Apple iPhone 6 zůstane u 8 Mpx, fotoaparát má být lepší jinak
S blížícím se příchodem nové generace iPhonu 6 se objevuje stále více spekulací o jeho výbavě. Velice diskutovanou oblastí současných i budoucích iPhonů je kvalita fotografií. Nyní se dozvídáme „zaručené“ informace o fotoaparátu příštího iPhonu.
Web Apple Insider, který se odkazuje na důvěryhodné zdroje přímo z Applu, zveřejnil zprávu, ve které informuje, že Apple nejspíše nehodlá navyšovat počet megapixelů fotoaparátu příští generace iPhonu. Místo toho se Apple pravděpodobně zaměří na zlepšení objektivu a kvality obrazu.
Předchozí informace hovořily o tom, že Apple použije 10 Mpx fotoaparát se světelností f/1.8. Tato informace tak nyní nejspíše bere za své, doufejme však, že Apple se rozhodne alespoň pro onu skvělou světelnost objektivu (u současné generace iPhonu 5S je světelnost objektivu f/2.2).
Hovoří se také o vylepšení fotografií díky optické stabilizaci obrazu. Apple použil svůj 8 Mpx snímač už u iPhonu 4S a nenavyšováním počtu pixelů jde proti trendu současné doby. Uvidíme, čeho všeho se u iPhonu 6 v oblasti fotografování dočkáme.
Tip: Pokud vás zajímá, jak si stojí fotoaparát iPhonu 5 oproti vlajkovým lodím dalších výrobců, nepřehlédněte náš velký test fotoaparátů.
Apple totiž nemůže zůstat v kvalitě fotografií pozadu, stále více uživatelů dnes hledí při výběru telefonu na parametry fotoaparátu a dnešní vlajkové lodě předních výrobců nabízejí opravdu velice kvalitní fotoaparáty, kterým se už iPhone nemůže, především za zhoršených světelných podmínek, rovnat.
Zdroj: Apple Insider via: GSMArena
Autor článku
Bývalý redaktor webu Mobilizujeme.cz. Sepsal celkem 254 článků.









