Americká Motorola Moto X nakonec našla cestu do Evropy
Moto X byla pro nás Evropany zakázaným ovocem. Minulý čas jsme použili záměrně, jelikož se Motorola rozhodla poslat tento model nakonec i do Evropy. Bohužel i zde je pár „ale…“
Před několika hodinami proběhla tisková konference Motoroly. Jak jsme vás informovali v tomto článku, očekávali jsme uvedení Motoroly Moto X pro Evropu, což se nakonec potvrdilo.
A co, že je na té „Moto X“ tak úžasného? Tento telefon boduje hlavně díky spojení Motoroly a Googlu. Považte 4,7 palcový AMOLED displej s HD rozlišením, který vlastně k ovládání telefonu ani nepotřebujete. Jakto? Moto X za to vděčí čipsetu X8 od Motoroly, což je upravený Snapdragon S4 Pro. Slovíčko „mírně“ zde znamená přidaný nízkonapěťový koprocesor pro zpracování hlasu. Díky tomu můžete celý telefon ovládat hlasovými povely přes službu Google Now. A to v angličtině, francouzštině a němčině. Moto X přijde již s nejnovější verzí Androidu, těšit se tedy můžeme na 4.4 KitKat.
Bohužel i příchod Moto X je sužován problémy. O dostupnosti pouze 16 GB varianty telefonu si můžeme myslet ledacos, nicméně dostupnost pouze dvou barevných variant je opravdovým zklamáním. Prozatím si tedy Evropa bude muset vystačit jen s bílou a černou variantou. Světlem na konci tunelu budiž fakt, že Moto Maker by měl přijít „do pár měsíců.“ Další překážkou by mohla být dostupnost, která je prozatím plánována jen pro Anglii, Francii a Německo. Nechat si telefon dovézt tak bude lehčí, na druhou stranu se telefon ještě trochu prodraží.
Nakonec jsme si nechali cenu a dostupnost. Moto X přijde do již dříve zmiňovaných zemí už 1. února. Přičemž cena bude činit 380 liber, což je po přepočtu téměř 12 500 korun.
Jak hodnotíte příchod Moto X vy? Myslíte si, že je cena adekvátní?
zdroj: Android Central
Autor článku
Bývalý redaktor webu Mobilizujeme.cz. Sepsal celkem 229 článků.










