Mobilizujeme.cz

Google Nexus S – recenze druhého telefonu od Googlu

3. 4. 2011  |  recenze  |  autor:

Recenze Google Nexus S se zaměřuje nejen na samotný telefon, ale také na novinky u operačního systému Android 2.3 Gingerbread, kterým je v pořadí druhý telefon Googlu vybaven. Jak se povedl očekávaný smartphone a jak je na tom ve srovnání s konkurencí?

Google Nexus S je druhý telefon od společnosti Google. Jeho předchůdce, Nexus One, vyrobilo pro Google tchajwanské HTC. Druhý telefon s označením Nexus S má na svědomí korejský Samsung. Jak silné je toto spojení? Stane se Nexus S oblíbenějším než ve své době Nexus One?

Mobilní telefon Google Nexus S do recenze zapůjčil obchod Sunnysoft.


Google Nexus S – oficiální fotografie

Samsung dal druhému brandovanému Google telefonu výbavu podobnou vlajkové lodi Samsung Galaxy S. Ovšem tento model je již zhruba rok starý, bude to tedy na konkurenci stačit? Papírově Nexus S ztrácí oproti nové generaci smartphonů jen na poli procesoru. Zatímco nové vlajkové lodi předních výrobců disponují nově dvoujádrovými procesory, Google Nexus S je vybaven ještě jednojádrovým procesorem. Zdali je to handicap či nikoliv, se dozvíte v dalších kapitolách této recenze.

Jednou z podstatných výhod Google Nexusu S je nový operační systém Android 2.3 Gingerbread a také jistota, že budete mít v telefonu aktuální verzi systému. Google pro svůj telefon uvolňuje aktualizace mnohem dříve, než ostatní výrobci, navíc se uživatel nemusí bát, že by Google přestal uvolňovat aktualizace, jako se zpravidla stává u jiných výrobců a jejich méně významných modelů.

Základní parametry – Google Nexus S

Rozměry 124 x 63 x 10,9 mm
Hmotnost 129 g
Displej dotykový (kapacitní, multi-touch), Super AMOLED/Super Clear LCD, rozlišení WVGA (480 x 800 px), 16 milionů barev, úhlopříčka 4“
Procesor a paměť 1 GHz procesor ARM Cortex A8
512 MB RAM, 16 GB flash disk
Operační systém Android 2.3 Gingerbread
Fotoaparát 5 Mpx (2560 x 1920 px), autofocus, LED blesk
Obsah balení návod, baterie, nabíječka, stereo headset, datový USB kabel
Cena a dostupnost 12 500 Kč, březen 2011

Krátké postřehy z testování Google Nexus S:

Co se nám líbilo: animace při vypnutí displeje jako u starých televizí, rychlé reakce a drobná vylepšení u Androidu 2.3, nový režim s navigací, kvalitní špuntová sluchátka v balení

Co se nám nelíbilo: plastový zadní kryt se lehce upatlá a poškrábá, chybí stavová LED dioda pro upozornění o zmeškaných událostech, procesor již mohl být dvoujádrový jako u konkurence

TIP: Pro podrobné parametry telefonu Google Nexus S navštivte katalog mobilů.

Obsah balení: knížečka na dlouhé večery

V kartonové krabici spolu s telefonem najdeme návod (malou knížečku ve stylu průvodce telefonu s Androidem, která se může hodit zejména na dlouhé večery), klasickou nabíječku s microUSB konektorem (nikoliv pouze adaptér do zásuvky, do kterého by se připojil USB kabel, což je škoda), stereo headset s kvalitními špuntovými sluchátky a datový USB kabel pro připojení telefonu k PC. Paměťovou kartu v balení nehledejte, Google Nexus S totiž postrádá potřebný slot, do kterého by ji bylo možné vložit.

Vzhled a konstrukce: unikátní prohnutá konstrukce

Google Nexus S má unikátní konstrukční provedení. Při pohledu ze strany je krásně vidět, jak je celé tělo telefonu prohnuté. Jedná se zejména o pěkný designový prvek. Přínos jsem však pocítil také praktický. Díky prohnuté části se palcem snáze a pohodlněji ovládá vzdálenější horní a spodní část displeje, pokud telefon držíte pouze v jedné ruce. Někdo také ocení, že je displej díky prohnutí telefonu lépe chráněn, když přístroj položíte na stůl displejem dolů. Mezi deskou stolu a displejem totiž vždy zůstane alespoň milimetr, a tak nepřijde displej do přímého kontaktu s deskou.

Tělo smartphonu s příjemnými rozměry 124 x 63 x 10,9 mm a hmotností běžných 129 gramů je vyrobeno z lesklého plastu. Samsung si tedy nedal říci, a stejně jako u modelu Galaxy S trpí také u Nexusu S celá zadní lesklá strana nadměrným upatlání od otisků prstů a jiných nečistot. Pravidelné leštění tak bude, dá se říci, na denním pořádku.

Konstrukční zpracování Nexusu S je poměrně dobré. Zadní kryt pokrývá celou stranu a s navazujícími částmi těla telefonu lícuje perfektně. Posouvání ani žádné nepříjemné zvuky při promáčknutí zadního krytu, alespoň v dohledné době, nehrozí.

Na přední straně smartphonu disponuje rozměrný dotykový displej, nad ním kamerka pro videohovory, reproduktor pro hovory, senzor vzdálenosti a světelné čidlo. Pod displejem je umístěna tradiční čtveřice androidích kláves. Jde o klávesy senzorové umístěné zleva v tomto pořadí: zpět, menu, vyhledávání a domů. V porovnání s ostatními výrobci nutno říci, že se pořadí těchto kláves liší, stejně tak, jako změna oproti předcházejícímu modelu Nexus One, který měl prohozené klávesy domů a vyhledávání. V prvních dnech mi dělalo trochu problém umístění klávesy zpět zcela vlevo, jelikož ostatní výrobci tuto klávesu obvykle umisťovali úplně napravo. Po pár dnech se dá ale zvyknout a nyní musím říci, že je toto umístění možná i praktičtější.

Na pravém boku telefonu najdeme pouze vypínací tlačítko, kterým při krátkém stisknutí vypneme displej a při delším přidržení pak můžeme vypnout samotný telefon. Tlačítko je umístěné velmi dobře, pro ovládání palcem (pokud jde o praváka) je snazší a intuitivnější stisknout klávesu v horní části pravého boku, než na horní straně. Na pravém boku mi však chyběla spoušť fotoaparátu, kterou bohužel výrobci u čím dál tím více telefonů vypouštějí a nahrazují ji pouze softwarovou spouští na dotykovém displeji.

Levý bok přináší dvojici kláves pro regulaci hlasitosti. Pokud hlasitost zcela ztišíte a stisknete ještě jednou klávesu pro ztišení, přepnete vyzváněcí profil na vibrace. Nebo můžete rovnou jen přidržet klávesu pro ztišení a mód se zapnutým pouze vibračním upozorněním se ihned aktivuje. Na spodní straně je připravena dvojice zdířek, a to pro 3,5 mm konektor Jack na sluchátka a microUSB konektor pro připojení nabíječky či datového USB kabelu. Zadní strana nabízí objektiv fotoaparátu s jedním LED bleskem a reproduktor.

Displej a ovládání: pozor na typ displeje

Samsung vyrábí smartphone Google Nexus S ve dvou verzích, které se od sebe liší pouze typem displeje. Zatímco verze s kódovým označením i9020 má Super AMOLED displej, druhá verze s označením i9023 přináší o něco horší Super Clear LCD displej. Určitě Vás proto zajímá, jak je to vlastně s dostupností jednotlivých verzí konkrétně v ČR. Z oficiálního dovozu lze v Česku sehnat verzi i9023, které se týká právě tato recenze. Verze i9020 se dá u nás zakoupit pouze z šedivého dovozu, tedy s možnými případnými riziky (servisní opravy, návod, atd.).

V naší redakci testovaná verze i9023 tedy disponuje Super Clear LCD displejem (zkráceně jen SC-LCD), ostatní parametry jsou již stejné s verzí i9020. Prohnutý dotykový displej disponuje rozlišením WVGA (480 x 800 px), 16 miliony barev a úhlopříčkou 4“. Dotyková technologie je kapacitní a nechybí ani oblíbený multi-touch pro například zoomování fotek, webových stránek či ve hrách. Ještě se vraťme k rozdílům mezi Super AMOLED a SC-LCD displejem. První jmenovaný vyniká v přímé konfrontaci zejména tmavší a věrohodnější černou barvou, zatímco u SC-LCD displeje se může zdát, že jde o tmavě šedivou. Oba displeje však mají náskok před klasickými TFT displeji, takže ani v případě SC-LCD displeje, který se oficiálně dováží do ČR, není třeba obav.

Google Nexus S přináší jako první telefon velmi pěkný efekt vypínání displeje, který jistě v mnoha lidech vyvolá nostalgii. Po stisknutí tlačítka pro zamčení telefonu se obraz smrskne do středu obrazovky a poté náhle zmizí, stejně jako efekt vypnutí u starších klasických televizí. Jde skutečně o velmi pěkné provedení. Co jsem ale naopak u telefonu trochu postrádal, byla stavová LED dioda, která by informovala o zmeškaných událostech. Pokud máte novou zprávu či zmeškaný hovor, musíte probudit telefon, abyste se o tom dozvěděli.

Baterie a výdrž: velmi solidní výsledek

Baterie typu Li-Ion nabízí u Google Nexusu S kapacitu 1500 mAh. V redakčním testu, kdy jsem telefon zatěžoval průměrně, tedy denně uskutečnění hovorů o celkové délce kolem 10 minut, poslech zhruba půl hodiny hudby, brouzdání kolem půl hodiny na internetu přes 3G či Wi-Fi, příležitostné využití GPS (na pár minut) a pořízení pár snímků, mi Google Nexus S vydržel 2 až 3 dny. To je u podobně vybavených smartphonů nadprůměrný výsledek.

Operační systém Android 2.3 Gingerbread

Google Nexus S je oficiálně první telefon s operačním systémem Android 2.3 Gingerbread. Stejně jako u původního Nexusu One je také u nového Nexusu S prakticky zařízena dostupnost budoucích aktualizací systému. Díky tomu je Nexus velmi oblíbený zejména u technoidů, kteří nechtějí na jakékoliv aktualizace, byť sebemenší, příliš dlouho čekat. Google pro svůj telefon uvolní aktualizaci vždy s předstihem oproti konkurenci, která v některých případech dokonce musí do nové verze systému složitě nejprve implementovat své nadstavby typu TouchWiz (Samsung), HTC Sense atd.

Smartphone pohání procesor ARM Cortex A8 s taktem 1 GHz, ovšem jde ještě o jednojádrovým procesor. Google tedy druhý smartphone nepředstavil zrovna v nejlepší době, když je již na trhu první telefon s dvoujádrovým procesorem (LG Optimus 2X) a další telefony s dvoujádrovými procesory dorazí na trh v nejbližší době (Samsung Galaxy S II). Ale tento na první pohled handicap může být v některých případech přeci jenom výhodou. Současné aplikace totiž údajně nedokážou využít dvě jádra, jelikož nejsou psané pro dvoujádrovou architekturu, a v případě spotřeby jsme se také ještě nepřesvědčili o tom, že by dvě jádra, která vykonají dané procesy za kratší dobu, nějak prodloužily výdrž telefonu. Spíše právě naopak. V redakci aktuálně testovaný dvoujádrový LG Optimus 2X nevydrží (zatím) ani polovinu toho, co Google Nexus S.

Ještě doplním, že Nexus S je vybaven operační pamětí 512 MB RAM a 16 GB flash diskem pro uložení veškerých dat, jelikož u telefonu schází slot pro paměťové karty. Nyní se už ale pojďme podívat na samotný operační systém Android 2.3 Gingerbread. Na úvodní straně opět najdeme plochy s widgety, z horní lišty můžeme stáhnout oznamovací obrazovku a menu je v tradiční matici 4×4 ikonky, ovšem novinkou je 3D efekt odjíždějících ikonek z dané matice, které se jakoby ohýbají.

Významné změny u Androidu 2.3 Gingerbread:

 • nová softwarová klávesnice
 • signalizace konce seznamu při listování v nabídce
 • přístup do správce aplikací přímo z úvodní obrazovky skrze nabídku menu
 • indikátory síly signálu mobilní sítě i Wi-Fi (při využívání dané sítě jsou ikonky zelené, jinak jsou šedé)
 • podpora dvoujádrových procesorů a NFC

Telefonování a zprávy: takřka bez vylepšení

Telefon je (nebo alespoň by měl být) primárně určen pro telefonování a zprávy. Může se proto zdát, že se v tomto směru nedá nic zlepšovat. Není to však úplně pravda. I u telefonů typu Google Nexus S najdeme menší nedostatky či chcete-li prostor ke zlepšení. Začněme zprávami. Telefon pojme takřka neomezený počet zpráv, neboť je ukládá na sdílenou vnitřní paměť, která činí 16 GB. V editoru zpráv je však možné využít pouze QWERTY klávesnici (na výšku či šířku displeje), nikoliv však zatím ještě velmi oblíbenou alfanumerickou klávesnici. Někteří zájemci se tak musí podívat na Android Market po alternativním řešení, kde je k dispozici řada softwarových klávesnic.

Telefonní seznam využívá také sdílenou vnitřní paměť telefonu, takže s počtem kontaktů si nemusíte lámat hlavu. Navíc kontakty si můžete nechat synchronizovat se svým Google účtem a mít je tak dostupné i u dalších produktů Googlu. Telefonní seznam přináší přehledně řazené kontakty dle abecedy. Pro rychlé posouvání stačí uchopit lištu v pravé části displeje a listovat po začínajících písmenech. U každého kontaktů můžete mít kromě několika telefonních čísel také obrázek či další dodatečné informace. Během hovoru pomůže pro zvýšení kvality zvuku softwarové potlačení hluku. Prakticky však rozdíl oproti telefonu bez této funkce nebyl příliš znatelný. V telefonu samozřejmě nechybí ani základní vyzváněcí profily, a to: normální, tichý a vibrace.

Multimediální výbava: hudba, video, navigace

Google Nexus S je smartphone se zejména multimediálním zaměřením. Ve výbavě tedy najdeme kvalitní hudební přehrávač, video přehrávač, fotoaparát s kamerou, navigaci či možnost stažení nepřeberného množství her a aplikací z portálu Android Market.

Hudební přehrávač podporuje nejpoužívanější audio formáty v čele s MP3. Skladby jsou tříděny podle interpretů, alb či nesetříděny v jedné složce s názvem skladby. Nechybí ani záložka s playlisty. Velmi mi však scházel ekvalizér či další nastavení efektů. Vzhledem k tomu, že v balení výrobce dodává velmi kvalitní headset se špuntovými sluchátky, je to velká škoda. Absence stereo reproduktorů také příliš nepotěší. Přehrávač alespoň nabízí možnost automatického opakování skladeb či náhodného výběru songů.

Video přehrávač zvládne přehrát většinu videí, a pokud by si přeci jenom s některým formátem neporadil, stačí si stáhnout některý z bezplatných přehrávačů na Android Marketu. Nexus S se proto hodí na sledování například pravidelných seriálů, popřípadě i celovečerních filmů, včetně titulků s českou diakritikou. Pokud chcete s telefonem začít více zábavy, stačí navštívit portál Android Market, na kterém je již více než 100 tisíc aplikací a her. Pro navigaci jsou v telefonu připraveny Google Mapy, které mohou využívat jak vestavěný GPS modul, tak i mobilní sítě pro rychlejší určení pozice. Nejnovější verze této aplikace sice zatím v Česku oficiálně nepřináší plnohodnotnou navigaci, tj. šipka na displeji s odbočkami včetně hlasových pokynů, ale i tak dokáže potěšit různými gesty pro otáčení, sklápění, zoomování a posouvání mapových podkladů, které jsou stahovány tradičně z internetu. Dejte si proto pozor na datový tarif svého operátora.

Fotoaparát: 5 Mpx, autofocus i blesk

Google Nexus S je vybaven 5 Mpx fotoaparátem (2560 x 1920 px) s autofocusem i LED bleskem. Jde o průměrnou výbavu. Co se týče dalších parametrů, nechybí různé obrazové efekty, scény, režim panorama či geotagging. Kvalita zkušebních fotografií není špatná, ale v některých případech je znatelné přepálení scény. Pro pořízení fotek je připravena pouze softwarová spoušť, mechanická klávesa na boku schází. Nexus S také dokáže nahrávat video v rozlišení až 720 x 480 px s rychlostí 17 snímků za sekundu.

Zkušební fotografie – Google Nexus S:

Organizační a datové funkce: ve znamení Googlu

Vzhledem k tomu, že jde o telefon s operačním systémem od Googlu a navíc o telefon samotného Googlu, na každém kroku na nás čekají produkty tohoto softwarového giganta. Kalendář nabízí propojení s Google účtem, pro emaily můžete využít Gmail, nechybí budík s možností opakování, kalkulačka či prohlížeč Office dokumentů. Další zajímavé aplikace pro organizaci můžete stáhnout z Android Marketu.

Google Nexus S je bohatě vybaven v oblasti připojení. Mobilní data reprezentují: GPRS, EDGE, 3G, HSDPA (až 7,2 Mb/s) a HSUPA (až 5,76 Mb/s). Pro připojení na internet, bez něhož telefon rozhodně nevyužije svůj potenciál, můžete kromě mobilních dat využít také oblíbené Wi-Fi (specifikace b/g/n). Pro brouzdání na internetu je připraven kvalitní internetový prohlížeč, který podporuje Flash (po aktualizaci na Flash 10.2 zobrazí telefon většinu flashového obsahu), záložky, multi-touch pro zoomování a další. Mezi datovými technologiemi nechybí ani Bluetooth 2.1 (včetně profilu A2DP pro bezdrátový poslech hudby) a USB (USB 2.0).

Závěr recenze Google Nexus S

Google Nexus S je prvotřídní smartphone s nejnovějším OS Android 2.3 Gingerbread a spoustou multimediálních, organizačních a datových funkcí. Ocení jej zejména uživatelé, kteří chtějí mít neustále aktuální verzi Androidu, kterou Google svému telefonu poskytuje dříve než konkurence. Unikátní je prohnutý dotykový displej s úhlopříčkou 4 palce, který má nejen estetickou, ale také praktickou funkci. Jen si dejte pozor na verzi telefonu, kterou si chcete pořídit. Verze i9020 totiž přináší Super AMOLED displej, kdežto oficiální verze pro ČR s označením i9023 má Super Clear LCD displej.

Procesor s taktem 1 GHz je sice „pouze“ jednojádrový, i když již konkurence nabízí dvě jádra, ale prakticky to zatím žádný znatelný handicap není. Možná právě naopak. Díky velmi dobré optimalizaci systému od samotného Googlu je telefon rychlý a také poměrně dlouho vydrží na jedno nabití. Funkce jako mobilní data HSPA, Wi-Fi či GPS jsou samozřejmostí. Novinkou je pak technologie NFC pro sdílení štítků s informacemi či v budoucnu pro platbu mobilem místo platební karty. Google dokázal, že jeho druhý Nexus (Nexus S) má rozhodně co nabídnout, ať už díky unikátnímu prohnutému displeji, NFC či aktualizacím OS, o telefonu budeme ještě dlouhou dobu slyšet.

Google Nexus S si můžete zakoupit u Sunnysoftu.

OS Android 2.3 chybí slot pro paměťové karty
prohnutý 4“ displej v ČR oficiálně verze s SC-LCD displejem
1 GHz procesor chybí ekvalizér
HSPA, Wi-Fi, GPS
technologie NFC

Témata:, , ,

31 komentářů

 1. JohnyAsbest
  3.4.2011 v 12:16

  Zdravím, je tam malý problém s tím vyndáváním simkarty – je nutno totiž vyndat baterii a pak lze vyndat simku. Jinak zatím spokojenost.
  Ale mám dotaz, jelikož tento mobil nemá FM rádio v aplikacích, nevíte, zda-li existuje na AMarketu něco obdobného zdarma? všelijaká internetová rádia se tam najdou, ale nějak mi chybí česká rádia. Díky.

  Odpovědět

   Jindřich Srb
   3.4.2011 v 13:57

   Dobrý den, česká rádia jsou v aplikaci TuneIn Radio.. tam si vyberete podle lokality přesně město v ČR a pod ním nabídnutá rádia. Jediným nešvarem je, že to je datový přenos, což ale v domácí Wi-Fi síti nemusí být problém.

   Odpovědět

    JohnyAsbest
    3.4.2011 v 14:50

    jj. díky. Zkusím.

    Odpovědět

 2. Templář
  3.4.2011 v 17:19

  Super AMOLED displej vyniká v zobrazení černé a v černých barvách je také úspornější, Super Clear LCD je naopak lepší ve světlejších barvách, je jemnější, lépe čitelnější na sluníčku. Na foru XDA jsou dokonce takoví, kteří chtějí pouze Super Clear LCD. Čili jako výrazný negativ to rozhodně není.

  Odpovědět

 3. JohnyAsbest
  4.4.2011 v 13:31

  Zdravím a chtěl bych se dotázat na tu funkci NFC. Je to již funkční ? alespoň jsem to někde viděl na youtube nebo kde, že někdo má Nex S vedle čárkového kódu nějakého zboží a přečítá obsah. Lze to nějak použít v našich podmínkách ?

  Odpovědět

   Jindřich Srb
   4.4.2011 v 13:39

   Dobrý den, kolega to zkoušel s nějakou vizitkou a okamžitě se mu v telefonu načetla. Další možnosti teprve přijdou časem. Třeba v Plzni by však měli telefon podporovat v MHD co nejdříve, když už tam služba funguje se staršími telefony Nokia s NFC.

   Odpovědět

    JohnyAsbest
    4.4.2011 v 13:46

    Hm, zkoušel jsem to – zapnul jsem NFC, dále načíst foťákem (asi jako barcode pro čtení QR kódů) např. čárkový kód mým NexusSem u Hospodářských novin z dneška. Ale nic se nestalo. Ale přiznám se, že nevím jak to číst-položit-fotit……prostě jak to udělat, aby se načetl obsah

    Odpovědět

     Luboš Srb
     4.4.2011 v 17:27

     Dobrý den, v recenzi je přímo video v kapitole s operačním systémem, jak funguje NFC a štítky v praxi s např. kartou. :)

     Odpovědět

 4. tobik
  4.4.2011 v 23:24

  V článku mluvíte o přehrávání filmů včetně titulků v češtině, můžete doporučit nějaký konkrétní přehrávač?

  Odpovědět

   Luboš Srb
   5.4.2011 v 00:26

   Dobrý den, vše potřebné najdete v našem dřívějším článku http://mobilizujeme.cz/clanky/jak-prehrat-titulky-u-videa-vcetne-ceske-diakritiky-navod-pro-android-os/

   Odpovědět

 5. JohnyAsbest
  5.4.2011 v 19:09

  Zdravím, ještě mám další dotaz – pro konverzi videa používám prográmek Super, nevíte přesná data pro konverzi videa do NexusSe ?
  tj. pro body 1. Output container, 2. Output Video Codec, 3. Output Audio Codec, a dále pro Video a Audio ? Děkuji za případnou pomoc.

  Odpovědět

 6. tino
  8.4.2011 v 12:43

  Zdravím všetkých. V prvom rade ďakujem za fakt super recenziu. Zároveň by som chcel poprosiť o pomoc. Rozmýšlam o výmene terajšieho HTC S740. Niesom prívržencom jablka, takže mojími favoritmi sú Samsung Galaxy S alebo tento Nexus S. Podľa toho, čo som našiel na iných fórach je Super Clear LCD stále lepší ako bežný LCD, takže by mi asi nevadil ani rozdiel medzi SAMOLED a týmto Super Clear LCD. Aj keď rád príjmem nejakú radu ohľadom tohto.
  Nevie niekto, podporuje tento Nexus prehrávanie videa vo formáte divx alebo xvid? Aj keď sa to asi dá vyriešiť aplikáciou z Android Marketu rád by som to vedel. To, že nemá rádio by som asi prežil. Neviem aký je praktický rozdiel medzi Bluetooth 3.0 v Galaxy a 2.1 v Nexuse. Trochu ma mrzí horšia kvalita nahrávaného videa oproti Full HD V Galaxy. Nemožnosť vkladania kariet ma trochu mrzí, ale čo už.
  Trochu mám pocit, že Galaxy S je na tom o niečo lepšie čo sa týka vybavenia, ale čiste subjektívne ma to ťahá viac k tomuto Nexusu, neviem vysvetliť prečo. Tak čo, ktorý si vybrať. Poradí mi prosím niekto? Za všekty rady vopred ďakujem.

  Odpovědět

   erik
   15.4.2011 v 23:53

   Ahoj. Hele tenhle problem jsem mel taky a dost dlouho jsem vahala a neustale jsem si rikal .jaky s techto telefonu si mam vybrat. A kdyz prisel osudny den .kdy jsem zavital do americkeho kramku v anglii best buy . Tak jsem si vyzkousel oba telefony. Jasne kamera je lepsi u galaxy .ale co se tyce vybavy a rychlosti a hlavne jemnosti si myslim ze je lepsi nexus s . Byt tebou nelamu si hlavu a jdu do nexusu s je to vyborny tel ktery sice vymenim za galaxy s 2 ale pokud vyjde nexus s 3 samozrejme jdu do nej diky

   Odpovědět

    tino
    17.4.2011 v 17:33

    diky moc za rady. dnes som bol v obchode a „ohmatal“ ako nexusa tak aj galaxy. rozpraval som sa aj s tym typkom v obchode a ten mi poradil, ze on by asi pockal na galaxy s2. co je vlastne telefon, za ktory vymenis ty svojho nexusa. kazdopadne som este videl minuly tyzden predstavenie htc sensation, tiez nevyzera zle. menit sa chystam az niekedy v lete, takze pockam co prinesu sgs 2 a to htc. a rozhodnem sa asi medzi niecim z tychto dvoch. ked sa nad tym zamyslam s odstupom casu, pride mi trochu zbytocne kupovat sgs, ktory je uz skoro rok v predaji, navyse ked o dva mesiace pride nastupca. ale kazdopadne diky za rady.

    Odpovědět

 7. Richard
  15.4.2011 v 22:28

  Dobrý den,
  nevíte někdo, jestli se dá v Nexusu používat Sim toolkit, např. dointalací nějaké aplikace nebo jiným způsobem?
  Díky Rich.

  Odpovědět

   Luboš Srb
   25.4.2011 v 15:27

   Dobrý den, u Nexusu S se SIM ToolKit bohužel používat nedá. Google se zatím odpovědi na toto téma úspěšně vyhýbá. Pro uskutečnění platby však dnes již můžete spolehlivě využít přímo webový prohlížeč v mobilu, který je také zabezpečený (https).

   Odpovědět

 8. petr
  1.5.2011 v 18:12

  Zdravím,
  prosím o radu jak propojit nexus s pc(usb kabel byl součastí) a upravovat tak v pc např. seznam kontaktu, jednoduše je smazat apod. V samotnem nexuxu nelze mazat hromadně(nepřišel jsme jak) ale pouze jeden po druhem. Omylem jsme nakopíroval více kontaktů než bylo potřeba a chci znovu smazat a nakopírovat.

  Díky

  Odpovědět

 9. Mato
  6.8.2011 v 15:05

  Dobrý deň chcel by som sa spýtať či je Nexus s aj slovenčina

  Odpovědět

 10. Kublis
  1.9.2011 v 15:38

  Zdravím. Mám dotaz ohledně GPS. Je k jejímu provozu v mobilu potřeba připojení na internet? A jestli ne, je normální, že aplikace Latitude šíleně dlouho nabíhá? Případně prosím o nějaké rady a tipy jak u Nexusu pracovat s navigací.
  Děkuji

  Odpovědět

 11. Marek
  8.9.2011 v 17:11

  vím že to není k tématu ale sem rád že autor recenze pouští Hollywood Undead :)

  Odpovědět

   gg
   4.10.2011 v 20:10

   tak tak :D

   Odpovědět

 12. vít
  29.9.2011 v 12:40

  Dobrý den, rozumím tomu správně, že navigace je jenom přes internet?? Nebo snad má telefon gps, kterou můžu použít v zahraničí a nenaskočí mi účet za internet?? Co přesně znamená gps modul??
  Díky

  Odpovědět

 13. Luboš
  29.9.2011 v 16:12

  Záleží na typu navigace, většina navigací stahuje podklady z internetu, ale jsou i offline navigace, které mají podklady uložené v paměti. Osvědčila se mi bezplatná aplikace Google Maps brut, ve které si lze podklady vytvořit – http://www.zavolamesi.cz/android/google-maps-brut-mapove-podklady-offline-navigace.html . GPS modul – telefon může přijímat gps data o poloze.

  Odpovědět

   Luboš
   29.9.2011 v 16:14

   omlouvám se, špatně jsem to vložil
   měla to být odpověd pro víta

   Odpovědět

 14. vít
  2.10.2011 v 23:02

  to luboš: moc díky..:-)

  Odpovědět

 15. sosak
  13.10.2011 v 18:16

  Btw ty amoled displaye, se pry „vypalujou“…
  napr symbol 3g na liste … proste jak to tam sviti furt na stejnym miste, tak uz to je pak videt pak porad … dejte si hledat „amoled burn-in“
  A nejsou to roky, ale mesice, amoled nebrat …

  Odpovědět

 16. scurek
  17.1.2012 v 20:30

  zdravim mam mensi problem a verim ze se tady najde nekdo kdo mi poradi..chtel bych si nastavit email v telefonu mam uz ICS andr.a email u centrumu(ten gmail proste nevyuzivam) a at se snazim jak se snazim nejde mi to ..vzdy to hlasi nejako uchybu pri komunikaci se serverem..uz jsem z toh ozoufalej dekuji za jakoukoliv radu

  Odpovědět

 17. petr bt
  29.1.2012 v 22:45

  ahoj chtel bych se zeptat rozchodim na tomto telefonu i narocne hry? a funguji tu aplikace jako je viber protoze jsem cetl ze napr viber po aktualizaci prestane fungovat

  Odpovědět

 18. Tomas
  23.3.2012 v 18:33

  Ahoj, chtěl bych se zeptat jestli jde na telefonu používat jakýkoli mail smtp a zda se telefon po připojení synchronizuje s kalendářem v MS Outlook.

  Díky Tomáš

  Odpovědět

 19. lola
  14.10.2012 v 10:20

  ahoj, zajimalo by me jestli se da nastavit čeština. Dekuju

  Odpovědět

 20. zimli
  14.12.2012 v 08:16

  Dobrý den dá se k tomuto telefonu připojit flaska přes nějakou redukci?

  Odpovědět

Přidat komentář

Jak vybrat telefon v roce 2016, nezapomeňte na těchto 5 věcí

Jak vybrat telefon v roce 2016, nezapomeňte na těchto 5 věcí

18. 4. 2016  |    |  45 komentářů

Technologie mobilních telefonů, dnes bychom spíše řekli smartphonů, se každým měsícem, každou tiskovou konferencí, posunují kupředu. Je tedy zcela běžné,…

Recenze Huawei Mate 8: dokonalý po všech směrech (exkluzivně)

Recenze Huawei Mate 8: dokonalý po všech směrech (exkluzivně)

12. 2. 2016  |    |  60 komentářů

Hledáte to nejlepší na poli superphabletů? Tak už dál nemusíte. Huawei Mate 8 je přímo mistrovským dílem, ze kterého čiší…

7 vlastností, které má údajně přinést iPhone 7

7 vlastností, které má údajně přinést iPhone 7

9. 11. 2015  |    |  37 komentářů

I když iPhony 6S a 6S Plus jsou na trhu jen krátce, tak se již příznivci této značky těší, co přinese…

Recenze Honor 7: reparát na výbornou

Recenze Honor 7: reparát na výbornou

25. 10. 2015  |    |  15 komentářů

Nový přístroj z dílny odnože značky Huawei opět nabízí skvělý poměr ceny a výkonu. K tomu návdavkem i několik velmi praktických zlepšováků…

Recenze Lenovo Vibe Shot: Levná stylovka mezi fotomobily

Recenze Lenovo Vibe Shot: Levná stylovka mezi fotomobily

12. 8. 2015  |    |  39 komentářů

Lenovo vyrobilo s trochou nadsázky smartphone, který nemá konkurenci. Kdo jiný totiž přináší stylový fotomobil a ještě k tomu za…

5 funkcí, které už dnes na mobilu nikdo nepotřebuje

5 funkcí, které už dnes na mobilu nikdo nepotřebuje

6. 8. 2015  |    |  45 komentářů

Před lety se podle nich rozlišovaly jednotlivé kategorie mobilních telefonů a připlácely se za ně tisíce korun. Dnes byste je…

7 aplikací, které zázračně fungují, ačkoliv byste to možná nečekali

7 aplikací, které zázračně fungují, ačkoliv byste to možná nečekali

25. 5. 2015  |    |  3 komentáře

Mezi aplikacemi, které využíváme každý den, se často objevují unikáty vypadající, jako by byly z jiného světa. Když většina uživatelů…

Jak snadno dostat Flash Player do Androidu

Jak snadno dostat Flash Player do Androidu

23. 11. 2012  |    |  128 komentářů

Nestihli jste si do 15. srpna 2012 stáhnout Flash Player z obchodu Google Play? Nevadí. Existuje jednoduchá možnost, jak Flash…

Honor 8 míří do prodeje. Známe údajnou českou cenu i dostupnost

Honor 8 míří do prodeje. Známe údajnou českou cenu i dostupnost

VČERA  |    |  diskuze (0)

Honor 8 přináší prvotřídní výbavu vlajkového modelu Huawei P9 (recenze) ve skleněno-kovovém těle s ještě lepším poměrem cena/výkon. Ne náhodou tak patří mezi…

Spoluzakladatel Applu je proti ztrátě 3,5mm jacku u iPhonu

Spoluzakladatel Applu je proti ztrátě 3,5mm jacku u iPhonu

VČERA  |    |  diskuze (1)

Spoluzakladatel společnosti Apple Steve Wozniak vystoupil proti vynechání klasické zdířky na sluchátka u chystaného iPhonu. Tip: Wozniak: Nemám rád uzavřený ekosystém…

Tohle není pěkný pohled. Galaxy Note 7 vybouchl při nabíjení

Tohle není pěkný pohled. Galaxy Note 7 vybouchl při nabíjení

VČERA  |    |  2 komentáře

Na následky výbuchu Samsungu Galaxy Note 7 není pěkný pohled. Zcela nový phablet na snímcích je uškvařený na uhel. Tip: iPhone 6…

LeEco Le 2 Pro: nejen desetijádrový procesor a minimální rámečky

LeEco Le 2 Pro: nejen desetijádrový procesor a minimální rámečky

VČERA  |    |  5 komentářů

V Číně jsou zase o krok napřed, i když jak se to vezme. Velký 5,5″ phablet LeEco Le 2 Pro…

Android Nougat 7.1 by mohl vyjít s Nexusy Marlin a Sailfish

Android Nougat 7.1 by mohl vyjít s Nexusy Marlin a Sailfish

VČERA  |    |  diskuze (0)

K vydání Androidu 7.0 Nougat došlo sice teprve 22. srpna, na internetu už to však vře informacemi o chystané aktualizaci…

Xperia Z3 není stará ani dva roky, přesto už nedostane Android 7.0

Xperia Z3 není stará ani dva roky, přesto už nedostane Android 7.0

VČERA  |    |  5 komentářů

Sony hned po dokončení Androidu 7.0 Nougat rychle přispěchalo s oficiálním seznamem zařízení, která nejnovější vydání systému dostanou. Na jednu…

Majitelé iPhonu 6 zažívají problémy s displejem

Majitelé iPhonu 6 zažívají problémy s displejem

VČERA  |    |  6 komentářů

Jestliže váš iPhone 6 nebo iPhone 6 Plus přestal reagovat na dotyk, pak nejste sami – podobné problémy hlásí více…

Sony zveřejnilo oficiální seznam zařízení, která získají Android 7.0

Sony zveřejnilo oficiální seznam zařízení, která získají Android 7.0

23. 8. 2016  |    |  2 komentáře

Google včera začal distribuovat finální verzi Androidu 7.0 Nougat na modely Nexus, tablet Pixel C a telefon Android One. Sony…

Mobilní zobrazení