Jolla odhalí „něco velkého“ – zřejmě smartphone či tablet
Jistě si vzpomenete na partičku pracovníků, která se loňský rok rozhodla odtrhnout od finské Nokie a založit vlastní značku Jolla. Společnost má na svém kontě pouze jediné zařízení s operačním systémem Sailfish, který vychází ze systému MeeGo. Toto zařízení bylo odhaleno v listopadu předešlého roku a zřejmě tedy nastal čas pro nové zařízení – společnost totiž oznámila, že chystá odhalit „něco velkého“ 19. listopadu.
Jolla umístila teaser na svůj Facebook, Twitter a oficiální webové stránky. Nejpravděpodobnější je odhalení nového smartphonu nebo tabletu. Pokud se bude jednat o smartphone, dá se očekávát, že se bude jednat o rozměrově větší zařízení, než 4,5 palce.
Zdá se také poměrně jisté, že nové zařízení by mělo být opět osazeno operačním systémem Sailfish. Ten je založený na gestech a na platformě, která vychází z Linuxu a Meru.
První zařízení od společnosti Jolla bylo vybaveno 4,5 palcovým displejem s rozlišením 540 x 960 pixelů, osazené dvoujádrovým procesorem Snapdragon 400 s pouze 1 GB RAM. Jolla pro toto zařízení nasadila poměrně vysokou cenu, která neodpovídala nabízené výbavě. Prodeje první generace tedy vyvolaly spíše zklamání.
Jaké zařízení ale Jolla představí příští středu se musíme zatím zřejmě nechat překvapit.
Autor článku
Bývalý redaktor webu Mobilizujeme.cz. Sepsal celkem 252 článků.








