Mobilizujeme.cz

7 důvodů, proč se vyplatí koupit smartphone z Číny

17. 12. 2013  |  článek  |  autor:

Čínské telefony se postupně dostávají do celého světa. Co vede lidi k tomu, že dají přednost „Číňanovi“ před věhlasnou světovou značkou?

AndroidGuruz

Inovace a originalita

Ačkoliv to bude znít divně, v Číně je nejvíc originality. Asi každý si totiž jako asociaci ke slovům „čínský telefon“ představí levnější kopii či napodobeninu nějakého věhlasnějšího přístroje, ostatně v to ho může vést například náš článek o phabletu HiLive 16, napodobeniny Notu 3 od Samsungu.

Oppo N1

Ale existují i jiní, kreativní výrobci. Například Oppo, které přišlo u modelu N1 s otočným fotoaparátem. Nebo u nás populární Xiaomi. To sice nepřišlo s inovací v podobě hardwaru, nýbrž se proslavilo svou nadstavbou MIUI, která připomíná vše, jen ne čistý Android, ale přitom si zachovává všechny jeho klady a přidává některé zajímavé funkce.

Cena a výkon

Asi hlavním aspektem ovšem u většiny bude cena. Narozdíl od výrobců, kteří dovážejí výrobky do celého světa, České republiky nevyjímaje, odpadá jejich čínským konkurentům mnoho nákladů. Nepotřebují se starat o marketing, nezařizují vývoz z Číny, podpora u nich není tak důležitá a většinou ani nemají výdaje za softwarovou práci, jelikož jejich přístroj obsahuje Android v nejčistší podobě.

To vše v konečném důsledku znamená, že telefon dovezený přímo z Číny může stát polovinu proti podobnému přístroji z oficiálního dovozu, a to aniž by byl onen rozdíl na pohled patrný. Ba co víc – mnohdy takový telefon vypadá mnohem lépe, než například vlajková loď největšího světového výrobce smartphonů i telefonů obecně…

Výběr

Dalším z hodně důležitých aspektů je bezpochyby možnost volby. Výběr není omezen na několik výrobců, v Číně jich jsou totiž tisíce. Ať už jsou to ti populární jako například Xiaomi, Zopo, Oppo či Lenovo, nebo ti, kteří jsou u nás stále neznámí.

Chinese-smartphones

Člověk si může vybrat, chce-li telefon „akorát do kapsy“, větší přístroj s rozumnými rozměry či rovnou phablet, má-li být z plastu či kovu nebo je-li pro něj důležitý výkon. Jeho výběr pak není rozdělen na tři, čtyři konkrétní telefony, ale stále ještě zůstávají stovky a stovky přístrojů a je jen a jen na konečném kupujícím, kterému z telefonů dá přednost.

Rychlejší aktualizace

I když se to asi nezdá, čínské telefony jsou většinou ty první (nebo po Google zařízeních druhé), které dostávají pravidelné a rychlé aktualizace Androidu. Důvod je prostý, alespoň u menších výrobců.

Nemají ani čas, ani prostředky na to, aby vymýšleli nějakou vlastní nadstavbu a proto většinou až na pár předinstalovaných čínských aplikací nepoznáte, že se nejedná o úplně čistý Android. Z toho plyne, že pro výrobce odpadá 90% práce a nemá problém aktualizaci vypustit do světa velmi brzy po představení nové verze Androidu, a nejen nové verze Androidu – třeba takové Xiaomi uvolňuje nové aktualizace každý týden.

2qu3l0k Screenshot_2013-11-28-20-53-42zopo-zp820-new-ui

Větší výrobci si pak již většinou s jakous takous nadstavbou práci dají – a narozdíl od těch typu Samsung či Sony většinou nedochází k různým bugům či jiným nedostatkům. Nemusí se starat o takové kvantum přístrojů a hlavní důraz je u takovýchto výrobců dán na stabilitu, proto není neobvyklé, že zatímco velcí výrobci se „předhánějí“ v tom, kdo uvede nový systém rychleji (uvozovky nejsou omyl :-)), u nadstaveb jako například MIUI je verze Androidu i o tři generace starší.

Podpora dobré věci

Tento bod je poněkud sporný, já si ho ale i přesto dovolím zařadit. Koupíte-li si přístroj od Samsungu, HTC či Nokie, více než polovina celkové ceny půjde na marketing, distribuci či podporu při aktualizacích. Budete jen kapka v moři a vlastně se nic nestane, když si zrovna vy nekoupíte ten nejnovější a „nejlepší“ model.

Kdežto u čínských výrobců, hlavně těch menších, se jedná čistě o zaplacené součástky a provedenou práci. Kusy se neprodávají (do ciziny) v milionech, nýbrž v tisících, desetitisících, maximálně statisících. Většina zákazníků bude stále původem z Číny, a tam je trh s mobilními zařízeními tak přehlcen a rozkouskován, že si nikdo nemůže dovolit nasadit vyšší cenu než konkurence.

Nakonec to můžete být zrovna vy, kdo rozhodne o případném úspěchu či neúspěchu té či oné „firmičky“. Z této řady začaly poněkud vystupovat výrobci, kteří už nějaký ten věhlas po světě mají. Jmenuji třeba Xiaomi, Oppo či Lenovo. Ty začínají postupně expandovat a na ceně se to okamžitě odráží.

Odlišení se od okolí

Rozhlédněte se po okolí – kolik z vašich známých, přátel, kamarádů či spolupracovníků má čínský telefon? Moc jich nebude. Většina se o telefony příliš nezajímá a prostě koupí to, co je zrovna v obchodě k dispozici. Vy ale do téhle skupiny nepatříte :-), a proto vaše obzory nekončí u pultu kamenné prodejny, srovnávače cen či nabídky operátora.

I v Číně se dají nalézt designové skvosty. Většinu z nich nerozeznáte (kvalitou a provedením!) od těch, které najdete u našich prodejců. Mnohdy jde o přístroje originální vzhledově i funkčně. A vy přece chcete být originální, ne?

Podpora konkurence

Na závěr jsem si nechal jeden vedlejší efekt. Poslední dobou výrazně stoupá podíl některých čínských výrobců (Huawei, Lenovo, ZTE) na trhu s chytrými telefony. Čím nižší bude průměrná cena prodaného telefonu a čím více se telefony z Číny rozšíří, tím více se bude muset přizpůsobit i takový gigant, jakým je Samsung.

Když totiž stejnou muziku dostane uživatel za poloviční cenu, už po něm nesáhne. Samsung (nebo kdokoli jiný) bude muset zareagovat buď ubráním na kvalitě nebo snížením ceny. A co si budeme nalhávat, možnost číslo jedna by byla cesta do pekel…

Tento článek doplňuje zcela opačný pohled na tuto tématiku: 7 a 1 věc, které vás mohou odradit od nákupu smartphonu z Číny

Témata:, ,

79 komentářů

 1. Jura
  17.12.2013 v 12:24

  To už tento web klesl tak nízko? Nemohu si pomoci, ale tento článek na mne působí jako placená reklama. Protože pokud má člověk všech pět švestek pohromadě, tak je mu jasné, že naprostá většina článku jsou hloposti.

  Odpovědět

   Luboš Srb
   17.12.2013 v 12:56

   Dobrý den, o placenou reklamu nejde (to by byl článek označený jak danou rubrikou, tak i slovně na začátku článku). Jak jsme na konci článku zmínili, příště si uvedeme naopak 7 důvodů, proč se telefonům z Číny raději vyhnout. Třeba se vám bude zamlouvat více.

   Odpovědět

    Jura
    17.12.2013 v 13:10

    Pokud se tedy nejedná o placenou reklamu, tak je to článek velkého fanouška čínských mobilů. Napsat, že koupě čínského mobilu je podpora dobré věci, chce odvahu a malé vědomosti.

    Odpovědět

     Filip Kříž
     17.12.2013 v 13:37

     Děkuji za názor. Nejsem žádný „velký fanoušek“ čínských mobilů, ale snažím se být co nejobjektivnější, a ať chcete nebo nechcete, za tím, co jsem napsal si stojím a nemyslím si, že by se jednalo o argumenty „od věci“.

     Odpovědět

     Ladislav
     17.12.2013 v 16:31

     Juro, tahni do prdele!! Kritizuješ a přitom sem lezeš denně, tak drž hubu. Miluju takový kokoty jako si ty. Článek je fájn a mě potěšil, protože je tu konečně portál, který myslí na všechny!!

     Odpovědět

      milaxxx
      18.12.2013 v 06:29

      Ladislav,souhlasím,tento web je nezávislý a že si teď vybral ožehavé téma,je bonus autora.Někdo machruje Applem,jiný se do krve zastává jiných firem.Mně se právě líbí originalita,jako teď třeba tablet Lenovo Yoga.Článku tleskám,protože někteří skalní výrobci už mne fakt nudí….

      Pavel
      18.5.2014 v 09:56

      Čtu to tady poprvé a divím se, jací sprostí a drzí lidé, jako jseš ty, sem lezou, měl by ses stydět, drzý sprosťáku! Výhrady mohou jistě být, ale ne takto prezentované.

     fllout
     14.4.2014 v 20:06

     Na co si to hraješ?

     Odpovědět

     Chorche
     1.10.2014 v 10:48

     Boha jeho :D Od února mám THL T100s za 6 000 – rozbil se mi gorilla glass (není důležité jak..) Kdybych si kupoval nový, koupím THL T100s. Pro mě naprosto nejvíce vyhovující

     Odpovědět

 2. Jirka
  17.12.2013 v 12:25

  Jaké hlouposti?

  Mně se ten článek líbí. Je kvalitní.
  Otázka na redaktory: kdy bude „příště“ další článek?

  Odpovědět

   Luboš Srb
   17.12.2013 v 12:58

   Dobrý den, děkujeme. Příští článek s naopak 7 důvody „proti“ bude co nejdříve, Filip má již téma připravené v administraci, konkrétní termín k publikaci zatím nemáme.

   Odpovědět

   Jura
   17.12.2013 v 13:05

   Dobrá, tak tedy pěkně popořadě.

   Inovace a originalita – Pokud si někdo pod pojmem inovace představuje vytvoření nadstavby v Androidu. Budiž mu přáno.

   Cena a výkon – Ano, cena je to jediné, na co mohou čínské telefony přilákat kupující. Výkon je papírově perfektní, ovšem realita bývá naprosto odlišná.

   Rychlejší aktualizace – Mám dva známé, kteří mají telefony z Číny a žádné aktualizace se zatím nedočkali (Huawei a Lenovo). Tak opravdu nevím, jak je to s tou rychlostí aktualizace.

   Podpora dobré věci – Proč bych měl posílat moje peníze do Číny, když mohu podpořit lokální výrobce (Evropa). Lidé s ekonomickým vzděláním či myšlením asi kroutí hlavou, co autor vymyslel za blábol v tomto odstavci.

   Odlišit se od okolí – Nemám na kvalitu, proto mám mobil z Číny. Klasický příklad odlišení.

   Odpovědět

    Dave
    17.12.2013 v 13:32

    Zdravim,musim silne nesouhlasit s panem Jura.Reknete mi,proc bych mel posilat penize lokalnimu vyrobci tady v evrope,kdyz to same,ve stejnem kabatku,stejny vykon si muzu poridt za temer polovicni cenu?Kazdy rozumny clovek,co ma vsech 5 svestek pohromade vi,ze si koupi radeji cinana za nizsi cenu,nez platit pouze za znacku,nikoliv za kvalitu.Ruku na srdce,vetsina telefonu je vyrabena v Cine,a vubec nezalezi,jak ze se konkretni vyrobce jmenuje.Zaruka je stejna,kvalita vicemene tez.Mel sem uz dva cinany a naprsta spokojenost,i s aktualizaci systemu android,pokud nedelem relamu,jde o znacku Huawei.Mame jich v rodine dost a super telefony

    Odpovědět

     Piotr
     10.10.2014 v 19:34

     Ahoj Dave,hezky napsáno dnes kam se podíváš je made in china LG atd. počínaje botama až po tu nejluxusnější techniku jo tam ti vyroběj vše v jaké koliv kvalitě ,propisku na jedno použití nebo na měsíc podle toho co si přeješ chceš propisku do konce života není problém zaplat a máš ji. tu jsou bud´dobré nebo špatné tam je to od 1 do 10 podle toho na jak dlouho to chceš :-)

     Odpovědět

    Filip Kříž
    17.12.2013 v 13:34

    Inovace a originalita – Viděl jste někdy například Oppo N1 či modely od Pantechu?
    Cena a výkon – Jak jsem již předestlal, to může říct pouze někdo, kdo čínský telefon nedržel v ruce.
    Rychlejší aktualizace – Nikdo nemluví o výrobcích typu Huawei nebo Lenovo. To jsou výrobci, kteří k nám telefony DOVÁŽÍ, proto by to ani nedávalo smysl. Pravdou však je, že zatímco Samsung či Sony zkoumají, půjde-li ten či onen Android na ten či onen přístroj, čínští výrobci uvolní čistý Android mnohem dříve a bez ovací.
    Podpora dobré věci – Jedná se o úvahu, nikdy se nebude líbit všem. Stejně tak nikdo nemluví o podpoře Číny a nějaká podpora „lokálních“ výrobců je absolutní nesmysl – pokud tedy nejste placený diskutující Prestigia. Žádný výrobce již nevyrábí mimo Čínu, skoro žádný zde ani nesídlí.
    Odlišit se od okolí – Pokud někdo má vžité „Čína = nekvalita“, je asi jakýkoliv argument zbytečný.

    Doufám, že jsem všechny své body odůvodnil, já zase děkuju za Váš názor.

    Odpovědět

     Filip Kříž
     17.12.2013 v 13:40

     Omlouvám se – Pantech je jihokorejský. Ale i v Číně se podobných „inovátorů“ najde bezpočet.

     Odpovědět

     Shadowman
     17.12.2013 v 21:14

     ked ste uz u toho Prestigia… preco nie je ani jeden telefon na tejto stranke?
     ani test ani rcenzia ani v katalogu?
     ma to nejaky seriozny dovod?
     dakujem za odpoved

     Odpovědět

    STanda
    18.12.2013 v 12:47

    Jaké lokální Evropské výrobce máte na mysli? Nokii? Ta většinu své produkce vyrábí v Číně…

    Odpovědět

    Chorche
    1.10.2014 v 10:50

    Jo kámo tak to ses neviděl.. :D :D jen se ti směju.. nemám na kvalitu..mobily z číny už teď mají na zadupání konkurence ze světa do země..

    Odpovědět

 3. Doom-MUFC Red Army
  17.12.2013 v 12:35

  Pěkný článek.Takový tu chyběl.Chválím.

  Odpovědět

 4. Hardy
  17.12.2013 v 12:42

  Už nějakou dobu sleduji čínsý mobilní trh a dá se tam najít opravdu zajímavé zboží. Většinou mi vadí hlavně špatný fotoaparát, který aktuálně patří ke slabinám čínských telefonů. Jinak ale často jde do desítky sehnat úchvatný kousek, který stojí běžně min 2x tolik.

  Odpovědět

   Dave
   17.12.2013 v 13:34

   Presne tak,co treba Huawei P6???naprosta dokonalost-cinan.
   Fotaky jsou skutecne slabinou cinanu,ovsem ja mam Huawei G300,stal me pred rokem necele 4 tisice a foti nadherne,lepsi nadprumer

   Odpovědět

    mobilmaster
    20.4.2014 v 09:27

    Foťák?
    Co třeba oppo n1

    Odpovědět

   Filip Kříž
   17.12.2013 v 13:35

   Je pravda, že fotoaparát je skutečně největší slabina čínských telefonů. Často mají prachbídnou optiku a světelnost klidně f/2.8.

   Odpovědět

 5. Crozz
  17.12.2013 v 14:04

  s chutí sem si článek přečetl, ale přivítal bych i nějaké představení top modelů z Číny pěkně pohromadě, plus jejich zhodnocení abych se mohl zorientovat a případně si vybrat, díky…

  Odpovědět

 6. tominot
  17.12.2013 v 14:33

  Podpora dobrej veci kúpiť lowcostový mobil z Číny.
  Tak to je sila!
  Nekúpte značkový mobil vyrobený v Číne, ale kúpte neznačkový mobil vyrobený v Číne, lebo jeho kúpou nepodporíte Západné firmy ale priamo komunistických podnikateľov aby čo najkôr kolonizovali vesmír.

  Čo ak práve tie lowcostové neznačkové čínske mobily sú lacné preto, že nedodržujú pracovné zákony, nehľadia na ekológiu, otročia tam deti? Ich kúpou urobte dobrú vec, podporte otroctvo.

  Odpovědět

   mates
   17.12.2013 v 16:11

   No, to stejne muze byt za treba vyrobou S4. Se proberte, vse se dela v Cine….

   Odpovědět

    tominot
    17.12.2013 v 17:23

    Tvrdíš, že ak kúpiš značkový mobil vyrobený v Číne, ich továrne nie sú pod neustálou kontrolou, môžu si tam robiť, dovoliť to čo nejaké mini továrne na periférií tlačiacich na úplne minimalizovanie nákladov?
    Zamestnanci IBM China, Nokia China sa môžu mať rovnako zle, rovnako nízke platy ako zamestnanci chou china?

    Ale ak mobilizujeme.cz na tom trvá, aby ste si kupovali neznačkové čínske mobily čo najnižšej ceny, urobili tým dobrú vec, určite im nebude neskôr vadiť, ak im zmizne reklama na značkové obchody Nokia, Samsung, Sony, Apple ktoré sú hneď vedľa článku.

    Urobte správnu vec, nekupujte nič čo sa vám tu zobrazí na reklame. Radšej objednajte priamo z číny, aby ste nepodporovali novinárske vyžírky žijúce z vašich peňazí, ktoré majú od výrobcov za reklamu ktorú platíte v cene výrobku.

    To čo si oni dovolili voči svojim inzerentom je úvaha vhodná max. tak na nejaký blog, nie na web ktorí žije a profituje na predražených čínskych výrobkoch.

    Odpovědět

     Luboš Srb
     17.12.2013 v 17:35

     Dobrý den, na tento dotaz doplním snad jen to, že náš článek „7 důvodů proč koupit..“ má pokračování „7 důvodů, proč nekoupit..“. Dáváme důvody na obě strany a ať se každý podle toho rozhoduje, jedině tak dnes může být médium objektivní. Pokud by to bylo zaměřené jednostranně, ať už pro nebo proti čínským telefonů, pak by nic podobného u nás nedostalo prostor.

     Odpovědět

      tominot
      17.12.2013 v 19:02

      „Podpora dobré věci

      Tento bod je poněkud sporný, já si ho ale i přesto dovolím zařadit. Koupíte-li si přístroj od Samsungu, HTC či Nokie, více než polovina celkové ceny půjde na marketing, distribuci či podporu při aktualizacích. Budete jen kapka v moři a vlastně se nic nestane, když si zrovna vy nekoupíte ten nejnovější a „nejlepší“ model.“

      vs

      „Doporučené eShopy
      Oficiální eShop Samsung
      Značkový eShop Nokia
      Oficiální eShop Sony
      Specialista na mobily
      Apple Premium Resseler“

      Uvedomujete si vôbec, že nabádate svojich čitateľov, aby nenakupovali značkové produkty, a ešte ako bonus k tomu prispejú k „dobrej veci“ ?!

      Ja byť vašim inzerentom, sťahujem všetkú reklamu (ktorej tu nie je veľa a ani tak skoro jej veľa nebude).
      Je rozdiel napísať o zaujímavých čínskych neznačkových výrobkoch a napísať že nekupovaním značkových výrobkov (výrobkov vašich inzerentov) urobí človek dobrú vec. To je ekonomická samovražda, ak vás nezačnú sponzorovať lowcostoví čínsky výrobcovia alebo sa neplánujete samofinancovať.

      Súhlasím, nekupovaním predražených značiek vezmeme prácu európskym predajcom, médiám, servisom, výrobcom doplnov, prekladateľom. Jednoznačne je to dobrá vec pre posilnenie Čínskej ľudovej republiky. Samsung môže zo Slovenska odísť. Z Čiech iné ázijské firmy, aby nepreplácali drahých českých robotníkov pri výrobe značkových produktov.

      Nabudúce napíšte článok ako nekúpou drahých Samsung TV vyrábaných na Slovensku, CHANGHONG TV vyrábaných v ČR podporíte dobrú vec, ak si kúpite neznačkový ázijský priamo cez čínsky eshop za polovičnú cenu vynechaním okrem pošty všetkých európskych medzičlánkov, kde mnohé výrobky využívajú ukradnuté patenty za ktoré neplatia licenčné poplatky ich majiteľom narozdiel od značkových, ktoré tie poplatky platia (to udržiava mnohé západné firmy pri živote). To nám tu bude hej.

      Jura
      17.12.2013 v 19:51

      „Dáváme důvody na obě strany a ať se každý podle toho rozhoduje, jedině tak dnes může být médium objektivní.“ – S tím naprosto souhlasím. Ovšem napsat, že koupí čínského mobilu podpořím dobrou věc, moc objektivní není.

      tominot
      17.12.2013 v 20:09

      Jura, ešte aj vymenoval ktoré značky nekupovať!

      „Samsungu, HTC či Nokie“

      Choré!

      Jura
      17.12.2013 v 20:21

      Tominot: Naprosto souhlasím.

     Filip Kříž
     17.12.2013 v 18:22

     Dovolím si reagovat – nejedná se o výrok mobilizujeme.cz, nýbrž mě jakožto redaktora. Myslím si, že kdybyste si článek přečetl celý, došel byste k tomu, že zanedlouho vyjde článek „na co si dát pozor aneb proč se vyhnout“. A jelikož, jak jste již sám podotknul, se jedná o byznys žijící z reklamy, nikoliv koncesionářských poplatků a dotací státu, mohli bychom propagovat určité značky – leč my to neděláme. Mým cílem akorát bylo rozšířit obzory lidem, kteří nás (na základě provedeného průzkumu) navštěvují. Nejedná se o žádnou placenou inzerci, pouze doporučení proč se čínský telefon vyplatí a proč ne.

     Odpovědět

      tominot
      17.12.2013 v 20:07

      „Podpora dobré věci

      Tento bod je poněkud sporný, já si ho ale i přesto dovolím zařadit. Koupíte-li si přístroj od Samsungu, HTC či Nokie, více než polovina celkové ceny půjde na marketing, distribuci či podporu při aktualizacích. Budete jen kapka v moři a vlastně se nic nestane, když si zrovna vy nekoupíte ten nejnovější a „nejlepší“ model.“

      Človeče, ako môžte napísať že sa nič nestane, ak nekúpite výrobok od vašich sponzorov, tých ktorí sa vám skladajú na výplatu (ak ste za články platený)?

      Vy doslova tvrdíte, aby čitatelia nekupovali výrobky od firiem, ktoré u vás inzerujú a platia vás, ale aby si radšej objednali lacnejší výrobok od firiem, ktoré vám nikdy nedajú ani cent, neobjednajú si na vašom webe nikdy žiadnu reklamu a tým všetci urobíme dobrú vec!

      Samsung má na Slovensku fabriku. Nič moc platy, ale aspoň niečo. Vy po svojich čitateľoch chcete aby nekupovali Samsung (DOSLOVA), lebo je predražený a jeho nekúpením urobia dobrú vec, lebo podporia malého čínskeho výrobcu ktorí nezamestná žiadneho slováka, čecha, maďara, poliaka, nemca. Zamestnáte vy tých ľudí keď prídu o prácu?

      Nikdy som si nemyslel že budem obhajovať Samsung, ale to čo propaguje tento web je choré. Nekupovať značkové veci, lebo dobrá vec je dať zarobiť malým, neznámym čínskym firmám neplatiacich licenčné poplatky, sociálne, zdravotné poistenie, inzerciu a marketing, tunajšie servisy a obchodníkov. Choré!

      Dobrá vec je nezamestnať vás ale lacnejšieho čínskeho študenta, ktorí odvedie rovnakú, alebo ešte lepšiu prácu za tretinový plat.

     Lukáš Grygarčík
     17.12.2013 v 19:26

     Dobrý večer,
     dovolil bych si také reagovat. Pokud by Filip vydal jako první článek nevýhody telefonů koupených z číny, objevilo by se zase naopak mnoho lidí, kteří by byli nespokojeni se zaujetím proti čínským výrobcům. Článek je na pokračování, jak je uvedeno, má dva díly. Filip si jako první zvolil výhody, bylo to jeho rozhodnutí a je to vlastně úplně jedno. Počkejte si tedy na druhý článek a poté až můžete říci, zda-li je zaujatý či nikoliv a na kterou stranu vlastně. Tohle je pohled jen z jedné strany a jen půlka článku, druhá půlka bude zveřejněna posléze.
     S pozdravem.

     Odpovědět

      tominot
      17.12.2013 v 19:48

      „Podpora dobré věci

      Tento bod je poněkud sporný, já si ho ale i přesto dovolím zařadit. Koupíte-li si přístroj od Samsungu, HTC či Nokie, více než polovina celkové ceny půjde na marketing, distribuci či podporu při aktualizacích. Budete jen kapka v moři a vlastně se nic nestane, když si zrovna vy nekoupíte ten nejnovější a „nejlepší“ model.“

      Dobrá vec je nepodporovať Nokiu, Apple, Samsung, firmy ktoré u Vás inzerujú, platia všetky patenty, zamestnávajú množstvo pracovníkov v Európe, ktorým platia sociálne, zdravotné poistenie ?!

      To je pre vás dobrá vec ?!
      Potom vyhláste že je dobrou vecou nečítať české weby, ale naučiť sa anglicky či čínsky, sledovať len čínske weby kde majú viac recenzií, sú farebnejšie, majú v inzercií lacnejšie mobily a aj tá reklama menej zaťažuje počítače.
      Predsajlen, český redaktori a šéfredaktori sú drahí, za jedného českého možno mať 3 čínskych, 3x viac článkov a ako bonus, podporíte tým dobrú vec.

      Keď číňania mobily vyrábajú, k čomu sú nám recenzie od nejakých európanov?
      Čínania ich napísať nevedia?
      Stačí jeden číňan ktorý ich bude prekladať čo čestiny (takých v EÚ je mnoho) a ste bez práce. Ale s pocitom podpory dobrej veci. Nereálne? Mnohé PC hry vyrobené v ázií podporuje mnoho jazykov, čestina býva medzi nimi. Recenzie sa opakujú, zväčšia sa menia len technické údaje, google translator to zvládne. O niekoľko rokov bezchybne.
      K čomu váš web potom?
      Existujete vďaka tomu, že málo ludí tu ovláda angličtinu.
      Recenzie na čínske neznačkové mobily sa na webe dajú nájsť. Podporiť dobrú vec znamená, nečítať weby kde inzerujú predražené značky ako Samsung, Nokia, Apple. Majú vysoké ceny, lebo veľa dávajú na marketing. Ak prestaneme čítať tie weby, znížia náklady na marketing a môžu znížiť ceny.

      To je vaša predstava o dobrej veci nekupovať výrobky od Nokia, Samsung, Apple ku ktorej nabádate svojich čitateľov?

   bob
   5.6.2014 v 08:09

   Co je tohle za blábol, to pane kolego nevíte že na stejných linkách se vyrábí různé modely? Jinými slovy za stejných podmínek a se stejnou podporou čínské vlády koupíte cokoli co se v Číně vyrábí. Mimochodem kam se Čína dostala za posledních 20 let a kam my s dvěma biliony dluhů, :-))))

   Odpovědět

    daja03
    13.7.2014 v 23:10

    zdravím, tak tedy čínský telefon, jsem měla, bohužel mi byl ukraden. I lidi kteří mají IPhone se mě ptali, co je to za super telefon, dokonce na něj v hodnocení expertů neměl ani Samsung. Krásný, rychlý a nesouhlasím ani s názorem ohledně fotoaparátu, opravdu skvělé fotky, čisté a i při zvětšení stále výborná kvalita. Kdo nemá tuto zkušenost, ať nekritizuje, nehledě na to, že v dnešní době je vše vyrobeno v Číně, pokud budu kupovat nový bude to zřejmě opět Xiaomi. (Původní uživatel IPhonu.

    Odpovědět

 7. krákora
  17.12.2013 v 14:40

  Líbí se mi článek,protože jsem stejného názoru.Jen mě zaráží někteří bijci za předražené globální výrobky.A nařčení z reklamy mi přijde vážně přitažené za vlasy-naopak právě tyhle reakce vypadají jako inzerce…navíc nikdo nikoho netlačí,aby koupil,co nechce…na rozdíl od mediální masírky třeba konkrétně od Samsungu.Sleduji čínské telefony už delší dobu,ale myslím,že by článek s
  přehledem smartphonů z Říše středu,nebyl na škodu.

  Odpovědět

 8. 2
  17.12.2013 v 16:14

  Osobne kazdy rok kupuji mobil a vzdy nejakou novinku nebo mobil ktery necim vybocuje z rady.Cena tedy nikdy neklesne pod 12-14tis. Letos jsem tedy zariskoval a predevsim diky porizovacim nakladum jsem Objednal Umi cross z ciny. Krasna cena 6200kc a nemuzu si vubec stezovat.Ba prave naopak-luxus po vsech strankach. solidni vykon,2gb ram,32gb rom+sd do 64gb,perfektni display i citelnost na slunci,Baterie min. na dva dny normalniho pouzivani a to i pri full hd a uhlopricce 6,44 palce atd.Mam pocit ze uz v EU nekoupim opravdu zadny mobil.Za toto bych se tady pod 10k nedostal.

  Odpovědět

 9. Pepan
  17.12.2013 v 19:04

  Jura bude zrejme nejaky idiotik,co prave domasturboval a mel chvilku na napsani sveho detskeho nazoru. Sam mam iPhone,mimochodem vyrobeny v Cine,coz neni novinka. Jsem spokojeny. Ted jsem k Vanocum koupil zetakovi 4jadro s 1GB Ram za cca 3k,kde toto sezenete? Vse na nem paradne vali a za trojku? Pche,koupim jeste tchyni,co na tom ze vzadu neni logo Apple ci vpredu napis Samsung??Dobry clanek. Jinak jsem zvedavy co bude v clanku. Proc nekupovat tel. z Ciny… Pro dobry pocit,ze na to mam? Na to ti kazdej sere co mas ci nemas.
  Nejvice utracime za veci,ktere nepotrebujeme,abychom udelali dojem na lidi,ktere vubec nezname. Viz fotky sveho majetku na vseljakych soc.sitich a tomu se smeju :D

  Odpovědět

   Pepan
   17.12.2013 v 19:10

   Nebo vytahovani pristroju ve fronte,kdyz je kolem vas dost lidi :D na to bych zapomel :D pitomci :D

   Odpovědět

   Jura
   17.12.2013 v 19:47

   „Nejvice utracime za veci,ktere nepotrebujeme,abychom udelali dojem na lidi,ktere vubec nezname. Viz fotky sveho majetku na vseljakych soc.sitich a tomu se smeju :D“
   „Sam mam iPhone“

   Tomu se říká: Kázat vodu a pít víno.

   Odpovědět

    Pepan
    17.12.2013 v 19:51

    Dobre,ale je rozdil na nej mit a mit ho na splatky a tim padem ho prodat dobrou propagaci ve fronte. IPhone mam kvuli iOS,az bude levny Cinan s iOS,beru ho. Jinak jde vudet,ze jste to nepochopil,coz jsem i predpokladal.

    Odpovědět

     Pepan
     17.12.2013 v 19:53

     Mimoto mit ucet na jakemkoli webu povazuji za stupiditu nejvyssiho kalibru. Jeste tam posilat soukrome fotky a vypisovat os.udaje :D muze hen dement.

     Odpovědět

     Jura
     17.12.2013 v 20:01

     „IPhone mam kvuli iOS,az bude levny Cinan s iOS,beru ho.“ – Jestli se takovéto názory dostanou i do automobilového průmyslu, tak Evropa jako taková zanikne a stane se čínskou kolonií. Proč si kupovat originál BMW, když vám nějaký HuangČiChen nabídne vlastně to stejné, že?

     Odpovědět

      Pepan
      17.12.2013 v 20:08

      No srovnavat auto s telefonem muzete zase jen vy. Kdyz se podela auto na kterem setris,katastrofa je na svete(ikdyz i to levnejsi ma (musi mit)stejne bezpecnostni paramatry. Kdyz se podela tel. za 3k vyhodim a koupim novej. Vazne nechapu co mi chcete vnutit za nazor :D jinak cokoli muzu mit za polovicni cenu ve stejne kvalite,beru to. Coz Androidy jsou. Bez napisu Samsung se obejdu ;)

    fllout
    14.4.2014 v 20:11

    honíš si ho ,magore??

    Odpovědět

 10. Pepan
  17.12.2013 v 20:11

  Navic je rec o telefonech. Tak neodbocujme.
  Kdyz vedle sebe budou lezet Cinan a Samsung ve stejne vybave. Vy si koupite Samsung(coz je mimojine take Cinan) a ja si vezmu tri ty Cinany za cenu jednoho Samsungu. Kazdej ci chce ;) pekny vecer :D

  Odpovědět

   Jura
   17.12.2013 v 20:35

   Samsung bych si nevybral, ale číňana také ne. O tom, že téměř většina spotřebních výrobků se dnes vyrábí v Číně, není potřeba se bavit. Tím velkým problémem není to, že se věci vyrábí v Číně, ale díky čemu se tam některé výrobky vyrábí. Nebudu podporovat zloděje, kteří kradou cizí patenty a parazitují na cizím úspěchu. To je totož nemorální.

   Odpovědět

    Filip Kříž
    17.12.2013 v 20:48

    Čím parazituje Oppo či Xiaomi, smím-li to vědět?

    Odpovědět

     Jura
     17.12.2013 v 21:09

     A jaký způsobem podpořím dobrou věc, když si koupím THL nebo HiLive, smím-li to vědět?

     Odpovědět

    Pepan
    17.12.2013 v 21:05

    Jo tak o toto jde. Tak hlavne,ze vam nevadi podporovat ceske politiky a ceske zlodeje vseobecne. Pane,Vy jste komik :D v prve rade byste mel resit tuzemske ,,veci,, a pak spinit ty mimo CR. Zasranej cechacek bude pomlouvat jine? :D heh

    Odpovědět

     Jura
     17.12.2013 v 21:08

     Jablka a hrušky ???

     Odpovědět

 11. Pepan
  17.12.2013 v 21:19

  No pokud jde o to podporeni dobre veci,tak to taky nechapu. Nicmene me to ani zajimat nemusi a myslim,ze ani vas. Nemam potrebu kohokoli podporovat,nakupuju predevsim kvuli sobe a vse ostatni je az druhorade. Vy to tak nemate??

  Odpovědět

 12. Lukas
  17.12.2013 v 21:41

  Pro mne byl největším argumentem pro koupit takového telefonu hlavně to, že drtivá většina telefonů z Číny umožňuje provoz dvou SIM karet v jednom přístroji. Ve spojení s nízkou cenou, relativně svižným hw a čistým Androidem není celkem co řešit, protože u zaběhnutých značek neexistuje nějaká pořádná alternativa (za podobnou cenu).

  Odpovědět

   Filip Kříž
   17.12.2013 v 21:44

   Ano, podpora dual SIM mě bohužel napadla příliš pozdě, jinak je to také jeden ze silných argumentů.

   Odpovědět

 13. Jozef35
  19.12.2013 v 09:58

  Ja som mal 15 r vzdy znacjovy highend. Teraz mam prveho cinana, Huawei G700 a som nadseny. Tiez som mal averziu k cinskym telefonom. Ale ked ho porovnam s Xperiou S alebo HTC One, tak nevidim rozdiel. Oproti SXS je sviznejsi a oproti HTC pri beznom pouzivani nevidim rozdiel. 3D hry nehram. Konkretne G700 zaostava v kvalite spracovania. Ale aj Cinania vedia urobit kvalitne telo a naopak aj premiove znacky vedia urobit nekvalitny plastak. V pripade Huawei ale neplati ze svizne vydavaju aktualizacie. Oni ich skor nevydavaju vobec. Na druhu stranu, lepsie ako Sony, co vzdy dlho slubuje a ked to raz pride, tak aktualizacia je plna bugov.

  Odpovědět

   Filip Kříž
   19.12.2013 v 14:12

   Pouze znovu připomenu – nikdo nemluví o Huawei, to není smartphone objednaný z Číny. A k Sony se tu vyjadřovat nebudu, od toho je tu jiné fórum, ale jejich přístup mě jako majitele ionu zklamal.

   Odpovědět

 14. Harlo
  20.12.2013 v 14:51

  Po tom co som si precital clanok a diskusiu budem aj ja musiet reagovat a pekne ostro. Diskutujuci tominot a jura su nejake vypatlane hlavy, ktorich sa nieco velmi dotklo. Takovy dementi nech radsej ani nepisu. Stojim plne za nazorom autora clanku a nevidim vobec problem v tom co napisal. Aspon KONECNE tu je kurva nejaky portal, ktory nie je podplateny a je naopak objektivny ako sa len da. Tie blaboly a nezmysli co oni dvaja tu splietali su absurdne. Samozrejme, ze autor napisal, ze kupou tychto zariadeni podporite dobru vec! A jako ze ne? Vsak predsa ked ten produkt je dobry a maju ho vyskusany a stoji o polovicu menej, tak jasne, ze kupujuci podpori dobru vec napriklad, ze taky velky nenazranci ako je Apple, Samsung a ine velke znacky budu musiet ist cenou dolu, alebo obmedzia ten ich udajne velmi drahy marketing, ktory je mimochodom jedna obrovska sracka a klam na menej znalych ludi. Nie nadarmo sa hovori marketingovy tah a keci, len aby clovek kupil, lebo videl a pocul v reklame. Rozhodne kupou cinana podpori kupujuci dobru vec a hned z niekolkych dovodov ako som uz pisal, donuti velkych ist cenou dolu, po druhe zakaznik usetri kopec penazi a moze mat vykonny stroj bez toho, aby nechal celu vyplatu hnilemu jablku a do tretice podpori cinskeho vyrobcu a znacku, ktory aspon bude moct porast a trochu sa postavit velikanom a pomiesat karty. Nehovorim o tych co robia klony a nic nevymslia. Je tu dost kvalitnych vyrobcov, ktori maju potencial ako je Xiaomi, Oppo, Vivo, Zopo a mnoho dalsich! Len netreba byt obmedzeny a dementny. Aspon vidiet, ze velkych vyrobcov zacinaju dostavat pod tlak a to je len dobre a PODPORA DOBREJ VECI!!! Poslenda vec k tomu ci je clanok vysmechom tym co si tu platia reklamu?! A to mate s kadial, ze ak si sem daju platenu reklamu, tak teraz bude portal pisat len tak ako sa im zapaci a odporucat len ich produkty a vsetko ostatne zatracovat? Priklad mal by tu reklamu len Apple, tak by sa pisalo o Apple a vetky ostatne znacky a telefony by dostali odporucanie nekupovat lebo je to sracka a Apple je najlepsi? To bol priklad ten Apple, moze to byt HTC, Sony hoc kto. Tym ze tu maju reklamu aj ine znacky, tak potom to nie je vysmech tomu druhemu, medzi nimi samymi? Nie nie je, lebo kazdy si moze dat reklamu a nic ich neviaze k tomu, aby jasne a zretelne napisali, ze co sa oplati kupit a co nie a co doporucuju. Reklamu nikdy nestiahnu kvoli tomu a ani sa nikto od mobilizujeme bodka cz nemusi toho obavat, lebo reklamu mat mozu a aj si ju platia, ale nemozu diktovat co odporucat a naopak zakazovat. Aj keby zmizla ich reklama, tak cinania by sa pobili, kto skor by tu od nich platil reklamu a verte mi boli by omnoho stedrejsi. Vlastna skusenost, staci mat spravny kontakt, dohodnut sa a hned tu bude reklama aj na cinanov a pekne zaplatia, to nech mi kazdy veri ;-) Po precitani clanku preco nekupit cinana uz diskusia taka horliva nie je preco? :) Este jedna vec, ktora ma skoro polozila, ze podpora takych vyrobcov, kde zamestnanic su ako v pracovnom tabore ako otroci. No hlavne, ze u Foxconnu velky Apple s „velkymi kontrolami“ nie je tym prave negativne preslaveny, ako ludia pachaju jeden za druhym sebevrazdy, skacu z okien, ze museli natiahnut okolo celej budovy siete, aby tomu trochu zabranili. Vazne uz nemate co stekat a trepete hluposti. Na zaver, uz viac objektivne to neslo, perfekt clanok, perfekt praca pan Kříž a nenechajte sa nicim odradit, lebo ak ano tym by ste stratili omnoho viac a prave takto ste ukazali, ze stoji za to sem chodit a citat Vas, ze nie ste podplateny! To si vazim. Toto je medium, kde je sloboda pisania a vyjadrenie si svojho nazoru bez ohladu na reklamu nereklamu. Pokym je nieco dobre preco to nekupit a neodporucit? Rozhodne pre podporu dobrej veci to treba spravit a podla palcov dole co dostali tyto dvaja uzivatelia je jasne vidiet, kto z citatelov ma aky nazor a prevahu. Nastastie zvitazil zdravy rozum.

  Odpovědět

   Karel
   21.10.2014 v 07:12

   Velký souhlas……

   Odpovědět

 15. Jakub
  8.3.2014 v 13:45

  Takže, ve společnosti kde pracuji má už 12 lidí mobilní telefon z číny, samozřejmě aji já. Nemůžeme si ty telefony vynachválit, jak vzhledově, cenově a i výkonem.
  Jsou opravdu o půlku ceny levnější než známé značky a kvalitnější. Doporučuji.

  Odpovědět

 16. appma
  9.7.2014 v 22:02

  Tak si podpor tych europskych miliardarov ktory ti seru na hlavu ale ja hovorim ze radsej posielam moje peniaze di ciny

  Odpovědět

 17. pietro
  11.7.2014 v 18:00

  nahoou kto ma rozum enbude kupovat marketingove predrazene sunky ala samsung…najvacsi hnoj a napredavanejsi..len dokaz ako su masy ludi ovladane..a hlupe…clovek s triezvym rozumom nekupi tak drahy telefon..a este potom na nom hra hry…male deti ktopre vacsinou ani nedokazu vyuzit naplno smartphone..len sa pretkat kto ma novsi lepsi vykonnejsi…strasne hlupa generacia

  Odpovědět

 18. Vojtěch
  14.9.2014 v 22:19

  Nedávno jsem četl zajímavý článek o tom, jak nakupovat zboží v zahraničí. Je tam popsáno vše do puntíku a jsou tam dobrá doporučení proč a kde nakupovat. Jestli by vás to zajímalo, čtěte tady: http://www.erada.cz/?p=850 . Dozvíte jestli vás musí trápit clo, DPH, kolik vás to bude stát, jestli ušetříte nebo ne a je-li to vlastně taková výhoda, jak si možná myslíte.

  Odpovědět

 19. Karel
  21.10.2014 v 07:16

  tominot a jura jsou opravdu k smíchu…..

  Odpovědět

 20. Tom
  18.11.2014 v 16:18

  Pre vsetkych kecalkov, ktorych je mi aj luto: Klidne vyhadzujte peniaze za „status symboly“, kupujte si zastaralu techniku v novom have, ako to nakusnute jablko, je to vasa vec. Ja pouzivam niekolko rokov iba cinske mobily aj vo firme. Lacne, spolahlive, krajsi design, vyborne kamery, rychla jadra. Este som nemal ziadne problemy. Naprosta spokojnost za zlomkovu cenu. Tak co, stojte si fronty aj cez noc na ten vas srot.

  Odpovědět

   Boriscom
   21.11.2014 v 15:04

   Moje řeč ;)

   Odpovědět

 21. Boriscom
  21.11.2014 v 15:02

  Vzhledem k tomu, že k výrobě je stanovená určitá norma a při porovnání hadwarových kvalit „značkových“ a čínských telefonu provedením a cenou dostanete koupí čínského telefonu výrazně kvalitnější výrobek za zlomek ceny a řekněme si na rovinu kdo má teleefon déle jak tri roky? …. dat 12000 za Samsung nebo Iphone jiný který je stejně vyrobený v číně nebo 3500 za výrazně vybavenější a kvalitnější telefon taktež z číny jen nemá nápis Samsung :D pri rozebrani zjistite ze díly jsou totožně a je jedno jaka je to značka když to nerozeberete tak to nezjistíte :)))

  Odpovědět

 22. kokin
  23.11.2014 v 05:09

  tominot a jura jsou jasný tahaj sem šroty a neví co by si za ně řekly.
  Já osobně preferuji nadupané svižné stroje za poloviční cenu a to naštěstí ani samšunkt ani jabko nejsou.

  Odpovědět

 23. Krákora
  17.12.2014 v 15:48

  Při čtení komentářů(po dlooouhé době)jsem se zase divil,kam se ztrácí zdravý rozum…Trošku mě některé názory zvedaly ze židle,ale než jsem se rozhoupal reagovat,tak vše podstatné popsal Harlo…souhlas!Článek super!Už delší dobu se chystám na nějakého toho Číňánka.Zkusil jsem Lumii a po aktualizaci na WP8.1 je to hrůza…

  Odpovědět

 24. Marty75p
  21.12.2014 v 13:07

  KOnečně článek kde se nebojí napsat o Číně kladně, a pravdivě. Já jsem už dávno zastánce čínských mobilů, na ruzných webech jich je spousty k vybrání a co se týká chytrosti ,jsou srovnatelné se značkou, já například pošilhávám po Kingzone K1 a směle budu tvrdit Samsungu jdi do ….Ale lidi se prostě nenechají přesvědčit a raději si léčí ego značkou za nemrzký peníz ale přitom nemají větší rozhled než na svuj dvorek.

  Odpovědět

 25. Lada
  11.2.2015 v 11:34

  Nedávno jsem si pořídil čínský mobil Anrecson, který mi doporučil kamarád. Měl jsem obavy, protože jsem to vůbec neznal. Skusil jsem ho a jsem nadšen. Kvalita za nízkou cenu se opravdu potvrdila. Tady jsem našel i přehlední povídání a nastavení. http://www.geret.cz/katalog/elektronika/telefony/smartphony/mobilni-telefon-anrecson-v5-10250100

  Odpovědět

 26. Malcom
  14.3.2015 v 21:40

  Dobrý den všem. Když jsem si tak poslední dobou načetl spourtu recenzí, tak jsem si uvědomil, že ty čínské telefony asi opravdu nemusí být tak špatné. Přiznám se, že jsem velmi nenáročný uživatel a mnohému, co jsem se dočetl na různých recenzích, jsem nerozuměl, protože mě technické detaily moc nezajímají. Třeba o mém posledním telefonu, když jsem si přečetl odbornou recenzi, jsem ani netušil, kolik věcí vlastně umí, aniž bych je využil. Proto se ani do dalších diskuzích asi nechci ani pouštět. Vybírám si teď nový telefon a vaše názory beru jako východisko pro mé rozhodnutí. Ať je ten telefon značkový, či nikoliv, mějme na paměti, že je to velmi spotřební zboží, které rychle stárne, a pro fajnšmeikry stejně po dvou třech letech bude skoro každý telefon tak trochu zastaralý. Také bych chtěl podotknout, že čínské telefony udělali velký skok ve vlastním vývoji, už to nejsou pouzí kopírovači a napodobitelé konkurence. Stejně tak dříve mluvit v 60. letech o japonském zboží, které tenkrát nebylo vůbec kvalitní a konkurenceschopné, a už po dvaceti letech
  počátkem 80. let) se staly v elektronice a vůbec v hitech-průmyslu na špičce. Já osobně s žádným čínským telefonem zkušenost nemám. Nebýt vašich zkušeností, tak o nic ani snad nevím. Moje ségra si koupila před rokem THL a je z něho stále nadšená. Asi budeme mít někteří z nás k telefonům z Číny nedůvěru, já zatím patří mezi ne, nicméně jsem z vašich recenzí pochopil že čím náročnější mobil, tak se stejně mnohé může pokazit a je jedno od jakého výrobce to je (můj druhý bratr se po třech letech rozloužil s Iphonem, který měj neopravitelno závadu). Tak vám všem fandím, ať máte ve výběru svého mobilu šťastnou ruku.

  Odpovědět

 27. Iva
  17.3.2015 v 18:50

  Dobrý den, já jsem si s nedůvěrou koupila čínský telefon Anrecson V5 a jsem hodně spokojená. Cena za tu kvalitu je fakt nízká. Určitě doporučuji.

  Odpovědět

 28. Mara
  5.5.2015 v 14:14

  Kupovat čínské telefony je suprové. Xiaomi, Meizu tohle jsou pro mě dobré telefony. Poměr cena/výkon, nástavba suprová, aktualize, žádné sekání, prostě kvalita a nemusím si kupovat nějaký krám, kde se bude sekat apod. jen díky své pos*ané nástavbě. S radostí si to koupím přímo někde v čínském obchodě, ale ověřím si ho nejprve, jelikož se může stát, že od pochybných společností Vám dorazí zrovna kopie, které někteří ani nepoznají a z programů z stažených z google play to též nepoznáte. A ohledně reklamace? Tam není problém, jim napsat na mail (anglicky) a domluvit se, že to nejde, pošlete jim to nazpátek a oni pošlou zcela nový kus. Takže nemám potřebu to kupovat tady, kde si ještě přičtou další 2 tisíce navíc a pak se třeba štvát s reklamací, kde mi to ani neuznají pořádně. Tam koupím, přičtu DPH, clo nemusím, jelikož to pošlou jako dárek, tudíž celníci tohle nekontrolují a mám to za chvíli doma.

  Odpovědět

 29. Karel
  26.12.2015 v 16:09

  Chcete nový smartphone za dobré peníze a neriskovat nedodání z Číny?

  https://www.facebook.com/smartphone.cz

  Odpovědět

 30. Magnum9
  13.1.2016 v 16:56

  Já vlastním Huawei P6 (taky čínská značka) a nemohu si jej vynachválit. Super telefon :) Myslím , že tato značka už se dostala velmi vysoko a dělá opravdu kvalitní telefony. Určitě bych Huawei doporučil.

  Odpovědět

Přidat komentář

Jak vybrat telefon v roce 2016, nezapomeňte na těchto 5 věcí

Jak vybrat telefon v roce 2016, nezapomeňte na těchto 5 věcí

18. 4. 2016  |    |  50 komentářů

Technologie mobilních telefonů, dnes bychom spíše řekli smartphonů, se každým měsícem, každou tiskovou konferencí, posunují kupředu. Je tedy zcela běžné,…

Recenze Huawei Mate 8: dokonalý po všech směrech (exkluzivně)

Recenze Huawei Mate 8: dokonalý po všech směrech (exkluzivně)

12. 2. 2016  |    |  61 komentářů

Hledáte to nejlepší na poli superphabletů? Tak už dál nemusíte. Huawei Mate 8 je přímo mistrovským dílem, ze kterého čiší…

7 vlastností, které má údajně přinést iPhone 7

7 vlastností, které má údajně přinést iPhone 7

9. 11. 2015  |    |  41 komentářů

I když iPhony 6S a 6S Plus jsou na trhu jen krátce, tak se již příznivci této značky těší, co přinese…

Recenze Honor 7: reparát na výbornou

Recenze Honor 7: reparát na výbornou

25. 10. 2015  |    |  15 komentářů

Nový přístroj z dílny odnože značky Huawei opět nabízí skvělý poměr ceny a výkonu. K tomu návdavkem i několik velmi praktických zlepšováků…

Recenze Lenovo Vibe Shot: Levná stylovka mezi fotomobily

Recenze Lenovo Vibe Shot: Levná stylovka mezi fotomobily

12. 8. 2015  |    |  39 komentářů

Lenovo vyrobilo s trochou nadsázky smartphone, který nemá konkurenci. Kdo jiný totiž přináší stylový fotomobil a ještě k tomu za…

5 funkcí, které už dnes na mobilu nikdo nepotřebuje

5 funkcí, které už dnes na mobilu nikdo nepotřebuje

6. 8. 2015  |    |  45 komentářů

Před lety se podle nich rozlišovaly jednotlivé kategorie mobilních telefonů a připlácely se za ně tisíce korun. Dnes byste je…

7 aplikací, které zázračně fungují, ačkoliv byste to možná nečekali

7 aplikací, které zázračně fungují, ačkoliv byste to možná nečekali

25. 5. 2015  |    |  4 komentáře

Mezi aplikacemi, které využíváme každý den, se často objevují unikáty vypadající, jako by byly z jiného světa. Když většina uživatelů…

Jak snadno dostat Flash Player do Androidu

Jak snadno dostat Flash Player do Androidu

23. 11. 2012  |    |  129 komentářů

Nestihli jste si do 15. srpna 2012 stáhnout Flash Player z obchodu Google Play? Nevadí. Existuje jednoduchá možnost, jak Flash…

YouTube Go umožňuje sledovat a sdílet videa i offline

YouTube Go umožňuje sledovat a sdílet videa i offline

DNES  |    |  diskuze (0)

Pokud rádi sledujete videa z YouTube na cestách a často se dostáváte do míst se špatným pokrytím nebo nemáte dostatečně velký…

Fotoduel roku je tady: iPhone 7 vs Galaxy S7 (srovnání fotoaparátů)

Fotoduel roku je tady: iPhone 7 vs Galaxy S7 (srovnání fotoaparátů)

VČERA  |    |  14 komentářů

Mnozí z vás už se jistě nemohli dočkat. Je tady náš velmi očekávaný fotoduel roku mezi letošními top modely od Applu a…

Chystaný Pixel telefon od Googlu se ukazuje na oficiálním snímku

Chystaný Pixel telefon od Googlu se ukazuje na oficiálním snímku

VČERA  |    |  diskuze (1)

Od představení nových referenčních zařízení Googlu nás dělí už jen týden a na internet se dostává první oficiální obrázek údajného…

Samsung Galaxy On8: velký, hezký a překvapivě také levný

Samsung Galaxy On8: velký, hezký a překvapivě také levný

VČERA  |    |  5 komentářů

Samsung v Indii představil nový telefon Galaxy On8. Řada „On“ je charakteristická reprezentativním designem, kvalitními materiály a dostatečným výkonem za relativně…

Alcatel Pixi Plus 4 Power: low-end s obrovskou výdrží

Alcatel Pixi Plus 4 Power: low-end s obrovskou výdrží

VČERA  |    |  3 komentáře

Řada Pixi od Alcatelu získala zajímavý přírůstek. Nový smartphone Pixi Plus 4 Power, jak již název napovídá, bude lákat především…

Xiaomi se zapsalo do dějin. Má první čtečku pod krycím sklem

Xiaomi se zapsalo do dějin. Má první čtečku pod krycím sklem

VČERA  |    |  6 komentářů

Čínská společnost Xiaomi dokázala jako první na světě vyrobit smartphone se čtečkou otisků prstů umístěnou pod jednolitým krycím sklem. Na vysněné odemykání…

Xiaomi Mi 5s Plus: větší 5,7" displej, duální fotoaparát a 6 GB RAM

Xiaomi Mi 5s Plus: větší 5,7″ displej, duální fotoaparát a 6 GB RAM

VČERA  |    |  diskuze (0)

Vybavenější z nových vlajkových lodí Xiaomi, model Mi 5s Plus, přináší například větší 5,7″ displej, duální fotoaparát nebo až 6…

Xiaomi Mi 5s oficiálně: zase o kus dokonalejší

Xiaomi Mi 5s oficiálně: zase o kus dokonalejší

VČERA  |    |  8 komentářů

Xiaomi představilo svou novou vlajkovou loď Mi 5s, která v několika směrech vylepšuje pětkový model z letošního jara. Má pevnější celokovovou…

Mobilní zobrazení