Mobilizujeme.cz

Apple iPad 2 – recenze nástupce krále tabletů

28. 5. 2011  |  recenze  |  autor:

Apple iPad 2 navazuje na velmi populární iPad první generace, který před rokem definoval zcela novou kategorii produktů – tablety. Recenze iPadu 2 se zaměřuje nejen na rozdíly oproti předchůdci, ale také na odlišnosti konkurenčních tabletů, kterých neustále přibývá.

Původní iPad první generace zaznamenal obrovský prodejní úspěch. Za rok se jej celosvětově prodalo více než 15 milionů kusů. Apple by jistě velmi rád podobná čísla v tomto roce zopakoval i u druhé generace iPadu – Apple iPadu 2. Mnohá zlepšení a inovace napovídají, že by se to mohlo povést. Ale nepředbíhejme.


Apple iPad 2 – oficiální fotografie

Nový Apple iPad 2 je oproti svému předchůdci tenčí, lehčí, rychlejší a může se také pochlubit o něco delší výdrží přesahující 10 hodin. K tomu přináší zajímavé vychytávky jako například unikátní magnetický ochranný kryt Smart Cover, který poslouží i jako stojánek. Na druhou stranu, Apple se stále nevyvaroval některých chyb. Recenze prozradí, jaké jsou silné a slabé stránky iPadu 2 a jaké je jeho hlavní využití. Čtěte dále.

Základní parametry – Apple iPad 2

Rozměry 241 x 186 x 8,8 mm
Hmotnost 607 g
Displej dotykový (kapacitní, multi-touch), IPS (TFT), rozlišení 768 x 1024 px, 16 milionů barev, úhlopříčka 9,7“
Procesor a paměť dvoujádrový procesor ARM Cortex-A9 s taktem 1 GHz
512 MB RAM + vnitřní paměť 16/32/64 GB
Operační systém iOS 4.3 (testovaná verze iOS 4.3.3)
Fotoaparát a video 0,7 Mpx (960 x 720 px), nahrávání 720p videa 30 snímků/s
+ přední kamerka pro videohovory s rozlišením VGA (640 x 480 px)
Obsah balení návod, sponka pro vyjmutí SIM karty, adaptér pro nabíječku, datový USB kabel
Cena a dostupnost 20 000 Kč, březen 2011
aktuální cena Apple iPadu 2 64GB WiFi 3G:

Krátké postřehy z testování Apple iPadu 2:

Co se nám líbilo: pevná kovová konstrukce, chytrý ochranný kryt Smart Cover slouží i jako stojánek, velmi svižný a pohledný systém včetně plnohodnotného multitaskingu, dodávané zábavné aplikace (Photo Booth, GarageBand), App Store s možností stažení nespočtu her a aplikací, videohovory přes aplikaci FaceTime, neskutečně dlouhá výdrž baterie

Co se nám nelíbilo: schází větší personalizace (např. aktivní plocha s widgety apod.), displej hůře čitelný na sluníčku, prohlížeč nepodporuje flash, složité vyndávání SIM karty pomocí speciální sponky, nastavení nepřístupné přímo z daných aplikací (typu hudební přehrávač aj.)

Oficiální představení tabletu iPad 2

Obsah balení: elegance jako vždy

Apple v elegantní krabici dodává návod, adaptér pro nabíječku, datový USB kabel (po připojení k adaptéru vytvoří klasickou nabíječku) a sponku pro vyjmutí SIM karty ze slotu. Uživatel si dále může k iPadu 2 dokoupit unikátní magnetický ochranný obal Smart Cover, adaptér Apple digital AV pro propojení tabletu s televizí, bezdrátovou klávesnici s dokem či mnohá další zajímavá příslušenství.


Ochranný kryt Smart Cover (na posledním obrázku) je nutné dokoupit

Kryt Smart Cover je z polyuretanu či kůže. Díky magnetům se jednoduše aplikuje a drží na čelní straně iPadu 2. Po jeho přiložení se automaticky vypne displej a naopak po jeho odstranění se displej zase zapne. Navíc jej můžete složit a vytvořit z něj stojánek. Co se týče čistící funkce, bohužel spíše naopak zanechává viditelné pruhy od jednotlivých částí. Je pak tedy nutné displej vyčistit. Kryt Smart Cover je dostupný v několika barvách, takže si jistě každý zájemce vybere.

Vzhled a konstrukce: elegance v tenkém kovovém provedení

Apple iPad 2 je stejně jako jeho předchůdce vyroben převážně z kovu, na zadní straně je z plastu pouze malý kryt antény nacházející se v horní části. Tablet se díky použitému materiálu může opět pochlubit velmi pevnou konstrukcí a díky povrchové úpravě také velmi dobře odolává nečistotám a otiskům prstů. Zpracování je příkladné, nikde nic nevrže ani se neprohýbá.


Krása iPadu 2 je v jednoduchosti a tenkém provedení

Zlepšení nastalo v oblasti rozměrů i hmotnosti. Nový iPad 2 je o 33% tenčí a až o 15% lehčí než jeho předchůdce, konkrétně měří 241 x 186 x 8,8 mm a jeho hmotnost činí 607 gramů v testované verzi Wi-Fi + 3G, jinak u verze pouze s Wi-Fi (bez 3G) je udávána na 601 gramů. V porovnání s konkurenčními stejně velkými tablety je na tom iPad 2 lépe, hmotnost však i přesto po delším držení tabletu v ruce začne vadit.


Zadní celistvá strana z kovu, ochranný kryt Smart Cover (po odklopení se zapne displej)

Osobně mi také přijdou praktičtější menší tablety s úhlopříčkou 7“, které můžete jednoduše strčit třeba do kapsy od saka či kožené bundy. Když si chcete vzít někam s sebou iPad a nechcete jej celou dobu držet v ruce, dáte jej do batohu nebo kabelky, takže musíte mít další věc s sebou. Záleží však na každém člověku, na co a jak hodlá tablet využít, někdo dá raději přednost větším rozměrům a tedy většímu displeji i za cenu hroší mobility, pokud nebude denně tablet tolik přenášet.


Detaily krytu Smart Cover „přilepeného“ magnety k tabletu

Apple iPad 2 je k dostání ve dvou verzích – ve verzi pouze Wi-Fi a ve verzi s Wi-Fi + 3G. Na výběr je také mezi velikostmi vnitřní paměti, a to 16 GB, 32 GB a 64 GB. Všechny verze jsou dostupné v černém a bílém barevném provedení.

Nyní se pojďme podívat na jednotlivé prvky na tabletu. Přední strana zahrnuje obří dotykový displej, nad ním najdeme kamerku pro videohovory a světelný senzor pro automatickou regulaci podsvícení. Pod displejem je umístěno tradiční tlačítko „home“. Jeho dvojitým stisknutím vyvoláme přehled spuštěných aplikací, tzv. multitasking, včetně možnosti ukončovat libovolné běžící aplikace.


Na pravém boku najdeme přepínač mezi tichým a hlasitým režimem a nastavení hlasitosti

Na pravém boku najdeme klávesy pro regulaci hlasitosti a přepínač mezi tichým a hlasitým režimem. Na levém boku je umístěn slot s microSIM kartou, pro jejíž vyjmutí je potřeba speciální sponky, kterou výrobce dodává přímo v balení. Spodní strana zahrnuje 30-pinový konektor pro připojení datového kabelu, nabíječky a také například adaptéru k propojení iPadu s televizí.


Logo Applu na zadní straně, 30-pin port na spodní straně a reproduktor

Horní strana přináší vypínací tlačítko (slouží také k zamknutí tabletu) a 3,5 mm konektor Jack, do kterého můžeme připojit takřka libovolná sluchátka. Na zadní straně už najdeme jen objektiv fotoaparátu, reproduktor, popis výrobku a uprostřed pohledné logo Applu. Nejvěrnějším fanouškům může chybět pouze podsvícení jablíčka, které známe z MacBooků.

Displej a ovládání: bez inovací

iPad 2 disponuje velkým 9,7″ dotykovým IPS (TFT) displejem s nezměněným rozlišením jako u první generace iPadu, tedy XGA (1024 x 768 px). Na sluníčku má displej opět problémy, jeho čitelnost je i při maximálním jasu nedostatečná. Pokud však používáte tablet v místnostech, budete s čitelností displeje spokojeni. V nastavení můžete nechat změnu úrovně jasu na světelném čidlu, který podle okolního osvětlení volí zcela dostačující jas.


Klávesa „home“ pod displejem

Displej je díky krycí vrstvě z oleofobního povrchu odolný proti poškrábání, navíc, pokud si dokoupíte chytrý ochranný kryt Smart Cover, nemusíte se o displej už vůbec bát. Apple iPad 2 je vybaven akcelerometrem a tříosým gyroskopem, takže nechybí pohodlné automatické překlápění displeje podle aktuálního natočení tabletu. Při dotykovém ovládání můžete využívat oblíbená multi-touch gesta pro zoomování v galerii u obrázků, v internetovém prohlížeči, dokumentech atd.

Baterie a výdrž: takřka bez konkurence

Apple sice zmenšil rozměry a hmotnost iPadu 2 oproti první generaci, ovšem paradoxně se jeho výdrž o něco prodloužila. Baterie Li-Pol 6930 mAh v našem praktickém testu vydržela napájet tablet více než 10 hodin při práci, poslechu hudby, sledování videa a dalších činností. Apple dokázal operační systém iOS lépe optimalizovat novému výkonnějšímu iPadu 2 přesně na míru. Klobouk dolů.


Přehledná signalizace stavu baterie v horním pravém rohu

Hardware a software: dvoujádro a nový iOS 4.3

iPad 2 je díky rychlému zahájení prodeje prvním tabletem na trhu s výkonným dvoujádrovým procesorem. Apple použil chipset Apple A5, který je postavený na dvojici procesorů ARM Cortex-A9 s taktem 1 GHz. Vysoký výkon zaručuje také grafický procesor PowerVR SGX543MP2 a operační paměť o velikosti 512 MB RAM. Vnitřní paměť činí dle zvolené verze 16/32/64 GB.

Operační systém iOS je v nejnovější verzi 4.3 (testovali jsme verzi 4.3.3) v kombinaci zejména s dvoujádrovým procesorem velmi svižný. Veškeré grafické přechody a animace jsou dokonale plynulé. Nechybí plnohodnotný multitasking včetně ukončování jednotlivých aplikací. Pohledný systém přináší obrazovky s aplikacemi, bohužel schází větší personalizace typu obrazovek s widgety. Někomu to může vadit, někomu naopak ne. Čemu jsem však nepřišel na chuť, je oddělené nastavení od jednotlivých aplikací. Pokud chcete například nastavit ekvalizér, musíte vylézt z hudebního přehrávače a přepnout se do nastavení, kde dále musíte vyhledat nastavení přehrávače a až v něm zvolit nastavení ekvalizéru. Integrace nastavení přímo do aplikací by byla jistě intuitivnější.

Organizační funkce, konektivita: jen základní funkce

Ve výbavě iPadu 2 je sice ve verzi s Wi-Fi + 3G slot pro microSIM kartu, ovšem tablet nepodporuje klasické telefonní hovory ani zprávy. Vloženou SIM kartu lze použít pouze pro připojení na internet přes mobilní sítě. Zavolat si přesto můžete například pomocí aplikace FaceTime na jiná zařízení s touto aplikací, ať už se jedná taktéž o iPad či iPhone nebo iPod touch. Zprávy lze posílat formou e-mailů pomocí vestavěného e-mailového klienta.

V organizační výbavě dále najdeme kalendář, aplikaci s kontakty a poznámky. Zajímavá je také aplikace iBooks pro stahování a následné otevření stažených knih či PDF dokumentů. Z běžných funkcí chybí výrazně jen budík či diktafon, které však není problém dodatečně stáhnout z App Storu.

Konektivita a internetový prohlížeč: hlavní zbraň

Konektivita je silnou zbraní iPadu 2. V případě vybavenější verze s 3G modulem a vloženou SIM kartou tablet podporuje následující mobilní data: GPRS, EDGE, 3G, HSDPA a HSUPA. Veškeré verze iPadu 2 pak disponují technologií Wi-Fi (802.11 a/b/g/n) oblíbenou pro přístup na internet, dále Bluetooth 2.1 a připojením k televizi pomocí adaptéru Apple digital AV, který je nutné dokoupit. iPad 2 podporuje tzv. mirroring, čili zrcadlení obrazu při připojení k televizi, kdy vidíte obsah nejen na připojení TV, ale také na samotném iPadu.

Na kvalitní datovou výbavu navazuje kvalitní internetový prohlížeč Safari. Ten přináší v nejnovější verzi podle tvrzení Applu až 4x rychlejší zpracování Javascriptu, a tedy rychlejší načítání stránek. Podle měření však je oproti první generaci iPadu rychlejší jen zhruba 1,5x. I to se ale počítá. Prohlížeč umí pracovat s více okny zároveň, což je velmi pohodlné a praktické. Osobně mi chyběla pouze funkce pro vyhledávání textu na stránce a znatelná je také absence flashe. Nezobrazí se vám sice většina reklam, ale zase budete ochuzeni o videa například ze stránek ct24.cz a dalších. Jedinou možností je stažení jednotlivých aplikací, například iVysílání pro sledování videí z archivu ČT.

Multimédia: hudba, video, hry

iPad 2 ukládá veškerý multimediální obsah na vnitřní paměť o velikosti 16/32/64 GB dle zakoupené verze. Slot pro paměťovou kartu tradičně u Applu nenajdeme, stejně tak, jako správce souborů. Jednotlivé soubory se nacházejí přímo v daných aplikacích, například hudba v aplikaci iPod. Přesouvání souborů z počítače do zařízení je také odlišné od jiných výrobců. Musíte si nainstalovat do PC synchronizační program iTunes a vytvořit si svůj účet.

Hudební přehrávač dokáže přehrát běžné audio formáty, jako jsou: MP4, MP3, WAV a AAC. Skladby jsou přehledně tříděny do kategorií: skladby, umělci, alba a žánry. U přehrávané skladby se zobrazí obrázek alba (pokud je k dispozici) a také můžeme nastavit opakování či náhodný výběr skladeb. Další nastavení se však nachází oddělené od hudebního přehrávače, musíme zavítat do aplikace nastavení a vybrat položku iPod. Nastavit lze limit hlasitosti, ekvalizér (k dispozici je řada přednastavených režimů) či aktivovat vyrovnání hlasitosti a info o textu/podcastu. Kvalita reprodukce přes vestavěný reproduktor je poměrně dobrá, ještě lepší pak samozřejmě přes připojená sluchátka.

Apple k iPadu 2 dodává také zajímavé zábavné aplikace: Photo Booth (zachycení obličeje přes přední kamerku a okamžitá deformace obličeje na devět způsobů), GarageBand (hudební studio pro vytváření hudby, na výběr je z několika nástrojů jako je piano, kytara, bubny a další) a iMovie (pro pokročilou editaci videí přímo v tabletu). Další aplikace a hry můžete stáhnout na App Storu, pro iPad je aktuálně již více než 65 tisíc aplikací a pro iPhone více než 350 tisíc. Pokud však stáhnete aplikaci určenou pro iPhone, tak se zobrazí pouze zmenšená uprostřed displeje, v případě zvětšení přes tlačítko v pravém dolním rohu ji můžete 2x zvětšit, ale ztratíte tím ostrost aplikace. Pro herní příznivce je pak určen koutek Game Center, přes který můžete vyzívat spoustu hráčů v různých hrách.


Přední a zadní kamerka na iPadu 2

Tablet disponuje dvojicí objektivů. Na zadní straně najdeme hlavní fotoaparát s rozlišením 0,7 Mpx (960 x 720 px), který dokáže nahrávat video v rozlišení 720p s rychlostí 30 snímků za sekundu a lze použít až 5x digitální zoom. Snímky však kvalitou příliš neoplývají. Na přední straně je k dispozici druhý fotoaparát s rozlišením VGA (640 x 480 px), který slouží jako kamerka pro videohovory přes aplikaci FaceTime. Apple iPad 2 má jinak ve výbavě také GPS spolupracující s Google Mapami. Pro rychlejší zjištění aktuální pozice nechybí funkce A-GPS a pro lepší orientaci lze zapnout digitální kompas, díky kterému se vám pak mapa otáčí dle aktuálního natočení.

Závěr recenze tabletu Apple iPad 2

Apple iPad 2 patří mezi nejlepší tablety na trhu. Konkurence ani po roce nedokázala původní náskok první generace iPadu stáhnout a už je tu jeho vylepšený nástupce. Inovace můžeme spatřit takřka v každém směru: je tenčí, lehčí, rychlejší díky dvoujádrovému 1 GHz procesoru Apple A5 a také o něco málo déle vydrží na jedno nabití. Chytrou inovací je ochranný kryt Smart Cover, který poslouží i jako stojánek. Oproti konkurenci je jasně vpřed zajisté také díky optimalizovanému operačnímu systému iOS 4.3, zajímavých aplikací jako je GarageBand, FaceTime či iMovie, a více než 65 tisíci aplikací určených přímo pro iPad. A jelikož primární cíl tabletů je konzumace obsahu, nikoliv práce, je iPad 2 tím správným zařízením.

Nedostatky iPadu 2 spočívají hlavně v jeho jednoduchosti a absenci nastavení. Nepraktické je oddělené nastavení vestavěných aplikací typu hudební přehrávač, které nenajdeme přímo v přehrávači, ale v aplikaci s nastavením. Pochvalu si tablet nezaslouží ani za fotoaparát na zadní straně, který je spíše jen do počtu, protože jej má konkurence. Kvalitní snímky s ním nepořídíte. A na závěr negativ, pro někoho iPad 2 jednoduše nemusí být vhodný díky jeho velikosti. Velký displej je sice výhodou, ale zařízení ztrácí mobilitu a nevejde se ani do kapsy od saka, kožené bundy apod., což u konkurence je v případě menších modelů možné.

Obhájí Apple s druhou generací iPadu svou přední pozici na trhu? Díky jednotnosti platformy a jednoduchosti má výborně nakročeno. Ovšem vzhledem k tomu, že Apple představuje svá zařízení v daném segmentu jen jednou do roka, mohl by to mít iPad 2 ve druhé polovině letošního roku ještě těžké. Konkurence nespí a neustále chrlí jeden tablet za druhým. Zajímavými rivaly jsou rozhodně tablety PlayBook od BlackBerry či Samsung Galaxy Tab 10.1. Pokud jste ale příznivci Applu nebo nehodláte na dotahující se konkurenci čekat, je tu pro vás iPad 2.

Aktuální cena Apple iPadu 2 64GB WiFi 3G:
(Zdroj: Heureka.cz, )

kvalitní konstrukce a design pro někoho již příliš velké rozměry
velký displej nekvalitní hlavní fotoaparát
ochranný kryt Smart Cover schází podpora běžných video formátů
dvoujádrový procesor Apple A5
spousta aplikací na App Store
rychlý internetový prohlížeč
výdrž přes 10 hodin

Témata:, , ,

24 komentářů

 1. adis002
  28.5.2011 v 14:41

  když vidím, že zde jsou i tablety, mohl bych posléze v létě napsat uživatelskou recenzi na ViewSonic Gtablet (a nebo, jestli vyjde, tak Viewsonic Viewpad 7x :) )

  Odpovědět

   Luboš Srb
   28.5.2011 v 20:22

   Dobrý den, určitě nám pak můžete zaslat recenzi :-) zaměření webu je sice hlavně na mobilní telefony a operátory, ale tablety a další mobilní zařízení také pěkně spadají pod název Mobilizujeme :-)

   Odpovědět

 2. noname
  28.5.2011 v 21:54

  Mam Samsung Galaxy Tab a je to uplne o necem jinem. Umi flash, full HD video, 16:9 video, volani, bluetooth a dalsi dulezite funkce. iPad mi prijde jako vyhozene penize a navic moc velkej.

  Odpovědět

 3. arny
  29.5.2011 v 23:28

  Zaleží na co to používáš. Já si koupil iPad2 jako náhradu noťasu, abych abych měl jednoduše k dispozici ceníky, katalogy a mohl je i ukázat zákazníkům. Na tohle je 7palců málo… A na předvádění je iPad2 super. Ten displej je skvělej, neskutečný pozorovací úhly. Nejvíc mi chybí vstup pro USBčko. Flash rozhodně ne. Bluetooth iPady mají. Na volání máš telefon ;-) respektive můžeš přes skype nebo face time… Mě se galaxy tab nelíbí. Měl jsem ho v ruce a je to prostě trošku přerostlý ošklivý plastový telefon. To co ale samsung chystá teď už aspoň vypadá hezky.

  Odpovědět

   Petrx
   10.9.2011 v 16:13

   Display je skvělej… to jsem se dlouho tak nezasmál, ipad2 máme na vývoj aplikací, ale můžu říct jedno… horší display jsem neviděl i ty nejhorší notebooky mají display daleko kvalitnější než tohle.

   Odpovědět

 4. Shadowman
  30.5.2011 v 09:14

  mne stale proste chyba na ipade ta najdolezitejsia vec a to je usb…
  ja mam vacsinu obsahu (filmov,hudby atd) na disku a proste pride mi to neprakticke stale ked si stiahnem novu mp3 alebo nieco pripajat to k pc

  btw ako to je pokial mam sietovy disk sharovany cez wifi router? da sa normalne namountovat?

  Odpovědět

 5. greed
  31.5.2011 v 10:06

  neda sa namoutnovat, ale ide nan pripojit napr cez buzzplayer a priamo si spustst stream videa aj s titulkami, MP3 …

  Odpovědět

 6. p
  18.7.2011 v 21:02

  Dobrý den, IPAD asi nemá výstup USB že? děkuji

  Odpovědět

   NE!!
   30.7.2011 v 22:06

   NE NEMÁ HO, TO MĚ NA TOM NEJVÍCE VADÍ. :-(

   Odpovědět

 7. :)
  25.9.2011 v 16:23

  Dobrý den, lze iPad2 používat jako elektronický slovník aniž bych byla připojena na interet ?

  Odpovědět

 8. chuck
  4.10.2011 v 21:04

  Proč si kupovat něco, co je předražené a není to vybavené jako konkurence.
  Copak si pudu do krámu koupit nakouslé jablko? Ne, koupím si celé !! Dokonce to udělá i bohatej člověk :-)

  Odpovědět

   Mln
   30.1.2012 v 17:51

   Jde vidět, že nevíš, co píšeš! Nechceš ipad? Tak si ho nekupuj! Nikdo ti ho nevnucuje. Není pro každého! Jo pro lidi, co mají rádi stabilitu, vychytaný firmware a bezkonkurenční AppStore.

   Odpovědět

 9. Joker
  15.10.2011 v 12:11

  Dobrý den, lze na iPad 2 stáhnout flasch Player?nebo něco podobného? Díky

  Odpovědět

 10. Radek
  31.10.2011 v 13:16

  díky za hezký článek!

  Odpovědět

 11. simpix
  20.11.2011 v 15:17

  Dobrý den, když si budu chtít na iPad2 dát ňáký film tak v jakém formátu.
  A jdou tam i avi. Děkuji

  Odpovědět

   Wozi
   31.1.2012 v 18:33

   Ne AVI fromáty nesjou podporovánx, ale přes iTunes vše převedeš do podporovaných formátů a nahraješ do iPadu, nebo se dají videjka nádherně upravovat pro iPhone a Ipad v prográmku jménem HandBreake :)

   Odpovědět

    simpix
    4.2.2012 v 19:37

    děkuju

    Odpovědět

 12. Anna
  7.1.2012 v 16:31

  Je to v českym jazyce?

  Odpovědět

   Wozi
   31.1.2012 v 18:35

   Ano, všechny ooperační systémy pro zařízení od Apple (iPhone, Ipad a Ipad2) s IOS 5.xx jsou kompletně v české mutaci. :)

   Odpovědět

 13. Martina
  12.7.2012 v 16:54

  Mám jeden dotaz, pokud není na tabletu USB, jak například přetáhnu fotky z počítače, když tam USB nepůjde zapojit? Ani flashka tam nepůjde? Děkuji za odpověď.

  Odpovědět

 14. kristyna
  5.9.2012 v 19:34

  da se do ipadu 2 dat naka pamet dekuju

  Odpovědět

 15. Ema
  6.1.2013 v 11:28

  Dobry den da sa v app store nakupovat aj bez Apple id ? Lebo po mne to ten učet vzdy vyzaduje a nemozem si nic stahovat bez kamaratky ktora ma Apple id uz z jej počítaču tak sme to synchronizovali ale to je dost komplikovane lebo niesme spolu tak casto a tablet potom vyuzivam len na surfovanie na internete…

  Odpovědět

 16. Anča
  31.1.2013 v 18:48

  nefunguje mi nabíječka,prostě jsem jí přenesla do jiné zásuvka a najednou přestala nabíjet.
  Nějaká rada ???????

  Odpovědět

 17. Jakub
  7.6.2013 v 11:15

  Dobrý den,
  máte nějaké tipy na klávesnici k iPadu?

  Odpovědět

Přidat komentář

Jak vybrat telefon v roce 2016, nezapomeňte na těchto 5 věcí

Jak vybrat telefon v roce 2016, nezapomeňte na těchto 5 věcí

18. 4. 2016  |    |  50 komentářů

Technologie mobilních telefonů, dnes bychom spíše řekli smartphonů, se každým měsícem, každou tiskovou konferencí, posunují kupředu. Je tedy zcela běžné,…

Recenze Huawei Mate 8: dokonalý po všech směrech (exkluzivně)

Recenze Huawei Mate 8: dokonalý po všech směrech (exkluzivně)

12. 2. 2016  |    |  61 komentářů

Hledáte to nejlepší na poli superphabletů? Tak už dál nemusíte. Huawei Mate 8 je přímo mistrovským dílem, ze kterého čiší…

7 vlastností, které má údajně přinést iPhone 7

7 vlastností, které má údajně přinést iPhone 7

9. 11. 2015  |    |  41 komentářů

I když iPhony 6S a 6S Plus jsou na trhu jen krátce, tak se již příznivci této značky těší, co přinese…

Recenze Honor 7: reparát na výbornou

Recenze Honor 7: reparát na výbornou

25. 10. 2015  |    |  15 komentářů

Nový přístroj z dílny odnože značky Huawei opět nabízí skvělý poměr ceny a výkonu. K tomu návdavkem i několik velmi praktických zlepšováků…

Recenze Lenovo Vibe Shot: Levná stylovka mezi fotomobily

Recenze Lenovo Vibe Shot: Levná stylovka mezi fotomobily

12. 8. 2015  |    |  39 komentářů

Lenovo vyrobilo s trochou nadsázky smartphone, který nemá konkurenci. Kdo jiný totiž přináší stylový fotomobil a ještě k tomu za…

5 funkcí, které už dnes na mobilu nikdo nepotřebuje

5 funkcí, které už dnes na mobilu nikdo nepotřebuje

6. 8. 2015  |    |  45 komentářů

Před lety se podle nich rozlišovaly jednotlivé kategorie mobilních telefonů a připlácely se za ně tisíce korun. Dnes byste je…

7 aplikací, které zázračně fungují, ačkoliv byste to možná nečekali

7 aplikací, které zázračně fungují, ačkoliv byste to možná nečekali

25. 5. 2015  |    |  4 komentáře

Mezi aplikacemi, které využíváme každý den, se často objevují unikáty vypadající, jako by byly z jiného světa. Když většina uživatelů…

Jak snadno dostat Flash Player do Androidu

Jak snadno dostat Flash Player do Androidu

23. 11. 2012  |    |  129 komentářů

Nestihli jste si do 15. srpna 2012 stáhnout Flash Player z obchodu Google Play? Nevadí. Existuje jednoduchá možnost, jak Flash…

Huawei Mate 9 na údajně prvních renderech s duálním fotoaparátem

Huawei Mate 9 na údajně prvních renderech s duálním fotoaparátem

DNES  |    |  diskuze (1)

O chystané vlajkové lodi Huawei Mate 9 jsme toho slyšeli už dost včetně některých specifikací. Dočkat bychom se měli například duálního fotoaparátu…

iPhone 7 ve fotografickém testu DxOMark příliš nezabodoval

iPhone 7 ve fotografickém testu DxOMark příliš nezabodoval

DNES  |    |  diskuze (1)

Jeden z celosvětově nejznámějších (ale také nejkontroverznějších) fotografických testů, DxOMark, prověřil kvality nejnovějšího iPhonu 7. A světe div se, příliš…

BlackBerry oficiálně končí s výrobou a návrhem smartphonů

BlackBerry oficiálně končí s výrobou a návrhem smartphonů

DNES  |    |  diskuze (0)

Kanadské BlackBerry oznámilo, že má v plánu přestat vyrábět vlastní telefony a namísto toho se chce více zaměřit na své…

Jaký vybrat nejvýhodnější tarif do 500 Kč? Poradíme vám

Jaký vybrat nejvýhodnější tarif do 500 Kč? Poradíme vám

DNES  |    |  diskuze (0)

Operátoři a virtuálové nabízejí v České republice stovky různých tarifů a nové neustále přibývají. Pro zákazníky tedy rozhodně není jednoduché…

BlackBerry DTEK60 v neoficiálně předpremiéře, známe podrobnosti

BlackBerry DTEK60 v neoficiálně předpremiéře, známe podrobnosti

DNES  |    |  diskuze (0)

Blížící se představení BlackBerry DTEK 60 není žádným tajemstvím. Ve skutečnosti, samotná společnost minulý týden omylem zveřejnila na svých webových…

Lenovo chystá Android 7.0 pro letošní modely Moto Z a Moto G

Lenovo chystá Android 7.0 pro letošní modely Moto Z a Moto G

DNES  |    |  diskuze (0)

Čínský výrobce, pod jehož křídla spadá i divize původní Motoroly, potvrdil aktualizaci na nejnovější Android 7.0 Nougat pro některé ze…

Zákazník z Číny tvrdí, že mu explodoval "opravený" Note 7

Zákazník z Číny tvrdí, že mu explodoval „opravený“ Note 7

DNES  |    |  2 komentáře

Uznávám, že nadpis nezní nijak exkluzivně, vždyť za poslední měsíc jsme zaznamenali tolik údajně explodovaných phabletů Note 7, že to…

YouTube Go umožňuje sledovat a sdílet videa i offline

YouTube Go umožňuje sledovat a sdílet videa i offline

DNES  |    |  diskuze (0)

Pokud rádi sledujete videa z YouTube na cestách a často se dostáváte do míst se špatným pokrytím nebo nemáte dostatečně velký…

Mobilní zobrazení