva posunutim PRSTU po displeji takze vacok s tym nic neurobi

   snad vam to pomoze ked som stratil aspon 8 min.

   Odpovědět

    OtPa
    9.3.2011 v 12:55

    Dekuji za odpoved. Pak u me asi byla chyba v modelu. :)

    Odpovědět

     Peter Csicsay
     9.3.2011 v 13:36

     kedze hovorite o telefone s androidom 2.1 a tento telefon ma android 2.2, nemusela to byt chyba modelu ale proste iny typ

     Odpovědět

 148. Peter Csicsay
  9.3.2011 v 09:59

  chcem sa opytat ci je mozne zapojit telefon na USB a tak sa pripojit na internet
  router mam ale ked napisem heslo od nasej siete, nic sa nestane (heslo JE spravne)
  povedzte mi prosim sposob ako sa to da a ak nie tak ako mam riesit svoj problem

  Odpovědět

 149. Radek
  9.3.2011 v 22:24

  Dobrý den. Mám LG OO asi týden, před ním jsem měl několik telefonů LG, ale tenhle mě trochu zklamal. Základní věci – vlastní samostatný zvuk pro upozornění kalendáře a sms chybí. U kalendáře nejde nastavit doba, po kterou má běžet upozornění (když je u sms nastaveno jen krátké ťuknutí, to samé je u kalendáře). V tomhle ohledu krajní nespokojenost.
  Nejde mi nastavit synchronizace – podle návodu v LGPCSuiteIV mám na domovské obrazovce telefonu stisknout tlačítko Připojení telefonu, jenže kde to tlačítko je? V minulém LG telefonu jsem bez problémů zprovoznil jízdní řády, teď to nejde…. Mohl by mi někdo poradit?

  Odpovědět

 150. Vlastimil
  24.3.2011 v 17:26

  Dnes jsem obdržel poštou nový mobil LGP5OO.Byl jsem rád.Po zprovoznění přístroje byla maximální spokojenost.Po nainstalování programu do pc LG PC SUITE IV jsem synchronizoval data s telefonem.Byla zjištěna nová aktualizace softveru tak jsem jej aktualizoval podle návodu a telefon mi zamrznul.Po zapnutí mi naskočí emblém LG,potom T-Mobile potom naskočí nápis android a zamrzne to.Takže předčasná radost.Volal jsem do Kladna kde je jediná záruční opravna a po domluvě tam zasílám tento přístroj k opravě .To je moje první seznámení s telefonem.

  Odpovědět

   Luboš Srb
   25.4.2011 v 14:45

   Dobrý den, u jednoho námi testovaného kusu v redakci se nám to samé také přihodilo, pomohl recovery mode (vyjmutí baterie, následně přidržení home buttonu a zároveň stisknutí vypínací klávesy, dokud se telefon nespustí, poté počkat). V našem případě jsme však museli čekat hoodně dlouhou dobu, než se telefon opravil a naběhl.

   Odpovědět

    Vlastimil
    26.4.2011 v 08:26

    Děkuji za radu.Poslal jsem tel.do opravny v Kladně.Za necelý týden přišel zpět s nahraným softverem a funguje bezvadně.Maximální spokojenost.

    Odpovědět

 151. petcha
  24.3.2011 v 22:23

  Dobrý den, většinou jak se dívam na youtube, na recenze tohoto mobilu, tak mě zaráží ja se ten internet seká při potahování prstem po displayi, a teda se ptám čím to je bud procesorem, nebo rychlosti internetu ? A koupi si radši HTC wildfire, nebo lg optimus one proč, a jake tam jsou rozdíli , děkuji za odpověd

  Odpovědět

 152. RomanS84
  26.3.2011 v 17:38

  Zdravím, tel mám asi týden a jsem s ním maximálmě spokojen. Jen potřebuju poradit se synchronizací s PC,když telefon připojím, tak se mi jen nabíjí a piše, že to chce nainstalovat ovladač ale ten nevím kde najít když k němu dodávané žádné CD. Děkuji za odpověď.

  Odpovědět

   Jindřich Srb
   26.3.2011 v 20:42

   Dobrý den, LG PC Suite si zadejte na Googlu vyhledat a jistě vám to nalezne několik zdrojů, z nichž některý je přímo na webu LG, odkud je stahování nejbezpečnější a máte jistotu, že máte to správné.

   Odpovědět

   Vlastimil
   26.4.2011 v 08:24

   Ovládač na tento telefon je uložen na paměťové kartě.

   Odpovědět

 153. Jiří
  4.4.2011 v 13:26

  Kdo poradí jak si dát vlastní zvuk na sms nebo i na budík? děkuji

  Odpovědět

   tompec
   19.4.2011 v 18:34

   V podstate jsou dve moznosti, po pripojeni k pocitaci nahrat na kartu do adresare notifications, nebo pri prehravani v playeru Hudba nastavit jako vyzvaneni. Treti moznosti jsou specialni programy. Prvni moznost je nejjednodussi.

   Odpovědět

 154. Radek
  12.4.2011 v 18:56

  U nového telefonu při hrách, kde se využívá girosenzor, směřuje řízení stále doleva. Má někdo s tímto zkušenost? Děkuji za odpověď.

  Odpovědět

 155. Psychocircus
  13.4.2011 v 12:30

  Podle této (skvělé) recenze jsem si pořídil tento mobil. Po měsíci používání je zřejmé, že vše co je psáno v recenzi sedí takříkajíc, jako „prdel na hrnec“. Děkuji tedy za perfektní recenzi, která mi hodně pomohla v rozhodování.

  Odpovědět

 156. Tungata
  14.4.2011 v 10:31

  Tak uz ho mam tri mesice, ze zacatku spokojenost, dokud jsem nenainstaloval program od LG do pocitace,(tak pitomy program jsem jeste nevidel) parovat se to nechtelo, aktualizovat se to nechtelo. po dni nadavani se mi to podarilo. Po trech mesicich mi mobil sem tam nereaguje na doty, treba az na popate a jeste mi vcera zniceho nic smazal vsechny kontakty. takze tento mobil rozhodne dobry neni. mam dva pristroje. jeden svuj a jeden firemni a oba vykazuji stejne chyby.

  Odpovědět

 157. MIRCO
  18.4.2011 v 16:01

  Zdravím. Poradí niekto. Hore v recenzii som sa dočítal že sa dajú písať SMS-ky nahovorením do mikrofonu telefonu.

  ,,K napsání zprávy nicméně nebudete mnohdy ani klávesnici potřebovat, stačí na ní zmáčknout ikonku mikrofonu a vaši chtěnou zprávu namluvit,,

  …ja ked si zapnem mikrofon tak nahovorené slová ma pripoja na net cez Google. Poviem slovo ,,auto,, a načíta mi hned odpovídající stránku. Radšej by som bral keby mi to písalo SMS.

  Odpovědět

 158. Mikone
  3.5.2011 v 00:20

  Dobrý den. Přemýšlím o koupi tohoto mobilu, jelikož mám možnost jej mít od o2 za krásných 600. Má někdo zkušenosti s těmi od o2, jestli nějak hromadně vykazují chyby jako ty od Vodafone? A mají také nějak pozměněný SW?…Další otázka na ty co jej už nějakou dobu máte, pozorujete nějaké problémy které se objeví časem?…A jen se zeptám, ty aplikace o kterých se mluví co tak žerou baterku, tím jsou myšlené ty co běží na jednotlivých plochách?nebo některé jiné? Děkuji

  Odpovědět

   Mikone
   3.5.2011 v 11:19

   Těma aplikacema na ploše jsem myslel samozřejmě ty widgety. Nebo které aplikace tak žerou tu baterku? Děkuji.

   Odpovědět

 159. pcwifi
  5.5.2011 v 12:08

  widget nezere nic spis jen RAMku a te ma OO na rozdavani…mel sem toho spusteno hafo a furt 160MB volno :o) jo to takove spustene ICQ apod. drnca procesor a tim i baterku ale stale bych rek ze je to v pohode,tak jak dokaze zdrancovat baterku WiFi ci dlouhe datovani ji nic jine jen tak nezdrancuje, teda treba krom Angry Birds,prehravani videi apod :o)

  Mam OO par dnu,prichazim mu na chut a zatim nemuzu najit vyrazny problem, koupen 2M stary z VDF za 4talire,za ty prachy pohoda.

  prvni zkusenost je, ze vydrz bude do 2dnu pri decentnim pouzivani…

  PW

  Odpovědět

 160. ďury
  9.5.2011 v 16:43

  dobrý deň chcel by som sa len opítať čo by som mal asi urobiť stým telefonom keďže som ho vyhral. Neviem sa rozhodnúť no mám najlepšie tri možnosti keďže už vlastním Nokiu 5530 tak neviem či L by bolo lepšie si nechať, darovať alebo predať?

  Odpovědět

   PIETROS
   15.5.2011 v 14:25

   Mozes mi ho podarovat. Aspon budem mat pekny datcek pre manzelku.

   Odpovědět

 161. Olin
  11.5.2011 v 20:58

  Hello, chci se zeptat.. funguje nekomu wifi HotSpot… pomoci wifi sdileni.. wifi siti

  Odpovědět

 162. thea
  16.5.2011 v 18:49

  ahojte, chcela by som sa opýtať na Váš odborny (aj neodborny) názor :-) ktorý mobil by ste si vybrali, LG P500 Optimus One alebo Samsung Galaxy 3 ? dakujem za odpovede :-)

  Odpovědět

   PIETROS
   19.5.2011 v 09:42

   Jednoznačne LG P500 Optimus One. Mám obidva, a One je minimálne o 50% lepší. Lepšie rozlíšenie displeja, lepšie Wifi a proste je lepší. Samsung Galaxy 3 má neštandardné rozlíšenie a napríklad navigácia Sigic je na ňom strašná (vzhľadom). A malá poznámka: Samsung Galaxy 3 z Orange nie je I5800 ale I5801 Galaxy Leo. A to je veľký problém, a hlavne zavádzanie zákazníka (neznalého)

   Odpovědět

    thea
    20.5.2011 v 16:26

    dakujem velmi pekne za odpoved :)

    Odpovědět

 163. ivos
  18.5.2011 v 09:23

  LG Optimus One nebo Sony Ericsson Xperia Mini pro?
  Dobrý den, moc prosím o radu, který je lepší. Sice už jsem majitelem telefonu LG OO, ale nevím, zda jsem neudělal chybu. Byl jsem rozhodnutý pevně před tím pro Sony Ericsson, protože má hardwarovou klávesnici, ale prodavač mě nakonec zlomil pro LG. Jinak ostatní funkce mají srovnatelné, možná o malinko je lepší LG OO. Navíc LG OO měl k tomu jako bonus Sygic navigaci zdarma. Mně se jedná hlavně o normální telefonování, smsky, a párkrát využiju i jiné funkce, ale zatím ne tolik. Také výdrž baterky je pro mě důležitá. Jestli můžu poprosit o radu, předem děkuji za jakýkoliv názor. Trochu mě prostě děsí ta softwarová klávesnice, proto jsem byl před tím rozhodnut pro Sony Ericsson….

  Odpovědět

 164. Rudy
  29.5.2011 v 07:23

  Dobry den, nekde jsem se docetl (pravdepodobne zde), ze lg oo nepodporuje kompresi dat pri „surfovani“. Da se efektivne vyuzivat na prohlizeni internetu s nekterym z datovych balicku nasich tuzemskych operatoru, aniz by byla velmi rychle prekrocena FUP kvota? Ma nekdo zkusenosti, jak rychle je dosazeno napr. 100MB? Nebo je clovek odkazan pouze na wifi? Zvazuji koupi, a jde mi predevsim o praci s emaily a prohlizeni oblibenych stranek. Dekuji za pripadne odpovedi.

  Odpovědět

 165. Jakub
  31.5.2011 v 20:51

  Zdravím, měl bych tři dotazy ohledně tohoto telefonu. Jak je to s mazáním sms konverzací, jde mi o to, jestli můžu nastavit, aby nebyl stanoven limit počtu sms v konverzaci po jehož dosažení se sms vymažou? Jelikož jsem u Vodafone a používám jejich sms bránu, zajímalo by mě zda je možné tyto 750 znakové zprávy ukládat z mobilu do počítače v čitelné podobě a stejně tak i MMSky? Není nutné mít nějakou „mini“ sim kartu jako je tomu u některých jiných telefonů (obzvláště značky Apple)? Díky za odpovědi ;-)

  Odpovědět

 166. Sláva
  12.6.2011 v 19:26

  Dobrý den,
  po spuštění navi telefon po nastaveném intervalu „usne“,jako když se nepoužívá,dá se to nějak řešit?Např. u mého druhého telefonu HTC pokud je spuštěna navi,tak neusíná.Děkuji..

  Odpovědět

 167. ScOrPiOn9
  16.6.2011 v 01:09

  Zdravím, měl bych dotaz zda s telefonem budou fungovat bluetoothová sluchátka Nokia BH-214? Teoreticky by s tím neměl být problém ne?

  Odpovědět

 168. jinovatka
  16.6.2011 v 23:58

  Dobrý den, přemýšlím, jestli si pořídit LG Optimus One nebo Samsung Galaxy Gio. Který je podle vás lepší? Telefon využívám hlavně na sms, volání, wifi a občas nějako hru.
  Děkuji.

  Odpovědět

 169. pavel
  21.6.2011 v 17:57

  Dobrý den, mám problém z aplikací e-mail. Nemůžu si nastavit účet ze seznamu. Poradíte?

  Odpovědět

 170. Lucie
  22.6.2011 v 09:14

  Dobrý den,

  už asi týden vlastním nový LG OO P500. Dnes ráno a před chvíli mi telefon napsal aniž bych se ho dotkla, že odstraňuje kartu SD, mám stažené asi 3 aplikace, které zmizí, ale pak se zase objeví. Nevíte, co to může znamenat? Děkuju, Lucka.

  Odpovědět

 171. Lenka
  27.6.2011 v 13:32

  Dobry den, je nekde v LG P500 funkce vyhledavat mista podle souradnic? Hodilo by se mi to pro geocaching, ale zatim jsem tuto funkci v mobilu neobjevila. :-(

  Odpovědět

 172. Xris
  1.7.2011 v 13:58

  Dobry den,
  Uvazuju koupit novy telefon…a nemuzu se rozhodnout mezi HTC Wildfire S a LG Optimus One. Potrebuju hlavne na prohlizeni internet, volani, Skype. Hry a fotak nejsou priority. Dekuji moc predem za radi.

  Odpovědět

 173. Psenda
  1.7.2011 v 22:54

  Zdravim,
  ted studuju navod a doopravdy me zaujala veta: „POZNÁMKA: Aplikace lze ukládat
  pouze do interní paměti telefonu.“
  To mi prijde jako dost fatani. Zajimave ale je, ze v anglickem navodu toto neni

  Odpovědět

 174. psenda
  2.7.2011 v 10:03

  Zdravim,
  ted studuju navod a doopravdy me zaujala veta: „POZNÁMKA: Aplikace lze ukládat
  pouze do interní paměti telefonu.“
  To mi prijde jako dost fatani. Zajimave ale je, ze v anglickem navodu toto neni

  Odpovědět

 175. Dáda Optimus One
  5.7.2011 v 21:48

  Zdravím, mám mobil LG Optimus one a den zpět sem ho nechal vybít a po napíchnutí do nabiječky se jen zobrazí logo LG a začne problikávat klávesnice. Nejde vypnout pouze vyjmutím baterie a nabiječky pomáhá. Poradtě prosím tel je 2 měsíce starý do té doby bez žádných závad a problémů

  Odpovědět

 176. Psenda
  7.7.2011 v 07:37

  Podle dostupnych informaci LG uvolnil update na 2.3 Gingerbread uz i pro CR.

  Odpovědět

 177. Vojta
  8.7.2011 v 12:33

  Je lepší lg optimus chic nebo optimus one a nebo samsung s5620 monte?

  Odpovědět

   psenda
   11.7.2011 v 20:23

   Chic neznam, optimus one mam jen nactenej a Monte mame doma. Monte bych vyradil – Android je android. Na monte je problem sehnat zajimave hry, „market“ samsungu tyhle levne telefony prakticky nezna…

   Odpovědět

 178. Julie
  26.7.2011 v 15:58

  Chci se zeptat..Jdou ty vselijaky aplikace co jsou na displeji oddelat? Abych mela ciste prazdny displej. A jak v telefonku hraje hudba? Prosím o odpověd :))

  Odpovědět

 179. Pavel
  1.8.2011 v 10:51

  Zdravím, v prvé řadě díky za super recenzi. LG OO mám asi týden a zatím spokojenost! je to ale můj první android takže na různé věci přicházím pomalu i když jsem si přečetl „návod“. mám proto pár otázek, doufám že ne příliš hloupých:

  Jde to telefnu nainstalovat aplikace z marketu i jinak než bezdrátově? myslím když propojím mobil s PC pomocí kabelu. v PC Suitu jsem tu možnost neobjevil nebo přehlédnul,ale nejde mi do hlavy že tak chytré telefony by šli dovybavit aplikace jen pomocí Wifi apod a ne pomocí USB…

  dotaz číslo dvě:
  jde nějak přesouvat aplikace i na SD kartu nebo zvolit kam stahované aplikace ukládat, abych si zybtečně nezaplácal interní pamět telefonu…

  díky za odpovědi :)

  Odpovědět

   *****
   15.8.2011 v 09:07

   I. pochopitelně jde, stáhni ji na (do telefonu)kartu a spusť tento soubor, má příponu .apk
   II. i toto lze, je volba přesunout na kartu

   Odpovědět

 180. :)
  15.8.2011 v 16:09

  Zdravím, mobil mám dnes druhý den, zatím maximální spokojenost, skvělá recenze! chtěla jsem se zeptat, zda používáte nějaký stáhnutý antivirus, nebo jestli není potřeba. Druhý dotaz mám, jestli by jste mi mohli poradit jaké aplikace (popřípadě i hry) mám stáhnout :) předem moc děkuji, nadšeným majitelům přeji mnoho zábavy s timhle skvělým mobilem a autorovi článku spoustu dalších vydařeným recenzí :)

  Odpovědět

 181. Peerwulf
  16.8.2011 v 14:17

  Dobrý den, tenhle mobil už mám nějakej ten měsíc a nemůžu pořád přijít na to, jak odesílat úřes bluetoth mp3. Mohli by jste mi poradit?

  Odpovědět

 182. Stejsky07
  17.8.2011 v 15:16

  Ahojj,tento mobil mám první den,a potřeboval bych pár rad,nejvíce asi s internetem od operatora mám internet v mobilu 02 start nebo jak se tomu říká,internetovej prohlížeč mi funguje ale to je asi tak všechno,google maps,youtube a další předinstalovaný aplikace mi nejdou,nevíte co s tím ?

  Odpovědět

   Janci
   17.8.2011 v 21:58

   presne takyto podobny problem, mam aj ja… v pohode otvaram stranky, no stiahnut trebars operu sa mi neda…

   Odpovědět

 183. Stejsky07
  17.8.2011 v 16:23

  Ještě malej dotaz :D,už jsem to rozjel,přepnul jsem připojení z wap na internet,jen navigace trošku šílý,ukazujje mi to o 4km polohu mimo,je to normální ?

  Odpovědět

 184. Janci
  17.8.2011 v 21:55

  Cauko…
  LG OO je moj prvy android, dnes som ho dostal do ruky… vsade sa pise, ze si treba stahovat aplikacie z marketu.. toto mi je jasne… len mam problem, ze ked chcem ist do marketu, pyta odo mna ucet v google, ci gmail… a ten sa mi nejako nedari spojazdnit… kde moze byt problem? ako si nastavim toto konto? .o(

  Odpovědět

   Mike
   18.8.2011 v 21:26

   Je to Google Android systém, čímž je daná spojitost se vším, co se Google týká. Základem je vytvořit si účet (Gmail). Některé aplikace vyžadují tyto údaje pro aktivaci.

   https://www.google.com/accounts/NewAccount?service=mail&continue=http://mail.google.com/mail/e-11-512458d0dae565376acb3c6533b3d-a307094acfc979893749a008cf6166b3c13bf856&type=2

   Odpovědět

 185. martin19
  29.8.2011 v 13:49

  dobry den. chcel by som sa informovat o zasadnych rozdieloch medzi LG OO a samsung galaxy mini, pridu mi velmi podobne a neviem sa rozhodnut do ktoreho investovat … :(

  Odpovědět

 186. petr
  30.8.2011 v 10:10

  Rozhodne OO… Samsungu chybi (podle toho co jsem vycetl u Vodafonu) Bluetooth a takovehle veci… Jestli ti to nevadi, klidne, ale potom nelituj =)

  Odpovědět

 187. petr
  30.8.2011 v 10:12

  Mam dotaz… Jak je to s prechodem verza Androidu na 2.3? Jsem někde něco o tom viděl. Prý se to má aktualizovat automaticky, co je na tom pravdy?

  Odpovědět

   Jindřich Srb
   30.8.2011 v 10:47

   Dobrý den, o aktualizaci jsme již psali, stačí použít vyhledávání na našem webu. Došel byste např. ke článku: http://mobilizujeme.cz/clanky/android-2-3-gingerbread-pro-lg-optimus-one-od-cervence-ke-stazeni/

   Odpovědět

    petr
    30.8.2011 v 13:37

    Děkuju… Takže to pravda je… Teďka jenom objednat… :)

    Odpovědět

 188. JELDI
  4.9.2011 v 18:20

  Dobrý den.
  LG OO mám pár dní a když se mě kamarádka zeptala zdali bych jí poslala písničku musela, zjistila sem že vůbec nevím jak a ani po několika denním zkoumání se mi tuto ,,záhadu“ nepodařilo rozlousknout :) pomůžete někdo :)

  Odpovědět

 189. xposr01
  5.9.2011 v 21:27

  dobry den.
  docetl jsem se,ze tento telefon ma problemy s sd kartami kingstone………
  co se stane,kdyz tam dam sandisk?
  dekuji za odpovedi

  Odpovědět

 190. Franta xD
  15.9.2011 v 16:41

  Dobry den,
  chtel bych se zeptat jak odesílat hudbu (mp3 soubory) pomocí bluetooth díky

  Odpovědět

 191. Kuba
  18.9.2011 v 14:14

  Zdravím, mám takový problém. Mobil mám chvilku a při psaní smsek mi tak podivně píská (vydává takové pískavé, cvakací zvuky – není to zvuk klávesnice)
  Poradily byste mi prosim Vás.
  Děkuji

  Odpovědět

 192. roman
  29.10.2011 v 21:25

  dobry den
  mam problem s aktualizaci: mobil se vypnul a po restartonani porat pise emergency model!! a nejde znova pripojit a zopakovat aktualizace co s tim??

  Odpovědět

 193. mišáček
  2.11.2011 v 16:37

  jak dát obrázek do konverzace jako za sebe???

  Odpovědět

 194. tcpavel
  16.11.2011 v 21:22

  Dobrý den,
  vlastním tento mobil asi 1 rok…šlapal v pohodě, ale před dvěma týdny si mi začali stěžovat lidi co mi volaji, že mě vůbec neslyší. Telefon se chová jakoby mu při telefonování vypadaval signal. Já volajícího slyším normálně, ale oni mě ne !Nevím jsi s tím rady..nemůžete někdo poradit ? Díky

  Odpovědět

 195. Adélka
  30.11.2011 v 20:31

  Dobrý den moc se těším až mobl příjde (už ho mám objednanej) kamarád má stejný mobil a taky nejlepší z cele třídy tak už se těším chci se zeptat když si doma stáhnu z Marketu hru (doma máme Wi-fi) a půjdu do školy a chci si jí zahrát tak už nebudu kté hře potřebovat připojení k internetu nebo ano? děkuji za odpověd

  Odpovědět

 196. ufon007
  4.12.2011 v 11:18

  Pěkný den,
  osobně váhám mezi LG P500 Optimus One, HTC Wildfire S a z úsporných důvodů i o Samsung Galaxy Y. Není tu prosím nějaký uživatel, který o těchto modelech ví něco více? U HTC je dobrý displej (S-LCD) a zpracovává i Flash. V benchmarku se navíc jeví lépe, než LG. Samsung Y je jasně „pro mladé“ a tak se obávám, některých chybějících fičur. Telefon mám na práci, tedy potřebuji velmi dobrý adresář, organizér a spojení na internet i přes Wi-fi + gps. To splňují všchny. Adresář a každodenní práci s telefonem však neumím posoudit.
  Děkuji předem za jakoukoliv pomoc.

  Odpovědět

   mobil magor
   8.2.2012 v 21:49

   Dobrý den,
   pokud chcete mobil i na práci tak rozhodně zvolte LG P500 Optimus One a velmi nedoporučuji Samsung Galaxy Y, je to nekvlaitně udělaný mobil a myslím si, že s ním budete nespokojen a HTC Wildfire S se
   úplně na práci nehodí, ale je to na Vás.

   Odpovědět

 197. tonda
  8.5.2012 v 20:39

  je tento mobil dobry na hry treba jako duke nukem 3d

  Odpovědět

 198. Pavel Benda
  14.10.2012 v 19:06

  Dobrý den!
  chtěl bych se zeptat: dcera má telefon LG-P500, zablokoval se jí displey, chce to po ní přihlášení přes Geoogl, zadává tam svojí e-mailovou adresu včetně hesla, ale napsalo jí to že 5 x proběhlo špatné přihlášení. Nemůžu přijí na to jak, telefon oživit.
  Děkuji za odpověď.

  Odpovědět

 199. MarioF87
  14.1.2013 v 20:59

  Jak to vypadá s budíkem, zlepšilo se to? Mám na mysli to, jestli už budík zvoní při vypnutém telefonu, jestli to nějak opravili. Nechápu, jak mohli něco takového udělat, to potom není budík… Děkuji.

  Odpovědět

 200. Kačenice
  20.8.2013 v 22:27

  Ahoj, kolik by stálo na tomhl mobilu přeinstalovat mobil z androidu 2.2 na 4.1?

  Odpovědět

   petep
   23.9.2013 v 21:37

   Ahoj, nestálo by to nic. :) Oficiálně lze tento mobil updatovat pouze na Android 2.3.3, neoficiálně je možné updatovat i na Android 4.3, viz. XDA Developers.

   Odpovědět

    Kačenice
    24.9.2013 v 15:51

    Takže by to šlo i zmenit přes internet?
    Pošlete prosím nějakou spolehlivou stránku?

    Odpovědět

Přidat komentář

Jak vybrat telefon v roce 2016, nezapomeňte na těchto 5 věcí

Jak vybrat telefon v roce 2016, nezapomeňte na těchto 5 věcí

18. 4. 2016  |    |  50 komentářů

Technologie mobilních telefonů, dnes bychom spíše řekli smartphonů, se každým měsícem, každou tiskovou konferencí, posunují kupředu. Je tedy zcela běžné,…

Recenze Huawei Mate 8: dokonalý po všech směrech (exkluzivně)

Recenze Huawei Mate 8: dokonalý po všech směrech (exkluzivně)

12. 2. 2016  |    |  60 komentářů

Hledáte to nejlepší na poli superphabletů? Tak už dál nemusíte. Huawei Mate 8 je přímo mistrovským dílem, ze kterého čiší…

7 vlastností, které má údajně přinést iPhone 7

7 vlastností, které má údajně přinést iPhone 7

9. 11. 2015  |    |  41 komentářů

I když iPhony 6S a 6S Plus jsou na trhu jen krátce, tak se již příznivci této značky těší, co přinese…

Recenze Honor 7: reparát na výbornou

Recenze Honor 7: reparát na výbornou

25. 10. 2015  |    |  15 komentářů

Nový přístroj z dílny odnože značky Huawei opět nabízí skvělý poměr ceny a výkonu. K tomu návdavkem i několik velmi praktických zlepšováků…

Recenze Lenovo Vibe Shot: Levná stylovka mezi fotomobily

Recenze Lenovo Vibe Shot: Levná stylovka mezi fotomobily

12. 8. 2015  |    |  39 komentářů

Lenovo vyrobilo s trochou nadsázky smartphone, který nemá konkurenci. Kdo jiný totiž přináší stylový fotomobil a ještě k tomu za…

5 funkcí, které už dnes na mobilu nikdo nepotřebuje

5 funkcí, které už dnes na mobilu nikdo nepotřebuje

6. 8. 2015  |    |  45 komentářů

Před lety se podle nich rozlišovaly jednotlivé kategorie mobilních telefonů a připlácely se za ně tisíce korun. Dnes byste je…

7 aplikací, které zázračně fungují, ačkoliv byste to možná nečekali

7 aplikací, které zázračně fungují, ačkoliv byste to možná nečekali

25. 5. 2015  |    |  4 komentáře

Mezi aplikacemi, které využíváme každý den, se často objevují unikáty vypadající, jako by byly z jiného světa. Když většina uživatelů…

Jak snadno dostat Flash Player do Androidu

Jak snadno dostat Flash Player do Androidu

23. 11. 2012  |    |  129 komentářů

Nestihli jste si do 15. srpna 2012 stáhnout Flash Player z obchodu Google Play? Nevadí. Existuje jednoduchá možnost, jak Flash…

Vybrali jsme telefon (nejen) pro Darth Vadera a jeho fanoušky

Vybrali jsme telefon (nejen) pro Darth Vadera a jeho fanoušky

DNES  |    |  diskuze (0)

V redakci už nám pod rukama prošly stovky různých smartphonů, ale dosud žádný z nich nepasoval k záporné (ale přesto…

Recenze Asus Zenfone 3: poprvé v kovu

Recenze Asus Zenfone 3: poprvé v kovu

VČERA  |    |  7 komentářů

Telefony Zenfone se za relativně krátkou dobu svého pobytu na českém trhu staly symbolem dostupné kvality, kterou ovšem deklasovalo celoplastové…

Apple vydal iOS 10.0.2, který řeší první větší problémy u iPhonu 7

Apple vydal iOS 10.0.2, který řeší první větší problémy u iPhonu 7

VČERA  |    |  diskuze (0)

Zatímco aktualizace na iOS 10.0.1 opravovala jen některé dílčí problémy, které však nebyly ve větší míře u uživatelů iPhonů 7…

Huawei v Praze natočil nový videoklip pro svou "hymnu" (video)

Huawei v Praze natočil nový videoklip pro svou „hymnu“ (video)

23. 9. 2016  |    |  diskuze (0)

Číňané si naší zemi celkem oblíbili. Společnost Huawei v posledních letech v České republice sponzorovala například národní hokejový klub, hokejový klub Kladno včetně…

Skončí BlackBerry s vývojem mobilů už tento měsíc?

Skončí BlackBerry s vývojem mobilů už tento měsíc?

23. 9. 2016  |    |  4 komentáře

Je vůbec možné, aby se stalo, že tak kultovní a velká společnost, jakou je kanadské BlackBerry, může ze dne na…

Uživatelé iPhonu 7 Plus si stěžují na kvalitu zvuku

Uživatelé iPhonu 7 Plus si stěžují na kvalitu zvuku

23. 9. 2016  |    |  3 komentáře

Představení nového iPhonu 7 by jistě nebylo kompletní, pokud by se u něj neobjevily nějaké menší porodní bolesti. Na rozdíl…

Galaxy Note 7 bude mít další zpoždění. Počkat si mají i Češi

Galaxy Note 7 bude mít další zpoždění. Počkat si mají i Češi

23. 9. 2016  |    |  4 komentáře

Aféra údajně vybuchujících phabletů Samsung Galaxy Note 7 stále nebere konce. Podle nejnovější zprávy od Reuters můžeme čekat další pozdržení, které s…

Microsoft má vážný problém. Některé jeho tablety nelze nabíjet

Microsoft má vážný problém. Některé jeho tablety nelze nabíjet

23. 9. 2016  |    |  diskuze (0)

Jakoby se v poslední době roztrhl pytel s problémy napájení telefonů a tabletů. Po údajně hořícím a explodujícím phabletu Galaxy Note 7…

Mobilní zobrazení